Νέα

Κύπρος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laertiosgr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 443K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Λοιπόν μια βδομάδα μετά την άρση των μέτρων και τίποτα δεν άλλαξε στις αγγελίες.
Καταστροφή το θέμα βιζιτας στην Κύπρο.
 

gzm

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2010
Μηνύματα
154
Like
76
Πόντοι
1
Αφού όλες έφυγαν... πρέπει πρώτα να ανοίξουν τα αεροδρόμια και από χώρες όπου μπορούν να έρθουν. Πώς θα έρθει η ρωσσίδα η ουκρανίδα ή η ρουμάνα τώρα κύπρο να κάνει τις διακοπές της και να βγάλει το τυχερό της αν δεν υπάρχουν πτήσεις;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Παιδιά σε Αγία Νάπα και Πρωταρα δεν έχει κορίτσια;
Γιατί δεν υπάρχει σχετική ενότητα στο μπαζαρακι;
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Παιδιά σε Αγία Νάπα και Πρωταρα δεν έχει κορίτσια;
Γιατί δεν υπάρχει σχετική ενότητα στο μπαζαρακι;
Η ενότητα υπάρχει
wekDnee.png

Τα κορίτσια δεν υπάρχουν!
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Τι νο τουρίστες.
ΣΚ έχεις δει τι γίνεται στην περιοχή;;
Έχει πολύ κόσμο.
Φίλε, τα μέτρα τους είναι διαφορετικά, φαίνετε. 1200 άτομα σε ένα ντίσκο δεν τους ενδιαφέρει. Πρέπει να είναι όλα γεμάτα. Πήγα μία φορά για μία εβδομάδα και για να κοιμάμαι πήγα στα διεθνής ύδατα και ακόμη έτρεμαν τα παράθυρα από μουσική.
 

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.732
Κριτικές
7
Like
672
Πόντοι
96
Φίλε, τα μέτρα τους είναι διαφορετικά, φαίνετε. 1200 άτομα σε ένα ντίσκο δεν τους ενδιαφέρει. Πρέπει να είναι όλα γεμάτα. Πήγα μία φορά για μία εβδομάδα και για να κοιμάμαι πήγα στα διεθνής ύδατα και ακόμη έτρεμαν τα παράθυρα από μουσική.

1200 ατομα σε ντισκο χωρις αδεια λειτουργίας. Έχει διαφορά.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
1200 ατομα σε ντισκο χωρις αδεια λειτουργίας. Έχει διαφορά.

Φίλε μου, δεν ξέρω τι να πω. Έχω κόκκινο πτυχίο Νομικής Πανεπιστήμιου του Κάρολου της τότε Τσεχοσλοβακικής Ομοσπονδίας, αλλά σου λέω εδώ η τήρηση της Νομοθεσίας πάτησε νάρκη. Πρέπει να σου πω, ότι το ηπειρωτικό Νομικό πλαίσιο είναι κατά την άποψη μου πολύ πιο δραστικό. Θυμάμαι που στη Πράγα στο MUSIC PARK του 2004 έγινε το ίδιο και αποτέλεσμα ήταν σύλληψη πέραν 3000 άτομα – πελάτες για συμμετοχή ποινικού αδικήματος. Και αστυνομία πρώτα τους έδερνε και μετά ρώτησε για ταυτότητες. Κάλεσε με αστυνομία για μετάφραση και ήταν περίπου σαράντα Έλληνες και δυο Κύπριοι φοιτητές. Για όλους τέλειωσαν σπουδές για το λόγο που την ιδία ώρα τους ακύρωσαν Άδεια Παραμονής και έδωσαν 48 ώρες για να φεύγουν. Στα λατινικά υπάρχει για αυτό όρος PERSONA NON-GRATA!

Εδώ δεν υπάρχει δημοκρατία αλλά κουμπαροκρατία. Στη δημοκρατία υπάρχουν και δικαιώματα αλλά και υποχρεώσεις.
 

cockstas

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2018
Μηνύματα
164
Like
20
Πόντοι
1
Τι νο τουρίστες.
ΣΚ έχεις δει τι γίνεται στην περιοχή;;
Έχει πολύ κόσμο.

καθε χρονο ερχονται 3,500,000 τουριστες.
τωρα λαλεις μου για 1 ΣΚ 3000 ατομα ?
το χρημα τωρα κινιτε σε οποιο μαχαζι εν ανοιχτο ΤΩΡΑ .
no tourist no money .
 

Vanos99

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2015
Μηνύματα
124
Like
44
Πόντοι
1
Τα ξενοδοχεία ηταν κλειστά μεχρι 1 Ιουνίου λόγω του διατάγματος. Τουρίστες δεν έρχονται. Δουλεύουν μερικά διαμερίσματα με κυπρεους τα σαββατοκύριακα
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
πηενε μια βολτα τωρα να μου πεις αν υπαρχη κοσμος.

Πήγα Πρωτάρα περασμένη εβδομάδα και δεν συνάντησα πλάσμα! Άλλαξε τίποτε, μάλλον ναι με το βίντεο από το δίσκο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Τα ξενοδοχεία ηταν κλειστά μεχρι 1 Ιουνίου λόγω του διατάγματος. Τουρίστες δεν έρχονται. Δουλεύουν μερικά διαμερίσματα με κυπρεους τα σαββατοκύριακα
Διαμερίσματα για βίζιτες;
Πώς τις βρίσκουμε αυτές που πάνε εκεί;
 

Teodor 1979

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
829
Like
610
Πόντοι
86

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.732
Κριτικές
7
Like
672
Πόντοι
96
Συναθλητές, σχεδόν όλοι χρησιμοποιούμε κινητά με κάρτα για το άθλημα για ευνόητους λόγους. Διάβασα ότι ψηφίστηκε νομος (ή θα ψηφιστεί σύντομα) ότι για τα τηλέφωνα αυτά θά πρέπει να καταχωρηθουν πλεον τα στοιχεία μας, ταυτότητα, διευθυνση κλπ.
Σχεδόν όλες κρατουν λίστα με τηλεφωνα. Εγω και διάφοροι αλλοι που μίλησα δεν εχουμε καμια διαθεση να καλεσουμε καμια και να βρουμε τον μπελα μας χωρις λογο αν τις πιασουν.

2-3 φίλοι μου είπαν ότι κάποιες που ξερουν δεν εχουν ιντερνετ στο κινητο της δουλειας και ουτε εκεινες επιθυμουν να καταχωρηθουν τα στοιχεία τους.

Γενικώς θα γίνει μεγάλη ζημιά στο άθλημα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom