Νέα

Κύμα ανατιμήσεων σε βασικά αγαθά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 213K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Εχεις μεινει πολλα χρόνια πίσω.ΚΑΝΕΙ΅Σ δεν φευγει πια στα 50,εγω εφυγα στα 55 και χρησιμοποίησα και τα διπλα στα Πλοία για να βγαλω 1200.Οταν ο Α/ΓΕΝ θα βγαλει 1450 (!!) ,όπως το ακούς.
Οι νεοι Αξιωματικοί -Υπαξιωματικοί ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ σε 40ετη Υπηρεσία...Δηλαδη από 59 εως 65 χρονών...
Ναι, έχω μείνει πίσω. Τόσο πίσω που σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ γνωρίζω 14 άτομα με συνταξάρες και περίπτερα παράλληλα και είναι μια χαρά. Ναι φυσικά πρέπει να γίνουν οι αλλγες που λέτε αλλά υπάρχουν κάποιοι που μια χαρά τη βγάζουν (και καλά κάνουν)
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Ξαναλέω: ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΟΙ ΦΙΕΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ. Ειδικά αυτήν την εποχή. Τέλος.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Ναι, έχω μείνει πίσω. Τόσο πίσω που σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ γνωρίζω 14 άτομα με συνταξάρες και περίπτερα παράλληλα και είναι μια χαρά. Ναι φυσικά πρέπει να γίνουν οι αλλγες που λέτε αλλά υπάρχουν κάποιοι που μια χαρά τη βγάζουν (και καλά κάνουν)
πες τους να σε βάλουν σε ένα περιπτερο... :confused:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Ναι, έχω μείνει πίσω. Τόσο πίσω που σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ γνωρίζω 14 άτομα με συνταξάρες και περίπτερα παράλληλα και είναι μια χαρά. Ναι φυσικά πρέπει να γίνουν οι αλλγες που λέτε αλλά υπάρχουν κάποιοι που μια χαρά τη βγάζουν (και καλά κάνουν)
Τα λεγόμενά μου επιβεβαιωνεις.Γνωρίζεις ατομα με συνταξαρες που εχουν φυγει χροοονια πριν και οι συνταξάρες τους ,εχουν γινει συνταξούλες φίλε.Ρώτησε τους να δεις.Ο πατερας μου εφυγε το 1986 Αντιναύαρχος,και επαιρνε τότε συνταξη -σε ευρώ μετατρεψιμα- 3 χιλιαρικα.Ξερεις πόσα παιρνει τωρα?1.100€!! Αντιναύαρχος!
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
μια χαρά δουλειά είναι. και με χρήμα...
υγ
δεν έχω βυζιά
Άσχετο. Το φύλο δεν το καθορίζουν τα βυζιά ούτε το μόριο. Αυτά είναι ξεπερασμένα πια. Εγώ θα σας τα λέω. Τώρα ότι φύλο δηλώσεις είσαι. Αν διαφωνήσεις με αυτό είσαι σεξιστής αυτόματα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τα λεγόμενά μου επιβεβαιωνεις.Γνωρίζεις ατομα με συνταξαρες που εχουν φυγει χροοονια πριν και οι συνταξάρες τους ,εχουν γινει συνυαξούλες φίλε.Ρώτησε τους να δεις.Ο πατερας μου εφυγε το 1986 Αντιναύαρχος,και επαιρνε τότε συνταξη -σε ευρώ μετατρεψιμα- 3 χιλιαρικα.Ξερεις πόσα παιρνει τωρα?1.100€!! Αντιναύαρχος!
Ισχύει απολύτως αυτό.
Και ένα tip ακόμα: Όσους στρατιωτικούς και αστυνομικούς ξέρω κάνουν παράλληλα στα μαυρα εργασίες στον ιδιωτικό τομέα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Άσχετο. Το φύλο δεν το καθορίζουν τα βυζιά ούτε το μόριο. Αυτά είναι ξεπερασμένα πια. Εγώ θα σας τα λέω. Τώρα ότι φύλο δηλώσεις είσαι. Αν διαφωνήσεις με αυτό είσαι σεξιστής αυτόματα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ισχύει απολύτως αυτό.
Και ένα tip ακόμα: Όσους στρατιωτικούς και αστυνομικούς ξέρω κάνουν παράλληλα στα μαυρα εργασίες στον ιδιωτικό τομέα.
είμαι εξωγήινη τρανς και θα παντρευτώ το σεσουάρ μου...
ελπίζω να γλύτωσα το σεξιστής :confused:
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Για τα άλευρα και τα σπορελαια έχει λογική. Για τα νιτρικά λιπάσματα και τις κτηνοτροφές επίσης. Για τον καφέ καμία. Η μεγαλύτερη παραγωγός είναι η Βραζιλία. Ουτε την αγγίζει ο πόλεμος στην Ουκρανία.
Μπορει να ετυχε εκει στο συγκεκριμενο σουπερ μαρκετ.
Για την ωρα, σε σουπερ μαρκετ εχει τοποθετηθει ενδειξη-σημανση <Μπορειτε να αγορασετε εως 3 προιοντα.> στα εξης Ηλιελαια, Αραβοσιτελαια, Αλευρα, Ζαχαρη. Σε αυτα μονο.
Το ειπαν σε σαιτ και το ειδα και εγω σε σουπερ μαρκετ.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μπορει να ετυχε εκει στο συγκεκριμενο σουπερ μαρκετ.
Για την ωρα, σε σουπερ μαρκετ εχει τοποθετηθει ενδειξη-σημανση <Μπορειτε να αγορασετε εως 3 προιοντα.> στα εξης Ηλιελαια, Αραβοσιτελαια, Αλευρα, Ζαχαρη. Σε αυτα μονο.
Το ειπαν σε σαιτ και το ειδα και εγω σε σουπερ μαρκετ.
Δεν είπα ότι συμβαίνει παντού. Μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα, γιατί ήταν η πρώτη φορά που υπήρξε αυτός ο περιορισμός. Κάθε φορά 5 συσκευασίες παίρνω. Και το είδος δε σχετίζεται με τον πόλεμο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Με τη φτωχεια και τη μιζερια που εσπειραν στον κοσμο, τον εφτασαν να μη μπορει να χαρει μια εθνικη επετειο
Καλο καιρο κανει. Τα ελικοπτερα περασαν ακριβως πανω απο τη βεραντα μου, στην πρωτη γυροβολια. Τα αεροπλανα κοντα. Το χαρηκα να τα βλεπω. Αλλοι πηγαν εκδρομη. Ο αδερφος μου παει 3ημερο με την δικια του Θεσσαλονικη. Με το τρενο, για να γλιτωσει βενζινες, διοδια. Το υπολογισε οτι βγαινει μιση τιμη. Και ο Κωστιδης στο ΣΚΑΙ ελεγε οτι εχει γεμισει η Κωνσταντινουπολη για το τριημερο Ελληνες τουριστες, απο Θεσσαλονικη, Σερρες, κλπ.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
......

Ισχύει απολύτως αυτό.
Και ένα tip ακόμα: Όσους στρατιωτικούς και αστυνομικούς ξέρω κάνουν παράλληλα στα μαυρα εργασίες στον ιδιωτικό τομέα.
Και τι με αυτό?Όταν το Κρατος σου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ,όταν θελεις και μπορείς και αισθανεσαι ικανός να προσφέρεις, αντι να καθεσαι παντοφλακιας στον καναπε και να σαπιζεις,ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ!
ΣΤΑ 1.200€ που εβγαλα,αν δήλωνα την απασχόλησή μου τωρα,θα εβγαιναν 700€!Ενα πεντακο΄σαρικο κατω νταβαντζιλιδικα τη στιγμη που αν δηλωνα κανονικα την εργασία μου,όπως σε όλα τα συγχρονα Κρατη θα πληρωνα και ΦΕ 22%!Αλλα όταν εχεις να κάνεις με Κυβερνησεις αυτιστικών,αυτοσχεδιάζεις για να επιβιώσεις...
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Και τι με αυτό?Όταν το Κρατος σου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ,όταν θελεις και μπορείς και αισθανεσαι ικανός να προσφέρεις, αντι να καθεσαι παντοφλακιας στον καναπε και να σαπιζεις,ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ!
ΣΤΑ 1.200€ που εβγαλα,αν δήλωνα την απασχόλησή μου τωρα,θα εβγαιναν 700€!Ενα πεντακο΄σαρικο κατω νταβαντζιλιδικα τη στιγμη που αν δηλωνα κανονικα την εργασία μου,όπως σε όλα τα συγχρονα Κρατη θα πληρωνα και ΦΕ 22%!Αλλα όταν εχεις να κάνεις με Κυβερνησεις αυτιστικών,αυτοσχεδιάζεις για να επιβιώσεις...
Nα στο πω απλά: Εξαιτίας αυτών πολλοί έχουμε χάσει τις δουλειές μας... για να παίρνουν αυτοι 1600 μαζί με τη σύνταξη...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom