Νέα

Καλλιθέα: Επίθεση με βιτριόλι δέχτηκε 34χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την 35χρονη που κατηγορείται για την επίθεση;

  • Θα αθωωθεί

    Ψήφοι: 12 4,5%
  • Θα καταδικαστεί σε 1-4 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 48 17,8%
  • Θα καταδικαστεί σε 5-10 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 137 50,9%
  • Θα καταδικαστεί σε ισόβια

    Ψήφοι: 20 7,4%
  • Θα την κλείσουν σε ψυχιατρείο

    Ψήφοι: 52 19,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    269

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.424
Πόντοι
11.445
Σάκη δεν είδα καθόλου στα κανάλια,
Μου κανε εντύπωση,
Ισως στο εφετειο εχει κανα κρυμένο άσο ο χοντρος,
Νομιζω δεν ειπώθηκε ολη η αλήθεια πρωτόδικα, δεν ηθελε να ζορισει την κατασταση ο χοντρος γιατι το γεγονος ηταν φρέσκό..

Δεν απολογηθηκε απ την αρχη η βυζαρου, οδηγίες του σάκη ακολούθησε,
Κατι θα γινει στο εφετειο και θα μειωθει η ποινη της,
Ο σάκης ειναι αλεπού.
Τι λες
και εγω εκει το βλεπω σε 2-3 χρονακια που θα ξεχαστει η υποθεση θα αρχισει τις μεγαλες αδειες :confused:
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.424
Πόντοι
11.445
Ρωτω κι εσενα λοιπον.
Τι θα ηταν για σενα απονομη δικαιοσυνης εν προκειμενω?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σταματηστε να θεοποιειτε καποιους ανθρωπους
εγω παντως τον Σακη οταν λεγανε οι αλλοι οτι ειναι στη ψειρου , τον εβλεπα σχεδον καθε μερα σε ψαραδικο στη Καλιθεα να χλαπακιαζει :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
και εγω εκει το βλεπω σε 2-3 χρονακια που θα ξεχαστει η υποθεση θα αρχισει τις μεγαλες αδειες :confused:
Με τον τελευταιο νομο, αιτηση για αδεια θα μπορει να κανει σε 3 χρονια περιπου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αναμενομενη....
λαθος η αποπειρα ανθρωποκτονιας..
σωστη η μη αναγνωριση ελαφρυντικων...
Σωστα, σωστα και σωστα
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Αποπειρα ανθρωποκτονιας δεν την καταλαβαινω
Κανονικα πρεπει να λαμβανεται υποψη η ΠΡΟΘΕΣΗ κ το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....
Αν ειχε προθεση να την σκοτωσει θα επαιρνε πιστολι,οχι βιτριολι.....
Αν εγω παρω ενα πολυβολο κ αρχισω να γαζωνω το σπιτι σου το κανω γιατι εχω ΠΡΟΘΕΣΗ να σε σκοτωσω....
Αν σε βρω στο δρομο κ σε πλακωσω στο ξυλο ομως δεν εχω ΠΡΟΘΕΣΗ να σε σκοτωσω,το κανω για να πονεσεις...
Αν ειναι ετσι τοτε η καθε "μπουνια" που τρως,ειναι "αποπειρα ανθρωποκτονιας" ,αφου μπορει κ μια μπουνια να σε σκοτωσει....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
εγω παντως τον Σακη οταν λεγανε οι αλλοι οτι ειναι στη ψειρου , τον εβλεπα σχεδον καθε μερα σε ψαραδικο στη Καλιθεα να χλαπακιαζει :confused:
Κανενας που θα του εμοιαζε τύπε θα ηταν.

Ποσο λογικο θεωρεις να ειναι καποιος φυλακισμενος και να ειναι εξω σε δημοσιο χωρο, ευαλωτος σε φωτογραφηση ωστε να εκτεθει ολο το συστημα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αποπειρα ανθρωποκτονιας δεν την καταλαβαινω
Κανονικα πρεπει να λαμβανεται υποψη η ΠΡΟΘΕΣΗ κ το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....
Αν ειχε προθεση να την σκοτωσει θα επαιρνε πιστολι,οχι βιτριολι.....
Αν εγω παρω ενα πολυβολο κ αρχισω να γαζωνω το σπιτι σου το κανω γιατι εχω ΠΡΟΘΕΣΗ να σε σκοτωσω....
Αν σε βρω στο δρομο κ σε πλακωσω στο ξυλο ομως δεν εχω ΠΡΟΘΕΣΗ να σε σκοτωσω,το κανω για να πονεσεις...
Αν ειναι ετσι τοτε η καθε "μπουνια" που τρως,ειναι "αποπειρα ανθρωποκτονιας" ,αφου μπορει κ μια μπουνια να σε σκοτωσει....
Εχεις δικιο
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.424
Πόντοι
11.445
Κανενας που θα του εμοιαζε τύπε θα ηταν.

Ποσο λογικο θεωρεις να ειναι καποιος φυλακισμενος και να ειναι εξω σε δημοσιο χωρο, ευαλωτος σε φωτογραφηση ωστε να εκτεθει ολο το συστημα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Αυτος ητανε , απλως επιαρνε αδεια απο κορυδαλλο και μεσα το βραδυ , το ιδιο με Ρεστη σχεδον συνεχεια ηταν στη Ιθακη απογεμα και βραδυ πισω ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Αυτος ητανε , απλως επιαρνε αδεια απο κορυδαλλο και μεσα το βραδυ , το ιδιο με Ρεστη σχεδον συνεχεια ηταν στη Ιθακη απογεμα και βραδυ πισω ...
Σορυ τύπε, δεν γινονται αυτα. Κατι μού λες λαθος
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Σταματηστε να θεοποιειτε καποιους ανθρωπους
Τον ζηλεύεις γιατί είναι πετυχημένος, φραγκάτος, φίρμα και πιο ωραίος από σένα...ελπίζω μην του την πέσεις με κάνα μπιτόνι στην Ευελπίδων ... :confused: :confused: :confused:
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.673
Πόντοι
1.756
Βλακειες...θα παει στην στενη κ κατι εγινε....η βυζαρου θα βγει σε 5 χρονια αλλα η Ιωαννα θα υποφερει για παντα....

Θελει μια αποφαση, ωστε η βυζαρου να καταβαλει ενα παγιο ποσο καθε μηνα στην Ιωαννα...400-500 ευρω...ή το 50% του μισθου της....ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.... αυτο θα ηταν δικαιοσυνη!!!!!
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.424
Πόντοι
11.445
Βλακειες...θα παει στην στενη κ κατι εγινε....η βυζαρου θα βγει σε 5 χρονια αλλα η Ιωαννα θα υποφερει για παντα....

Θελει μια αποφαση, ωστε η βυζαρου να καταβαλει ενα παγιο ποσο καθε μηνα στην Ιωαννα...400-500 ευρω...ή το 50% του μισθου της....ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ.... αυτο θα ηταν δικαιοσυνη!!!!!
Εχει και αστικα δικαστηρια μετα νομιζω ... :think:
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
361
Like
894
Πόντοι
81
Το θέμα δεν είναι ποση ποινή θα φάει η τρελεγκω...το θέμα είναι μια ποινή για παραδειγματισμό....να το σκεφτεί ο άλλος πριν κάνει τη μαλακια...του στυλ 5 χρόνια φυλακή και άλλα 25 χρόνια καταναγκαστικό έργο σε κάτι που απαιχθανεται να κάνει πχ(σφουγγάρισμα σε σφαγείο)...τα λεφτά που θα έπαιρνε αν δούλευε κανονικά θα κράταγε 10 τις εκατό και τα υπόλοιπα στο θύμα...το Ντουμπάι γιατί είναι η πιο ασφαλής χώρα στον κόσμο ?? Γιατί άμα σε πιάσει ο καμηλιέρης αστυνομικός να παραβαίνεις και τον πιο αστείο νόμο σε ξεκωλιαζει μη σου πω βάζει τη καμήλα του να σε ξεκωλιασει...
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.125
Κριτικές
4
Like
9.078
Πόντοι
2.306
Ποσα θα ηταν ωραια δικαιοσυνη για σενα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σε ολο τον κοσμο υπαρχουν διαταξεις για μειωση της ποινης κατα την εκτιση της.
Εχει γινει λιγο κουραστικο καθε φορα που συμβαινει καποιο εγκλημα που προκαλει ενδιαφερον στην κοινη γνωμη, να ξεκιναμε την συζητηση για πραγματα λυμενα απο δεκαετιες.
Λυμένα για σένα. Απαράδεκτα για τους πολλούς τυπε.. Η δικαιοσύνη είναι ένα μπουρδέλο και μισό. Ότι και να λες τώρα από θέση η από τα νομικά που διαβάζεις... Κράτα τα για σένα. Εχουν και οι άλλοι άποψη.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Οι ερωτηση θα ειναι πολυ απλη.

Εαν ειχε σκοτωσει κανονικα θα ησχολειτο ολοκληρη η κοινωνια η θα ηταν απλα ακομα μια ανθρωποκτονια που θα περναγε και δε θα ακουμπαγε?

Μπορουμε να συμφωνησουμε λοιπον οτι σημασια τελικα δεν εχει η πραξη αλλα η εικονα της πραξης προς το κοινωνικο συνολο.

Αρα μην ακουω για απονομη δικαιοσυνης λες και ειναι καμια θεοσταλτη πετρα του μωυση, οταν ολοι ξερουμε οτι δικαιοσυνη λεμε μια κοινωνικη συμφωνια/αρχη ανθρωπων για ανθρωπους, που επηρρεαζεται απο κοινωνια, ερμηνειες, πολιτικες, με σκοπο εχει την ικανοποιηση του συνολου της εποχης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom