Νέα

Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
146
Like
447
Πόντοι
21
Σε ποιο τσιπουράδικο ήσουν;
Θα πω το κωλόμπαρο καλύτερα. Diamonds, Ντεπώ. Το τσιπουράδικο δίπλα αποδείχτηκε μια χαρά ως προς το φαγητό και το κέφι. Προσοχή, δεν είναι ότι κάθεσαι και παίρνεις μάτι το Diamonds, μια και έχει φιμέ τζαμαρία. Απλά λες ότι αν βγει καμιά τύπισσα να μιλήσει στο τηλέφωνο ή πετύχεις την ώρα που πιάνουν δουλειά, τότε κάνεις ένα σχετικό, μικρό scouting και ξεκουράζεις το μάτι σου. Επίσης μπορείς να τσεκάρεις αν έχει πολύ κόσμο ή βαράνε μύγες.

Ή απλά να κάνεις ένα ζεσταματάκι με τσίπουρα.
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
350
Like
209
Πόντοι
21
Θα πω το κωλόμπαρο καλύτερα. Diamonds, Ντεπώ. Το τσιπουράδικο δίπλα αποδείχτηκε μια χαρά ως προς το φαγητό και το κέφι. Προσοχή, δεν είναι ότι κάθεσαι και παίρνεις μάτι το Diamonds, μια και έχει φιμέ τζαμαρία. Απλά λες ότι αν βγει καμιά τύπισσα να μιλήσει στο τηλέφωνο ή πετύχεις την ώρα που πιάνουν δουλειά, τότε κάνεις ένα σχετικό, μικρό scouting και ξεκουράζεις το μάτι σου. Επίσης μπορείς να τσεκάρεις αν έχει πολύ κόσμο ή βαράνε μύγες.

Ή απλά να κάνεις ένα ζεσταματάκι με τσίπουρα.
επειδη ξερω κ τα 2 μαγαζια κ εγω το τσιπουραδικο θα προτιμουσα για να πω την αμαρτια μου . Καμμια σχεση το diamonds με το μαγαζι που ειχε παλια στην Τουμπα η Μανταλενα
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.570
Like
1.124
Πόντοι
216
Μια τσουπωτή ελληνίδα που δούλευε στο Κάπτεν Μόργκαν πριν την πανδημία, όταν την κέρασα ποτό μου θύμισε γκόμενα που έχεις βγάλει σε μαγαζί που δεν της αρέσει και σου κάνει μούτρα. Μηδενικό μπαλαμούτι, αυτή να κοιτάζει σαν να της έσφαξα την μάνα ενώ πριν την χαμούρευε παππούς -εγώ εντωμεταξύ φυσιολογικός στην εμφάνιση, νέος, περιποιημένος, ευγενικός, όχι κανένας κάγκουρας ή καμμένος.

Τόσο άκυρη φάση είχα να ζήσω από την Αμβροσία, που πριν 2-3 χρόνια ήταν πιασμένες οι λιγοστές (2 ; ) καλές γκόμενες και με το ζόρι μου ήρθε ένα μπάζο γκιλφ να την κεράσω. Είπα όχι και απόρησε (!), ήπια το ποτό μου γρήγορα κι έφυγα.

Καλή φάση ήταν στα αείμνηστα Μαύρος Γάτος ( ; ) στην Σταυρούπολη που πήγα καλοντυμένος και πρώτη φορά σε κωλόμπαρο ένιωσα να με πολιορκούν μιας και ήμουν ο μόνος καλοστεκούμενος εκεί μέσα, και στο Αμόρε που έτυχα σε νύχτα να'μαι ο μόνος πελάτης και να μου κάνουν σόου πέντε κοπέλες.

Εκεί κατάλαβα τί λείπει απ΄τα -παρηκμασμένα πια- ελληνικά κωλόμπαρα: (το γράφω εδώ μπας και τύχει και το δει κανένας ιδιοκτήτης/υπεύθυνος και δεήσει να σκεφτεί λίγο τον πελάτη του) : λείπει το ωραίο "μάτι", η λαγνεία. Θέλεις να πιεις το ποτάκι σου βλέποντας όμορφες γυναίκες, σεξουλιάρικα ντυμένες, να χορεύουν χωρίς "αναστολές" και όλα αυτά χωρίς να κινδυνεύεις να σε πουν φαλλοκράτη και χωρίς να χρειαστεί να "προσκυνήσεις" σαν πελατάκος σε ασφυκτικά γεμάτα μπαρ γεμάτα wannabe ινφλουένσερς και λοιπές ανάφτρες/ξεκωλάκια που νομίζουν πως αυτό που κάνουν δεν είναι πουτανιά.

Σε κάθε κωλόμπαρο που πήγα στην ζωή μου, το ίδιο πράγμα έλεγα: να σε κεράσω ποτό βρε κούκλα, αλλά δεν θα'ταν ωραίο στο ενδιάμεσο να βάζει τσιφτετέλια π.χ ο dj και να σε βλέπω να χορεύεις καυλιάρικα; Πού θα το δω αυτό; Στο dogs και στο markiz με όλα τα ψώνια;

Αλλά όχι, ο ελληνάρας (και αρμενιάρας ή αλβανάρας π.χ) ιδιοκτήτης και οι γκόμενες του κωλόμπαρου δεν θέλουν τέτοια φάση, θέλουν να σου μπαστακώνεται η γκόμενα με το που μπεις για να την κεράσεις ποτό. Δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι, 1ον, χάνουν πολλούς πελάτες που θα περνούσαν μετά χαράς σε κάθε ευκαιρία να πιουν ένα-δυο χαλαρά ποτάκια και να δουν όμορφα κορίτσια να κουνιούνται, και 2ον, πολλές φορές έρχεται η γκόμενα που σου αρέσει κατευθείαν με το που μπεις, κερνάς ένα ποτό, χουφτώνεις δέκα λεπτά και μετά λες άντε να φεύγουμε, ενώ αν είχες 3-4 να σε εξιτάρουν θξα καθόσουν με τις ώρες να τις χαλβαδιάζεις και να κερνάς.

Επίσης να'χαν και λίγη φαντασία ρε πστη μου. Καμιά ζαρτιέρα, κάνα ταγιέρ, καμιά στολή μαθητριούλας, κάτι διαφορετικό για την καθεμιά κάθε φορά. Τόσες φαντασιώσεις υπάρχουν. Βάλανε όλοι τον αυτόματο πιλότο με τις σάπιες που μπαστακώνονται να φάνε την σύνταξη του μπάρμπα, και είδαμε πού κατάντησαν τα κωλόμπαρα και τα στριπτητζάδικα. Προφανώς και το μόνο κοινό που θα σας μείνει είναι οι συνταξιούχοι, οι απόμαχοι της ζωής, οι περίεργοι.
πολυ σωστος....
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.271
Κριτικές
11
Like
18.632
Πόντοι
3.796
Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, το πρόβλημα είναι ότι οι ιδιοκτήτες/υπεύθυνοι των μαγαζιών παίζει να μην έχουν ιδέα του τί γίνεται έξω στα κανονικά μπαρ. Τί όμορφες και όμορφα/σέξυ ντυμένες κοπέλες βλέπεις. Καταλήγεις να λες ότι θα δεις πιο σέξυ γυναίκες στα απλά μπαρ παρά στα κωλόμπαρα, οπότε γιατί να πας στην παρακμή. Και οι εργαζόμενες στα κωλόμπαρα βγαίνουν για καφέ και νομίζουν πως είναι η φεμ φατάλ ενώ στην πραγματικότητα υπάρχουν σε κάθε καφετέρια πέντε που τις βάζουν κάτω.

Άλλο παράδειγμα που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι όταν κάθισα για τσίπουρο σάββατο βράδυ σε εξωτερικό χώρο τσιπουράδικου που "βλέπει" σε κωλόμπαρο (δεν μπορώ να πω ότι ήταν τυχαία η επιλογή θέσης!). Και ξέρετε τί έγινε; Στο κωλόμπαρο δεν πάτησε ούτε ψυχή μέχρι τις 3, ενώ στο τσιπουράδικο χόρευαν μέσα μια μιλφοπαρέα και δυο κοριτσοπαρέες σαν τα κρύα τα νερά. Τσιφτετέλια, χασαποσέρβικα, λαϊκοπόπ κλπ. Τόσο η παρέα μου όσο και δυο φίλοι ενός σερβιτόρου του τσιπουράδικου που ήρθαν για χαβαλέ μέχρι να σχολάσει, τελικά αφοσιωθήκαμε στο τσιπουράδικο και δεν κοιτούσαμε καν προς το κωλόμπαρο.
ολοι εχουν ιδεα στο τι γινεται σε ολα τα ηδη μαγαζιων.
και οταν λεω ολοι εννοω αυτους που περπατανε νυχτα .στο κωλομπαρο πας για παιχνιδι και κερασμα δεν πας για ματι,ουτε κατασκοπευεις ποιοι μπαινουν και βγαινουν.
αν δεν ξερεις τον λογο υπαρξης αυτων των μαγαζιων απλα δεν πας.
οσο για το ποσο γκομενες το παιζουν οι γυναικες των κωλομπαρων ,αυτο φταινε οι γαμπρουληδες που τοσα χρονια εκει μεσα τις κανανε θεες και πραγματικα αμα μιλησεις μαζι τους για το θεμα πιστευουν οτι ειναι τα υπερμουνια ..
δεν μπορεις να βαλεις καμια συγκριση με τα κανονικα μπαρ με πελατισσες κοριτσακια δεν βγαινει κανενα νοημα
 

Jim_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2021
Μηνύματα
29
Like
76
Πόντοι
0
Επίσκεψη το Σάββατο στο caramela δίπλα στο holiday inn...

Πέντε κοπέλες η γνωστή Αμαλία Η Εύα η Ρωσίδα 45 plus που έχει αναφερθεί ξανά εδώ μία άλλη ξανθιά αξιοπρεπής παρουσία και 2 μέτριες.

Εγώ κάθισα με την Αμαλία και απόλαυσα τις βυζάρες της.
Ο φίλος μου πήγε πίσω στην καβάτζα με την Εύα τη Ρωσίδα και πέρασε ακόμα καλύτερα.
Συμπαθητικό μαγαζί ωραίος τύπος αυτός που το έχει και το ρόστερ
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
350
Like
209
Πόντοι
21
Επίσκεψη το Σάββατο στο caramela δίπλα στο holiday inn...

Πέντε κοπέλες η γνωστή Αμαλία Η Εύα η Ρωσίδα 45 plus που έχει αναφερθεί ξανά εδώ μία άλλη ξανθιά αξιοπρεπής παρουσία και 2 μέτριες.

Εγώ κάθισα με την Αμαλία και απόλαυσα τις βυζάρες της.
Ο φίλος μου πήγε πίσω στην καβάτζα με την Εύα τη Ρωσίδα και πέρασε ακόμα καλύτερα.
Συμπαθητικό μαγαζί ωραίος τύπος αυτός που το έχει και το ρόστερ
τιμες ? 10 ευρω αντρικο ποτο εχει ακομη ?
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Πέρασμα από κάπτεν Πέμπτη μέρα την περασμένη εβδομάδα καλό κλίμα από γυναίκες μια χαρά κέρασα μια Σοφία κοκκινομάλλα δεν ξέρω αν είναι ελληνίδα μου είπε τέλος παντων αν γνωρίζει κάποιος τι ρόλο Βαράνε εκεί μέσα είχε και αλλά καλούτσικα η πάλι παπά θα φάμε χαχαχα παίζει κάτι περισσότερα εκτός μαγαζιού με Σοφία και με κάποια άλλη να στοχεύσουμε αυτά αλάνια ,,,
Καλημέρα σε όλους ,ξεκίνησα πριν 4 μήνες να πηγαίνω σε αυτά τα μαγαζιά ,να μαθενω , να γνωρίζω κοπέλες , από την μικρή μου εμπειρία , αυτό που μπορώ να πω είναι ότι στο Κάπτεν Μόργκαν αρκετές κοπέλες είναι πολύ αξιόλογες ,έχουν επίπεδο στην συζήτηση, να χαίρεσαι να μιλάς μαζί τους όπως και η παραπάνω που αναφέρεις (Σοφία κοκκινομαλλα, μια από της πολύ όμορφες του μαγαζιού ) τώρα στη προσωπική της ζωή ,αν είναι σε σχέση ή πόσο συχνά κάνει σεξ , δεν ξέρω , ποτέ δεν ζήτησα κάτι τέτοιο. (Έχω καθήσει μαζί της όμως 7-8 φορές στους τελευταίους μήνες και έχω περάσει πολύ όμορφα μαζί της )
Πιστεύω ότι η έννοια του κολομπαρου είναι να πας σε κάποιο μαγαζί και να περάσεις όμορφα , έχοντας παρέα .
Τώρα αν θέλεις/θέλω να πάω κάπου για να κάνω και σεξ , θα πήγαινα ή στα σπιτάκια ή με καμιά ανεξάρτητη (απλά όπως μου έχει πει κάποιος εδώ μέσα , να έχεις πακιστανικό νούμερα )
Καλημέρα, καλή συνέχεια καλό Σ/Κ με πολύ σεξ !!!
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, το πρόβλημα είναι ότι οι ιδιοκτήτες/υπεύθυνοι των μαγαζιών παίζει να μην έχουν ιδέα του τί γίνεται έξω στα κανονικά μπαρ. Τί όμορφες και όμορφα/σέξυ ντυμένες κοπέλες βλέπεις. Καταλήγεις να λες ότι θα δεις πιο σέξυ γυναίκες στα απλά μπαρ παρά στα κωλόμπαρα, οπότε γιατί να πας στην παρακμή. Και οι εργαζόμενες στα κωλόμπαρα βγαίνουν για καφέ και νομίζουν πως είναι η φεμ φατάλ ενώ στην πραγματικότητα υπάρχουν σε κάθε καφετέρια πέντε που τις βάζουν κάτω.

Άλλο παράδειγμα που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι όταν κάθισα για τσίπουρο σάββατο βράδυ σε εξωτερικό χώρο τσιπουράδικου που "βλέπει" σε κωλόμπαρο (δεν μπορώ να πω ότι ήταν τυχαία η επιλογή θέσης!). Και ξέρετε τί έγινε; Στο κωλόμπαρο δεν πάτησε ούτε ψυχή μέχρι τις 3, ενώ στο τσιπουράδικο χόρευαν μέσα μια μιλφοπαρέα και δυο κοριτσοπαρέες σαν τα κρύα τα νερά. Τσιφτετέλια, χασαποσέρβικα, λαϊκοπόπ κλπ. Τόσο η παρέα μου όσο και δυο φίλοι ενός σερβιτόρου του τσιπουράδικου που ήρθαν για χαβαλέ μέχρι να σχολάσει, τελικά αφοσιωθήκαμε στο τσιπουράδικο και δεν κοιτούσαμε καν προς το κωλόμπαρο.
Καλημέρα
Λοιπόν εγώ έχω να κάνω μια πρόταση
Καλέ μου κύριε, καλά τα λες , αλλά εγώ θα ήθελα να σε προτείνω ,να βγάλεις τα χρήματα σου , να βρεις ένα χώρο ,να ανοίξεις ένα μαγαζί ,(καλά θα είναι να μην έχει τσιπούραδικό απέναντι)να ερχόμαστε εκεί να παίρνουμε μάτι και να της βλέπουμε να χορεύουν τσιφτετέλι !!!!!
Α και φυσικά όλα αυτά με ένα δικό μας ποτό άντε και θα κερνάμε και σε αυτές 2-3 ποτά μιας και θα έχεις καλές τιμές ... Θα παίρνουμε μάτι όλοι μαζί .....

Τέλος η πλάκα τώρα
Πιστεύω ότι είσαι σε λάθος νήμα, άνοιξε ένα με τίτλο
Μάτι- τσιφτετέλι σε κολομπαρα
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
350
Like
209
Πόντοι
21
Καλημέρα σε όλους ,ξεκίνησα πριν 4 μήνες να πηγαίνω σε αυτά τα μαγαζιά ,να μαθενω , να γνωρίζω κοπέλες , από την μικρή μου εμπειρία , αυτό που μπορώ να πω είναι ότι στο Κάπτεν Μόργκαν αρκετές κοπέλες είναι πολύ αξιόλογες ,έχουν επίπεδο στην συζήτηση, να χαίρεσαι να μιλάς μαζί τους όπως και η παραπάνω που αναφέρεις (Σοφία κοκκινομαλλα, μια από της πολύ όμορφες του μαγαζιού ) τώρα στη προσωπική της ζωή ,αν είναι σε σχέση ή πόσο συχνά κάνει σεξ , δεν ξέρω , ποτέ δεν ζήτησα κάτι τέτοιο. (Έχω καθήσει μαζί της όμως 7-8 φορές στους τελευταίους μήνες και έχω περάσει πολύ όμορφα μαζί της )
Πιστεύω ότι η έννοια του κολομπαρου είναι να πας σε κάποιο μαγαζί και να περάσεις όμορφα , έχοντας παρέα .
Τώρα αν θέλεις/θέλω να πάω κάπου για να κάνω και σεξ , θα πήγαινα ή στα σπιτάκια ή με καμιά ανεξάρτητη (απλά όπως μου έχει πει κάποιος εδώ μέσα , να έχεις πακιστανικό νούμερα )
Καλημέρα, καλή συνέχεια καλό Σ/Κ με πολύ σεξ !!!
Σε καποια χρονια που θα βαρεθεις αυτο το στυλ κωλομπαρου (Μοργκαν ) θα θελεις να ψαχτεις σε κατι διαφορετικο πχ Fuego η Alter ego να κανεις κ λιγο χαβαλε .
Εσυ καλα κανεις κ ξεχωριζεις τα μαγαζια αναλογα την χρηση (σπιτακια , κολωμπαρα κλπ ) , εμεις που ειμαστε καμμενοι θελουμε στο κωλομπαρο να τα κανουμε ολα κ γκομενα να βγαλουμε , κ να γαμησουμε κλπ . κ φυσικα τις περισσοτερες φορες τρωμε τα μουτρα μας κ μυαλο δεν βαζουμε
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Σε καποια χρονια που θα βαρεθεις αυτο το στυλ κωλομπαρου (Μοργκαν ) θα θελεις να ψαχτεις σε κατι διαφορετικο πχ Fuego η Alter ego να κανεις κ λιγο χαβαλε .
Εσυ καλα κανεις κ ξεχωριζεις τα μαγαζια αναλογα την χρηση (σπιτακια , κολωμπαρα κλπ ) , εμεις που ειμαστε καμμενοι θελουμε στο κωλομπαρο να τα κανουμε ολα κ γκομενα να βγαλουμε , κ να γαμησουμε κλπ . κ φυσικα τις περισσοτερες φορες τρωμε τα μουτρα μας κ μυαλο δεν βαζουμε
Δηλ θέλεις να μου πεις ότι ο κύριοςς που λέει : νέος εμφανισημος , ευγενικός μιλάει ότι είναι συνταξιούχος Και τα έχει βαρεθεί !
Δηλ το Fuego και το άλλο, τι μαγαζί είναι ?(δεν έχω πάει)
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
146
Like
447
Πόντοι
21
Πάω πάσο μάγκες αφού είστε τόσο ευχαριστημένοι από την κατάσταση στα κωλόμπαρα.

Το καλύτερο επιχείρημα ήταν ότι πρέπει να ανοίξω εγώ κωλόμπαρο για να δούμε πώς θα λειτουργεί. Με την ίδια λογική πρέπει ο καθένας να ανοίξει σουπερ μάρκετ, ρουχάδικο, λογιστικό γραφείο, τεχνικό γραφείο, οδοντιατρείο, τα πάντα, για να μπορεί να το κρίνει σαν πελάτης. Και μην ακούσω κανέναν να κρίνει ποδοσφαιριστή ή πολιτικό.

Το ζουμί παραμένει ένα: πάει ο κάθε πιτσιρικάς σε "κλαμπάκι", δίνει 20 ευρώ, κάθεται μια-δυο ώρες, χαίρεται περισσότερη και καλύτερη γυναικεία σάρκα, βγαίνει με ύφος κλαρινογαμπρού και την μύτη ψηλά. Αν μάλιστα αρχίσει να σκάει και κατοστάρικα, ανοίγει μπουκάλια κλπ, όλο και θα του τριφτεί καμιά ή μπορεί να φορτώσει καμιά "ημιεπαγγελματία". Πάει οποιοσδήποτε άλλος σε κωλόμπαρο, δίνει 10 ευρώ, βλέπει μια σειρά βαριεστημένων ζόμπι στο μπαρ να περνάνε και να του ζητάνε ποτό (κερνάει τουλάχιστον ένα, άρα πάμε στα 20 σε μισή ώρα - σε όσες λέει όχι εισπράττει ένα βλέμμα λες και τους χρωστούσε, για να τις δει να επιστρέφουν στο μπαρ ή στο τραπεζάκι με τις άλλες τζιβιτζιλούδες) για να πιάσει δύο κρύα μπούτια και να του πιάσει η τύπισσα το παπάρι και να του πει "γκαβλάρζ είσι" στο αυτί. Κι άμα τον δει και κανένας, θα νομίζει ότι βουτήχτηκε στον βούρκο της ακολασίας, ενώ την ίδια ώρα ο κλαρινογαμπρός πόζαρε με την κωλάρα της χορεύτριας και ανέβασε δέκα φωτογραφίες.

Λες και είπα κάποιο παράπονο για το πώς θα γίνουν τα κωλόμπαρα χειρότερα ρε μάγκες. Θα σας χαλούσε δηλαδή να'ταν λίγο πιο ζωντανές οι κυρίες και να έβγαζε κέφι η κατάσταση, όχι μιζέρια. Μπαίνεις σε κωλόμπαρο πλέον και είναι σαν να βλέπεις ένα μάτσο Επ.Οπ να πίνουν καφεδάκι περιμένοντας να'ρθει η σειρά τους για να μπουν στον Δίκα να παραλάβουν διαταγές ξερωγώ.

Αλλά εντάξει, είμαι περίεργος. Γι'αυτό 90% των σχολίων εδώ μέσα είναι παράπονα για τα κωλόμπαρα, γι'αυτό κλείνει το ένα μετά το άλλο ή γεμίζουν σάπιες σακαράκες για απόσυρση.
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
350
Like
209
Πόντοι
21
Δηλ θέλεις να μου πεις ότι ο κύριοςς που λέει : νέος εμφανισημος , ευγενικός μιλάει ότι είναι συνταξιούχος Και τα έχει βαρεθεί !
Δηλ το Fuego και το άλλο, τι μαγαζί είναι ?(δεν έχω πάει)
Morgan το μαγαζι ειναι run and gun , sta 12-15 λεπτα max η αφεντικηνα μεσα απο το bar τις κανει νοημα να παρουν ποτο . Tην εχω δει πολλες φορες να το κανει κ ενας απο τους λογους που εκοψα . Αδειο το μαγαζι 2 ατομα ειχαμε 300 ευρω λογαριασμο κ αυτη εκανε νοηματα απο μεσα να πινουν γρηγορα .
Τα αλλα μαγαζια που ειπα ειναι διαφορετικα , χορευουν οι κοπελες , ανεβαινουν κ στο μπαρ εχει αλλο χαβαλε .
Εγω ειμαι πενηντα πλεον κ γυριζω σε αυτα τα μαγαζια απο το 2006-07 κ επαρχια τοτε Δραμα Καβαλα Σερρες δουλευα σε φαρμακευτικη .
Το Μοργκαν δεν με καλυπτει πλεον κ ας εχει σχεδον παντα αστερακια .
Εσυ που ξεκινας τωρα το Μοργκαν σου ταιριαζει , σε μια τριετια που θα εχεις γυρισει κ σε 5-10 μαγαζια ακομη θα βλεπεις διαφορετικα τα πραγματα , θα εχεις αλλη εικονα απο τον χωρο κ ισως αναθεωρησεις .
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Πάω πάσο μάγκες αφού είστε τόσο ευχαριστημένοι από την κατάσταση στα κωλόμπαρα.

Το καλύτερο επιχείρημα ήταν ότι πρέπει να ανοίξω εγώ κωλόμπαρο για να δούμε πώς θα λειτουργεί. Με την ίδια λογική πρέπει ο καθένας να ανοίξει σουπερ μάρκετ, ρουχάδικο, λογιστικό γραφείο, τεχνικό γραφείο, οδοντιατρείο, τα πάντα, για να μπορεί να το κρίνει σαν πελάτης. Και μην ακούσω κανέναν να κρίνει ποδοσφαιριστή ή πολιτικό.

Το ζουμί παραμένει ένα: πάει ο κάθε πιτσιρικάς σε "κλαμπάκι", δίνει 20 ευρώ, κάθεται μια-δυο ώρες, χαίρεται περισσότερη και καλύτερη γυναικεία σάρκα, βγαίνει με ύφος κλαρινογαμπρού και την μύτη ψηλά. Αν μάλιστα αρχίσει να σκάει και κατοστάρικα, ανοίγει μπουκάλια κλπ, όλο και θα του τριφτεί καμιά ή μπορεί να φορτώσει καμιά "ημιεπαγγελματία". Πάει οποιοσδήποτε άλλος σε κωλόμπαρο, δίνει 10 ευρώ, βλέπει μια σειρά βαριεστημένων ζόμπι στο μπαρ να περνάνε και να του ζητάνε ποτό (κερνάει τουλάχιστον ένα, άρα πάμε στα 20 σε μισή ώρα - σε όσες λέει όχι εισπράττει ένα βλέμμα λες και τους χρωστούσε, για να τις δει να επιστρέφουν στο μπαρ ή στο τραπεζάκι με τις άλλες τζιβιτζιλούδες) για να πιάσει δύο κρύα μπούτια και να του πιάσει η τύπισσα το παπάρι και να του πει "γκαβλάρζ είσι" στο αυτί. Κι άμα τον δει και κανένας, θα νομίζει ότι βουτήχτηκε στον βούρκο της ακολασίας, ενώ την ίδια ώρα ο κλαρινογαμπρός πόζαρε με την κωλάρα της χορεύτριας και ανέβασε δέκα φωτογραφίες.

Λες και είπα κάποιο παράπονο για το πώς θα γίνουν τα κωλόμπαρα χειρότερα ρε μάγκες. Θα σας χαλούσε δηλαδή να'ταν λίγο πιο ζωντανές οι κυρίες και να έβγαζε κέφι η κατάσταση, όχι μιζέρια. Μπαίνεις σε κωλόμπαρο πλέον και είναι σαν να βλέπεις ένα μάτσο Επ.Οπ να πίνουν καφεδάκι περιμένοντας να'ρθει η σειρά τους για να μπουν στον Δίκα να παραλάβουν διαταγές ξερωγώ.

Αλλά εντάξει, είμαι περίεργος. Γι'αυτό 90% των σχολίων εδώ μέσα είναι παράπονα για τα κωλόμπαρα, γι'αυτό κλείνει το ένα μετά το άλλο ή γεμίζουν σάπιες σακαράκες για απόσυρση.
Καλημέρα , εδώ κύριος δεν τα λες σωστά , συγκρίνεις διαφορετικά πράγματα , ο κλαρίνο γαμπρός όπως το αποκαλείς ,(τα κάναμε και εμείς αυτά παλιά με της ζητιανες του ποτού, που πάντα θα υπάρχουν, με λογαριασμούς 300-500 σε μπουζούκια ή κλάμπ ,τότε όμως δεν είχαμε πολύ μυαλό , κάναμε πράξεις με το κάτω κεφάλι) το κολομπαρο είναι για να μιλήσεις να έχεις μια συντροφιά όμορφη (που στα δικά μου τα γούστα το Μόργκαν (πριν κάνα 2 χρόνια είχα πάει σε ένα σε στενό στη π.συνδικα, αλλά δεν με γέμισε (για τα δικά μου γούστα ) και πριν 2 χρόνια σε ένα μάλλον που μεταφέρθηκε ανατολική Θεσσαλονίκη, αν θυμάμαι καλά Εδέμ, που από της 3-4 που είχε , μια ήταν για τα δικά μου γούστα που ήταν πιασμένη,άρα δεν μίλησα να ξέρω τι παίζει),δεν ξέρω τώρα τι κορίτσια έχουν τα άλλα μαγαζιά) έχει 3-4 κοπέλες αστέρια το Μόργκαν σε εμφάνιση και 5-6 κοπέλες που μπορείς να μιλήσεις όμορφα ,με μεγάλο για εμένα επίπεδο, μόρφωσης τώρα αν σε μια ώρα ξοδέψεις 40-50€ οκ ,ξέρεις που πας !

Πιστεύω ότι σε όποιο μαγαζί και να πας ,αν σεβαστής την κοπέλα και σε γουστάρει για την παρέα σου/της , δεν θα είναι κρύα απέναντι σου όπως λες , σοβαρά τώρα αν πιάσεις μπουτακι και είναι όλο κυτταρίτιδα δεν σε χαλάει? Εκεί το 60% έχει προσεγμένα μπουτακια. Νάντια, Όλγα , Κατερίνα και την άλλη ψηλή μελαχρινή που δεν θυμάμαι όνομα


Τώρα θα λες ότι κάνω διαφήμιση στο μαγαζί (που δεν ισχύει) αλά θα το ξανά πω, δεν έχω πάει σε άλλο μαγαζί κολομπαρο,
Μπορείτε να με προτείνεται να πάω και σε άλλα , αλλά να έχει αστεράκια , να είναι όμορφες και σε πρόσωπο και σε σώμα. πολύ ευχαρίστως να πάω και να γράψω πώς πέρασα εδώ !!
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Morgan το μαγαζι ειναι run and gun , sta 12-15 λεπτα max η αφεντικηνα μεσα απο το bar τις κανει νοημα να παρουν ποτο . Tην εχω δει πολλες φορες να το κανει κ ενας απο τους λογους που εκοψα . Αδειο το μαγαζι 2 ατομα ειχαμε 300 ευρω λογαριασμο κ αυτη εκανε νοηματα απο μεσα να πινουν γρηγορα .
Τα αλλα μαγαζια που ειπα ειναι διαφορετικα , χορευουν οι κοπελες , ανεβαινουν κ στο μπαρ εχει αλλο χαβαλε .
Εγω ειμαι πενηντα πλεον κ γυριζω σε αυτα τα μαγαζια απο το 2006-07 κ επαρχια τοτε Δραμα Καβαλα Σερρες δουλευα σε φαρμακευτικη .
Το Μοργκαν δεν με καλυπτει πλεον κ ας εχει σχεδον παντα αστερακια .
Εσυ που ξεκινας τωρα το Μοργκαν σου ταιριαζει , σε μια τριετια που θα εχεις γυρισει κ σε 5-10 μαγαζια ακομη θα βλεπεις διαφορετικα τα πραγματα , θα εχεις αλλη εικονα απο τον χωρο κ ισως αναθεωρησεις .
Μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί να προτείνεται κανένα μαγαζί ή να ανοίξει κανένα άλλο διαφορετικό στυλ και να με καλύπτει (πάντα μιλάω για τα δικά μου γούστα)
Το όλο θέμα είναι να περνάμε καλά και ευχάριστα !!
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
350
Like
209
Πόντοι
21
Μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί να προτείνεται κανένα μαγαζί ή να ανοίξει κανένα άλλο διαφορετικό στυλ και να με καλύπτει (πάντα μιλάω για τα δικά μου γούστα)
Το όλο θέμα είναι να περνάμε καλά και ευχάριστα !!
Στο κορδελιο Μερλιν , στην Ωραιοκαστρου το fuego , Dora στην Ηλιουπολη Περικλεους 5 στο παρκακι , ALTER EGO Ευοσμος περνα μια βολτα κ απο αυτα .
ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΑ ΣΦΗΝΑΚΙΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΝΑς ΣΕ ΦΙΛΕΣ , ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΠΡΩΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΟΥΝ
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Στο κορδελιο Μερλιν , στην Ωραιοκαστρου το fuego , Dora στην Ηλιουπολη Περικλεους 5 στο παρκακι , ALTER EGO Ευοσμος περνα μια βολτα κ απο αυτα .
ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΑ ΣΦΗΝΑΚΙΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΝΑς ΣΕ ΦΙΛΕΣ , ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΠΡΩΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΟΥΝ
Ευχαριστώ ,με την πρώτη ευκαιρία θα πάω
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
Στο κορδελιο Μερλιν , στην Ωραιοκαστρου το fuego , Dora στην Ηλιουπολη Περικλεους 5 στο παρκακι , ALTER EGO Ευοσμος περνα μια βολτα κ απο αυτα .
ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΑ ΣΦΗΝΑΚΙΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΝΑς ΣΕ ΦΙΛΕΣ , ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΠΡΩΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΟΥΝ
Τι εννοείς φίλες?
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
350
Like
209
Πόντοι
21
Τι εννοείς φίλες?
κοπελες του μαγαζιου , να ερθει μια ακομη εκει κ καλα να σε γνωρισει κ να πει η αλλη ''να φερω μια γυρα σφηνακια ? '' αυτο συνηθως ειναι 3χ 10 euro .
Eπισης αλλο που κανουν ειναι να σε βαλουν να κερασεις μια φιλη κ αν δεχτεις θα παει να παρει διπλο απο μονη της κ αν το κανεις μια φορα συνεχεια στο επαναλαμβανουν .
 

Wollf77

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2018
Μηνύματα
29
Like
21
Πόντοι
0
κοπελες του μαγαζιου , να ερθει μια ακομη εκει κ καλα να σε γνωρισει κ να πει η αλλη ''να φερω μια γυρα σφηνακια ? '' αυτο συνηθως ειναι 3χ 10 euro .
Eπισης αλλο που κανουν ειναι να σε βαλουν να κερασεις μια φιλη κ αν δεχτεις θα παει να παρει διπλο απο μονη της κ αν το κανεις μια φορα συνεχεια στο επαναλαμβανουν .
Ευχαριστώ ,αλλά για πες τέτοια κόλπα να ξέρουμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom