Νέα

Η γρίπη των χοίρων... - Ιός της "νέας" γρίπης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 439
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα το κάνετε το εμβόλιο για τον ιο Η1Ν1;

  • Ναι

    Ψήφοι: 2 40,0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 3 60,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    5

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
πειτε οχι στους υποχρεωτικους εμβολιασμους που γινονται μονο και μονο για να κονομησουν οι κωλο εταιρειες των αμερικανων και του Ντικ τσενυ!!!διαβαστε στο νετ και δειτε βιντεακια στο Youtube για την επικυνδυνοτητα τους σε παιδια κυριως!!!αντιδραστε!!!
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
πειτε οχι στους υποχρεωτικους εμβολιασμους που γινονται μονο και μονο για να κονομησουν οι κωλο εταιρειες των αμερικανων και του Ντικ τσενυ!!!διαβαστε στο νετ και δειτε βιντεακια στο Youtube για την επικυνδυνοτητα τους σε παιδια κυριως!!!αντιδραστε!!!

Λες μαλακιες! :headbang: Η γριπη σε ορισμενες περιπτωσεις ειναι θανατηφορα και οταν κυκλοφορησει το εμβολιο, θα ειμαι απο τους πρωτους που θα  το παρω!
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
επειδή πολλά έχουνε ακουστεί για το συγκεκριμένο εμβόλιο και την πανδημία που μας έχουνε πρήξει πως εξαπλώνεται, θα ήθελα να παραθέσω τα εξής:
1. Τα εμβόλια δεν είναι ελεγμένα για τοιχόν προβλήματα που μπορεί να παρουσιάζουνε.
2. Κανείς δεν μας έχει εξηγήσει πώς, από τη στιγμή που από τους χοίρους κανονικά δεν κολλάς ακόμα και τώρα που "υπάρχει" η γρίπη αυτή, κατάφερε να μεταπηδήσει το στέλεγχος από τον χοίρο στον πρώτο άνθρωπο που μολύνθηκε
και πώς, από τη στιγμή που είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτή η γρίπη, ήξεραν να κοιτάξουνε στους χοίρους για να τη βρούνε
3. Κανείς δεν μας έχει εξηγήσει πως ΚΑΙ οι τρεις εταιρίες που θα μας προμηθεύσουνε τα εμβόλια (από 3εκ η καθεμία) φτάσανε ΚΑΙ οι τρεις μαζί στην παρασκευή του εμβολίου και τόσο γρήγορα.
4. Γιατί πρέπει να υπογράψει κάποιος που παίρνει το εμβόλιο πως είναι ο ίδιος υπεύθυνος για τη χορήγησή του
5. ποιος τους είπε πως θέλουμε όλοι να το κάνουμε και πήραμε 9 εκ εμβόλια ;

Συμπληρωματικά και επεξηγηματικά

1. Δεν είναι ελεγμένα σε τέτοιο βαθμό, που να εξασφαλίζουν την αποτελεσματικότητά τους αλλά και την ασφάλειά τους. Ο ελέγχος προβλέπεται να έχει ολοκληρωθεί, μέχρι το καλοκαίρι του 2010.
2. Οι μεταλλάξεις των ιών,  είναι ο μηχανισμός
3. Οι εταιρείες το ξέρουν εδώ και μερικά χρόνια, πως απο τη στιγμή που εμφανίστηκε γρίπη σε οικόσιτα ζώα, ειναι θέμα χρόνου η μετάλλαξη του ιού, που θα επιτρεψει τη μεταδοση και σε ανθρώπους
4. Λόγω του 1, χρειάζεται ή οχι, ;) να υπογράψει ο καθένας
5. Ο Αβραμό- ! ;)



Εξακολουθούμε να ζούμε σε μια αστεία (τουλάχιστον) χώρα !
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Καλά έκανε ο Αβραμόπουλος και πήρε τόσα εμβόλια κι ας μας κόστισε.Αν έπαιρνε 5 εκ. θα λέγανε δεν επαρκούν και θα βρίζαν.Κι αν προκύπταν περισσότερα αυπαθή άτομα όπως έγκυες ή άνθρωποι με προβλήματα υγείας θα ήταν σκάνδαλο να μην υπάρχουν εμβόλια
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Καλά έκανε ο Αβραμόπουλος και πήρε τόσα εμβόλια κι ας μας κόστισε.Αν έπαιρνε 5 εκ. θα λέγανε δεν επαρκούν και θα βρίζαν.Κι αν προκύπταν περισσότερα αυπαθή άτομα όπως έγκυες ή άνθρωποι με προβλήματα υγείας θα ήταν σκάνδαλο να μην υπάρχουν εμβόλια

και βίδες να αγόραζε καλά θα έκανε !
Αρκεί αυτές οι βίδες να είναι ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ για τη δουλειά που τις αγοράζουμε !!!
Οπως καταλαβαινει ο καθένας, τα συγκεκριμένα εμβόλια, που αγόρασε ο Αβραμό-, είναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ή τουλάχιστον απευθύνονται σε εξαιρετικά ρυψοκίνδυνα άτομα !!!!!

Σημείωση : Η άγνοια σκοτώνει !
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
Λες μαλακιες! :headbang: Η γριπη σε ορισμενες περιπτωσεις ειναι θανατηφορα και οταν κυκλοφορησει το εμβολιο, θα ειμαι απο τους πρωτους που θα  το παρω!
πηγαινε τρεχοντας!!!αλλα τουλαχιστον μην παρασυρεις κι αλλους..διαβασε τι παιζεται αι τρεχα γινε πειραματοζωο..η γριπη αν προφυλαγεσαι και τη διαγνωσεις εγκαιρα δεν σκοτωνει κανενα!!!
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Και το να παραμείνεις άπραγος σκοτώνει.Αν είσαι υγιείς,κατα 80% θα γίνεις καλά αν κολλήσεις τον ιό.Αν όμως έχεις Ηπατίτιδα,HIV,καρδιά,νεφρική ανεπάρκεια,άσθμα ή γυναίκες έγκυες και ηλικιωμένοι τι πρέπει να κάνουν να προσεύχονται;;;
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
Και το να παραμείνεις άπραγος σκοτώνει.Αν είσαι υγιείς,κατα 80% θα γίνεις καλά αν κολλήσεις τον ιό.Αν όμως έχεις Ηπατίτιδα,HIV,καρδιά,νεφρική ανεπάρκεια,άσθμα ή γυναίκες έγκυες και ηλικιωμένοι τι πρέπει να κάνουν να προσεύχονται;;;
συμφωνω σ αυτο..αλλα τα συγκεκριμενα εμβολια που βιαστηκαν να σπρωξουν στην αγορα σκοτωνουν περισσοτερο απο τον οποιοδηποτε ιο... :-
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
συμφωνω σ αυτο..αλλα τα συγκεκριμενα εμβολια που βιαστηκαν να σπρωξουν στην αγορα σκοτωνουν περισσοτερο απο τον οποιοδηποτε ιο... :-

Και για πόσους έχεις ακούσει που να κάναν το εμβόλιο και να πάθαν ζημια;Αν είναι πάνω από 1% τότε ναι να σταματήσει το εμβόλιο.
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
Και το να παραμείνεις άπραγος σκοτώνει.Αν είσαι υγιείς,κατα 80% θα γίνεις καλά αν κολλήσεις τον ιό.Αν όμως έχεις Ηπατίτιδα,HIV,καρδιά,νεφρική ανεπάρκεια,άσθμα ή γυναίκες έγκυες και ηλικιωμένοι τι πρέπει να κάνουν να προσεύχονται;;;

Δυστηχως αποτι διαβαζω, ο ιος πληγει νεαρα ατομα και οχι μεγαλους (65 και ανω). Ο οργανισμος των "μεγαλων" πιθανον να εχει δει μεταλλαγη αυτου του ιου σε καποια περιοδο της ζωης τους, και ο οργανισμος τους εχει αντισωματα.
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Και το να παραμείνεις άπραγος σκοτώνει.Αν είσαι υγιείς,κατα 80% θα γίνεις καλά αν κολλήσεις τον ιό.Αν όμως έχεις Ηπατίτιδα,HIV,καρδιά,νεφρική ανεπάρκεια,άσθμα ή γυναίκες έγκυες και ηλικιωμένοι τι πρέπει να κάνουν να προσεύχονται;;;

Κωστάκη και λοιποί φίλοι,
με χαρά σας πληροφορώ πως η θνητότητα της συγκεκρίμένης γρίπης έχει υπολογιστεί στο [size=10pt][size=10pt][size=10pt]0,4%[/size][/size][/size] !!!!
Και όποιος κατάλαβε,....κατάλαβε !
Αυτά απο μένα γιατί πρέπει ν ασχοληθώ και με το χόμπι μου (γι αυτό άλλωστε είμαι εδώ, αλλά δεν άντεξα τόση ομίχλη και είπα να πω μιά κουβέντα σε ώτα ακουώντων )
Και παλι φίλοι !  ;)
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
Κωστάκη και λοιποί φίλοι,
με χαρά σας πληροφορώ πως η θνητότητα της συγκεκρίμένης γρίπης έχει υπολογιστεί στο [size=10pt][size=10pt][size=10pt]0,4%[/size][/size][/size] !!!!
Και όποιος κατάλαβε,....κατάλαβε !
Αυτά απο μένα γιατί πρέπει ν ασχοληθώ και με το χόμπι μου (γι αυτό άλλωστε είμαι εδώ, αλλά δεν άντεξα τόση ομίχλη και είπα να πω μιά κουβέντα σε ώτα ακουώντων )
Και παλι φίλοι !  ;)

Ναι φιλε, αλλα και για αυτους που θα τρεχουν στα νοσοκομεια δεν ειναι αστεια πραγματα. Αν ταξιδευεις εκτενως οι πιθανοτητες να ερθεις σε επαφη με τον ιο ειναι πολλαπλασιες!
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Ναι φιλε, αλλα και για αυτους που θα τρεχουν στα νοσοκομεια δεν ειναι αστεια πραγματα. Αν ταξιδευεις εκτενως οι πιθανοτητες να ερθεις σε επαφη με τον ιο ειναι πολλαπλασιες!

Θνητότητα = απο τη στιγμή που ήρθες σε επαφή, η πιθανότητά σου να πεθάνεις .

Αρα Η1Ν1 , θνητότητα = 0,4%
Νέο εμβόλιο, θνητότητα = ? & αποτελεσματικότητα = ?

Διαλέγει ο καθένας και παίρνει ότι του ταιριάζει !

Ελπίζω να έγινα κατανοητός, σε όλους !
Δε σας λέω άλλα ρε χαραμοφάηδες ,ειδικά σ αυτούς με λίγα μηνύματα ,...! :2funny: :2funny: :2funny:
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Εγώ πάντως μάγκες εχω συγκάτοικο που από την Πέμπτη ήταν χάλια και αν κ τον προέτρεπα να πάει σε νοσοκομείο δεν πήγαινε.χειροτέρεψε και πήγε Σάββατο βράδυ.Του κάναν 2 ενέσεις λέει προφανώς αντιικα.Εγώ κατατρόμαξα αφου λέω έχε γουστο να κόλλησα!Και χω τώτα διαβάσματα και εργασίες και δεν είμαι για νοσοκομεία.Ευτυχώς μεχρι τώρα δεν είχα κάναν σύμπτωμα και οι γιατροι μου παν ότι τις πρώτες 48 ώρες είναι κυρίως μεταδοτικός.Μακαρι να τη γλιτώσω!
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Εγώ πάντως μάγκες εχω συγκάτοικο που από την Πέμπτη ήταν χάλια και αν κ τον προέτρεπα να πάει σε νοσοκομείο δεν πήγαινε.χειροτέρεψε και πήγε Σάββατο βράδυ.Του κάναν 2 ενέσεις λέει προφανώς αντιικα.Εγώ κατατρόμαξα αφου λέω έχε γουστο να κόλλησα!Και χω τώτα διαβάσματα και εργασίες και δεν είμαι για νοσοκομεία.Ευτυχώς μεχρι τώρα δεν είχα κάναν σύμπτωμα και οι γιατροι μου παν ότι τις πρώτες 48 ώρες είναι κυρίως μεταδοτικός.Μακαρι να τη γλιτώσω!

Μη φοβάσαι ρε και μη μασάς !
Τράβα ρίξε και κανά μπούτζο όπου σε παίρνει και να δεις που όλα θα πάνε κα(β)λά !  :grin:

ΥΓ : Πλάκα πλάκα έχω μια καταρροή απο χτες, αλλά υπολογίζω σε κανά 2 μερούλες να είμαι και πάλι φόρτε και να κάνω καμιά επιδρομή ! Προς το παρόν θαυμάζω μόνο τις γυναικάρες που ποστάρει ο Lucent και δε ξεμυτάω ,....Μη κολλήσω κανά γκομενάκι και μας αρρωστήσει και δε προλάβουνε οι λεβέντες να το καταγαμήσουνε !
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Αγγλία είναι και εδώ σε παίρνει να τον ρίξεις παντού αλλά έλα που εδώ και 2 μήνες είμαι αρραβωνιασμένος!!Ωστόσο όσες χαρες μου δίνει η μπουμπουκα μου καμια άλλη
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
Αγγλία είναι και εδώ σε παίρνει να τον ρίξεις παντού αλλά έλα που εδώ και 2 μήνες είμαι αρραβωνιασμένος!!Ωστόσο όσες χαρες μου δίνει η μπουμπουκα μου καμια άλλη

Μπήξε - Σπρώξε - όπου και όποτε μπορείς ,....!
Γάμα όμως όσο περισσότερες γίνεται, γιατί έτσι θα εκτιμήσεις, ίσως, πιο πολύ τη μπουμπούκα !

Είμαστε εκτός θέματος ! :cheesy:, αλλά πήδα αλύπητα !
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
Αφού το γράφουν στην άλλη άκρη του Ατλαντικού να τρέξουμε όλοι να εμβολιαστούμε...

Και το 76' τα ίδια έγραφαν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom