Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 369K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Καναλι action 24
Καλιακμανης αστυνομικος -<Λενε γιατι οι αστυνομικοι ασχολουνται συνεχεια με τους Ρομα. Απο το αστυνομικο δελτιο τις ανακοινωσεις, διαβαζουμε Συμμορια Ρομα συνεληφθη επειδη εκλεβε, συμμορια Ρομα συνεληφθη για απατες, συμμορια Ρομα...>
Δημοσιογραφος -<Οχι, μην το κανετε αυτο. Δεν μας ενδιαφερει εαν ειναι Ελληνας, Αλβανος, Ρομα.>

Και ποιον ενδιαφερει απο που ειναι ο παραβατικος; Ο κλεφτης, ο δολοφονος, ο απατεωνας, ο βιαστης. Κανεναν δεν ενδιαφερει. Αλλα θα αποκρυψουμε τα πραγματικα περιστατικα;
Εαν αυτοι που παρανομουν οι περισσοτεροι ειναι Ρομα, ειναι αλλοδαποι, με αυτους θα ασχοληθει η αστυνομια. Με ποιον θα ασχοληθει; Με τους προσκοπους;
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.389
Like
4.775
Πόντοι
456
Μια ωραία ιδέα που μου ήρθε μόλις, να τους μαντρώσουν όλους σε μια Μακρόνησο ή μια Γυάρο και να τους αφήσουν εκεί να αναπαραχθούν και να ζήσουν, όσο για το οικονομικό, με τα επιδόματα που παίρνουν θα τροφοδοτούνται και θα βοηθιούνται με υποδομές και πρώτες ύλες. Για ταξίδια εκτός του νησιού θα χορηγείται βίζα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Τυπε, ουδέτερη σταση έχω, στα αρχιδια μου κιόλας.

Μου κάνει εντύπωση όμως, όλη αυτή η διαφορά στην αντίδραση του μέσου Νεοελληνα που τα τσουβαλιαζει όλα για όλους.

Στον έναν που κραδαινε όπλο καλασνικοφ δημοσιοως και δεν υπακουσε την αστυνομία, "αχ το παλικάρι μας κρίμα, ήρωας, αθανατος"

Στον 16χρονο Ρομά "καλά του κανανε του βρωμογυφτου, ακούς εκεί να κλεψει 20€ βενζίνη και να μην υπακούσει την αστυνομία"

Προφανώς είσαι στα αρχίδια σου τύπε. Αν δεν ήσουν θα κοιτούσες να ενημερώνεσαι από διαφορετικές πηγέςως σκεπτόμενος πολίτης και θα αναζητούσες την αλήθεια.

Τέλος για το μαλακισμένο που έτρεχε, αν έπαιρνε παραμάζωμα κανέναν τί θα λέγαμε;

Δημόσιος κίνδυνος, καλώς τον πυροβόλησαν.

Και αφήστε τις χαζομάρες περί "16χρονου παιδιού", ήξεραν οι αστυνομικοί την ηλικία του;

Τον κάνει λιγότερο κίνδυνο επειδή είναι δύο χρόνια μικρότερος; Αν αλλάζει κάτι είναι πως θα πρέπει να μπουσουριάσουν και τους γονείς του ΑΝ έχει και δεν είναι αγνώστου πατρός-μητρός κτλπ.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
οι ρομά θεωρουνται και ειναι ημεδαποι...Ελληνες πολιτες.

περα απο κλοπες παντως,σπανια θα δολοφονησουν,θα βιασουν η οτιδηποτε αλλο.....καμια σχεση με τους σκληρους ποινικους.

μονο μεταξυ τους οταν συμπλεκονται,θα ξεφυγει η κατασταση...σαν τους Πακιστανους δηλαδη.

Είσαι άσχετος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.467
Πόντοι
3.296
.
Μια ωραία ιδέα που μου ήρθε μόλις, να τους μαντρώσουν όλους σε μια Μακρόνησο ή μια Γυάρο και να τους αφήσουν εκεί να αναπαραχθούν και να ζήσουν, όσο για το οικονομικό, με τα επιδόματα που παίρνουν θα τροφοδοτούνται και θα βοηθιούνται με υποδομές και πρώτες ύλες. Για ταξίδια εκτός του νησιού θα χορηγείται βίζα.
Ωραια ιδεα τυπε.
Με μια διαφορα.
Να απομονωθουν εκει οι εξης:
-Φανατικοι χουλιγκανς
-κομματοσκυλα που τα χουν κανει πλακακια με πολιτικους για να τρωνε ψωμακι εκεινοι και οι σποροι τους
-οι διεφθαρμενοι πολιτικοι που δε λειτουργουν για το κοινο καλο,αλλα παρατυπα και παρανομα.
-Οι καμικαζι καθε φυσης που κανουν σφηνες,πατανε τερμα γκαζια σε δημοσιους δρομους οχι για να ξεφυγουν απο καποιον αλλα για να νοιωσουν μαγκες και αδρεναλινη που αδυνατουν να παρουν απο το πουλι τους
Οσους κανουν παραβασεις του κοκ και ζητανε και τα ρεστα αν τους την πεις
Οσοι πατανε τις διαβασεις πεζων και δεν αναγνωριζουν το λαθος τους
Οσοι σταματανε σε φαναρι που στριβει χωρις φλας
-Οι τσαμπουκαλεμενοι σφιχτερ μαν τατουζακηδες που την εχουν δει μαφιοζοι η νομος και ταξη και εχουν στο τσεπακι τον τσαμπουκα μεχρι να βρεθουν στο λαθος ανθρωπο να τους σπασει οτι κοκκαλο εχουν και δεν εχουν
-Οι γυναικες που παιζουν βρωμικα και δε σεβονται τους ανδρες τους
Τους λενε ψεμματα και βαζουν πανω απ ολα το ναρκισσισμο τους
-Οι εθνικιστες και οι ρατσιστες πασης φυσης που υποτιμουν την αξια των ανθρωπων που δεν ανηκουν στο εθνος η τη φυλη τους
-Οι κακοι και δηθεν ηθικολογοι που αντι να κοιταξουν την καμπουρα τους βλεπουν μονο τα λαθη του διπλα τους
-Οι παιδεραστες και οι βιαστες.
-Οσοι ασκουν ενδοοικογενειακη βια
Αν απομακρυνοταν ολοι αυτοι πιστεψε με η κοινωνια θα ομορφαινε τοσο που το βαρος των ρομα θα ταν αμελητεο.
Υγ Προσεξε πως δεν ανεφερα φυλη η εθνικοτητα στη λιστα μου.Αυτο σημαινει πως ακομη και καποιοι ρομα(μαζι με ελληνες,κυπριους,ισπανους,αλβανους,ρουμανους,σαμανους) θα μπορουσαν να πανε στο νησι..
@macchiato man που σαι φιλε με την ωραια γραφη σου;
Ξεχωριζεις να ξερεις:hi:
Καλημερες
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Προφανώς είσαι στα αρχίδια σου τύπε. Αν δεν ήσουν θα κοιτούσες να ενημερώνεσαι από διαφορετικές πηγέςως σκεπτόμενος πολίτης και θα αναζητούσες την αλήθεια.

Τέλος για το μαλακισμένο που έτρεχε, αν έπαιρνε παραμάζωμα κανέναν τί θα λέγαμε;

Δημόσιος κίνδυνος, καλώς τον πυροβόλησαν.

Και αφήστε τις χαζομάρες περί "16χρονου παιδιού", ήξεραν οι αστυνομικοί την ηλικία του;

Τον κάνει λιγότερο κίνδυνο επειδή είναι δύο χρόνια μικρότερος; Αν αλλάζει κάτι είναι πως θα πρέπει να μπουσουριάσουν και τους γονείς του ΑΝ έχει και δεν είναι αγνώστου πατρός-μητρός κτλπ.
Τυπε, από προχθές μέχρι σήμερα η αστυνομία λέει και ξελέει για το συμβάν, στην αρχή, μάθαμε οτι ανταλλαξαν πυροβολισμους, επειτα μάθαμε ότι τους εμβολισε, στην συνέχεια, ότι προσπάθησε να τους εμβολισει και δεν τα κατάφερε, αργότερα ότι απλά οδηγούσε με μεγάλη ταχύτητα και ήταν επικίνδυνος για την ασφάλεια των πολιτών.
Λοιπόν, όλα αυτά λένε κάτι, τι ακούσεις γύφτο, τι ακούσεις μπάτσο, ο καθένας την καμπούρα του θα υπερασπιστεί και πολύ πιθανον από την σύγχυση να αραδιάσει ένα σωρό ψέμματα.

Σε αυτό που έγραψες, ότι έτρεχε, αν δεν τον καταδίωκαν δεν θα έτρεχε.
Και για να το δούμε ακόμα πιο ρεαλιστικα, οι αστυνομικοί ήξεραν την παρανομία του, ότι έκλεψε 20€ δηλαδή, καφέ έπιναν στο πρατηριο (φίλοι του πρατηριουχου ήταν λογικά, αυτοί στα Everest πίνουν συνήθως καφέ) , και τον κυνήγησαν για χάρη του φίλου τους ο οποίος τους παρακινησε να το κάνει.

Αν φερειπείν, καλούσε κάποιος πρατηριούχος την αστυνομία και έλεγε "παιδιά μου έκλεψαν 20€ βενζίνη το αυτοκίνητο με πινακίδες ΧΧΧ 9999" , πιστεύεις θα είχε ασχοληθεί η αστυνομία.
"Ναι ναι θα το ψάξουμε" θα έλεγαν και θα συνέχιζαν να κάνουν κύκλους με το καλαμάκι στο φραπέ.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Συναδελφος οικογενειαρχης με 2 παιδια, μου λεει
- <Ειπαμε με τη γυναικα μου μηπως νοικιασουμε το διαμερισμα και παμε να κατσουμε καπου αλλου, να νοικιασουμε.>
- <Τι να το νοικιασετε; Θα αφησετε το σπιτι σας; Απ οτι θυμαμαι μου ειχες πει με δανειο το εχετε.>
- <Ναι. Αλλα δεν αντεχουμε αλλο. Εδω και καιρο εχει μετακομισει στο υπογειο της πολυκατοικιας μια οικογενεια Ρομα απο τα Βαλκανια. Βαζουν τη μουσικη στη διαπασων και δεν μπορουμε να ησυχασουμε ουτε σπιτι μας. Στην πισω αυλη του σπιτιου τους στον ακαλυπτο, εχουν μαζεψει τετοια σαβουρα, που βρωμαει ολη η πολυκατοικια. Μας εχουν φαει τα κουνουπια. Εστια μολυνσης. Επιασα και του ειπα, Εαν δεν τα μαζεψεις και δεν διατηρεις καθαρο τον χωρο, θα σου φερω το Υγειονομικο. Μολις το ακουσε, με απειλησε οτι μην τολμησω γιατι θα εχω ασχημα ξεμπερδεματα.>
- <Κι εσυ 2 μετρα ντερεκι θα φοβασαι μεσα στο σπιτι σου;>
- <Τι να κανω; Αυτοι ειναι πολλοι. Και στην πολυκατοικια δεν ασχολειται κανεις, φοβαται να μην μπλεξει.>
- <Ε καθιστε τοτε να σας κανουν αυτα.>

Αφηνα το μηχανακι μου κατω απο την πολυκατοικια. Μου λεει ενας Βουλγαρος που μενει απεναντι και αφηνε το αυτοκινητο του Μην το ξαναφησεις εκει, γιατι με ενοχλεις. Του λεω Εγω το αφηνω τοσο καιρο εκει, δεν σε ενοχλει καθολου. Μου λεει Καλα, θα δεις τι θα παθεις. Βγαινω καποια απο τις επομενες ημερες και βλεπω το λαστιχο σκασμενο. Λεω, τυχαιο θα ειναι. Παω βουλκανιζατερ, το φτιαχνω. Περνανε λιγες μερες, ξανα το λαστιχο σκασμενο. Εκει οργιζομαι, και λεω Θα σε φτιαξω. Για να μην λεω δημοσια επειδη δεν κανει, το αυτοκινητο του Βουλγαρου επαθε καποια πραγματα, ολως τυχαιως. Την επομενη φορα που με ειδε στη γειτονια, δεν μου ειπε λεξη. Ουτε το μηχανακι μου ξαναεπαθε τιποτα. Γιατι την επομενη φορα, ημουν αποφασισμενος να προχωρησω κι αλλο, ανεξαρτητως συνεπειων. Εξ αλλου και την πρωτη φορα που ενηργησα, περιειχε ρισκο.
Μου λενε φιλοι, Δεν φοβασαι; Αυτα ειναι αποβρασματα. Δεν τους νοιαζει. Αμα δεν τους νοιαζει αυτους, τοτε δεν με νοιαζει τι θα γινει κι εμενα. Αυτο που πρεπει θα το κανω,
 

jimbo24

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Απρ 2016
Μηνύματα
230
Κριτικές
31
Like
1.179
Πόντοι
1.071
Μπράβο πάντως που τρώτε τόσο χρόνο σε ένα forum για αγοραίο κι όχι μόνο έρωτα για να πείτε τις μαλακίες σας. Μπράβο και στον admin που σας δίνει βήμα αντί να το κλείσει το topic να ηρεμήσει το τιέλ.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.289
Κριτικές
1
Like
35.318
Πόντοι
6.256
.

Ωραια ιδεα τυπε.
Με μια διαφορα.
Να απομονωθουν εκει οι εξης:
-Φανατικοι χουλιγκανς
-κομματοσκυλα που τα χουν κανει πλακακια με πολιτικους για να τρωνε ψωμακι εκεινοι και οι σποροι τους
-οι διεφθαρμενοι πολιτικοι που δε λειτουργουν για το κοινο καλο,αλλα παρατυπα και παρανομα.
-Οι καμικαζι καθε φυσης που κανουν σφηνες,πατανε τερμα γκαζια σε δημοσιους δρομους οχι για να ξεφυγουν απο καποιον αλλα για να νοιωσουν μαγκες και αδρεναλινη που αδυνατουν να παρουν απο το πουλι τους
Οσους κανουν παραβασεις του κοκ και ζητανε και τα ρεστα αν τους την πεις
Οσοι πατανε τις διαβασεις πεζων και δεν αναγνωριζουν το λαθος τους
Οσοι σταματανε σε φαναρι που στριβει χωρις φλας
-Οι τσαμπουκαλεμενοι σφιχτερ μαν τατουζακηδες που την εχουν δει μαφιοζοι η νομος και ταξη και εχουν στο τσεπακι τον τσαμπουκα μεχρι να βρεθουν στο λαθος ανθρωπο να τους σπασει οτι κοκκαλο εχουν και δεν εχουν
-Οι γυναικες που παιζουν βρωμικα και δε σεβονται τους ανδρες τους
Τους λενε ψεμματα και βαζουν πανω απ ολα το ναρκισσισμο τους
-Οι εθνικιστες και οι ρατσιστες πασης φυσης που υποτιμουν την αξια των ανθρωπων που δεν ανηκουν στο εθνος η τη φυλη τους
-Οι κακοι και δηθεν ηθικολογοι που αντι να κοιταξουν την καμπουρα τους βλεπουν μονο τα λαθη του διπλα τους
-Οι παιδεραστες και οι βιαστες.
-Οσοι ασκουν ενδοοικογενειακη βια
Αν απομακρυνοταν ολοι αυτοι πιστεψε με η κοινωνια θα ομορφαινε τοσο που το βαρος των ρομα θα ταν αμελητεο.
Υγ Προσεξε πως δεν ανεφερα φυλη η εθνικοτητα στη λιστα μου.Αυτο σημαινει πως ακομη και καποιοι ρομα(μαζι με ελληνες,κυπριους,ισπανους,αλβανους,ρουμανους,σαμανους) θα μπορουσαν να πανε στο νησι..
@macchiato man που σαι φιλε με την ωραια γραφη σου;
Ξεχωριζεις να ξερεις:hi:
Καλημερες
Πες το απλα,
Καγκελα γυρω απ την ελλαδα
 

Mister_T_bourdeliaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
79
Κριτικές
3
Like
741
Πόντοι
360
Γιατι τους εμβολισε αραγε
Για να τους σκοτωσει η υπο το κρατος θολωμενης κρισης για να ξεφυγει;
Ποσο μπορει να φοβηθηκε αραγε με το που ειδε να τον καταδιωξουν τα αστυνομικα;
Ποσο στρες να γεμισε το σωμα του;
Ποσο καθαρη κριση να ειχε ενα απειρο στο τιμονι 16 χρονο αλητακι;
Ναι τους εμβολισε.Ναι ειναι τρομερο.
Αλλα απο εκει και περα τι;
Θανατος;
Η μηπως σφαιρα στα λαστιχα του οχηματος για να τελειωσει η κουρσα,να συλληφθει ο πιτσιρικας και να του αποδωθουν οι κυρωσεις για κλοπη βενζιναδικου,αντισταση κατα της αρχης κοκ;
Δε θεωρησα και πολυ ψυχραιμη την αντιδραση ενος ειδικα υποτιθεται εκπαιδευμενου προσωπου να ανοιξει πυρ.
Το "εχασε" και αυτος.
Δε τους εκπαιδευουν σε σεναρια καταδιωξης αραγε;
Δεν ειναι επομενο ο καταδιωκομενος αναμεσα σε αλλες ενεργειες για να ξεφυγει να κανει και αυτο;
Δε θα πρεπε να εχουν ηδη πλανο δρασης για εξουδετερωση του διαφυγεντος;
Πιστευω στην ισονομια

Οχι 2 μετρα-2σταθμα

Αρα, εαν η πρωτη παραβατική συμπεριφορα πυροδοτητσε καταρρακτη αυξανομενης παραβατικοτητας, και η αντιδραση των αρχών, πρεπει ειναι αντιστοιχη. Εαν υπαρχουν στοιχεια που ειναι διαφορετικά απο οτι τα λεω, ζητω συγγνωμη - αυτα διαβασα

Κι εμενα με εχουν σταματησει πολλες φορες - και για τυχαιους ελεγχους, και για παραβιαση οριου ταχυτητας στις Θερμοπυλες. Δεν προσπαθησα να ξεφυγω, ουτε να εμβολισω

Και οσο για την ηλικια, λιγο ρολο παιζει, (τα 16 του οδηγου, ειναι απιθανο να το ηξεραν οι αστυνομικοι) , οποτε η παραβατική και επικινδυνη συμπεριφορα, πρεπει να σταματα, γιατι μπορει να σκοτωνε καποιον

Αλλιως, και ο Συνταγματαρχης που πηγε και "σηκωσε" χρηματα απο την τραπεζα με την ψευτικη χειροβομβιδα, δεν χτυπησε κανεναν, αρα μπορει να φυγει

Αλλωστε εμεις γνωμες εκφραζουμε, ουτε ολα τα στοιχεια εχουμε, ουτε ειμαστε δικαστηριο και ενορκοι.

Ας αφησουμε την καταδικη στις αρμοδιες αρχες

Φιλικα ;-)
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.889
Κριτικές
16
Like
14.711
Πόντοι
6.515
Με πια λογική επειδή δεν είμαι Ρομά να πρεπει να πληρωνω τη βενζίνη μου, το ρευμα μου, το ρευμα του Ρομά, και τα επιδόματα του, και μετά να μου κλέβει και τον καταλυτη
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.095
Πόντοι
12.756
Με πια λογική επειδή δεν είμαι Ρομά να πρεπει να πληρωνω τη βενζίνη μου, το ρευμα μου, το ρευμα του Ρομά, και τα επιδόματα του, και μετά να μου κλέβει και τον καταλυτη

για να κινειται η οικονομία ρε τυπε :coffee:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.572
Like
17.699
Πόντοι
3.656
Δημόσιος κίνδυνος, καλώς τον πυροβόλησαν.

Και αφήστε τις χαζομάρες περί "16χρονου παιδιού", ήξεραν οι αστυνομικοί την ηλικία του;

Τον κάνει λιγότερο κίνδυνο επειδή είναι δύο χρόνια μικρότερος; Αν αλλάζει κάτι είναι πως θα πρέπει να μπουσουριάσουν και τους γονείς του ΑΝ έχει και δεν είναι αγνώστου πατρός-μητρός κτλπ.
Όταν οι αστυνομικοί ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΔΗΓΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ, θεωρούν ότι είναι ενήλικος, αφού μόνο ενήλικοι οδηγούν στην ελλάδα.

Τα παιδιά, ούτε κυκλοφορούν 01.30 .... ΟΥΤΕ ΟΔΗΓΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ. Και μάλιστα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ.

ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΧΕ, ΗΤΑΝ ΙΧΦ.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.467
Πόντοι
3.296
Πιστευω στην ισονομια

Οχι 2 μετρα-2σταθμα

Αρα, εαν η πρωτη παραβατική συμπεριφορα πυροδοτητσε καταρρακτη αυξανομενης παραβατικοτητας, και η αντιδραση των αρχών, πρεπει ειναι αντιστοιχη. Εαν υπαρχουν στοιχεια που ειναι διαφορετικά απο οτι τα λεω, ζητω συγγνωμη - αυτα διαβασα

Κι εμενα με εχουν σταματησει πολλες φορες - και για τυχαιους ελεγχους, και για παραβιαση οριου ταχυτητας στις Θερμοπυλες. Δεν προσπαθησα να ξεφυγω, ουτε να εμβολισω

Και οσο για την ηλικια, λιγο ρολο παιζει, (τα 16 του οδηγου, ειναι απιθανο να το ηξεραν οι αστυνομικοι) , οποτε η παραβατική και επικινδυνη συμπεριφορα, πρεπει να σταματα, γιατι μπορει να σκοτωνε καποιον

Αλλιως, και ο Συνταγματαρχης που πηγε και "σηκωσε" χρηματα απο την τραπεζα με την ψευτικη χειροβομβιδα, δεν χτυπησε κανεναν, αρα μπορει να φυγει

Αλλωστε εμεις γνωμες εκφραζουμε, ουτε ολα τα στοιχεια εχουμε, ουτε ειμαστε δικαστηριο και ενορκοι.

Ας αφησουμε την καταδικη στις αρμοδιες αρχες

Φιλικα ;-)
Ουτε εγω προσπαθησα να διαφυγω τυπε μου σε ελεγχο της αστυνομιας.
Γιατι γνωριζω απο πριν πως θα με αντιμετωπισουν κοσμια.
Εχω αντιμετωπισει καποιες φορες θεματα με τους τροπους ορισμενων τροχαιων οταν ημουν πιτσιρικας αλλα οκ ψιλοπραγματα.
Αν ομως ηξερα οτι θα εχω μπελαδες για τον χι ψι ωμεγα λογο(δεν εχω διπλωμα οδηγησης γιατι ειμαι κατω απο 18 πχ η οτι θα μου φερθουν ασχημα αν ημουν ξενος) τοτε ισως προσπαθουσα-κακως,ΠΟΛΥ κακως-να ξεφυγω.
Απο εκει και περα θα ακολουθουσε μια κατασταση εντασης που καλο θα ταν η αστυνομια να ειχε τον πρωτο λογο και τροπο αποκλιμακωσης.
Αυτο σημαινει πως η σφαιρα στο κεφαλι θα πρεπε να ειναι η τελευταια λυση οχι η πρωτη.
Αν ηταν ο γιος καποιου απο τους αστυνομικους στη θεση του ρομα πες μου παλι σφαιρα στο κεφαλι θα ετρωγε με την ιδια ακριβως συμπεριφορα;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.572
Like
17.699
Πόντοι
3.656
Αν ηταν ο γιος καποιου απο τους αστυνομικους στη θεση του ρομα πες μου παλι σφαιρα στο κεφαλι θα ετρωγε με την ιδια ακριβως συμπεριφορα;
ο γιος αστυνομικού θα κυκλοφορούσε με αγροτικό ;;; σε τίνος όνομα θα ήταν το αγροτικό ;;;
σε όνομα και αφμ αστυνομικού , αγροτικό δεν βγαίνει
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.467
Πόντοι
3.296
ο γιος αστυνομικού θα κυκλοφορούσε με αγροτικό ;;; σε τίνος όνομα θα ήταν το αγροτικό ;;;
σε όνομα και αφμ αστυνομικού , αγροτικό δεν βγαίνει
Στο αγροτικο κολαμε;
Πες οτι ηταν ενα ΙΧ πχ τογιοτα
Αλλαζει καπου αυτο την ουσια;
Η μηπως αν οδηγει καποιος ντατσουν αλλαζει κατι;
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.467
Πόντοι
3.296
Με πια λογική επειδή δεν είμαι Ρομά να πρεπει να πληρωνω τη βενζίνη μου, το ρευμα μου, το ρευμα του Ρομά, και τα επιδόματα του, και μετά να μου κλέβει και τον καταλυτη
Συγκεντρωθειτε παιδες.
Κρινουμε το γεγονος του πυροβολισμου στο κεφαλι.
Δεν "αγιαζουμε" τους Ρομα.
Ναι ειναι μαστιγα.
Ναι ειναι παραβατικοι σε μεγαλο ποσοστο.
Αλλα αυτο δε το εξεταζουμε στο παρων θεμα.
Η βια φερνει βια και θα εχουμε μαλλον κι αλλα θυματα και κριματα
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Γ
Συναδελφος οικογενειαρχης με 2 παιδια, μου λεει
- <Ειπαμε με τη γυναικα μου μηπως νοικιασουμε το διαμερισμα και παμε να κατσουμε καπου αλλου, να νοικιασουμε.>
- <Τι να το νοικιασετε; Θα αφησετε το σπιτι σας; Απ οτι θυμαμαι μου ειχες πει με δανειο το εχετε.>
- <Ναι. Αλλα δεν αντεχουμε αλλο. Εδω και καιρο εχει μετακομισει στο υπογειο της πολυκατοικιας μια οικογενεια Ρομα απο τα Βαλκανια. Βαζουν τη μουσικη στη διαπασων και δεν μπορουμε να ησυχασουμε ουτε σπιτι μας. Στην πισω αυλη του σπιτιου τους στον ακαλυπτο, εχουν μαζεψει τετοια σαβουρα, που βρωμαει ολη η πολυκατοικια. Μας εχουν φαει τα κουνουπια. Εστια μολυνσης. Επιασα και του ειπα, Εαν δεν τα μαζεψεις και δεν διατηρεις καθαρο τον χωρο, θα σου φερω το Υγειονομικο. Μολις το ακουσε, με απειλησε οτι μην τολμησω γιατι θα εχω ασχημα ξεμπερδεματα.>
- <Κι εσυ 2 μετρα ντερεκι θα φοβασαι μεσα στο σπιτι σου;>
- <Τι να κανω; Αυτοι ειναι πολλοι. Και στην πολυκατοικια δεν ασχολειται κανεις, φοβαται να μην μπλεξει.>
- <Ε καθιστε τοτε να σας κανουν αυτα.>

Αφηνα το μηχανακι μου κατω απο την πολυκατοικια. Μου λεει ενας Βουλγαρος που μενει απεναντι και αφηνε το αυτοκινητο του Μην το ξαναφησεις εκει, γιατι με ενοχλεις. Του λεω Εγω το αφηνω τοσο καιρο εκει, δεν σε ενοχλει καθολου. Μου λεει Καλα, θα δεις τι θα παθεις. Βγαινω καποια απο τις επομενες ημερες και βλεπω το λαστιχο σκασμενο. Λεω, τυχαιο θα ειναι. Παω βουλκανιζατερ, το φτιαχνω. Περνανε λιγες μερες, ξανα το λαστιχο σκασμενο. Εκει οργιζομαι, και λεω Θα σε φτιαξω. Για να μην λεω δημοσια επειδη δεν κανει, το αυτοκινητο του Βουλγαρου επαθε καποια πραγματα, ολως τυχαιως. Την επομενη φορα που με ειδε στη γειτονια, δεν μου ειπε λεξη. Ουτε το μηχανακι μου ξαναεπαθε τιποτα. Γιατι την επομενη φορα, ημουν αποφασισμενος να προχωρησω κι αλλο, ανεξαρτητως συνεπειων. Εξ αλλου και την πρωτη φορα που ενηργησα, περιειχε ρισκο.
Μου λενε φιλοι, Δεν φοβασαι; Αυτα ειναι αποβρασματα. Δεν τους νοιαζει. Αμα δεν τους νοιαζει αυτους, τοτε δεν με νοιαζει τι θα γινει κι εμενα. Αυτο που πρεπει θα το κανω,
Γαμιούνται τα πουτανοσπέρματα της πολυκατοικίας. Έτσι έχει γίνει όλη η χώρα πίστεψε με και εδώ στην γειτονιά μόνο εγώ ασχολούμαι. Όλοι οι άλλοι είναι κότες. Φοβούνται τα ζώα το οτιδήποτε γύφτους - αλαβανους -πακιστανους και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις, μετά λέμε κάνουν ότι γουστάρουν. Ας προσέχαμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom