Νέα

Eurobasket 2022

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 111K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.280
Πόντοι
10.336
Νοσεί το ευρωπαϊκό μπασκετ:confused:
Άναρχες ομάδες που λόγω της μη ύπαρξης τριών δευτερολέπτων κατασκηνώνουν οι ψηλοί στην άμυνα κ έχουμε διαγωνισμούς τριπόντων.
Το ευρωπαϊκό μπάσκετ ξεχωρίζει από το αμερικανικό διότι η ταυτότητα του είναι τα συστήματα ..
Γρήγορο μεν άναρχο δε...

Λύσεις από την επιστημονική ομάδα του μπου. ..
1 καθιέρωση τριών δευτερολέπτων στη μπογιά ώστε να μην έχουμε διαγωνισμών άσκοπων τριπόντων.
2 αύξηση διαστασεων των γηπέδων ώστε να δουλεύονται τα μπασιματα πιο εύκολα κ βοηθάνε η μεγάλες αποστάσεις αμυντικών τους επιτηθεμενους ...
3. από 24 σε 26 δευτερόλεπτα επίθεση για να λειτουργούν τα ευρωπαϊκά συστήματα . .
4 καθιέρωση του πρώτου βήματος χωρίς τριπλά όπως στην Αμερική..
5 η καταλεγια δουλεύει στο στούντιο Κασσάνδρας 6 ;
ε πες απτην αρχη οτι θες να δεις ΝΒΑ :cheesy:
αλλα και εκει μια χαρα ξεκωλιαζονται στα τριποντα, βασικα, πρωταθληματα ολοκληρα παρθηκαν μονο απο τριποντα.
Αλλαζει το αθλημα, αλλαζει και το θεαμα. Εντυπωσιακο ενα αναποδο μπασιμο, ενα καρφωμα ή ενα αλλευ ουπ, αλλα δινει μονο +2 :wink:
 
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε σαπ ζερο δεν έχει καμία σχέση με τον πατέρα του τον αρβιντας Σαμπόνις(ένα μηδενικό ,ένα φάντασμα .Αυτός ο παίχτης παίζει στον μαγικό κόσμο του nba ) .Τι να πω τους συμπαθω τους λιθουανους αλλά για μια άλλη φορά δεν πήρανε τιποτα.Και εμένα επίσης φίλε σαπ ζερο δεν μου αρέσει να παίζουν νατουραλιζε παίχτες στην εθνική .Θαντερκατ συμφωνώ και πάλι με την υπέρβαση των Ισπανών δεν τους βλέπω ικανούς για κάτι άλλο και δεν μου άρεσαν .Τελος διαβάζω απο πολλά παιδιά στο φόρουμ αποψεις που μου αρέσουν .

Αν αντί για τον Λεκαβίτσιους είχαν κι αυτοί κανα νατουραλιζέ να βάλει 30 πόντους,προφανώς θα κερδίζανε.Δυστυχώς και το μπάσκετ το πήγαν εκεί,να γίνουν και οι εθνικές σύλλογοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.280
Πόντοι
10.336
Αν αντί για τον Λεκαβίτσιους είχαν κι αυτοί κανα νατουραλιζέ να βάλει 30 πόντους,προφανώς θα κερδίζανε.Δυστυχώς και το μπάσκετ το πήγαν εκεί,να γίνουν και οι εθνικές σύλλογοι
σταματα να βλεπεις τοτε να μη ζαλιζεις αρχιδια
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.667
Κριτικές
183
Like
43.731
Πόντοι
21.896
ε πες απτην αρχη οτι θες να δεις ΝΒΑ :cheesy:
αλλα και εκει μια χαρα ξεκωλιαζονται στα τριποντα, βασικα, πρωταθληματα ολοκληρα παρθηκαν μονο απο τριποντα.
Αλλαζει το αθλημα, αλλαζει και το θεαμα. Εντυπωσιακο ενα αναποδο μπασιμο, ενα καρφωμα ή ενα αλλευ ουπ, αλλα δινει μονο +2 :wink:
Για την καταλεγια όμως δεν απάντησες:confused:
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
23
Like
3.042
Πόντοι
3.820
Εγω ομολογω δεν καταλαβα γιατι οι Λιθουανοι ηταν σημερα φαβορι στα στοιχηματα. Και μαλιστα σουπερ φαβορι του 1,50. Παιζει ο πρωτος ενος ομιλου με τον τεταρτο του αλλου, και ειναι φαβορι ο τεταρτος? Μας εχουν δειξει τιποτα φοβερο και επρεπε να τρομαξουμε?
Στο μπασκετ την πραγματικη διαφορα δυναμικοτητας την βλεπεις στο χαντικαπ.οι αποδοσεις εχουν μεγαλυτερη γκανιοτα επειδη ειναι νικη ηττα.κ οι μπουκ εδιναν αβατζο στη λιθουανια 4 ποντους..που σημαινε οριακο ματς ..
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.667
Κριτικές
183
Like
43.731
Πόντοι
21.896

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Εχεισ δίκιο φίλε σαπ ζερο κάνουν την διαφορα και βοηθανε τις εθνικές τους ομάδες .Εμένα μου αρέσει πολύ και το έχω δηλώσει και άλλες φορές ο τομπει ο σεντερφορ της σλοβενιας .Να είσαι καλά .
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.060
Πόντοι
12.756

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.667
Κριτικές
183
Like
43.731
Πόντοι
21.896

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.280
Πόντοι
10.336
Στο μπασκετ την πραγματικη διαφορα δυναμικοτητας την βλεπεις στο χαντικαπ.οι αποδοσεις εχουν μεγαλυτερη γκανιοτα επειδη ειναι νικη ηττα.κ οι μπουκ εδιναν αβατζο στη λιθουανια 4 ποντους..που σημαινε οριακο ματς ..
και το χαντικαπ βασει αποδοσεων νικης βγαινει ομως. εκτος αν συγκρινουμε ΝΒΑ με Α1 που οκ, αλλοι ποντοι μπαινουν στο ενα και αλλοι στο αλλο. Το 1.55 που εδινε η λιθουανια σημερα δεν ηταν ΜΕΓΑΛΟ φαβορι, αλλοι πονταρουν δεκαχιλιαρα σε τετοιες αποδοσεις
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
23
Like
3.042
Πόντοι
3.820
και το χαντικαπ βασει αποδοσεων νικης βγαινει ομως. εκτος αν συγκρινουμε ΝΒΑ με Α1 που οκ, αλλοι ποντοι μπαινουν στο ενα και αλλοι στο αλλο. Το 1.55 που εδινε η λιθουανια σημερα δεν ηταν ΜΕΓΑΛΟ φαβορι, αλλοι πονταρουν δεκαχιλιαρα σε τετοιες αποδοσεις
Εγω δεν ειπα πως βγαινει το χαντικαπ...λεω απλα οτι αν δεις το χαντικαπ 2 καλαθια καταλαβαινεις οτι δεν ειναι το τοσο γκραν φαβορι που δειχνει η ξερη αποδοση που μπορει να σε μπερδεψει..
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.280
Πόντοι
10.336
λεω να ριξω ουκρανια να περασει με το ζορι αυριο. Ολο και καποιο σφυριγμα δε θα τσιμπησει στην μπασκετικη γιουροβιζιον;
Το κοινο αραγε να ειναι τιγκα πολωνους μεταναστες που μενουν γερμανια ή τιγκα αντι-ρωσους ;;;
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Η Ισπανια οποιος την ειδε απο την αρχη του τουρνουα φανταζομαι δεν τον εντυπωσιασε καθως δεν θυμισε την Ισπανια των προηγουμενων ετων
To ξέρεις οτι μετα απο Τσεχια και Γερμανια, πεφτουμε πανω στην Ισπανια ε?
Νιωθεις ανετα γι αυτο? Εγω καθολου
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.137
Κριτικές
5
Like
12.591
Πόντοι
3.786
To ξέρεις οτι μετα απο Τσεχια και Γερμανια, πεφτουμε πανω στην Ισπανια ε?
Νιωθεις ανετα γι αυτο? Εγω καθολου
Κάτσε να περάσει πρώτα Κροατία (μάλλον) ή Φινλανδία.Δεν είμαι καθόλου σίγουρος για αυτό.Κροάτες ικανοί για το καλύτερο και το χειρότερο.Χίλιες φορές με ελλιπή Ισπανία παρά με πλήρη Λιθουανία.Αν δεν μπορούμε ούτε τώρα να νικήσουμε τη φούριας ρόχας,είμαστε για τα πανηγύρια
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.953
Πόντοι
8.236
To ξέρεις οτι μετα απο Τσεχια και Γερμανια, πεφτουμε πανω στην Ισπανια ε?
Νιωθεις ανετα γι αυτο? Εγω καθολου
Οπως εγραψα ποιο πανω η Ισπανια απεδειξε σημερα οτι ειναι εφταψυχη (διαψευδοντας πανυγηρικα εμενα και οσους την υποτιμησαν εως τωρα)...
Απο εκει περα εχω δει τις διασταυρωσεις...
Εαν με το καλο περασουμε την Γερμανια θα παιξουμε με την Ισπανια λογικα...
Αν νιωθω ανετος τωρα? Θα απαντησω γενικα:
Αντικειμενικα πιστευω καταρχας οτι ευκολα (ισως και δυσκολα) θα περασουμε την Τσεχια...
Απο εκει και περα την Γερμανια πιστευω οτι θα την περασουμε αλλα την φοβαμαι (διοτι η ιστορια εχει δειξει οτι τα τελευταια χρονια το ματς προημητελικων για την εθνικη ειναι καταραμενο... ελπιζω φετος να σπασει αυτο)
Οσον αφορα την Ισπανια στον ημιτελικο οπου λογικα με αυτην θα πεξουμε (εκτος συγκλονιστικου απροοπτου αν φτασουμε ημιτελικα) πιστευω οτι θα γινει μαχη και ελπιζω να ειμαστε νικητες..
Αν παλι φτασουμε στον τελικο και παιξουμε με Σερβια η Σλοβενια (την Γαλλια δεν την λεω διοτι δεν πιστεω να περασει την Σερβια) τοτε σε αυτη την περιπτωση θεωρω οτι θα σπασουν καρδιες (ελπιζοντας να ειμαστε εμεις οι νικητες)
:hi:
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Κάτσε να περάσει πρώτα Κροατία (μάλλον) ή Φινλανδία.Δεν είμαι καθόλου σίγουρος για αυτό.Κροάτες ικανοί για το καλύτερο και το χειρότερο.Χίλιες φορές με ελλιπή Ισπανία παρά με πλήρη Λιθουανία.Αν δεν μπορούμε ούτε τώρα να νικήσουμε τη φούριας ρόχας,είμαστε για τα πανηγύρια
Δεν ξερω, στο Κροατια-Ισπανια παλι αουτσαιντερ θα εχουν τους Ισπανους?
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.730
Like
3.114
Πόντοι
506
λεω να ριξω ουκρανια να περασει με το ζορι αυριο. Ολο και καποιο σφυριγμα δε θα τσιμπησει στην μπασκετικη γιουροβιζιον;
Το κοινο αραγε να ειναι τιγκα πολωνους μεταναστες που μενουν γερμανια ή τιγκα αντι-ρωσους ;;;
Θα εχει αρκετους Πολωνους μεσα....

Poles in Germany are the second largest Polish diaspora in the world and the biggest in Europe. Estimates of the number of Poles living in Germany vary from 2 million to about 3 million people living that might be of Polish descent.

It is also interesting to note the almost double increase of self-employment after migration. Polish
entrepreneurs have rapidly established themselves in Germany and the UK in the ten years since
Poland joined the EU in 2004. In the UK, Poles rank now number six. More than 21.000 Poles set up
companies in the UK, while another 65.000 Poles are self-employed (CFE 2014). In Germany,
116.000 companies were registered as of 2011; alone in Berlin, almost 10.000 companies run by
Poles are registered (Zensus 2011). Poles in Germany rank now number one among new migrant
entrepreneurs (Leicht and Langhauser 2014). The increase in self-employment after migration shows
Poles seize the opportunities offered by the European Union; on the other hand, the increased
number of companies is linked to the growing population of Poles in the UK and Germany, and the
business opportunities this new market offers for ‘ethnic services’.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.137
Κριτικές
5
Like
12.591
Πόντοι
3.786
Δεν ξερω, στο Κροατια-Ισπανια παλι αουτσαιντερ θα εχουν τους Ισπανους?
Καμία από τις δύο δεν είναι φόβητρο.Προσωπικά θεωρώ λίγο πιο πλήρη αυτήν την Κροατία σε σχέση με αυτήν την Ισπανία,οπότε ελαφρώς φαβορί.Καμία από αυτές δεν με πείθει για μετάλλιο πάντως

λεω να ριξω ουκρανια να περασει με το ζορι αυριο. Ολο και καποιο σφυριγμα δε θα τσιμπησει στην μπασκετικη γιουροβιζιον;
Το κοινο αραγε να ειναι τιγκα πολωνους μεταναστες που μενουν γερμανια ή τιγκα αντι-ρωσους ;;;
Αμιγώς μπασκετική προσέγγιση.Ωραίο τρολάρισμα.Ουκρανία καλύτερη ομάδα και πιστεύω πως θα περάσει.Εκτός και αν οι χιλιάδες Πολωνοί φίλαθλοι δώσουν πραγματική ώθηση
 

MaximTsigalko21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
345
Κριτικές
11
Like
267
Πόντοι
601
Πάλι οι Λιθουανοί ενώ ξέρουν το μπάσκετ όσο ελάχιστοι πάλι τα έκαναν μαντάρα.Ελπίζω τουλάχιστον να μην είναι άσχημος για μας ο τραυματισμός του Γκριγκόνις.Η αλήθεια βέβαια είναι πώς τα βαριά χαρτιά τους όπως ο Βαλαντσιούνας και ο Σαμπόνις ήταν μακριά απ'τη μέρα τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom