Νέα

Η ανεργία και η εκμετάλλευση θερίζουν τη νεολαία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η επαγγελματικη σας κατασταση αυτη τη περιοδο ?

  • Άνεργος ψάχνομαι

    Ψήφοι: 6 50,0%
  • Δουλευω κανονικα (700-1200ευρω το μήνα)

    Ψήφοι: 1 8,3%
  • Δουλευω φουλ (1200 ευρω και βαλε το μήνα)

    Ψήφοι: 3 25,0%
  • Ψευτοδουλευω (700 ευρω και κάτω το μήνα)

    Ψήφοι: 2 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    12

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
εχεις ομως την μπεμπα την 318...εισαι κρυφοκαπιταλα....

ναι ρε συ... δεν αντιλεγω αλλα ξερω πως υστερω σε συγκινησεις σε σχεση με το προτυπο μου, εναν φιλολογο που απολαμβανει την καθημερινοτητα της Αθηνας, βρισκει φτηνα στεκια, γραφει σε εφημεριδα για την Αθηνα που αγαπαει, με την ποιηση, με τα λογοτεχνικα του κειμενα, και που συγγραφει ενα βιβλιο για τον κινηματογραφο

αν νομιζεις οτι εχω με τη μπεμπα ζω μεγαλυτερες συγκινησεις, θα σου πω απλα οτι εχεις λαθος

και σιχαινομαι τον αγωνα δρομου που γινεται για ολοενα ακριβοτερο αμαξι, ολοενα πιο ακριβα φορεματα (οι γυναικες), ολοενα πιο μπανικη γκομενα με το βλεμμα στην τσεπη (οι άντρες), ολοενα μεγαλυτερο λογαριασμο στα μπουζουκομαγαζα για μουρη...
αυτα με κανουν να θελω να ξερασω.... μπορω να περασω απειρως καλυτερα στα βραχια της πειραικης με μια μπυρα στο χερι
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
για πες καμια να παω...


ειμαι 25 ετον 3τος Μηχανικος (Αξιωματικος Εμπορικου Ναυτικου) περνω 6000ε το μηνα παρα κατι ψηλα,Προτομπικα στα καραβια 19 χρονων παιδι σαν Δοκιμος αξιοματικος. Τωρα χτιζω σπιτι εχω μια Ducati και προσφατα πηρα ΒΜW 320ι καμπριο. Εχω παει σε απιστευτα μερη, το αγαπημενο μου η Μπαχαμες, η καλιτερη παραλια στο κοσμο  (Freeport στο Port loykagia).
Δεν εχω προβλημα με λεφτα και δεν βγενω απο το σπιτι μου αν δεν εχω 100 ε στο πορτοφολη

Ειναι ενα επαγελμα με απετισεις και πιεση ομως αν ασχολιθης με αυτο θα περασης μια χαρα, στα καραβια μου τυχανε απιστευτα πραγματα, συγκρουση στη Σιγαπουρη, 14 μποφορ στη Κορεα, φοτια μεχρι να μπαζη ναρα το μιχανοστασιο.

Οπιος εχει τα ΑΡΧΙΔΙΑ παει, εχω δει παιδια να τρελενονται και μεγαλους να κλαινε, δεν λεω οτι ειμαι ο σουπερμαστορας και δεν γενηθεικα Αξιματικος, εμαθα στη πορεια.  
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
με πιανει ναυτια...αλλο;
 

aswtoss

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2006
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Οπιος εχει τα ΑΡΧΙΔΙΑ παει, εχω δει παιδια να τρελενονται και μεγαλους να κλαινε, δεν λεω οτι ειμαι ο σουπερμαστορας και δεν γενηθεικα Αξιματικος, εμαθα στη πορεια.  

Κατι σαν τον Κουρκοθλο που ελεγε ''οχι αλλο καρβουνο?''.... Εχεις δει και κανα ναυτη να τρομπαρει βλεποντας τσοντα?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
ναι ρε συ... δεν αντιλεγω αλλα ξερω πως υστερω σε συγκινησεις σε σχεση με το προτυπο μου, εναν φιλολογο που απολαμβανει την καθημερινοτητα της Αθηνας, βρισκει φτηνα στεκια, γραφει σε εφημεριδα για την Αθηνα που αγαπαει, με την ποιηση, με τα λογοτεχνικα του κειμενα, και που συγγραφει ενα βιβλιο για τον κινηματογραφο
μην πληγωνεις τον γαμαικανο (αυτος σ αγαπαει)....με υποννοουμενα για τους φιλολογους.... :2funny: :2funny: :2funny:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66

ειμαι 25 ετον 3τος Μηχανικος (Αξιωματικος Εμπορικου Ναυτικου) περνω 6000ε το μηνα παρα κατι ψηλα,Προτομπικα στα καραβια 19 χρονων παιδι σαν Δοκιμος αξιοματικος. Τωρα χτιζω σπιτι εχω μια Ducati και προσφατα πηρα ΒΜW 320ι καμπριο. Εχω παει σε απιστευτα μερη, το αγαπημενο μου η Μπαχαμες, η καλιτερη παραλια στο κοσμο  (Freeport στο Port loykagia).
Δεν εχω προβλημα με λεφτα και δεν βγενω απο το σπιτι μου αν δεν εχω 100 ε στο πορτοφολη

Ειναι ενα επαγελμα με απετισεις και πιεση ομως αν ασχολιθης με αυτο θα περασης μια χαρα, στα καραβια μου τυχανε απιστευτα πραγματα, συγκρουση στη Σιγαπουρη, 14 μποφορ στη Κορεα, φοτια μεχρι να μπαζη ναρα το μιχανοστασιο.

Οπιος εχει τα ΑΡΧΙΔΙΑ παει, εχω δει παιδια να τρελενονται και μεγαλους να κλαινε, δεν λεω οτι ειμαι ο σουπερμαστορας και δεν γενηθεικα Αξιματικος, εμαθα στη πορεια.  


την γκομενα σου ποιος την πηδαει ξερεις?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
μην πληγωνεις τον γαμαικανο (αυτος σ αγαπαει)....με υποννοουμενα για τους φιλολογους.... :2funny: :2funny: :2funny:

τι υποννοουμενα βρε?
ισα ισα λεω οτι τους θαυμαζω
ο μεντορας μου ειναι ο φιλολογος που προανεφερα
 

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
την γκομενα σου ποιος την πηδαει ξερεις?

Αν θες να μιλισουμε σοβαρα οκ, σταθερη σχεση δεν εχω με ελληνιδα. Στο διαστημα που ειμαι ελλαδα μου ειναι σχετικα ευκολο να βρο ξεγκολο, λογω χρηματων σηνηθως. Εχω γκομενα κανονικη στη Βραζιλια και ουκρανια μιλαμε μεσο Internet, πρωσοπικα δεν με νιαζη ποιος της γαμα με νιαζη οταν ξεμπαρκαρο να ειναι καθαρες και ετιμοπολεμες μονο για μενα !!!
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Αν θες να μιλισουμε σοβαρα οκ, σταθερη σχεση δεν εχω με ελληνιδα. Στο διαστημα που ειμαι ελλαδα μου ειναι σχετικα ευκολο να βρο ξεγκολο, λογω χρηματων σηνηθως. Εχω γκομενα κανονικη στη Βραζιλια και ουκρανια μιλαμε μεσο Internet, πρωσοπικα δεν με νιαζη ποιος της γαμα με νιαζη οταν ξεμπαρκαρο να ειναι καθαρες και ετιμοπολεμες μονο για μενα !!!
εκτιθεσαι...μην λες αλλα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom