Νέα

Η ανεργία και η εκμετάλλευση θερίζουν τη νεολαία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η επαγγελματικη σας κατασταση αυτη τη περιοδο ?

  • Άνεργος ψάχνομαι

    Ψήφοι: 6 50,0%
  • Δουλευω κανονικα (700-1200ευρω το μήνα)

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Δουλευω φουλ (1200 ευρω και βαλε το μήνα)

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Ψευτοδουλευω (700 ευρω και κάτω το μήνα)

    Ψήφοι: 2 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    12

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290

ειμαι 25 ετον 3τος Μηχανικος (Αξιωματικος Εμπορικου Ναυτικου) περνω 6000ε το μηνα παρα κατι ψηλα,Προτομπικα στα καραβια 19 χρονων παιδι σαν Δοκιμος αξιοματικος. Τωρα χτιζω σπιτι εχω μια Ducati και προσφατα πηρα ΒΜW 320ι καμπριο. Εχω παει σε απιστευτα μερη, το αγαπημενο μου η Μπαχαμες, η καλιτερη παραλια στο κοσμο  (Freeport στο Port loykagia).
Δεν εχω προβλημα με λεφτα και δεν βγενω απο το σπιτι μου αν δεν εχω 100 ε στο πορτοφολη

Ειναι ενα επαγελμα με απετισεις και πιεση ομως αν ασχολιθης με αυτο θα περασης μια χαρα, στα καραβια μου τυχανε απιστευτα πραγματα, συγκρουση στη Σιγαπουρη, 14 μποφορ στη Κορεα, φοτια μεχρι να μπαζη ναρα το μιχανοστασιο.

Οπιος εχει τα ΑΡΧΙΔΙΑ παει, εχω δει παιδια να τρελενονται και μεγαλους να κλαινε, δεν λεω οτι ειμαι ο σουπερμαστορας και δεν γενηθεικα Αξιματικος, εμαθα στη πορεια.  



δεν μας τα λες καλα.εχω κολλητο φιλο ανθυποπλοίαρχο 29 ετων και περνει 4.500χιλ .σε ποια εταιρεια εισαι εσυ φιλε?
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66

αυτος που του γαμιεται η γυναικα, το χει παρει πρεφα αλλα κανει το μαλακα για διαφορους λογους (προικα, υψηλοτερο εισοδημα της γυναικας, δεν θελει να πληρωνει διατροφη, ειναι θυμα κλπ)

ναι, δεν ειναι λιγοι....
 
OP
OP
B

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
επιλογες ειναι..
αλλα μετα μη γκρινιαζετε για τις επιλογες σας...
δεν μπορουμε να τα χουμε ολα

ε εντάξει ρε φίλε άμα είναι να βγάλω λεφτά στήνω και κώλο στη Συγγρού και βγάζω τα κέρατά μου.Το θέμα είναι οι νέοι να βρούμε μια δουλειά που να γουστάρουμε,να είναι σύμφωνα με αυτό που έχουμε σπουδάσει ο καθένας και να παίρνουμε αυτά που μας αξίζουν...πολλά ζητάμε???δηλαδή μόνο ναύτες και πουτάνες πρέπει να γίνουμε να βγάλουμε λεφτα??Ημαρτον δηλαδη..
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
αυτος που του γαμιεται η γυναικα, το χει παρει πρεφα αλλα κανει το μαλακα για διαφορους λογους (προικα, υψηλοτερο εισοδημα της γυναικας, δεν θελει να πληρωνει διατροφη, ειναι θυμα κλπ)

ναι, δεν ειναι λιγοι....
ποσα ξερεις εσυ....εισαι μεγαλη δασκαλα του ερωτα τελικα... :smitten: :smitten: :smitten:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
αλλα ειμαστε οφ τοπικ παλι.... :headbang:
 

Επισκέπτης
ε εντάξει ρε φίλε άμα είναι να βγάλω λεφτά στήνω και κώλο στη Συγγρού και βγάζω τα κέρατά μου.Το θέμα είναι οι νέοι να βρούμε μια δουλειά που να γουστάρουμε,να είναι σύμφωνα με αυτό που έχουμε σπουδάσει ο καθένας και να παίρνουμε αυτά που μας αξίζουν...πολλά ζητάμε???δηλαδή μόνο ναύτες και πουτάνες πρέπει να γίνουμε να βγάλουμε λεφτα??Ημαρτον δηλαδη..


έχω μια θέση διευθυντή....στείλε μου πμ...
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
ε εντάξει ρε φίλε άμα είναι να βγάλω λεφτά στήνω και κώλο στη Συγγρού και βγάζω τα κέρατά μου.Το θέμα είναι οι νέοι να βρούμε μια δουλειά που να γουστάρουμε,να είναι σύμφωνα με αυτό που έχουμε σπουδάσει ο καθένας και να παίρνουμε αυτά που μας αξίζουν...πολλά ζητάμε???δηλαδή μόνο ναύτες και πουτάνες πρέπει να γίνουμε να βγάλουμε λεφτα??Ημαρτον δηλαδη..

εσυ θα με πληρωνες επειδη εβγαλα την σχολη καλων τεχνων?
δεν καταλαβα γιατι πρεπει να σε πληρωνει καποιος επειδη γουσταρεις να το παιξεις οικονομολογος χωρις να του αποφερεις καποιο κερδος

σπουδασε, γινε καλος και καποιος θα βρεθει να στα σκασει
δεν ειναι θεμα επαγγελματος οσο το να εισαι οσο το δυνατο καλυτερος στον κλαδο σου.
 

Επισκέπτης
σπουδασε, γινε καλος και καποιος θα βρεθει να στα σκασει
δεν ειναι θεμα επαγγελματος οσο το να εισαι οσο το δυνατο καλυτερος στον κλαδο σου.

+ να έχεις ανοιχτά τα μάτια σου...σε διάφορες ευκαιρίες..(νόμιμες ή μη)...

+ να είσαι λίγο πιο τυχερός απ'τους γύρω σου...όταν φανεί Η στιγμή...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
+ να έχεις ανοιχτά τα μάτια σου...σε διάφορες ευκαιρίες..(νόμιμες ή μη)...

+ να είσαι λίγο πιο τυχερός απ'τους γύρω σου...όταν φανεί Η στιγμή...
αλλες δυο επιλογες προστεθηκαν λοιπον
νταβατζης
εμπορος ναρκωτικων
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
δεν μας τα λες καλα.εχω κολλητο φιλο ανθυποπλοίαρχο 29 ετων και περνει 4.500χιλ .σε ποια εταιρεια εισαι εσυ φιλε?


ο ναυτικος γιατι δεν απανταει???ακους εκει 6.000ε και 25 χρ...
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Μην το περνης πρωσοπικα αλλα γιαυτο ειπα πως οπιος εχει τα αρχιδια !!!!!

αλλο ....... τι θα ελεγες για αυτο [youtube=425,350]jqI-y6WX3H8[/youtube]
για πιο soft ατομα  :2funny: :2funny: :2funny:
Αυτό ναι! και δουλεύω και υπερωρίες!! :2funny: :2funny:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
οκ, ειμαι λιγο ρομαντικη
αλλα δεν μπορω να διανοηθω οτι ενα παιδι 18 ετων αντι να εχει ονειρα, θελει βολεμα
αν σου εδιναν θεση στο δημοσιο χωρις να χρειαστεις πτυχιο θα εμενες χωρις να σπουδασεις?

για μενα η μορφωση και οι σπουδες εχιυν αξια απο μονες τους
και στο τελος  ΓΑΜΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΓΑΜΩ...
δεν ειναι το μονο που μετραει ρε γμτ σ αυτη τη ζωη....
κι όμως! το είχε πει κι ένας υπουργός κάποια στιγμή: "πρέπει να σταματήσουμε να ρωτάμε τα παιδιά τι όνειρο έχεις να γίνεις όταν μεγαλώσεις και να απαντάνε:δημόσιος υπάλληλος"!!!!

δεν ξέρω τι απέγινε ο πολιτικός αυτός αλλά αυτό είναι μια πραγματικότητα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom