Νέα

Η ανεργία και η εκμετάλλευση θερίζουν τη νεολαία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η επαγγελματικη σας κατασταση αυτη τη περιοδο ?

  • Άνεργος ψάχνομαι

    Ψήφοι: 6 50,0%
  • Δουλευω κανονικα (700-1200ευρω το μήνα)

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Δουλευω φουλ (1200 ευρω και βαλε το μήνα)

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Ψευτοδουλευω (700 ευρω και κάτω το μήνα)

    Ψήφοι: 2 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    12

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
παραμονευουν 8 με 10 φιλλιπινεζη μου δεν το εχουν σε τιποτα να σε βγαλουν απο τη μεση

Να σε κάνουν με τα κρεμμυδάκια? να σε φάνε λάχανο? να σου δείξουν πώς κοιμούνται οι γαρίδες;?  :o :o
Γιατί?  :think:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
ρε μονο γρασω, μεσα στης σεντινες τους βαζω μεχρι να γινουν αντρες, ακους εκει ερχοντε στο καραβι και το πρωτο που ρωτανε ειναι που ειναι η πισηνα και γιατι δεν εχουν Τηλεοραση και Πλειστεσιον στην καμπινα τους!!!
σε λεω πολη καλα αυτα αλλα για το Σαβατοκυριακο
ρε τα γιωτομπαλα.... :s&m_3:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Τα νέα παιδιά πρέπει να ξέρουν οτι αν έχουν διάθεση και επιμονή θα πετύχουν επαγγελματικά. Ανεξάρτητα από σπουδες και διασυνδέσεις. Το όλο μυστικο εναι ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ από καπου. ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στο τομέα που έχουν σπουδάσει, απλά να τους αρέσει αυτό που κανουν. Εγω προσωπικά δεν ξέρω ΚΑΝΕΝΑ που δούλεψε και δεν πέτυχε. ΚΑΝΕΝΑ. Φίλος που έκανε για πλάκα/χαρτζιλίκι τον ψήστη στα GOODYs όταν σπουδάζαμε στο πολυτεχνείο αυτή τη στιγμή διευθύνει την μεγαλύτερη εταιρία εστίασης στην Ελλάδα με πακέτο που αρ΄χιζει από 3 με 6 ψηφία. Μη πω καμιά 20αριά άλλα παραδείγματα. ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ θα πεινάσουν.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
το θεμα στην ελλαδα ειναι ποσοι τεμπεληδες παιρνουν μισθους που δεν τους αξιζουν επισης....και οχι μονο το αντιστροφο....και γιατι;
 

aseme

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
ειστε ολοι αξιοι τις μοιρας.μια ζωη υπαλληλοι θα ειστε,και μαλιστα κακοπληρωμενοι.
εναν δεν ειδα να πει οτι θελει να γινει επιχειρηματιας να ριξει καμια 50000 ευρω και να χρεωθει αλλα 150000 ευρω για να κανει μια δουλεια δικη του.ολο μαλακιες για δημοσιο,και εποπ και μαλακιες ακουω.παρτε το χαμπαρι μαγκες το δημοσιο τελειωσε,η αγορα ειναι ελευθερη,οποιος εχει αρχιδια κανει μια δικη του δουλεια.

Πρέπει πρώτα να κάνεις 50000 για να δανειστείς 150000.
Από το 0 δε σου δίνει κανείς δάνειο.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
το θεμα στην ελλαδα ειναι ποσοι τεμπεληδες παιρνουν μισθους που δεν τους αξιζουν επισης....και οχι μονο το αντιστροφο....και γιατι;

λάθος σκέψη ειναι αυτή. κανεις πρεπει να κοιταει τι κανει ο ΙΔΙΟΣ στη ζωη, όχι οι άλλοι.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
λάθος σκέψη ειναι αυτή. κανεις πρεπει να κοιταει τι κανει ο ΙΔΙΟΣ στη ζωη, όχι οι άλλοι.
ετσι λες εσυ...αλλα οταν οι αλλοι σου καταλαβουν τις θεσεις που θα μπορουσες να διεκδικησεις εσυ με τα ιδια προσοντα επειδη θα χουν καποιο μεσο μετα μην κλαις...και δεν μιλαω καταναγκην ουτε για δημοσιο μονο...αλλα θα μου πεις ετσι ειναι η ζωη σκληρη και αδικη..τωρα η θεωρια ο τεμπελης δεν δουλευει και ο εργατικος προοδευει ειναι πολυ απλοικη και την προωθουν μονο τα φασιστικα ή ολοκληρωτικα καθεστωτα για να υποτασσουν τις μαζες στην ολοκληρωτικη λογικη τους...στα καπιταλιστικα απο την αλλη κρατη με αληθινη ομως αξιοκρατια σε ολα...δουλειες,πανεπιστημια,πραγματικη ελευθερη αγορα,δικαιος υγιης ανταγωνισμος κλπ ισως πραγματι να ισχυει....η ελλαδα ομως δεν ανηκει ουτε σε αυτην την κατηγορια...εμεις ειμαστε μια κατηγορια μονοι μας...φουλ αναξιοκρατια,φαβοριτισμος,βυσματα,γνωριμιες,ψευτικα χαρτια και βυσματικα μεταπτυχιακα,ψευτοερευνα στα πανεπιστημια.οικογενειοκρατια παντου,δηθεν και καλα συνεντευξεις του κωλου κλπ...
  τωρα δεν λεω οτι θα χαθει κανεις ή οτι δεν θα βγαλει λεφτα ο αξιος...απλα δεν θα χει τις ιδιες ευκαιριες με καποιον αλλο ιδιων δυνατοτητων χωρις αυτο το κατι αλλο απο πλευρας μεσου ή γνωριμιας....αλλα ειπαμε αυτη ειναι η κοινωνια μας...
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
καταλαβα. αλλη μια ευφυια που εμεινε αναξιοποιητη λόγω του γαμημενου του συστηματος και της αναξιοκρατίας.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
καταλαβα. αλλη μια ευφυια που εμεινε αναξιοποιητη λόγω του γαμημενου του συστηματος και της αναξιοκρατίας.
ναι τραγουδα... :jerking: :jerking:φιλε μου εγω στην δουλεια που κανω μετα απο πολυετεις σπουδες βγαζω αρκετα λεφτα και ευτυχως δεν χρειαστηκε να φιλησω κωλους....αλλα για καποια 20-25 χρονα  μιλαω...τωρα εσυ αφου τα βλεπεις ολα ιδανικα και τελεια μαλλον ετσι θαναι κι εγω ειμαι ο μαλακας της υποθεσεως που εχω και πρεσβυωπια ή καποια αλλη παθηση των ματιων και τα βλεπω λαθος.πιθανως να ειμαι πεσιμιστης....αληθεια εσυ απο που αντλεις την απυθμενη αισιοδοξια σου;μηπως απο το καλο χαρτζιλικι του μπαμπα;ή απο καποια κουμπαρια-συγγενεια;



υγ 1)ελλαδα ζεις ετσι; :think:
  2)ο θειος σου ειναι βουλευτης ;
  3)ο πατερας σου ειναι καθηγητης πανεπιστημιου που σου δωσε κανα μουφα διδακτορικο της πλακας;
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
μαγκες σε ολη την Ευρωπη πια (και στην ελλαδα) η ζωη αρχιζει μετα τις σπουδες (Αει Τει κι ενα Μεταπτυχιακο) και φυσικα στρατος...δηλαδη καπου στα 26-27 .....οτιδήποτε πιο πριν ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...
(Υ.Γ. σημερα όπως ξερουμε όλοι ΑΕΙ και ΤΕΙ έχει τελειωσει και η κουτση Μαρια ε? ) :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
ναι τραγουδα... :jerking: :jerking:φιλε μου εγω στην δουλεια που κανω μετα απο πολυετεις σπουδες βγαζω αρκετα λεφτα και ευτυχως δεν χρειαστηκε να φιλησω κωλους....αλλα για καποια 20-25 χρονα  μιλαω...τωρα εσυ αφου τα βλεπεις ολα ιδανικα και τελεια μαλλον ετσι θαναι κι εγω ειμαι ο μαλακας της υποθεσεως που εχω και πρεσβυωπια ή καποια αλλη παθηση των ματιων και τα βλεπω λαθος.πιθανως να ειμαι πεσιμιστης....αληθεια εσυ απο που αντλεις την απυθμενη αισιοδοξια σου;μηπως απο το καλο χαρτζιλικι του μπαμπα;ή απο καποια κουμπαρια-συγγενεια;



υγ 1)ελλαδα ζεις ετσι; :think:
  2)ο θειος σου ειναι βουλευτης ;
  3)ο πατερας σου ειναι καθηγητης πανεπιστημιου που σου δωσε κανα μουφα διδακτορικο της πλακας;

Το οτι μπορει καποιος να πετυχε χωρις τα παραπανω, σαφως, δεν περνάει από το μυαλό σου, φανταζομαι...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Φίλος που έκανε για πλάκα/χαρτζιλίκι τον ψήστη στα GOODYs όταν σπουδάζαμε στο πολυτεχνείο αυτή τη στιγμή διευθύνει την μεγαλύτερη εταιρία εστίασης στην Ελλάδα με πακέτο που αρ΄χιζει από 3 με 6 ψηφία.
και για να μαστε λιγο πρακτικοι για τα παιδακια που σ ακουν να λες μεσημεριατικες ιστοριες για τον καλο επιχειρηματια μας το ξηγας λιγο αυτο.....ο ψηστης που εγινε μεγας εστιατορας.... :think: τοσο μαγκας ηταν αυτος και οι αλλοι δεν ειναι ή δουλευε 25 ωρες το 24 ωρο και οι αλλοι ψηστες ειναι ολοι τεμπελοσκυλα...πραγματικα θελω να μαθω....
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
και για να μαστε λιγο πρακτικοι για τα παιδακια που σ ακουν να λες μεσημεριατικες ιστοριες για τον καλο επιχειρηματια μας το ξηγας λιγο αυτο.....ο ψηστης που εγινε μεγας εστιατορας.... :think: τοσο μαγκας ηταν αυτος και οι αλλοι δεν ειναι ή δουλευε 25 ωρες το 24 ωρο και οι αλλοι ψηστες ειναι ολοι τεμπελοσκυλα...πραγματικα θελω να μαθω....

παρα το γεγονός ότι μαλλον ανταλλάσω μηνυματα με ξεροκέφαλο/ξερόλα ο παραπάνω τυπος μετα από 1,5 χρονο έγινε shop manager μετα απο 2 area και στα 25 ηταν 3ος στην ιεραρχια μεχρι που (μετά το στρατο) άρχισε τις μεταγραφές....
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
παρα το γεγονός ότι μαλλον ανταλλάσω μηνυματα με ξεροκέφαλο/ξερόλα ο παραπάνω τυπος μετα από 1,5 χρονο έγινε shop manager μετα απο 2 area και στα 25 ηταν 3ος στην ιεραρχια μεχρι που (μετά το στρατο) άρχισε τις μεταγραφές....
εκτος απο το να μου αραδιαζεις τα κατορθωματα του μικρου μπιμπικου θα μου εξηγησεις επαρκως το πως και σε ποιες πλατες στηριχτηκε; :think:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
εκτος απο το να μου αραδιαζεις τα κατορθωματα του μικρου μπιμπικου θα μου εξηγησεις επαρκως το πως και σε ποιες πλατες στηριχτηκε; :think:

στις δικες του. κακό, έ?
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
παρα το γεγονός ότι μαλλον ανταλλάσω μηνυματα με ξεροκέφαλο/ξερόλα ο παραπάνω τυπος μετα από 1,5 χρονο έγινε shop manager μετα απο 2 area και στα 25 ηταν 3ος στην ιεραρχια μεχρι που (μετά το στρατο) άρχισε τις μεταγραφές....
αν εχεις φραγκα-γνωριμιες και βυσμα ολλα καλα θα πανε!
μια χαρα  γινεσαι μανατζερ απο μικρος! αρκει να χεις τα παραπανω!!
ποσα παιδια ξερω που εχουν 2 πτυχια μεταπτυχιακα φτυσαν αιμα και διευθυντες δεν γιναν!

οπως και αλλο ενα παραδειγμα.......ενας γνωστος πουλουσε πασατεμπο και τωρα που ειναι εργολαβος παιζει με τα εκατομυρια!!!
χωρις λαμογιες και με τον σταυρο στο χερι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ να κανεις φραγκα!
καναν μερικοι αλλα τα βρηκαν και ετοιμα!!!
ιστοριες του στυλ εγω αγορι μου ημουν ψηστης και τωρα ειμαι με σακακι γραβατα κλπ μου θυμιζουν Ξανθοπουλο και καζαντζιδη (Γερμανια)!!! κατι ταινιες με πονο! στην πραγματηκοτητα δεν ειναι ετσι!


Υ.Γ. Αν δεν εισαι τεμπελης ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα πεινασεις.....!απλα θα λαθροβιεις! θα δουλευεις για να μπορεσεις να ζησεις και  για να πληρωνεις λογαριασμους!
το θεμα ειναι να βγαλεις και κατι παραπανω!(οχι τρελα π.χ. κοτερα πισινες ελικοπτερα) αλλα ενα ωραιο αμαξι-σπιτι-οικονομικη ανεση για καμια βολτα ΣΚ κλπ!!! αν ειναι να δουλευουμε με πτυχιο για 800 κλαφτα.....
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
θεωρητικα ναι ολα τα ενδεχομενα υπαρχουν....εσενα δεν σε ξερω προσωπικα οποτε δεν μπορω να πω αν εισαι επιτυχημενος στον τομεα σου και αν αυτο ειναι αποτελεσμα εργασιας και κοπου ή βυσματος...
παντως για να αντιστρεψω αυτο που μου απηυθηνες μπορουσα να πω :αλλος ενας βολεμενος που εχει και θρασος να  οικτιρει τους αβολευτους,ανεργους νεους και το παιζει και  εξυπνακιας κιολας πουλωντας τους το παραμυθακι της αξιοσυνης και εργατικοτητας...αλλα δεν το κανω οπως βιαστηκες να κανεις εσυ γιατι απλα δεν σε ξερω προσωπικα...αν σε ηξερα και ησουν κανας τετοιος ομως μεχρι και μπατσες που θα τρωγες για να μην λες τετοιες μαλακιες...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom