Νέα

Ευρωεκλογές 2024: Οι εκλογές για τις οποίες δεν μιλάει κανείς

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι θα ρίξεις;

  • ΝΔ

  • ΣΥΡΙΖΑ

  • ΠΑΣΟΚ

  • ΚΚΕ

  • Νίκη

  • Ελληνική λύση

  • Ότι πει ο Κασιδιάρης

  • Άλλο μικρό κόμμα

  • Πλεύση Ελευθερίας

  • Νέα Αριστερά

  • Αποχή

  • Άκυρο

  • Λευκό


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.512
Like
11.302
Πόντοι
2.406
8ωρο ;
πενθήμερο ;
άδεια ;
αναρωτική ;;;

τι είναι αυτά ;
δεν ... μεταφράζονται στα κινέζικα ....

εκεί δουλεύεις όποτε θες ....

απλά τις μέρες που θες να ... τρως ... πρέπει να δουλέψεις ....
Υπάρχει 8ωρο σε δυβσρην Ελλάδα??
Μας δουλεύεις
Δύο φορές έχω πάει στις μια το μεσημέρι εφορία και Δήμο για κάτι χαρτιά ένα γκισέ από τα 8 ανοιχτά στις 3. 30 κλείνουμε λέει τώρα κάνουμε διεκπαιρεωση... Κι άλλες τέτοιες επινοήσεις
Βασικα τα γκισέ που θα κάναν την.. Διακπαερειωση ήταν άδεια
Φίλος που δουλεύει σε μεγάλο Δήμο κάθε καλοκαίρι που είναι Ελλάδα 13.15 είναι παραλία από Ιούλιο έως Σεπτέμβρη κάθε μέρα
Εκτός την άδεια που πάει κάνα ταξιδάκι
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.778
Like
4.009
Πόντοι
506
Δηλαδή, αν αύριο αναλάβει κάποιος άλλος, πχ. ο Ανδρουλάκης ή ο Κασσελάκης, τελείωσε πιστεύεις η υποστήριξη της Ελλάδας προς την Ουκρανία;
Η τελευταια μας ελπίδα ειναι τα εθνικιστικα κομματα της ευρωπης.
Και βεβαια τι θα γινει στις αμερικανικες εκλογες
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.512
Like
11.302
Πόντοι
2.406
Η τελευταια μας ελπίδα ειναι τα εθνικιστικα κομματα της ευρωπης.
Και βεβαια τι θα γινει στις αμερικανικες εκλογες
Ακριβώς. Όχι να αλλάξει κάτι ριζικά. Αλλά να μην αυτοκτονησουμε κιόλας για να κονομησουνε οι λαειεν και οι κουλιδες δηλ μουνοπανά και λαμογια κατώτατης υποσταθμης
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
707
Πόντοι
81
τυπε οι χαρακτηρισμοι δεν βοηθανε
'δεν φταιω εγω που εισαι μαλακας φουνταρες την επιχειρηση,παιρνεις συνταξη του κωλου και βγαζεις τα απωθημενα σου εδω
επιτελους εισαι με το ενα ποδι στον ταφο βαλε στην καρδουλα σου την αγαπη τωρα στα στερνα
εγω σε συγχωρω και πηγαινε να εξομολογηθεις καλο θα σου κανει:coffee:
Εγώ τυπε τουλάχιστον βγήκα σε σύνταξη, εσένα που θα σε βάλουν από το γραφείο του καλού εργοδότη σου κατευθείαν μέσα στο κουτί;
Σύνταξη δεν νομίζω να προλάβεις να δεις
Ξεκίνα να πιπωνεις το αφεντικό σου μπας και πάρεις κάνα ρεπό και γλιτώσεις το εγκεφαλικό
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.101
Like
50.809
Πόντοι
12.756
Εγώ τυπε τουλάχιστον βγήκα σε σύνταξη, εσένα που θα σε βάλουν από το γραφείο του καλού εργοδότη σου κατευθείαν μέσα στο κουτί;
Σύνταξη δεν νομίζω να προλάβεις να δεις
Ξεκίνα να πιπωνεις το αφεντικό σου μπας και πάρεις κάνα ρεπό και γλιτώσεις το εγκεφαλικό
αργησες να με παραθεσεις νομιζα μηπως επαθες κατι κακο..
πηγες εκκλησια;
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
707
Πόντοι
81
αργησες να με παραθεσεις νομιζα μηπως επαθες κατι κακο..
πηγες εκκλησια;
Σε έγραψα λίγο στα αρχιδια μου όντως, έχουμε και δουλειές

Παρότι συνταξιούχοι δεν είμαστε τόσο αργόσχολοι να είμαστε όλη μέρα στο μπου και να προπαγανδίζουμε τον Μητσοτάκη μέσα από ανώνυμα προφίλ της πουτσας
Δηλαδή μιλάμε είστε τελείως ψυχασθενείς, στα όρια του ψυχωτικού

Τέλος πάντων, συνέχισε εσύ και αύριο πρωί πρωί ξύπνα στις 8 να σε γαμησει το αφεντικούλη σου
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.101
Like
50.809
Πόντοι
12.756
Σε έγραψα λίγο στα αρχιδια μου όντως, έχουμε και δουλειές

Παρότι συνταξιούχοι δεν είμαστε τόσο αργόσχολοι να είμαστε όλη μέρα στο μπου και να προπαγανδίζουμε τον Μητσοτάκη μέσα από ανώνυμα προφίλ της πουτσας
Δηλαδή μιλάμε είστε τελείως ψυχασθενείς, στα όρια του ψυχωτικού

Τέλος πάντων, συνέχισε εσύ και αύριο πρωί πρωί ξύπνα στις 8 να σε γαμησει το αφεντικούλη σου
ρε παππου στον καφενε πας να κλαφτεις για το μαγαζι που εκλεισες,τον Μητσοτακη που σας αυξησε φορολογια και να δεις κανα γκωλον τι δουλειες εχεις ρε ραμολι;
εκκλησια πηγες;
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
707
Πόντοι
81
ρε παππου στον καφενε πας να κλαφτεις για το μαγαζι που εκλεισες,τον Μητσοτακη που σας αυξησε φορολογια και να δεις κανα γκωλον τι δουλειες εχεις ρε ραμολι;
εκκλησια πηγες;
Δεν είχα μαγαζί τυπε. Επίσης όχι δεν με έκλεισε ο Μητσοτάκης, πριν βγει ο Μητσοτάκης είχε βγει ήδη σε σύνταξη. Οπότε στα αρχιδια μου, απλά σκέφτομαι τους άλλους ελεύθερους επαγγελματίες που με τόσο μίσος, χαιρεκακία και κομπλεξισμό κοιτάς.

Τσιμπουκωσε τα αφεντικά σου και τον Μητσοτάκη που θα σου ρουφάνε το αίμα μέχρι να πεθάνεις και άσε τα ραμολι να χαζεύουν γκωλους με την ησυχία τους.

Τι έχετε πάθει ρε μαλάκες; Σύνδρομο Στοκχόλμης;
Σας έχουν απαγάγει, σας γαμανε όλη μέρα, ζείτε με τρεις και εξήντα, και μπαίνετε στο μπου και προσπαθείτε να πείσετε και τους άλλους να γίνουν σαν την κατάντια σας;

Σε ψυχίατρο γρήγορα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.101
Like
50.809
Πόντοι
12.756
Δεν είχα μαγαζί τυπε. Επίσης όχι δεν με έκλεισε ο Μητσοτάκης, πριν βγει ο Μητσοτάκης είχε βγει ήδη σε σύνταξη. Οπότε στα αρχιδια μου, απλά σκέφτομαι τους άλλους ελεύθερους επαγγελματίες που με τόσο μίσος, χαιρεκακία και κομπλεξισμό κοιτάς.

Τσιμπουκωσε τα αφεντικά σου και τον Μητσοτάκη που θα σου ρουφάνε το αίμα μέχρι να πεθάνεις και άσε τα ραμολι να χαζεύουν γκωλους με την ησυχία τους.

Τι έχετε πάθει ρε μαλάκες; Σύνδρομο Στοκχόλμης;
Σας έχουν απαγάγει, σας γαμανε όλη μέρα, ζείτε με τρεις και εξήντα, και μπαίνετε στο μπου και προσπαθείτε να πείσετε και τους άλλους να γίνουν σαν την κατάντια σας;

Σε ψυχίατρο γρήγορα.
τυπε εχω πολλους γνωστους ε.ε.κανεις δεν εχει ασχοληθει με την φορολογια.....ξερουν ποσα εχουν κλεψει,εχουν κανει περιουσιες και απλα το βουλωνουν
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
707
Πόντοι
81
τυπε εχω πολλους γνωστους ε.ε.κανεις δεν εχει ασχοληθει με την φορολογια.....ξερουν ποσα εχουν κλεψει,εχουν κανει περιουσιες και απλα το βουλωνουν
Θα στο θέσω απλά : σκέψου ένα κωλοχωρι κάπου εκεί στο πουθενά, ίσως και αυτό από το οποίο κατάγεσαι.
Στο κωλοχωρι αυτό λοιπόν έστω πως υπάρχει ένας καφενές που τον έχει ένας κακομοίρης μεροκαματιάρης.
Προφανώς δεν βγάζει όσα τον φορολογείς με τεκμαρτό
Προφανώς δεν θα κάνει ένσταση γιατί θα τον γαμησουνε
Προφανώς αν δεν είναι κοντά στην σύνταξη θα το κλείσει και θα τον πληρώνει το κράτος σαν άνεργο

Κατάλαβες πόσο μαλακία είναι όλο αυτό;

Επίσης περίμενε να δούμε και τι έχει να πει και το ΣτΕ επ αυτού. Γιατί δεν ενδιαφέρει αν μιλάνε ή όχι οι ελεύθεροι επαγγελματίες, ενδιαφέρει κυρίως αν ο νόμος αυτός είναι συνταγματικός
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.101
Like
50.809
Πόντοι
12.756
Θα στο θέσω απλά : σκέψου ένα κωλοχωρι κάπου εκεί στο πουθενά, ίσως και αυτό από το οποίο κατάγεσαι.
Στο κωλοχωρι αυτό λοιπόν έστω πως υπάρχει ένας καφενές που τον έχει ένας κακομοίρης μεροκαματιάρης.
Προφανώς δεν βγάζει όσα τον φορολογείς με τεκμαρτό
Προφανώς δεν θα κάνει ένσταση γιατί θα τον γαμησουνε
Προφανώς αν δεν είναι κοντά στην σύνταξη θα το κλείσει και θα τον πληρώνει το κράτος σαν άνεργο

Κατάλαβες πόσο μαλακία είναι όλο αυτό;

Επίσης περίμενε να δούμε και τι έχει να πει και το ΣτΕ επ αυτού. Γιατί δεν ενδιαφέρει αν μιλάνε ή όχι οι ελεύθεροι επαγγελματίες, ενδιαφέρει κυρίως αν ο νόμος αυτός είναι συνταγματικός
πραγματι καποιοι θα εχουν θεμα δεν διαφωνω σε αυτο αλλα θα ειναι μικρη μειοψηφια και στο φιναλε οποιος δεν μπορει ας κλεισει και ας κανει κατι αλλο
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.101
Like
50.809
Πόντοι
12.756
εντωμεταξυ να νοιαστω για κωλομαγαζα επαρχια ας πουμε που ακομα και εδω Αθηνα υπαλληλους κακοπληρωμενους,μισα ενσημα κλπ
ΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΟΥΤΣΑΝ ΜΑΣ ΑΥΤΟΙ
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
Εγώ τυπε τουλάχιστον βγήκα σε σύνταξη, εσένα που θα σε βάλουν από το γραφείο του καλού εργοδότη σου κατευθείαν μέσα στο κουτί;
Σύνταξη δεν νομίζω να προλάβεις να δεις
Ξεκίνα να πιπωνεις το αφεντικό σου μπας και πάρεις κάνα ρεπό και γλιτώσεις το εγκεφαλικό


Ο Μρ Μαλακας 2023- 2080 όμως
μετά από 40 χρόνια ένσημα όπως όλοι οι επιστήμονες επαγγελματίες στην χαμηλότερη κατηγορία
θα πάρει συνταξάρα. 630€ καθαρά, μαζί με την επικουρική.

Μιλάμε για λεφτά, όχι μαλακίες.
Μέχρι τότε μπορεί να είναι ένας τενεκές λάδι ή λειτουργία κλιματιστικού 9000btu A+++
για ένα μήνα επί 3 ώρες την ημέρα ....

επειδή μέχρι τότε "θα έχει εκσυγχρονιστεί και το δίκτυο ύδρευσης"
ΞΕΡΕΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ
με τα ίδια λεφτά , θα μπορείς να κάνεις και 10 μπάνια σπίτι σου
χωρίς πολύ λερωμένο κώλο.
Άλλωστε δεν θα χέζεις πολύ, γιατί δεν θα τρως πολύ.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.214
Like
9.080
Πόντοι
2.306
Μετά το αποτέλεσμα των ευρωεκλογών στη Γαλλία, τη σαρωτική νίκη της Λε Πεν, και την προκήρυξη πρόωρων βουλευτικών εκλογών από τον Μακρόν, συστάθηκε εν ριπή οφθαλμού το ενιαίο μέτωπο της αριστεράς (Λαϊκό Μέτωπο) για να αντιμετωπίσει τις αντισυστημικές δυνάμεις του Εθνικού Συναγερμού της Λε Πεν.

Σοσιαλιστές, Πράσινοι, Ανυπότακτη Γαλλία, Κομμουνιστικό Κόμμα και Γαλλία Αγκαλιά μαζί, με
κοινή λίστα υποψηφίων και κοινό πρόγραμμα για τις πρώτες 100 ημέρες, συν σαφή φιλοουκρανική στάση με δεσμεύσεις για νέα όπλα και ενίσχυση του Ζελένσκι.

Είναι κατά κάποιο τρόπο σαν να συμμάχησαν ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ, ΝεΑρ, Μέρα25 και ΚΚΕ από τη μια στιγμή στην άλλη.

Έχουν σίγουρα πιθανότητες να νικήσουν για μια τελευταία φορά, αλλά θα έχουν δυσκολίες να κυβερνήσουν, επειδή συνιστούν ένα συνοθύλευμα από ετερόκλητες δυνάμεις.


Ας κερδίσουν οι αριστεροί στη Γαλλία να αλαχακμπαρηθουν και μαυροποιηθουν τελείως

Και να δουλεύουν οι Γάλλοι για να συντηρούν τις ισλαμικές ορδές τους
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.519
Like
3.818
Πόντοι
456
Ναι αλλά προστάτευε και την γερμανια Το κεφάλαιο έστω της Γερμανίας
Δεν ήταν πράκτορας
Ο Σολτς φυσικά και είναι εντελώς αχυρανθρωποι. Πάει κόντρα και στο γερμανικό κεφάλαιο ακόμα λόγω ότι είναι εντελώς εντολοδοχος
Μην παίρνεις όρκο.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.778
Like
4.009
Πόντοι
506
Ο Μρ Μαλακας 2023- 2080 όμως
μετά από 40 χρόνια ένσημα όπως όλοι οι επιστήμονες επαγγελματίες στην χαμηλότερη κατηγορία
θα πάρει συνταξάρα. 630€ καθαρά, μαζί με την επικουρική.

Μιλάμε για λεφτά, όχι μαλακίες.
Μέχρι τότε μπορεί να είναι ένας τενεκές λάδι ή λειτουργία κλιματιστικού 9000btu A+++
για ένα μήνα επί 3 ώρες την ημέρα ....

επειδή μέχρι τότε "θα έχει εκσυγχρονιστεί και το δίκτυο ύδρευσης"
ΞΕΡΕΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ
με τα ίδια λεφτά , θα μπορείς να κάνεις και 10 μπάνια σπίτι σου
χωρίς πολύ λερωμένο κώλο.
Άλλωστε δεν θα χέζεις πολύ, γιατί δεν θα τρως πολύ.
Noμιζω οτι τα τροπαια μετράνε και σαν συνταξημα ετη
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.512
Like
11.302
Πόντοι
2.406
Μην παίρνεις όρκο.
Με την σημερινή έννοια της ξεφτυλας ΤΗΣ ΕΕ μικαω
Πάντως το πιο πιθανό στραποναρθζε κ τσιμπουκωνε μικρή τον σρεντερ κ της έκατσε η συνέχεια
Πάντως μερκελ λέω κ κλαίω
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.519
Like
3.818
Πόντοι
456
Μικρή έκανε αλλά πράγματα πολύ χειρότερα από τσιμπουκια τυπε μου.
Έχω την ισχυρή εντύπωση ότι σε μερικά χρόνια πολλοί "θα πέσουν από τα σύννεφα".
 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
707
Πόντοι
81
Ο Μρ Μαλακας 2023- 2080 όμως
μετά από 40 χρόνια ένσημα όπως όλοι οι επιστήμονες επαγγελματίες στην χαμηλότερη κατηγορία
θα πάρει συνταξάρα. 630€ καθαρά, μαζί με την επικουρική.

Μιλάμε για λεφτά, όχι μαλακίες.
Μέχρι τότε μπορεί να είναι ένας τενεκές λάδι ή λειτουργία κλιματιστικού 9000btu A+++
για ένα μήνα επί 3 ώρες την ημέρα ....

επειδή μέχρι τότε "θα έχει εκσυγχρονιστεί και το δίκτυο ύδρευσης"
ΞΕΡΕΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ
με τα ίδια λεφτά , θα μπορείς να κάνεις και 10 μπάνια σπίτι σου
χωρίς πολύ λερωμένο κώλο.
Άλλωστε δεν θα χέζεις πολύ, γιατί δεν θα τρως πολύ.
Τυπε
Για να μην κουράζεσαι άδικα
Φτάνω 4.200 το μήνα με σύνταξη και ενοίκια που εισπράττω. Πλέον, έχοντας απαλλαγεί από τα γαμησιατικα του κράτους, ζω παραπάνω από άνετα.

Αλλά το θέμα δεν είμαι εγώ. Είσαι τόσο μαλάκας που δεν το καταλαβαίνεις αυτό μάλλον.

Το θέμα είναι πως με αυτήν την φορολογία θα κλείσουν πολλές επιχειρήσεις και αυτό μόνο κακό είναι.

Αν δεν ξέρετε από ελεύθερο επάγγελμα και έχετε ζήσει όλη σας την ζωή ως υπαλληλάκοι, βγάλτε τον σκασμό και ακούστε την αγωνία των λοιπών, χωρίς χαιρεκακία.

Μας έγραψες ένα κατεβατό με μαλακίες για να μας πεις τι πράγμα;
Ναι ρε παπάρα, ο ελεύθερος επαγγελματίας όταν του φορτώνεις όλα αυτά τα κερατιάτικα των φόρων ψάχνει ακόμα και τα 600 ευρώ της σύνταξης, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΟΥΤΊΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΎΝΤΑΞΗ, ΑΛΛΆ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΊ ΑΠΟ ΤΑ ΆΛΛΑ, ΤΑ ΤΗΣ ΕΦΟΡΊΑΣ.

Βάλτε λίγο το σκατοκέφαλό σας να σκεφτεί πριν αρχίσετε και γράφετε μαλακίες.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.413
Like
17.468
Πόντοι
3.656
Τυπε
Για να μην κουράζεσαι άδικα
Φτάνω 4.200 το μήνα με σύνταξη και ενοίκια που εισπράττω. Πλέον, έχοντας απαλλαγεί από τα γαμησιατικα του κράτους, ζω παραπάνω από άνετα.

Αλλά το θέμα δεν είμαι εγώ. Είσαι τόσο μαλάκας που δεν το καταλαβαίνεις αυτό μάλλον.

Το θέμα είναι πως με αυτήν την φορολογία θα κλείσουν πολλές επιχειρήσεις και αυτό μόνο κακό είναι.

Αν δεν ξέρετε από ελεύθερο επάγγελμα και έχετε ζήσει όλη σας την ζωή ως υπαλληλάκοι, βγάλτε τον σκασμό και ακούστε την αγωνία των λοιπών, χωρίς χαιρεκακία.

Μας έγραψες ένα κατεβατό με μαλακίες για να μας πεις τι πράγμα;
Ναι ρε παπάρα, ο ελεύθερος επαγγελματίας όταν του φορτώνεις όλα αυτά τα κερατιάτικα των φόρων ψάχνει ακόμα και τα 600 ευρώ της σύνταξης, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΟΥΤΊΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΎΝΤΑΞΗ, ΑΛΛΆ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΊ ΑΠΟ ΤΑ ΆΛΛΑ, ΤΑ ΤΗΣ ΕΦΟΡΊΑΣ.

Βάλτε λίγο το σκατοκέφαλό σας να σκεφτεί πριν αρχίσετε και γράφετε μαλακίες.

Σβήστα όλα, βρίζεις λάθος άτομο . Για αυτό για την ώρα, δεν σου απαντώ στα γαλλικά.


Ρώτα πάντως άλλους εδώ ... να σου πουν ότι δεν είμαι ... υπάλληλος ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom