Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για Stripclubs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Κανείς πρέπει να αναρωτιέται, αν τον ενδιαφέρει φυσικά, γιατί δεν μπορεί να συγκρατηθεί όταν αυτό συμβαίνει. Το "πάθος" ως λέξη από μόνη της δεν εξηγεί τίποτα. Το γιατί διαμορφώνεται έχει σημασία. Τι λείπει αλλού και δημιουργείται εκεί το πάθος.

Όσον αφορά το χρήμα, αν έχει φτάσει 35+ και δεν έχει λύσει κανείς στο μυαλό του την έννοια του χρήματος και την χρηστική τους λειτουργία δεν πρόκειται να το λύσει ποτέ και θα είναι πάντα μακάριος. Εγώ πάντως δεν ξέρω το χρήμα να δημιούργησε ποτέ πρόβλημα σε κανέναν, σε σχέση βέβαια με τα προβλήματα που έλυσε.

Το πρόβλημα πάντως είναι ότι έχει διαμορφωθεί μια κουλτούρα στην Ελλάδα τα τελευταία 20 χρόνια όπου δεν υφίσταται η έννοια του "δεν δύναμαι" (I cannot afford it η αγγλική έκφραση που αποδίδει καλύτερα αυτό που λέω). Ο καθένας πιστεύει ότι τα μπορεί όλα, ασχέτως της οικονομικής, πνευματικής, κοινωνικής του δύναμης. Και τότε είναι που όταν φάει την σφαλιάρα αναρωτιέται γιατί; αφού δεν έπρεπε να είναι έτσι! Ο περιρέων λόγος άλλα λέει.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Αμα εχεις τα πολλα......εχεις μεγαλυτερη ευτυχια....
Αμα εχεις λιγα......εχεις μεγαλυτερη δυστυχια....

:):):):):):):):):)............

+1

Μη  βαυκαλίζεστε  παιδιά, σήμερα έτσι είναι τα πράγματα.
Πολλά λεφτά=πολλή ζωή
Λίγα λεφτά=λίγη ζωή
Καθόλου λεφτά=γ...σέ τα
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Κανείς πρέπει να αναρωτιέται, αν τον ενδιαφέρει φυσικά, γιατί δεν μπορεί να συγκρατηθεί όταν αυτό συμβαίνει. Το "πάθος" ως λέξη από μόνη της δεν εξηγεί τίποτα. Το γιατί διαμορφώνεται έχει σημασία. Τι λείπει αλλού και δημιουργείται εκεί το πάθος.

Για ΕΧΙΤ
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16

Δεν το κατάλαβα φίλε ειλικρινά! Τι εννοείς;

Και μια ενημέρωση αφού αυτός είναι ο σκοπός του θρεντ. Δεν το έχω διαβάσει εδώ πάλι. ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΤΕΣΣΕΡΑ την Παρασκευή 16/2 αν όλα πάνε καλά με τις προετοιμασίες. Για τους φαν του μαγαζιού στους οποίους δεν συγκαταλέγομαι εγώ. Με τον ίδιο ιδιοκτήτη, αλλά και κονσομασιόν τώρα και σώου επί σκηνής (λεσβιακά κλπ), όπως παλιά.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Κανείς πρέπει να αναρωτιέται, αν τον ενδιαφέρει φυσικά, γιατί δεν μπορεί να συγκρατηθεί όταν αυτό συμβαίνει. Το "πάθος" ως λέξη από μόνη της δεν εξηγεί τίποτα. Το γιατί διαμορφώνεται έχει σημασία. Τι λείπει αλλού και δημιουργείται εκεί το πάθος.

Η φωτεινή επιγραφή της Εξόδου ανάγκης στα μαγαζιά όταν το γιατί δεν καταλαβαίνεις.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
11
Πόντοι
6
Το χρημα ειναι ισχυς και αναλογα τον κατοχο του λειτουργει θετικα η και στρεφεται επανω του. Το αποτελεσμα επαφιεται στον χειριστη. Ευχομαι σε ολους να εχουν το υλικο να δοκιμαζουν.
 

Επισκέπτης
Το χρημα ειναι ισχυς και αναλογα τον κατοχο του λειτουργει θετικα η και στρεφεται επανω του. Το αποτελεσμα επαφιεται στον χειριστη. Ευχομαι σε ολους να εχουν το υλικο να δοκιμαζουν.
Το χρημα ειναι ισχυς κ μπορει να λειτουργησει ειτε θετικα ειτε αρνητικα...κ για τον κατοχο..κ για τους γυρω ομως....
Καποιος ειχε πει....Οταν μιλα το χρημα....η αληθεια σωπαινει....
Δοκιμασες το υλικο κ ειχες ανεπιθυματα αποτελεσματα ή εισαι κατηγορηματικος κ δν θες να (ξανα)-δοκιμασεις ???
Μου φαινεσαι πικραμενος...γι αυτο ρωτω...
(αν θες μου απαντας πριβε...μιας κ ειναι προσωπικη ερωτηση..)!!!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
11
Πόντοι
6
Οχι, δεν με πείραξε ποτέ η κατοχή χρήματος, απλά διαπίστωσα ότι η χρήση του επέτρεπε σκηνοθεσία της πραγματικότητας που μου άρεσε. Το αποτέλεσμα ήταν βαυκαλισμός. Είχα πάντοτε την καλύτερη ισορροπία όταν στόχευα χωρίς εξαγορά.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Το χρημα ειναι ισχυς και αναλογα τον κατοχο του λειτουργει θετικα η και στρεφεται επανω του. Το αποτελεσμα επαφιεται στον χειριστη. Ευχομαι σε ολους να εχουν το υλικο να δοκιμαζουν.

Δεν καταλαβαίνω τίποτα! Συγγνώμη. Είναι πολύ κοινότοπο (με την έννοια ότι συμπεριλαμβάνει τα πάντα και τίποτα) για να έχει ουσία. Αν έχει, μου διαφεύγει.
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Οχι, δεν με πείραξε ποτέ η κατοχή χρήματος, απλά διαπίστωσα ότι η χρήση του επέτρεπε σκηνοθεσία της πραγματικότητας που μου άρεσε. Το αποτέλεσμα ήταν βαυκαλισμός. Είχα πάντοτε την καλύτερη ισορροπία όταν στόχευα χωρίς εξαγορά.

Από εμπειρία θα έλεγα ότι το πεδίο δόξης λαμπρό του βαυκαλισμού βρίσκεται σε αυτούς που στερούνται του χρήματος. Εκτός αν εννοείς την ευκαιριακή χρήση του χρήματος και όχι την μόνιμη κατοχή του. Οπότε λέμε το ίδιο.

Επίσης η κατοχή χρήματος δεν σημαίνει απαραίτητα ότι ο κάτοχος μπαίνει σε διαδικασία εξαγοράς πάντα. Η διαδικασία εξαγοράς άλλωστε δεν είναι σύμφυτη με το πολύ χρήμα. Και με το λίγο επιδιώκεται εξαγορά. πχ. μπουρδέλο των 20 ευρώ και ct των 300.
 

Επισκέπτης
Οχι, δεν με πείραξε ποτέ η κατοχή χρήματος, απλά διαπίστωσα ότι η χρήση του επέτρεπε σκηνοθεσία της πραγματικότητας που μου άρεσε. Το αποτέλεσμα ήταν βαυκαλισμός. Είχα πάντοτε την καλύτερη ισορροπία όταν στόχευα χωρίς εξαγορά.
Πιστευω οτι καλυτερη λεξη του ''επετρεπε'' θα ηταν ''προκαλουσε''.....
Επισης....ισορροπημενος ανθρωπος που ξερει τι θελει κ τι ψανχει δν νομιζω να χανει την/τις ισορροπιες του απ το χρημα...εκτος αν το χρημα εχει αντικαταστησει το μυαλο του!!!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
11
Πόντοι
6
Είναι απλό, κάποιος πχ που σπούδασε και είχε καλλιέργεια και άνετη σχετικά οικογένεια και ταξίδεψε και ασχολείται με χρηματοοικονομικά και μένει βόρεια προάστια και έχει ανάλογους κύκλους μπορεί να κάνει και την κάβλα του μετρημένα και ωραία και η φορτωμένη τσέπη να του είναι μόνο θετική.
Κάποιος πατωματζής απο την Αμφιάλη που του κάτσανε κάτι καλές οικοδομές και το ρευστό του επιτρέπει στριπ καζίνο και μπουζούκια παίζεται αν τον βοηθάει στην ζωή του.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Πολύ στη σοβαρότητα το ρίξαμε σήμερα (άντε στο Τέσσερα). Η λύση και με συγχωρείτε για τη γενικότητα, είναι ο Έρωτας φίλοι μου έστω/και με την Πλατωνική έννοια. Όσο υλικό και να έχεις κάποια στιγμή  :thefinge: . Και όποιος(...) ακόμα δεν είδε το <smiley, περιμένει  :hammer: :blowup:
 

Επισκέπτης
Πολύ στη σοβαρότητα το ρίξαμε σήμερα (άντε στο Τέσσερα). Η λύση και με συγχωρείτε για τη γενικότητα, είναι ο Έρωτας φίλοι μου έστω/και με την Πλατωνική έννοια. Όσο υλικό και να έχεις κάποια στιγμή  :thefinge: . Και όποιος(...) ακόμα δεν είδε το <smiley, περιμένει  :hammer: :blowup:
Ο αμοιβαιος ερωτας....ειναι θεωρητικα η λυση....αλλα...
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Είναι απλό, κάποιος πχ που σπούδασε και είχε καλλιέργεια και άνετη σχετικά οικογένεια και ταξίδεψε και ασχολείται με χρηματοοικονομικά και μένει βόρεια προάστια και έχει ανάλογους κύκλους μπορεί να κάνει και την κάβλα του μετρημένα και ωραία και η φορτωμένη τσέπη να του είναι μόνο θετική.
Κάποιος πατωματζής απο την Αμφιάλη που του κάτσανε κάτι καλές οικοδομές και το ρευστό του επιτρέπει στριπ καζίνο και μπουζούκια παίζεται αν τον βοηθάει στην ζωή του.

:cheesy: :cheesy: :cheesy: Στο έχω πει και άλλοτε. Μην τσιμπάς!!  ;) ;) Και να θυμάσαι πάντα το εν οίδα ότι δεν ΤΟΝ οίδα!!!

ʼρα συμφωνούμε. Με την μόνιμη κατοχή του χρήματος δύσκολα βαυκαλίζεται κανείς, ενώ με την περιστασιακή χρήση υπάρχει ο κίνδυνος όχι μόνο βαυκαλισμού αλλά και τραγικών συνεπειών της χρήσης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom