Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 369K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456

Εύχομαι σε μερικούς που τους υποστηρίζουν εδώ μέσα να κάνουν τέτοια σκηνικά σε γονείς και συγγενείς τους,να τους δω μετά τι θα λένε.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.890
Κριτικές
16
Like
14.712
Πόντοι
6.515
Συγκεντρωθειτε παιδες.
Κρινουμε το γεγονος του πυροβολισμου στο κεφαλι.
Δεν "αγιαζουμε" τους Ρομα.
Ναι ειναι μαστιγα.
Ναι ειναι παραβατικοι σε μεγαλο ποσοστο.
Αλλα αυτο δε το εξεταζουμε στο παρων θεμα.
Η βια φερνει βια και θα εχουμε μαλλον κι αλλα θυματα και κριματα
οσο σερνεται η ανοχη στην μικρο εγκληματικοτητα και κρυβουν το προβλημα κατω απ το χαλι αυτο θα εκρηγνυται με αφορμη καποια ατυχη συγκυρια

στις ευρωπαικες πολεις μαροκινοι καινε και τραμπουκιζουν ενω κερδισαν, αν εχαναν τι θα καναν?
Απλα ειναι επιδειξη δυναμης
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Εγώ χαίρομαι που τους γαμανε στις ευρωπαϊκές πόλεις, γιατί αυτοί όλοι κουνούσαν το δάχτυλο στην Ελλάδα για διάφορα θέματα ΔΝΤ κτλ. Έχουν να φάνε πουτσα μεγάλη από δαυτους, περίμενε να δεις.
οσο σερνεται η ανοχη στην μικρο εγκληματικοτητα και κρυβουν το προβλημα κατω απ το χαλι αυτο θα εκρηγνυται με αφορμη καποια ατυχη συγκυρια

στις ευρωπαικες πολεις μαροκινοι καινε και τραμπουκιζουν ενω κερδισαν, αν εχαναν τι θα καναν?
Απλα ειναι επιδειξη δυναμης
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.890
Κριτικές
16
Like
14.712
Πόντοι
6.515
Εγώ χαίρομαι που τους γαμανε στις ευρωπαϊκές πόλεις, γιατί αυτοί όλοι κουνούσαν το δάχτυλο στην Ελλάδα για διάφορα θέματα ΔΝΤ κτλ. Έχουν να φάνε πουτσα μεγάλη από δαυτους, περίμενε να δεις.
Όσο αυξάνονται κι εδώ τα ίδια έρχονται
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.890
Κριτικές
16
Like
14.712
Πόντοι
6.515
Τυποι τα βοθροκαναλα ασχολούνται με τους γυφτους και υποβαθμίστηκε το φετινό μπάχαλο γεωργοπούλου

Μήπως πρεπει να επαναληφθεί?
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Οι γύφτοι έχουν μάθει να κλέβουν, έτσι μεγαλώνουν, κάνουν μεγάλες οικογένειες και ζουν εις βάρος μας, δε θα ταΐζουμε εμείς τις οικογένειες των γύφτων.

20221207_145928.jpg
 

Mister_T_bourdeliaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
79
Κριτικές
3
Like
741
Πόντοι
360
Ουτε εγω προσπαθησα να διαφυγω τυπε μου σε ελεγχο της αστυνομιας.
Γιατι γνωριζω απο πριν πως θα με αντιμετωπισουν κοσμια.
Εχω αντιμετωπισει καποιες φορες θεματα με τους τροπους ορισμενων τροχαιων οταν ημουν πιτσιρικας αλλα οκ ψιλοπραγματα.
Αν ομως ηξερα οτι θα εχω μπελαδες για τον χι ψι ωμεγα λογο(δεν εχω διπλωμα οδηγησης γιατι ειμαι κατω απο 18 πχ η οτι θα μου φερθουν ασχημα αν ημουν ξενος) τοτε ισως προσπαθουσα-κακως,ΠΟΛΥ κακως-να ξεφυγω.
Απο εκει και περα θα ακολουθουσε μια κατασταση εντασης που καλο θα ταν η αστυνομια να ειχε τον πρωτο λογο και τροπο αποκλιμακωσης.
Αυτο σημαινει πως η σφαιρα στο κεφαλι θα πρεπε να ειναι η τελευταια λυση οχι η πρωτη.
Αν ηταν ο γιος καποιου απο τους αστυνομικους στη θεση του ρομα πες μου παλι σφαιρα στο κεφαλι θα ετρωγε με την ιδια ακριβως συμπεριφορα;
Συμφωνω με ολα αυτα που λες, πλην του προτελεταιου:
Δεν ηταν ακινητος ο στοχος... αρα η ήταν ο super snipper, ή ηταν μια ατυχη βολή...
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.443
Like
7.021
Πόντοι
1.056
Μια ωραία ιδέα που μου ήρθε μόλις, να τους μαντρώσουν όλους σε μια Μακρόνησο ή μια Γυάρο και να τους αφήσουν εκεί να αναπαραχθούν και να ζήσουν, όσο για το οικονομικό, με τα επιδόματα που παίρνουν θα τροφοδοτούνται και θα βοηθιούνται με υποδομές και πρώτες ύλες. Για ταξίδια εκτός του νησιού θα χορηγείται βίζα.

Είναι πολλοί , πάνω απο 200 χιλιάδες. Γι αυτό άλλωστε και τους γλείφουν τα γύφτικα παπάρια οι Μαυρογιαλούροι για τα ψηφαλάκια. Δε μας φτάνει ούτε η Κρήτη για να τους μαντρώσουμε.

Στα σοβαρά τώρα , η μονη ρεαλιστική επιλογή είναι κοψιμο επιδοματων και κοψιμο ατιμωρησίας . Δεν είμαστε πλούσια χώρα αλλά έχουμε αρκετά λεφτά για φυλακές και σφαίρες. Από εκεί και πέρα, οταν καταλάβουν οτι το παρτι τελείωσε ή θα αναγκαστούν να προσαρμοστούν και να συμπεριφέρονται σαν άνθρωποι ή θα φύγουν απο τη χώρα για άλλες μπανανίες (αυτο ειναι το πιο πιθανο σεναριο) ή θα αφανιστούν δια της φυσικης επιλογης. Σε λιγοτερο απο 15-20 χρονια δε θα υπαρχει προβλημα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.180
Like
34.495
Πόντοι
9.931
Απο τι στιγμη που ειναι Έλληνες πολίτες για ποιο λογο πρέπει να παίρνουν επιπλέον επιδόματα απο αυτα που παίρνει ενας «κανονικος» Έλληνας;;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.938
Πόντοι
9.297
πιο ταιριαστο θα ηταν σε κανενα υπονομο τυπε,και να τον θαψουν σε καμια χεστρα :shit::shit::shit:


f6o5ho8bvb281.png
Σωρρυς κιόλας...αλλά άρχισα να περδομαι από τον γελωταν!!!!!
Τι είναι αυτή η καφετί μάζα στην δεξιά γωνία της υπέροχης αυτής φωτογραφίας;;;;;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.938
Πόντοι
9.297
Απο τι στιγμη που ειναι Έλληνες πολίτες για ποιο λογο πρέπει να παίρνουν επιπλέον επιδόματα απο αυτα που παίρνει ενας «κανονικος» Έλληνας;;
Θεωρούνται "ειδική κατηγορία πληθυσμού"....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.290
Κριτικές
62
Like
44.938
Πόντοι
9.297
Τη μάνα του αξαρλιάν την έχει δει κανείς ;;;
Τις μανάδες των 3 που έκαψαν ζωντανούς στη μαρφίν ;;;

Όσοι δολοφονούνται από αναρχοκουμμούνια, ξεχνιόνται γρήγορα.
Ηττήθηκαν στο πεδίο της μάχης,νίκησαν ιδεολογικά...μόνο εδώ αυτά!
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Τυπε, από προχθές μέχρι σήμερα η αστυνομία λέει και ξελέει για το συμβάν, στην αρχή, μάθαμε οτι ανταλλαξαν πυροβολισμους, επειτα μάθαμε ότι τους εμβολισε, στην συνέχεια, ότι προσπάθησε να τους εμβολισει και δεν τα κατάφερε, αργότερα ότι απλά οδηγούσε με μεγάλη ταχύτητα και ήταν επικίνδυνος για την ασφάλεια των πολιτών.
Λοιπόν, όλα αυτά λένε κάτι, τι ακούσεις γύφτο, τι ακούσεις μπάτσο, ο καθένας την καμπούρα του θα υπερασπιστεί και πολύ πιθανον από την σύγχυση να αραδιάσει ένα σωρό ψέμματα.

Σε αυτό που έγραψες, ότι έτρεχε, αν δεν τον καταδίωκαν δεν θα έτρεχε.
Και για να το δούμε ακόμα πιο ρεαλιστικα, οι αστυνομικοί ήξεραν την παρανομία του, ότι έκλεψε 20€ δηλαδή, καφέ έπιναν στο πρατηριο (φίλοι του πρατηριουχου ήταν λογικά, αυτοί στα Everest πίνουν συνήθως καφέ) , και τον κυνήγησαν για χάρη του φίλου τους ο οποίος τους παρακινησε να το κάνει.

Αν φερειπείν, καλούσε κάποιος πρατηριούχος την αστυνομία και έλεγε "παιδιά μου έκλεψαν 20€ βενζίνη το αυτοκίνητο με πινακίδες ΧΧΧ 9999" , πιστεύεις θα είχε ασχοληθεί η αστυνομία.
"Ναι ναι θα το ψάξουμε" θα έλεγαν και θα συνέχιζαν να κάνουν κύκλους με το καλαμάκι στο φραπέ.
Δηλαδή επειδή τρέχει ο άλλος δεν θα τους καταδιώκει η Αστυνομία, το ακούσαμε και αυτό.

Να θυμίσω βέβαια πως πριν το καλοκαίρι είχε βγει βίντεο όπου Αστυνομικοί καταδίωκαν Ντάτσουν με γύφτους και τους άφησαν ακριβώς για να μην γίνει κανένα κακό.
Και μετά από αυτό υπήρξε προφανώς κατακραυγή γιατί πουθενά στον κόσμο δεν γίνεται κάτι τέτοιο.
Οδηγία ΣΥΡΙΖΑ ήταν και καλώς πλέον οι καταδιώξεις συνεχίζονται μετά από παρέμβαση του Υπ. Δικαιοσύνης.
Και αν δεν σταματούν οι κακοποιοί στο κάλεσμα της Αστυνομίας καλώς ακινητοποιούνται.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.142
Κριτικές
2
Like
18.662
Πόντοι
3.656
τι ψεκάζουν τα καργιόλια ?
ή μήπως φταίνε οι βαρβαρικές ορδές που στο διάβα τους έσπειραν κακομούτσουνους υποκριτές ?
Να μαζευτούνε οι γύφτοι έξω απο μαγαζιά-σπίτια των ρομαλάγνων να τους προσφέρουν εικοσάρι κ κωλαράκι αν θέλουνε
Το λογικό έπραξε ο μπάτσος, κινδύνεψε η ζωή του και αμύνθηκε .Μπορεί η σφαίρα να μην έβρισκε στόχο και να ήταν μακαρίτης
Βρήκε τυχαία στο κεφάλι τον γύφτο και σχόλασε ο γάμος.
Η πολιτεία να δώσει τα εύσημα στο όργανο και να σπάσει όλα τα γκέτο , αν χρειαστεί και με ναπάλμ :rockon:
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Όσο αυξάνονται κι εδώ τα ίδια έρχονται
εγώ στην γειτονιά τους είπα ότι αν δω το οτιδήποτε να συμβαίνει στα αρχίδια μου
αφού δεν ασχολείται κανένας με τίποτα.το ίδιο θα κάνω και εγώ
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Δηλαδή επειδή τρέχει ο άλλος δεν θα τους καταδιώκει η Αστυνομία, το ακούσαμε και αυτό.
Έτρεξε επειδη τον καταδίωξαν.
Απλό.
Να θυμίσω βέβαια πως πριν το καλοκαίρι είχε βγει βίντεο όπου Αστυνομικοί καταδίωκαν Ντάτσουν με γύφτους και τους άφησαν ακριβώς για να μην γίνει κανένα κακό.
Πολυ προτιμότερο από το να γίνει η προχθεσινή ανοησία.
Φανταζομαι ακούς τι γίνεται εδώ και 2 μέρες.
Αν δεν είχε γίνει το προχθεσινό δεν θα είχαμε τα σημερινά.

Και μετά από αυτό υπήρξε προφανώς κατακραυγή γιατί πουθενά στον κόσμο δεν γίνεται κάτι τέτοιο.
Δεν γίνεται διότι πολύ απλά εδώ οι αστυνομικοι στην συντριπτική τους πλειοψηφία δεν κάνουν τα απαραίτητα ψυχολογικά τεστ, ή τα κάνουν εντελώς τυπικά κι έχουμε κάτι τύπους που σε μια κρίσιμη στιγμή δεν θα λειτουργήσουν όπως πρέπει.
Το αντίθετο δηλαδή με τα πιο προηγμένα κράτη που ευλογως θα υπήρχε κατακραυγή.

Οδηγία ΣΥΡΙΖΑ ήταν και καλώς πλέον οι καταδιώξεις συνεχίζονται μετά από παρέμβαση του Υπ. Δικαιοσύνης.
Και αν δεν σταματούν οι κακοποιοί στο κάλεσμα της Αστυνομίας καλώς ακινητοποιούνται.
Εμ βεβαια, αν δεν έβαζες και λίγο ΣΥΡΙΖΑ στην μέση δεν γινόταν.

Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;
Στο ξαναγράφω, ότι έχεις ένα μάτσο ανεκπαίδευτους αστυνομικούς, που σε τέτοιες κρίσιμες στιγμές θα λειτουργουσαν όπως εσύ κι εγώ.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.226
Like
24.141
Πόντοι
6.056
Έτρεξε επειδη τον καταδίωξαν.
Απλό.
αν δεν εκλεβε την βενζινη δεν θα τον καταδιωκαν

αν οταν τον καταδιωξαν σταματουσε στην ακρη δεν θα τον πυροβολουσαν στα μουτρα

απλουστερο.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
αν δεν εκλεβε την βενζινη δεν θα τον καταδιωκαν

αν οταν τον καταδιωξαν σταματουσε στην ακρη δεν θα τον πυροβολουσαν στα μουτρα

απλουστερο.
Γράφεις υποθέσεις, γράφω αποτελέσματα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Έτρεξε επειδη τον καταδίωξαν.
Απλό.

Πολυ προτιμότερο από το να γίνει η προχθεσινή ανοησία.
Φανταζομαι ακούς τι γίνεται εδώ και 2 μέρες.
Αν δεν είχε γίνει το προχθεσινό δεν θα είχαμε τα σημερινά.


Δεν γίνεται διότι πολύ απλά εδώ οι αστυνομικοι στην συντριπτική τους πλειοψηφία δεν κάνουν τα απαραίτητα ψυχολογικά τεστ, ή τα κάνουν εντελώς τυπικά κι έχουμε κάτι τύπους που σε μια κρίσιμη στιγμή δεν θα λειτουργήσουν όπως πρέπει.
Το αντίθετο δηλαδή με τα πιο προηγμένα κράτη που ευλογως θα υπήρχε κατακραυγή.

Εμ βεβαια, αν δεν έβαζες και λίγο ΣΥΡΙΖΑ στην μέση δεν γινόταν.

Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;
Στο ξαναγράφω, ότι έχεις ένα μάτσο ανεκπαίδευτους αστυνομικούς, που σε τέτοιες κρίσιμες στιγμές θα λειτουργουσαν όπως εσύ κι εγώ.

Τί γίνεται δυό μέρες τώρα;
Εγώ βλέπω όλο τον κόσμο να λέει καλώς έπραξαν οι Αστυνομικοί και οι εγκληματίες να χτυπιούνται, να καίνε και να διαμαρτύρονται καθώς τους σιγοντάρει ο αριστερός πολιτικός οχετός της χώρας δια ιδίον όφελος.

Προφανέστατα δεν είναι προτιμότερο να αφήνουν τους εγκληματίες να φεύγουν ανενόχλητοι.
Αυτά μόνο σε αναρχικές ουτοπίες, υπανθρώπων αμοιβάδων που δεν θέλουν να έχουν καμμία σκοτούρα για τους άλλους και την κοινωνία.

Μάλλον για αυτό ονειρεύεστε κομμουνισμούς. Κράτος πατερούλης και καμμία προσωπική ευθύνη. Αυτά βέβαια είναι ελκυστικά μόνο σε "μειωμένης ευθύνης" άτομα και όχι στον μέσο άνθρωπο που θέλει από την φύση του να προοδεύει.
 

aris pa

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
46
Like
5.302
Πόντοι
5.646
αν δεν εκλεβε την βενζινη δεν θα τον καταδιωκαν

αν οταν τον καταδιωξαν σταματουσε στην ακρη δεν θα τον πυροβολουσαν στα μουτρα

απλουστερο.
Δεν σταμάτησε σε σήμα που του έγινε
Συνέχισε την πορεία του η οποία ήταν και επικίνδυνοι για άλλους πολίτες
Τώρα βέβαια το αν θα έπρεπε να πυροβολήσουν η όχι αυτό είναι άλλο σενάριο
Και πέρυσι έτσι δεν έγινε με κλεμμένο αυτοκίνητο στην Αθήνα;
Που κατά τη διάρκεια της καταδίωξης από τα πυρά σκοτώθηκε οδηγός του κλεμμένου οχήματος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom