Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
πω πω τι μπορεί να κάνει κανείς με την αβάντα ενός ονόματοοοοοοοοοοος...
θέλω κι εγώ τέτοιο όνομα γμτ....το παιδί ίδρωσε να μάθει....
εάν η σχέση σου με την αξιοπιστία στα Αμερικανικά και Βρεττανικά Πανεπιστήμια σταματά στη σχέση σου με τα Βαλκάνια να σε ποηροφορήσω ότι στο LSc και στο Χάρβαρντ δεν παίζουν οι γνωστές ελληνικές πουστιές.....

Μπορείς να μου πεις για όλα τα υπόλοιπα και θα τα δεχθώ.
Οπως λχ ότι αυτός ο καριόλης επειδή γεννήθηκε από συγκεκριμένο σπέρμα είχε χιλιάδες ευκαιρίες περισσότερες από σένα και αυτό είναι λάθος. Και συμφωνώ.
Το να ισοπεδώνεις όμως την πνευματική ικανότητα κάποιου ή καινα ειρωνεύεσαι τα πτυχία του (και ειδικά αυτά τα οποία είναι γνωστό τοις πάσι ότι έχουν τέτοια αξία ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ) δεν είναι απλά ηλίθιο.

απλά πιστοποιεί την πλήρη νεοελληνική μιζέρια.
Οπου πανεπιστήμια όπως το Χαρβαρντ και το LSΕ απαξιώνονται από τον κάθε μαλάκα προσπαθώντας να μειώσουν την αξία κάποιου που δεν γουστάρουν...

Πάσο αγόρι μου. Μαζί σου
Η Φερράρι είναι κάρο επειδή οδηγουσε ο ατάλαντος Σουμάχερ που δε χωνεύεις.
Συνέχισε.
Θα πας μπροστά. ΑΛΛΑ μονο στα Βαλκάνια και μόνο για κάνα δυό χρόνια.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Παμε άλλη μια φορά λοιπόν (δεν βαριέμαι να το γράφω, γιατί προφανώς δεν τα ακούνε πολλοί)
Η καημένη η χώρα (οποιαδήποτε χώρα) είναι μια επιχειρησούλα (μικρή τόση δα) και έχει τις καημένες τις ανάγκες της:
Αναφέρω ενδεικτικά γιατί το ποστ θα είναι διπλοσέντονο αν τα γράψω με όλες τις λεπτομέρειες!

1. χρειάζεται Εμπορικό διευθυντή: είναι αυτός που είναι υπεύθυνος για το πώς θα πουληθούν τα προϊόντα της (τα ζαρζαβατικούλια μας, τα έπιπλά μας, οι υπηρεσίες μας - λέγε με τουρισμό κλπ,κλπ. Αυτός είναι ο υπουργός Ανάπτυξης ή Εμπορίου

2. χρειάζεται έναν Διευθυντή Πωλήσεων: είναι αυτός που έχει την ευθύνη για την διαπραγμάτευση της πώλησης των προϊόντων της εταιρίας. Δηλαδή, θες να πουλήσεις ΟΤΕ; Οκ κολλητέ, αλλά στη σωστή τιμή! Θες το Σκαραμαγκά; Οκ κολλητέ, αλλά με τα σωστά ανταλλάγματα. Αυτός συνήθως είναι ο Υπουργός οικονομικών.

3. Χρειάζεσαι οικονομικό διευθυντή: Αυτός ευθύνεται για τον έλεγχο των χρηματικών ροών στην εταιρία. Επίσης για τις επενδύσεις, για την οικονομική στρατηγική της εταιρίας κα. Αυτός είναι ο Υπουργός Εθνικής Οικονομίας. Που πρέπει να αποφασίσει πόσα και ποια δάνεια θα πάρει. Από πού θα εξοικονομήσει χρήματα, πού θα είναι προσοδοφόρα μια επένδυση (λέγε με ανανεώσιμες πηγές που είναι της μόδας τελευταία) κα.

Ο ίδιος κύριος είναι υπεύθυνος και για τη διαχείριση των οικονομικών εντός της εταιρίας, αλλά την ευθύνη τη δίνει στον Υπεύθυνο Ανθρώπινου δυναμικού, ο οποίος έχει την ευθύνη για τους μισθούς, τις παροχές, τα ΙΚΑ - Σικα κλπ. Αυτός λοιπόν ο κύριος πρέπει να βλέπει σαν εργαζόμενους τους Έλληνες φορολογούμενους και όχι τους εκάστοτε εργαζόμενους στο κόμμα. Οι Έλληνες δεν είναι ο πελάτης από τον οποίο θα πάρουμε χρήματα για τα προϊόντα της εταιριας, αλλά ο εργαζόμενος στην εταιρία.

Κάπου πρέπει να υπάρχει ένας υπεύθυνος συντήρησης - συστημάτων κλπ, αυτός συνήθως είναι ο υπουργός εσωτερικών με αυξημένες ιδιότητες φυσικά γιατί έχει και κάποιες άλλες ευθύνες.
Και για να μην μακρυγορώ, φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε....

Και ΕΡΩΤΩ. Ποιος από αυτούς τους παπάρες έχει δουλέψει ποτέ του σε εταιρία (δεν μιλάω να τη διαχειριστεί - είμαι απόλυτα σίγουρος πως θα την φούνταρε αυτοστιγμί) ώστε να ξέρει τι πρέπει να κάνει;
Πότε έχει ξαναπουλήσει κάτι ο Αλογοσκούφης ώστε να πάει να πουλήσει ολόκληρο ΟΤΕ κερδοφόρα εταιρία; και να μας λέει πως ήταν και επιτυχία όταν την πούλησε για την ψυχή της μάνας του;

Το Υπ. Εξωτερικών δεν τον ανέφερα πουθενά, άλλωστε στην Ελλάδα είναι ταυτόσιμη έννοια με τον Υπ. Τουρισμού - μονο ταξίδια και δεξιώσεις κάνει. Από ουσία μηδέν.

Αυτά τα ολίγα...
Υ.Γ. by the way, ένα καλό στόμα μου σφύριξε πως ο κύριος Κυρ. Μητσοτάκης είναι χαρακτηρισμένος ως Ειδικός ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ σε μία τράπεζα, στην οποία όμως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΞΩ. Φυσικά αυτό δεν τον εμποδίζει να παίρνει μισθό 5,000 γιούργίων μηνιαίως ΚΑΙ τα bonus επίτευξης στόχων!!
Και μην πει κανείς για ΝΔ και παπαριές, μην αρχίσω να γράφω τα του ΠΑΣΟΚ τι έκανε.

Το πρόβλημα είναι πως αυτά ΔΕΝ θα αλλάξουν όσο και να φωνάζουμε δυστυχώς, όσους λαιμούς και να κλείσουμε.
Γιατί υπάρχουνε αυτοί που θα ψηφίσουνε Γιωργάκη και Κωστάκη.....από παράδοση
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
εάν η σχέση σου με την αξιοπιστία στα Αμερικανικά και Βρεττανικά Πανεπιστήμια σταματά στη σχέση σου με τα Βαλκάνια να σε ποηροφορήσω ότι στο LSc και στο Χάρβαρντ δεν παίζουν οι γνωστές ελληνικές πουστιές.....

Μπορείς να μου πεις για όλα τα υπόλοιπα και θα τα δεχθώ.
Οπως λχ ότι αυτός ο καριόλης επειδή γεννήθηκε από συγκεκριμένο σπέρμα είχε χιλιάδες ευκαιρίες περισσότερες από σένα και αυτό είναι λάθος. Και συμφωνώ.
Το να ισοπεδώνεις όμως την πνευματική ικανότητα κάποιου ή καινα ειρωνεύεσαι τα πτυχία του (και ειδικά αυτά τα οποία είναι γνωστό τοις πάσι ότι έχουν τέτοια αξία ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ) δεν είναι απλά ηλίθιο.

απλά πιστοποιεί την πλήρη νεοελληνική μιζέρια.
Οπου πανεπιστήμια όπως το Χαρβαρντ και το LSc απαξιώνονται από τον κάθε μαλάκα προσπαθώντας να μειώσουν την αξία κάποιου που δεν γουστάρουν...

Πάσο αγόρι μου. Μαζί σου
Η Φερράρι είναι κάρο επειδή οδηγουσε ο ατάλαντος Σουμάχερ που δε χωνεύεις.
Συνέχισε.
Θα πας μπροστά. ΑΛΛΑ μονο στα Βαλκάνια και μόνο για κάνα δυό χρόνια.
1. το οτι είναι καλό ένα πανεπιστήμιο και το πτυχίο του είναι άλλο θέμα. Αν νομίζεις όμως πως σε αυτά τα πανεπιστήμια δεν μπαίνουν υπογείως σε γελάσανε. Δεν είναι θέμα βαλκανικής νοοτροπίας, αλλά πραγματικότητας. Γιατί μην μου πεις πως όλοι οι πολιτικοί είναι φωστήρες που έχουνε τελειώσει και από ένα τέτοιο πανεπιστήμιο έκαστος. Και σε τέτοια υποννόηση από μέρους σου, θα σου πω...ψήφισε Γιωργάκη λοιπόν.

2. Δυστυχώς η παρομοίωση με τη Φερράρι είναι άτυχη. Δεν απαξίωσα το αμάξι σε αυτό που έγραψα (δηλαδή το πανεπιστήμιο).

3. Όσοι βγαίνουνε από το Χάρβαρντ λοιπόν (μια και τα ξέρεις πολύ καλά όπως φαίνεται), έχουνε χρυσές ευκαιρίες να δουλέψουνε σε μεγάλες εταιρίες με παχυλότατους μισθούς, όχι ως μπετατζήδες ή καθαριστές, αλλά ώς οικονομικοί διευθυντές, σύμβουλοι, κλπ κλπ.

4. Ακόμα και να ήταν απίστευτο ξεφτέρι στο Χάρβαρντ (δεν μου το δείχνει αλλά ποιος είμαι εγώ να κρίνω, καλά τα λες - απαίδευτος και ασπούδαστος μανάβης είμαι), προσωπικά δεν μου λέει τίποτα. Γιατί από τη θεωρία στην πράξη είναι παραπάνω από δυο δάχτυλα και κάτι. Και ένας εξαιρετικός σπουδαστής θεωριών, όταν δεν έχει το συνδυαστικό μυαλό να παράγει πρακτική από αυτές, παίρνει ένα καλό βαθμό στα ακαδημαϊκά αλλά δεν κάνει ποτέ επαγγελματική σταδιοδρομία σε εταιρία.

5. Αν είναι όπως τα λες, φαντάζομαι θα τον έπαιρνες στην εταιρία σου για την οικονομική διαχείριση και θα τον άφηνες εν λευκώ να σου βγάλει χρήματα, σωστά;;

Ευχαριστώ για τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, με υποχρεώνεις.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1. το οτι είναι καλό ένα πανεπιστήμιο και το πτυχίο του είναι άλλο θέμα. Αν νομίζεις όμως πως σε αυτά τα πανεπιστήμια δεν μπαίνουν υπογείως σε γελάσανε. Δεν είναι θέμα βαλκανικής νοοτροπίας, αλλά πραγματικότητας. Γιατί μην μου πεις πως όλοι οι πολιτικοί είναι φωστήρες που έχουνε τελειώσει και από ένα τέτοιο πανεπιστήμιο έκαστος. Και σε τέτοια υποννόηση από μέρους σου, θα σου πω...ψήφισε Γιωργάκη λοιπόν.

2. Δυστυχώς η παρομοίωση με τη Φερράρι είναι άτυχη. Δεν απαξίωσα το αμάξι σε αυτό που έγραψα (δηλαδή το πανεπιστήμιο).

3. Όσοι βγαίνουνε από το Χάρβαρντ λοιπόν (μια και τα ξέρεις πολύ καλά όπως φαίνεται), έχουνε χρυσές ευκαιρίες να δουλέψουνε σε μεγάλες εταιρίες με παχυλότατους μισθούς, όχι ως μπετατζήδες ή καθαριστές, αλλά ώς οικονομικοί διευθυντές, σύμβουλοι, κλπ κλπ.

4. Ακόμα και να ήταν απίστευτο ξεφτέρι στο Χάρβαρντ (δεν μου το δείχνει αλλά ποιος είμαι εγώ να κρίνω, καλά τα λες - απαίδευτος και ασπούδαστος μανάβης είμαι), προσωπικά δεν μου λέει τίποτα. Γιατί από τη θεωρία στην πράξη είναι παραπάνω από δυο δάχτυλα και κάτι. Και ένας εξαιρετικός σπουδαστής θεωριών, όταν δεν έχει το συνδυαστικό μυαλό να παράγει πρακτική από αυτές, παίρνει ένα καλό βαθμό στα ακαδημαϊκά αλλά δεν κάνει ποτέ επαγγελματική σταδιοδρομία σε εταιρία.

5. Αν είναι όπως τα λες, φαντάζομαι θα τον έπαιρνες στην εταιρία σου για την οικονομική διαχείριση και θα τον άφηνες εν λευκώ να σου βγάλει χρήματα, σωστά;;

Ευχαριστώ για τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, με υποχρεώνεις.

θα στο πω με μια κουβέτα για να το καταλάβεις....

Ειναι δύσκολο να μπεις στο Χάρβαντ ομολογουμένως...
Είναι αδύνατο όπως να πάρεις πτυχίο από εκεί εάν δεν το αξίζεις....
Γιατι ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟ το λόγο αυτός που το τελειώνει έχει λαμπρό μέλλον
Εάν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΛΥΠΑΜΑΙ από σένα περίμενα περισσότερη αντίληψη.

Και κόφτε σ αυτή τη χώρα την ισοπέδωση. Αυτό την έχει καταστρέψει.
Αλλο Τάφτς αλλο Χάρβαρντ.
Αλλο Πανεπιστήμιο Πειραιά, άλλο LSΕ.
Αλλο Ολυμπιακός Αλλο Μπαρτσελόνα.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
κ ο Αλογοσκουφης το Χαρβαρντ εβγαλε
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κ ο Αλογοσκουφης το Χαρβαρντ εβγαλε

ευχαριστώ για το παράδειγμα...
το ότι είναι αποτυχημένος πολιτικός δεν πάει να επι ότι το πτυχίο του είναι για τομπούτσο.

Στο ξαναλέω και σένα. Κόφτε την ισοπέδωση. Εκτίθεστε....
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
ευχαριστώ για το παράδειγμα...
το ότι είναι αποτυχημένος πολιτικός δεν πάει να επι ότι το πτυχίο του είναι για τομπούτσο.

Στο ξαναλέω και σένα. Κόφτε την ισοπέδωση. Εκτίθεστε....
περρισοτερο απο τον Αλογοσκουφη οχι...
η πολιτικη του αποτυχια μηπως ωφειλεται
στην ανεπαρκεια γνωσεων?
η πολιτικη δεν ειναι θεατρο,
οπως τεινει να γινει...
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
τα πτυχια δεν κανουν τους ανθρωπους , αλλα οι ανθρωποι τα πτυχια.
ενας αποφοιτος του Χαρβαρντ,
που εχει εκτεθει σε παγκοσμια κλιμακα,
για λαθη οικονομικης φυσεως,
ποσο αλλο ρεζιλι μπορει να γινει?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
θα ξεχαστει μωρε , ωχ αδερφε....
και αλλα τετοια.
συμφωνω με το σκατζοχοιρο,
ψηφιζουμε λες και παμε να δουμε τη ξαδερφη μας...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τα πτυχια δεν κανουν τους ανθρωπους , αλλα οι ανθρωποι τα πτυχια.
ενας αποφοιτος του Χαρβαρντ,
που εχει εκτεθει σε παγκοσμια κλιμακα,
για λαθη οικονομικης φυσεως,
ποσο αλλο ρεζιλι μπορει να γινει?

το ότι κάποιος αποτυγχάνει στο στίβο ενώ τον προπονεί ο καλύτερος προπονητής στο καλύτερο προπονητικό κέντρο δε φταίει ούτε ο πρποπονητής ούτε το προπονητικό κέντρο.

μπορεί να φταίει ότι έκαψε φλάτζα, ότι λάλησε, ότι έκανε λαθος επιλογές.
Αλλο το υπόβαθρο και άλλο η κατάληξη.....

Μπορείς με μια άριστη μελέτη πολιτικού μηχανικού να χτίσεις ενα ετοιμορροπο κτίριο.
Αν δε μπορείς να το καταλάβεις πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο.....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
θα στο πω με μια κουβέτα για να το καταλάβεις....

Ειναι δύσκολο να μπεις στο Χάρβαντ ομολογουμένως...
Είναι αδύνατο όπως να πάρεις πτυχίο από εκεί εάν δεν το αξίζεις....
Γιατι ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟ το λόγο αυτός που το τελειώνει έχει λαμπρό μέλλον
Εάν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΛΥΠΑΜΑΙ από σένα περίμενα περισσότερη αντίληψη.

Και κόφτε σ αυτή τη χώρα την ισοπέδωση. Αυτό την έχει καταστρέψει.
Αλλο Τάφτς αλλο Χάρβαρντ.
Αλλο Πανεπιστήμιο Πειραιά, άλλο LSΕ.
Αλλο Ολυμπιακός Αλλο Μπαρτσελόνα.
άλλο διαβάζεις και άλλο καταλαβαίνεις. ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ρε αδερφέ.
Όμως πίστεψέ με, όπως μπορεί να μπει κάποιος επειδή έχει ένα όνομα, έτσι μπορεί να το τελειώσει κιόλας. Στα πανεπιστήμια της Ελλάδας που αναφέρεις δεν μπαίνει κάποιος λόγω ονόματος. Αυτοί που έχουν όνομα πάνε όλοι στο Χάρβαρντ και στα λοιπά, τυχαίο είναι ή όλοι γεννήθηκαν φωστήρες;;;
Αλλά σου λέω και πάλι πως το πανεπιστήμιο σου δίνει γνώσεις και προφανώς το συγκεκριμένο δίνει καλές γνώσεις. Όπως κι εγώ λοιπόν έμαθα ένα κάρο φυσικές, αν τις έκανα απλά αποστήθιση και δεν είχα καμία κριτική σκέψη, δεν θα μπορούσα να βρω δουλειά (εκτός αν έπαιζα με κάποιο ειδικό επώνυμο μπάλα).
Αυτός ο φωστήρας λοιπόν Κριτική σκέψη ΔΕΝ έχει. Εσύ κρίνεις έναν άνθρωπο από το βιογραφικό του. Εγώ τον κρίνω απο το ποιόν του.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
και για να παμε και σε πιο συγκεκριμενα παραδειγματα
της αφελειας των ελληνων ψηφοφορων.

ψηφιζουν λες και κοιτανε σιριαλ,
παραδειγμα η επανεκλογη πασοκ
με προεδρο τον αντρεα,
ή η εκλογη κωστακη , λιγα χρονια μετα το θανατο του θειου.

τους αρεσει το happy ending,
δεν εχουν καμια πολιτικη σκεψη -
το οποιο δε χρειαζεται αναλυση -
και ετσι η χωρα παει καλα.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
το ότι κάποιος αποτυγχάνει στο στίβο ενώ τον προπονεί ο καλύτερος προπονητής στο καλύτερο προπονητικό κέντρο δε φταίει ούτε ο πρποπονητής ούτε το προπονητικό κέντρο.

μπορεί να φταίει ότι έκαψε φλάτζα, ότι λάλησε, ότι έκανε λαθος επιλογές.
Αλλο το υπόβαθρο και άλλο η κατάληξη.....

Μπορείς με μια άριστη μελέτη πολιτικού μηχανικού να χτίσεις ενα ετοιμορροπο κτίριο.
Αν δε μπορείς να το καταλάβεις πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο.....
που διαφωνουμε τελικα?
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
το ότι κάποιος αποτυγχάνει στο στίβο ενώ τον προπονεί ο καλύτερος προπονητής στο καλύτερο προπονητικό κέντρο δε φταίει ούτε ο πρποπονητής ούτε το προπονητικό κέντρο.

μπορεί να φταίει ότι έκαψε φλάτζα, ότι λάλησε, ότι έκανε λαθος επιλογές.
Αλλο το υπόβαθρο και άλλο η κατάληξη.....

Μπορείς με μια άριστη μελέτη πολιτικού μηχανικού να χτίσεις ενα ετοιμορροπο κτίριο.
Αν δε μπορείς να το καταλάβεις πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο.....
τα ίδια μας λες με αυτά που σου λέμε, αλλά εσύ διαφωνείς.
μια χαρά το πανεπιστήμιο και το πτυχίο.
Αλλά αποκλείεται να το πήρε λόγω ευφυίας.
Μια χαρά οι προπονητές. Αλλά έναν αθλητή που φτάνει να τρέχει τα 100 στο μάξιμουμ των δυνατοτήτων του με 13 δευτερόλεπτα, δεν θα τον κάνεις καρλ λιούις ΠΟΤΕ. Θα τον φτάσεις στο μάξιμουμ.
Ε, βάλε πως περάσαν και τα χρόνια και το παιδί λόγω ενασχόλησης με τα τζάμια και τα μπετά ξέχασε τα οικονομικά και τα κοινωνικά του μαθήματα, έπεσε και η απόδοσή του του καημένου.

Δηλαδή επί της ουσίας, με το μυαλό που διαθέτει, όντως πρέπει να ίδρωσε απίστευτα για να πάρει τα πτυχία αυτά....ή ο ίδιος...ή ο Αντρίκος.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Στα πανεπιστήμια της Ελλάδας που αναφέρεις δεν μπαίνει κάποιος λόγω ονόματος. Αυτοί που έχουν όνομα πάνε όλοι στο Χάρβαρντ και στα λοιπά, τυχαίο είναι ή όλοι γεννήθηκαν φωστήρες;;;
ρε φιλαράκο στο ξαναλέω...
στο ΧΑΡΒΑΡΝΤ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ.
εάν δεν το καταλαβαίνεις πρέπει να το ψάξεις περισσότερο.
Ξαναλέω μην εκτίθεσαι.
Υπάρχουν θεσμοί που δουλεύουν όπως καριβώς πρέπει στο εξωτερικό.
Εάν δεν το καταλαβαίνεις μη συνεχίζεις. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΒΑΛΚΑΝΙΑ.
Τελεία.
Δεν κρίνω από βιογραφικό έναν πολιτικό.
Αλλά όταν ακούω έναν ανύπαρκτο πουθενά να λοιδωρεί το πνευματικό επίπεδο ενός οιουδήποτε που έχει πάρει πτυχίο από το Χάρβαρντ και το LSE μου τρελλαίνεται ο εγκέφαλος...
Κυρίως γιατί αποδεικνύεται από χιλιόμετρα γιατί σε μια χώρα με πλειονότητα σε τρόμπες ξεφουσκώνουν όλα τόσο γρήγορα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
και για να παμε και σε πιο συγκεκριμενα παραδειγματα
της αφελειας των ελληνων ψηφοφορων.

ψηφιζουν λες και κοιτανε σιριαλ,
παραδειγμα η επανεκλογη πασοκ
με προεδρο τον αντρεα,
ή η εκλογη κωστακη , λιγα χρονια μετα το θανατο του θειου.

τους αρεσει το happy ending,
δεν εχουν καμια πολιτικη σκεψη -
το οποιο δε χρειαζεται αναλυση -
και ετσι η χωρα παει καλα.
υπάρχει μόνο τσεπική σκέψη...και επίσης η ψήφος λόγω παράδοσης. Άλλωστε σαν λαός πάντοτε τιμούμε την παράδοσή μας....
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
θελει πολυ διαβασμα για να ορθοποδησεις οικονομικα μια χωρα.
αγγλοι οικονομολογοι προβλεπουν συρρικνωση της ελληνικης οικονομιας.
ο αλογοσκουφης βγαινει στον μητσικωστα. κανει καλο στη δημοσια εικονα του.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μια χαρά οι προπονητές. Αλλά έναν αθλητή που φτάνει να τρέχει τα 100 στο μάξιμουμ των δυνατοτήτων του με 13 δευτερόλεπτα, δεν θα τον κάνεις καρλ λιούις ΠΟΤΕ. Θα τον φτάσεις στο μάξιμουμ.

Αυτό προσπαθώ να σου πω αλλά μάλλον ή δεν μπορείς ή δεν το χεις.....
Στο Χάρβαντ αν κάνεις τα 100 σε 13 δε θα πάρεις ΠΟΤΕ ΠΤΥΧΙΟ.
Αν μετά γίνεις ανάπηρος αυτό είναι άλλη παράγραφος.
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΗΣΟΥΝ Α ΣΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ τα 100 Σε κάτω από 10.
Το κατάλαβες ή όχι;

Υ.Γ.
ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ. Κατάλαβέ το ορεισμένες χώρες έχουν προκόψει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ρε φιλαράκο στο ξαναλέω...
στο ΧΑΡΒΑΡΝΤ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ.
εάν δεν το καταλαβαίνεις πρέπει να το ψάξεις περισσότερο.
Ξαναλέω μην εκτίθεσαι.
Υπάρχουν θεσμοί που δουλεύουν όπως καριβώς πρέπει στο εξωτερικό.
Εάν δεν το καταλαβαίνεις μη συνεχίζεις. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΒΑΛΚΑΝΙΑ.
Τελεία.
Δεν κρίνω από βιογραφικό έναν πολιτικό.
Αλλά όταν ακούω έναν ανύπαρκτο πουθενά να λοιδωρεί το πνευματικό επίπεδο ενός οιουδήποτε που έχει πάρει πτυχίο από το Χάρβαρντ και το LSE μου τρελλαίνεται ο εγκέφαλος...
Κυρίως γιατί αποδεικνύεται από χιλιόμετρα γιατί σε μια χώρα με πλειονότητα σε τρόμπες ξεφουσκώνουν όλα τόσο γρήγορα.
επομένως αυτό που προσπαθείς να μας πείσεις είναι πως ο Γιωργάκης είναι φωστήρας και ο επόμενος σωτήρας της Ελλάδας; Για να σε καταλάβω γιατί είμαι προφανώς χαζός (όχι σαν τον εκλεκτό σου).
και να υποθέσω πως εσύ που το έχεις ψάξει για τα "Χάρβαρντ" είσαι απόλυτα σίγουρος για αυτά που λες επειδή έχεις όνομα Καραμανλή ή Παπανδρέου αλλά το έβγαλες με το μόχθο σου, έτσι;
Έχεις απόλυτο δίκιο πάντως, κρίνω με την μικροβαλκανική μου λογική, δεν έχω πάει έξω, δεν ξέρω από Αμερική, δεν ξέρω από πανεπιστήμια, δεν ξέρω από σπουδές στο εξωτερικό. Σόρρυ, αλλά είμαι ένας απλός μικροβαλκανικός πυρηνικός μανάβης.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.402
Κριτικές
61
Like
42.491
Πόντοι
22.785
Το σκάνδαλο της Siemens οδηγεί το βασιλιά γυμνό μπροστά στον καθρέπτη του......
Και όσο κι αν επιχειρεί να αποδείξει ότι ο θρόνος είναι αμόλυντος και η στολή καλοραμμένη με ύφασμα ηθικής και άσπιλης συμπεριφοράς (δυστυχώς) τα σκάγια στοχεύουν προς δικαίους και αδίκους..........
Ο λάκκος που άνοιξε φαντάζει φιλόξενος για όλους ακόμα και για αυτούς που δεν γνώριζαν τίποτα για το φόνο ή απλώς ήταν περαστικοί....
Κρίμα μα η ανοχή και η (ακούσια έστω) συγκάλυψη έχει τα όρια της.
Φαίνεται ότι αρχίζουν πάντως να το αντιλαμβάνονται πολλοί.
Ο ίδιος ο Γ. Παπανδρέου (σε μία έκρηξη αυτογνωσίας;;;;)
είπε ότι θα μας πάρουν με τις πέτρες.
Γαλάζιοι και πράσινοι βουλευτές υψώνουν τη φωνή τους και μιλούν για κάθαρση και καμία συγκάλυψη- μηδενική ανοχή ίσως για να σώσουν την παρτίδα ενδεχομένως για να κρατήσουν τα προσχήματα.
Πολλοί υποστηρίζουν ότι είναι αργά για δάκρυα..... ΣΤΕΛΛΑ...........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom