Νέα

Eurobasket 2022

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 112K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (0 μέλη και 28 επισκέπτες)

Dr Lecter

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
31
Like
2.527
Πόντοι
6.495
Τους Φινλανδούς κι εγώ τους πιστεύω σήμερα,Μαρκανεν και Σαλιν να είναι σε καλή μέρα και δεν χρειάζονται πολλά από τους υπόλοιπους απέναντι στην άπειρη επίσης φετινή Ισπανια
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.689
Κριτικές
183
Like
43.784
Πόντοι
21.896
Εκεί έπαιξα στοίχημα τον πρώτο μου μισθό κ δικαιωθηκα:confused: κ ύστερα από 35 χρόνια σκληρής εργασίας στο πρωτόκολλο- γραμματεία του δήμου κάτω αχλαδιάς βγήκα σύνταξη κ παίζω όλο το εφάπαξ μου Σημέρα στην εθνικη.....
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
αξιζουν πονταρισματα και στους φινλανδους και στους γερμανους σημερα (και ιταλια αυριο). Εννοειται θα γινουν κασαου μολις πλησιαζουμε στο τελος του ματς, μεχρι στιγμης σχεδον σε κανενα "αμφιρροπο" δεν υπηρξε νωρις μεγαλη διαφορα. Οι αποδοσεις περι το 3.00 θα πληρωσουν στο κασαου τουλαχιστον 1.60 οταν θα ειναι ποντο ποντο το παιχνιδι στην 3η-4η περιοδο, που θα παιζουν στα ισια και θα διεκδικουν 50-50 την νικη.

Οπως ξαναειπα δεν υπαρχουν φαβορι εδω που φτασαμε, αρα καθε αουτσαιντερ (στα χαρτια), εφοσον πληρωνει παραπανω αξιζει το πονταρισμα στοιχηματικα. Εξαιρεση αποτελει η σλοβενια που ειναι απιθανο να χασει απο τους Κουρβανους (οχι αδυνατο). Για να δουμε...

Ελλαδα σημερα αξιζουν ολα τα lines των παικτων που δεν περιμενουμε να σκοραρουν. Συγκεκριμενα. αγραβανης το Line στους 4.5 (αποδοση 1.87) και λαρεντακης το Line στους 3.5 (αποδοση 2.50).
Θανασης, καλαθης, παπανικολαου και ντορσει ειναι ΝΟΒΕΤ στους ποντους.

ενα τελευταιο, ο Γιαννης θα σηκωθει παλι για 5-6 τριποντα. δεδομενα θα ελεγα. Αξιζει ενα μικρο πονταρισμα στο να βαλει τουλαχιστον 2. αυτααα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Πρέπει να εξουδετερωθεί ο αυτόχθων .. Άρειος Γερμανός ....
Dennis Schröder - Wikipedia
Ξανθός,πρασινοματης...ξεχωρίζει εύκολα!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σήμερα έβαλα όλο το εφάπαξ μου στην εθνικη:confused:
Θα σηκώσεις πολυκατοικία...
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
583
Like
877
Πόντοι
86

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
Στο μπασκετ ειδικός δεν είμαι και θέλω τη γνωμη σας..
Ιδεα μου είναι ή παρουσιάζουμε στατικότητα στην επίθεσή μας?Δηλαδη,κατεβαίνει η μπαλα στην αντιπαλη περιοχή και μετα....Παρατηρώ μια αναποφασιστικότητα στην επόμενη πασα,αλλαγές της μπαλας στο κεντρο μηπως βρούμε διαδρομο,ο Γιαννης παιρνει την μπαλα και βρισκει τρεις μπροστα του και την ξαναδίνει πίσω και στο τέλος παμε για το σουτ στο τέλος του χρόνου με την ελπίδα να μπει.
Βλεπω τις άλλες ομαδας και αλλαζουν ρολους μεσα στη ρακετα,βρισκουν διαδρόμους και και γενικά ρολάρει η επίθεση τους.Εμεις?Το συστημα μας ειναι ετσι ή εχουμε βασισει την αναπτυξη και το τελειωμα στον Γιαννη και αμα δε βγει αυτοσχεδιάζουμε?
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.943
Κριτικές
2
Like
5.926
Πόντοι
1.056
Στο μπασκετ ειδικός δεν είμαι και θέλω τη γνωμη σας..
Ιδεα μου είναι ή παρουσιάζουμε στατικότητα στην επίθεσή μας?Δηλαδη,κατεβαίνει η μπαλα στην αντιπαλη περιοχή και μετα....Παρατηρώ μια αναποφασιστικότητα στην επόμενη πασα,αλλαγές της μπαλας στο κεντρο μηπως βρούμε διαδρομο,ο Γιαννης παιρνει την μπαλα και βρισκει τρεις μπροστα του και την ξαναδίνει πίσω και στο τέλος παμε για το σουτ στο τέλος του χρόνου με την ελπίδα να μπει.
Βλεπω τις άλλες ομαδας και αλλαζουν ρολους μεσα στη ρακετα,βρισκουν διαδρόμους και και γενικά ρολάρει η επίθεση τους.Εμεις?Το συστημα μας ειναι ετσι ή εχουμε βασισει την αναπτυξη και το τελειωμα στον Γιαννη και αμα δε βγει αυτοσχεδιάζουμε?

Παρομοίως δεν είμαι ειδικός.

Το σύστημα που έχω παρατηρήσει είναι να παίρνει ο Γιάννης την μπάλα και να έχουμε έφοδο γιούρια μέσα με κατάληξη, ανάλογα τα κέφια του, μία από τις παρακάτω
i) σουτ
ii) φάουλ
ii) πάσα έξω
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Στο μπασκετ ειδικός δεν είμαι και θέλω τη γνωμη σας..
Ιδεα μου είναι ή παρουσιάζουμε στατικότητα στην επίθεσή μας?Δηλαδη,κατεβαίνει η μπαλα στην αντιπαλη περιοχή και μετα....Παρατηρώ μια αναποφασιστικότητα στην επόμενη πασα,αλλαγές της μπαλας στο κεντρο μηπως βρούμε διαδρομο,ο Γιαννης παιρνει την μπαλα και βρισκει τρεις μπροστα του και την ξαναδίνει πίσω και στο τέλος παμε για το σουτ στο τέλος του χρόνου με την ελπίδα να μπει.
Βλεπω τις άλλες ομαδας και αλλαζουν ρολους μεσα στη ρακετα,βρισκουν διαδρόμους και και γενικά ρολάρει η επίθεση τους.Εμεις?Το συστημα μας ειναι ετσι ή εχουμε βασισει την αναπτυξη και το τελειωμα στον Γιαννη και αμα δε βγει αυτοσχεδιάζουμε?
δεν μπορεις να παιξεις "ορθοδοξο" μπασκετ με παικτη σαν τον γιαννη στην ομαδα σου. Και οι αντιπαλοι επισης δεν μπορουν να παιξουν "ορθοδοξη" αμυνα οταν εχουν τον γιαννη αντιπαλο. οταν εχει επιθεση η εθνικη, θα παρατηρησεις οτι το παιχνιδι ειναι λιγο χαοτικο, ο βασικος τροπος αντιμετωπισης εφοσον ο γιαννης τραβαει δυο και τρεις σε καθε φαση ειναι να παρεις σουτ απεξω (το οποιο ισως ειναι αναξιοπιστο). θα παρατηρησεις επισης οτι φοβομαστε να παμε για το μπασιμο πολυ συχνα, γιατι μεσα στη ρακετα εχει 6-7 ατομα να παιζουν ξυλο, οι ψηλοι τους ανοιγουν περιπτερο κατω απτο καλαθι.

Δεν ξερω πως θα προσεγγισει το παιχνιδι η γερμανια, αλλα μαλλον κατι παρομοιο θα δουμε, ελπιζω ο ντορσει να μπει πεισμωμενος γιατι χωρις μια αξιοπιστια στο τριποντο θα παμε παλι γιουρια, και θα παρακαλαμε να βαλει τα τριποντα-τουβλα ο γιαννης που και σημερα πιθανοτατα θα τον αφησουν να τα παρει (γιατι χωρις και αυτον μεσα στη ρακετα το ριμπαουντ ειναι 99% δικο τους).

Ποναμε πολυ στο πενταρι, ειναι θεση κλειδι για τετοια ματς. Αν ο ψηλος ειναι "βουνο" εχεις σιγουρους 10-20 ευκολους ποντους συν τα φαουλ που τους χρεωνει συν τον παικτη που τον μαρκαρει. Αν ειχαμε σοβαρο πενταρι θα αξιοποιουσαμε στο 100% και τον καλαθη, ο οποιος κραταει την μπαλα σαν καυτη πατατα καθε φορα, χωρις να μπορει να δωσει καλη πασα-ασσιστ (και αναγκαστικα στελνει τουβλο).

Πονεμενη ιστορια αστα :tooth:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.003
Πόντοι
1.486
δεν μπορεις να παιξεις "ορθοδοξο" μπασκετ με παικτη σαν τον γιαννη στην ομαδα σου. Και οι αντιπαλοι επισης δεν μπορουν να παιξουν "ορθοδοξη" αμυνα οταν εχουν τον γιαννη αντιπαλο. οταν εχει επιθεση η εθνικη, θα παρατηρησεις οτι το παιχνιδι ειναι λιγο χαοτικο, ο βασικος τροπος αντιμετωπισης εφοσον ο γιαννης τραβαει δυο και τρεις σε καθε φαση ειναι να παρεις σουτ απεξω (το οποιο ισως ειναι αναξιοπιστο). θα παρατηρησεις επισης οτι φοβομαστε να παμε για το μπασιμο πολυ συχνα, γιατι μεσα στη ρακετα εχει 6-7 ατομα να παιζουν ξυλο, οι ψηλοι τους ανοιγουν περιπτερο κατω απτο καλαθι.

Δεν ξερω πως θα προσεγγισει το παιχνιδι η γερμανια, αλλα μαλλον κατι παρομοιο θα δουμε, ελπιζω ο ντορσει να μπει πεισμωμενος γιατι χωρις μια αξιοπιστια στο τριποντο θα παμε παλι γιουρια, και θα παρακαλαμε να βαλει τα τριποντα-τουβλα ο γιαννης που και σημερα πιθανοτατα θα τον αφησουν να τα παρει (γιατι χωρις και αυτον μεσα στη ρακετα το ριμπαουντ ειναι 99% δικο τους).

Ποναμε πολυ στο πενταρι, ειναι θεση κλειδι για τετοια ματς. Αν ο ψηλος ειναι "βουνο" εχεις σιγουρους 10-20 ευκολους ποντους συν τα φαουλ που τους χρεωνει συν τον παικτη που τον μαρκαρει. Αν ειχαμε σοβαρο πενταρι θα αξιοποιουσαμε στο 100% και τον καλαθη, ο οποιος κραταει την μπαλα σαν καυτη πατατα καθε φορα, χωρις να μπορει να δωσει καλη πασα-ασσιστ (και αναγκαστικα στελνει τουβλο).

Πονεμενη ιστορια αστα :tooth:
Ωραια η αναλυσή σου φίλε.
Προσαρμόζουμε το συστημά μας πανω στο Γιαννη.Δεν βλέπω όμως εναλλακτικές,αν δεν βαλει τα σουτ ο Γιάννης.Πονταρα στον Ντορσευ και το κωλο-χερό του,όμως δεν ειδα κατι μετα τα τρία πρωτα παιχνίδια.
Επίσης ο Καλαθης μου φαινεται διστακτικός, ο Σλούκας παιζει καλά όπως και οι Παπαπέτρου-Παπανικολάου ενω σημαντικές βοήθειες εχουμε παρει απο Λαρεντζακη.Φτανουν όμως αυτα?
Ειμια επιφυλακτικός για σημερα,πιο πολύ απο τους Τσέχους...
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Ωραια η αναλυσή σου φίλε.
Προσαρμόζουμε το συστημά μας πανω στο Γιαννη.Δεν βλέπω όμως εναλλακτικές,αν δεν βαλει τα σουτ ο Γιάννης.Πονταρα στον Ντορσευ και το κωλο-χερό του,όμως δεν ειδα κατι μετα τα τρία πρωτα παιχνίδια.
Επίσης ο Καλαθης μου φαινεται διστακτικός, ο Σλούκας παιζει καλά όπως και οι Παπαπέτρου-Παπανικολάου ενω σημαντικές βοήθειες εχουμε παρει απο Λαρεντζακη.Φτανουν όμως αυτα?
Ειμια επιφυλακτικός για σημερα,πιο πολύ απο τους Τσέχους...
και πρεπει να εισαι, ειναι σαφως δυσκολοτερο ματς και ειναι και "εκτος εδρας" για εμας, μεσα στο βερολινο.
Για εμενα ολα θα εξαρτηθουν απο τον ντορσει. οχι οτι δεν μπορουν να σε ξαλασπωσουν δευτερη φορα τα χερια των υπολοιπων, αλλα καλως ή κακως επιβαλεται να μπουν καποια κρισιμα σουτ. Αλλιως παμε να τζογαρουμε. Δεν γινεται να περιμενω να βαλει 2/2 τριποντα ο γιαννης στα τελευταια 5 λεπτα, δεν γινεται να περιμενω τους παγκιτες να εχουν κρυο αιμα και να ευστοχουν οταν η μπαλα καιει 1 δευτερολεπτο πριν την ληξη της επιθεσης, και δεν γινεται να περιμενω τους γερμανους να αφηνουν αναπαντητες τις χαμενες επιθεσεις μας.

Εγω αυτο που φοβαμαι σε καθε ματς (και ευτυχως ακομα δεν εγινε) ειναι να φορτωθει φαουλ ο γιαννης. Ειναι ψυλλιασμενοι και οι διαιτητες και ο Γιαννης και γενικα προσεχουν, αλλα αμα εκβιαστουν 2-3 αυστηρα φαουλ νωρις, θα καταστραφουμε. Γιατι μετα ο αλλος θα φοβαται να παιξει ελευθερα (αμυνα και επιθεση).

Σημερα λοιπον θα δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος, ποσο ομαδα ειμαστε, ποσο δυνατο παγκο και προπονητη εχουμε, ποση αυτοπεποιθηση και μεταλλο κουβαλαμε. Καλη μας τυχη, ειναι και αυτη μερος της επιτυχιας.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.117
Πόντοι
506
Bundestrainer Gordon Herbert am Montag ofen: "Es geht darum, Giannis zu kontrollieren. Ich weiß nur noch nicht wie".

Τη Δευτερα ο προπονητης της Γερμανιας Gordon Herbert δηλωσε εξω απο τα δοντια: "Η ουσια ειναι να σταματησουμε τον Γιαννη. Δεν ξερω ομως πως".


-

Daniel Theis: "Du kannst Giannis nicht 1:1 verteidigen. Die ganze Defense muss da stehen, alle fünf"

Theis: "Δε γινεται να αμυνθεις μαν του μαν με αντιπαλο τον Γιαννη. Πρεπει να στησουμε πουλμαν, πεντε ατομα πανω του"
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Γιατί το λες σε μενα; Εκραξα εγώ πουθενά την Εθνική; Έγραψα κάτι υπέρ της Μπάγερν;
Δεν πήγαινε σε εσένα,γενικά μιλούσα.Θυμασαι που κραζανε όλοι του τσουκου τσουκου μπολ του Μέγα Μαρκαριάν που έφερνε αποτέλεσμα;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Ειδοποιήθηκαν οι μαστορες....η δουλειά θα γίνει!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ο Schroder και αυτός Γερμανία γεννήθηκε όπως ο Γιάννης Ελλάδα... Και επίσης ο πατέρας του είναι Γερμανός εν αντιθέσει με του Γιάννη
Να τα βλέπουν αυτά κάτι λαθρολαγνοι της πλάκας....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom