Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

nikos123456

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2010
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
φαε μαγκα φαε φαε φαε...φαε ομως! μη περιμενεις να γινουν ολα σε μια μερα μεσα.. κανε κανα χρονο υπομονη και θα δεις κατι θ αρχιζει να αλλαζει... φιαξε τα γευματα σου απο βραδυς, τιγκαρε στο ρυζι και στο μακαρονι και οσο δε λιπωνεις φορτωνε κι αλλο..αν σε κουραζει το στεγνο κανε και καμια ελαφρια σαλτσα μη φοβασαι....και στα κιλα που εισαι ακομα και οι πιτσες και τα σουβλακια εχουν θεση στη διατροφη σου. σου μιλαω εκ πειρας ως hard gainer.
 

Επισκέπτης
φαε μαγκα φαε φαε φαε...φαε ομως! μη περιμενεις να γινουν ολα σε μια μερα μεσα.. κανε κανα χρονο υπομονη και θα δεις κατι θ αρχιζει να αλλαζει... φιαξε τα γευματα σου απο βραδυς, τιγκαρε στο ρυζι και στο μακαρονι και οσο δε λιπωνεις φορτωνε κι αλλο..αν σε κουραζει το στεγνο κανε και καμια ελαφρια σαλτσα μη φοβασαι....και στα κιλα που εισαι ακομα και οι πιτσες και τα σουβλακια εχουν θεση στη διατροφη σου. σου μιλαω εκ πειρας ως hard gainer.
διατροφή καλή κάνς εδώ και 1 χρόνο και κατι και έχω πάρει 2 κιλά!Έλεος δηλαδή!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
διατροφή καλή κάνς εδώ και 1 χρόνο και κατι και έχω πάρει 2 κιλά!Έλεος δηλαδή!

ποση ωρα κανεις προγραμμα? ποσες φορες την εβδομαδα? τι υπνο κανεις? τι διαδρομο? εξετασεις αιματος εχεις κανει?
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
και σκληρή προπόνση κάνω και και ξεκουράζομαι σωστά και όπως προανάφερα τρώω σωστά!Δν ξέρω μπορεί να είναι και έτσι το σκαρί μου...ο προποντης μου που τον ρώτησα να μου πει την γνώμη του..μου είπε αμα θέλω να πάρω καποια καθαρή πρωτείνη
Αλλοι βάζουν ογκο 10 κιλα μεσα σε ενα χρονο και αλλοι με το ζορι 5 ειναι αναλογα με τον οργανισμο φιλε....
 

Επισκέπτης
Λέτε να μην πάρω δηλαδή καμια πρωτεινούλα για κανα 2μήνες?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
8-10 ώρες ύπνο 5 φορές την εβδομάδα απο 2 ώρες κάθε φορά!

1. κανε εξετασεις αιματος και ορμονων να δεις τα επιπεδα σου. τις εχω παραθεσει δυο τρεις φορες, βαριεμαι να ψαξω τωρα και θα φυγω. ψαξε το θρεντ.
2. μαξιμουμ 45 λεπτα προπονηση. του γαμας τα ραμματα κανοντας μηδεν δουλεια.
3. καντο 3 φορες την εβδομαδα για κανα μηνα και δες αποτελεσματα.
4. μειωσε τα κιλα που σηκωνεις.
 

Επισκέπτης
1. κανε εξετασεις αιματος και ορμονων να δεις τα επιπεδα σου. τις εχω παραθεσει δυο τρεις φορες, βαριεμαι να ψαξω τωρα και θα φυγω. ψαξε το θρεντ.
2. μαξιμουμ 45 λεπτα προπονηση. του γαμας τα ραμματα κανοντας μηδεν δουλεια.
3. καντο 3 φορες την εβδομαδα για κανα μηνα και δες αποτελεσματα.
4. μειωσε τα κιλα που σηκωνεις.
Οκ θα κάνω αυτα που μου είπες..άντε να δούμε!
 

nikos123456

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2010
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
μη τρελενεσαι με τη πρωτεινη...αν θες παρτη κιολας αλλα δε θα παρατηρησεις καμια διαφορα.. εφ οσον λες πως η διατροφη σου ειναι πληρης.. το συμπληρωμα πρωτεινης υφισταται 1ον στην περιπτωση που δεν μπορεις να πραγματοποιησεις ενα στερεο προκαθορισμενο γευμα και 2ον μεταπροπονητικα (αν μιλαμε για whey) λογω γρηγορης απορροφησης.. τα 2 κιλα που πηρες ηταν μυς ή μικτα..???? αν ηταν μυς εισαι σε πολυ καλο δρομο , μη περιμενεις και περισσοτερα ανα ετος, εκτος και αν ειναι ο πρωτος σου χρονος ενασχολησης με τον αθλητισμο. ενας φυσιολογικος οργανισμος δεν μπορει να βαλει πανω απο 3 μυικα κιλα ανα ετος (μιλαμε για ολο το χρονο στα βαρη) κι οσο περναν τα χρονια ενασχολησης τοσο πιο δυσκολα θα παιρνεις μυικα κιλα.. μεχρι που θα φτασεις στα ορια σου και θα στακαρεις... εκει παιζει το φαρμακο... αλλα αποψη μου μεχρι να φτασεις εκει ΦΑΕΕΕΕΕΕΕ και ξαναψαξου με τη διατροφη σου. 2 ωρες προπονησης σε καινε .. περιορισου στα 45 - 1 ωρα.. εχει δικιο ο απο πανω...
 

Επισκέπτης
μικτά ήταν τα κιλά που πήρα...δεν θέλω να γίνω και ράμπο απλα έλεγα να έπαιρνα πρωτεινη για λίγο καίρ και σε συνδυασμο με καλη διατροφή να φτάσω σε νορμάλ επίπεδα κιλών μου...
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
μικτά ήταν τα κιλά που πήρα...δεν θέλω να γίνω και ράμπο απλα έλεγα να έπαιρνα πρωτεινη για λίγο καίρ και σε συνδυασμο με καλη διατροφή να φτάσω σε νορμάλ επίπεδα κιλών μου...
τα γρ. πρωτεινης που χρειαζεσαι ημερησιως τα φτανεις απο το φαγητο σου? θελεις περιπου 120 γρ. πρωτεινης την ημερα με τα κιλα που ειπες οτι εισαι. υ.γ. τι υψος εχεις?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
1.75 έχω ύψος!Ναι τα καλύπτω!
ε τοτε ρε συ τι το θελεις το συμπληρωμα πρωτεινης? να συμπληρωσεις τι?εαν θελεις να παρεις συμπληρωμα οποσδηποτε παρε υδατανθρακα( Μαλτοδεξτρίνη) η πλακωσου στον φυσικο υδατανθρακα, μακαρονια, πατατα βραστη, ξηρους καρπους, ρυζι, καλμποκι,ταχινι.
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.287
Like
1.333
Πόντοι
266
ε τοτε ρε συ τι το θελεις το συμπληρωμα πρωτεινης? να συμπληρωσεις τι?εαν θελεις να παρεις συμπληρωμα οποσδηποτε παρε υδατανθρακα( Μαλτοδεξτρίνη) η πλακωσου στον φυσικο υδατανθρακα, μακαρονια, πατατα βραστη, ξηρους καρπους, ρυζι, καλμποκι,ταχινι.
και αν θελει να παρει παραπανω κιλα
πως θα γινει η δουλεια;
 

Επισκέπτης
Mα ρε παιδιά πρωτείνη με υψηλό ποσοστό υδατανθράκων σκέφτομαι να παρω...σορυ αν σας κουράζω..δεν ξέρω πολλά πράγματα για αυτό ζήτησα τη βοήθειά σας..
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Mα ρε παιδιά πρωτείνη με υψηλό ποσοστό υδατανθράκων σκέφτομαι να παρω...σορυ αν σας κουράζω..δεν ξέρω πολλά πράγματα για αυτό ζήτησα τη βοήθειά σας..
οχι ρε φιλε δεν μας κουραζεις, απλα η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.την πρωτεινη την περνουμε σαν συμπληρωμα οταν δεν μπορουμε να φτασουμε την ημερησια ποσοτητα που χρειαζομαστε απο το φαγητο μας.εαν εσυ την φτανεις δεν χρειαζεσαι αλλη πρωτεινη. υδατανθρακα χρειαζεσε αφου θελεις να βαλεις κιλα.γιατι να πας να δωσεις καμια 60-80αρια ευρω για να παρεις μια πρωτεινη ογκου,που στην ουσια μονο τον υδατανθρακα της χρειαζεσαι και η επιπλεον πρωτεινη απλα θα κουραζει τα νεφρα σου και το συκωτι σου. υ. γ. αν υπαρχει κατι που δεν καταλαβες πες μου  ;)
 

Επισκέπτης
οχι ρε φιλε δεν μας κουραζεις, απλα η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.την πρωτεινη την περνουμε σαν συμπληρωμα οταν δεν μπορουμε να φτασουμε την ημερησια ποσοτητα που χρειαζομαστε απο το φαγητο μας.εαν εσυ την φτανεις δεν χρειαζεσαι αλλη πρωτεινη. υδατανθρακα χρειαζεσε αφου θελεις να βαλεις κιλα.γιατι να πας να δωσεις καμια 60-80αρια ευρω για να παρεις μια πρωτεινη ογκου,που στην ουσια μονο τον υδατανθρακα της χρειαζεσαι και η επιπλεον πρωτεινη απλα θα κουραζει τα νεφρα σου και το συκωτι σου. υ. γ. αν υπαρχει κατι που δεν καταλαβες πες μου  ;)
Χα!Ευχαριστώ!Αυτό μου είπαν και εμένα!ο υδατάνθρακας σαν συμπλήρωμα απ έξω επιβαρύνει περισσότερο την υγεία?18 χρονών είμαι...
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Χα!Ευχαριστώ!Αυτό μου είπαν και εμένα!ο υδατάνθρακας σαν συμπλήρωμα απ έξω επιβαρύνει περισσότερο την υγεία?18 χρονών είμαι...
κανενα συμπληρωμα διατροφης δεν επιβαρυνει την υγεια. απλα μην το παρα :knockinb: για να παρεις γρηγορα κιλα. θα περνεις τις δοσεις που γραφει το κουτι πανω. σου προτεινω αυτον
 

Επισκέπτης
κανενα συμπληρωμα διατροφης δεν επιβαρυνει την υγεια. απλα μην το παρα :knockinb: για να παρεις γρηγορα κιλα. θα περνεις τις δοσεις που γραφει το κουτι πανω. σου προτεινω αυτον
ΟΚ!Σας ευχαριστώ όλους!Ό,τι νεότερο θα στείλω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom