Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    26

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.211
Κριτικές
18
Like
19.995
Πόντοι
4.546
Υπάρχει λύση!!! Εχθές στους Δράκους, ο παπλωματάς επένδυσε στο πολυόργανο του πολεμικοτεχνίτη εφευρέτη... Οσονούπω, το καινοτόμο προϊόν θα βγει στην αγορά, και μάλιστα το υλικό του θα είναι από καμμένο ξύλο Εύβοιας! Περίμενε λίγο και θα ανταμειφθείς!

(συγνώμη, δεν άντεξα! Δεν υπάρχει κάποιο κολυμβητήριο κοντά σου, να σε βολεύει να πας; Βέβαια, δεν είναι όλα κλειστού τύπου και δεν ξέρω τι ώρες επιτρέπεται το κοινό να κολυμπήσει... Άλλη λύση θα ήταν να εστιάσεις ΑΚΡΙΒΩΣ σε ποιές ασκήσεις σου επιτρέπεται να κάνεις, και ΑΝ μπορείς αυτές τις ασκήσεις να τις κάνεις στον χώρο σου, είτε με προσθαφαιρούμενους αλτήρες είτε με ιμάντες είτε με συνδυασμό τους)
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.889
Κριτικές
16
Like
14.711
Πόντοι
6.515
Υπάρχει λύση!!! Εχθές στους Δράκους, ο παπλωματάς επένδυσε στο πολυόργανο του πολεμικοτεχνίτη εφευρέτη... Οσονούπω, το καινοτόμο προϊόν θα βγει στην αγορά, και μάλιστα το υλικό του θα είναι από καμμένο ξύλο Εύβοιας! Περίμενε λίγο και θα ανταμειφθείς!
:wanker:
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.105
Πόντοι
4.746
Σορρυ, για τη σπαμοπαρεμβαση: Υπαρχουν γυμναστηρια χωρις ντουζιερες;;;!!!:new_shocked::new_shocked::new_shocked:
Κράτα και αυτό μπορεί να έχει ντουζιέρα , αλλά να μην έχει ζεστό νερό .Δεν ανάβουν θερμοσίφωνα, φώτα, για οικονομία.Επισης δεν έχει κλιματισμό ,καλοκαίρι έχουν βράζει τα ροβυθια δικέ μου σε βαθμό χυλωματος
 

No_French_Letter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2022
Μηνύματα
194
Like
1.697
Πόντοι
201
Πλέον όλα τα γυμναστήρια με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι σαβούρα. Φτηνές συνδρομές, άθλια μηχανήματα χαλασμένοι διάδρομοι - άθλια ντουζ. Αναζητώ καλό γυμναστήριο με μηχανήματα χάμερ εντός λεκανοπεδίου με εύκολη πρόσβαση με ΜΜΜ (3 φορές τη βδομάδα). Μένω Πειραιά. Όποιος πάει και έχει κάτι υπόψη του ας πει τη γνώμη του. Δεν με ενδιαφέρουν τα παρακμιακά σιδεράδικα. (Φυσικά τα Holmes έχω κατά νου και ειδικά της Γλυφάδας - τέτοιου στυλ ψάχνω - όχι όμως να γίνεται του Κουτρούλη ο γάμος από πολυκοσμία εκεί όπως πλέον ακούω ότι συμβαίνει παντού)


Πήγαινε στον Αττίλα να σου βγάζει πρόγραμμα ο πιτσιλιστής.
Μετά την προπόνηση, δίπλα είναι τα μπουρδέλα και τα studio για να κάνεις μπάνιο.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.171
Κριτικές
26
Like
11.105
Πόντοι
4.746
εγώ πάω σε ένα παρακμιακό γυμναστήριο είναι υπόγειο απο απέξω δεν φαίνεται ότι είναι γυμναστήριο προφανώς είναι παράνομο το έχει ένας Ελληνοαμερικανός το έχει από το 1991 έχει αρκετά όργανα όμως και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά
Που είναι αυτό τυπε μου;; Γιατί έχουμε φάει τα γυμναστήρια από το 1996 και δεν το ξέρω
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.831
Κριτικές
21
Like
10.929
Πόντοι
4.546

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Yava, Alterlife & Mega Gym γίνεται χαμός από πιτσιρίκια και δεν μπορείς να κάνεις γυμναστική. Εγώ οταν πηγαίνω ώρες 17.30 με 21.00 κάθε φορά σε κάθε μηχάνημα περιμένουν δυο πριν από εμένα. Ουσιαστικά πέταξα τα λεφτά μου σε μια συνδρομή που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω.

Αλλά να ξέρεις, ότι και το Holmes στο Μαρούσι που θέλουν 90 ευρώ το μήνα, μπουκώνει κάποιες φορές τις ώρες αιχμής
Εγώ θα πηγαίνω μάλλον Holmes όπως πάει το πράγμα. Γλυφάδα
 
Τελευταία τροποποίηση:

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Εγώ θα πηγαίνω μάλλον Holmes όπως πάει το πράγμα. Γλυφάδα
Πάντως με τις καραντίνες κτλ φαντάζομαι πως αρκετοί θα πήραν εξοπλισμό γυμναστηρίου για το σπίτι , τον οποίο ίσως τώρα να μην τον χρειάζονται. Άρα υποθέτω πως θα υπάρχει αρκετή ποικιλία σε μεταχειρισμένα για κάποιον που θέλει να κάνει τώρα ενα home gym. Σε περίπτωση που το σκέφτεσαι και για home gym δηλαδή ... η αν όχι για όποιον το σκέφτεται.

Βέβαια εσυ λες οτι θες και ποικιλία σε μηχανήματα , οπότε λίγο δύσκολο να βολευτείς με εξοπλισμό σπιτιού.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Πάντως με τις καραντίνες κτλ φαντάζομαι πως αρκετοί θα πήραν εξοπλισμό γυμναστηρίου για το σπίτι , τον οποίο ίσως τώρα να μην τον χρειάζονται. Άρα υποθέτω πως θα υπάρχει αρκετή ποικιλία σε μεταχειρισμένα για κάποιον που θέλει να κάνει τώρα ενα home gym. Σε περίπτωση που το σκέφτεσαι και για home gym δηλαδή ... η αν όχι για όποιον το σκέφτεται.

Βέβαια εσυ λες οτι θες και ποικιλία σε μηχανήματα , οπότε λίγο δύσκολο να βολευτείς με εξοπλισμό σπιτιού.
Ακριβώς αυτό που λες στη τελευταία παράγραφο. Εγώ θέλω ποικιλία συν την νοοτροπία ενός καλού γυμναστηρίου - ναι και με την κοινωνικότητα του και όλα μαζί. Απλά ποιότητα και όχι πλεμπαρία. Δεν είμαι εστέτ αλλά έχω παρατηρήσει πως η συντριπτική πλειοψηφία των συμπολιτών μας έχουν μια μιζέρια που μεταδίδεται. Το συναντώ παντού.
Στα φθηνά γυμναστήρια πάει όλη η σαβουρα και η κακής ποιότητας μετανάστες - που ούτε να προσαρμοστούν θέλουν ούτε τίποτα. Επιβάλλουν μαζί με την ινσταγκραμίστικη παρουσία της ελληνικής πιτσιρικαρίας την άθλια εικόνα τους σε όλο το γυμναστήριο.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.211
Κριτικές
18
Like
19.995
Πόντοι
4.546
Εγώ θα πηγαίνω μάλλον Holmes όπως πάει το πράγμα. Γλυφάδα
Το γυμναστήριό μου, που θα ανοίξω σε συνεργασία με τους Ντράγκονς για επενδυτές, θα λέγεται "JOHN HOLMES" όλο το όνομα...
Οι ΜΥΣΤΕΣ θα καταλαβαίνουν ΑΜΕΣΩΣ το συνθηματικό, και θα συρρέουν από παντού...χαμός!
Οι γυμνάστριες ΑΥΣΤΗΡΑ με στριγκ και ημίγυμνες, θα μας δείχνουν τις ασκήσεις...
Ο πορνομετανάστης Δημητράκης επί της υποδοχής, και ο Καλόγερος στοι επιχειρηματικό σχέδιο της επιχείρησης...
Φυσικά, θα υπάρχουν και "μυστικά δωμάτια", για όσους θέλουν να συνεχίσουν την "γυμναστική" τους, μετά την προπόνηση, με τις ανάλογες χρεώσεις ανά ώρα...

Y.Γ.: για να είμαστε και στο πνεύμα της, αγαπημένης μας, παρούσας ιστοσελίδας.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
637
Like
1.374
Πόντοι
206
Φίλε Μενέδημε, ένα από τα καλύτερα γυμναστήρια στην Ελλάδα είναι το Crossfit North Zone στον Γέρακα Παλλήνης. Βέβαια δεν παρέχει την γυμναστηριακού τύπου άσκηση που ψάχνεις με τα τράβα σπρώξε των οργάνων του γυμναστηρίου. Αν σε αρέσει το crossfit είναι από τα καλύτερα.
 
Εγγρ.
12 Μαΐ 2022
Μηνύματα
326
Like
916
Πόντοι
81
Φίλε Μενέδημε, ένα από τα καλύτερα γυμναστήρια στην Ελλάδα είναι το Crossfit North Zone στον Γέρακα Παλλήνης. Βέβαια δεν παρέχει την γυμναστηριακού τύπου άσκηση που ψάχνεις με τα τράβα σπρώξε των οργάνων του γυμναστηρίου. Αν σε αρέσει το crossfit είναι από τα καλύτερα.
και στην θεσσαλονκκη εχει αρκετα και αξιολογα γυμναστηρια, και τωρα με την νεα υπερταχεια που θα κανει ο κουλης το αθηνα-θεσ/νη θα γινεται σε 3 ωρες, και σε συνδιασμο με το μετρο θεσ/νικης μεσα σε ενα απογευμα θα ειναι πειραια - θεσσαλονικη και φυσικα και καλογυμανασμενος και κοσμογυρισμενος
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Υποψιν οτι αν εγγραφεις στο holmes εχεις τρελες παροχες, επισης προσβαση σε ολα τους τα gyms.
Πολύ σωστά. Όταν κάλεσα, πριν 3 μήνες, μου είπαν αυτολεξεί ότι με 90€ το μήνα μπορείς να κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν γνωρίζω όμως αν μπορείς να χρησιμοποιείς το πάρκινγκ που μου ανέφεραν ότι υπάρχει. Αυτό δεν το ξέρω. Δεν με αφορά καθώς αυτή τη περίοδο δεν έχω αυτοκίνητο.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Φίλε Μενέδημε, ένα από τα καλύτερα γυμναστήρια στην Ελλάδα είναι το Crossfit North Zone στον Γέρακα Παλλήνης. Βέβαια δεν παρέχει την γυμναστηριακού τύπου άσκηση που ψάχνεις με τα τράβα σπρώξε των οργάνων του γυμναστηρίου. Αν σε αρέσει το crossfit είναι από τα καλύτερα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον - ωστόσο λόγω ενός σοβαρού ορθοπεδικού θέματος δεν μπορώ να κάνω αυτού του είδους την προπόνηση. Δεν μου το επιτρέπουν οι γιατροί. Εγώ χρειάζομαι γυμναστήριο με σωστά συντηρημένα όργανα και κυρίως Χάμερ. Δεν με ενδιαφέρουν τα πολλά κιλά ούτε θέλω να κάνω bodybuilding στα 40 μου.
Το CrossFit είναι κάτι πολύ ωραίο αλλά δεν με αφορά. Επίσης η περιοχή που μου αναφέρεις είναι ιδιαίτερα μακριά.
Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ πολύ!
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Το γυμναστήριό μου, που θα ανοίξω σε συνεργασία με τους Ντράγκονς για επενδυτές, θα λέγεται "JOHN HOLMES" όλο το όνομα...
Οι ΜΥΣΤΕΣ θα καταλαβαίνουν ΑΜΕΣΩΣ το συνθηματικό, και θα συρρέουν από παντού...χαμός!
Οι γυμνάστριες ΑΥΣΤΗΡΑ με στριγκ και ημίγυμνες, θα μας δείχνουν τις ασκήσεις...
Ο πορνομετανάστης Δημητράκης επί της υποδοχής, και ο Καλόγερος στοι επιχειρηματικό σχέδιο της επιχείρησης...
Φυσικά, θα υπάρχουν και "μυστικά δωμάτια", για όσους θέλουν να συνεχίσουν την "γυμναστική" τους, μετά την προπόνηση, με τις ανάλογες χρεώσεις ανά ώρα...

Y.Γ.: για να είμαστε και στο πνεύμα της, αγαπημένης μας, παρούσας ιστοσελίδας.
Πάντως ναι, πέραν της πλάκας, ο χώρος έχει ανάγκη από γυμναστήρια τύπου Holmes. Έχουμε πήξει στη σαβουρα.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Ρε παιδια γραφουμε την αποψη μας ολοι στο θεμα οτι ο νηματοθετης χρειαζεται να βρει ενα καλο γυμναστηριο. Δεν εχετε αντιληφθει ισως τη βασικη του αναγκη. Ο ανθρωπος θελει να βρει εναν χωρο για να γνωρισει και κανενα μωρακι να ριξει και κανα γαμησακι και που ξερεις μπορει να κατσει και σχεση.
Εγω φιλε @ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ μπορω να σου προτεινω Gym tonic ειναι κοντα στο holmes που ηξερα οτι παιζει πολυ και καλο μουνι, αλλα εκει μομο για πηδημα γιατι οι περισσοτερες ειναι βιζιτες. Για αναζητηση σοβαρης σχεσης με σκοπο τη δημιουργια οικογενειας και παιδιων Yoga.
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.406
Κριτικές
107
Like
7.884
Πόντοι
7.815
Πολύ σωστά. Όταν κάλεσα, πριν 3 μήνες, μου είπαν αυτολεξεί ότι με 90€ το μήνα μπορείς να κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν γνωρίζω όμως αν μπορείς να χρησιμοποιείς το πάρκινγκ που μου ανέφεραν ότι υπάρχει. Αυτό δεν το ξέρω. Δεν με αφορά καθώς αυτή τη περίοδο δεν έχω αυτοκίνητο.
Parking έχει μόνο το Holmes στο Μαρούσι, στο -3 level του εμπορικού κ μέχρι 3 ώρες είναι ΔΩΡΕΑΝ. Μετά έχει χρέωση. Νομιζω 3 ευρώ η 1η ώρα (δλδ με 4 ώρες παραμονής πληρώνεις 3 euro).

Με 10 ευρώ επιπλέον το μήνα, μπορείς να πηγαίνεις ταυτόχρονα κ στο Holmes Γλυφάδας και σε αυτό στο City Link.

Γνώμη μου: από τα καλύτερα value for money, αν το αντέχεις το 90άρι. Αμα το προπληρώσεις για ένα χρόνο, πάει στα 80 euro /μήνα.
Εδινα 60 euro συνδρομή το μήνα σε κολυμβητήριο. Και κουβάλαγα πετσέτες, χεράκια, pull boy, αφρόλουτρα, κλπ. Στα Holmes, οι πισίνες έχουν τα πάντα, απο περιφεριακό εξοπλισμο. Επίσης έχουν δωρεαν ομαδικά Aqua Aerobic. Οπως δωρεαν ομαδικά σε spinning, κλπ, κλπ.

Στο Holmes σε κάθε επίσκεψη σου δίνουν πετσέτες (μια προσώπου κ μια σώματος), οι ντουζιέρες έχουν μέσα dispenser με αφρόλουτρο κ σαμπουαν, μέχρι κ πιστολάκια στα αποδυτήρια. Στο Μαρούσι δύσκολο να φρακάρει από κόσμο γιατι είναι τεράστιο. Αν γίνει κάτι τέτοιο, τότε οι γυμναστές το διαχειρίζονται περίφημα (είναι έμπειρη κ εκπαιδευμένοι σωστά).
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.458
Κριτικές
2
Like
5.723
Πόντοι
2.356
Ρε παιδια γραφουμε την αποψη μας ολοι στο θεμα οτι ο νηματοθετης χρειαζεται να βρει ενα καλο γυμναστηριο. Δεν εχετε αντιληφθει ισως τη βασικη του αναγκη. Ο ανθρωπος θελει να βρει εναν χωρο για να γνωρισει και κανενα μωρακι να ριξει και κανα γαμησακι και που ξερεις μπορει να κατσει και σχεση.
Εγω φιλε @ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ μπορω να σου προτεινω Gym tonic ειναι κοντα στο holmes που ηξερα οτι παιζει πολυ και καλο μουνι, αλλα εκει μομο για πηδημα γιατι οι περισσοτερες ειναι βιζιτες. Για αναζητηση σοβαρης σχεσης με σκοπο τη δημιουργια οικογενειας και παιδιων Yoga.
Δεν ψάχνω για πήδημα. Θέλω ένα κλαμπ σε στυλ Holmes.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
1
Like
6.146
Πόντοι
2.356
Parking έχει μόνο το Holmes στο Μαρούσι, στο -3 level του εμπορικού κ μέχρι 3 ώρες είναι ΔΩΡΕΑΝ. Μετά έχει χρέωση. Νομιζω 3 ευρώ η 1η ώρα (δλδ με 4 ώρες παραμονής πληρώνεις 3 euro).

Με 10 ευρώ επιπλέον το μήνα, μπορείς να πηγαίνεις ταυτόχρονα κ στο Holmes Γλυφάδας και σε αυτό στο City Link.

Γνώμη μου: από τα καλύτερα value for money, αν το αντέχεις το 90άρι. Αμα το προπληρώσεις για ένα χρόνο, πάει στα 80 euro /μήνα.
Εδινα 60 euro συνδρομή το μήνα σε κολυμβητήριο. Και κουβάλαγα πετσέτες, χεράκια, pull boy, αφρόλουτρα, κλπ. Στα Holmes, οι πισίνες έχουν τα πάντα, απο περιφεριακό εξοπλισμο. Επίσης έχουν δωρεαν ομαδικά Aqua Aerobic. Οπως δωρεαν ομαδικά σε spinning, κλπ, κλπ.

Στο Holmes σε κάθε επίσκεψη σου δίνουν πετσέτες (μια προσώπου κ μια σώματος), οι ντουζιέρες έχουν μέσα dispenser με αφρόλουτρο κ σαμπουαν, μέχρι κ πιστολάκια στα αποδυτήρια. Στο Μαρούσι δύσκολο να φρακάρει από κόσμο γιατι είναι τεράστιο. Αν γίνει κάτι τέτοιο, τότε οι γυμναστές το διαχειρίζονται περίφημα (είναι έμπειρη κ εκπαιδευμένοι σωστά).

Άριστο φαίνεται.

Thanks για το tip.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom