Νέα

Η Κομισιόν ζητά την κατάργηση της υποχρεωτικής θητείας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kazabuburas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 461
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
  Πόσων ετών είσαι Εκτωρα;

Ρωτα κάνα παλιοσείρι της δεκαετίας του 80 αν χρειαζόταν ή δεν χρειαζόταν μέσο για να πας στην ΙΛΥΒ και στα ΥΕΑ.

Εγώ έβαλα ταξίαρχο μέσα στη Στρατολογία ή για το ένα ή για το άλλο.

Πήρα τον πούλο.

Πυροβολητής-ασυρματιστής Μ47 - Μ48  κατέληξα.


Κι αν είναι έτσι όπως τα λες και δεν χρειαζόταν μέσον.... εγώ που ήθελα να γίνω δόκιμος γιατί δεν έγινα;

  Για πε.....


δεν θέλω να σου ξύνω πληγές αλλά ο ταξίαρχος δεν ασχολήθηκε. γνωρίζοντας πως λειτουργούσε ο μηχανισμός το 88 ταξίαρχος για ΥΕΑ είναι μεγάλος βαθμός, για ΛΥΒ ή ορθότερα ΙΛΥΒ υπερβολικός.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
έδιωξα το λόπεζ γμτ ........

θα ξαναμπώ σε 2ωρον .......

α καταλαβα φευγεις αμεσως εχεις δουλεια παλι αποψε

what-a-little-photoshop-can-fix.jpg
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Ἡ κοινωνικὴ μου θέσις δὲν ἦτο τόσο ὑψηλή.

Ἀλλὰ δὲν ἤμην καὶ ἀνύπαρκτος.


Γιατί στα ΚΑΑΥ πήγαιναν όλα τα καλά βύσματα.

Όπως ο Σαραβάκος που υπηρέτησε σαν σιτιστής ωδικών πτηνών και ο Μαυρίδης του Παναθηναικού σε κάτι ανάλογο, επειδή "κανόνιζε" μία από την οικογένεια  Βαρδινογιάννη.

 Ψωλαράς ο Μαυρίδης....  


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
 Αυτό είναι το ζητούμενο... Να ξύνεις τα αρχίδια σου και να μη σε ζαλίζουν. Γι αυτό βάζεις και το μέσον.


 Τωρα τι μαλακίες μου λέτε ... εγώ τα ακούω βερεσέ.  Το χαρτί των ΥΕΑ όπως είπε κάποιος προηγουμένως ερχόταν σε όλους μας. Το ποιος γινόταν δόκιμος ή βαθμοφόρος εξαρτιόταν αποκλειστικά από το μέσον σου.

ΑΠό ό,τι έμαθα αργότερα για τη δική μου σειρά, ο κατάλογος με τους δόκιμους ήρθε από το Υπουργείο εθνικής άμυνας κατευθείαν μέσα από το γραφείο του Υπουργού. Τότε ήταν ο Χαραλαμπόπουλος.


 Είμαι πολύ συγκεκριμένος σε αυτά που λέω και υποστηρίζω.



την ένδειξη ΥΕΑ την λάμβαναν σχεδόν όλοι, απόφοιτοι Λυκείου να ήταν αρκούσε.
και η έγκριση από το υπουργείο ερχόταν (και τώρα επεκτάθηκε, ως και οι αποσπάσεις πια από εκεί έρχονται).
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366

Επισκέπτης
Αξιότιμε Μπακάλη,
έχετε την καλοσύνη να μας πείτε,
αν η συγκεκριμένη φωτό
σας φαίνεται αυθεντική ή όχι ;;;;;
Ο κύριος κύριος Λόπεζ
λέει ότι είναι ... μοντάζ ...

 

Ghostrider

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2006
Μηνύματα
337
Like
12
Πόντοι
1
Γιατί στα ΚΑΑΥ πήγαιναν όλα τα καλά βύσματα.

Όπως ο Σαραβάκος που υπηρέτησε σαν σιτιστής ωδικών πτηνών και ο Μαυρίδης του Παναθηναικού σε κάτι ανάλογο, επειδή "κανόνιζε" μία από την οικογένεια  Βαρδινογιάννη.

 Ψωλαράς ο Μαυρίδης....  


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ο Μαυρίδης υπηρέτησε στο μουσείο της αεροπορίας και όντως ήταν ψωλαράς! Ο μαλάκας ερχόταν την ώρα που κάναμε lunch break και την έβγαζε έξω και μας την έδειχνε. Ένα παιδί είχε ξεράσει.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
δεν θέλω να σου ξύνω πληγές αλλά ο ταξίαρχος δεν ασχολήθηκε. γνωρίζοντας πως λειτουργούσε ο μηχανισμός το 88 ταξίαρχος για ΥΕΑ είναι μεγάλος βαθμός, για ΛΥΒ ή ορθότερα ΙΛΥΒ υπερβολικός.

 Το αποκλείω κατηγορηματικά να μην ασχολήθηκε. Ενδιαφέρθηκε πάρα πολύ αλλά ήταν αντιθέτου παρατάξεως και πολύ βαμμένος και για αυτό δεν του πέρασε.

 Μετά όμως στην μονάδα  γαμήθηκα στις άδειες. Όποτε ήθελα την κοπανούσα.

Και γυρισα και πολύ γρηγορα Οργανικός στην Αυλώνα. Τρεις μήνες νωρίτερα από τη σειρά μου.
 

Επισκέπτης

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αξιότιμε Μπακάλη,
έχετε την καλοσύνη να μας πείτε,
αν η συγκεκριμένη φωτό
σας φαίνεται αυθεντική ή όχι ;;;;;
Ο κύριος κύριος Λόπεζ
λέει ότι είναι ... μοντάζ ...


ο κυριος λοπεζ λεει οτι ο,τι φωτο εχεις ανεβασει ειναι σαββατοκυριακα μετα απο υπομονετικη εβδομαδα ξεφτυλισματος για μια εβδομαδα. το οποιο λοιπον παραπεμπει οτι δεν εχεις οπλα δικα σου αλλα πας επισκεψη σε κανα γειτονα ή πεθερο και τραβας φωτο. ισχυει για τη συγκεκριμμενη, για αλλες εχεις ανεβασει και φωτοσοπ.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Ο Μαυρίδης υπηρέτησε στο μουσείο της αεροπορίας και όντως ήταν ψωλαράς! Ο μαλάκας ερχόταν την ώρα που κάναμε lunch break και την έβγαζε έξω και μας την έδειχνε. Ένα παιδί είχε ξεράσει.



  Μεγάλος επιδειξίας ο πούστης....


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
λεγε ρε αμεσως τωρα δυο κουβεντες μονο ουτε φωτο θελω ουτε τιποτα. ποια σειρα σχολειο εκανες και ποιους εκπαιδευτες και ποιο διοικητη ειχες. ΤΩΡΑ ομως. και εγω δεν θα ξαναγραψω. οχι αυριο ή μεθαυριο που θα πας να ρωτας δεξια και αριστερα σαν ηλιθιος.
λεγε τωρα μην ερθω σε πιασω και σε γαμησω. σου ειπα μη το παρατραβηξεις αυτο.
 

Επισκέπτης
ο κυριος λοπεζ λεει οτι ο,τι φωτο εχεις ανεβασει ειναι σαββατοκυριακα μετα απο υπομονετικη εβδομαδα ξεφτυλισματος για μια εβδομαδα. το οποιο λοιπον παραπεμπει οτι δεν εχεις οπλα δικα σου αλλα πας επισκεψη σε κανα γειτονα ή πεθερο και τραβας φωτο. ισχυει για τη συγκεκριμμενη, για αλλες εχεις ανεβασει και φωτοσοπ.

Μπορούν να ανέβουν κι άλλες ..........
Πρόσεξε .......

ΑΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ !!!!!!
ΕΧΕΙΣ -ΛΕΣ- ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ.

ΠΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΟΠΛΟΥ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΝΝΗΣ ΣΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΛΕΙΟΚΑΝΝΑ !!!

Αμέσως τώρα.

Αλλιώς δεν υπάρχεις !!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
λεγε ρε αμεσως τωρα δυο κουβεντες μονο ουτε φωτο θελω ουτε τιποτα. ποια σειρα σχολειο εκανες και ποιους εκπαιδευτες και ποιο διοικητη ειχες. ΤΩΡΑ ομως. και εγω δεν θα ξαναγραψω. οχι αυριο ή μεθαυριο που θα πας να ρωτας δεξια και αριστερα σαν ηλιθιος.
λεγε τωρα μην ερθω σε πιασω και σε γαμησω. σου ειπα μη το παρατραβηξεις αυτο.

τύπε τον έχυσες για τα καλά τώρα  :o
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Ναι! Δεν αφήναμε τις γκόμενες μας να έρθουν να μας δούνε όταν είχε υπηρεσία ο πούστης ο Μαυρίδης επειδή τις αποπλανούσε.


 Μπήχτης μεγάλος. Μου φαίνεται πως πριν τον Παναθηναικό ήταν στον Αθηναικό  ή στη Δόξα Βύρωνος. Από κει πρέπει να πήρε μεταγραφή αν θυμάμαι καλά στον Παναθηναικό.


 Βυρωνιώτης και μεγάλο καμάκι.

 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom