Νέα

Γιατί δεν εκτιμώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 706
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
αυτό είναι τώρα...anyway...

υπάρχει, o οποίow όμως δεν καθορίζει το πλάτος του μαγιό (κάποτε το έκανε, τώρα όχι).
στην πραγματικότητα λοιπόν η ύπαρξή του (όσο μικρό κι αν είναι), είναι σύννομη.
αυτά επειδή το έριξες στη δικηγορία...
Εχω δικαιωμα εγω να καλεσω την αστυνομια αν διπλα στα ανηλικα παιδια μου κολυμπουν γυμνοστηθες "κυριες";
Εχω δικαιωμα να υποβαλλω καταγγελια στο metoo οτι τα κοριτσια της διπλα παρεας εσκασαν μυτη με κοντες φουστες χωρις εσωρουχο;
Μαλλον οχι!
Τοτε πρεπει να προβληματιστεις φιλε μου πως κατι δεν παει καθολου καλα με την κοινωνια μας...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.616
Κριτικές
2
Like
6.114
Πόντοι
2.356
Για όσες κυκλοφορούν με τις ρόγες έξω , και με σούπερ μίνι δίχως να φοράνε βρακί , [ όπως και για διάφορους γκέι που κυκλοφορούν έτσι κτλ ] δεν τίθεται από την πλευρά τους ούτε θέμα δημοσίας αιδούς ,και γενικά ούτε νομικό ζήτημα ούτε ηθικό κτλ .Μάνο εάν κοιτάξεις την ρόγα τίθεται .
Οι νέες εποχές του political correct αγαπητέ "επιβάλλουν" να πνίγεις κάθε είδους συναισθηματισμό δυστυχώς. Δεν είναι για όσους ζουν με ένστικτα αλλά με απονευρωμένη λογική. Δυστυχώς.
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
απλά κάνεις μια σύγκριση μεταξύ ανόμοιων πραγμάτων.
είσαι "μαθηματικά" λάθος και γενικότερα, ανόμοια πράγματα δεν συγκρίνονται.
πιο συγκεκριμένα
ντύνονται όπως θέλουν, ντυνόμαστε όπως θέλουμε.
πρέπει να προσέχουμε πως φερόμαστε, πρέπει να προσέχουν πως φέρονται.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ

όχι το ντύνονται όπως θέλουν άρα εμείς φερόμαστε όπως θέλουμε
ΑΤΟΠΟ - ΛΑΘΟΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ
ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΝΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ
Ασε τα μαθηματικα και τις συγκρισεις δεν εχουν θεση στη συζητηση
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Εχω δικαιωμα εγω να καλεσω την αστυνομια αν διπλα στα ανηλικα παιδια μου κολυμπουν γυμνοστηθες "κυριες";
Εχω δικαιωμα να υποβαλλω καταγγελια στο metoo οτι τα κοριτσια της διπλα παρεας εσκασαν μυτη με κοντες φουστες χωρις εσωρουχο;
Μαλλον οχι!
Τοτε πρεπει να προβληματιστεις φιλε μου πως κατι δεν παει καθολου καλα με την κοινωνια μας...
Κι όμως έχεις
απλά δεν το κάνεις
α. γιατί δεν έχεις όρεξη
β. γιατι γουστάρεις το γυμνό
γ. γιατί οι σημερινές επιταγές της κοινωνίας έχουν "επιτρέψει" τέτοια θεάματα που θεωρούνται φυσιολογικα
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Κι όμως έχεις
απλά δεν το κάνεις
α. γιατί δεν έχεις όρεξη
β. γιατι γουστάρεις το γυμνό
γ. γιατί οι σημερινές επιταγές της κοινωνίας έχουν "επιτρέψει" τέτοια θεάματα που θεωρούνται φυσιολογικα
Δ.κι ομως θα το εκανα.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ
ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΝΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ
Ασε τα μαθηματικα και τις συγκρισεις δεν εχουν θεση στη συζητηση
πάλι στο ίδιο "μαθηματικό" λάθος πέφτεις.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ λες...
ΕΝΝΟΕΙΕΤΑΙ ΛΕΩ. και υπάρχουν. γενικόλογο και δεν κολλάει με τη συζήτηση όμως
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.616
Κριτικές
2
Like
6.114
Πόντοι
2.356
Όταν περπατάς στο δρόμο και βλέπεις κάποια να προκαλεί με το ντυσιμο ή με το οτιδήποτε συμπεριφέρεσαι σαν να μην υπάρχει. Εγω αυτό κάνω γιατί γνωρίζω οτι μπορεί να κρύβεται σοβαρή παγίδα. Ναι ίσως φαίνεταια αστείο αλλά είναι τραγική αλήθεια. Και ας έρθει όποιος μαλάκας θέλει να βάλει γελάκι στο σχόλιο αυτό. Θα μένει η αλήθεια. Μην κοιτάς καν. Μπροστά το βλέμμα.
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
πάλι στο ίδιο "μαθηματικό" λάθος πέφτεις.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ λες...
ΕΝΝΟΕΙΕΤΑΙ ΛΕΩ. και υπάρχουν. γενικόλογο και δεν κολλάει με τη συζήτηση όμως
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ρε μαγκα
Πως υπαρχουν;
Που ζεις;
Στη ντισνευλαντ;
Get real man
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.992
Κριτικές
63
Like
45.922
Πόντοι
9.297
Οι γυναίκες θα έπρεπε να ήταν οι τσάμπα πόρνες αυτός είναι ο ρόλος τους στην κοινωνία άντε και να μαγειρεύουν
Δεν αγγιζεις γυναίκα χωρίς οικονομική συναλλαγή είτε αυτό αφορά αγορά(γάμο η σχέση) είτε ενοικίαση( επί χρήμασι).
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.602
Πόντοι
1.706
Όταν περπατάς στο δρόμο και βλέπεις κάποια να προκαλεί με το ντυσιμο ή με το οτιδήποτε συμπεριφέρεσαι σαν να μην υπάρχει. Εγω αυτό κάνω γιατί γνωρίζω οτι μπορεί να κρύβεται σοβαρή παγίδα. Ναι ίσως φαίνεταια αστείο αλλά είναι τραγική αλήθεια. Και ας έρθει όποιος μαλάκας θέλει να βάλει γελάκι στο σχόλιο αυτό. Θα μένει η αλήθεια. Μην κοιτάς καν. Μπροστά το βλέμμα.
Ξανάρχισε πάλι το καθυστερημένο.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.616
Κριτικές
2
Like
6.114
Πόντοι
2.356
Ξανάρχισε πάλι το καθυστερημένο.
Ωπ ΝΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΚΑΤΟΓΕΡΟΣ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξανάρχισε πάλι το καθυστερημένο.
Και καθυστερημένος είσαι και φαίνεσαι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξανάρχισε πάλι το καθυστερημένο.
Σε χαλάει ο τρόπος που γραφω. Ξύδι φίλος.
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2022
Μηνύματα
319
Like
776
Πόντοι
81
"Γιατί δεν εκτιμώ τις γυναίκες"
Μου δίνεται η ευκαιρία να γράψω κάποια πράγματα σε αυτό το ζήτημα που όποιος καταλάβει θα εκτιμήσει τις γυναίκες.

Κατ αρχάς για να εκτιμήσουμε η να αγαπήσουμε η ακόμα και να μισήσουμε κάτι, θα πρέπει πρώτα να το γνωρίζουμε. Η πλειοψηφία των ανδρών δεν γνωρίζει ούτε στο ελάχιστο την γυναικεία φύση και είναι πολύ φυσικό. Όπως φυσικά συμβαίνει και το αντίθετο, οι γυναίκες δεν γνωρίζουν την αντρική φύση.

Αυτά τα οποία θα γράψω, συμφωνείτε η διαφωνείτε, κανέναν ρόλο δεν παίζει, απλά είναι η πραγματικότητα, η τα λαμβάνεται ως δεδομένα και πορεύεστε με αυτά η απλά χτυπάτε το κεφάλι σας στον τοίχο.
Οι γυναίκες "υποτάσσονται στον δυνατό και ασκούν εξουσία στον αδύναμο" όταν λέμε δυνατό δεν εννοούμε να έχει μπράτσα, εννοούμε τον δυνατό χαρακτήρα του άντρα, δηλαδή να ξέρουν πάντα ότι είτε σας αφήσει είτε δεν σας αφήσει δεν σας καίγεται καρφί. Επομένως, όποιος δείξει στην γυναίκα ότι την έχει ανάγκη, κλαίει δεν μπορεί χωρίς αυτή, πολύ απλά την γάμησε.

Οι γυναίκες δεν θέλουν έναν γελοίο δίπλα τους. Οπότε, γελοιοποιήστε τους αντιπάλους σας. Αυτόν το κανόνα τον επιβεβαίωσα από την ίδια μου την μάνα, μου είχε πει ότι κάποτε κάποιος την ήθελε και αυτή δεν τον ήθελε διότι τα άλλα αγόρια τον πείραζαν συνέχεια και τον θεωρούσε γελοίο.

Στις γυναίκες δεν αρέσει η αλήθεια, θέλουν να ακούνε μόνο τα ευχάριστα, μπορείτε να τις φλομώσετε στο παραμύθι; Παλιά αν θυμάστε για να γαμήσουν έταζαν γάμους και μετά μην είδατε τον Παναγή, σήμερα για να γαμήσετε μπορείτε να υποδυθείτε κάποιον άλλον, ότι έχετε λεφτά, βρείτε ένα καλό επάγγελμα όπως δικηγόρος η γιατρός πχ, εν ανάγκη νοικιάστε και κανα καλό αμάξι, γαμήστε μέχρι να βαρεθείτε και μην είδατε τον Παναγή. Δυστυχώς, εγώ αυτό δεν μπορώ να το κάνω, αλλά όποιος μπορεί να το κάνει και δεν κάνει κάτι κακό, αφού άμα της πει την αλήθεια δεν θα του κάτσει με το παραμύθι όμως θα κάνει την δουλειά του.

Οι γυναίκες έλκονται από την δύναμη, πάλι δεν εννοούμε τα μπράτσα, τις ελκύει αυτός που ασκεί εξουσία, πχ κάποιος επιχειρηματία που έχει υπό την εξουσία του ανθρώπους, για να καταλάβετε τι εννοούμε δύναμη.

Τέλος, οι γυναίκες θέλουν να εξασφαλίσουν ένα καλό μέλλον στα παιδιά τους, με αυτό το κριτήριο επιλέγουν τον άντρα που θα τεκνοποιήσουν, εννοείτε ότι αυτό το κάνουν όσες μπορούν, διότι δεν έχουν όλες την πολυτέλεια να επιλέξουν.

Αυτά φίλοι μου είναι μερικά χαρακτηριστικά της γυναικείας φύσης, αυτά τα χαρακτηριστικά τα έχουν όλες οι γυναίκες εκ φύσεως χωρίς να μπορούν να απαλλαγούν από αυτά, είναι στο χέρι μας το πως θα τις εκμεταλλευτούμε. Προσωπικά, αν φανταστώ έναν κόσμο χωρίς γυναίκες, αυτό θα είναι η κόλαση, περνάω τόσο ωραία μαζί τους που δεν υπάρχει κάποια άλλη όμοια ευχαρίστηση η κάποια άλλη όμοια ηδονή. Αααα να μην ξεχνιόμαστε και οι ιερόδουλες γυναίκες είναι :wink:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.814
Like
14.651
Πόντοι
3.506
Εύκολο να το λες,αν εχεις τα λεφτά του Ωνάση..
Αν είσαι τελείως άφραγκος, ισχύει το αντίστροφο "χωρις λεφτά, όλες οι γυναίκες του κόσμου δεν θα σου έδιναν καμμία σημασία..!)
(Ειδικά αν πρόκειται για Ελλεηνίδες..)
Δεν έχω τα λεφτά του Ωνάση σε καμία περίπτωση μύστη...άνθρωπος του μεροκάματου είμαι ! Και όπως έγραψα πριν δεν με ενδιαφέρουν οι γυναίκες που κοιτούν το πορτοφόλι του άνδρα :hi:
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.602
Πόντοι
1.706
Στις γυναίκες δεν αρέσει η αλήθεια, θέλουν να ακούνε μόνο τα ευχάριστα, μπορείτε να τις φλομώσετε στο παραμύθι; Παλιά αν θυμάστε για να γαμήσουν έταζαν γάμους και μετά μην είδατε τον Παναγή, σήμερα για να γαμήσετε μπορείτε να υποδυθείτε κάποιον άλλον, ότι έχετε λεφτά, βρείτε ένα καλό επάγγελμα όπως δικηγόρος η γιατρός πχ, εν ανάγκη νοικιάστε και κανα καλό αμάξι, γαμήστε μέχρι να βαρεθείτε και μην είδατε τον Παναγή. Δυστυχώς, εγώ αυτό δεν μπορώ να το κάνω, αλλά όποιος μπορεί να το κάνει και δεν κάνει κάτι κακό, αφού άμα της πει την αλήθεια δεν θα του κάτσει με το παραμύθι όμως θα κάνει την δουλειά του.
Το παραμύθι επιβάλλεται σε καταστάσεις όπου αμφότεροι επιδιώκουν ευχάριστες πρόσκαιρες εμπειρίες, πχ σε διακοπές. Αν είσαι υδραυλικός και συστηθείς ως υδραυλικός μάλλον θα ξενερώσει. Μπορεί να σου κάτσει, αλλά στις φίλες της θα διηγηθεί μία ωραιοποιημένη version, πχ ότι συνάντησε έναν διευθυντή εταιρείας εξαγωγών/εισαγωγών υδραυλικών κλπ. Συστήνεσαι ως διευθυντής από την αρχή και περνάτε ζάχαρη.

Η τακτική τύπου Παναγή είναι εξαπάτηση, διότι τσουβαλιάζει όλες τις περιπτώσεις. Προσωπικά δεν μπορώ να φερθώ σκάρτα σε μία κοπέλα που έρχεται με ειλικρινείς και ξεκάθαρες διαθέσεις κι αναζητά το ίδιο κι από την πλευρά μου.

Προσωπικά, αν φανταστώ έναν κόσμο χωρίς γυναίκες, αυτό θα είναι η κόλαση, περνάω τόσο ωραία μαζί τους που δεν υπάρχει κάποια άλλη όμοια ευχαρίστηση η κάποια άλλη όμοια ηδονή.
Είναι το καλύτερο χόμπι, τι να λέμε τώρα.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.178
Πόντοι
27.261
Sorry βρε συναγωνιστή αλλά για τι ποσοστά μιλάμε; Πόσοι από εμάς ντύνονται εξεζητημένα και αποτριχώνονται και πόσες γυναίκες; Ο μέσος άντρας στην ελλάδα τη δουλειά του κοιτάει, τα ρούχα τα θέλει για να μην τον χτυπάει ο ήλιος ή να μην κρυώνει. Όχι για να πουλάει μαγκιά με τα ρούχα.


Πάλι σε ποσοστά άμα το δούμε ο αριθμός των γυναικών-πορνών δεν συγκρίνεται με τους άντρες. Γενικά είμαστε πολύ πίσω ως φύλο στην ατομιστία. Αργούμε πολλά χρόνια για να καταλάβουμε πως να ζούμε για την πάρτη μας, ενώ οι γυναίκες είναι έτοιμες από τα 15.
καλα οκ οτι πεις, μεινε σε αυτες τις αποψεις του 50, αλλα μπες να δεις τα ποσοστα της γλειφοκωλαδας και ποσο τους αρεσει να τους πασπατευουν τη μπουκαπορτα... ορισμενων :confused:
λες να ειναι τριχωτα τα μαστορια εκει περα ? :think:
 

socos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.486
Κριτικές
7
Like
3.139
Πόντοι
736
Ενδιαφέρον θέμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom