Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
αν εννοείς πάλι πως ο πολιτικός πουλάει τον εαυτό του (όπως κάνει και ο υποψήφιος), τότε και πάλι λέω πως δυστυχώς ο θλιβερός πρέπει να προσπαθήσει πολύ περισσότερο.

νομίζω ότι ο άλλος υποψήφιος έχει κάνει τόσο μεγάλο κακό, έχει αποτύχει τόσο τραγικά,  που δε χρειάζεται κανεις να προσπαθήσει πολύ για να τον κερδίσει

εδώ συζητάμε πως τα ταμεία δεν έχουνε σάλιο και αυτός υπόσχεται συντάξεις...

λυπάμαι, δεν κάνω συζητήσεις που βασίζονται σε συνεντεύξεις.
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Ας αρχισει πρωτα απο το ΝΟΜΟ ΠΕΡΙ ΕΥΘΥΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ και να παμε εχουν δωσει ρεσιταλ ολοι αυτες τις μερες ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΚΚΕ,ΛΑΟΣ,ΣΥΝ,κτλ ενταξει καποιους μπορειτε να τους παραμυθιαζεται οτι υπαρχεται οτι εχετε ιδεες,οτι εισαστε σοσιαλιστες,οτι εισαστε φιλελευθεροι οτι εισαστε κουμουνιστες οτι εισαστε πατριωτες,και ολοι πισω απο αυτων των ΝΟΜΟ κριβεστε,ΕΜΕΙΣ ως ΛΑΟΣ ΦΤΑΙΜΕ,για αυτο και κανενας αλλος,ΦΑΤΕ ενα Γιωργακη και θα συνεχισουμε να ποσταρουμε μεχρι τους επομενους και μετα για τους αλλους,
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ποτε δε μίλησα για συνεντεύξεις για εργασία. Εσύ μίλησες

Εγώ ανέφερα συνεντεύξεις πολιτικών

Αλλα και πάλι, ακόμα και στη συνέντευξη για εργασία, ο υποψήφιος προσπαθεί να πουλήσει τον εαυτό του

Δεν έχει σημασία όμως αυτό - σημασία έχει ότι προσωπικά δεν παρακολουθώ ποτε συνεντεύξεις πολιτικών. Και φυσικά, δεν κάνω συζητήσεις που βασίζονται στο τι είπε ο τάδε και ο δεινα σε μια συνέντευξη

καλά ένας πολτικός να δώσει συνέντευξη για εργασία????

ούτε για καφετζήδες δεν κάνουν...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
καλά ένας πολτικός να δώσει συνέντευξη για εργασία????

ούτε για καφετζήδες δεν κάνουν...

Αφού κατά πώς φαίνεται η ΝΔ πάει για 25% στις έκλογές έξαδελφε καλέ και το κόμμα δεν σηκώνεται με τίποτε ούτε από μέσα ούτε από έξω, την ανάγκη φιλοτιμία ποιούντες όλοι οι ενδιαφερόμενοι, άρχισαν να βγάζουν μπροστά τον ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ.

Μπροστά στην ακυβερνησία, και στο ενδεχόμενο να σκάσει μύτη κανένα καινουργές κόμμα και η κατάσταση ξεφύγει τελείως, άρχισε από τώρα το μαγείρεμα και σε λίγο θα αρχίσει και η πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ. Μπροστά εις το ολότενα, καλό και το ΠΑΣΟΚ. :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Και επειδή το γοργόν και χάριν έχει ας ρίξουμε σου λέει και μερικές καλές κατραπακιές επί του κυβερνητικού σχήματος και των υπουργών γενικώς και ειδικώς, στο χώμα είναι ούτως ή άλλως, να τους τελειώνουμε μία και καλή.

Εμπρός για μιά αδέσμευτη Ελλάδα. :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Αφού κατά πώς φαίνεται η ΝΔ πάει για 25% στις έκλογές έξαδελφε καλέ και το κόμμα δεν σηκώνεται με τίποτε ούτε από μέσα ούτε από έξω, την ανάγκη φιλοτιμία ποιούντες όλοι οι ενδιαφερόμενοι, άρχισαν να βγάζουν μπροστά τον ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ.

Μπροστά στην ακυβερνησία, και στο ενδεχόμενο να σκάσει μύτη κανένα καινουργές κόμμα και η κατάσταση ξεφύγει τελείως, άρχισε από τώρα το μαγείρεμα και σε λίγο θα αρχίσει και η πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ. Μπροστά εις το ολότενα, καλό και το ΠΑΣΟΚ. :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Και επειδή το γοργόν και χάριν έχει ας ρίξουμε σου λέει και μερικές καλές κατραπακιές επί του κυβερνητικού σχήματος και των υπουργών γενικώς και ειδικώς, στο χώμα είναι ούτως ή άλλως, να τους τελειώνουμε μία και καλή.

Εμπρός για μιά αδέσμευτη Ελλάδα. :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum:
Ναι ετσι ξεκιναει παντα ο πολιτικος λογος ολων των ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ με το που βγουνε ομως ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.470
Κριτικές
61
Like
42.673
Πόντοι
22.785
Ναι ετσι ξεκιναει παντα ο πολιτικος λογος ολων των ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ με το που βγουνε ομως ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Εγω δεν μπορω να καταλάβω όλη αυτη την αναταραχη.
Θεωρω δεδομενο ότι το ΠΑΣΟΚ θα κινηθει περιπου όπως επι Σημιτη όπου ο Γιωργος ήταν ΥΠΕΞ και σημαντικοτατο στελεχος όπως περιπου η Ντορα σημερα. :lheel: :lheel: :lheel:
Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν ότι θα μοιαζει η κυβερνηση του ΓΑΠ με το ΠΑΣΟΚ της δεκαετιας του 80.
Αλλωστε δεν λέει κατι παρομοιο και ο ιδιος.
Το μονο που εχει πει είναι ότι θα κρατικοποησει τραπεζες ΑΝ ΠΑΡΑΣΤΕΙ ΑΝΑΓΚΗ πραγμα που κάνουν όλες οι κυβερνησεις του κοσμου για οσες τραπεζες κινδυνευουν ενω τη δεκαετια του 80 όλες οι τραπεζες πλην Πιστεως και Εργασιας ήταν κρατικές.
[size=20pt]Προς τι λοιπον ο θόρυβος και ο αλαλαγμος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/size]
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Εγω δεν μπορω να καταλάβω όλη αυτη την αναταραχη.
Θεωρω δεδομενο ότι το ΠΑΣΟΚ θα κινηθει περιπου όπως επι Σημιτη όπου ο Γιωργος ήταν ΥΠΕΞ και σημαντικοτατο στελεχος όπως περιπου η Ντορα σημερα. :lheel: :lheel: :lheel:
Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν ότι θα μοιαζει η κυβερνηση του ΓΑΠ με το ΠΑΣΟΚ της δεκαετιας του 80.
Αλλωστε δεν λέει κατι παρομοιο και ο ιδιος.
Το μονο που εχει πει είναι ότι θα κρατικοποησει τραπεζες ΑΝ ΠΑΡΑΣΤΕΙ ΑΝΑΓΚΗ πραγμα που κάνουν όλες οι κυβερνησεις του κοσμου για οσες τραπεζες κινδυνευουν ενω τη δεκαετια του 80 όλες οι τραπεζες πλην Πιστεως και Εργασιας ήταν κρατικές.
[size=20pt]Προς τι λοιπον ο θόρυβος και ο αλαλαγμος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/size]
Άριστη είναι η δημοκρατία εκεί όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα να καταλαμβάνουν την εξουσία
ανέντιμα άτομα.
ΠΙΤΤΑΚΟΣ Ο ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ (Πολιτικός και αιρετός τύραννος της Λέσβου 650-570 π.Χ.)
Νομιζω οτι σε καλυψα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
νομίζω ότι ο άλλος υποψήφιος έχει κάνει τόσο μεγάλο κακό, έχει αποτύχει τόσο τραγικά,  που δε χρειάζεται κανεις να προσπαθήσει πολύ για να τον κερδίσει

λυπάμαι, δεν κάνω συζητήσεις που βασίζονται σε συνεντεύξεις.

αχ, ρε ενφόρσερ, λες και μιλάω με 10χρονά παιδιά και χρειάζεται να τα λέμε 10 φορές τα ίδια πράγματα.
Στα αρχίδια μας ποιος θα κερδίσει ποιον. Οι εκλογές δεν είναι παιχνίδι τάβλι ρε σεις.
Το μετά έχει σημασία.
Και δεν με νοιάζει αν τον κερδίζει τον Κωστάκη ο Γιωργάκης αλλά να με κερδίσει εμένα. Οχι γιατί είμαι κανάς απίστευτος, αλλά γιατί αντιπροσωπεύω με τις ανησυχίες μου τον μέσο Έλληνα που βλέπει τρεις γενιές Παπανδέου να κάνει χαβαλέ στην πλάτη του και στο ενδιάμεσο άλλους να κάνουνε πάρτυ.
επειδή είναι μαλάκας ο ένας πολύ, δεν σε πειράζει που είναι λιγότερο μαλάκας ο άλλος; Τι λογική είναι αυτή; Το να αποκτήσουμε πρωθυπουργό που δεν μας δουλεύει στα μούτρα μας δεν το θέλουμε;
Και δεν μιλάω για τον κωστάκη, γιατί εσείς είστε σκαλωμένοι  ή στον έναν ή στον άλλον.
Μιλάω να είναι ένας σοβαρός άνθρωπος το φελέκι μου μέσα που να σκέφτεται την πατρίδα του και όχι τη βίλα του.
Αν οι επιλογές μας είναι μόνο αυτοί οι δύο, ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος, πώς να το κάνουμε, πρεπει να εξεγερθούμε σαν λαός, όχι να το τρώμε και να πηγαίνουμε παρακάτω στον γκρεμό!
 

Επισκέπτης
αχ, ρε ενφόρσερ, λες και μιλάω με 10χρονά παιδιά και χρειάζεται να τα λέμε 10 φορές τα ίδια πράγματα.
Στα αρχίδια μας ποιος θα κερδίσει ποιον. Οι εκλογές δεν είναι παιχνίδι τάβλι ρε σεις.
Το μετά έχει σημασία.
Και δεν με νοιάζει αν τον κερδίζει τον Κωστάκη ο Γιωργάκης αλλά να με κερδίσει εμένα. Οχι γιατί είμαι κανάς απίστευτος, αλλά γιατί αντιπροσωπεύω με τις ανησυχίες μου τον μέσο Έλληνα που βλέπει τρεις γενιές Παπανδέου να κάνει χαβαλέ στην πλάτη του και στο ενδιάμεσο άλλους να κάνουνε πάρτυ.
επειδή είναι μαλάκας ο ένας πολύ, δεν σε πειράζει που είναι λιγότερο μαλάκας ο άλλος; Τι λογική είναι αυτή; Το να αποκτήσουμε πρωθυπουργό που δεν μας δουλεύει στα μούτρα μας δεν το θέλουμε;
Και δεν μιλάω για τον κωστάκη, γιατί εσείς είστε σκαλωμένοι  ή στον έναν ή στον άλλον.
Μιλάω να είναι ένας σοβαρός άνθρωπος το φελέκι μου μέσα που να σκέφτεται την πατρίδα του και όχι τη βίλα του.
Αν οι επιλογές μας είναι μόνο αυτοί οι δύο, ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος, πώς να το κάνουμε, πρεπει να εξεγερθούμε σαν λαός, όχι να το τρώμε και να πηγαίνουμε παρακάτω στον γκρεμό!
μοικανε ολα αυτα που αναφερεις εχουν μια βαση και εν μερη εχεις δικιο. αλλα υπαρχει και ενα αλλα που θυμιζουμε τους πολιτικους μας καλα τα λεμε κανεναν απο τους δυο αλλα δεν βλεπω ουτε να υπαρχει καποιος αλλος αλλα ουτε καποιος να προτεινει καποιον αλλα αοριστιες.και τα υπολοιπα κοματα ουσιαστικα δεν λενε τιποτα και ολα αυτα που λενε ειναι ανεφαρμοστα και μιλανε εκ του ασφαλους της μη εκλογης τους οπως το κκε το λαος και οσυριζα!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Εγω δεν μπορω να καταλάβω όλη αυτη την αναταραχη.
Θεωρω δεδομενο ότι το ΠΑΣΟΚ θα κινηθει περιπου όπως επι Σημιτη όπου ο Γιωργος ήταν ΥΠΕΞ και σημαντικοτατο στελεχος όπως περιπου η Ντορα σημερα. :lheel: :lheel: :lheel:
Δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν ότι θα μοιαζει η κυβερνηση του ΓΑΠ με το ΠΑΣΟΚ της δεκαετιας του 80.
Αλλωστε δεν λέει κατι παρομοιο και ο ιδιος.
Το μονο που εχει πει είναι ότι θα κρατικοποησει τραπεζες ΑΝ ΠΑΡΑΣΤΕΙ ΑΝΑΓΚΗ πραγμα που κάνουν όλες οι κυβερνησεις του κοσμου για οσες τραπεζες κινδυνευουν ενω τη δεκαετια του 80 όλες οι τραπεζες πλην Πιστεως και Εργασιας ήταν κρατικές.
[size=20pt]Προς τι λοιπον ο θόρυβος και ο αλαλαγμος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[/size]
συγγνώμη αλλά δεν έχω δει καμιά τρομερή διαφοροποίηση ανάμεσα στις όποιες κυβερνήσεις.
επί της ουσίας, κάθε χρόνο πληρώναμε περισσότερους φόρους. και πώς να μη γίνεται αυτό αφού κάθε χρόνο μεγαλώνει το έλλειμα και κάθε χρόνο δανειζόμαστε περισσότερο.

Μια απλή αλήθεια είναι να την πούνε. Δεν θέλουνε ή δεν μπορούνε να κάνουνε ανάπτυξη. Γιατί αυτοί που θέλουνε να ματσαλάνε δεν τους αφήνουνε αφενός και αφετέρου τους έχουνε μαζί στο φαγοπότι (οπότε δεν θέλουνε κι αυτοί).

έρχεται ο θλιβερός και προσπαθεί να μας πείσει πως θα πάει κόντρα στα συνδικάτα και τις φατρίες...ναι, μαλιστα, με έπεισε....δεν το συζητώ...πώς θα το κάνει αυτό ρε σεις;

Από τις πολλές φορές που διαβάζετε ΝΕΑ και Ελευθεροτυπία, ξαχάσατε να κάνετε σύνδεση με την καθημερινότητα. Όποιος μου πει τι εννοούσε ο νέος σωσίας μας για τα νοσοκομεία παρακαλώ να μου το πει.Ποιους εννοούσε πως θα χτυπήσει; Ξέρει ή απλά πέταξε και μια μαλακία που του είχανε γράψει εκεί στα χαρτιά;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
μοικανε ολα αυτα που αναφερεις εχουν μια βαση και εν μερη εχεις δικιο. αλλα υπαρχει και ενα αλλα που θυμιζουμε τους πολιτικους μας καλα τα λεμε κανεναν απο τους δυο αλλα δεν βλεπω ουτε να υπαρχει καποιος αλλος αλλα ουτε καποιος να προτεινει καποιον αλλα αοριστιες.και τα υπολοιπα κοματα ουσιαστικα δεν λενε τιποτα και ολα αυτα που λενε ειναι ανεφαρμοστα και μιλανε εκ του ασφαλους της μη εκλογης τους οπως το κκε το λαος και οσυριζα!!
διάβασε τι σου λέω σαν λύση, αν καταλαβαίνουμε πως είμαστε μεταξύ ηλίθιου και πανηλίθιου.
το έχω ξαναγράψει πριν από μήνες
μου θυμίζει η κατάσταση αυτή αυτό που έχω διαβάσει αλλά δεν έχω ζήσει λόγω ηλικίας, την περίοδο προ Χούντας.
Κάθε τρεις και λίγο εκλογές γιατί όλοι κάνανε μαλακίες και ο κόσμος δεν εμπιστευότανε.
Ο περσόνας μου έλεγε πως ξαναγινε με το Μητσοτάκη, αλλά τότε ήταν η απλή αναλογική που είχανε βάλει που δυσκόλευε να βγει κυβέρνηση.

Την τότε περίοδο υπήρχε λοιπόν μία Χούντα. Τώρα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Και πραγματικά θλίβομαι που το σκέφτομαι, αλλά η λύση είναι ο ξεσηκωμός...και μιλάω για άγριες καταστάσεις. Θεωρητικά πριν φτάσουμε σε αυτό...θα μας έχουνε προλάβει οι εταίροι μας και θα μας έχουνε βάλει σε εποπτεία. όμως η ουσία είναι πως σε πολύ βραχύ χρονικό ορίζοντα αν πάμε με τη λογική Ζωρζ, θα κλαίνε ρέγγες.
Καλά τα λέει ο φόρεστ. Μία κίνηση θα αλλάξει τα πάντα. Να μπούνε μέσα στη στενή πολιτικοί, να αρθεί η ασυλία. Ούτε ο Θεός δεν έχει ασυλία...αυτοί γιατί έχουνε;
 

Επισκέπτης
διάβασε τι σου λέω σαν λύση, αν καταλαβαίνουμε πως είμαστε μεταξύ ηλίθιου και πανηλίθιου.
το έχω ξαναγράψει πριν από μήνες
μου θυμίζει η κατάσταση αυτή αυτό που έχω διαβάσει αλλά δεν έχω ζήσει λόγω ηλικίας, την περίοδο προ Χούντας.
Κάθε τρεις και λίγο εκλογές γιατί όλοι κάνανε μαλακίες και ο κόσμος δεν εμπιστευότανε.
Ο περσόνας μου έλεγε πως ξαναγινε με το Μητσοτάκη, αλλά τότε ήταν η απλή αναλογική που είχανε βάλει που δυσκόλευε να βγει κυβέρνηση.

Την τότε περίοδο υπήρχε λοιπόν μία Χούντα. Τώρα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Και πραγματικά θλίβομαι που το σκέφτομαι, αλλά η λύση είναι ο ξεσηκωμός...και μιλάω για άγριες καταστάσεις. Θεωρητικά πριν φτάσουμε σε αυτό...θα μας έχουνε προλάβει οι εταίροι μας και θα μας έχουνε βάλει σε εποπτεία. όμως η ουσία είναι πως σε πολύ βραχύ χρονικό ορίζοντα αν πάμε με τη λογική Ζωρζ, θα κλαίνε ρέγγες.
Καλά τα λέει ο φόρεστ. Μία κίνηση θα αλλάξει τα πάντα. Να μπούνε μέσα στη στενή πολιτικοί, να αρθεί η ασυλία. Ούτε ο Θεός δεν έχει ασυλία...αυτοί γιατί έχουνε;
απο ολα αυτα ουσιαστικα παλι γενικοτητες λες δηλαδη να ξεσηκωθουμε στους δρομους. σου λεω οτι εν μερη εγινε αυτο τα χριστουγενα και τη εγινε καταστροφες και μια τρυπα στο νερο. το μονο που λες ειναι η τιμωρια των πολιτικων αλλα αυτο θα αλλαξει ουσιαστικα τιποτα δεν το νομιζω!!!!οσο για την ασυλια που λες δεν νομιζω οτι λυνει κατι αυτο δηλαδη αν αρθει τη θα γινει θα μαγκωσουν αυτους που δημιουργουν εσκεμενα επεισοδια οποτε υπαρχει προβλημα στην νεκαστοτε κυβερνηση. λυση να περοτεινει καποιος εναν που να μπορει να κανει κατι διαφορετικο δεν εχω ακουσει ποτε. αυτα που λες ειναι απλες ενεσεις που ουσιαστικα δεν μπορουν να κανουν αυτα που λες. οσο για τη χουντα ουδεν σχολιο .
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
διάβασε τι σου λέω σαν λύση, αν καταλαβαίνουμε πως είμαστε μεταξύ ηλίθιου και πανηλίθιου.
το έχω ξαναγράψει πριν από μήνες
μου θυμίζει η κατάσταση αυτή αυτό που έχω διαβάσει αλλά δεν έχω ζήσει λόγω ηλικίας, την περίοδο προ Χούντας.
Κάθε τρεις και λίγο εκλογές γιατί όλοι κάνανε μαλακίες και ο κόσμος δεν εμπιστευότανε.
Ο περσόνας μου έλεγε πως ξαναγινε με το Μητσοτάκη, αλλά τότε ήταν η απλή αναλογική που είχανε βάλει που δυσκόλευε να βγει κυβέρνηση.

Την τότε περίοδο υπήρχε λοιπόν μία Χούντα. Τώρα δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Και πραγματικά θλίβομαι που το σκέφτομαι, αλλά η λύση είναι ο ξεσηκωμός...και μιλάω για άγριες καταστάσεις. Θεωρητικά πριν φτάσουμε σε αυτό...θα μας έχουνε προλάβει οι εταίροι μας και θα μας έχουνε βάλει σε εποπτεία. όμως η ουσία είναι πως σε πολύ βραχύ χρονικό ορίζοντα αν πάμε με τη λογική Ζωρζ, θα κλαίνε ρέγγες.
Καλά τα λέει ο φόρεστ. Μία κίνηση θα αλλάξει τα πάντα. Να μπούνε μέσα στη στενή πολιτικοί, να αρθεί η ασυλία. Ούτε ο Θεός δεν έχει ασυλία...αυτοί γιατί έχουνε;
Εμεις τους αφηνουμαι και καθε μερα τσακωνωμαστε για ιδεολογιες που στα κοιταπια τις ΙΣΤΟΡΙΑΣ βλαψανε την ανθρωποτητα,ακομα και μεσα στο site τσακωνονται για τετοια θεματα,ΝΟΜΟΣ ΠΕΡΙ ΕΥΘΗΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ Η ΑΣΥΛΙΑ ΤΟΥΣ και το κοινο τους οφελος εναντιων μας και κατα του τοπου μας,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΑΡΕΑ.
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
απο ολα αυτα ουσιαστικα παλι γενικοτητες λες δηλαδη να ξεσηκωθουμε στους δρομους. σου λεω οτι εν μερη εγινε αυτο τα χριστουγενα και τη εγινε καταστροφες και μια τρυπα στο νερο. το μονο που λες ειναι η τιμωρια των πολιτικων αλλα αυτο θα αλλαξει ουσιαστικα τιποτα δεν το νομιζω!!!!οσο για την ασυλια που λες δεν νομιζω οτι λυνει κατι αυτο δηλαδη αν αρθει τη θα γινει θα μαγκωσουν αυτους που δημιουργουν εσκεμενα επεισοδια οποτε υπαρχει προβλημα στην νεκαστοτε κυβερνηση. λυση να περοτεινει καποιος εναν που να μπορει να κανει κατι διαφορετικο δεν εχω ακουσει ποτε. αυτα που λες ειναι απλες ενεσεις που ουσιαστικα δεν μπορουν να κανουν αυτα που λες. οσο για τη χουντα ουδεν σχολιο .
Πραξικοπημα μιας ημερας ΣΥΛΗΨΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΩΝ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΩΝ,ΔΗΜΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥΣ σε ΦΤΩΧΟΥΣ ΠΛΥΜΗΡΟΠΑΘΕΙΣ,ΣΥΣΜΟΠΛΗΚΤΟΥΣ,ΑΠΟΡΟΥΣ,ΑΡΩΣΤΟΥΣ,ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΘΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΞΑΝΑ
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
να πω και κάτι ακόμα.
υπάρχει κάτι που δεν το υπολογίζει κανείς.
Για να βάλει κάποιος υποψηφιότητα πρέπει να έχει ένα πλαφόν χρημάτων (που υποτίθεται το διαθέτει για την προβολή του)
Έτσι εγώ για παράδειγμα, για να βάλω υποψηφιότητα δεν παίζει εκτός κι αν μου τύχει το τζόκερ που δεν έπαιξα εχθές ή αν βρω...σπόνσορα.
Οι μισοί λοιπόν και βάλε από αυτούς που πρωτοκατεβαίνουνε, κατεβαίνουνε με σπόνσορα που μετά θέλει ανταποδώσεις.
Οι άλλοι μισοί είναι ήδη καβατζωμένοι (αφού έχουνε το πλαφόν) αλλά δεν θέλουν να χαλάσουνε τα ωραία τους λεφτουδάκια γιατί το πολιτιλίκι δεν το κάνουν ως λειτούργημα αλλά ως επάγγελμα. Πρόεδροι κατεπάγγελμα είναι.
Από ποιον από αυτούς πρέπει να περιμένω εγώ καλό για την πατρίδα μας;
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
να πω και κάτι ακόμα.
υπάρχει κάτι που δεν το υπολογίζει κανείς.
Για να βάλει κάποιος υποψηφιότητα πρέπει να έχει ένα πλαφόν χρημάτων (που υποτίθεται το διαθέτει για την προβολή του)
Έτσι εγώ για παράδειγμα, για να βάλω υποψηφιότητα δεν παίζει εκτός κι αν μου τύχει το τζόκερ που δεν έπαιξα εχθές ή αν βρω...σπόνσορα.
Οι μισοί λοιπόν και βάλε από αυτούς που πρωτοκατεβαίνουνε, κατεβαίνουνε με σπόνσορα που μετά θέλει ανταποδώσεις.
Οι άλλοι μισοί είναι ήδη καβατζωμένοι (αφού έχουνε το πλαφόν) αλλά δεν θέλουν να χαλάσουνε τα ωραία τους λεφτουδάκια γιατί το πολιτιλίκι δεν το κάνουν ως λειτούργημα αλλά ως επάγγελμα. Πρόεδροι κατεπάγγελμα είναι.
Από ποιον από αυτούς πρέπει να περιμένω εγώ καλό για την πατρίδα μας;
Άριστη είναι η δημοκρατία εκεί όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα να καταλαμβάνουν την εξουσία
ανέντιμα άτομα.
ΠΙΤΤΑΚΟΣ Ο ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ (Πολιτικός και αιρετός τύραννος της Λέσβου 650-570 π.Χ.) ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΠΟΤΕ,ΝΟΜΟΣ ΠΕΡΙ ΕΥΘΥΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΝΕΝΤΙΜΟΙ
 

Επισκέπτης
Πραξικοπημα μιας ημερας ΣΥΛΗΨΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΩΝ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΩΝ,ΔΗΜΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥΣ σε ΦΤΩΧΟΥΣ ΠΛΥΜΗΡΟΠΑΘΕΙΣ,ΣΥΣΜΟΠΛΗΚΤΟΥΣ,ΑΠΟΡΟΥΣ,ΑΡΩΣΤΟΥΣ,ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΘΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΞΑΝΑ
καλα τα λες αλλα δυστηχως αυτα ειναι ανεκληρωτα!!ουτε η χουντα δεν μπορει να τα κανει αυτα που λες. οχι οτι εχεις αδικο σε καποια αλλα αυτα δεν γινονται!!!! αρα μη λεμε κατι για να το πουμε! οσο για τις εκτελεσεις νομιζω οτι απλα υπερβαλεις!!!! τελος παντων απο οτι βλεπω ουσιαστικα δεν υπαρχει τιποτα ισως αν αλλαξει ο νομος περι ευθυνης υπουργων να μειωθουν καποιες πουστιες κατι ειναι και αυτο μια αρχη. αλλα με μια επανασταση δεν λυνονται τα προβληματα του τοπου γιατι απλα θα δημιουργηθουν αλλα πολυ πιο σοβαρα απο τα υπαρχον.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Και μην ξεχνάτε...ΚΑΙ ο Γιωργάκης θα τα βάλει με το κατεστημένο!  :2funny:
 

Συνημμένα

  • KOKALIS1.jpg
    KOKALIS1.jpg
    25,4 KB · Εμφανίσεις: 13

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
απο ολα αυτα ουσιαστικα παλι γενικοτητες λες δηλαδη να ξεσηκωθουμε στους δρομους. σου λεω οτι εν μερη εγινε αυτο τα χριστουγενα και τη εγινε καταστροφες και μια τρυπα στο νερο. το μονο που λες ειναι η τιμωρια των πολιτικων αλλα αυτο θα αλλαξει ουσιαστικα τιποτα δεν το νομιζω!!!!οσο για την ασυλια που λες δεν νομιζω οτι λυνει κατι αυτο δηλαδη αν αρθει τη θα γινει θα μαγκωσουν αυτους που δημιουργουν εσκεμενα επεισοδια οποτε υπαρχει προβλημα στην νεκαστοτε κυβερνηση. λυση να περοτεινει καποιος εναν που να μπορει να κανει κατι διαφορετικο δεν εχω ακουσει ποτε. αυτα που λες ειναι απλες ενεσεις που ουσιαστικα δεν μπορουν να κανουν αυτα που λες. οσο για τη χουντα ουδεν σχολιο .
1. τα χριστούγεννα ήταν ένα τίποτα, γιατί ο λόγος που κατέβηκε ο κόσμος στους δρόμους ήταν η αστυνομία και όχι το κράτος και οι πολιτικοί του. Άρα τίποτα σε αυτό δεν έγειρε το κοινό συναίσθημα περί ασυλίας πολιτικών, περί δικαίου κλπ. Όλα στο τέλος κατέληξαν να είναι (από τους δημοσιογλύφτες φυσικά) η διαμαρτυρία του Αλέξη που δεν βρίσκουνε δουλειά τα παιδιά και δεν βλεπουνε μέλλον. Μαλακίες. Σόρρυ αλλά οι νέοι δεν βλέπουνε μέλλον γιατί θέλουνε να ξεκινήσουνε με πρώτο μισθό τα 1500 γιούργια και να κάθονται όλοι στο γραφείο. Αυτές είναι αποσπασματικές μαλακίες.
κατέβασμα στους δρόμους σημαίνει να μην ξέρουνε πού να κρυφτούνε. Και όχι κουκουλοφόροι, όχι. Όλοι μαζί, όλοι με ανοιχτά τα πρόσωπα.

2. Σαφώς και με την άρση της ασυλίας θα αλλάξουνε πολλά. Για να μπούνε 1-2 από αυτούς τους κουραδόμαγκες μέσα για 2-3 μήνες να δεις τι καλά που θα νιώσουνε οι υπόλοιποι. Γιανα γίνει καμιά δήμευση περιουσίας, για να του ρίξουνε κάποιου το αυθαίρετο να δεις τι ωραία θα νιώσει.
Και να δεις μετά αν θα το ξανακάνει.
Εσύ bode μου γιατί δεν κλέβεις; Γιατί αν κλέψεις, θα σε πάνε πισθάγκωνα. Αυτοί κλέβουνε τόσα χρόνια και δεν τους μιλάει κανείς..μόνο τους δίνουνε και διακοπές μιας τετραετίας να μην πάθουνε υπερκόπωση....
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
καλα τα λες αλλα δυστηχως αυτα ειναι ανεκληρωτα!!ουτε η χουντα δεν μπορει να τα κανει αυτα που λες. οχι οτι εχεις αδικο σε καποια αλλα αυτα δεν γινονται!!!! αρα μη λεμε κατι για να το πουμε! οσο για τις εκτελεσεις νομιζω οτι απλα υπερβαλεις!!!! τελος παντων απο οτι βλεπω ουσιαστικα δεν υπαρχει τιποτα ισως αν αλλαξει ο νομος περι ευθυνης υπουργων να μειωθουν καποιες πουστιες κατι ειναι και αυτο μια αρχη. αλλα με μια επανασταση δεν λυνονται τα προβληματα του τοπου γιατι απλα θα δημιουργηθουν αλλα πολυ πιο σοβαρα απο τα υπαρχον.
Αδερφε συναγωνηστη δεν εχεις βαρεθει να σε κοροιδευουνε,ολες οι αξιες εχουν χαθει ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΧΑΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ?11-9-1972συμετειχα ενεργα σε αυτην την επετειο για 5χρονια  ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΑΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ οι οποιοι πραγματικα σεβονται την ιστορια τους και κανουν αγωνες,χωρις να βαζουν την πολιτικη σκοπιμοτητα να ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom