Νέα

Καλύτερος παίκτης μπάσκετ όλων των εποχών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ποιον θεωρειτε ως καλυτερο;

  • Ματζικ τζονσον

    Ψήφοι: 20 10,5%
  • Μαικλ τζορνταν

    Ψήφοι: 141 74,2%
  • Λαρι μπερντ

    Ψήφοι: 9 4,7%
  • Τζουλιους ερβινγκ

    Ψήφοι: 4 2,1%
  • Ντραζεν πετροβιτς

    Ψήφοι: 4 2,1%
  • Καριμ αμπντουλ τζαμπαρ

    Ψήφοι: 3 1,6%
  • Αρβιντας σαμπονις

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Νικος γκαλης

    Ψήφοι: 28 14,7%
  • Παναγιωτης γιαννακης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σακιλ ο νιλ

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Nτορον τζαμσι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ουιλτ τσαμπερλειν

    Ψήφοι: 5 2,6%
  • Βλαντε ντιβατς

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Οσκαρ σμιτ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Οσκαρ ρομπερτσον

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ντινο ρατζα

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Τονι κουκοτς

    Ψήφοι: 2 1,1%
  • Παναγιωτης φασουλας

    Ψήφοι: 2 1,1%
  • Σαν επιφανιο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Χακιμ ολαζον

    Ψήφοι: 3 1,6%
  • Ντομινικ ουιλκινς

    Ψήφοι: 5 2,6%
  • Σεργκει μπελοφ

    Ψήφοι: 2 1,1%
  • Τζον στοκτον

    Ψήφοι: 2 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    190

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Φίλε κουασιμοδο Δυστυχως οι φίλαθλοι παντού τα ίδια είναι .Και τότε γινόντουσαν αυτα .Θα το ξαναπώ οι ξένοι που ερχόντουσαν τοτε στο πρωταθλημα μας ήταν απίστευτοι .Γολτερ Μπέρι ,ταρπλει ,πασπαλιε,Βολκόφ ,ντικινς ,Βράνκοβιτς .Ωριες αναμνήσεις τα παρακουλου θου σα χωρίς να είμαι οπαδός κάποιας μεγάλης ομάδας .
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
και το αλάνι ο φλώρος ήταν στην ίδια ομάδα.
τρελό αλάνι, μορφή
όποιος θέλει ας δει το αφιέρωμα του tv100 για τα επινήκια στην προύσα
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

atapos21

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Νοε 2021
Μηνύματα
809
Like
6.166
Πόντοι
1.046
μήπως να βάλουμε και το Χρήστο Τσέκο;
Χρησταρας...πήγε να καρφώσει στη μούρη του σακιλ... και πηδηξαν μαζί σακιλ κεμπ και τον γκρέμισαν κανονικά...και μόνο που το επιχείρησε αξίζει μνείας...
Θαντερ εγώ πιστεύω κ να έπαιζε ο τσεκος στον ημιτελικό δε νομίζω να άλλαζε κάτι...4 στα 4 τρίποντα φάγαμε από τον ιακοπινι...
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Ναι φίλε κουασιμοδο με άμα για ,φαντεμπεργκ ,σταυρακοπούλο ,φλωρο .Η τρομερή ομάδα των Αμπελόκηπων . Δυστυχως το μπάσκετ τώρα είναι υπόθεση μόνο Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού .Οι υπόλοιποι κάτω του μετρίου .Που είναι ο μεγαλος Άρης και Ο ΠΑΟΚ .Που είναι ομάδες τις επαρχίας .Κριμα .
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Προσωπικά , όταν λέμε για goat σε οποιοδήποτε άθλημα, δεν μετράω στατιστικές, τίτλους κλπ
Κοιτάζω την επίδραση, το impact που είχε.
πχ ο Γκάλης άλλαξε έναν ολόκληρο λαό. Δεν τίθεται θέμα για τον έλληνα goat.
Ομοίως ,στο παγκόσμιο μπάσκετ θα διάλεγα τον Τζόρνταν.
Από κοντά (κάπως) οι Μάτζικ, Λεμπρόν αλλά το impact και το legacy του Τζόρνταν δεν μπορεί να συγκριθεί.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.287
Like
2.326
Πόντοι
456
Ο Μπάιρον ντικινς (τι ξένοι παιχταράδες ερχόντουσαν τότε στο ελληνικό πρωτάθλημα ) θυμαμι που είχε ρίξει την τάπα στον γκαλη (αλλά εγώ πιστεύω ότι είχε γίνει φάουλ σε αυτήν την φάση ).Ναι φίλε Ρέγγα θυμάσαι ότι είχε ανεβάσει τους Αμπελοκήπους μαζί με προπονητη καλαφάτακη τρεις κατηγορίες.Οπως τα λες είχε βάλει 63 πόντους .Τρομερός σουτέρ .Να είσαι καλά .
Εγω θυμαμαι τον τερνερ που ειχε σκασει την ταπα στον γκαλη φευγοντας στον αιφνιδιασμο μετα απο χαμενη βολη του Φανη.Τεραστιος χενρι τερνερ...
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Ναι έχεις δίκιο εγώ έκανα λαθος φίλε σόουλ .Άλλος παιχταράς ο Τέρνερ στον Πανιώνιο .Εγώ πιστεύω ότι έκάνε φάουλ σε αυτήν την φάση και μάλιστα με το σώμα (δεν τον είδαν οι διαιτητές ).Ο πανιωνιος τότε είχε ομαδάρα .Να είσαι καλά .
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
Ναι έχεις δίκιο εγώ έκανα λαθος φίλε σόουλ .Άλλος παιχταράς ο Τέρνερ στον Πανιώνιο .Εγώ πιστεύω ότι έκάνε φάουλ σε αυτήν την φάση και μάλιστα με το σώμα (δεν τον είδαν οι διαιτητές ).Ο πανιωνιος τότε είχε ομαδάρα .Να είσαι καλά .


Ας το ξαναδουμε!
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Πάμε ινσταντ ριπλει φίλε Ρέγγα να το ξαναδούμε .Να είσαι καλά .Τρομερες ρετρό εποχές με Νίκο Γκάλη και Παναγιώτη Γιαννάκη αντιπάλους .(όπως και πιο παλιά Άρης εναντίον ιωνικού Νίκαιας .Δεν τις πρόλαβα αυτές ).
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
για όσους λέγατε για τον Νοβιτσκι και το 3ποντο του, οι παλιοί ας θυμηθούν λίγο Χοσέ Πικουλιν Ορτίθ, η μπάλα να νομίζεις ότι θα χτυπήσει στην οροφή απ την καμπύλη που έδινε, και να μπαίνει συνήθως με ταμπλο
Είχε παίξει σε πολλές ελληνικές ομάδες. Καλός παίκτης και καλός επαγγελματίας .
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.528
Like
14.061
Πόντοι
3.506
Πάμε ινσταντ ριπλει φίλε Ρέγγα να το ξαναδούμε .Να είσαι καλά .Τρομερες ρετρό εποχές με Νίκο Γκάλη και Παναγιώτη Γιαννάκη αντιπάλους .(όπως και πιο παλιά Άρης εναντίον ιωνικού Νίκαιας .Δεν τις πρόλαβα αυτές ).

Ο απαραδεκτος σχολιαστης λεει οτι το παιχνιδι κριθηκε στην τυχη.
Ακου στην τυχη.
Τελικα παλια υπηρχαν μεγαλοι παικτες αλλα οι σχολιαστες ηταν παντα μαλακες!
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Τον θυμαμαι στον ΠΑΟΚ και στον Άρη φίλε νταφ ράκέρ .Πολύ καλός παίκτης και φιλότιμος .Επίσης και στην εθνική πουερτο ρικο .Και τώρα φίλε Ρέγγα τα ίδια είναι οι σχολιαστές όπως και τότε .Έχεις δίκιο όλο κοτσάνες λένε .Θυμάστε και ένα άλλο παίχτη που ήταν 2,20 τον σαμιρ Γκούντα που έπσικέ και στον Άρη και στον ΠΑΟΚ .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Ρε μαλάκα δεν ντρέπεσαι να γράφεις τέτοιες μαλακίες όταν μεγαλουργεί ελληνική ομάδα στο εξωτερικό ?
Είτε ΠΑΟ, είτε Ολυμπιακός, είτε ΑΕΚ, είτε Άρης, είτε ΠΑΟΚ

Άμα το χάνατε εσεις έτσι,ακόμα θα φωνάζατε
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Τον θυμαμαι στον ΠΑΟΚ και στον Άρη φίλε νταφ ράκέρ .Πολύ καλός παίκτης και φιλότιμος .Επίσης και στην εθνική πουερτο ρικο .Και τώρα φίλε Ρέγγα τα ίδια είναι οι σχολιαστές όπως και τότε .Έχεις δίκιο όλο κοτσάνες λένε .Θυμάστε και ένα άλλο παίχτη που ήταν 2,20 τον σαμιρ Γκούντα που έπσικέ και στον Άρη και στον ΠΑΟΚ .
δεν έπαιξε ποτέ στον παοκ. συμφώνησε αλλά χάλασε η συμφωνια

Ο σακλεφορτν πήγε, μπερδευεσαι
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
δεν έπαιξε ποτέ στον παοκ. συμφώνησε αλλά χάλασε η συμφωνια

Ο σακλεφορτν πήγε, μπερδευεσαι

Περί Ορτίθ


Στον Άρη αγωνίστηκε και το 1997-98 με 10.7 πόντους και 12.1 ριμπάουντ, ενώ το 1998-99 δέχτηκε μυθική πρόταση που ξεπερνούσε το 1 εκατομμύριο δολάρια από τον ΠΑΟΚ για να παίξει εκεί. Τον Οκτώβριο βρέθηκε θετικός σε στανοζόλη οπότε η ομάδα τον αποδέσμευσε και κατήγγειλε το συμβόλαιό του, ο Ορτίθ κατέφυγε στη FIBA, δικαιώθηκε τον Ιανουάριο του 1999, αλλά αρνήθηκε να παίξει μετά στην ομάδα, για να αγωνιστεί στο Πουέρτο Ρίκο με τους Κανγκρεγιέρος ντε Σαντούρσε, με τους οποίους είχε 20.6 πόντους, 10.1 ριμπάουντ και 3.3 ασίστ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Άμα το χάνατε εσεις έτσι,ακόμα θα φωνάζατε
Αν χάρηκα μια φορά κάθε ελληνική ομάδα που το σήκωσε, αυτό το χάρηκα διπλά γιατί σε τσούζει ακόμα και μάλλον σου λείπουν αστέρια πολλά
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Αν χάρηκα μια φορά κάθε ελληνική ομάδα που το σήκωσε, αυτό το χάρηκα διπλά γιατί σε τσούζει ακόμα και μάλλον σου λείπουν αστέρια πολλά

Θα χάρηκες και του γαύρου τότε το 2012-13
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Τον θυμαμαι στον ΠΑΟΚ και στον Άρη φίλε νταφ ράκέρ .Πολύ καλός παίκτης και φιλότιμος .Επίσης και στην εθνική πουερτο ρικο .Και τώρα φίλε Ρέγγα τα ίδια είναι οι σχολιαστές όπως και τότε .Έχεις δίκιο όλο κοτσάνες λένε .Θυμάστε και ένα άλλο παίχτη που ήταν 2,20 τον σαμιρ Γκούντα που έπσικέ και στον Άρη και στον ΠΑΟΚ .
Νομίζω στον ΠΑΟΚ δεν έπαιξε πολύ λόγω ντοπινγκ. Στον Άρη, στο Ηράκλειο και στη Λάρισα είχε παίξει και παντού είχε καλά στατιστικά.
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Δείτε τους ξένους που επαιζαν τοτε και τους σημερινούς .Πως έχει καταντήσει έτσι το ελληνικό πρωτάθλημα .Εγώ υποστηριζω όλες τις ελληνικές ομάδες στο μπάσκετ στο εξωτερικό .
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom