Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αυτό προσπαθώ να σου πω αλλά μάλλον ή δεν μπορείς ή δεν το χεις.....
Στο Χάρβαντ αν κάνεις τα 100 σε 13 δε θα πάρεις ΠΟΤΕ ΠΤΥΧΙΟ.
Αν μετά γίνεις ανάπηρος αυτό είναι άλλη παράγραφος.
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΗΣΟΥΝ Α ΣΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ τα 100 Σε κάτω από 10.
Το κατάλαβες ή όχι;

Υ.Γ.
ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ. Κατάλαβέ το ορεισμένες χώρες έχουν προκόψει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.
ναι, μάλιστα...στο Χάρβαρντ είναι όλα αγγελικά πλασμένα. Ναι μάλιστα. Στο Χάρβαρντ παίρνεις ή 100 ή τίποτα. ναι μάλιστα, όσοι πάνε στο Χάρβαρντ είναι φωστήρες.
Είπαμε, εγώ δεν το έχω.
Δεν μου είπες όμως. Αφού είναι ο σωτήρας της Ελλάδας (Γιωργάκη ελπίδα μας - πήδα μας - πήδα μας), γιατί δεν γυρνάς πίσω αφού έφυγες λόγω της μιζέριας μας; Τώρα με το Γιωργάκη θα έρθει η αλλαγή και θα βγει μια Ελλάδα νέα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Το σκάνδαλο της Siemens οδηγεί το βασιλιά γυμνό μπροστά στον καθρέπτη του......
Και όσο κι αν επιχειρεί να αποδείξει ότι ο θρόνος είναι αμόλυντος και η στολή καλοραμμένη με ύφασμα ηθικής και άσπιλης συμπεριφοράς (δυστυχώς) τα σκάγια στοχεύουν προς δικαίους και αδίκους..........
Ο λάκκος που άνοιξε φαντάζει φιλόξενος για όλους ακόμα και για αυτούς που δεν γνώριζαν τίποτα για το φόνο ή απλώς ήταν περαστικοί....
Κρίμα μα η ανοχή και η (ακούσια έστω) συγκάλυψη έχει τα όρια της.
Φαίνεται ότι αρχίζουν πάντως να το αντιλαμβάνονται πολλοί.
Ο ίδιος ο Γ. Παπανδρέου (σε μία έκρηξη αυτογνωσίας;;;;)
είπε ότι θα μας πάρουν με τις πέτρες.
Γαλάζιοι και πράσινοι βουλευτές υψώνουν τη φωνή τους και μιλούν για κάθαρση και καμία συγκάλυψη- μηδενική ανοχή ίσως για να σώσουν την παρτίδα ενδεχομένως για να κρατήσουν τα προσχήματα.
Πολλοί υποστηρίζουν ότι είναι αργά για δάκρυα..... ΣΤΕΛΛΑ...........
Για μένα το βουλευτιλίκι είναι λειτούργημα.
περικοπές στις δαπάνες τους δέχονται; ΟΧΙ.
περικοπές στους μισθούς; ΟΧΙ
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ξέχασα να πω πως η Αμερική έχει προκόψει επειδή στηρίζεται σε έναν ηθικό κόσμο, με απόλυτα αξιοκρατικά κριτήρια (με πρωτοστάτη τον Μπους) και βασίζεται σε πνευματικά ανώτερους ανθρώπους.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Και ξέχασα να αναφέρω πως η κρίση δεν την άγγιξε την Αμερική γιατί είναι προκομμένη χώρα.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
εγο δε ιμε ελινασ αρα δε ιμε γαμιασ, κε ινε γνοστο οτι πασ μι ελιν γαργαροσ

ραμολογλιφτοτσοκολατιαρι!!!!!!!!!!!!


να συμπληρωσω πως η Ελλαδα δεν ειναι πρωτοπορος ή πλουσια ως χωρα.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Ρε φίλε μου όμως αυτό δεν πρέπει να το καταλάβει ο κόσμος? Δημοσκοπήσεις λένε οτι είναι πιο άξιος για προθυπουργός.. Άρα τον πιστεύουν οι περισσότεροι έλληνες και αυτό είναι που με απογοητεύει γιατί τυγχάνει να είμαι και εγώ έλληνας και να κυκλοφορώ ανάμεσα σε ανθρώπους που ξέρω ότι τον ψηφίζουν.

Και οι δύο μαλάκες είναι.
Αλλά όχι και να λέμε πως είναι αυτός πρέπει να βγει πρωθυπουργός.
Για να το λες πρέπει ή να έχεις πηδήξει όλα τα στάδια της δαρβινικής εξέλιξης και να εξακολουθείς να έχεις τη νοημοσύνη πιθήκου ή να είσαι εγκεγραμμένος στο ΠΑΣΟΚ και να έχεις συμφέρον να βγει.

αψογοι αμφοτεροι  ;)
θεωρω απαραιτητη προυποθεση καταψηφισης αυτου του ανοητου ανδρος ,νοημοσυνη πιθηκου.
απο κει και επειτα ας γινουμε ολοι πιο υπευθυνοι για τον τοπο μας ,οπως μπορει ο καθενας
 

Dikaios_gamias

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.208
Like
0
Πόντοι
16
Ξέχασα να πω πως η Αμερική έχει προκόψει επειδή στηρίζεται σε έναν ηθικό κόσμο, με απόλυτα αξιοκρατικά κριτήρια (με πρωτοστάτη τον Μπους) και βασίζεται σε πνευματικά ανώτερους ανθρώπους.

Πιστεύω πως ο Ομπάμα ΤΩΡΑ φτιάχνει την Αμερική.. Κατά τη γνώμη μου είναι ο αξιότερος πλανητάρχης που υπάρχει. Κάτι άλλο μιας και αναφερθήκαμε για εξωτερικό.. Παρατηρείτε τη συμπεριφορά του  Σαρκοζί?? Πως προκαλέι με τον πλούσιο βίο που κάνει πηγένοντας στο Dubai και κάνοντας διακοπές εκατομμυρίων ευρώ??? Κί όμως το κράτος τον στηρίζει και όλη προσπαθούν μαζι.. Ενώ εμείς αν ο καραμανλής έκανε κάτι τέτοιο θα τον σταυρώναμε στο Σύνταγμα. Παρεπιπτόντως όποιος είδε σήμερα το πρωί Παπαδάκη που του πήρε συνεντευξη στο σπίτι του Καραμανγλη τα καλοριφέρ και η επίπλωση ήταν πραγματικά φτωχότερα από το δικό μου σπίτι.. Σημείο που δίνει μια νότα ελπίδας στον πολίτη οτι αυτός ο άνθρωπος δεν το κάνει αυτό που κάνει ΜΟΝΟ για λευτά.. Αλλά προσπαθεί...
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
αψογοι αμφοτεροι  ;)
θεωρω απαραιτητη προυποθεση καταψηφισης αυτου του ανοητου ανδρος ,νοημοσυνη πιθηκου.
απο κει και επειτα ας γινουμε ολοι πιο υπευθυνοι για τον τοπο μας ,οπως μπορει ο καθενας
ΚΑΛΑ εσυ το πηγες σε αλλη διασταση !!!
το απογειωσες το θεμα τυπε μου!
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
last moican είμαι μαζί σου σε ότι κι αν λες!σε παω τρελά φίλε!!!
8έλω να κάνω κι εγω ένα σχόλιο όμως!
ο παπαντρέου δεν ξέρει να μιλάει μάγγεςςς...στα παπάρια μου το χαρβαντ και όλες οι σπουδές του!!!!!!!
κι εγω μάγγα(una persona non grata-ή αλλιώς-ANEPITHYMHTE-) είμαι βγαλμένος απο το stanford αλλά όταν πραγματικά χρειάζεται μιλάω σαν άν8ρωπος!
ο τζωρτζης παιδια έχει λιώσει στους μπάφους όταν σπούδαζε ...,μασάει τα λόγια του,δεν απαντάει ποτέ επι της ουσίας,με άλλα λόγια είναι καμμένο το παιδί...
Μην φανατίζεστε!δεν έχουμε τπτ να χωρίσουμε!ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ΒΡΑΖΟΥΜΕ!!!
 

Dikaios_gamias

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.208
Like
0
Πόντοι
16
last moican είμαι μαζί σου σε ότι κι αν λες!σε παω τρελά φίλε!!!
8έλω να κάνω κι εγω ένα σχόλιο όμως!
ο παπαντρέου δεν ξέρει να μιλάει μάγγεςςς...στα παπάρια μου το χαρβαντ και όλες οι σπουδές του!!!!!!!
κι εγω μάγγα(una persona non grata-ή αλλιώς-ANEPITHYMHTE-) είμαι βγαλμένος απο το stanford αλλά όταν πραγματικά χρειάζεται μιλάω σαν άν8ρωπος!
ο τζωρτζης παιδια έχει λιώσει στους μπάφους όταν σπούδαζε ...,μασάει τα λόγια του,δεν απαντάει ποτέ επι της ουσίας,με άλλα λόγια είναι καμμένο το παιδί...
Μην φανατίζεστε!δεν έχουμε τπτ να χωρίσουμε!ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ΒΡΑΖΟΥΜΕ!!!

Ολα αυτά που λες σωστα!! Όμως οι δημοσκοπήσεις πως γίνεται να τον βγάζουν καταλληλότερο για πρωθυπουργο? Τι είναι εκείνο που τους κάνει να το πιστεύουν? Ζω σε μια χώρα με άτομα χαμηλής νοημοσήνης?? αναρωτιέμαι ρε παιδιά!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Ολα αυτά που λες σωστα!! Όμως οι δημοσκοπήσεις πως γίνεται να τον βγάζουν καταλληλότερο για πρωθυπουργο? Τι είναι εκείνο που τους κάνει να το πιστεύουν? Ζω σε μια χώρα με άτομα χαμηλής νοημοσήνης?? αναρωτιέμαι ρε παιδιά!
Η μεγάλη απειλή εμφανίστηκε σε δημοσκόπηση της περασμένης Κυριακής και έχει κωδικοποιημένη ονομασία....
Κυβέρνηση αναποφάσιστων με πρωθυπουργό τον [size=13pt]Κανέναν.....[/size]
Η υπόθεση επιδέχεται παρομοιώσεων με το ομηρικό έπος της Οδύσσειας.
Μόνον που στην περίπτωση μας δεν υφίστανται ηρωικές ραψωδίες ενός πολυμήχανου ανδρός απέναντι στον Κύκλωπα αλλά αντιστροφή των ρόλων......
Ο δικομματισμός αίφνης απέκτησε φιγούρα μονόφθαλμου και ακούει μεγάλη μερίδα της κοινής γνώμης να του συστήνεται ως [size=13pt]Κανένας... [/size]
Και αυτό τον πονάει σαν τον οδυρμό του Πολύφημου όταν ο βασιλιάς της Ιθάκης τον τύφλωνε αφού τον είχε ξεγελάσει αμυνόμενος απέναντι στην απειλή που συνιστούσε ο μυθικός γίγαντας.................
 

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
Ολα αυτά που λες σωστα!! Όμως οι δημοσκοπήσεις πως γίνεται να τον βγάζουν καταλληλότερο για πρωθυπουργο? Τι είναι εκείνο που τους κάνει να το πιστεύουν? Ζω σε μια χώρα με άτομα χαμηλής νοημοσήνης?? αναρωτιέμαι ρε παιδιά!

δικαιε γαμια, το-καταλληλοτερος πρω8...ειναι πολυ προσφατο...και βεβαια ζεις και ζουμε σε μια χωρα με ατομα χαμηλης νοημοσυνης...ζουμε σε μια χωρα οπου υπαρχει κομουνιστικο κομμα και τα μελη του ζητημα 1 στα εκατο εχουν διαβασει το μανιφεστο του Μαρξ....αυτα...πιστευω σε καλυψα!!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Η μεγάλη απειλή εμφανίστηκε σε δημοσκόπηση της περασμένης Κυριακής και έχει κωδικοποιημένη ονομασία....
Κυβέρνηση αναποφάσιστων με πρωθυπουργό τον [size=13pt]Κανέναν.....[/size]
Η υπόθεση επιδέχεται παρομοιώσεων με το ομηρικό έπος της Οδύσσειας.
Μόνον που στην περίπτωση μας δεν υφίστανται ηρωικές ραψωδίες ενός πολυμήχανου ανδρός απέναντι στον Κύκλωπα αλλά αντιστροφή των ρόλων......
Ο δικομματισμός αίφνης απέκτησε φιγούρα μονόφθαλμου και ακούει μεγάλη μερίδα της κοινής γνώμης να του συστήνεται ως [size=13pt]Κανένας... [/size]
Και αυτό τον πονάει σαν τον οδυρμό του Πολύφημου όταν ο βασιλιάς της Ιθάκης τον τύφλωνε αφού τον είχε ξεγελάσει αμυνόμενος απέναντι στην απειλή που συνιστούσε ο μυθικός γίγαντας.................
η προηγούμενη φορά που είχε γίνει αυτή η κατάσταση είχε οδηγήσει σε χούντα. Δεν είμαι υπέρ της Χούντας, αλλά ήταν ιστορικά μια λύση που είχε επιφέρει πολιτική σταθερότητα.
Τώρα πια δυστυχώς και ο Στρατός είναι κομματικοποιημένος και δεν υπάρχει περίπτωση Χούντας. Που σημαίνει πως ζούμε μια εποχή εντελώς αποσταθεροποιημένη πολιτικά, κοινωνικά και οικονομικά. Το ποιλιτικά αναφέρεται πως δεν υπάρχουν σταθερές πολιτικές γραμμές. Δεν υπάρχουν σταθερές αξίες.
Επόμένως έχουμε φτάσει στο σημείο να προσπαθούμε να καταλάβουμε ΑΝ υπάρχει κανείς που να μην μας δουλεύει μπροστά στ αμάτια μας...και δυστυχώς ...μάταια.

Αλλά είπαμε, εδώ ψηφίζουμε με βάση το κριτήριο της προγιαγιάς μας ή με βάση το κριτήριο του βολέματος. Το δεύτερο το καταλαβαίνω (δεν το δικαιολογώ ή το ασπάζομαι). Το πρώτο με αφήνει μαλάκα.
Πριν από 10 χρόνια που πέθανε η γιαγιά μου ψήφιζε ΝΔ γιατί οι άλλοι ήταν οι "αντάρτες" και θα ερχόντουσαν με τα άλογα να τη σφάξουνε 20 χρόνια πρωτύτερα. Αυτό για μένα λέγεται μαλάκυνση εγκεφάλου.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
δικαιε γαμια, το-καταλληλοτερος πρω8...ειναι πολυ προσφατο...και βεβαια ζεις και ζουμε σε μια χωρα με ατομα χαμηλης νοημοσυνης...ζουμε σε μια χωρα οπου υπαρχει κομουνιστικο κομμα και τα μελη του ζητημα 1 στα εκατο εχουν διαβασει το μανιφεστο του Μαρξ....αυτα...πιστευω σε καλυψα!!!
διαφωνώ. Νοημοσύνη υπάρχει και μπόλικη.
Σε πολλές περιπτώσεις μάλιστα είναι κουτοπονηριά. Αυτό που δεν υπάρχει είναι παιδεία.
Το πρώτο που μαθαίνεις είναι να σέβεσαι τα όρια του άλλου και να υπερασπίζεσαι τα δικά σου. να συμβιώνεις αρμονικά.
Στην Ελλάδα ο καθένας ζει για την πάρτη του. Καταλαβαίνει μόνο από πρόστιμο ή από δώρο.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ολα αυτά που λες σωστα!! Όμως οι δημοσκοπήσεις πως γίνεται να τον βγάζουν καταλληλότερο για πρωθυπουργο? Τι είναι εκείνο που τους κάνει να το πιστεύουν? Ζω σε μια χώρα με άτομα χαμηλής νοημοσήνης?? αναρωτιέμαι ρε παιδιά!
όχι. απλά οι δημοσκοπήσεις δίνουνε ποσοστά. Αν ρωτήσουνε 100 νοματαίους, οι 70 πουν "κανένας", οι 23 πουν ο Γιωργάκης και οι 7 πουν ο κωστάκης, τότε ο Γιωργάκης θα έχει 23%
Κι όλα αυτά εφόσον οι δημοσκοπήσεις δεν είναι κατευθυνόμενες, δεν έχουν περίεργες μη κατανοητές ερωτήσεις κοκ.
Και μετά φυσικά είναι και το interpretasion που λένε και οι αμερικάνοι. Τουτέστιν η ερμηνεία. Στις ειδήσεις βλέπουμε γενικά ερμηνείες και όχι την έρευνα. Τα ποσοστά μπορεί να είναι όντως αυτά που βγήκανε, αλλά δεν έχεις ολοκληρωμένη εικόνα τι ρωτήθηκε, σε ποιο δείγμα, σε ποιες περιοχές κλπ...
 

Dikaios_gamias

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.208
Like
0
Πόντοι
16
όχι. απλά οι δημοσκοπήσεις δίνουνε ποσοστά. Αν ρωτήσουνε 100 νοματαίους, οι 70 πουν "κανένας", οι 23 πουν ο Γιωργάκης και οι 7 πουν ο κωστάκης, τότε ο Γιωργάκης θα έχει 23%
Κι όλα αυτά εφόσον οι δημοσκοπήσεις δεν είναι κατευθυνόμενες, δεν έχουν περίεργες μη κατανοητές ερωτήσεις κοκ.
Και μετά φυσικά είναι και το interpretasion που λένε και οι αμερικάνοι. Τουτέστιν η ερμηνεία. Στις ειδήσεις βλέπουμε γενικά ερμηνείες και όχι την έρευνα. Τα ποσοστά μπορεί να είναι όντως αυτά που βγήκανε, αλλά δεν έχεις ολοκληρωμένη εικόνα τι ρωτήθηκε, σε ποιο δείγμα, σε ποιες περιοχές κλπ...

Με κάλυψες πλήρως ομολογώ! ΄Μπορώ να ελπίζω στο οτί δεν θα βγει ο Γιωργάκης κάτι..Χίλιες φορές να κυβερνήσει ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ,ΛΑΟΣ,ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ που μπορεί να μην έχουν αντιλήψεις σύμφωνα με τις δικές μου αλλά τουλάχιστον έχουν να πούν κατι διαφορετικό κάθε φορά.. Αυτό το πράγμα που συμβαίνει με τον Παπανδρέου είναι εξωφρενικά απίστευτο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι, μάλιστα...στο Χάρβαρντ είναι όλα αγγελικά πλασμένα. Ναι μάλιστα. Στο Χάρβαρντ παίρνεις ή 100 ή τίποτα. ναι μάλιστα, όσοι πάνε στο Χάρβαρντ είναι φωστήρες.
Είπαμε, εγώ δεν το έχω.
Δεν μου είπες όμως. Αφού είναι ο σωτήρας της Ελλάδας (Γιωργάκη ελπίδα μας - πήδα μας - πήδα μας), γιατί δεν γυρνάς πίσω αφού έφυγες λόγω της μιζέριας μας; Τώρα με το Γιωργάκη θα έρθει η αλλαγή και θα βγει μια Ελλάδα νέα.


αυτό συζητούσαμε τόση ώρα ρε πίτουρα;
αυτό κατάλαβες;
ή ότι αυτό που συζητάμε είναι η πλήρης ισοπέδωση σε όλους τους τομείς της χώρα που και γι αυτό το λόγο πηγαίνει κατά διαόλου;

Δλδ το εάν ένας άνθρωπος μπορεί να είναι άριστος στο πανεπιστήμιο και να πάρει μηδέν στη ζωή δεν το έχεις δει πουθενά;
Και σαφώς το Χάρβαρντ δεν είναι ικανή και αναγκαία συνθήκη για να κυβερνήσεις μια χώρα.
Από την άλλη λυπάμαι που θα στο πω (και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα) όποιος αγόγγυστα και ανερυθρίαστα λέγει ότι ένας οιοσδήποτε άνθρωπος έχει πτυχίο από το Χάρβαρντ και το LSE και ταυτόχρονα είναι περιορισμένων πνευματικών ικανοτήτων είναι απλά ΓΚΑΣΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΤΟΥΡΑΣ.
Οπως γκασμάς και πίτουρας είναι όποιος λέει τον Καραγκούνη και τον Νικοπολίδη άμπαλλους, ο καθένας για τους δικούς του κομπλεξικούς, ή οπαδικούς λόγους.
Και στην τελική εάν κάποιος που έχει τελειώσει το Χάρβαρντ και το LSE είναι πνευματικά καθυστερημένος, εσύ (και κάθε εσύ) που τελείωσες το Λύκειο, ή ΤΕΙ τι είσαι; ΑΜΟΙΒΑΔΑ;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
όχι. απλά οι δημοσκοπήσεις δίνουνε ποσοστά. Αν ρωτήσουνε 100 νοματαίους, οι 70 πουν "κανένας", οι 23 πουν ο Γιωργάκης και οι 7 πουν ο κωστάκης, τότε ο Γιωργάκης θα έχει 23%
Κι όλα αυτά εφόσον οι δημοσκοπήσεις δεν είναι κατευθυνόμενες, δεν έχουν περίεργες μη κατανοητές ερωτήσεις κοκ.
Και μετά φυσικά είναι και το interpretasion που λένε και οι αμερικάνοι. Τουτέστιν η ερμηνεία. Στις ειδήσεις βλέπουμε γενικά ερμηνείες και όχι την έρευνα. Τα ποσοστά μπορεί να είναι όντως αυτά που βγήκανε, αλλά δεν έχεις ολοκληρωμένη εικόνα τι ρωτήθηκε, σε ποιο δείγμα, σε ποιες περιοχές κλπ...

ούτε οι Αμερικάνοι ούτε οι Εγγλέζοι λένε interpretasion.
Mόνο αυτοί που έχουν κάνει Αγγλικά στου Στρατηγάκη το λένε έτσι.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Αααα ρε κατακαημένε Αντρέα δεν σου έφτανε ο θλιβερός Γιωργάκης...έχεις κι αυτό εδώ το πράγμα...  :new_shocked:
 

Συνημμένα

  • dimitraliani.jpg
    dimitraliani.jpg
    156,5 KB · Εμφανίσεις: 17
  • dimitraliani2.jpg
    dimitraliani2.jpg
    23,3 KB · Εμφανίσεις: 14

ruskiy standart

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Like
0
Πόντοι
6
Αααα ρε κατακαημένε Αντρέα δεν σου έφτανε ο θλιβερός Γιωργάκης...έχεις κι αυτό εδώ το πράγμα...  :new_shocked:



xaxaxaxaxa να σαι καλα ρε φιλε!!!ελιωσααααααααααααααααααααααααααααααααα))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom