Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
φιλε καμια πρωτεινη για ογκο
αυξηση μυικης μαζας εχεις να μας προτεινεις;
χρησιμοποιούσα συμπλήρωμα πρωτεϊνης για περίπου 1-1,5 χρόνο.
έπαιρνα καθαρή όμως πάντα,τί να την κάνεις την "όγκου",αύξησε τον υδατάνθρακα που τρως,το ίδιο είναι.
τώρα έχω περίπου 3 μήνες που σταμάτησα το συμπλήρωμα και δεν σκοπεύω να ξαναχρησιμοποιήσω(μεγάλη κουβέντα).
με φαγάκι της μαμάς φύσης από δω και πέρα :)
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
βρήκα σήμερα στα dia(πρώτη φορά που το φέρνουν σαν προιόν) τόνο σε συσκευασία κιλού.
η συσκευασία είναι του κιλού(με λάδι), ενώξηρός είναι 680 όπως γράφει, έχει και την λωρίδα "DIA" στην άκρη αλλά το θέμα δν είναι τό. κάνει μόνο 4.10 και το βρήκα ακριβώς δίπλα από τον ρίο μάρε που η συσκευασία με λάδι είχε 3 ευρώ και κάτι ψιλά.
πιστεύω ότι συμφέρει πολύ περισσότερο από τον ρίο μάρε, αύριο θα ανοίξω το ένα από τα 2 κουτάκια που πήρα.
πιστεύω ότι είναι καλή περίπτωση για αυτούς που κάνουν γράμμωση
για τον τόνο ακούγονται πολλά,αλλά δεν ξέρω τι παίζει πραγματικά οπότε ας μας πει κάποιος που να ξέρει σίγουρα.
εγώ παίρνω σε νερό πάντα και τρώω μέχρι 2 κονσέρβες τη βδομάδα.
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
εγω παντως τονο παιρνω σε νερο και βαζω εγω λιγο ελαιολαδο.εγω τονο τρωω τονους αλλα κατα περιοδους τον σταματαω τελειως γιατι δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα.εχει τυχη να τρωω μια κονσερβα την μερα σε φαση φορτωματος και μπορω να πω οτι με βραστη πατατα τα σπαει :rockon: :rockon: :rockon:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
εγω παντως τονο παιρνω σε νερο και βαζω εγω λιγο ελαιολαδο.εγω τονο τρωω τονους αλλα κατα περιοδους τον σταματαω τελειως γιατι δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα.εχει τυχη να τρωω μια κονσερβα την μερα σε φαση φορτωματος και μπορω να πω οτι με βραστη πατατα τα σπαει :rockon: :rockon: :rockon:
όπως λες κι εσύ δεν έχεις διαβάσει τα καλύτερα,γι'αυτό επειδή εγώ είμαι και χέστης σε θέματα υγείας μέχρι να μάθουμε τι πραγματικά ισχύει 2-3 κονσέρβες τη βδομάδα το πολύ.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
γιατί, τι λένε για τον τόνο?  :o :o
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
μονο οτι εχει υψηλα επιπεδα καποιου βαρεως μεταλλου αν θυμαμαι καλα ψευδαργυρος και απο αυτο αμα συγκεντρωσεις υψηλα επιπεδα παθαινεις δηλητιριαση κανονικα αλλα οχι κοψιμο και εμετους χειροτερα.εγω τον σταματαω τελειως για να καθαρισω εντελως.αμα τρως συνεχεια απο λιγο παλι δεν μου ακογεται και πολυ καλο φιλε.θα ψαξω να βρω αρθρω να παραθεσω να διαβασετε
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
μονο οτι εχει υψηλα επιπεδα καποιου βαρεως μεταλλου αν θυμαμαι καλα ψευδαργυρος και απο αυτο αμα συγκεντρωσεις υψηλα επιπεδα παθαινεις δηλητιριαση κανονικα αλλα οχι κοψιμο και εμετους χειροτερα.εγω τον σταματαω τελειως για να καθαρισω εντελως.αμα τρως συνεχεια απο λιγο παλι δεν μου ακογεται και πολυ καλο φιλε.θα ψαξω να βρω αρθρω να παραθεσω να διαβασετε

+ 1000
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
Ολα τα λιπαρα ψάρια οπως ο τονος, σκουμπρι, ξιφίας, σολομός, σαρδελα εχουν την ιδιοτητα να συγκεντρωνουν τα βαρεα μεταλα των θαλασσων οπως ο υδραργυρος. Τα τελευταια χρόνια οι συγκεντρώσεις αυτων των βαρεων μεταλλων εχουν αυξηθει λογω της μολυνσης των θαλασσων. Οι βλαβερες αυτες ουσιες περνανε απο τα ψαρια στον ανθρωπο. Αυτο δε σημαινει οτι δε θα πρεπει να τρωμε αυτα τα ψάρια αφου εχουν τα ωφείμα ω3 λιπαρα οξεα. Απλα οπως ολα τα τροφιμα στη σημερινη εποχη περιεχουν και βλαβερες ουσιες,

Προσωπικα μετα το γυμναστηριο τρωω τονο 

 
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
Ολα τα λιπαρα ψάρια οπως ο τονος, σκουμπρι, ξιφίας, σολομός, σαρδελα εχουν την ιδιοτητα να συγκεντρωνουν τα βαρεα μεταλα των θαλασσων οπως ο υδραργυρος. Τα τελευταια χρόνια οι συγκεντρώσεις αυτων των βαρεων μεταλλων εχουν αυξηθει λογω της μολυνσης των θαλασσων. Οι βλαβερες αυτες ουσιες περνανε απο τα ψαρια στον ανθρωπο. Αυτο δε σημαινει οτι δε θα πρεπει να τρωμε αυτα τα ψάρια αφου εχουν τα ωφείμα ω3 λιπαρα οξεα. Απλα οπως ολα τα τροφιμα στη σημερινη εποχη περιεχουν και βλαβερες ουσιες,

Προσωπικα μετα το γυμναστηριο τρωω τονο   

 
καμια πρωτεινη για αυξηση ογκους
εχεις να μας προτεινεις;
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
Γαμαικανος  καμια πρωτεινη για αυξηση ογκους
εχεις να μας προτεινεις;
παρε καμια optimum nutrition με υδατανθρακα φιλε αν και αυτα δεν κανουν και πολλα.παρε και μια κρεατινη με υδατανθρακα μπας και κρατησεις τπτ νερα να πριστεις λιγο
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
παρε καμια optimum nutrition με υδατανθρακα φιλε αν και αυτα δεν κανουν και πολλα.παρε και μια κρεατινη με υδατανθρακα μπας και κρατησεις τπτ νερα να πριστεις λιγο
φιλε εχω επισταμενη γνωση περι τουτου
απλα συλλεγω γνωμες για τα των πρωτεινουχων συσκευσματων
αν οντως εχουν δραστικη λειτουργια
για κρεατινη;
της eas Phosphagen;
cell-mass της bsn;
ποια η αποψη σου...
 

Geppetto33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
258
Κριτικές
5
Like
471
Πόντοι
301
κοιτα παλια που δοκιμαζα διαφορες  μαρκες μπορω να πω οτι δεν εχουν καμια διαφορα.μετα απο ενα διαστημα απλα επαιρνα την πιο φτηνη optimum nutrion ηταν τοτε με υδατανθρακα την επαιρνα μαζι με μια πρωτεινη ιδια μαρκα πριν το γυμναστηριο μπας και με κραταγε λιγο παραπανω
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
κοιτα παλια που δοκιμαζα διαφορες  μαρκες μπορω να πω οτι δεν εχουν καμια διαφορα.μετα απο ενα διαστημα απλα επαιρνα την πιο φτηνη optimum nutrion ηταν τοτε με υδατανθρακα την επαιρνα μαζι με μια πρωτεινη ιδια μαρκα πριν το γυμναστηριο μπας και με κραταγε λιγο παραπανω
πριν και
και πριν τον υπνο...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
βρήκα σήμερα στα dia(πρώτη φορά που το φέρνουν σαν προιόν) τόνο σε συσκευασία κιλού.
η συσκευασία είναι του κιλού(με λάδι), ενώξηρός είναι 680 όπως γράφει, έχει και την λωρίδα "DIA" στην άκρη αλλά το θέμα δν είναι τό. κάνει μόνο 4.10 και το βρήκα ακριβώς δίπλα από τον ρίο μάρε που η συσκευασία με λάδι είχε 3 ευρώ και κάτι ψιλά.
πιστεύω ότι συμφέρει πολύ περισσότερο από τον ρίο μάρε, αύριο θα ανοίξω το ένα από τα 2 κουτάκια που πήρα.
πιστεύω ότι είναι καλή περίπτωση για αυτούς που κάνουν γράμμωση

Τόνος σε λάδι, πρέπει να έχει 30% και βάλε λιπαρά...Είναι καλύτερος βέβαια σε γεύση από τον στεγνό (σε νερό)...
Εγώ προτιμώ αυτόν σε ηλέλαιο (10% λιπαρά) που κρατάει λίγη απ' τη γεύση χωρίς να περιέχει όλα αυτά τα λιπαρά...
Βέβαια, θα μου πεις, μπορείς να τον στραγγίσεις από το λάδι....
Όπως και να έχει, σε όποια συσκευσία, μιλάμε για τροφή με 28% πρωτεΐνη!!!

Γι' αυτά που ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω, να πω ότι δεν είναι βασική τροφή ο τόνος ρε παιδιά!!!
3-4 φορές την εβδομάδα λέμε :rockon:
 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Τόνος σε λάδι, πρέπει να έχει 30% και βάλε λιπαρά...Είναι καλύτερος βέβαια σε γεύση από τον στεγνό (σε νερό)...
Εγώ προτιμώ αυτόν σε ηλέλαιο (10% λιπαρά) που κρατάει λίγη απ' τη γεύση χωρίς να περιέχει όλα αυτά τα λιπαρά...
Βέβαια, θα μου πεις, μπορείς να τον στραγγίσεις από το λάδι....
Όπως και να έχει, σε όποια συσκευσία, μιλάμε για τροφή με 28% πρωτεΐνη!!!
Και πολυ ΥΔΡΑΡΓΥΡΟ και ΜΟΛΥΒΔΟ.
Μην το παρακανεις με την ψαροφαγια ,στην Ελλαδα.
Στην Ιαπωνια ,εχουν λιγοτερα βαρεα μεταλλα .
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Τόνος σε λάδι, πρέπει να έχει 30% και βάλε λιπαρά...Είναι καλύτερος βέβαια σε γεύση από τον στεγνό (σε νερό)...

Όπως και να έχει, σε όποια συσκευσία, μιλάμε για τροφή με 28% πρωτεΐνη!!!

Γι' αυτά που ανέφεραν τα παιδιά πιο πάνω, να πω ότι δεν είναι βασική τροφή ο τόνος ρε παιδιά!!!
3-4 φορές την εβδομάδα λέμε :rockon:
Δεν είχα ιδέα - πρέπει να πάρω μαθήματα από τους μπουρδελιάρηδες, γιατί ξεκινάω νέο ετήσιο από Δευτέρα.

Thanx :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom