Νέα

Φέσι σε εταιρεία παροχής ρεύματος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Alexis_cool
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.612
Like
11.505
Πόντοι
2.406
Φίλε έχω δυσάρεστα
Χρωσταγα 40ε στο φυσικό αέριο κ ήρθαν κ μου κάρφωσα την πόρτα το βραδυ
Είναι εισπρακτική νέου τύπου, λέγεται Μία στο καρφί κ μια στο πετάλο
.δεν αστειεύεται
Δεν θα βγω έξω λέει μέχρι να πληρώσω... Ευτυχώς 3χει φωταγωγονσε κοινόχρηστο το σπίτι... Άσε μπλεξιμο
Παρακαλώ τα μέλη όποιος θέλει πμ για συνδρομή στηριξη
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.215
Πόντοι
3.346
Φίλε έχω δυσάρεστα
Χρωσταγα 40ε στο φυσικό αέριο κ ήρθαν κ μου κάρφωσα την πόρτα το βραδυ
Είναι εισπρακτική νέου τύπου, λέγεται Μία στο καρφί κ μια στο πετάλο
.δεν αστειεύεται
Δεν θα βγω έξω λέει μέχρι να πληρώσω... Ευτυχώς 3χει φωταγωγονσε κοινόχρηστο το σπίτι... Άσε μπλεξιμο
Παρακαλώ τα μέλη όποιος θέλει πμ για συνδρομή στηριξη

εδώ εγώ :cheesy: πέρνα μετά τις 9 να σου κόψω ένα τσεκ να πας να το πληρώσεις

αλλά θα σφάξεις ένα αρνί το Πάσχα για την πάρτι μου :happy:
 
OP
OP
A

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.375
Like
4.565
Πόντοι
456
σπανια αγομαι και φερομαι με βαση το συναισθημα. προτιμω την ψυχραιμη αποφαση. το ποσο των 40ευρω φυσικα ειναι αστειο.
Alex71 σε ευχαριστω για την ενημερωση. παρολαυτα υπηρξαν αντιθετες γνωμες απο φιλους εδω με επιχειρηματα.
σας ευχαριστω, δεκτο και το τρολλαρισμα.
 

ichat198

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
271
Like
698
Πόντοι
81
Φιλική συμβουλή όποτε ευκολυνθείς πήγαινε πληρωσέ το. Μην φεσώνεις όπως δεν θες να σε φεσώνουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Y13

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.844
Πόντοι
216
σπανια αγομαι και φερομαι με βαση το συναισθημα. προτιμω την ψυχραιμη αποφαση. το ποσο των 40ευρω φυσικα ειναι αστειο.
Alex71 σε ευχαριστω για την ενημερωση. παρολαυτα υπηρξαν αντιθετες γνωμες απο φιλους εδω με επιχειρηματα.
σας ευχαριστω, δεκτο και το τρολλαρισμα.
Ήθελες παράταση για το 40άρι, δεν στην έδωσαν, αλλά εμμέσως την πήρες μόνος σου.
Τώρα που πέρασε και η "παράταση" γιατί δεν τα πληρώνεις να ξεμπερδεύεις;
Οι πιθανότητες να βαρεθούν και να σε αφήσουν, είναι μηδαμινές. Το πιο πιθανό είναι να σε τρέχουν δικαστικά, και στο τέλος να πληρώσεις τα 40 ευρώ 400.
Αν ήταν μεγάλο το ποσό θα σου πρότεινα να το διαπραγματευτείς να σου κόψουν 20-30% αλλά στο 40άρι τι θα τους πεις; Κάντε το 38;
 
OP
OP
A

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.375
Like
4.565
Πόντοι
456
Ήθελες παράταση για το 40άρι, δεν στην έδωσαν, αλλά εμμέσως την πήρες μόνος σου.
Τώρα που πέρασε και η "παράταση" γιατί δεν τα πληρώνεις να ξεμπερδεύεις;
Οι πιθανότητες να βαρεθούν και να σε αφήσουν, είναι μηδαμινές. Το πιο πιθανό είναι να σε τρέχουν δικαστικά, και στο τέλος να πληρώσεις τα 40 ευρώ 400.
Αν ήταν μεγάλο το ποσό θα σου πρότεινα να το διαπραγματευτείς να σου κόψουν 20-30% αλλά στο 40άρι τι θα τους πεις; Κάντε το 38;

ας πουμε δεκτη η συμβουλη σου. ο Alex71 που γραφει με γνωσεις ως Δικηγορος, τα λεει αλλιως. εσυ τα λες ως φωνη της Κοινης Λογικης, η εχεις καποια αλλη βαση με επιχειρηματα?
 

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.844
Πόντοι
216
ας πουμε δεκτη η συμβουλη σου. ο Alex71 που γραφει με γνωσεις ως Δικηγορος, τα λεει αλλιως. εσυ τα λες ως φωνη της Κοινης Λογικης, η εχεις καποια αλλη βαση με επιχειρηματα?
Κοινή λογική ρε τύπε. Για 40ευρώ δεν αξίζει η φασαρία. Πόσο μάλλον όταν (αν) τα 40 γίνουν 400
 
OP
OP
A

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.375
Like
4.565
Πόντοι
456
Κοινή λογική ρε τύπε. Για 40ευρώ δεν αξίζει η φασαρία. Πόσο μάλλον όταν (αν) τα 40 γίνουν 400
Κοινή λογική ρε τύπε. Για 40ευρώ δεν αξίζει η φασαρία. Πόσο μάλλον όταν (αν) τα 40 γίνουν 400

οκ, κοινη λογικη. σεβαστο.
 

ekkrhktikos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2007
Μηνύματα
286
Κριτικές
7
Like
369
Πόντοι
21
η διευκολυνση ηταν να μεταφερθει 1 μηνα μετα και ΔΕΝ το εκαναν. και λεω κι εγω παρτε τα @@ μου, δεν σας πληρωνω και θα δουμε.
Μα δεννσου κοβουν το ρευμα για 40€ ωφειλη το αφηνες και πληρωνες τον επομενο μηνα χωρις τηλεφωνα και νευρα ισως με λιγο τοκο επιπλεον υπερημεριας αν πανε δικαστικα και γινειντο δικ;στγριο σε δυο χρονια υπολογιζε 700 μερες υπερημεριας συν δικστικα μπορει με κανα τριχιλιαρο να καθαρισεις οποτε γαμησε τους μην ασχολεισαι
 
OP
OP
A

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.375
Like
4.565
Πόντοι
456
Μα δεννσου κοβουν το ρευμα για 40€ ωφειλη το αφηνες και πληρωνες τον επομενο μηνα χωρις τηλεφωνα και νευρα ισως με λιγο τοκο επιπλεον υπερημεριας αν πανε δικαστικα και γινειντο δικ;στγριο σε δυο χρονια υπολογιζε 700 μερες υπερημεριας συν δικστικα μπορει με κανα τριχιλιαρο να καθαρισεις οποτε γαμησε τους μην ασχολεισαι
ο δικηγορος του μπου εγραψε οτι για τετοια ποσα δεν σε πηγαινουν δικαστικα.
 

ekkrhktikos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2007
Μηνύματα
286
Κριτικές
7
Like
369
Πόντοι
21
ο δικηγορος του μπου εγραψε οτι για τετοια ποσα δεν σε πηγαινουν δικαστικα.
Απο την στιγμη που υπαρχει ωφειλη εισαι υπολογος ανα πασα ωρα και στιγμη και να ζεις με ενα γχις ακομα αν σου χτυπησουν την πορτα για να παρουν τα χρηματα τους που εσυ καταναλωσες
Συν οτι μπορει να γινει δικη νανκαταδικατεις ερμην και σε καποιο ελεγχο να σε μπουζουριασουν μα τι συζηταμε τωρα ;τι; Για να γλυρωσουμε 40 € επειδη καποιος νεριασε ;ελεος
 
OP
OP
A

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.375
Like
4.565
Πόντοι
456
Απο την στιγμη που υπαρχει ωφειλη εισαι υπολογος ανα πασα ωρα και στιγμη και να ζεις με ενα γχις ακομα αν σου χτυπησουν την πορτα για να παρουν τα χρηματα τους που εσυ καταναλωσες
Συν οτι μπορει να γινει δικη νανκαταδικατεις ερμην και σε καποιο ελεγχο να σε μπουζουριασουν μα τι συζηταμε τωρα ;τι; Για να γλυρωσουμε 40 € επειδη καποιος νεριασε ;ελεος
ανταλλαγη αποψεων λεγεται
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.764
Κριτικές
56
Like
6.153
Πόντοι
11.836

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
εγω οποτε ακουω για λογαριασμους βαραω μια μαλακια
 

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.844
Πόντοι
216
ανταλλαγη αποψεων λεγεται
Ρε τύπε, χωρίς παρεξήγηση τώρα, και χωρίς να θέλω να σε τσιγκλίσω.
Μιλάμε για 40 ευρώ. δεν είναι κανένα χιλιάρικο ή εκατομμύριο.
Ρισκάρεις να μπεις σε περιπέτειες;
Αν σε βάλουν σε κανένα τειρεσία ή σε τρέχουν στα δικαστήρια και σου ζητάνε, τον ουρανό με τ'αστρα τι θα πεις στον δικαστή; Οτι ο δικηγόρος του μπου σου είπε να μην τα πληρώσεις;
Αν γίνει καμιά στραβή θα τα πληρώσει εκείνος που σε παίρνει στο λαιμό του;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom