Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (2 μέλη και 6 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
ρε κοπρίτες ΝΔ,δεν έχετε δουλειά να κάνετε?
τι φάση
Προσπαθησε ξανα να συνταξεις προταση με υποκειμενο, ρημα και αντικειμενο, γιατι δεν καταλαβαινω τι λες
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Παμε παλι. Αν χρωσταω δεκα χιλιαρικα επι πανω απο μια δεκαετια, και εν τελει καταληγω να μου παιρνουν το σπιτι για την οφειλη αυτη, ποιος φταιει? ΕΓΩ Ή Η ΤΡΑΠΕΖΑ? Πολύ απλο ερωτημα. Και πολυ απλη η απαντηση. Αν αφηνεις να σου παρουν το σπιτι για ενα μικροποσό, ο μονος που φταιει εισαι ΕΣΥ.
Αν βέβαια χρωστάς 390.000.000€ κι όλο να αυξάνονται, και δεν πειράζουν ούτε τριχα απο τα αρχιδια σου, είσαι απλά ενα πολιτικο κόμμα.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496

Πως θα βοηθησει η ΕΣΗΕΑ την γυναικα που της γινεται εξωση; Θα δωσει τα χρηματα;

Θυμαμαι σε ταινια του Βουτσα που ειναι να γινει η εξωση, και δινει το 1000ρικο, και του λεει ο δικαστικος κλητηρας, και ενα 20αρικο ακομη. -Τι ειναι αυτο το 20αρικο; -Χαρτοσημο. Ψαχνει ολες τις τσεπες του ο Βουτσας, τιποτα. -Και αν δεν παρετε το 20αρικο θα προβειτε στην εξωση; -Μαλιστα. Ωσπου καποιος του δινει το 20αρικο.

<Εικονες σοκ. Εικονες Ισπανιας. >
Με αστυνομικους να μπουκαρουν για την εξωση.

Πως αλλιως θα γινοταν;
Αμα δεν πληρωσεις στο ταμειο του σουπερ μαρκετ δεν σε αφηνουν να περασεις με το καλαθι.
Αν δεν πληρωσεις στο ψητοπωλειο δεν εχει να φας σουβλακι.
Αν χρωστας θα σου παρουν το σπιτι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Αν βέβαια χρωστάς 390.000.000€ κι όλο να αυξάνονται, και δεν πειράζουν ούτε τριχα απο τα αρχιδια σου, είσαι απλά ενα πολιτικο κόμμα.
Ληγει η συζητηση, ακολουθεις την γνωστη τακτικη αλλαγης θεματος συζητησης οταν δεν εχεις τι να απαντησεις γι αυτο που μιλαμε. Ειναι γνωστη τακτικη και υπαρχουν και σχετικα αρθρα γι' αυτη την τακτικη. Να την κάνεις σε κανεναν αδαή, οχι σε μενα. Επιπλεον εχω ηδη απαντησει και για το κομμα και τις οφειλες του. Εκτος αν πρεπει να δεχθουμε οτι αφου η ΝΔ χρωσταει ως κομμα, αυτος ειναι λογος να μην ξαναπληρωσει κανενας τιποτα. Ελα, μπορεις και πολυ καλυτερα. Και ξερεις κατα βαθος οτι εχω δικιο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.258
Like
22.896
Πόντοι
5.506
για αυτο εχουμε κρατος για να φυλαει και προσεχει το πολιτη ααα ξεχασα ουτε απο αυτο εχουμε
Τι λες ρε τύπε; Το κράτος σε φυλάει πως και που πας να κάνεις τα ψώνια σου;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Εκτος αν πρεπει να δεχθουμε οτι αφου η ΝΔ χρωσταει ως κομμα, αυτος ειναι λογος να μην ξαναπληρωσει κανενας τιποτα.
Όχι, είναι ένας λόγος να αρχίσει η νδ να ξεπληρώνει τα χρέη της.
Να δώσει το καλό παράδειγμα βρε αδερφέ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006

Πως θα βοηθησει η ΕΣΗΕΑ την γυναικα που της γινεται εξωση; Θα δωσει τα χρηματα;

Θυμαμαι σε ταινια του Βουτσα που ειναι να γινει η εξωση, και δινει το 1000ρικο, και του λεει ο δικαστικος κλητηρας, και ενα 20αρικο ακομη. -Τι ειναι αυτο το 20αρικο; -Χαρτοσημο. Ψαχνει ολες τις τσεπες του ο Βουτσας, τιποτα. -Και αν δεν παρετε το 20αρικο θα προβειτε στην εξωση; -Μαλιστα. Ωσπου καποιος του δινει το 20αρικο.

<Εικονες σοκ. Εικονες Ισπανιας. >
Με αστυνομικους να μπουκαρουν για την εξωση.

Πως αλλιως θα γινοταν;
Αμα δεν πληρωσεις στο ταμειο του σουπερ μαρκετ δεν σε αφηνουν να περασεις με το καλαθι.
Αν δεν πληρωσεις στο ψητοπωλειο δεν εχει να φας σουβλακι.
Αν χρωστας θα σου παρουν το σπιτι.
Η "συμπαρασταση" προφανως συνισταται στο να κανουμε καμια πορεία με καμποσα πανό κατά του αναλγητου κρατους. Το να δωσουμε κανενα φραγκο στην "καημενη" οφειλετρια για να σωσει το σπιτι της, ούτε συζητηση. Αυτονοητα πραγματα, μαλλον τα εχουμε ξεχασει . Ολα για την φιγούρα και την φασαρια. Και πολυ κριμα και για την ιδια την κυρια αυτη, που συμμετεχει ενσυνειδητως στο καραγκιοζιλικι, κόντρα ακομη και στο συμφερον της.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Όχι, είναι ένας λόγος να αρχίσει η νδ να ξεπληρώνει τα χρέη της.
Η ΝΔ εχει κρατικη επιχορηγηση. Δεσμευμενη κατα το 75%. Αλλα εσοδα ενα πολιτικο κομμα δεν εχει. Απο εκει εξοφλουνται τα δανεια. Αν η επιχορηγηση δεν αρκει για να καλυπτονται οι τοκοι και το ποσο αυξανεται, αυτο δεν σημαινει οτι εχει παρει περισσοτερα χρηματα. Τα ξερεις αυτα. Γιατι επιμενεις ενω εχεις αδικο?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.258
Like
22.896
Πόντοι
5.506
Πρόσεχε τι λες τύπε...γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα βρεθείς στην ίδια θέση για λεφτά που σήμερα μπορεί να θεωρείς αστεία...

Κάποτε έβγαλες 3Κ το μήνα...είχες πιστωτικές...καταθέσεις...μια επιχείρηση που έβγαζε 50Κ το χρόνο κέρδη....και πήρες δάνειο 500Κ για να αναπτύξεις την επιχείρηση σου....άλλωστε οι σύμβουλοι της τράπεζας σου έλεγαν ότι μπορείς μετά από αξιολόγηση....

Και μια μέρα γαμηθηκε ο Δίας με την κρίση και τον κόβιντ και το ντίζελ στα 2 ευρώ... και για κάνα χρόνο προσπάθησες να κρατήσεις ότι με κόπο χρόνια είχες χτίσει...και στην προσπάθεια σε πήρε η κάτω βόλτα...σε 2-3 χρόνια είχες μείνει με 20Κ στην τράπεζα για ώρα ανάγκης και με 300Κ χρέος στο εμπορικό σου δάνειο και αλλά 150Κ στα λειτουργικά της εταιρείας σου που τρέχουν...

ξέρεις για ποτέ βρίσκεσαι να σου σπάνε την πόρτα με πριόνι? -δεν λέω ότι αυτή αυτό έπαθε..απλά λέω..δεν είναι αδιάφορο το τι κάνουν οι τράπεζες-
Δε σου είπα πως είναι αδιάφορο τι κάνουν οι τράπεζες αλλά πως έχεις τα μάτια σου 1014 όταν προσπαθείς να κάνεις ιδιωτικά ή επιχειρηματικά σάλτα. Και ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΣ ΠΙΣΙΝΗ. Και σου μιλάω ως κάποιος που έχει περάσει διάφορα και έχω δει από πολύ κοντά περισσότερα. Ξέρουμε όλοι ποιοί είναι οι περισσότεροι που γονάτισαν με κρίσεις και αναμπουμπούλες, ΟΧΙ ΟΛΟΙ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Tι ειπα λεει? Παμε παλι. Για το ΠΑΣΟΚ εχω πει οτι πλεον δεν θα αποπληρωσει τιποτα, επειδη το νεο κομμα ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ εχει αλλο ΑΦΜ. Για τη ΝΔ εχω ξαναπει οτι απο το 2016 που ανελαβε ο Κουλης δεν εχει παρει ούτε ενα ευρω δανειο επιπλεον, η αυξηση του ποσού ειναι απο τους τοκους. Προφανως το γνωριζεις αυτο, το γεγονος οτι κάνεις οτι δεν το ξερεις ειναι απογοητευτικο, γιατι ποσταρεις ως ευρισκομενος σε διατεταγμενη υπηρεσία.
Σιγά μην το γνωρίζει ο βλαμμένος, παπαγαλάκι που αναμασάει οτι ακούει στα υπόγεια είναι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.258
Like
22.896
Πόντοι
5.506
Προσπαθησε ξανα να συνταξεις προταση με υποκειμενο, ρημα και αντικειμενο, γιατι δεν καταλαβαινω τι λες
Είναι μοντέρνος όμως, έγραψε και ένα "τι φάση", ξέχασε το "σοβαρά τώρα"
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Η ΝΔ εχει κρατικη επιχορηγηση. Δεσμευμενη κατα το 75%. Αλλα εσοδα ενα πολιτικο κομμα δεν εχει. Απο εκει εξοφλουνται τα δανεια. Αν η επιχορηγηση δεν αρκει για να καλυπτονται οι τοκοι και το ποσο αυξανεται, αυτο δεν σημαινει οτι εχει παρει περισσοτερα χρηματα. Τα ξερεις αυτα. Γιατι επιμενεις ενω εχεις αδικο?
Τυπε, εφόσον θες να δούμε αριθμούς, θα δούμε αριθμούς.
Εγώ βλέπω ένα κόμμα να χρωστάει ένα ποσό, το οποίο έχει και ολοένα αύξουσα πορεία.
Τα υπόλοιπα τώρα, ο ίδιος ο Μητσοτάκης το 2016 είπε ότι θα διαχειριστεί αυτό το χρέος,
(όλα τα μέλη θα πληρώνουν ένα "εσπρεσσακι" το μήνα για το ξεχρεωσουν)
είδαμε τη συνέχεια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Τυπε, εφόσον θες να δούμε αριθμούς, θα δούμε αριθμούς.
Εγώ βλέπω ένα κόμμα να χρωστάει ένα ποσό, το οποίο έχει και ολοένα αύξουσα πορεία.
Τα υπόλοιπα τώρα, ο ίδιος ο Μητσοτάκης το 2016 είπε ότι θα διαχειριστεί αυτό το χρέος, είδαμε τη συνέχεια.
Μην λεμε συνεχως τα ιδια
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.736
Like
14.142
Πόντοι
3.656
Δε σου είπα πως είναι αδιάφορο τι κάνουν οι τράπεζες αλλά πως έχεις τα μάτια σου 1014 όταν προσπαθείς να κάνεις ιδιωτικά ή επιχειρηματικά σάλτα. Και ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΣ ΠΙΣΙΝΗ. Και σου μιλάω ως κάποιος που έχει περάσει διάφορα και έχω δει από πολύ κοντά περισσότερα. Ξέρουμε όλοι ποιοί είναι οι περισσότεροι που γονάτισαν με κρίσεις και αναμπουμπούλες, ΟΧΙ ΟΛΟΙ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σιγά μην το γνωρίζει ο βλαμμένος, παπαγαλάκι που αναμασάει οτι ακούει στα υπόγεια είναι.
Εγώ δεν είπα να κανείς τίποτα απερίσκεπτο. Εάν δεν έχεις μεγάλη περιουσία δεν θα μεγαλώσεις ποτέ την επιχείρηση σου αν δεν ρισκάρεις με δάνειο. Όποτε όταν τα πράγματα σου πάνε καλά αλλά δεν σου έχει αφήσει ο πατέρας σου 8 λογαριασμούς τίγκα λεφτά και 48 ακίνητα..όπως αυτά που θα αφήσουν ΟΛΟΙ οι βουλευτές στα παιδιά τους.....παίρνεις το ρίσκο.

Ποιοι είναι οι περισσότεροι που γονάτισαν με τις κρίσεις? Απατεώνες ήταν όλοι? Επειδή έχω δει και εγώ κάποια πράγματα...να σου πω ότι ο πιο τίμιος που τον σέβονται όλοι στην αγορά μπορεί να φτάσει να μην σηκώνει τα τηλέφωνα επειδή δεν έχει να πλρηωσει από τη μια χρόνια στην άλλη.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Μην λεμε συνεχως τα ιδια
Εντάξει τυπε, εσπασαν την πόρτα και πέταξαν με τη βία μια γυναίκα έξω από το σπίτι της επειδή χρωστούσε 15 χιλιάρικα σε μια κάρτα.
Ευτυχώς δεν της άφησαν τίποτα μακαρόνια μαράτα νο.6 στην αυλή να κινδυνεύσει η Δημοκρατία.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
  • Λύπη
Αντιδράσεις: barock

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.683
Like
11.624
Πόντοι
2.406
Ρώτα τον παπαφίλιπο που φαίνεται να τον ξέρει καλά. Μάλλον συχνάζουν στις ίδιες πιάτσες. :gay:
:2funny:
Μωρή λυσσάρα, λες κ τους άλλους.. Λουγκρες?????
Δεν έχεις ανταλλακτικό...
Η Βολταιρα η φίλη σου που είναι απόψε? Έχει διπλοβαρδυα???
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εντάξει τυπε, εσπασαν την πόρτα και πέταξαν με τη βία μια γυναίκα έξω από το σπίτι της επειδή χρωστούσε 15 χιλιάρικα σε μια κάρτα.
Ευτυχώς δεν της άφησαν τίποτα μακαρόνια μαράτα νο.6 στην αυλή να κινδυνεύσει η Δημοκρατία.
Και το μαρατα το γιαούρτι 2%
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom