Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 743K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Επισκέπτης
1. τα χριστούγεννα ήταν ένα τίποτα, γιατί ο λόγος που κατέβηκε ο κόσμος στους δρόμους ήταν η αστυνομία και όχι το κράτος και οι πολιτικοί του. Άρα τίποτα σε αυτό δεν έγειρε το κοινό συναίσθημα περί ασυλίας πολιτικών, περί δικαίου κλπ. Όλα στο τέλος κατέληξαν να είναι (από τους δημοσιογλύφτες φυσικά) η διαμαρτυρία του Αλέξη που δεν βρίσκουνε δουλειά τα παιδιά και δεν βλεπουνε μέλλον. Μαλακίες. Σόρρυ αλλά οι νέοι δεν βλέπουνε μέλλον γιατί θέλουνε να ξεκινήσουνε με πρώτο μισθό τα 1500 γιούργια και να κάθονται όλοι στο γραφείο. Αυτές είναι αποσπασματικές μαλακίες.
κατέβασμα στους δρόμους σημαίνει να μην ξέρουνε πού να κρυφτούνε. Και όχι κουκουλοφόροι, όχι. Όλοι μαζί, όλοι με ανοιχτά τα πρόσωπα.

2. Σαφώς και με την άρση της ασυλίας θα αλλάξουνε πολλά. Για να μπούνε 1-2 από αυτούς τους κουραδόμαγκες μέσα για 2-3 μήνες να δεις τι καλά που θα νιώσουνε οι υπόλοιποι. Γιανα γίνει καμιά δήμευση περιουσίας, για να του ρίξουνε κάποιου το αυθαίρετο να δεις τι ωραία θα νιώσει.
Και να δεις μετά αν θα το ξανακάνει.
Εσύ bode μου γιατί δεν κλέβεις; Γιατί αν κλέψεις, θα σε πάνε πισθάγκωνα. Αυτοί κλέβουνε τόσα χρόνια και δεν τους μιλάει κανείς..μόνο τους δίνουνε και διακοπές μιας τετραετίας να μην πάθουνε υπερκόπωση....
σε γενικες γραμμες συμφωνω αλλα νομιζω οτι καταλαβαινεις και μονο σου οτι αυτο που λες ειναι ανεφικτο να γινει. μακαρι να τιμωρηθει καποιος αν και στο παρελθον να σου θυμησω οτι ο συγχωρεμενος ο κουτσογιωργας πηγε φυλακη αλλα δεν ειδα να ιδρωνει κανενας οποτε εχω αμφιβολιες για το κατα ποσο θα λειτουργησει αφου μετα θα βαζουν αλλους μπροστα για τις βρωμοδουλιες και αυτοι δεν θα φαινονται πουθενα. κατι σαν τη μαφια ας πουμε!!!!
 

Επισκέπτης
Σόρρυ αλλά οι νέοι δεν βλέπουνε μέλλον γιατί θέλουνε να ξεκινήσουνε με πρώτο μισθό τα 1500 γιούργια και να κάθονται όλοι στο γραφείο. Αυτές είναι αποσπασματικές μαλακίες.

εχεις δικιο...υπαρχουν τοσες πολλες δυνατοτητες για καρριερα.Πχ τυλικτης σουβλακιων,βοηθος βιδωτη καπακιων βοθρου  :jerking: :jerking: :jerking: Αχαριστοι...ακου εκει να θελουν και 1500 τον μηνα...ενα 600αρη και παρα πολυ τους ειναι :cum:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
σε γενικες γραμμες συμφωνω αλλα νομιζω οτι καταλαβαινεις και μονο σου οτι αυτο που λες ειναι ανεφικτο να γινει. μακαρι να τιμωρηθει καποιος αν και στο παρελθον να σου θυμησω οτι ο συγχωρεμενος ο κουτσογιωργας πηγε φυλακη αλλα δεν ειδα να ιδρωνει κανενας οποτε εχω αμφιβολιες για το κατα ποσο θα λειτουργησει αφου μετα θα βαζουν αλλους μπροστα για τις βρωμοδουλιες και αυτοι δεν θα φαινονται πουθενα. κατι σαν τη μαφια ας πουμε!!!!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ μαζι σου και χαιρομαι που απεχουμε ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ που συντηρουν τα παθη του παρελθοντος δεν θα αλλαξει τιποτα,το πακετο ειναι οτι οταν τα λες αυτα σε μια συζητηση,συνυθως μενεις μονος χαρηκα πολυ που τα ειπαμε περα απο αυτο,και ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
καλα τα λες αλλα δυστηχως αυτα ειναι ανεκληρωτα!!ουτε η χουντα δεν μπορει να τα κανει αυτα που λες. οχι οτι εχεις αδικο σε καποια αλλα αυτα δεν γινονται!!!! αρα μη λεμε κατι για να το πουμε! οσο για τις εκτελεσεις νομιζω οτι απλα υπερβαλεις!!!! τελος παντων απο οτι βλεπω ουσιαστικα δεν υπαρχει τιποτα ισως αν αλλαξει ο νομος περι ευθυνης υπουργων να μειωθουν καποιες πουστιες κατι ειναι και αυτο μια αρχη. αλλα με μια επανασταση δεν λυνονται τα προβληματα του τοπου γιατι απλα θα δημιουργηθουν αλλα πολυ πιο σοβαρα απο τα υπαρχον.
όπως είδες όμως....αυτό του ξέφυγε και δεν το είπε ο Ζωρζ.....
και φυσικά ούτε κανείς τον ρώτησε...

για τον ίδιο λόγο που ο Πρετεντέρης έκανε την ερώτηση φωτιά στον Καραμανλή:"αν χάσετε, την επόμενη μέρα θα είστε πάλι αρχηγός στην ΝΔ;"
Λες και με νοιάζει εμένα αν θα είναι αυτός ή κάποιο άλλο γύφτικο σκεπάρνι στο τιμόνι της ΝΔούλας.
Ή όπως μας μαθαίνανε και στο MBA, η ερώτηση που δείχνει αν και κατά πόσο κάτι που λες είναι σημαντικό:"so what????"
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.252
Κριτικές
3
Like
1.427
Πόντοι
566
Μαλακίες³

Ξέρω Πακιστανό που είναι στην Ελλάδα από το 1980.Παντρεύτηκε Ελληνίδα το 1984,έχει 4 παιδιά,πήρε την υπηκοότητα,δουλεύει και πληρώνει φόρους.Ναι,αυτός να πολιτευτεί με όποιο κόμμα θέλει.Ήρθε νόμιμα στη χώρα.Και οι Έλληνες που πήγαν νόμιμα στο εξωτερικό έχουν πάρει υπηκοότητες των χωρών που μένουν και πολιτεύονται.
Μεγάλη ανακάλυψη έκαναν οι αντιΠασόκοι.Έχουν χεστεί επάνω τους με την άνοδο του ΠΑΣΟΚ και βγάζουν ότι βρουν...

Ο θλιβερός γιωργάκης τους χρωστάει πολλά. Στις εσωκομματικές εκλογές γιωργάκη - Βενιζέλου το 2007, οι πακιστανοί ψήφισαν μαζικά τον ζορζ, το ότι ο συγκεκριμένος Πακιστανός πήρε υπηκοότητα, αυτό είναι μόνο η αρχή.

1. Το ότι πληρώνει φόρους, πως το ξέρεις ??? Έχεις δει τη δήλωσή του ???

2. Το ότι ήρθε νόμιμα στη χώρα, πως το ξέρεις ??? Το 1980 η χώρα μας είχε μεταναστευτική πολιτική ???
 

Επισκέπτης
Ο θλιβερός γιωργάκης τους χρωστάει πολλά. Στις εσωκομματικές εκλογές γιωργάκη - Βενιζέλου το 2007, οι πακιστανοί ψήφισαν μαζικά τον ζορζ, το ότι ο συγκεκριμένος Πακιστανός πήρε υπηκοότητα, αυτό είναι μόνο η αρχή.

1. Το ότι πληρώνει φόρους, πως το ξέρεις ??? Έχεις δει τη δήλωσή του ???

2. Το ότι ήρθε νόμιμα στη χώρα, πως το ξέρεις ??? Το 1980 η χώρα μας είχε μεταναστευτική πολιτική ???
το ξερω εγω ρε φιλε ειδα τη δηλωση του πακιστανου που ειχε ο μαγγινας οταν εφτιαχνε το αναψυκτηριο@!!!!! :2funny: :2funny:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Ο θλιβερός γιωργάκης τους χρωστάει πολλά. Στις εσωκομματικές εκλογές γιωργάκη - Βενιζέλου το 2007, οι πακιστανοί ψήφισαν μαζικά τον ζορζ, το ότι ο συγκεκριμένος Πακιστανός πήρε υπηκοότητα, αυτό είναι μόνο η αρχή.

1. Το ότι πληρώνει φόρους, πως το ξέρεις ??? Έχεις δει τη δήλωσή του ???

2. Το ότι ήρθε νόμιμα στη χώρα, πως το ξέρεις ??? Το 1980 η χώρα μας είχε μεταναστευτική πολιτική ???
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΦΑΡΜΟΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΨΕΥΤΙΚΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΒΛΕΠΕ ΒΙΛΑ ΛΟΥΜΙΔΗ ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Ε κάποτε ρε αδελφέ πρέπει να ξυπνήσουνε τα κουτορνίθια που τους προσκυνάνε! :jerking:
Δε χαιρεσε που υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι απο το site και μιλανε για αυτα τα θεματα χωρις πολιτικο χρωματισμο ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΟΙ
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Δε χαιρεσε που υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι απο το site και μιλανε για αυτα τα θεματα χωρις πολιτικο χρωματισμο ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΟΙ
Πολύ λίγοι...οι πιο πολλοί έχουνε πολιτικό χρωματισμό για να το πω κι εγώ κομψά όπως εσύ! :cheesy:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Πολύ λίγοι...οι πιο πολλοί έχουνε πολιτικό χρωματισμό για να το πω κι εγώ κομψά όπως εσύ! :cheesy:
Πολύ λίγοι...οι πιο πολλοί έχουνε πολιτικό χρωματισμό για να το πω κι εγώ κομψά όπως εσύ! :cheesy:
για αυτο και εγω ειπα οι ΛΙΓΟΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΟΙ,εγω δεν ειμαι με ΚΑΝΕΝΑ ΨΕΥΤΗ
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
καλα αυτο αν θελουμε το πιστευουμε. καπου καποτε καπου πιστευες τωρα το γιατι δεν πιστευεις ειναι αλλο θεμα!
[/quote Γιατι το λες αυτο ενοωντας οτι ξερεις?ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ
 

Επισκέπτης
καλα αυτο αν θελουμε το πιστευουμε. καπου καποτε καπου πιστευες τωρα το γιατι δεν πιστευεις ειναι αλλο θεμα!
[/quote Γιατι το λες αυτο ενοωντας οτι ξερεις?ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ
αν καταλαβες αυτο ειπα υποθεση εκανα εκτος αν το απαγορευεις!!!!! σιγουρα δεν μπορω να ξερω αλλα σιγουρα μπορω να υποθεσω αν και αυτο δεν το απαγορευεις.
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
αν καταλαβες αυτο ειπα υποθεση εκανα εκτος αν το απαγορευεις!!!!! σιγουρα δεν μπορω να ξερω αλλα σιγουρα μπορω να υποθεσω αν και αυτο δεν το απαγορευεις.
Εγω να ΑΠΑΓΟΡΕΨΩ σε συναγωνηστη που συζηταω και γουσταρω οχι συναγωνηστη δεν το κανω,παρακαλω πολυ γραψε μου τι μπορει να υποθετεις
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εχεις δικιο...υπαρχουν τοσες πολλες δυνατοτητες για καρριερα.Πχ τυλικτης σουβλακιων,βοηθος βιδωτη καπακιων βοθρου  :jerking: :jerking: :jerking: Αχαριστοι...ακου εκει να θελουν και 1500 τον μηνα...ενα 600αρη και παρα πολυ τους ειναι :cum:
θα σου απαντήσω και σε αυτό.
αν νομίζεις πως επειδή έχεις κάνει σπουδές 10 χρόνια, ξέρεις και να δουλεύεις, σε πληροφορώ πως πλανάσαι πλάνην οικτράν.
Σε πληροφορώ λοιπόν πως με 2 MSc, ένα από Ελλάδα και ένα από Σκωτία ερευνητικό γύρισα στην Ελλάδα για να π΄ρω ΤΟΤΕ 150.000 δραχμές που ηταν ο βασικός του ανειδίκευτου.
Όταν απέδειξα το τι αξίζω, τότε άλλαξαν όλα μισθολογικά.

Από την άλλη έχω προσλάβει τουλάχιστον 3 άτομα με βάσει περισσότερο τα πτυχία τους και όχι την εργασειακή τους εμπειρία (οχι το ΠΟΎ αλλά το ΠΌΣΟ έχουνε δουλέψει με νοιάζει) και βγήκανε όλοι πατάτες. Θεωρία αλλά το χεράκι τους δεν το σηκώνανε να κάνουνε τίποτα.

Και τελικά να σου πω και το τελευταίο. Μιλάω πριν 2 εβδομάδες με παλικαάκι 25 χρονών στη Σαλόνικα. Του λέω, γιατί δουλεύεις στο βιβλιοπωλείο ρε συ με αυτές τις σπουδές τη στιγμή που ακόμα και έτσι μπορείς να δώσεις ακόμα και ΑΣΕΠ για δημοτική αστυνομία, για να μην πω να πάς να δουλέψεις σε μια εταιρία καλή και να πάρεις εμπειρία.
Απάντηση: μα τι λες τώρα! κάνω αυτή τη δουλειά που είναι 6ωρο, μετά κάνω και σε κάτι παιδάκια ιδιαίτερα και κονομάω κανά 1500ρικο το μήνα. Αν πήγαινα εκεί που λες, θα έπαιρνα 1200.

Να συμπληρώσω πως είναι η πρώτη του δουλειά...και να συμπληρώσω πως μετά από 5 χρόνια που θα το κάνει αυτό, δεν θα μπορεί να ασχοληθεί με το αντικείμενο που σπούδασε.

Και τέλος: οι χειρονάκτες αδερφέ είναι αυτοί που βγάζουν τα αμελέτητά τους χρήμα τώρα. Γιαυτό κρεμόμαστε από τα παπάρια των αλλοδαπών που κάνουν όλες τις χειρονακτικές εργασίες και φωνάζουμε πως μας έχουνε πάρει τις δουλειές. Όταν ο ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ από κάποιο ΙΕΚ θεωρεί τον εαυτό του ριγμένο να αρχίσει χαμηλά και να ανέβει σταδιακά (ας μη μιλήσω για γνώσεις, γελούσα και έκλαιγα με αυτά που άκουγα στις συνεντεύξεις), τότε πώς θα καταλάβει την αξία του να δουλεύεις για να κερδίσεις;Αφού τα χρόνια εμπειρίας κατά τη γνώμη σου δεν παίζουνε ρόλο, δέχεσαι να παίρνεις εσαεί 1500 ευρώ όπως και στον αρχικό σου μισθό; Και ασε τους άλλους να ξεκινάνε με 500 και στο τέλος να βγάζουνε 3χίλιαρα.
 

Επισκέπτης
Εγω να ΑΠΑΓΟΡΕΨΩ σε συναγωνηστη που συζηταω και γουσταρω οχι συναγωνηστη δεν το κανω,παρακαλω πολυ γραψε μου τι μπορει να υποθετεις
γιατι δεν το λες εσυ αφου και μονο σου φαινεται οτι καπου ησουν.εκτος φυσικα αν δεν θες οποτε .......
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
θα σου απαντήσω και σε αυτό.
αν νομίζεις πως επειδή έχεις κάνει σπουδές 10 χρόνια, ξέρεις και να δουλεύεις, σε πληροφορώ πως πλανάσαι πλάνην οικτράν.
Σε πληροφορώ λοιπόν πως με 2 MSc, ένα από Ελλάδα και ένα από Σκωτία ερευνητικό γύρισα στην Ελλάδα για να π΄ρω ΤΟΤΕ 150.000 δραχμές που ηταν ο βασικός του ανειδίκευτου.
Όταν απέδειξα το τι αξίζω, τότε άλλαξαν όλα μισθολογικά.

Από την άλλη έχω προσλάβει τουλάχιστον 3 άτομα με βάσει περισσότερο τα πτυχία τους και όχι την εργασειακή τους εμπειρία (οχι το ΠΟΎ αλλά το ΠΌΣΟ έχουνε δουλέψει με νοιάζει) και βγήκανε όλοι πατάτες. Θεωρία αλλά το χεράκι τους δεν το σηκώνανε να κάνουνε τίποτα.

Και τελικά να σου πω και το τελευταίο. Μιλάω πριν 2 εβδομάδες με παλικαάκι 25 χρονών στη Σαλόνικα. Του λέω, γιατί δουλεύεις στο βιβλιοπωλείο ρε συ με αυτές τις σπουδές τη στιγμή που ακόμα και έτσι μπορείς να δώσεις ακόμα και ΑΣΕΠ για δημοτική αστυνομία, για να μην πω να πάς να δουλέψεις σε μια εταιρία καλή και να πάρεις εμπειρία.
Απάντηση: μα τι λες τώρα! κάνω αυτή τη δουλειά που είναι 6ωρο, μετά κάνω και σε κάτι παιδάκια ιδιαίτερα και κονομάω κανά 1500ρικο το μήνα. Αν πήγαινα εκεί που λες, θα έπαιρνα 1200.

Να συμπληρώσω πως είναι η πρώτη του δουλειά...και να συμπληρώσω πως μετά από 5 χρόνια που θα το κάνει αυτό, δεν θα μπορεί να ασχοληθεί με το αντικείμενο που σπούδασε.

Και τέλος: οι χειρονάκτες αδερφέ είναι αυτοί που βγάζουν τα αμελέτητά τους χρήμα τώρα. Γιαυτό κρεμόμαστε από τα παπάρια των αλλοδαπών που κάνουν όλες τις χειρονακτικές εργασίες και φωνάζουμε πως μας έχουνε πάρει τις δουλειές. Όταν ο ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ από κάποιο ΙΕΚ θεωρεί τον εαυτό του ριγμένο να αρχίσει χαμηλά και να ανέβει σταδιακά (ας μη μιλήσω για γνώσεις, γελούσα και έκλαιγα με αυτά που άκουγα στις συνεντεύξεις), τότε πώς θα καταλάβει την αξία του να δουλεύεις για να κερδίσεις;Αφού τα χρόνια εμπειρίας κατά τη γνώμη σου δεν παίζουνε ρόλο, δέχεσαι να παίρνεις εσαεί 1500 ευρώ όπως και στον αρχικό σου μισθό; Και ασε τους άλλους να ξεκινάνε με 500 και στο τέλος να βγάζουνε 3χίλιαρα.

+10000000

εγώ ξέρω κάτι.. δουλειές υπάρχουνε.. ελληνες να δουλέψουνε δεν υπάρχουνε... :woldman: :woldman: :woldman: :woldman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom