Νέα

Κλιματική Αλλαγή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Λελέκος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.673
Πόντοι
2.606

Cristian090909

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2016
Μηνύματα
97
Κριτικές
2
Like
110
Πόντοι
0
Να ψάχνουμε για σπίτια στα βουνά δηλαδή  :think:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.098
Κριτικές
33
Like
7.298
Πόντοι
4.746
Καποια στιγμη θα πρεπει το περισσοτερο ενεργειακο βαρος,που στηριζεται στο πετρελαιο κ τα παραγωγα του..να αντικατασταθει απο μορφες εναλλακτικης ενεργειας,φιλικης προς το περιβαλλον.. Ετσι να απεξαρτηθουμε σιγα,σιγα απο το πετρελαιο.. Το ιδιο να ισχυει κ για τη μετακινηση κ.ο.κ.. Επισης αναδασωσεις παντου,κ αυστηρα μετρα κ νομοι για τις πυρκαγιες.. Περιορισμος στις γεννησεις εξ ανατολας.. Μηπως με αυτο τον τροπο σωθει κατι..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Y13
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Ενα ζητημα που πρεπει να εχει το δικο του θεμα,ωστε ανατρέχοντας να βλεπουμε διαφορες οδηγιες βοηθώντας το περιβαλλον!

Κυρια αλλαγη ωστε να ενισχύσουμε το περιβαλλον να ανασάνει ειναι να αντικαταστήσουμε το πλαστικο καλαμάκι με χάρτινο!

Το περιβαλλον,ασχετως πυρκαγιών π τυχαίως καθε χρονο,δεν μπορει να προσαχθεί κανεις,βοηθιεται πολυ με το χάρτινο αντι πλαστικού ρουφοσωληνα.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.523
Κριτικές
181
Like
43.298
Πόντοι
21.896
Ενα ζητημα που πρεπει να εχει το δικο του θεμα,ωστε ανατρέχοντας να βλεπουμε διαφορες οδηγιες βοηθώντας το περιβαλλον!

Κυρια αλλαγη ωστε να ενισχύσουμε το περιβαλλον να ανασάνει ειναι να αντικαταστήσουμε το πλαστικο καλαμάκι με χάρτινο!

Το περιβαλλον,ασχετως πυρκαγιών π τυχαίως καθε χρονο,δεν μπορει να προσαχθεί κανεις,βοηθιεται πολυ με το χάρτινο αντι πλαστικού ρουφοσωληνα.
Λατρεύω που το χάρτινο καλαμάκι μου στο φρέντο θα δώσει το πλανητη:wanker:..

...ασχετως αν οι γιγάντιες βιομηχανίες με φουγάρα διαμέτρου σαράντα μέτρων μολύνουν την ατμόσφαιρα :confused:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.995
Κριτικές
67
Like
29.213
Πόντοι
10.336
εχω προμηθευτει γυρω στα 20.000 πλαστικα καλαμακια (δεν κανω πλακα)
Παρτε τα αρχιδια μου, σε 5 χρονια σαν το μπιτκοιν θα ειναι, θα σας πουλαω 5 ευρω τα 10 καλαμακια.
Mike Myers Evil Laugh GIF
 

maradona7

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
15 Ιουν 2022
Μηνύματα
463
Κριτικές
150
Like
11.979
Πόντοι
30.733
Σημερα ( ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ) σε κατι mikel μου δωσαν πλαστικο καλαμακι και μετα απο 10 λεπτα συνεχισα να ανακατευω χωρις να λιωνει το μπουρδελο . Ειχα παρα πολυ καιρο να απολαυσω ετσι το καφε μου , απο τη χαρα μου πρεπει να μου φυγαν προσπερματικα υγρα την ωρα του ανακατεματος
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Λατρεύω που το χάρτινο καλαμάκι μου στο φρέντο θα δώσει το πλανητη:wanker:..

...ασχετως αν οι γιγάντιες βιομηχανίες με φουγάρα διαμέτρου σαράντα μέτρων μολύνουν την ατμόσφαιρα :confused:
Αρχες Ιούνη στα παραλια Πιερίας,ενα εργοστάσιο της περιοχής,ειχε θεμα με τον βιολογικό ωσπου τ αμόλησε μεσα στη θαλασσα!

Κολυμπάγαμε στο σκατο! :confused:

Μετα απο κατι και καλα διαμαρτυρίες,βγηκε ο Δήμαρχος και εβαλε ταξη λεγοντας πως δεν υπηρχε περιπτωση ποτε να επέτρεπε κατι τετοιο στην περιοχη!

Βγαινοντας απ τη θαλασσα μαγιο και πετσέτες γινοταν καφε !

Τουλαχιστον ειχαμε χάρτινο καλαμάκι :confused:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Notice 2,

Νομιζω ο Κουλαρος ειπε να μην βαζουμε επισης το κλιματιστικό πιο κατω απ το 26-28…;

Ή ειμαι λαθος ;:confused:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.454
Πόντοι
3.296
-Οικονομια στο νερο:Να προτεινουμε σε γκομενακια να κανουμε μαζι ντους ωστε να χυνουμε λιγοτερο νερο(και περισσοτερη χυσαμολη)απ οτι αν καναμε ντους χωρια
-οικονομια σε πλαστικο:
Να φτιαχνονται χαρτινα καλαμακια με πλαστικο μονο το επιστομιο ωστε να μη χανεται η απολαυση του καφε
Καποτες πολλαπλων χρησεων:
Δηλαδη να γαμας να χυνεις να βαζεις την καποτα σου σε ειδικο κλιβανο να αποστειρωνεται ωστε να γινεται καταλληλη για νεα χρηση.
Μεχρι να γινει αυτο εφικτο,αρκει η σωστη τηρηση της ανακυκλωσης στα ειδη μιας χρησης.
Ας βαλουν στα πορνεια καδους ανακυκλωσης να πετανε εκει οι πελατες τα προφυλακτικα μετα τη χρηση τους.
Ωστε να γαμαμε με σεβασμο στο περιβαλλον
Και να θυμαστε:
Οχι καποτες σε θαλασσες και ακτες
 
Τελευταία τροποποίηση:

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.995
Κριτικές
67
Like
29.213
Πόντοι
10.336
Notice 2,

Νομιζω ο Κουλαρος ειπε να μην βαζουμε επισης το κλιματιστικό πιο κατω απ το 26-28…;

Ή ειμαι λαθος ;:confused:
αυτο και να μην στο πει ο κουλης, αν θες να πας διακοπες, καλο ειναι να το κανεις απο μονος σου :thumbsup:
εκτος αν εισαι της πατεντας "κλεβω ρευμα", εκει παω πασο αστο ανοιχτο 6 μηνες :happy:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.438
Κριτικές
7
Like
3.169
Πόντοι
786
η μόνη λύση, όσοι μπορούν, είναι να μεταναστεύσουν σε κάπως ορεινό χωριό.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
αυτο και να μην στο πει ο κουλης, αν θες να πας διακοπες, καλο ειναι να το κανεις απο μονος σου :thumbsup:
εκτος αν εισαι της πατεντας "κλεβω ρευμα", εκει παω πασο αστο ανοιχτο 6 μηνες :happy:
Δεν φτασαμε στο να κλέψουμε ρευμα!Αλλα θεωρεις πως 26-28 ειναι κατι εφικτό;

Οπως μας λενε τωρα να βαζουμε το πλυντήριο στους 30 βαθμους!Οι τριαντα βαθμοι θελουν δυο κ τρεις πλύσεις να καθαρίσουν τα ρουχα :confused:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
22.944
Κριτικές
121
Like
50.481
Πόντοι
21.661
Ενα ζητημα που πρεπει να εχει το δικο του θεμα,ωστε ανατρέχοντας να βλεπουμε διαφορες οδηγιες βοηθώντας το περιβαλλον!

Κυρια αλλαγη ωστε να ενισχύσουμε το περιβαλλον να ανασάνει ειναι να αντικαταστήσουμε το πλαστικο καλαμάκι με χάρτινο!

Το περιβαλλον,ασχετως πυρκαγιών π τυχαίως καθε χρονο,δεν μπορει να προσαχθεί κανεις,βοηθιεται πολυ με το χάρτινο αντι πλαστικού ρουφοσωληνα.
παιχτη, οπως εγινε η φαση με τα εμβολια για να θωρακιστει ο κοσμος-να σωθει δηλαδη (και καλα), ετσι θα γινει και με το περιβαλλον.
βασικα εχει ξεκινησει ηδη μεσω της καινουριας καραμελας, που ακουει στο ονομα... κλιματικη αλλαγη, οπως αωστα γραφεις στην επικεφαλιδα του θρεντ.
προσωπικα πιστευω οτι σε λιγα χρονια θα πουμε το νερο νερακι, κυριολεκτικα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.852
Κριτικές
6
Like
3.586
Πόντοι
736
Ενα ζητημα που πρεπει να εχει το δικο του θεμα,ωστε ανατρέχοντας να βλεπουμε διαφορες οδηγιες βοηθώντας το περιβαλλον!

Κυρια αλλαγη ωστε να ενισχύσουμε το περιβαλλον να ανασάνει ειναι να αντικαταστήσουμε το πλαστικο καλαμάκι με χάρτινο!

Το περιβαλλον,ασχετως πυρκαγιών π τυχαίως καθε χρονο,δεν μπορει να προσαχθεί κανεις,βοηθιεται πολυ με το χάρτινο αντι πλαστικού ρουφοσωληνα.
Τις προάλλες είχαν πιάσει κάποιον Άγγλο εμπρηστή με 5 αναπτήρες πάνω του και ένα γκαζάκι , θα μπορούσαν (ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες) να γίνονται έλεγχοι και να δικαιούσαι ξερω γω μέχρι 2 αναπτήρες και αυτό αν έχεις μαζί σου και τσιγάρα η καπνό ... εντάξει μπορεί να είναι λίγο μαλακία αυτό που σκέφτηκα γιατί θα γίνουμε όλοι εν δυνάμει εμπρηστές με τους ελέγχους , αλλά απο το να μην κάνουν τίποτα όπως τώρα μπορεί να είναι καλύτερο.


 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.852
Κριτικές
6
Like
3.586
Πόντοι
736
Δεν φτασαμε στο να κλέψουμε ρευμα!Αλλα θεωρεις πως 26-28 ειναι κατι εφικτό;

Οπως μας λενε τωρα να βαζουμε το πλυντήριο στους 30 βαθμους!Οι τριαντα βαθμοι θελουν δυο κ τρεις πλύσεις να καθαρίσουν τα ρουχα :confused:
Εγώ έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω air condition στο σπίτι , οπότε μάλλον είναι εφικτό και το 26 ... η αλλιώς αν δεν κάνει δουλειά στους 26 δεν το ανάβεις καθόλου όπως εγω και βολεύεσαι με κανέναν ανεμιστήρα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.995
Κριτικές
67
Like
29.213
Πόντοι
10.336
Δεν φτασαμε στο να κλέψουμε ρευμα!Αλλα θεωρεις πως 26-28 ειναι κατι εφικτό;

Οπως μας λενε τωρα να βαζουμε το πλυντήριο στους 30 βαθμους!Οι τριαντα βαθμοι θελουν δυο κ τρεις πλύσεις να καθαρίσουν τα ρουχα :confused:
προσωπικα τα ρουχα μου τα πλενω εδω και 20 χρονια στους 40 και τις πετσετες/σεντονια τα βαζω στους 60, αν το θυμηθω. Δεν ειχα προβλημα ποτε. Σημασια εχει με τι λερωνεις τα ρουχα σου βεβαια, κυριως λογω εργασιας αμα παιζει μουτζουρα, σιγουρα θες πιο ζεστο νερο.

Το ερκοντισιον απτην αλλη δεν το θελω πολυ δυνατα, απλα να σπαει ο καυσωνας. Σκεψου οτι ακομα και τωρα μεσα ιουλιου δεν το εχω αναψει για υπνο (οχι για οικονομια), αλλα στο σημειο που κοιμαμαι εχει τιγκα σκια ολη μερα. Με αρρωσταινει το γαμηδι το ερκοντισιον, προτιμω ενα ανεμιστηρακι να γυρναει. Μονο οταν γαμαω το θελω, και λογικα σε κανα 20ημερο που θα λιωνουν και οι πετρες με τιποτα 45αρια, αν πιασουμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom