Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για Stripclubs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

Johny323

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2017
Μηνύματα
47
Κριτικές
3
Like
243
Πόντοι
280
Πολύ σωστός ο ρεπόρτερ. Μπορείς να μας διαφωτίσεις που πήρε το μάτι σου βυζαρουδες???
Athens είδα ένα τρελό ξανθό προ-milf. Μετάνιωσα που δεν την πήρα. Και η Ρεμπέκα έχει πλούσια τα ελεή. Το ίδιο ισχύει για Λίλυ (ξανθιά κοντούλα) και την φίλη της Έμμα που είναι πιστόλι αλλά ολίγον ξεπέτα.
Ξεκίνα με την πρώτη και βλέπεις.
 

scouser87

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
30
Like
6
Πόντοι
0
Athens είδα ένα τρελό ξανθό προ-milf. Μετάνιωσα που δεν την πήρα. Και η Ρεμπέκα έχει πλούσια τα ελεή. Το ίδιο ισχύει για Λίλυ (ξανθιά κοντούλα) και την φίλη της Έμμα που είναι πιστόλι αλλά ολίγον ξεπέτα.
Ξεκίνα με την πρώτη και βλέπεις.
Όλες Athens???
 

pilofori

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2006
Μηνύματα
9.385
Κριτικές
19
Like
9.800
Πόντοι
9.095
Ναι. Είναι το τελευταίο που επισκέφθηκα και μου έχουν μείνει οι συγκεκριμένες.
Η πρώτη ξανθιά που σου λέω ήταν το κάτι άλλο.
Με χειλαρες και τατου μανικι στο ενα χερι?
 

König

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2019
Μηνύματα
129
Κριτικές
1
Like
277
Πόντοι
21
Καλησπερα μάγκες .. είμαι Ελλάδα για διακοπές .. οποίος θέλει να πάμε σε strip μαζί .. ας μου στείλει μήνυμα
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.233
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Έκανα ένα μίνι στριπο-ξέσπασμα τον προηγούμενο μήνα και πήρα σβάρνα όλα σχεδόν τα στριπ των Αθηνών.
Παραθέτω εδώ την εμπειρία μου γιατί δεν θέλω να επεκταθώ με κριτικές:

1) Golden Queens: κάνοντας κανείς μια βόλτα στην πλατεία Μπουρναζίου θα αντικρίσει μπαράκια και κλαμπάκια ως επί το πλείστον άδεια. Με το που μπήκα όμως στο γκολντεν αντίκρισα ένα ασφυκτικά γεμάτο μαγαζί. Τρελός κόσμος πραγματικά. Οι κοπέλες οι κλασικές που ήταν πάντα, ίσως με 2-3 νέες προσθήκες. Γενικά όχι κάτι το συνταρακτικό. Κάποια χαζό σοους και ένα live sex show. Όλα σε αρκετά ερασιτεχνικό επίπεδο. Πάνε οι καλές εποχές με Ινα-Τεο.
Το μαγαζί μαζεύει πολύ πιτσιρίκι και αρκετή εργατιά από τις τριγύρω περιοχές. Χοροί στα 5 ευρώ, μέτρια πράγματα γενικά.
Στα μείον η πολλή βαβούρα.

2) Kinky Opera: πολύ πεσμένο. Ίσως φταίει ότι το επισκέφθηκα Δευτέρα. Κόσμος σε αρκετά καλά επίπεδα για καθημερινή. Καλή εξυπηρέτηση. Κοπέλες πολύ μέτριες εμφανισιακά, αρκετές σε αριθμό. Στο μαγαζί αυτό έχω την εντύπωση ότι πιο πολύ πέφτει κέρασμα παρά χορός. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.

3) Casa Babylon: Περίεργο μαγαζί. Για την ακρίβεια περίεργο στήσιμο. μακρόστενο, με χώρους για τις go-go dancers του μαγαζιού. Καθήμενος στο μπαρ, η αλήθεια είναι πως με ενοχλεί η άλλη να χορεύει ακριβώς από πάνω μου, με τα τακούνια πάνω από το ποτό μου. Μαζί με το ποτό φαίνεται πως σερβίρουν και λίγη σκόνη από τακούνια των κοριτσιών. Κοπέλες αδιάφορες και παρατήρησα πως έχουν 3-4 προσθήκες από το Ανατολή. Έκανα έναν χορό για την τιμή των όπλων και κλασικά έπεσε στο τραπέζι η προσφορά για πριβέ. Αδιάφορο μαγαζί.

4) Dream Girls: Με μια φράση θα το χαρακτήριζα "ξεχασμένο από το Θεό" ή "μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά, μαύρη και στο dreams". Παρακμιακό μαγαζί, με 7-8 κοπέλες, ημέρα Τρίτη που το επισκέφθηκα. Πήρα και εδώ ένα χορό, ως ένδειξη ελάχιστης στήριξης και προσπάθειας για διατήρηση πολυφωνίας στον χώρο του στριπ. Έχει κανά δυό μαυρούλες που παίζουν παιχνίδι στο πριβέ για τους λάτρεις. Μην φανταστείτε κάτι ιδιαίτερο, Πατησίων style. Μπαίνοντας μέσα αντίκρισα κάποιους τελειωμένους τουρίστες να αποχωρούν. Γενικά προτείνεται σε πιωμένους και τελειωμένους.

Πάμε και στην απέναντι πλευρά της Συγγρού, η οποία κρατάει ψηλά τον πήχη του χώρου

5) Caissa: σταθερά καλό μαγαζί, έχει 4-5 δυνατά ταλέντα που μπορούν να σε στείλουν στην χρεοκοπία. Οι φάτσες, προσωπικού και πελατών μυστήριες, τα έχουμε ξαναπεί. Το πριβέ είναι το δυνατό σημείο του μαγαζιού, τα ποτά (των κοριτσιών) λόγω ζέστης φεύγουν λίγο πιο γρήγορα το καλοκαίρι. Καλοκαίρι και δίψα πάνε μαζί ως γνωστόν. Σχετικά καλό vfm, λίγος κόσμος από πλευράς πελτατών, που το προτιμώ, σχετικά αραιοί χοροί στην πίστα. Τουλάχιστον σε αυτό το μαγαζί, σε σχέση με όλη την απέναντι πλευρά της Συγγρού, έχει κοπέλες που υποστηρίζουν τον όρο στρίπερ σε θέμα ομορφιάς. Εάν έριχναν τον χορό στα 5 ευρώ θα γινόταν χαμός. Δεν ακούνε όμως.

6) Αλκατράζ: Πολύς κόσμος, το νέο καμπαρέ-κλαμπ της Συγγρού. Έχει τραβήξει όλο τον κόσμο από τα διπλανά μαγαζιά. Ήταν που ήταν σε πτώση ο χώρος του στριπ, τα ζημίωσε ακόμα περισσότερο. Το επισκέφθηκα Παρασκευή 6 το πρωί (με ενημέρωσαν πως Παρασκευή και Σάββατο κλείνουν 10-11 το πρωί). Στα συν οι ωραίες παρουσίες και η διαρκής κίνηση σε πίστα, στα μείον η πολλή φασαρία και η αδυναμία να κάτσεις σε ένα τραπέζι χωρίς κράτηση και μπουκάλι. Οι κοπέλες επιβεβαιώνουν τον τίτλο της "κρύας ομορφιάς" ή "όμορφης απάτης". Διαλέξτε όποιο θέλετε. Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Δύσκολα θα κάτσει με τόσο κόσμο, μεγάλο ανταγωνισμό και πιθανώς αυστηρούς κανόνες του μαγαζιού να πει μια κουβέντα παραπάνω με τον πελάτη. Είναι ψεκάστε-τελειώστε-σκουπίστε (αν και αμφιβάλλω πως το "τελειώστε " περιλαμβάνεται στην εξίσωση του εν λόγω μαγαζιού). Για 1-2 απλούς χορούς είναι οκ, πριβέ δεν το συνιστώ. Ίδιος με τον απλό χορό, full nude, σε πιο σκοτεινό χώρο. Ποτά δεν κέρασα, σε προηγούμενη επίσκεψη θυμάμαι πως ήταν αερο-ποτά.
Για ένα απλό χαλαρό ποτό, με καμιά γκόμενα που θέλετε να την κάνετε να ζηλέψει είναι οκ. Για στριπολάτρες, τα έχω ξαναπεί, δεν συνιστάται.

7) FBI: Τόσο όσο. Καλός για τα γούστα μου χώρος, με αρκετές κοπέλες αναλογικά με τα τ.μ. του μαγαζιού. Έχει 3-4 νέες προσθήκες που είναι γατόνια. Μου έφυγαν κάποια χρήματα σε ποτά, που είναι πολύ κακό vfm. Χοροί καλοί. Θα ήθελα περισσότερους χορούς στην πίστα. Μέτρια επιλογή με κάποια καλά ταλέντα ομολογουμένως.

8) Athens Queens: Γεμάτο μεν, μηδενική κατανάλωση από ποτά/χορούς δε. Πολλά πιτσιρίκια και εδώ που κάθονται με ένα ποτό όλο το βράδυ και παίρνουν μάτι. Οι κοπέλες πάνω κάτω οι ίδιες εδώ και καιρό. Στα συν οι αρκετά συχνοί χοροί στην πίστα και το 5αρι του απλού χορού. Έχει κάτι αρπακτικά που λόγω ομορφιάς σε ξεγελούν και σε ξεπετούν σε ποτά και χορό. Ο dj Βασίλης πολύ δυνατός σε αυτό που κάνει. Ίσως ο καλύτερος dj σε στριπ. Γενικά σε αυτό το μαγαζί παίζει ο κανόνας όσο πιο όμορφη τόσο πιο ξεπέτα* εκτός εάν σε γνωρίζει.

9) Toys (Γκάζι); Επίσκεψη καθημερινή. Μπήκα, έκαψα τον τσάμπα χορό μου σαν να έκανα καταναγκαστικά έργα και αποχώρησα στο 10λεπτο. Τίποτα με μπόλικο καθόλου αυτό το μαγαζί. Κοπέλες πολύ κάτω του μετρίου.

10) Elite (Γκάζι): Επίσκεψη και εδώ καθημερινή, Τρίτη νομίζω. Ωραίος καθαρός χώρος. Εκ των 8-9 γυναικών που είχε η μια ήταν μοντέλο (την είχε καβατζώσει ένας θείος με ποτά όλη νύχτα) και 2-3 αρκετά καλές παρουσίες. Εντύπωση μου έκαναν οι συνεχείς χοροί στην πίστα. Ο απλός χορός 10 ευρώ, με καλή σχετικά διάρκεια. Εάν είστε Γκάζι, εκ των τριων στριπ σίγουρα υπερισχύει. Εάν είστε αλλού, υπάρχουν και καλύτερα.

Συμπερασματικά, εάν ο απλός χορός δεν πέσει στα 5 ευρώ ο κλάδος των στριπ βλέπω να συρρικνώνεται περαιτέρω.
Η περίοδος των παχιών αγελάδων έχει παρέλθει προ πολλού. Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί μαγαζιά στη Συγγρού επιμένουν στο 10αρι ενώ είναι άδεια.
Όντας υπέρ της πληθώρας επιλογών, παρατηρώ πως οι πολλοί ιδιοκτήτες και υπεύθυνοι είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Μαγαζιά όπως το Athens και το Golden ανέκαθεν επιβίωναν και θα συνεχίσουν να επιβιώνουν καθώς δείχνουν μια προσαρμοστικότητα στην αγορά.
Το παράδειγμα του Αλακτάζ αφενός δύσκολο να το αντιγράψει κάποιος και αφετέρου απευθυνόμενο σε άλλο κοινό, δεν είναι ενδεικτικό του χώρου. Το μαγαζί στοχεύει (και) στη γυναικεία αγορά, η οποία ως γνωστόν είναι υπερκαταναλωτική.
Γενικά μια στασιμότητα σε όλα τα επίπεδα, με μικρές εξαιρέσεις από εδώ και από εκεί.

Μακάρι να ανοίξει κάποιο νέο μαγαζί, αλλά δύσκολος καιρός για επενδύσεις.
ΕΙσοδος? γιατι κινκυ και αλκα που ειχα παει ΠΣΚ, ηταν 15, που θεωρω απαραδεκτο
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
590
Like
902
Πόντοι
86
πριν λιγο καιρο ηταν 10 με ποτο
Ε λογικά πάνε να βγάλουν κάποια εξτραδάκια το πσκ που ξέρουν ότι μαζεύουν περισσότερο κόσμο (λογικά)
Μικρό το "κακό" πιστεύω
Queens of the North που είχα πάει κάποιο Σάββατο δεν είχε είσοδο (λογικό για τέτοια τρύπα κιόλας), απλά 10 το ανδρικό ποτό κλασικά δηλαδή
*Το θετικό ήταν ότι ήπια 8 ποτά και είμουν κομπλέ, περιέργος δεν ήταν καθόλου diesel
 

giannos69

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
431
Κριτικές
83
Like
2.123
Πόντοι
3.875
Έκανα ένα μίνι στριπο-ξέσπασμα τον προηγούμενο μήνα και πήρα σβάρνα όλα σχεδόν τα στριπ των Αθηνών.
Παραθέτω εδώ την εμπειρία μου γιατί δεν θέλω να επεκταθώ με κριτικές:

1) Golden Queens: κάνοντας κανείς μια βόλτα στην πλατεία Μπουρναζίου θα αντικρίσει μπαράκια και κλαμπάκια ως επί το πλείστον άδεια. Με το που μπήκα όμως στο γκολντεν αντίκρισα ένα ασφυκτικά γεμάτο μαγαζί. Τρελός κόσμος πραγματικά. Οι κοπέλες οι κλασικές που ήταν πάντα, ίσως με 2-3 νέες προσθήκες. Γενικά όχι κάτι το συνταρακτικό. Κάποια χαζό σοους και ένα live sex show. Όλα σε αρκετά ερασιτεχνικό επίπεδο. Πάνε οι καλές εποχές με Ινα-Τεο.
Το μαγαζί μαζεύει πολύ πιτσιρίκι και αρκετή εργατιά από τις τριγύρω περιοχές. Χοροί στα 5 ευρώ, μέτρια πράγματα γενικά.
Στα μείον η πολλή βαβούρα.

2) Kinky Opera: πολύ πεσμένο. Ίσως φταίει ότι το επισκέφθηκα Δευτέρα. Κόσμος σε αρκετά καλά επίπεδα για καθημερινή. Καλή εξυπηρέτηση. Κοπέλες πολύ μέτριες εμφανισιακά, αρκετές σε αριθμό. Στο μαγαζί αυτό έχω την εντύπωση ότι πιο πολύ πέφτει κέρασμα παρά χορός. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.

3) Casa Babylon: Περίεργο μαγαζί. Για την ακρίβεια περίεργο στήσιμο. μακρόστενο, με χώρους για τις go-go dancers του μαγαζιού. Καθήμενος στο μπαρ, η αλήθεια είναι πως με ενοχλεί η άλλη να χορεύει ακριβώς από πάνω μου, με τα τακούνια πάνω από το ποτό μου. Μαζί με το ποτό φαίνεται πως σερβίρουν και λίγη σκόνη από τακούνια των κοριτσιών. Κοπέλες αδιάφορες και παρατήρησα πως έχουν 3-4 προσθήκες από το Ανατολή. Έκανα έναν χορό για την τιμή των όπλων και κλασικά έπεσε στο τραπέζι η προσφορά για πριβέ. Αδιάφορο μαγαζί.

4) Dream Girls: Με μια φράση θα το χαρακτήριζα "ξεχασμένο από το Θεό" ή "μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά, μαύρη και στο dreams". Παρακμιακό μαγαζί, με 7-8 κοπέλες, ημέρα Τρίτη που το επισκέφθηκα. Πήρα και εδώ ένα χορό, ως ένδειξη ελάχιστης στήριξης και προσπάθειας για διατήρηση πολυφωνίας στον χώρο του στριπ. Έχει κανά δυό μαυρούλες που παίζουν παιχνίδι στο πριβέ για τους λάτρεις. Μην φανταστείτε κάτι ιδιαίτερο, Πατησίων style. Μπαίνοντας μέσα αντίκρισα κάποιους τελειωμένους τουρίστες να αποχωρούν. Γενικά προτείνεται σε πιωμένους και τελειωμένους.

Πάμε και στην απέναντι πλευρά της Συγγρού, η οποία κρατάει ψηλά τον πήχη του χώρου

5) Caissa: σταθερά καλό μαγαζί, έχει 4-5 δυνατά ταλέντα που μπορούν να σε στείλουν στην χρεοκοπία. Οι φάτσες, προσωπικού και πελατών μυστήριες, τα έχουμε ξαναπεί. Το πριβέ είναι το δυνατό σημείο του μαγαζιού, τα ποτά (των κοριτσιών) λόγω ζέστης φεύγουν λίγο πιο γρήγορα το καλοκαίρι. Καλοκαίρι και δίψα πάνε μαζί ως γνωστόν. Σχετικά καλό vfm, λίγος κόσμος από πλευράς πελτατών, που το προτιμώ, σχετικά αραιοί χοροί στην πίστα. Τουλάχιστον σε αυτό το μαγαζί, σε σχέση με όλη την απέναντι πλευρά της Συγγρού, έχει κοπέλες που υποστηρίζουν τον όρο στρίπερ σε θέμα ομορφιάς. Εάν έριχναν τον χορό στα 5 ευρώ θα γινόταν χαμός. Δεν ακούνε όμως.

6) Αλκατράζ: Πολύς κόσμος, το νέο καμπαρέ-κλαμπ της Συγγρού. Έχει τραβήξει όλο τον κόσμο από τα διπλανά μαγαζιά. Ήταν που ήταν σε πτώση ο χώρος του στριπ, τα ζημίωσε ακόμα περισσότερο. Το επισκέφθηκα Παρασκευή 6 το πρωί (με ενημέρωσαν πως Παρασκευή και Σάββατο κλείνουν 10-11 το πρωί). Στα συν οι ωραίες παρουσίες και η διαρκής κίνηση σε πίστα, στα μείον η πολλή φασαρία και η αδυναμία να κάτσεις σε ένα τραπέζι χωρίς κράτηση και μπουκάλι. Οι κοπέλες επιβεβαιώνουν τον τίτλο της "κρύας ομορφιάς" ή "όμορφης απάτης". Διαλέξτε όποιο θέλετε. Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι. Δύσκολα θα κάτσει με τόσο κόσμο, μεγάλο ανταγωνισμό και πιθανώς αυστηρούς κανόνες του μαγαζιού να πει μια κουβέντα παραπάνω με τον πελάτη. Είναι ψεκάστε-τελειώστε-σκουπίστε (αν και αμφιβάλλω πως το "τελειώστε " περιλαμβάνεται στην εξίσωση του εν λόγω μαγαζιού). Για 1-2 απλούς χορούς είναι οκ, πριβέ δεν το συνιστώ. Ίδιος με τον απλό χορό, full nude, σε πιο σκοτεινό χώρο. Ποτά δεν κέρασα, σε προηγούμενη επίσκεψη θυμάμαι πως ήταν αερο-ποτά.
Για ένα απλό χαλαρό ποτό, με καμιά γκόμενα που θέλετε να την κάνετε να ζηλέψει είναι οκ. Για στριπολάτρες, τα έχω ξαναπεί, δεν συνιστάται.

7) FBI: Τόσο όσο. Καλός για τα γούστα μου χώρος, με αρκετές κοπέλες αναλογικά με τα τ.μ. του μαγαζιού. Έχει 3-4 νέες προσθήκες που είναι γατόνια. Μου έφυγαν κάποια χρήματα σε ποτά, που είναι πολύ κακό vfm. Χοροί καλοί. Θα ήθελα περισσότερους χορούς στην πίστα. Μέτρια επιλογή με κάποια καλά ταλέντα ομολογουμένως.

8) Athens Queens: Γεμάτο μεν, μηδενική κατανάλωση από ποτά/χορούς δε. Πολλά πιτσιρίκια και εδώ που κάθονται με ένα ποτό όλο το βράδυ και παίρνουν μάτι. Οι κοπέλες πάνω κάτω οι ίδιες εδώ και καιρό. Στα συν οι αρκετά συχνοί χοροί στην πίστα και το 5αρι του απλού χορού. Έχει κάτι αρπακτικά που λόγω ομορφιάς σε ξεγελούν και σε ξεπετούν σε ποτά και χορό. Ο dj Βασίλης πολύ δυνατός σε αυτό που κάνει. Ίσως ο καλύτερος dj σε στριπ. Γενικά σε αυτό το μαγαζί παίζει ο κανόνας όσο πιο όμορφη τόσο πιο ξεπέτα* εκτός εάν σε γνωρίζει.

9) Toys (Γκάζι); Επίσκεψη καθημερινή. Μπήκα, έκαψα τον τσάμπα χορό μου σαν να έκανα καταναγκαστικά έργα και αποχώρησα στο 10λεπτο. Τίποτα με μπόλικο καθόλου αυτό το μαγαζί. Κοπέλες πολύ κάτω του μετρίου.

10) Elite (Γκάζι): Επίσκεψη και εδώ καθημερινή, Τρίτη νομίζω. Ωραίος καθαρός χώρος. Εκ των 8-9 γυναικών που είχε η μια ήταν μοντέλο (την είχε καβατζώσει ένας θείος με ποτά όλη νύχτα) και 2-3 αρκετά καλές παρουσίες. Εντύπωση μου έκαναν οι συνεχείς χοροί στην πίστα. Ο απλός χορός 10 ευρώ, με καλή σχετικά διάρκεια. Εάν είστε Γκάζι, εκ των τριων στριπ σίγουρα υπερισχύει. Εάν είστε αλλού, υπάρχουν και καλύτερα.

Συμπερασματικά, εάν ο απλός χορός δεν πέσει στα 5 ευρώ ο κλάδος των στριπ βλέπω να συρρικνώνεται περαιτέρω.
Η περίοδος των παχιών αγελάδων έχει παρέλθει προ πολλού. Αδυνατώ να κατανοήσω γιατί μαγαζιά στη Συγγρού επιμένουν στο 10αρι ενώ είναι άδεια.
Όντας υπέρ της πληθώρας επιλογών, παρατηρώ πως οι πολλοί ιδιοκτήτες και υπεύθυνοι είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Μαγαζιά όπως το Athens και το Golden ανέκαθεν επιβίωναν και θα συνεχίσουν να επιβιώνουν καθώς δείχνουν μια προσαρμοστικότητα στην αγορά.
Το παράδειγμα του Αλακτάζ αφενός δύσκολο να το αντιγράψει κάποιος και αφετέρου απευθυνόμενο σε άλλο κοινό, δεν είναι ενδεικτικό του χώρου. Το μαγαζί στοχεύει (και) στη γυναικεία αγορά, η οποία ως γνωστόν είναι υπερκαταναλωτική.
Γενικά μια στασιμότητα σε όλα τα επίπεδα, με μικρές εξαιρέσεις από εδώ και από εκεί.

Μακάρι να ανοίξει κάποιο νέο μαγαζί, αλλά δύσκολος καιρός για επενδύσεις.
Καλή στριπο-ανάλυση συνάδελφε, συμφωνώ ότι θα ήταν καλό να πέσει στα 5€ ο χορός και στα ιδρύματα της Συγγρού αν και υπάρχει ο "κίνδυνος" να μη θέλει να χορέψει καμία για 2,5€ και να σου έρχονται για ποτά μόνο, που σημαίνει ότι θα πληρώνεις 20€ για να ακούς τις μαλακιες της για κανένα 20λεπτο... :woldman:
Όσο για το Αλκατραζ, δεν συμπεριλαμβάνεται στα στριπ πλέον αλλά ούτε και στα καμπαρέ ακόμη, είναι κάπου ανάμεσα χωρίς να ξέρουν ούτε και αυτοί που το έχουν πού ακριβώς ανήκει... Αν καταφέρουν και το κάνουν καμπαρέ που σημαίνει ότι πρέπει να ρίξουν πολύ χρήμα για κοπέλες κοστούμια και σκηνικά, τότε θα γίνω θαμώνας όπως ήταν ο Ανρί ντε Τουλούζ-Λωτρέκ στο Μουλεν Ρουζ στο Παρίσι... :grin:
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
617
Κριτικές
14
Like
1.700
Πόντοι
496
ok, θα σας πω τις εντυπώσεις μου από μια γρηγορη βολτα σε δυο ιδρύματα της Συγγρου.
Κατ' αρχην το πλαίσιο:
1. Ελειψα πάνω από 10 χρόνια από Ελλάδα , ετσι παρά την ηλικία μου από μια άποψη θεωρούμε Newbie καθως πρέπει να μαθω την αγορά από την αρχή.
2. Ειναι γνωστό πως το strip club είναι υπερτιμημένο αν ο αντικειμενικός σου στόχος είναι να ξε-καβλώσεις. Όμως η λογικη του strip club ειναι στην πραγματικοτητα ακριβως η αντίθετη, δηλ., να καβλώσεις. Εν πάση περιπτώση, θεωρησα καλό να ξεκινήσω την γνωριμία μου με την νυχτερινή Αθήνα από κάτι soft, όπως ενα στριπτιζάδικο.

Ξεκίνησα λοιπόν από το Kinky Opera, καθως είχα διαβάσει καλές κριτικές. Μπήκα στις 12μιση, είσοδος €10 με ποτό. Ο σερβιτόρος χαμογελαστός, πολύ γρηγορη ενημέρωση για τις τιμές των ποτών αλλά "για χορούς θα ρωτήσεις στο γκισε". Ουπς, πρωτο Red flag.
Με οδήγησε σε καναπέ μπροστά στην πίστα, κάτι που μου λέει ότι δίνει σήμα για δάγκωμα. Δεν μασάμε ωστόσο.
Μουσική πολύ δυνατή, στα μειον
Κοπέλες αρκετές, για όλα τα γούστα. Μπαμπατσικες, μεγαλες, μικρές, ψηλές, κοντές, είχε, δεν μπορώ να πω. Πολύ νυστέρι όμως ρε παιδί μου, αλλά εχω αντιληφθεί πως έτσι είναι η εποχή μας. Πώς εμείς πριν 30 χρόνια τρεχαμε να κάνουμε tattoo να δείξουμε μαγκες; (εποχές που ο Νικο έφαγε ξύλο στο Μοναστηράκι, κάποιοι θα ξέρουν) . Νομίζω ότι και οι κοπέλες συναγωνίζονται για το ποια θα φτιάξει το "καλύτερο" ραψιμο. Με το καλημέρα ήρθε μια κοπέλα, την εδιωξα ευγενικά.
15 λεπτά μετά αρχισαν να ανεβαίνουν τα κορίτσια στην πίστα: Μεγάλη απογοήτευση.
Strip Tease παιδιά σημαίνει πρόκληση με γδύσιμο. H κοπελα πρέπει να πεταει σιγά σιγα τα ρούχα της και να σε προκαλεί. Και όσο καλύτερα το κάνει, τόσο πιο πολύ χώνεις (φράγκα). Εγώ δεν είδα ούτε γδύσιμο, ούτε πρόκληση. Μηχανικές κινήσεις για ενα τρίλεπτο, βγαλσιμο σουτιεν και άμεση αποχώρηση. Δεν ξερω τί είναι αυτό, στριπ τιζ δεν είναι πάντως.
Βεβαια, για να είμαι εντάξει, τα παλικάρια μου εξήγησαν ότι είναι μαγαζί με show (καμπαρέ το λέγαμε αυτό), το οποίο αρχίζει κατά τις 2:30 και αυτες ήταν απλώς Gogogirls για προθέρμανση. Εμένα δεν με "ζέσταναν" πάντως.
Αντιθέτως ήρθε μια ωριμη κουκλάρα, Μπέτυ το όνομα, η οποία αποδέιχθηκε πολύ ευχάριστη. Αν κάποιος ξέρει για αυτήν πολύ θα ήθελα να μάθω. Της αγόρασα μια μαρκα ("ποτό", €10) για να φύγει, παρότι με διασκέδαζε, απλά γιατί αυτό ήταν το mood μου.
Από εκεί και πέρα άρχισε το πρίξιμο, ηρθαν τρεις μαζεμένες η μια μετά την άλλη, καμία ευχαρίστηση για ενα control freak οπως εγω, και σε συνδυασμό με το βαρετό θεαμα αποφάσισα να φύγω (στη μία).
Δεν πήγα μακρυά, επόμενη στάση Babylon. Το Babylon πλασάρεται ως "μπαρ με κοπέλες". Στην πόρτα μου εξήγησαν τα καθέκαστα : Χωρίς είσοδο, €10 το ποτό σου, ποτά στις κοπέλες από €10 και ανεβαίνεις, χοροί στον πάνω όροφο μέχρι εκεί που γουστάρεις. Με πάσαρε στη μανατζερ, από την οποία ζήτησα (α) να με βαλει μακρυά από τον κόσμο και (β) να μην με πρήξουν οι εργαζόμενες. Με εξυπηρέτησε και για τα δύο. Τον κανόνα εσπασε μια ονόματι MIA, που δεν μιλάει ελληνικά, την εστειλα αλλά με χαλασε πάνω που είχα αρχίσει να καβλώνω.
Η φάση μου αρεσε γιατί:
- Ο μέσος όρος ηλικίας είναι αναλογικά μικρός, και δεν τρελαίνομαι για milf
- Διαφωνώ ότι είναι μετριες, εγω βρήκα αρκετές όμορφες. Σε αντίθεση με το KO (ίδιος ιδιοκτήτης) δεν εχει Ουκρανικά άλογα, αν αυτό είναι το στυλ σας. Ποιό "φυσικές" κοπέλες, λίγο μαχαιρομένες κι αυτες (κανα βυζί, στανταράκια) αλλά οκ, σφιχτες εδειχναν οι περισσότερες.
- Υπάρχει αυτό το ανακάτεμα, φάση και καλά εχουμε πάρτυ, πίνουμε τα ποτάκια μας και χαμουρευόμαστε, μπανίζουμε και το διπλανό, και κάθε μισή ώρα ανεβαίνουν κορίτσια στον στύλο . Ο χορός τους βεβαια είναι ίδιος με το Kinky Opera, Μην περιμένετε κανενα σοβαρό ξεβράκωμα, είδα όμως περίσσοτερη διάθεση.
Ήρθε κάποια στιγμή η μανατζερ γαι φουλ ενημέρωση: Χορός γυμνόστηθος 3 λεπτά €10, full naked 10 λεπτά €50, μισή ώρα €100, γαμησι €150 με όποια κορίτσια το κάνουν ("ρώτα και θα σου πουνε τί κανουν, πίπα, κώλο κλπ"), €250 για μια ώρα, μου υπέδειξε εμμέσως και μια "άνετη", ομορφούλα αλλά όχι ο τύπος μου. Τα κορίτσια του μπαρ μόνο για ποτάκι.
Οκαυ, οι τιμές είναι προφανώς εξωφρενικές , και προφανώς όπως αποδείχθηκε διαπραγματεύσιμες, όμως για κάποιον που δεν του αρέσει να παζαρεύει όπως εγω ενοχλητικές. Όπως έλεγε και ο παπούς μου "λεφτά έχουμε, λεφτά για πέταμα δεν έχουμε". Προφανώς επίσης, δουλεια τους είναι να σε δαγκώσουν όσο μπορούν. Αν μπορεί να σε φτιάξει, να τα πάρει, άξια.
Για εμενα ήταν επίσης κρίσιμο ότι δεν είχα το πέσιμο από τις κοπέλες. Χαλαρά διαλεξα αυτην που ευχαριστούσε το ματι μου (δεν θα δωσω όνομα), αποδείχθηκε καλή επιλογή, με ξεκλείδωσε να μιλήσω (και φυσικά δεν πίστεψε ότι αυτό είναι εξαίρεση για εμένα), κάπως aggresive βεβαια, ανέβηκε στα πόδια μου, ήπιε τα ποτά της (σπετσιαλ ζήτησε, απλά πήρε και είπε κι ευχαριστώ), πήρε τον χορό της, εντάξει, δεν ηθελα τιποτα παραπάνω σημερα. Επαγγελματίας, περπατημενη, τα γνωστά κολπα (βλέμα, γλώσσα κλπ) αλλά δεν ξίνισε που δεν ημουν εύκολος, προσαρμόστηκε. Ρώτησα ποσα θελει για να της φαω το μουνί αλλά εφαγα στοπ. Προς τιμην της δεν δεχθηκε τζάμπα κέρασμα όπως η Μπέτυ νωρίτερα. Ευχαρίστως σε βαθος χρόνου να της δωσω και πιο large δωρα, αλλά θέλω αυτό το Tease που λέγαμε, ελα να τα πάρεις κομματι - κομματι.
Γενικά, εχοντας επίγνωση που βρισκομαι, η φαση στο Babylon μου άρεσε, απλά διότι πήρα αυτό που ζήτησα, και από το προσωπικό και από την κοπέλα. Οι τιμές είναι αυτές, ο κατάλογος αυτός, τί να κάνουμε. Άν θες ψωνίζεις, αρκεί που τήρησαν ότι υποσχέθηκαν.
 

Kavouras13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2016
Μηνύματα
287
Κριτικές
9
Like
646
Πόντοι
301
Πήγα Alcatraz Τρίτη και Κίνκυ Σάββατο, οπότε οι συγκρίσεις δεν είναι εύκολες.

Το Αλκατραζ συνεχίζει να έχει καλού επιπέδου γκόμενες, αλλά αυτή τη φορά δεν ήταν του γούστου μου. Πολύ τατού. Είδα έναν πραγματικά υπέροχο, μοναδικό κώλο. Αλλά η κοπέλα ήταν φουλ στα τατου και δεν μου έδωσε και σημασία. Η μουσικη πολύ καλή. Το σόου μια χαρά. Μια προηγούμενη φορά (πριν κάποιους μήνες, στο άλλο μαγαζι) το ποτό ήταν μπόμπα (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ) αυτή τη φορά ήπια μόνο ενα, μου φάνηκε οκ.
ΠΟΛΛΕΣ γυναίκες πελάτισες. Είτε ζευγάρια, είτε μικτές παρέες, είτε γυναικοπαρέες.

Και στα δύο μαγαζια (Αλκατραζ, Κίνκι) οι γκόμενες δεν σε πολυκυνηγάνε. Ειδικά οι πιο ωραίες. Αν σου αρέσει η αίσθηση του...«περιζήτητου» που έχει τις γκόμενες με ένα του νεύμα, θα απογοητευτείς. Στην πράξη, σχεδόν τρως απόρριψη από τις 2-3 ομορφότερες και στα δύο μαγαζιά.

Το Κίνκι Σαβ. ήταν φίσκα. Οι πιο όμορφες ήταν σε τραπέζια, όπου όμως δεν παίζαν συνέχεια κεράσματα - περίεργο. Είχα την αίσθηση ότι υπάρχουν «πελάτες» και «γνωστοί». Η μουσική καλή, το σόου μια χαρά.

Ίσως να φταίει η διαθεσή μου. Αλλά ψιλοαπογοητεύτικα. Δεν ανέβηκα. Λίγο καλύτερα πέρασσα στο Αλκατραζ, γιατί είχαν πιο ενδιαφέρον οι θαμώνες και μου άρεσε περισσότερο η μουσική.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Paloukotis78

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2021
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
384
Πόντοι
21
Παιδιά καλησπέρα έχει πάει κανείς String τελευταία έχει φέρει καινούργιες γιατί τελευταία φορά που πήγα ήτανε τελειωμένο κολομπαρο έψαχνα να βρω μια ωραία
 

Johny323

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2017
Μηνύματα
47
Κριτικές
3
Like
243
Πόντοι
280
Καλησπέρα,

Για να ολοκληρώσω το κυκλικό στριπ-πρόγραμμα των προηγούμενων ημερών αποφάσισα να επισκεφθώ τα δυο στριπ που δεν είχα καταφέρει να δω, το String στο Γκάζι και το Queens of North στο Ηράκλειο.

Queens of North
Το μοναδικό αυτή την περίοδο στριπ στα βόρεια προάστια, μετά και την τελευταία αποτυχημένη απόπειρα για επαναλειτουργία του star. Χώρος σχετικά μικρός, με πολύ μικρή πίστα (στα μειον). Το προσωπικό πολύ ευγενικό, ενώ η είσοδος στον χώρο 10 ευρώ (δεν είχα κουπόνι). Αδερφάκι του Athens και του String νομίζω, αν και λόγω ΒΠ με διαφορετική τιμολογιακή πολιτική (10 ο απλός χορός και ανεβαίνουμε). Τα ποτά καθαρά και αν και πρώτη επίσκεψη στο μαγαζί, η αλήθεια είναι ότι το περίμενα αδιάφορο. Η πραγματικότητα όμως με διέψευσε. Μέτρησα γύρω στις 14-15 κοπέλας (ουκρανική αποικία), εκ των οποίων τουλάχιστον οι μισές σε πολύ υψηλό επίπεδο για τα γούστα μου. Εξεπλάγην για να πω την αλήθεια. Ακόμα και οι 2 μπαργούμαν που πρόσεξα, ήταν σε επίπεδα μοντέλων.
Το μαγαζί γεμάτο με πιτσιρικάδες και κανα δυο-τρεις πυρφόρους. Στα πάρα πολύ θετικά, είναι ο πολύ απομονωμένος (πριβέ κανονικό), χώρος των απλών χωρών, που είναι σε δωματιάκι με κουρτίνα και άνετους καναπέδες. 10 ευρώ ο χορός, με πολύ καλή διάρκεια όμως και ιδιωτικότητα που δεν έχω συναντήσει σε άλλο στριπ (ίσως μόνο στο Dream Girls, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση). Έκανα κάμποσους χορούς στο 10αρι (η αλήθεια είναι πως νιώθεις ότι κάνεις απλό πριβέ και προσωπικά το βρήκα αδύνατο να μείνω στον 1 χορό. Ίσως είναι στρατηγική του μαγαζιού να νιώθεις ότι με 10 ευρώ κάνεις ό,τι και στο 50αρι, με σαφώς μικρότερη διάρκεια και με τεράστια δυσκολία να μείνεις στον 1 ή 2 χορούς. Σε εμένα τουλάχιστον, που είμαι και παρορμητικός, πέτυχε και ξέφυγα στον αριθμό των απλών.
Όσον αφορά τους χορούς στην πίστα, μάλλον αδιάφοροι και σε τακτά χρονικά διαστήματα των 15-20 λεπτών (δύσκολο να συναντήσει πλέον κανονικές στριπερς που να ξέρουν να χορεύουν στον στύλο. Έχουν γίνει όλες ποτορουφήχτρες).
Κατά τις 3.15 ένα dildo show, σχετικά συμπαθητικό.
Τα 20αρια ποτά έχουν καλή διάρκεια (προφανώς ανάλογα την κοπέλα).
Ένα ψηλό ουκρανικό άλογο πρέπει να πήρε όλο το μαγαζί για χορό. Εγώ ακολούθησα αντικυκλική πολιτική και χτύπησα αλλού.
Οι κοπέλες, σε σχέση με το Αθενς που θέλουν ειδική πρόσκληση και κόκκινο χαλί, προσεγγίζουν ακόμα και για απλό χορό.
Ο dj λίγο ενοχλητικός με χαζοατάκες. Η μουσική και αυτή αδιάφορη.
Συμπερασματικά, ουκρανική όαση στα ΒΠ. Θα το ξαναπροτιμήσω σίγουρα, καθώς αφενός διαθέτει εμφανίσιμες κοπέλες και αφετέρου δεν χαρακτηρίζεται από την ντιβο-συνη του Αθενς.
Μια μη αναμενόμενη έκπληξη η οποία με αιφνιδίασε ευχάριστα.
Υ.Γ. Το μαγαζί κάθε Δευτέρα είναι κλειστό.

Μετά την ευχάριστη έκπληξη, είπα να κλείσω με μια μάλλον αναμενόμενη πανωλεθρία.

String
Επίσκεψη κατά τις 4.30. Γύρω στις 12-13 κοπέλες με μέσο όρο ηλικίας 40 κάτι. Από εμφάνιση υπό το μηδέν, πλην μιας ψηλής με μεγάλο στήθος και τατουάζ κοπελιάς που ήταν η ναυαρχίδα του μαγαζιού και μιας σχετικά καλο-μέτριας 40αρας που την θυμάμαι από παλιά. Πρέπει να χόρεψε με όλο το μαγαζί η πρώτη και η αλήθεια είναι πως μάλλον έκανε και καλό χορό κρίνοντας από την φάτσα των συναγωνιστών(δεν την προτίμησα).
Για στριποκολόμπαρο Αθηνών είχε αρκετό κόσμο (πιτσιρικάδες από τα τριγύρω κλάμπ και τουρίστες) οι οποίοι πρέπει να ήταν μάλλον πιωμένοι (δεν εξηγείται αλλιώς πως χόρευαν και κερνούσαν τριτο-τέταρτης κατηγορίας γυναίκες που θυμίζουν μπαρόβιες επαρχίας - εξαιρείται η νταρντάνα βυζαρού που ανέφερα πριν και η δεύτερη στην κατάταξη-).
Ήπια ένα ποτό, παρατήρησα το άγουστο γούστο των τριγύρω και όσο ήμουν εκεί απόλαυσα τουλάχιστον έναν επιτέλους καλό χορό στην πίστα.
Οι χοροί πρέπει να είναι ακόμα στο 5αρι (εκεί δεν είναι να τις πληρώνεις, είναι να σε πληρώνουν), τα ποτά στα ίδια επίπεδα με άθενς.
Συμπερασματικά, αν και με καλή τιμολογιακή πολιτική, το μαγαζί διαθέτει μια εμφανίσιμη κοπέλα, 1 μέτρια παλιά καραβάνα, 2-3 κάτω του μετρίου σχετικά νεαρές αλλά άνοστες, άκωλες και άβυζες και από εκεί και πέρα το χάος.
Χοροί στην πίστα 1 την ώρα, προσωπικό άμεσο, χώρος ο ίδιος όπως πάντα.
Τέτοια μαγαζιά συνήθως παίζουν μπάλα με πριβέ, πιθανολογώ πως εκεί γίνεται το παιχνίδι.
 

giannos69

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
431
Κριτικές
83
Like
2.123
Πόντοι
3.875
Οι κοπέλες, σε σχέση με το Αθενς που θέλουν ειδική πρόσκληση και κόκκινο χαλί, προσεγγίζουν ακόμα και για απλό χορό.
Σε προσεγγίζουν γιατί είναι διαφορετικά για την κοπέλα να παίρνει 5-6€ τον χορό αποτι 2,5-3€ στο Αθενς Κουινς...αν και η δουλειά τους είναι να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στους πελάτες, που σημαίνει όχι μόνο να κάθονται για ποτό (καλά λεφτά στο άνετο και ξεκούραστο) αλλά και να προσφέρονται και για απλούς χορούς (λιγότερα χρήματα και περισσότερος κόπος), αλλά αυτές επιλέγουν τη δουλειά αυτή και το μαγαζί που θα δουλέψουν...οπότε οφείλουν να κάνουν τη δουλειά τους όλες και όπως πρέπει. Αν θεωρούν ότι αμείβονται λιγότερο, ας αλλάξουν μαγαζί ή δουλειά...
 

Katagavlomenos

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
774
Κριτικές
10
Like
2.676
Πόντοι
6.205
Σε προσεγγίζουν γιατί είναι διαφορετικά για την κοπέλα να παίρνει 5-6€ τον χορό αποτι 2,5-3€ στο Αθενς Κουινς...αν και η δουλειά τους είναι να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στους πελάτες, που σημαίνει όχι μόνο να κάθονται για ποτό (καλά λεφτά στο άνετο και ξεκούραστο) αλλά και να προσφέρονται και για απλούς χορούς (λιγότερα χρήματα και περισσότερος κόπος), αλλά αυτές επιλέγουν τη δουλειά αυτή και το μαγαζί που θα δουλέψουν...οπότε οφείλουν να κάνουν τη δουλειά τους όλες και όπως πρέπει. Αν θεωρούν ότι αμείβονται λιγότερο, ας αλλάξουν μαγαζί ή δουλειά...
Παίδες πάω χρόνια στο αθενς και η τακτική του αφεντικού είναι να μην προσεγγίζουν πελάτη πριν τις 1 ... Και σήμερα πήγα να βρω κάποιες που είναι οι αγαπημένες μου αλλά όχι μόνο δεν ήταν οι υπόλοιπες ούτε κοίταζαν τους πελάτες... Δεν φταίνε αυτές αλλά το αφεντικό που δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του και τους δίνει τέτοιες οδηγίες.... Στο toys που επειδή δεν έχει μοντέλες όπως αλλά δεν σας αρέσει τα γκομενάκια έρχονται με το ποτό μαζί .... Έτσι πρέπει κατά την γνώμη μου .... Πας σε τέτοιο μαγαζί όχι να ακούσεις μουσική ούτε να πιεις αλλά να χουφτωσεις ... Όποιος ιδιοκτήτης δεν το καταλαβαίνει χανει
 

GreeceVisitor

Νέο Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2022
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
First time visitor to Athens night life, what is a strip club that you would recommend to a tourist? Also bringing a newbie in stripcluba in general with me, any help is appreciated
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.457
Κριτικές
42
Like
7.868
Πόντοι
4.666
First time visitor to Athens night life, what is a strip club that you would recommend to a tourist? Also bringing a newbie in stripcluba in general with me, any help is appreciated
i think kinky opera is the best solution for you but watch out the cost of the drinks that strippers will order!!!!!!! my second proposal is caissa(near by kinky opera in syggrou avenue both of them) and the third is golden queens in bournazi-peristeri, it' s cheaper than the first two
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom