Νέα

Η Ένωση Αθέων ζητά την κατάργηση της μεταφοράς του Αγίου Φωτός ΕΛΛΑΔΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα international player
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 216
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ναι η οχι η δεν

  • συμφωνω ,τα παντα ολα για την θρησκεια

    Ψήφοι: 17 30,9%
  • διαφωνω καθετα

    Ψήφοι: 20 36,4%
  • αδιαφορος κ ουδετερος

    Ψήφοι: 4 7,3%
  • ε τι να πω ,ας κανουν οτι θελουν ,δεν ξερω

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • φοβαμαι να διαφωνησω ,φοβαμαι το αγιον πνευμα μερες που ειναι

    Ψήφοι: 5 9,1%
  • ε τοσες κ τοσες μαλακιες πληρωνω, ετσι κ αλλιως δεν εχω μια ,ας παει κ το παλιαμπελο, θα ειναι περηφ

    Ψήφοι: 9 16,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    55

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
τι λες ρε ανιστορητε χριστιανοταλιμπαν??? δηλαδη οποιος δεν ειναι χριστιανος δεν ειναι ελληνας???? θες και τα λες???  :jerking:

απο ποτε η εβραικη θρησκεια ειναι κατι αμιγως ελληνικο??? και τι σχεση εχει ο δογματισμος της θρησκειας με την αρχαια ελληνικη σκεψη???

απο ποτε η προταση ή η αποψη ειναι επιβολη???? κι απο που κι ως που φασιστικη??? ηρθε κανεις με το ζορι??? μη λες μπουρδες και υπερβολες.....πολυ απλα λενε, γιατι ενα χρεωκοπημενο ή τεσπα σε οικονομικη κριση κρατος να υποδεχεται με τελετη αρχηγου κρατους μια υποτιθεται ιερη φλογα, ειδικα απ τη στιγμη που δεν συμβαινει σε καμια απ τις αλλες ορθοδοξες και ισχυροτερες χωρες???  δε νομιζω να θετουν κατι παραλογο και προσβλητικο???? εκτος κι αν η θρησκευτικη σου πιστη  ειναι τοσο ανισχυρη που μπορει να κλωνιζεται απο ενα τετοιο γεγονος

Για να το καταλάβεις κι εσυ και ολοι οι άλλοι: θέματα πίστης δε τα αγγίζουμε. Προσβάλουν και εξαγριώνουν τον άλλο. Μάθετε οι αριστεροί να σέβεστε τους διαφορετικούς και αντίθετους απο εσας, οπως λέτε οτι δεν κάνουν οι διαφορετικοί και αντίθετοι απο εσας. Εσεις το κάνετε τελικά. Οι μεγαλύτεροι φασισταράδες είστε.
Ο άλλος απο πάνω έβρισε τα ιερά και τα όσια μου, το ζώων, απο απόσταση. Τέτοιοι είστε. Οτι σας κάτσει και οτι σας φανεί.
Κανένα δίκιο δεν εχετε και καμία αντικειμενικότητα. Ειναι αστείο και να το συζητάμε το θέμα. Κουμάντο, απόψεις και προτάσεις στα στέκια σας. Εδω ειναι ΕΛλάς. Αν δε νοιώθετε ετσι φύγετε.

Κι εγω δηλώνω πρόεδρος της αντιαριστερής ένωσης Ελλάδας και προτείνω το εξής: μιας και ειναι σε δύσκολη οικονομική κατάσταση το κράτος, να σταματήσει αμέσως η χρηματοδότηση των αριστερών κομμάτων. Αφου εμεις δεν ειμαστε αριστεροί, γιατι να πληρώνουμε τα αριστερά κόμματα? Οχι, να μη παίρνουν ουτε ενα ευρω. Θα σας άρεσε αυτο?
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Τσαρκιτη ολα αριστερα δεξια τα βλεπεις στην ζωη σου ?
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Τσαρκιτη ολα αριστερα δεξια τα βλεπεις στην ζωη σου ?

Κοίτα, επειδή εισαι έξυπνο παιδι και συνενοούμαστε: μη προσπαθείς με τις κλασσικές αριστερές μεθόδους που έμαθες να κάνεις διάλογο μαζί μου γιατι δε πιάνει το κόλπο. Ξέρω οτι καταλαβαίνεις παραπέρα και δε μπορείς να υποκριθείς να λες τέτοια. Μίλα ουσιαστικά, οχι αριστερά με ψευδοτεχνάσματα.
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Κοίτα, επειδή εισαι έξυπνο παιδι και συνενοούμαστε: μη προσπαθείς με τις κλασσικές αριστερές μεθόδους που έμαθες να κάνεις διάλογο μαζί μου γιατι δε πιάνει το κόλπο. Ξέρω οτι καταλαβαίνεις παραπέρα και δε μπορείς να υποκριθείς να λες τέτοια. Μίλα ουσιαστικά, οχι αριστερά με ψευδοτεχνάσματα.
Κανενα κολπο δεν σου κανω. Δεν ειναι ομως θεμα αριστερων δεξιων εδω. Οι περισσοτεροι αριστεροι αλλωστε ειναι πιο θρησκοι απο εσενα.
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Κανενα κολπο δεν σου κανω. Δεν ειναι ομως θεμα αριστερων δεξιων εδω. Οι περισσοτεροι αριστεροι αλλωστε ειναι πιο θρησκοι απο εσενα.

Και κόλπο να έκανες δε μπορεί να πιάσει σε μένα.
Φυσικά και δεν ειναι θέμα αριστερών και δεξιών. Εγω δε μίλησα για αριστερούς και δεξιούς. Εσυ μίλησες για αριστερούς και δεξιούς.
Εγω μίλησα για αριστερούς και Έλληνες. Οι Έλληνες ειναι χριστιανοί Ορθόδοξοι. Οι αριστεροί δεν ειναι.
Δε θα πει κανένας στον άλλο τι να πιστεύει και δε θα του αλλάξει συνήθεια και έθιμα. Αν προσπαθήσει κάτι τέτοιο ειναι φασίστας του κερατά και ειναι αιτία πρόκλησης.
Απλό το θέμα. Δεν ειναι αντικειμενική αιτία το οικονομικό, αλλα πρόφαση υποκριτική. Είπαν ετσι ενω η πραγματική αιτία ειναι οτι δε γουστάρουν οτιδήποτε διαφορετικό απο αυτούς. Δε γουστάρουν να υπάρχουν εκκλησίες, δε γουστάρουν οι πιστοί να προσεύχονται και να πάνε σε εκκλησίες, προκαλούν, κοροϊδεύον και ειναι για μπουνιές τελικά.  Γνώρισα πολλούς τέτοιους. ολοι ετσι ειναι. Κομπλεξ ανθελληνικό. Ξεπεράστε το. Ζήτω η Αιωνία Ελλάς.
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Και κόλπο να έκανες δε μπορεί να πιάσει σε μένα.
Φυσικά και δεν ειναι θέμα αριστερών και δεξιών. Εγω δε μίλησα για αριστερούς και δεξιούς. Εσυ μίλησες για αριστερούς και δεξιούς.
Εγω μίλησα για αριστερούς και Έλληνες. Οι Έλληνες ειναι χριστιανοί Ορθόδοξοι. Οι αριστεροί δεν ειναι.
Δε θα πει κανένας στον άλλο τι να πιστεύει και δε θα του αλλάξει συνήθεια και έθιμα. Αν προσπαθήσει κάτι τέτοιο ειναι φασίστας του κερατά και ειναι αιτία πρόκλησης.
Απλό το θέμα. Δεν ειναι αντικειμενική αιτία το οικονομικό, αλλα πρόφαση υποκριτική. Είπαν ετσι ενω η πραγματική αιτία ειναι οτι δε γουστάρουν οτιδήποτε διαφορετικό απο αυτούς. Δε γουστάρουν να υπάρχουν εκκλησίες, δε γουστάρουν οι πιστοί να προσεύχονται και να πάνε σε εκκλησίες, προκαλούν, κοροϊδεύον και ειναι για μπουνιές τελικά.  Γνώρισα πολλούς τέτοιους. ολοι ετσι ειναι. Κομπλεξ ανθελληνικό. Ξεπεράστε το. Ζήτω η Αιωνία Ελλάς.
  lol  :2funny: :2funny: no comment
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Μηπως οι αρχαιοι Ελληνες ηταν αριστεροι ?
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16

Σε ξενίζει ε? Ρώτα τους ίδιους τους αριστερούς: λένε οτι ειναι προλετάριοι και δεν εχουν πατρίδα, λένε οτι τα έθνη δεν υπάρχουν, ειναι φανταστικές επινοήσεις της κακιάς αστικής τάξης για να χωρίζει τεχνητά τους προλετάριους και να τους βάζει να σκοτώνονται.
Αρνούνται οτι ειναι Έλληνες, λένε οτι ειναι προλετάριοι της κομμουνιστικής παγκοσμιότητας. Μόνοι τους τα λένε, δε τα λέω εγω.
Γιατι σου φαίνεται περίεργο? Δε σου αρέσει να μην ειναι Έλληνες οι αριστεροί? Μα αφου δε θέλουν οι ίδιοι, να παραβιάσουμε τη θέληση τους?

Επίσης...δεν υπάρχει δεξιά. Δεν υπάρχει. Δε σημαίνει τίποτα απολύτως ο όρος δεξιά. Χρησιμοποιήθηκε απο τους αριστερούς για να περιγράψει ολους οσους δεν ηταν αριστεροί, για να δημιουργήσει κλίμα πόλωσης και συγκρουσης. Οχι μόνο στην Ελλάδα, αλλα παντού. Στην Ισπανία δε πολέμησαν δεξιοί και αριστεροί αλλα Ισπανοί και αριστεροί. Στην Ελλάδα το ίδιο. Παντού το ίδιο. Ο κόσμος δε χωρίζεται λοιπόν σε δεξιούς και αριστερούς. Χωρίζεται σε αριστερούς και έθνη.
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Σε ξενίζει ε? Ρώτα τους ίδιους τους αριστερούς: λένε οτι ειναι προλετάριοι και δεν εχουν πατρίδα, λένε οτι τα έθνη δεν υπάρχουν, ειναι φανταστικές επινοήσεις της κακιάς αστικής τάξης για να χωρίζει τεχνητά τους προλετάριους και να τους βάζει να σκοτώνονται.
Αρνούνται οτι ειναι Έλληνες, λένε οτι ειναι προλετάριοι της κομμουνιστικής παγκοσμιότητας. Μόνοι τους τα λένε, δε τα λέω εγω.
Γιατι σου φαίνεται περίεργο? Δε σου αρέσει να μην ειναι Έλληνες οι αριστεροί? Μα αφου δε θέλουν οι ίδιοι, να παραβιάσουμε τη θέληση τους?

Επίσης...δεν υπάρχει δεξιά. Δεν υπάρχει. Δε σημαίνει τίποτα απολύτως ο όρος δεξιά. Χρησιμοποιήθηκε απο τους αριστερούς για να περιγράψει ολους οσους δεν ηταν αριστεροί, για να δημιουργήσει κλίμα πόλωσης και συγκρουσης. Οχι μόνο στην Ελλάδα, αλλα παντού. Στην Ισπανία δε πολέμησαν δεξιοί και αριστεροί αλλα Ισπανοί και αριστεροί. Στην Ελλάδα το ίδιο. Παντού το ίδιο. Ο κόσμος δε χωρίζεται λοιπόν σε δεξιούς και αριστερούς. Χωρίζεται σε αριστερούς και έθνη.
Βρε ασε τις θεωριες και τι λενε. Και η χριστιανικη θεωρια αλλα λεει και αλλο ειναι ο μεσος χριστιανος. Εχεις γνωρισει αριστερους στην ζωη σου η μονο απο τηλεοραση τους βλεπεις ? Εγω οσους ξερω δηλωνουν χριστιανοι ορθοδοξοι και υπερασπιζονται τον χριστιανισμο πιο πολυ απο εσενα.
ΟΜΩΣ...
Οποιος δεν ειναι χριστιανος δεν ειναι Ελληνας ?
Η οποιος ειναι αριστερος δεν ειναι Ελληνας ?
Οι αρχαιοι Ελληνες που δεν ηταν χριστιανοι τι ηταν ? Αριστεροι ? Η μηπως δεν ηταν Ελληνες ?
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Βρε ασε τις θεωριες και τι λενε. Και η χριστιανικη θεωρια αλλα λεει και αλλο ειναι ο μεσος χριστιανος. Εχεις γνωρισει αριστερους στην ζωη σου η μονο απο τηλεοραση τους βλεπεις ? Εγω οσους ξερω δηλωνουν χριστιανοι ορθοδοξοι και υπερασπιζονται τον χριστιανισμο πιο πολυ απο εσενα.
ΟΜΩΣ...
Οποιος δεν ειναι χριστιανος δεν ειναι Ελληνας ?
Η οποιος ειναι αριστερος δεν ειναι Ελληνας ?
Οι αρχαιοι Ελληνες που δεν ηταν χριστιανοι τι ηταν ? Αριστεροι ? Η μηπως δεν ηταν Ελληνες ?

Παραείσαι έξυπνος για να κάνεις τέτοια λογικά σφάλματα.  Δεν αφήνω τις θεωρίες γιατι δεν ειναι θεωρίες. Ειναι πραγματικότητα. Μόνοι τους τα λένε. Οι πιο πολλοί φίλοι μου ειαι αριστεροί απο πασοκ, κυρίως αναρχοσυριζαίοι, μέχρι ανταρσύα και κλασσικοί κομραντ κομισαρ του σταλινοκκε. Ξέρω πολυ καλά τι εχουν στο νου τους λοιπόν.
Και ξαναλέω, δε θα πει κανένας σε κανένα  να μη πιστεύει οπου θέλει.
Γιατι αυτοί οι άθεοι δε στρέφονται κατα των μουσουλμάνων αλλα ολη τους η καύλα ειναι κατα των ορθοδόξων χριστιανών? Γιατι δε λένε να μη γίνει η κατασκευή του τζαμιού για τους μουσυλμάνους με κρατικά χρήματα και τόσες άλλες παροχές στους μουσουλμάνους?
Εκει γιατι δε εχουν ευαισθησία?
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Παραείσαι έξυπνος για να κάνεις τέτοια λογικά σφάλματα.  Δεν αφήνω τις θεωρίες γιατι δεν ειναι θεωρίες. Ειναι πραγματικότητα. Μόνοι τους τα λένε. Οι πιο πολλοί φίλοι μου ειαι αριστεροί απο πασοκ, κυρίως αναρχοσυριζαίοι, μέχρι ανταρσύα και κλασσικοί κομραντ κομισαρ του σταλινοκκε. Ξέρω πολυ καλά τι εχουν στο νου τους λοιπόν.
Και ξαναλέω, δε θα πει κανένας σε κανένα  να μη πιστεύει οπου θέλει.
Γιατι αυτοί οι άθεοι δε στρέφονται κατα των μουσουλμάνων αλλα ολη τους η καύλα ειναι κατα των ορθοδόξων χριστιανών? Γιατι δε λένε να μη γίνει η κατασκευή του τζαμιού για τους μουσυλμάνους με κρατικά χρήματα και τόσες άλλες παροχές στους μουσουλμάνους?
Εκει γιατι δε εχουν ευαισθησία?
Ρωτησε αυτους που ξερεις. Εδω ομως δεν εθεσαν το θεμα ανεγερσεως ναων ειτε μουσουλμανικων ειτε χριστιανικων. Το θεμα ηταν τα υπερογκα κρατικα εξοδα για ενα παραμυθι
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Πως θα σου φαινοταν να εβαζαν κρατικο αεροσκαφος να παει στην Λαπωνια να παραλαβει τα δωρα απο τον αγιο Βασιλη ?
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Ρωτησε αυτους που ξερεις. Εδω ομως δεν εθεσαν το θεμα ανεγερσεως ναων ειτε μουσουλμανικων ειτε χριστιανικων. Το θεμα ηταν τα υπερογκα κρατικα εξοδα για ενα παραμυθι


Α ναι ε? Δε θα κρίνεις εσυ αν ειναι παραμύθι ή οχι. Αφορά αυτούς που πιστεύουν, οχι αυτούς που δε πιστεύουν. Αν ενας εκτός του συνόλου πάει να επηρεάσει ενα σύνολο και να του αλλάξει συνήθεια, αυτό ειναι φασισμός.
Ακριβώς αυτό λέω, δεν είπαν τίποτα για ανέγερση ναών. Γιατί??? Να έλεγαν να μη γίνει το τζαμί με κρατικά έξοδα. Γιατι είπαν για το άγιο φως? Παντα εναντίον της ορθοδοξίας? Γιατι δε στρέφονται εναντίον του ισλάμ? Ποτέ δε το έχουν κάνει. Γιατι οχι? αυτό τι σημαίνει, ξέρεις? Ξέρεις.....
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Πως θα σου φαινοταν να εβαζαν κρατικο αεροσκαφος να παει στην Λαπωνια να παραλαβει τα δωρα απο τον αγιο Βασιλη ?


Αν εγω δε πίστευα στον αγιο βασίλη αλλα οι περισότεροι Έληνες πίστευαν και γούσταραν τη φάση, δε θα έλεγα τίποτα γιατι δε μου πέφτει λόγος. Εγω θα ήμουν εκτός του συνόλου που αφορά αυτή η υπόθεση. Οσο για τα έξοδα, δημοκρατία εχουμε, γίνεται η θέληση των πολλών. Αφου θέλουν οι πολλοί, οι λίγοι πρέπει να σωπάσουν. Εκτός αν θέλουν οι λίγοι να επιβάλουν το φασισμό τους στους πολλούς!!?!?!??!?.....
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Α ναι ε? Δε θα κρίνεις εσυ αν ειναι παραμύθι ή οχι. Αφορά αυτούς που πιστεύουν, οχι αυτούς που δε πιστεύουν. Αν ενας εκτός του συνόλου πάει να επηρεάσει ενα σύνολο και να του αλλάξει συνήθεια, αυτό ειναι φασισμός.
Ακριβώς αυτό λέω, δεν είπαν τίποτα για ανέγερση ναών. Γιατί??? Να έλεγαν να μη γίνει το τζαμί με κρατικά έξοδα. Γιατι είπαν για το άγιο φως? Παντα εναντίον της ορθοδοξίας? Γιατι δε στρέφονται εναντίον του ισλάμ? Ποτέ δε το έχουν κάνει. Γιατι οχι? αυτό τι σημαίνει, ξέρεις? Ξέρεις.....
Μα εσενα το τζαμι θα σε πειραζε ακομα και αν καποιος ιδιωτης το χρηματοδοτουσε. Ανοιξε ενα θεμα με την ανεγερση ναων καθε θρησκειας να το συζητησουμε. Εδω θιχτηκε το υπερογκο κρατικο ποσο για την μεταφορα της φλογας. Εχει δικαιωμα καθε ανθρωπος να εκφρασει την γνωμη του ειτε θετικη ειτε αρνητικη. Ειτε πιστευει οτι ειναι ''θειο φως'' ειτε οτι ειναι παραμυθι
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Α ναι ε? Δε θα κρίνεις εσυ αν ειναι παραμύθι ή οχι. Αφορά αυτούς που πιστεύουν, οχι αυτούς που δε πιστεύουν. Αν ενας εκτός του συνόλου πάει να επηρεάσει ενα σύνολο και να του αλλάξει συνήθεια, αυτό ειναι φασισμός.
Ακριβώς αυτό λέω, δεν είπαν τίποτα για ανέγερση ναών. Γιατί??? Να έλεγαν να μη γίνει το τζαμί με κρατικά έξοδα. Γιατι είπαν για το άγιο φως? Παντα εναντίον της ορθοδοξίας? Γιατι δε στρέφονται εναντίον του ισλάμ? Ποτέ δε το έχουν κάνει. Γιατι οχι? αυτό τι σημαίνει, ξέρεις? Ξέρεις.....

Ελα πουτανοπραμα.


Βρες εναν ιστορικο της εποχης του χριστου, να μιλαει για τον χριστο. Η και πιο μετα, ψαξε οσο θες.

Και σαλτα και γαμησου μαζι του. Με τον σταυρο που τον σταυρωσανε να εκτελει χρεη διπλου dildo στις εβραιοχριστιανικες σας σκατοτρυπες.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Πως θα σου φαινοταν να εβαζαν κρατικο αεροσκαφος να παει στην Λαπωνια να παραλαβει τα δωρα απο τον αγιο Βασιλη ?
οπως σου φαινεται εσενα που βαζουν κρατικα πλοια να μαζευουν λαθρομεταναστες απο το αιγαιο και πληρωνουν εισητηρια και χαρτζηλικια για να τους επαναπροωθουν στις χωρες τους
 

nostre999

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
965
Like
0
Πόντοι
6
Αν εγω δε πίστευα στον αγιο βασίλη αλλα οι περισότεροι Έληνες πίστευαν και γούσταραν τη φάση, δε θα έλεγα τίποτα γιατι δε μου πέφτει λόγος. Εγω θα ήμουν εκτός του συνόλου που αφορά αυτή η υπόθεση. Οσο για τα έξοδα, δημοκρατία εχουμε, γίνεται η θέληση των πολλών. Αφου θέλουν οι πολλοί, οι λίγοι πρέπει να σωπάσουν. Εκτός αν θέλουν οι λίγοι να επιβάλουν το φασισμό τους στους πολλούς!!?!?!??!?.....
Σεβεσαι δηλαδη την πλειοψηφια. Χαιρομαι ειναι ενα πρωτο βημα προς την δημοκρατια. Τοτε γιατι στηριζεις δικτατορικα καθεστωτα ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom