Νέα

Φακές με κάρρυ και πιπεριές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 81
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Στα πλαίσια της ήπιας προσαργογής μου στα νέα δεδομένα της παρουσίας των θηλικών Μοντ μας είπα να αλλαξω λίγο θέμα. Γαμήσια, απιστίες, σοδομισμοί, καταπόσεις σπερμάτων, είναι μάλλον passe. Το μέλλον βρίσκεται σε θέματα όπως η μαγειρική, η οικολογία, οι ευαισθησίες παντός τύπου, η μόδα, η συμμετοχή, οι κουβέντες, οι αναλύσεις, η πολυλογία, η ηδονή της δημιουργίας αδιεξόδων, κλπ.

Σήμερα θα σας αναφέρω μια συνταγή που μου έμαθε μια ινδή μου γκόμενα οταν σπυδαζα στο εξωτερικό. Φακές με κάρρυ και πιπεριές.

Υλικά: 500 γρ φακές ψηλές, 3 κρεμμυδια μέτρια, 2 καρότα, νερο, λάδι, 1 πράσινη και 1 κοκκινη πιπεριά, 3 κουταλιές καρρυ καυτερο, 2 σκελιδες σκορδο.

Εκτέλεση: (φορέστε ποδίτσα). Βράζουμε τις φακές, τα κρεμύδια και τα καροτα (ψηλοκομμένα) και το σκόρδο για μισή ώρα σε 7 κούπες του τσαγιού νερό. Μετα ρίχνουμε τις πιπεριές (ψηλοκομένες), το κάρρυ, το λάδι (1 κούπα), αλάτι και πιπέρι. Βράζουμε άλλα 25 λεπτα αναδεύοντας συχνά.

Έτοιμο. (βγάλτε ποδίτα). Σε συνδιασμό με μπασμάτι ρυζάκι, αποτελεί ένα πλήρες διατροφικής αξίας γεύμα!

Καλή σας όρεξη!
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  Έτσι μπορώ να πώ ότι εκφράζεσαι σωστά, ''δια της υπερβολής !''
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ειναι τουλαχιστον αφροδισιακο?
ετσι για να μην ξεφευγουμε αρκετα......
 

Trelo Agori

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
410
Like
8
Πόντοι
1
Στα πλαίσια της ήπιας προσαργογής μου στα νέα δεδομένα της παρουσίας των θηλικών Μοντ μας είπα να αλλαξω λίγο θέμα. Γαμήσια, απιστίες, σοδομισμοί, καταπόσεις σπερμάτων, είναι μάλλον passe. Το μέλλον βρίσκεται σε θέματα όπως η μαγειρική, η οικολογία, οι ευαισθησίες παντός τύπου, η μόδα, η συμμετοχή, οι κουβέντες, οι αναλύσεις, η πολυλογία, η ηδονή της δημιουργίας αδιεξόδων, κλπ.

Σήμερα θα σας αναφέρω μια συνταγή που μου έμαθε μια ινδή μου γκόμενα οταν σπυδαζα στο εξωτερικό. Φακές με κάρρυ και πιπεριές.

Υλικά: 500 γρ φακές ψηλές, 3 κρεμμυδια μέτρια, 2 καρότα, νερο, λάδι, 1 πράσινη και 1 κοκκινη πιπεριά, 3 κουταλιές καρρυ καυτερο, 2 σκελιδες σκορδο.

Εκτέλεση: (φορέστε ποδίτσα). Βράζουμε τις φακές, τα κρεμύδια και τα καροτα (ψηλοκομμένα) και το σκόρδο για μισή ώρα σε 7 κούπες του τσαγιού νερό. Μετα ρίχνουμε τις πιπεριές (ψηλοκομένες), το κάρρυ, το λάδι (1 κούπα), αλάτι και πιπέρι. Βράζουμε άλλα 25 λεπτα αναδεύοντας συχνά.

Έτοιμο. (βγάλτε ποδίτα). Σε συνδιασμό με μπασμάτι ρυζάκι, αποτελεί ένα πλήρες διατροφικής αξίας γεύμα!

Καλή σας όρεξη!

Σε τι επίπεδο να είναι το curry? Mandras ή Vindaloo? Φακές Vindaloo!!! Θα ρίχνεις κάτι πορδές ... ''και το κουκούτσι αμύγδαλο''!!! Τύφλα να έχουν οι ρουκέτες των τρομοκρατών!!!
 

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
Αν το post αυτό το βάλατε για χαβαλέ καλά κάνατε...
Αν έχετε σκοπό να το συνεχίσετε όμως , τι να πω μάλλον σε λάθος site μπήκατε!!!
Δοκιμάστε τέτοια posts στο site του κυρ-Ηλία (Μαμαλάκη)!
Ελάτε ρε παιδιά δεν είναι θέματα αυτά!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Στα πλαίσια της ήπιας προσαργογής μου στα νέα δεδομένα της παρουσίας των θηλικών Μοντ μας είπα να αλλαξω λίγο θέμα. Γαμήσια, απιστίες, σοδομισμοί, καταπόσεις σπερμάτων, είναι μάλλον passe. Το μέλλον βρίσκεται σε θέματα όπως η μαγειρική, η οικολογία, οι ευαισθησίες παντός τύπου, η μόδα, η συμμετοχή, οι κουβέντες, οι αναλύσεις, η πολυλογία, η ηδονή της δημιουργίας αδιεξόδων, κλπ.

Σήμερα θα σας αναφέρω μια συνταγή που μου έμαθε μια ινδή μου γκόμενα οταν σπυδαζα στο εξωτερικό. Φακές με κάρρυ και πιπεριές.

Υλικά: 500 γρ φακές ψηλές, 3 κρεμμυδια μέτρια, 2 καρότα, νερο, λάδι, 1 πράσινη και 1 κοκκινη πιπεριά, 3 κουταλιές καρρυ καυτερο, 2 σκελιδες σκορδο.

Εκτέλεση: (φορέστε ποδίτσα). Βράζουμε τις φακές, τα κρεμύδια και τα καροτα (ψηλοκομμένα) και το σκόρδο για μισή ώρα σε 7 κούπες του τσαγιού νερό. Μετα ρίχνουμε τις πιπεριές (ψηλοκομένες), το κάρρυ, το λάδι (1 κούπα), αλάτι και πιπέρι. Βράζουμε άλλα 25 λεπτα αναδεύοντας συχνά.

Έτοιμο. (βγάλτε ποδίτα). Σε συνδιασμό με μπασμάτι ρυζάκι, αποτελεί ένα πλήρες διατροφικής αξίας γεύμα!

Καλή σας όρεξη!



Η Βέφα είσαι ή ο Μαμαλάκης;
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Αν το post αυτό το βάλατε για χαβαλέ καλά κάνατε...
Αν έχετε σκοπό να το συνεχίσετε όμως , τι να πω μάλλον σε λάθος site μπήκατε!!!
Δοκιμάστε τέτοια posts στο site του κυρ-Ηλία (Μαμαλάκη)!
Ελάτε ρε παιδιά δεν είναι θέματα αυτά!

Μάλλον έχεις χάσει επεισόδια από άλλο θρεντ (Το added value του σάιτ), για αυτό και δεν πιάνεις το συνάδελφο που το άνοιξε το παρόν θρεντ....
 

Επισκέπτης
Αν το post αυτό το βάλατε για χαβαλέ καλά κάνατε...
Αν έχετε σκοπό να το συνεχίσετε όμως , τι να πω μάλλον σε λάθος site μπήκατε!!!
Δοκιμάστε τέτοια posts στο site του κυρ-Ηλία (Μαμαλάκη)!
Ελάτε ρε παιδιά δεν είναι θέματα αυτά!

Για να καταλάβω. Το θέμα '' έβγαλα ένα μώβ σπυρί στό πισω αριστερα αρχίδι, βοήθεια συνάδελφοι, τί να κανωωωωω'' ή το ''με ποιά χούφτα την πάιζετε? '' είναι περισσότερο ενδιαφέρο, και εντός της θεματολογίας του σάιτ?
 

Mr.Winky

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
139
Like
0
Πόντοι
1
Σαν να ειναι συνταγη για να φας μπουρδελο πορτα.  Το φτιαχνεις με πολλα κρεμμυδια, πιπεριες & καρυ, πας μπουρδελο, ριχνεις ενα κλασιμο οταν γδυνεσε και την επομενη φορα που πας στο ιδιο το μπουρδελο θα ακους τη ρωσιδα να λεει ''οκιι οκιι αυτος, πουλη ββρρρωμα"... χα χα χααααα
 

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
Για να καταλάβω. Το θέμα '' έβγαλα ένα μώβ σπυρί στό πισω αριστερα αρχίδι, βοήθεια συνάδελφοι, τί να κανωωωωω'' είναι εντός της θεματολογίας του σάιτ?
Κατά την γνώμη μου είναι πιο σχετικό από το να ανταλλάσουμε συνταγες!
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Για να καταλάβω. Το θέμα '' έβγαλα ένα μώβ σπυρί στό πισω αριστερα αρχίδι, βοήθεια συνάδελφοι, τί να κανωωωωω'' είναι εντός της θεματολογίας του σάιτ?

και αλλα τοσα..........
μαγκες παρτε το χαμπαρι το bourdela.com ειναι πολυσυλλεκτικο οπως ο καθενας μπορει να γινει Mod......ετσι ο καθενας γραφει οτι γουσταρει!!
εξαλου τα θρεντ με τα περισσοτερα ποστ ειναι τα αθλητικα(στα οποια συμμετεχω αρκετα , το γιατι δεν συμμετεχω στα αλλα θρεντ ειναι αλλο θεμα)
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Το bourdela.com είναι το PLAYBOY του διαδίκτυου.Δεν έχει δηλαδή αμιγώς τσοντοθέματα.Όπως το PLAYBOY έχει θέματα γενικότερου ανδρικού ενδιάφέροντος.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ρε μάγκες,καμμιά συνταγή για σουτζουκάκια σμυρνέικα παίζει;
 

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
Σεβαστή η γνωμη σου. Μπορέις απλα να μην τις διαβαζεις!
Σεβαστή η άποψη σου και έχεις απόλυτο δίκιοστην παρατήρηση σου. Εγ.ω απλά για το site σκέφτομαι ότι ίσως να χάνει πόντους ενδιαφέροντος. Δεν έχω πρόβλημα για το post σαν περιεχόμενο απλά θεώρησα ότι στο site δεν κολλάει.
ΟΚ προσωπικά το κλείνω εδώ το σχόλιο μου γι ατο threat για να μην δημιουργήσω πρόβλημα και παραξηγήσεις κάτι που δεν θα το ήθελα.
Respect στις απόψεις όλων. Καλη μέρα παίδες
 

ass4ever

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
Αν το post αυτό το βάλατε για χαβαλέ καλά κάνατε...
Αν έχετε σκοπό να το συνεχίσετε όμως , τι να πω μάλλον σε λάθος site μπήκατε!!!
Δοκιμάστε τέτοια posts στο site του κυρ-Ηλία (Μαμαλάκη)!
Ελάτε ρε παιδιά δεν είναι θέματα αυτά!

Έλεος ρε παιδιά.. Επειδή μπήκε γυναίκα mod πρέπει να το γαμήσουμε το θέμα? ούτε εμένα μ αρέσει, αλλά τουλάχιστον ας μη συνεχίσουμε την ''πολιτική''  :jerking: των υπολοίπων mod που επέλεξαν την κυριούλα.
 

george36n

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2006
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
129
Πόντοι
0
Μα γιατί έτσι?
Eίναι κακό να δίνονται ευκαιρίες?
Ξέρω ξέρω είμαι νέος και δεν έχω δικαίωμα λόγου και άποψης....

 

Συνημμένα

  • new.JPG
    new.JPG
    74,6 KB · Εμφανίσεις: 32

ass4ever

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
Όλοι έχουν δικαίωμα λόγου και άποψης φίλε μου. ωραία το απόσπασμα by the way
 

Επισκέπτης
Μα γιατί έτσι?
Eίναι κακό να δίνονται ευκαιρίες?
Ξέρω ξέρω είμαι νέος και δεν έχω δικαίωμα λόγου και άποψης....

Ρε σεις, διαβάζει κανεις το θρετ πποτού απολυσει την.....χμ...γνωμη του?

Δε μιλάμε για τα συνταγματικά δικαιώματα της γυναικας. Ούτε για ευκαιρίες, ως κοινωνικό φαινόμενο.

ΕΠΙΧΕΙΡΜΑΤΟΛΟΓΟΥΜΕ οτι η παρουσίας γυναικς Μοντερέιτορ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΑΙΤ αλλιώνει τη φυσιογνωμία και την ιδρυτική του κουλτούρα/φιλοσοφία (εκτός βεβαια αν αυτη έχει αλλάξει, πράγμα θεμιτό και στην διακριτική ευχέρεια αυτών που κάνουν κουμάντο) . Θα το επαναλάβω όσες φορες χρειαστεί.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom