Νέα

Η στρατηγική του μπουρδελιάρη που «ξέμεινε» μετά τα 50

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Ολα λένε οτι είναι θέμα επιλογών αλλα κάποιες φορές τα πράγματα δεν πάνε πάντα όπως τα θέλουμε. Ο χρόνος περνάει για όλους και ξαφνικά έχουμε τα χρονάκια μας. Στα 17με 20 με έβλεπαν μικρο ανωριμο παιδι, στα 25 μεγάλο στην παρέα, στα 30 ήμουν ο "30 φεύγα" κλπ. Ελεύθερες μπλοκαρισμένες κοπέλες γνωρισα, υπέροχες ξηγημενες χωρισμένες ζωντοχήρες, επικίνδυνες απελπισμένες 40αρες με ρολόι αντιστροφης μέτρησης. Το θεμα αν είσαι καθε μέρα χαρούμενος με αυτο που εισαι και έχεις, οσο χρονων και να είσαι. Μην απορρίπτεις νεες γνωριμίες οσον χρονων και να είναι αλλα και μην πιάνεσαι και για κορόιδο (σπόνσορας , να πληρώνεις τα παιδιά της. Να σου φάει το σπιτάκι κ ότι άλλο έχεις).
Αυτο πιστευω και εγω . Αλλα απλα αυτο που λες Ελευθερες υπεροχες ξηγημενες δεν γνωρισα δεν πιστευω οτι υπαρχουν .
Και ο λογος ειναι γιατι πιστευουν ολοι και ολες οτι η ζωη ειναι ευκολη . Μετα τα βρισκουν δυσκολα και αρχιζει η λαδια. Στην ουσια ολα ειναι επιλογες . Ειτε βαριεσε ειτε δεν σου κοβει πρεπει να μπορεις να προσαρμοζεσαι γρηγορα γιατι μονο ετσι επιβιωνεις. Το προβλημα ειναι οτι η σαπιλα προσαμορζεται στην σαπιλα.
Ολους τους αλλους τυπους γυναικων τους γνωρισα και ακομα δεν πιστευω οτι τα εχω δει ολα . Παντα υπαρχει και χειροτερα. Εδω Γερμανια που ειμαι τωρα ειναι ακομα πιο χειροτερα .
Λογο οτι εδω εχει αρκετη σαπιλα λογο 82 μυρια μαζι με τα μουσουλμανια που ειναι τα χειροτερα " μακραν" και κανουν καργα παιδια και τα πρων ανατολικα που ψαχνουν μαλακες.Σωστα ττατ λες μην πιανεσαι για κοροιδο (ΣΠονσορας να πληρωνεις τα παιδια της και να γαμιεται με των πρωην τις) .
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.153
Like
50.898
Πόντοι
12.756
Όσο η σύνταξη δεν είναι ακόμα στα χέρια σου, ακόμα παλικάρι είσαι!
νεοτατος μεσηλιξ θα ελεγα :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

απλα μετράς γεννεθλια , δεν ζεις , σερνεις το κουφαρι σου στα χρόνια
τι παθατε κυριε;τι σας βασανιζει;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.204
Like
72.360
Πόντοι
12.756
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
υπάρχουν πολλές 35αρες πχ που θα ήταν διατεθειμένες να κάνουν γάμο με κάποιον 50+
Όχι και τόσες πολλές. Στα 50 της ο άντρας της θα είναι 70ρης. Όχι και ότι καλύτερο για την ίδια και το λαμβάνει σοβαρά υποψη για να πάρει απόφαση γάμου.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.153
Like
50.898
Πόντοι
12.756
Όχι και τόσες πολλές. Στα 50 της ο άντρας της θα είναι 70ρης. Όχι και ότι καλύτερο για την ίδια και το λαμβάνει σοβαρά υποψη για να πάρει απόφαση γάμου.
κατι που μου εχει κανει εντυπωση..ειμαι 48 και μοιαζω μικροτερος και τον τελευταιο χρονο ειδικα ολες οι 50 πλας μεχρι 55 εχουν ξεκωλιαστει να κωλοτριβονται...τι διαολο; :confused:
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.961
Πόντοι
3.425
Όχι και τόσες πολλές. Στα 50 της ο άντρας της θα είναι 70ρης. Όχι και ότι καλύτερο για την ίδια και το λαμβάνει σοβαρά υποψη για να πάρει απόφαση γάμου.
μια χαρά είναι και για τους δύο επέτρεψέ μου να σου πω

η 50αρα και ο 70αρης μια χαρά ταιριάζουν

εχω δει ζυγάρια με αυτή την διαφορά ηλικίας και είναι μια χαρα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Όσο η σύνταξη δεν είναι ακόμα στα χέρια σου, ακόμα παλικάρι είσαι!
Το διάστημα ως τα 40 είναι η πρώτη νεότητα και μέχρι την σύνταξη είναι η δεύτερη.Δυστυχως τρίτη νεότητα δεν υπάρχει ...ας απολαύσουμε την ζωή όσο κρατούν τα νειατα.
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.656
Πόντοι
2.456
κατι που μου εχει κανει εντυπωση..ειμαι 48 και μοιαζω μικροτερος και τον τελευταιο χρονο ειδικα ολες οι 50 πλας μεχρι 55 εχουν ξεκωλιαστει να κωλοτριβονται...τι διαολο; :confused:
και μετα ξυπνήσες παλιογρια :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
κατι που μου εχει κανει εντυπωση..ειμαι 48 και μοιαζω μικροτερος και τον τελευταιο χρονο ειδικα ολες οι 50 πλας μεχρι 55 εχουν ξεκωλιαστει να κωλοτριβονται...τι διαολο; :confused:
Αν κωλοτριβονται σε εσένα μην κοιτάς μόνο...βουτα τον κολιο στο ξύδι.
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.850
Κριτικές
21
Like
11.002
Πόντοι
4.546
κατι που μου εχει κανει εντυπωση..ειμαι 48 και μοιαζω μικροτερος και τον τελευταιο χρονο ειδικα ολες οι 50 πλας μεχρι 55 εχουν ξεκωλιαστει να κωλοτριβονται...τι διαολο; :confused:
Ερώτηση κρίσεως: Πιστεύεις και εσύ όπως ο δικηγόρος ότι η καλύτερη ηλικία για τον άντρα είναι μεταξύ 35 και 45?
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.153
Like
50.898
Πόντοι
12.756
Αν κωλοτριβονται σε εσένα μην κοιτάς μόνο...βουτα τον κολιο στο ξύδι.
και ελευθερος να ημουν ουτε με σφαιρες....ενταξει καποιες βλεπονται αλλα η πλειοψηφια λιγο χαλια..2 τινα συμβαινουν..η βλεπουν βερα και με περνανε για αγαμητο λιγουρη σε τελμα η ειναι τοσο σιγουρες για την μπαζογαμιαση των αντρων που το θεωρουν βεβαιο οτι οπως και να ειναι θα φανε πουτσο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ερώτηση κρίσεως: Πιστεύεις και εσύ όπως ο δικηγόρος ότι η καλύτερη ηλικία για τον άντρα είναι μεταξύ 35 και 45?
ναι καπως ετσι και εγω πιστευω
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
μια χαρά είναι και για τους δύο επέτρεψέ μου να σου πω

η 50αρα και ο 70αρης μια χαρά ταιριάζουν
Εχω εντελώς διαφορετική γνώμη και πιστεύω πως οι μεγάλες διαφορές ηλικίας δε λειτουργούν. Τουλάχιστον εγώ αυτό είδα. Δεν αποκλείω να υπάρχουν και επιτυχημένες συμβιώσεις. Αλλά τις θεωρώ εξαίρεση.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
κατι που μου εχει κανει εντυπωση..ειμαι 48 και μοιαζω μικροτερος και τον τελευταιο χρονο ειδικα ολες οι 50 πλας μεχρι 55 εχουν ξεκωλιαστει να κωλοτριβονται...τι διαολο; :confused:
Λογικό το βρίσκω. Έχουν αλλάξει πολλά στις ανθρώπινες σχέσεις. Πλέον το να είναι ο άντρας μικρότερος δεν είναι θέμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom