Νέα

Kοροϊδία Κόκκαλη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 115
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Πρόσεχε μήπως έχεις πέσει εσύ σε καμιά παγίδα φίλε...τεικ κερ
Αυτή τη στιγμή σίγουρα δεν έχω πέσει...γιατί απλά η Εθνική είναι εν ενεργεία Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο ποδόσφαιρο.....εν ενεργεία Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο μπάσκετ....εν ενεργεία Δευτεραθλήτρια Ευρώπης στο μπάσκετ....δεν έχω απαίτηση φυσικά να ξαναπάρει το Euro στο άμεσο μέλλον....το ότι είμαι 1ος όμως και το ΖΩ...μου φτάνει...take care man....

μωρέ κανείς δεν θα την ξεχάσει...αλλά ότι είχαμε φάρδος τεράστιο δεν νομίζω να το αρνείσαι? κοιμήθηκε ο θεός εκείνες τις ημέρες...3 επιθέσεις κάναμε , 1 γκόλ βάζαμε...

Φίλε είμαι πάρα πολύ περήφανος...μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει ότι η γενιά που το έζησε αυτό(μαζί και εμείς) είμαστε τυχεροί.....ο 1ος είναι πρώτος και ο 2ος τίποτα...συγκρίνεις την επιτυχία του Euro με την τεσσάρα από την Τουρκία...τί να σου απαντήσω για αυτό?Λές ότι κοιμήθηκε ο Θεός....αν δεν έχεις τύχη στο ποδόσφαιρο δεν κάνεις τίποτα...και επειδή έχω παίξει μπάλλα ρώτα και κανέναν άλλο που έχει παίξει αν δεν με πιστεύεις για να καταλάβεις....

Αυτά......
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Tο θεμα εγινε μπουρδελο και απο ''Κοροιδια Κοκκαλη''εγινε τα ''φρυδια''του Ρεχαγκελ-ANYWAY-παιχτουρα ο Γκαλετι-Παλι καλα που ξυπνησε ο Σωκρατες στο Θρυλο και εφερε Ιβιτς να κανει τα νταραβερια γιατι με το Λουβαρη τοσα χρονια μαλακιες,θελει μανατζερ που να κλεινει δουλειες και οχι ενα παιχτη-Πιστευω να ερθουνε κι αλλοι και να ειναι ενα level παραπανω απο περισυ η ομαδα
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Kαταρχας αλλο τυχη και αλλο αυτο που εγινε στο euro. :boobies:
Εκει μιλαμε για υπερμετρη κωλοφαρδια που ουτε μια στο εκατομυριο καποιος το περιμενε να γινει.
Κατι μου λεει οτι αν το ψαξει ο χαρδαβελας θα βγαλει χαλαρα 30 εκπομπες κιολας! :2funny: :2funny:
Οποτε στο ποδοσφαιρο η τυχη παντα παιζει ρολο αλλα οχι στο βαθμο που λες .
Αναφερεσαι στο βολευ και στο πολο,ξεχνας ομως το σκακι,τη σφαιροβολια και 1002 αθληματα που ολοι μας κοβουμε φλεβες να παρακολουθουμε οπως την μπαλα. :helpplea:
Βεβαια μην αναφερουμε το μπασκετ σαν κατορθωμα ελληνικο,γιατι οπως το εχουν καταντησει ειναι τυχεροι αν παει και κοσμος στο γηπεδο.
Αλλο ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ και αλλο οι ΞΕΝΟΙ του μπασκετ.Μιλαμε για ενα μιγμα ξενων χωρις προηγουμενο.
Δεν ειναι τυχαιο οτι στο πρωταθλημα μπασκετ ο φιλαθλος κοσμος εχει μειωθει δραματικα μετα απο τις ανακαταταξεις στο ευρωπαικο στερεωμα.
Αντε και στην περιπτωση του ΠΑΟ παω πασο ωστοσο.
Το δευτεραθλητες μπασκετ που λες αναρωτιεμαι αν σε τιμα που νικησες την χειροτερη ομαδα ΗΠΑ που επαιξε ποτε,η αν νιωθεις περηφανος με την τσαπου στον τελικο που επεσε απο μια ομαδα που οντως εδειξε οτι το αξιζε.
Υπαρχει μονο η πρωτη θεση σε τετοιες διοργανωσεις και οχι οι αλλες.Γιαυτο λεγεται και πρωταθλητισμος.
Ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες γιατα πολλα μυαλα και για τους αναγνωστες των φυλλαδων.
ΔΕΝ ανεφερα οτι ειμαστε ανυπαρκτοι στον αθλητισμο σαν χωρα(που το διαβασες?).
Οσο γιατο επιχειρημα που λες οτι σε σχεση με τις αλλες χωρες ειμαστε καλυτεροι,τοτε τι να πω..
Να νιωθουμε τυχεροι και προνομιουχοι εναντι της ΑΛΒΑΝΙΑΣ κιολας? :helpplea:
Η συγκριση γινεται παντα με την κορυφη φιλε.
Οτιδηποτε αλλο ειναι λογια για τα πολλα μυαλα.
Εμεις απο την κορυφη δεν εχουμε καλη σχεση,που επρεπε να εχεις καταλαβει τοσα χρονια που λες οτι ασχολεισε κιολας.
Μαλλον σε γεμιζει η δευτερη θεση στο παγκοσμιο και τα αλλα αθληματα οπως πχ πολο.
Μην ξεχνας ομως οτι το τοπικ ειναι για μπαλα.
Οσο και να νιωθεις περηφανος για το euro αυτο ηταν μια φορα και τερμα,εκτοτε αν ηξερες απο μπαλα οπως λες τοτε θα καταλαβαινες οτι οι τσαπου απο τις αλλες εθνικες,οι νικες με την ψυχη στο στομα δεν ειναι τυχαιες.
Ολα ομως αυτα ειπαμε ειναι η κοροιδια των παραγοντων,των φυλλαδων και η ασχετοσυνη με το αντικειμενο των οσων τα σκανε σε αυτες.
Τελειωνω με ενα ερωτημα.
Να ξεφυγω απο τι ρε φιλε?
Νομιζεις that i give a fuck αν το χασει η το παρει η ομαδα που υποστηριζω?
Οσο εχω για το πουτσο την πολιτικη αλλο τοσο εχω και τις επιχειρησεις του καθε κοκκαλη.
Αλλα επειδη μαρεσει σαν αθλημα επιλεγω αλλο επιπεδο μπαλας απο αλλες χωρες.
Γιατι στο χωριο μας την ελλαδιτσα θελουμε πολλες γενιες για να τη δουμε αυτη.
Εσυ μαλλον τοσα χρονια που ασχολεισαι δε την προλαβαινεις.
Ας ελπισουμε οτι οι νεωτεροι θα την προλαβουν.
Σου έγραψα ομαδικά αθλήματα για να μην τα μπερδέψεις με σκάκια και τραμπολίνο .... παρ' ολ' αυτά τα .... μπέρδεψες
Αναφέρεις την Αλβανία ... ενω εγω σου γράφω για χώρες που δεν έχουν δει EURO ...
1.Αγγλία 2.Σουηδία 3.Ουγγαρία 4.Βουλγαρία 5.Ρουμανία 6.Τουρκία 7.Γιουγκοσλαβία 8.Πορτογαλία
9.Πολωνία 10.Βέλγιο
Αυτές οι χώρες έχουν αναδείξει είτε σε Εθνικό είτε σε συλλογικό επίπεδο Τεράστιες ομάδες και τεράστιους παίκτες παρ' ολα αυτά δεν έχουν κερδίσει ποτέ EURO.
Εκτός από την τύχη και από την τέχνη σου διαφεύγει ο πιο σημαντικός παράγοντας ... η "ψυχή" ... και τα "μπαλάκια"συγνώμη αλλά δεν με παραμύθιασε κανείς ότι έχουμε τέτοια .....απλά όταν χρειάζεται τα "δείχνουμε" και τα δύο ...ή και τα τρία ....
Η χειρότερη Αμερικανική ομάδα ??? μήπως και η χειρότερη Αυστραλιανή ??? Γαλλική ??? δηλαδή ρε φίλε ποιους πρέπει να κερδίσουμε για να αποδεχτείς την 2η Παγκόσμια και 1η Ευρωπαϊκή θέση τους Εξωγήινους ??? ....
Στο ποδόσφαιρο τυχεροί, στο μπάσκετ έχουμε κακούς αντιπάλους, το βόλεϊ και το πόλο = σκάκι και τραμπολίνο .... ΗΜΑΡΤΟΝ και πάλι ΗΜΑΡΤΟΝ ....
Α και παρεπιπτόντως καμία Εθνική ομάδα δεν παίζει με μη Έλληνες παίχτες
Το τι θα δω στο μέλλον πραγματικά δεν ξέρω μπορεί να δω και σφαλιάρες από τους Βόσνιους και από τους Μαλτέζους .... ε και ??? και οι Γερμανοί έχουν φάει 8 από τους Ούγγρους και οι Εγγλέζοι 6 .... αυτοί όμως έχουν κούπα οι Ούγγροι...όχι
Επειδή όμως το θεματάκι έχει να κάνει με τον Κόκκαλη ...δείτε σε βιντεάκι το γκολ του Καστίγιο ....
Πούλα τον πρόεδρε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

anachron

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2006
Μηνύματα
358
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
1
αναρωτιεμαι αν σε τιμα που νικησες την χειροτερη ομαδα ΗΠΑ που επαιξε ποτε,η αν νιωθεις περηφανος με την τσαπου στον τελικο που επεσε απο μια ομαδα που οντως εδειξε οτι το αξιζε.
Υπαρχει μονο η πρωτη θεση σε τετοιες διοργανωσεις και οχι οι αλλες.Γιαυτο λεγεται και πρωταθλητισμος.

Θα έλεγα αντίθετα πως αυτή η Εθνική ΗΠΑ ήταν η 2η καλύτερη που έπαιξε ποτέ (μετά την dream team, άντε και την επόμενη την dream team 2, αν θυμάσαι δεν ερχόταν ΚΑΝΕΝΑ πρώτο όνομα, αυτή η φορά ήταν η π΄ρωτη μετά από καιρό που έφεραν πρωτοκλασάτους και ακόμη :η πρώτη φορά ever που έκαναν προετοιμασία για κάποιο τουρνουά-συνήθως μαζεύονταν και έπαιζαν)
¨οσον αφορά το "σημασία έχει μόνο ο πρώτος" διαφωνώ, και ο δεύτερος και ο τρίτος και ο τέταρτος κλπ έχουν σημασία, χάνουμε όλη την ουσία αν επικεντρωθούμε στο αποτέλεσμα μόνο.
Τέλος,αν υπολογίσεις το μέγεθος της χώρας, αν συγκριθούμε με τις υπόλοιπες χώρες παγκοσμίως με κοντα΄στα 10 μύρια πληθυσμό, βγαίνουμε άνετα αθλητική υπερδύναμη!!! (ακούγεται αστείο αλλά τελικά έτσι είναι!)
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
35
Like
1.034
Πόντοι
7.775
Κοκκαλη φυγε οσο ειναι καιρος. Εχεις καταστρεψει τον Ολυμπιακο και το ελληνικο ποδοσφαιρο γενικα. Κανεις στο Καραισκακη τη νεα σεζον αν δεν ριξει χρημα οχι σε ονοματα-σαπακια αλλα σε παιχτες ουσιας και νεας ηλικιας που υπαρχουν αν το ψαξεις οπως ο Τουρε. Τον εδιωξε και τωρα ειναι στη Μπαρτσα. Φυγε η φερε παικτες.
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
16
Θα έλεγα αντίθετα πως αυτή η Εθνική ΗΠΑ ήταν η 2η καλύτερη που έπαιξε ποτέ (μετά την dream team, άντε και την επόμενη την dream team 2, αν θυμάσαι δεν ερχόταν ΚΑΝΕΝΑ πρώτο όνομα, αυτή η φορά ήταν η π΄ρωτη μετά από καιρό που έφεραν πρωτοκλασάτους και ακόμη :η πρώτη φορά ever που έκαναν προετοιμασία για κάποιο τουρνουά-συνήθως μαζεύονταν και έπαιζαν)
Φιλε ΚΑΙ σε αυτη την ομαδα οι κορυφαιοι παικτες στο nba δεν ελαβαν μερος.
Καταρχας ο πρωτος σκορερ και χρονια στο top10 των στατιστικων kobe.
Εκτος ο iverson,mcgrady,oneal,davis κ.α πρωτοκλασατα ονοματα της λιγκας.
Ομολογουμενως ομως ολα τα rookies των προσφατων χρονων εσκασαν μυτη.
Αν οντως εξαιρεσεις το παιδι θαυμα, james που ειναι all star απο την 1η μερα κιολας,ολοι
οι υπολοιποι δεν εδεσαν γιατι ακομα παλευουν για αναγνωριση η εχουν μαθει τον ατομισμο στις ιδιες του τις ομαδες πχ καρμελο.
Οπως και ναχει το οτι νικησαμε την πιο ανετοιμη,ασχετως την προετοιμασιας,οπως αποδειχτηκε dream team ολων των εποχων δεν αποτελει δικαιολογια να χασουμε στον τελικο με τετοια ευκολια κιολας.
Οσο για τον προηγουμενο φιλο,εχουμε διαφορετικες αποψεις αλλα ειναι σεβαστες.
Κριμα ομως γιατι στη χωρα μας αν πας γηπεδο οι 40000 θεατες θεωρουν τον εαυτο του καλυτερο προπονητη απο αυτον που εχει η ομαδα τους,αυτο μας εχει φαει στη χωρα αυτη.
Δεν φταιει ο καθε προπονητης που ερχεται φταιει η νοοτροπια που εχει ο κοσμος.
Το οτι επεσε σταχτη στα ματια με το γιο του κοκκαλη τους κανει ολους να ελπιζουν σε κατι καλυτερο.
Αρχιδια.
Τι και αν παρει και τα επομενα 10 χρονια το πρωταθλημα με τον καθε καστιγιο μεσα,σημασια εχει μονο η συγκριση του ποδοσφαιρου μας με τα πρωταθληματα του εξωτερικου.
Εκει φαινεται η πραγματικοτητα.
Οσο για την νοοτροπια μας,κατηγορουσαμε τους αγγλους για λερες οταν εσκασαν Αθηνα,αλλα ξεχνανε ολοι οτι μεσα στο γηπεδο ειναι ΚΥΡΙΕΣ και το σεβονται.
Οπως και οταν η ομαδα τους τρωει την πικρα αυτοι τραγουδανε και δεν χολευουν τους αιωνιους η τους προπονητες τους.
Ετη φωτος μακρυα ακομα.
Ιδια σειρα με το star trek voyager εχει γινει καθε χρονο η ιδια νοοτροπια.
Απορω οπως εχω πει ποσο μαλακας πρεπει ναναι καποιος για να βλεπει τοσα χρονια αυτη τη σειρα και να μην αλλαζει καναλι! :think:
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
αν και παναθηναικος εμενα προσωπικα δεν με χαλαγε ο γκαλετι στον παναθηναικο και γιατι οχι ο πιτσιρικας ο νουνιες σε σχεση με το περσινο χαλι της επιθεσης παπαδοπουλος[απο τοτε που εμεινε με το ζορι στον παναθηναικο δεν εχει ξανακανει μεγαλο παιχνιδι. πηρε τα φραγκα και το κωλοβαραει.]θα μπορουσε να βγει και λαβρακι ο αργεντινος φορ.πολλη καλη δουλεια ο ιβιτς σε αντιθεση με τον βελιτς που η μονη μεταγραφη γνωστη μεχρι τωρα ειναι του μαλαρτζ,ολοι οι αλλοι πολλη φοβαμαι οτι θα ειναι σαπακια.μακαρι να βγω ψευτης. :rockon:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Νερι Νερι μα... ΝΕΡΙ!!!!
 

Επισκέπτης
θα ηθελα να θεσω το εξης απλο ερωτημα.
εχω ενα χομπι (κυνηγι,ψαρεμα,ποδοσφαιρο,μπασκετ,μπρδελα, και οτιδηποτε αλλο). και ξοδευω απο τον μισθο μου περιπου ενα 10% το μηνα για την καυλα μου οποια και αν ειναι αυτη. μπορειτε να φανταστειτε τον κοκκαλη να ξοδευε ενα 5-10% των προσωπικων του κερδων για την καυλα του που οπως εχει πει ειναι ο ολυμπιακος ?????????
γιατι λοιπον απο τα 500 και βαλε που βγαζει δεν δινει τα 50 καθε χρονο απλοχερα χωρις να τα παιρνει πισω (γηπεδο,διαφημισεις,χορηγοι,διαρκειας), ενω εγω ο μαλακας ξοδευω πολυ παραπανω απο το 10% του μισθου μου για την καυλα μου χωρις κανενας ποτε να μου τα δωσει πισω.
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
ο κοκκαλης δεν αγόρασε τον ολυμπιακό από χόμπι, επιχειρηματίας είναι και πράττει ανάλογα
 

Επισκέπτης
και φυσικα δεν τον αγορασε απο χομπι. καλυψη ηθελε και το βασικοτερο ισως υποστηριξη της μεγαλης μαζας των φιλαθλων της ομαδας.
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
σας έφερε τέσσερα παλτά...νούνιες λίγος,μπράβο ανατολάκης,λεντέσμα γυρολόγος, μόνο ο γκαλέτι λέει κάτι,με ούτε 6 εκ Ευρώ συνολικά και πούλησε ό,τι καλύτερο είχε επειδή δεν μπορούσε να τον κρατήσει ο....πρωθυπουργός και μεγιστάνας κ Κόκκαλης...φυσικά όποιον και να πάρει,άχρηστος θα είναι αφού δεν έχει προπονητή......

(ενώ και ο άλλος παίρνει τον δανεικό του δανεικού ώ δανεικέ....)
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595

α ναι...δεν ήταν ολυμπιακός από μικρός?....επιχειρηματίας από επιχειρηματία έχει διαφορά...
εμείς του καταλογίζουμε ότι δεν έχει φιλοδοξίες να πάει ψηλά την ομάδα...όταν έχεις περιουσία που φτάνει ίσως σχεδόν στο τρις,είναι κωμικό να φέρνεις παίκτες με 500 χιλ ευρώ και ένας παίκτης 3-4 εκ να σου φαίνεται ακριβός...
 

Επισκέπτης
α ναι...δεν ήταν ολυμπιακός από μικρός?....επιχειρηματίας από επιχειρηματία έχει διαφορά...
εμείς του καταλογίζουμε ότι δεν έχει φιλοδοξίες να πάει ψηλά την ομάδα...όταν έχεις περιουσία που φτάνει ίσως σχεδόν στο τρις,είναι κωμικό να φέρνεις παίκτες με 500 χιλ ευρώ και ένας παίκτης 3-4 εκ να σου φαίνεται ακριβός...

Γιατί, δεν την πήγε ψηλά? Δεν σας έβγαλε από τα πέτρινα χρόνια (10ετία) και σας έδωσε σερί πρωταθλήματα? Τι εννοείς "ψηλά" δηλαδή? Τελικό Champion's League? Ε, αυτό ξέχνα το (όχι μόνο για τον γαύρο, για όλες τις ελληνικές ομάδες).
 

dantis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
850
Like
10
Πόντοι
6
σας έφερε τέσσερα παλτά...νούνιες λίγος,μπράβο ανατολάκης,λεντέσμα γυρολόγος, μόνο ο γκαλέτι λέει κάτι,με ούτε 6 εκ Ευρώ συνολικά και πούλησε ό,τι καλύτερο είχε επειδή δεν μπορούσε να τον κρατήσει ο....πρωθυπουργός και μεγιστάνας κ Κόκκαλης...φυσικά όποιον και να πάρει,άχρηστος θα είναι αφού δεν έχει προπονητή......

(ενώ και ο άλλος παίρνει τον δανεικό του δανεικού ώ δανεικέ....)

Τι ομαδα εισαι φιλε ?
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Τι ομαδα εισαι φιλε ?

έχει σημασία φίλε?ή μήπως θα μου πεις κοίτα την ομάδα σου και τα προβλήματά της?....απλά μου τη δίνει η τόσο ανοιχτή κοροιδία αλλά και αυτοί οι ανύπαρκτοι δημοσιογράφοι που λιβανίζουν τον εκάστοτε πρόεδρο...χθες στο γκολ ο ανταποκριτής του ολυμπιακού από Γερμανία έγραψε μπαλάρα ο θρύλος,γουστάραμε να τον βλέπουμε....και το ματς ήταν σούπα....
 

dantis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
850
Like
10
Πόντοι
6
έχει σημασία φίλε?ή μήπως θα μου πεις κοίτα την ομάδα σου και τα προβλήματά της?....απλά μου τη δίνει η τόσο ανοιχτή κοροιδία αλλά και αυτοί οι ανύπαρκτοι δημοσιογράφοι που λιβανίζουν τον εκάστοτε πρόεδρο...χθες στο γκολ ο ανταποκριτής του ολυμπιακού από Γερμανία έγραψε μπαλάρα ο θρύλος,γουστάραμε να τον βλέπουμε....και το ματς ήταν σούπα....

Καλα ολα αυτα αλλα τι ομαδα εισαι δεν μας ειπες!!!
 

dantis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
850
Like
10
Πόντοι
6
Κοιτα να δεις. Πριν εγραψες (έχει σημασία φίλε?ή μήπως θα μου πεις κοίτα την ομάδα σου και τα προβλήματά της?)Το μονο που βλεπω ειναι οτι δεν εισαι ολυμπιακος (αρα κλαις την μοιρα σου εδω και πολλα χρονια)και εσυ ο ιδιος με τα προβληματα των αλλων ομαδων.Δεν πειραζει ομως σε νιωθω γιατι ειναι δυσκολο να εισαι χαμενος στο πουθενα.
ΥΓ:Ασχολησου και αλλο με τον Θρυλο αλλωστε αυτο θελουμε ολοι ενα Θρυλο με ορκισμενους οπαδους και ορκισμενους εχθρους!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom