Νέα

Κάλεσμα σε φοιτητές: Μαζέψτε ελιές με εργόσημο και ημερομίσθιο πάνω από 60 ευρώ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 125
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.717
Κριτικές
6
Like
11.155
Πόντοι
3.936
Tραβηξτε κουπί στη γαλερα και βάλτε πλάτη σκλάβοι για να πλουτίσουν οι ημετεροι..
 

Συνημμένα

  • 7Ewq.gif
    7Ewq.gif
    5,2 MB · Εμφανίσεις: 3

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.178
Κριτικές
14
Like
4.433
Πόντοι
3.715
90-100 ευρώ ημερομίσθιο και διαμονή στον εργοδότη, συν μετακίνηση στο 10% του κόστους
 

trelokotsidou

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2006
Μηνύματα
715
Κριτικές
1
Like
400
Πόντοι
26
Καλεσμα σκλαβιας απο ανθρωπο που δε θα παει να μαζεψει
Έτσι ακριβώς.Εδώ δεν πάνε να μαζέψουν τα μέλη της οικογένειας αυτών που έχουν τα κτήματα , θα πήγαινε ο καθηγητάκος ή τα παιδιά του;
Έχω φίλους της ηλικίας μου (49 είμαι) στην αργολίδα που έχουν πορτοκαλεώνες και ελαιώνες που τα βρήκαν από τους γονείς τους , και δεν έχουν μαζέψει ούτε μισή φορά στη ζωή τους καρπό.Ας είναι καλά οι πάκοι και οι αλβανοί.
Θυμάμαι παλιά σε μια ραδιοφωνική μεταμεσονύκτια εκπομπή , είχε βγεί ένας παπάρας τσιφλικάς και ωριόταν οτι δεν πάει κανένας στα κτήματά του να δουλέψει , και στο καπάκι βγάζουν έναν άλλο στη γραμμή και του λέει του τσιφλικά έρχομαι εγώ στα κτήματά σου αλλά θα μου πληρώνεις κανονικά το μεροκάματό μου και την ασφάλειά μου.Δέχεσαι; Φυσικά δεν απάντησε ποτέ ο εν λόγω τσιφλικάς.Έχουν μάθει όλοι εκ του ασφαλούς να φωνάζουν για τους τεμπέληδες Έλληνες όταν οι ίδιοι είναι η χειρότερη φάρα τεμπέληδων.
 

GiorgosM145

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.538
Κριτικές
10
Like
5.967
Πόντοι
1.346
Έτσι ακριβώς.Εδώ δεν πάνε να μαζέψουν τα μέλη της οικογένειας αυτών που έχουν τα κτήματα , θα πήγαινε ο καθηγητάκος ή τα παιδιά του;
Έχω φίλους της ηλικίας μου (49 είμαι) στην αργολίδα που έχουν πορτοκαλεώνες και ελαιώνες που τα βρήκαν από τους γονείς τους , και δεν έχουν μαζέψει ούτε μισή φορά στη ζωή τους καρπό.Ας είναι καλά οι πάκοι και οι αλβανοί.
Θυμάμαι παλιά σε μια ραδιοφωνική μεταμεσονύκτια εκπομπή , είχε βγεί ένας παπάρας τσιφλικάς και ωριόταν οτι δεν πάει κανένας στα κτήματά του να δουλέψει , και στο καπάκι βγάζουν έναν άλλο στη γραμμή και του λέει του τσιφλικά έρχομαι εγώ στα κτήματά σου αλλά θα μου πληρώνεις κανονικά το μεροκάματό μου και την ασφάλειά μου.Δέχεσαι; Φυσικά δεν απάντησε ποτέ ο εν λόγω τσιφλικάς.Έχουν μάθει όλοι εκ του ασφαλούς να φωνάζουν για τους τεμπέληδες Έλληνες όταν οι ίδιοι είναι η χειρότερη φάρα τεμπέληδων.
Του αξιζε!
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
396
Like
773
Πόντοι
81
πηγε περυσι φιλος μου εργατης να μαζεψει ελιες στην Κρητη (μιας κ εχει κ παιδια να θρεψει ),το 10-ωρο ηταν στανταρντ ,αλλα επειδη του ειπαν δεν ειχε προϋπηρεσια στο μαζεμα απο 70 που ταζαν του δωσανε 50 τσεπατα κ του ειπαν να λεει κ ευχαριστω.Φετος τον βρηκα,τον ρωτησα αν θα ξαναπαει μου ειπε οχι...
ρωτησα αυτον τον φιλο τι θα κανει φετος αφου δεν θα ξαναπατησει για ελιες κ μου ειπε οτι πηγε σε γνωστο εστιατοριο για λαντζα ,αλλα του ριξανε ακυρο γτ το μαγαζι ζητουσε 3-ετη προϋπηρεσια στην λαντζα...κ αυτος φυσικα δεν ειχε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom