Νέα

Καύσωνας!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geremy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Σήμερα είναι κάπως εντάξει η θερμοκρασία.

Το πόσο αισθητή θα γίνει η ζέστη εξαρτάται πολύ τόσο από την υγρασία, όσο και από τους ανέμους. Για την υγρασία δεν λένε ποτέ πολλά, οπότε η προβλέψεις τους είναι περιορισμένης αξίας.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
  • Like
Αντιδράσεις: Y13

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Εμείς
10-11 το πρωί που σκάει ο ήλιος βαρώντας όλο το σπίτι εκεί βλέπω τι γίνεται.
Όταν δεν ιδρώνουν οι γάμπες μου καταλαβαίνω ότι είναι σε νορμάλ επίπεδα η ζέστη, 'οπως σήμερα δηλαδή. :sunglasses:

Καλά, ξέρεις, αυτό είναι άλλο. Είναι και από τι υλικά είναι χτισμένο το σπίτι.

Έχω αλλού μια ταράτσα, που έχει κάτι περίεργες επιστρώσεις μετάλλων κάτω από τα πλακάκια, οπότε είναι σκέτο τηγάνι, καθώς απορροφά τις ακτίνες του ήλιου και τη θερμοκρασία αλλιώς. Πιο έντονα, πιο διαπεραστικά.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Όποιος κοιτάξει μόνο τις θερμοκρασίες σε μεγαλουπόλεις της κεντρικής Αφρικής, όλες κοντά στον ισημερινό, δεν θα παρηγορηθεί.

Π.χ. 20 βαθμούς έχει όλο-όλο το Ναϊρόμπι, η πρωτεύουσα της Κένυας, αυτήν την ώρα. Με 66% υγρασία.

 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.506
Like
14.038
Πόντοι
3.506
Όποιος κοιτάξει μόνο τις θερμοκρασίες σε μεγαλουπόλεις της κεντρικής Αφρικής, όλες κοντά στον ισημερινό, δεν θα παρηγορηθεί.

Π.χ. 20 βαθμούς έχει όλο-όλο το Ναϊρόμπι, η πρωτεύουσα της Κένυας, αυτήν την ώρα. Με 66% υγρασία.

Χτυπα κι αλλο.
Αντεχουμε
:skull:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.445
Κριτικές
7
Like
38.530
Πόντοι
10.411
:wanker::wanker::wanker:

1.gif
 

situde

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2024
Μηνύματα
16
Like
33
Πόντοι
0
Παραλία και μπάνια είναι η καλύτερη λύση. Κάντε τα πλάνα σας καλύτερα.

Ο πορτοσαλτας όμως λέει οι Έλληνες να αφήσουν το καλοκαίρι νησιά και παραλιες, στους ξενους
Απορώ, αυτόν τον μαλάκα τον παίρνει κανένας στα σοβαρά?
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Πήγαινε στο βόρειο πόλο να έχεις όλο το χρόνο κρύο..ζέστη θέλουμε μας ζαλίσει ρε μαν!

Εγώ για δροσούλα σε παραθαλάσσιο μέρος με κλιματισμό, κι εσύ για ζεστούλα στην έρημο Σονόρα στο Μεξικό.

Ως 80.8 Κελσίου, άμα πετύχεις τη μέρα σωστά.

:—)

 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Αυτήν την ώρα:

Τελ Αβίβ, 33 βαθμούς, υγρασία 60%



Αθήνα, 34 βαθμούς, υγρασία 29%



Δαμασκός 36 βαθμούς, υγρασία 20%



Τεχεράνη 37 βαθμούς, υγρασία 12%



Είμαστε top class και κρεμ ντε λα κρεμ, παραμένουμε σταθερά στο ίδιο επίπεδο με θερμοκρασίες από μητροπόλεις της Μέσης Ανατολής. Καιρός να συνηθίσουμε το κλίμα μας και τη γεωγραφική μας θέση.

:—)
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Αύριο πάντως είναι η τελευταία μέρα του λεγόμενου καύσωνα. Η 15η μέρα στη σειρά με μάξιμουμ 40κάτι-άρια.


Μου τη σπάει λίγο, που δεν δώσαν τελικά ένα όμορφο ονοματάκι και σε αυτό το θερμό κύμα.

Το «Κλέων» πέρσι ήταν κουλ. Τσιγκουνεύονται τώρα και τα ονόματα ή βαριούνται; Ή μας το φυλάνε για αργότερα;

:-)
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.256
Like
34.921
Πόντοι
9.931
Αύριο πάντως είναι η τελευταία μέρα του λεγόμενου καύσωνα. Η 15η μέρα στη σειρά με μάξιμουμ 40κάτι-άρια.


Μου τη σπάει λίγο, που δεν δώσαν τελικά ένα όμορφο ονοματάκι και σε αυτό το θερμό κύμα.

Το «Κλέων» πέρσι ήταν κουλ. Τσιγκουνεύονται τώρα και τα ονόματα ή βαριούνται; Ή μας το φυλάνε για αργότερα;

:-)
Με αυτα που τραβάμε 15 μερες τωρα θα έπρεπε να ονομαστεί «Κωλογαμησι».
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.888
Like
9.549
Πόντοι
2.356
Με αυτα που τραβάμε 15 μερες τωρα θα έπρεπε να ονομαστεί «Κωλογαμησι».

Εντάξει, κωλογαμήσι δε μπορούν να ονομάσουν έναν καύσωνα, αλλά τουλάχιστον

«Επιβήτορας»

θα ήταν ένα εμβληματικό ονοματάκι. *lol*

:—)
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
Ξεκίνησα από την διαπίστωση ότι εδώ μας έχουν προβεί με τις φωτιές ενώ η γειτονική Βουλγαρία σχεδόν δεν βλέπει φωτιές...
Αν έχεις θέμα με την προσοχη να το κοιτάξεις αυτό ...ίσως δεν μπορείς να παρακολουθείς ούτε ταινίες ,ούτε κάτι που να κρατάει πάνω από δέκα λεπτά .
Μιλα για τον εαυτο σου. Πηδας απο το ενα θεμα στο αλλο. Δεν ειπες μονο για Βουλγαρια, εβαλες και τα πρωιναδικα στη μεση και δεν ξερω κι εγω τι αλλο. Μη δικαιολογεισαι εδω ειναι τα σχολια ο κοσμος βλεπει
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Μιλα για τον εαυτο σου. Πηδας απο το ενα θεμα στο αλλο. Δεν ειπες μονο για Βουλγαρια, εβαλες και τα πρωιναδικα στη μεση και δεν ξερω κι εγω τι αλλο. Μη δικαιολογεισαι εδω ειναι τα σχολια ο κοσμος βλεπει
Ε...κι εσύ δεν πειραχτηκες από το ότι γεμισαν τα πρωιναδικα με αδερφές και ξαδέρφες .
Τόσο πολύ σου αρέσει να βλέπεις αυτά τα σουργελα στην οθόνη;
Το θεωρείς φυσιολογικό;
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
414
Like
762
Πόντοι
81
Ε...κι εσύ δεν πειραχτηκες από το ότι γεμισαν τα πρωιναδικα με αδερφές και ξαδέρφες .
Τόσο πολύ σου αρέσει να βλέπεις αυτά τα σουργελα στην οθόνη;
Το θεωρείς φυσιολογικό;
οχι μου τη δινουν.
Καύσωνας - Βουλγαρία - Ειδήσεις - πρωινάδικα - αδερφές - αν το θεωρώ φυσιολογικό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom