Νέα

Φύλλο Μηδέν (Η λέσχη των ηττημένων)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα The Saint*
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιο μέλος γράφει τις πιο αξιόπιστες κριτικές;

  • Annapurna

    Ψήφοι: 1 4,3%
  • Elganador

    Ψήφοι: 2 8,7%
  • Κανείς από τους δύο

    Ψήφοι: 4 17,4%
  • Τα βυζιά της Μπακοδήμου (άσχετο αλλά κλασικό)

    Ψήφοι: 7 30,4%
  • Ο κώλος της Ιωάννας Τριανταφυλλίδου (πάλι άσχετο αλλά μου αρέσει)

    Ψήφοι: 14 60,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    23
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
....είπε και χάθηκε πάλι μέσα στο πολύβουο πλήθος... ?
Αλανι μεγαλο που είσαι γαμω την τύχη μου? Χαθήκαμε..
Από εβδομάδα θα κανονίσουμε αν μπορείς και εσύ για κάνα μπυρακι. :hi: ?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.776
Like
73.755
Πόντοι
12.756

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
τι κανεις τετοια ωρα εδω ?




Awkward GIFs | Tenor
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
μελετούσα κάποια φωτογραφικά ντοκουμέντα σε τόπικ επαγγελματιών
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
Καλημερα παιδιά :hi:

όπως είχα προαναγγείλει: :coffee:

Κριτική στο TripAdvisor για το εστιατόριο Παπαϊωάννου στο Μικρολίμανο…

‘’’ Με μια φίλη από την Γαλλία κατεβήκαμε στο Μικρολίμανο για κάτι θαλασσινό. Είχε τα γενέθλια της και ήθελα να την παω στο Βαρουλκο.
Ομως όταν φτάσαμε τα φώτα του μαγαζιού ήταν ψιλο σβηστά και δεν είχε πελάτες οποτε φαντάστηκα ότι θα έκλεινε. Ήταν 22:30 - 23:00 το βραδάκι.

Οι επιλογες πλέον ήταν είτε ο Βοσπορος είτε ο Παπαϊωάννου. Το κορίτσι ήθελε θαλασσινά οποτε καθίσαμε στον Παπαϊωάννου. Είδα 3 ζευγάρια Έλληνες πελάτες οποτε φαντάστηκα ότι θα ήταν εντάξει.

Παραγγελία:
Νερο Ζαγόρι 4€
Ψωμάκι 5€
Σαλάτα Παπαϊωάννου 9,5€
Χταπόδι ψητο 15,80€
Καλαμάρι ψητό 18€
Μύδια αχνιστά 11€
2 ποτήρια λευκό κρασί 19€

Το χταπόδι ήταν κομμένο σε λεπτές ροδέλες τοποθετημένες ξάπλα σε ένα στρογγυλό μικρό πιάτο για να φαίνεται γεμάτο.
Καταλαβαίνετε ότι έτσι χρησιμοποίησαν την μικρότερη ποσότητα χταποδιού.Πάντως τρωγόταν.

Πρώτο φάουλ!
Κλέφτικη και τουριστική συμπεριφορά!
Που;; Στο Μικρολίμανο παραμονή 28ης Οκτωβρίου με πελάτες κατά 95% Έλληνες.

Το γράφω αυτό γιατί είμαι από νησί και ξέρω καλά τις τουριστικές μερίδες των κουτοπονηρων καταστηματαρχών που περιμένουν το καλοκαίρι για να βγάλουν τα σπασμένα όλου του χρόνου.

Καλαμαρι μεγαλούτσικο αλλά αγευστο… τελείως άγευστο!
Λες και έτρωγες σακκούλα χάρτινη!
18€ παρακαλώ!!

Δεύτερο φάουλ! Η τιμή στα ύψη και η ποιότητα του καλαμαριού στο ναδίρ.

Πάμε τώρα στο κλου της βραδιάς.
Μύδια αχνιστά…
φαινόταν ωραία και η σάλτσα ήταν νόστιμη μπορώ να πω.
Όμως αφού είχαμε φάει το 60% του πιάτου βάζω ένα στο στόμα μου και νιώθω μια αηδιαστική βρώμα.
Βρώμα απίστευτη!! Πεθαμένο πλήρως!
Το βγάζω αμέσως το βάζω πίσω στο πιάτο και φτύνω 2-3 φορές στο πλάι του τραπεζιού γιατί σιχάθηκα τελείως.

Λέω στην κοπέλα στοπ. Μην φας άλλο. Υπάρχει σοβαρο θέμα εδώ.

Πίνω λίγο κρασί για να αλλάξω τη γεύση και τσιμπάω λίγο σαλατα με ψωμάκι.

Ντρεπόμουν να της το δώσω να το μυρίσει… ήταν ότι πιο αηδιαστικό εχω γευτεί ποτέ στη ζωή μου.

Μετά από λίγο φωνάζω το σερβιτορο να πάρει τα πιατα και ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ, γιατί δεν ήθελα επουδενί να δημιουργήσω θέμα μπροστά στην κοπέλα που γιόρταζε, του λέω:
Παρε σε παρακαλώ τα μύδια και πες στα παιδιά μέσα να προσέξουν γιατί ένα από αυτά βρωμάει απίστευτα… σαν πεθαμένο.
Μάλιστα μου λέει!

Πίνουμε το κρασάκι μας και κάνουμε χαβαλέ με το κορίτσι θεωρώντας το περιστατικό μια άτυχη στιγμή του μαγαζιού.

Ερθετε ο σερβιτόρος μετά από 4-5 λεπτά και τι μου λέει:
Πραγματι το μύδι δεν ήταν εντάξει αλλά μου είπαν τα παιδιά στην κουζίνα ότι ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!
Αυτά συμβαίνουν καμμία φορά.
Τέλος και φεύγει…

Αν δεν ήταν η Γαλλίδα θα τον έψελνα κυριολεκτικά.

Τι λέτε ρε παιδιά;;;!! Είστε σοβαροί;;;!!
Παίζετε κορόνα γράμματα αν θα στείλετε τους πελάτες σας στο νοσοκομείο;;;!!
Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος για το τι σερβίρεται;;!!
Πρακτορείο ΛΟΤΤΟ έχετε η εστιατοριο;;;!!

Δεν είχε ούτε καν τη διάθεση να πει ένα συγνώμη!
Τίποτα απολύτως! Κυνικός μέχρι αηδίας!

Ντράπηκα ειλικρινά που είμαι Έλληνας και ασχολούμαι στον τουριστικό τομέα και ντράπηκα περισσότερο που όλο αυτό έγινε μπροστά στα μάτια μιας φιλοξενούμενης μου στην Ελλάδα.

Μετά από λιγάκι του ζητάω τον λογαριασμό.
Ερθετε ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. Μου δίνει το παραγγελιοχαρτο, ξέρετε εσείς, 82,30€.
Με κάρτα θέλω να πληρώσω παρακαλώ του λέω.
Φέρνει το POS και με ρωτάει:
Θέλετε να δώσετε κάποιο φιλοδώρημα στα παιδια;

Ήθελα να του πω για ποιο λογο να τους δώσω φιλοδώρημα;
Που ελεγξαν το φαγητό μου προσεκτικά πριν το σερβίρεις;;;

Συνεχιζω… Κυριος…: τι μπορώ να δώσω;
Μου απαντάει: 10% η 15% η 20%
Του απαντώ: πατα «άλλο ποσο» και βάλε 50 λεπτά.

Μόνο τότε ίσως ψιλιάστηκε ότι είχε μπροστά του δυο πελάτες δυσαρεστημένους.

Δυο πελάτες που παρήγγειλαν τα πιο φθηνά πιατα που υπήρχαν στο μενού του και τα οποία είχαν ολα θέμα!

Δηλαδη έπρεπε να σας ακουμπήσουμε 78€ το κιλό για να μας φέρετε κάποιο φρέσκο ψάρι για να νιώσουμε πιο σίγουροι ότι δεν θα μας στείλετε σε κάποιο νοσοκομείο;

Αυτή είναι η ποιότητα του εστιατορίου σας;;

Αυτή είναι η συμπεριφορά του εστιατορίου σας όταν έχετε μια ας πούμε άτυχη στιγμή;;

Ακόμη και στο πιο μικρό και όχι πολυσύχναστο ταβερνάκι της Ελλάδας όταν κάτι πάει στραβά λένε στον πελατη:
Συγνώμη για αυτό το λάθος μας!
Τα κρασακια σας είναι κερασμένα από εμάς!
Η δεν θα σας χρεώσουμε αυτό το πιάτο και πάλι συγνώμη.

Αν μας στέλνατε στο νοσοκομείο δεν θα μας έσωζε το κέρασμα σας ΟΜΩΣ θα επιδεικνύατε, εκείνη την στιγμή, μια ανθρώπινη συμπεριφορά!

Θα δίνατε σε εμάς την δυνατότητα να σκεφτούμε ότι άνθρωποι είσαστε και απλά είχατε μια άτυχη στιγμή.

Όχι, εσείς θελήσατε να πληρωθείτε ΠΛΗΡΩΣ εφοσον εισασταν άψογοι και στην συμπεριφορά σας και στην ποιότητα των πιάτων σας και ζητήσατε και ΦΙΛΟΔΩΡΗΜΑ.

Με απλά λόγια κάνατε τους ΚΙΝΕΖΟΥΣ!

Όμως εγώ δεν είμαι Κινεζος και σας γράφω αυτή την κριτική για να ενημερώσω μελλοντικούς πελάτες σας για το τι δυσαρεστες εκπλήξεις μπορεί να βιώσουν στο εστιατόριο σας.

ΕΥΤΥΧΩΣ δεν χρειαστήκαμε ιατρική φροντίδα και την επόμενη μερα άναψα δυο κεράκια στην Αγία Τριάδα που μας προστάτεψε!
(προφανώς περισσότερο από τον σεφ).

Μην μπείτε στην διαδικασία να μου απαντησετε αυτά τα χαζα που απαντάτε…
«Χαρήκαμε πολύ που γράψατε την γνώμη σας και σας περιμένουμε ξανά για να σας φόλαρουμε και να σας ξεβρακωσουμε»

Όπως λέει ο λαός «Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι»!

Η εκπαίδευση της κουζίνας είναι δικη σας ευθύνη!
Η συμπεριφορά του σερβιτόρου είναι δικη σας ευθύνη!

Ρωτήστε απλά τον σερβιτόρο σας για το περιστατικό που συνέβη στις 27/10 το βράδυ για να σας το επιβεβαιώσει.

Δεν μπορέσατε να σερβίρετε τρία απλά πιατα σωστά και θα σας εμπιστευτώ να φάω φρέσκα ψάρια;;;;

Μόνο την εικόνα σας κοιτάτε… από συμπεριφορά και ποιότητα βρωματε όπως το ψόφιο μύδι δυστυχώς!! ‘’’
9EDDADC4-EC2F-46D8-BABE-FF2713D3F596.jpeg
9A11809B-0F6B-4BE1-8B7F-065F1460239D.jpeg
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
Γλιτώσαμε το Τζάννειο...
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Πώς τους πετσοκοψες έτσι...
Φίλε η αλήθεια πονάει παντα!!

Σε αυτούς θα πονέσει περισσότερο γιατί αποδείχθηκαν ΦΡΑΓΚΟΦΟΝΙΑΔΕΣ και θα πονέσει η τσέπη τους :dunno:
Ήθελαν να πάρουν από εμένα 82,30€ ΟΜΩΣ τώρα θα χάσουν πολλά περισσότερα!!

Δεν είχα διαβασει καμμία κριτική πριν καθίσω. Τώρα διαβάζω παρα πολλά παράπονα.

Εχω λογαριασμό στο TripAdvisor από το 2003 με παρα πολλες θετικές και λιγες αρνητικές κριτικές.

Όμως άνοιξα μια νέα καρτέλα «Parlapipas” για να μην ταυτοποιηθω στο bou μιας και είχα πει στο Νιπλη ότι θα γράψω κριτική :dunno:
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.118
Like
29.504
Πόντοι
5.006
Ωραία πράγματα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Του Κώστα έδωσες τη λίρα tips :tooth: :wanker:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Φίλε η αλήθεια πονάει παντα!!

Σε αυτούς θα πονέσει περισσότερο γιατί αποδείχθηκαν ΦΡΑΓΚΟΦΟΝΙΑΔΕΣ και θα πονέσει η τσέπη τους :dunno:
Ήθελαν να πάρουν από εμένα 82,30€ ΟΜΩΣ τώρα θα χάσουν πολλά περισσότερα!!

Δεν είχα διαβασει καμμία κριτική πριν καθίσω. Τώρα διαβάζω παρα πολλά παράπονα.

Εχω λογαριασμό στο TripAdvisor από το 2003 με παρα πολλες θετικές και λιγες αρνητικές κριτικές.

Όμως άνοιξα μια νέα καρτέλα «Parlapipas” για να μην ταυτοποιηθω στο bou μιας και είχα πει στο Νιπλη ότι θα γράψω κριτική :dunno:
Ο συγκεκριμένος έχει και τα καταστήματα Μπαρμπουνακι, τυχαίνει να γνωρίζω τη γυναίκα του και πηγαίνω κάποιες φορές στη Γλυφάδα για φαγητό.

Όταν υπάρχει τέτοια επέκταση χάνεται ακόμα και η υψηλή επιστασία από τον ιδιοκτήτη.

Μου έχει τύχει ακόμα και με συγκεκριμένο γκαρσονι να τρώω πολύ καλά, για μπαρμπουνακι πάντα, ενώ με άλλο να είναι όλα σκατα.

Η ατυχία σου ήταν πως έκλεινε το Βαρούλκο... εγγύηση!!!
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.145
Πόντοι
26.336
Ο συγκεκριμένος έχει και τα καταστήματα Μπαρμπουνακι, τυχαίνει να γνωρίζω τη γυναίκα του και πηγαίνω κάποιες φορές στη Γλυφάδα για φαγητό.

Όταν υπάρχει τέτοια επέκταση χάνεται ακόμα και η υψηλή επιστασία από τον ιδιοκτήτη.

Μου έχει τύχει ακόμα και με συγκεκριμένο γκαρσονι να τρώω πολύ καλά, για μπαρμπουνακι πάντα, ενώ με άλλο να είναι όλα σκατα.

Η ατυχία σου ήταν πως έκλεινε το Βαρούλκο... εγγύηση!!!
Εννοειτε ότι όταν ανοίγεσαι πολύ δεν έχεις τον απόλυτο έλεγχο του τι συμβαίνει στα μαγαζιά σου :dunno:

Όταν είδα το Βαρουλκο «κλειστό» το κατάλαβα ότι θα έχουμε θέμα… δυστυχώς επιβεβαιώθηκα

θα πηγαίναμε έστω Βόσπορο για κρεατικό όπου το μαγαζί ήταν φίσκα όμως ήθελε ψαρικο το κορίτσι :dunno:
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.118
Like
29.504
Πόντοι
5.006
Εννοειτε ότι όταν ανοίγεσαι πολύ δεν έχεις τον απόλυτο έλεγχο του τι συμβαίνει στα μαγαζιά σου :dunno:

Όταν είδα το Βαρουλκο «κλειστό» το κατάλαβα ότι θα έχουμε θέμα… δυστυχώς επιβεβαιώθηκα

θα πηγαίναμε έστω Βόσπορο για κρεατικό όπου το μαγαζί ήταν φίσκα όμως ήθελε ψαρικο το κορίτσι :dunno:
Ναι Βόσπορο θα ήσουν κομπλέ.αλλα το κορίτσι ήθελε μύδια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom