Νέα

Εργένης ψάχνει πόλη να ζήσει

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 679
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
Μωρή ψαροκασελα ποια 3 ταξιδια σε εξωτικους προορισμους εχεις κανει?
Εσυ περα απο το χωραφι του μπαρμπα θωμα δεν εχεις παει εκει κατω στη κυπρο,ουτε στη λεμεσο δεν μπορείς να πας βλάκα
Λοιπον για βγαλε μας μια φωτογραφία το καμπριολε μωρη ψωναρα ξεβρακωτη μπας και με αποστομωσεις,με χαρτακι εννοειται να βραφει βανταμ τα σεβη μου.
Μα αυτό έχει πλάκα μωρή σαπια, να μην πιστεύεις αυτά που σου λέω.
Φαντάσου πόσο παραμυθενια φαίνονται στο μικρό μυαλό σου και διαστημικά πράγματα αυτά που ο άλλος ζει εδώ και χρόνια.
Γιατί νομίζεις ότι έφυγα από Ελλάδα ρε κακομοίρη; Για να μην συναναστρέφομαι με τέτοια ζώα σαν εσένα.

Σε σκέφτομαι το βράδυ να κάθεσαι στο μικρό δωματιάκι σου και να χτυπάς το κεφάλι σου που κάποιος άλλος μένει δίπλα στους ουρανοξυστες της Λεμεσού σε ολοκαίνουριο διαμέρισμα των 1100€+/μήνα, πηγαινει τη βόλτα του με το ανοιχτό αμάξι του, γαμαει Ρωσίδες κάθε βδομάδα, μπορεί να πάει Μπαλί, Αίγυπτο και Ταϋλάνδη μέσα σε ένα χρόνο και εσύ δεν μπορείς να κάνεις ούτε το ένα δέκατο από αυτά...
Κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, λες δε γίνεται για να μην τρελαθείς.
Πόσο όμως σε τσούζει ότι μπορεί και να είναι και αλήθεια,γιατί πουθενά δεν έχω πιαστεί να γράφω Μουφες, ενώ μιλάω ξεκάθαρα για όλες τις καταστάσεις που περιγράφω.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
Μα αυτό έχει πλάκα μωρή σαπια, να μην πιστεύεις αυτά που σου λέω.
Φαντάσου πόσο παραμυθενια φαίνονται στο μικρό μυαλό σου και διαστημικά πράγματα αυτά που ο άλλος ζει εδώ και χρόνια.
Γιατί νομίζεις ότι έφυγα από Ελλάδα ρε κακομοίρη; Για να μην συναναστρέφομαι με τέτοια ζώα σαν εσένα.

Σε σκέφτομαι το βράδυ να κάθεσαι στο μικρό δωματιάκι σου και να χτυπάς το κεφάλι σου που κάποιος άλλος μένει δίπλα στους ουρανοξυστες της Λεμεσού σε ολοκαίνουριο διαμέρισμα των 1100€+/μήνα, πηγαινει τη βόλτα του με το ανοιχτό αμάξι του, γαμαει Ρωσίδες κάθε βδομάδα, μπορεί να πάει Μπαλί, Αίγυπτο και Ταϋλάνδη μέσα σε ένα χρόνο και εσύ δεν μπορείς να κάνεις ούτε το ένα δέκατο από αυτά...
Κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, λες δε γίνεται για να μην τρελαθείς.
Πόσο όμως σε τσούζει ότι μπορεί και να είναι και αλήθεια,γιατί πουθενά δεν έχω πιαστεί να γράφω Μουφες, ενώ μιλάω ξεκάθαρα για όλες τις καταστάσεις που περιγράφω.
Ωραια ρε ξεκαθαρε βαλε φωτογραφιες απο τους 3 προορισμούς που πηγες και το καμπριολε.
1100 μεσα στους ουρανοξυστες?οταν εγω εβρισκα σε προαστεια με 1000 βλακα ψεύτη.
Ρε στο κεντρο της λεμεσου και στη παραλία πανε 1500 μινιμουμ ενα νορμαλ διαμερισμα, αλλα εισαι βλάκας δεν ξερεις τι γινεται ουτε στη πατριδα σου.
Ούτε εγω ξερω απο κυπρο ουτε θελω να μαθω ουτε εχω πατησει,αλλα αν οι κυπριοι ειναι σαν και σενα ενας ακομη λογος ουτε για τουρισμο να μην πατήσω
 

GRxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
355
Κριτικές
4
Like
896
Πόντοι
361
@xenitemenos και @Gianis klavdios παιδιά το νήμα έχει άλλο νόημα μπράβο και μαγκιά σας που έχετε κάνει πράγματα.
Αλήθεια ψέματα λίγη σημασία έχει αφού εσείς νιώθετε καλά.
Προσωπικά θα ήθελα να πάω Κύπρο να δω τι παίζει και γιατί όχι και επαγγελματικά. Δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα για κάποιον με γνώσεις στο επάγγελμα του, που του αρέσει το καλοκαίρι και μπορεί να προσαρμόζεται.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
@xenitemenos και @Gianis klavdios παιδιά το νήμα έχει άλλο νόημα μπράβο και μαγκιά σας που έχετε κάνει πράγματα.
Αλήθεια ψέματα λίγη σημασία έχει αφού εσείς νιώθετε καλά.
Προσωπικά θα ήθελα να πάω Κύπρο να δω τι παίζει και γιατί όχι και επαγγελματικά. Δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα για κάποιον με γνώσεις στο επάγγελμα του, που του αρέσει το καλοκαίρι και μπορεί να προσαρμόζεται.
Μα έχεις τον βλάκα να πετάγεται σαν την κλανια.
Αντί να πάει να ψοφήσει παραπέρα και να μιλήσουμε οι υπόλοιποι σοβαρά για δουλειές, έχεις το καθυστερημένο που παλεύει να βγει έξω για 30% αύξηση να γράφει για δουλειές και οικονομία, όταν δεν μπορεί να ξεχωρίσει καν τη φορολογία ανάμεσα στις χώρες.

Ρώτα ότι θες φίλε για Κύπρο αν σε ενδιαφέρει.
Και μην ακούς τον κάθε ηλίθιο, η Κύπρος έχει πολύ χρήμα στην αγορά. Εφόσον έχεις κάποιο τρόπο να το διεκδικήσεις.
Οι εξυπνοβλακες του μπου ξέρουν καλύτερα από τους δεκάδες ευρωπαϊους ή άλλους ξένους που είναι εδώ και κονομάνε.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
Μα έχεις τον βλάκα να πετάγεται σαν την κλανια.
Αντί να πάει να ψοφήσει παραπέρα και να μιλήσουμε οι υπόλοιποι σοβαρά για δουλειές, έχεις το καθυστερημένο που παλεύει να βγει έξω για 30% αύξηση να γράφει για δουλειές και οικονομία, όταν δεν μπορεί να ξεχωρίσει καν τη φορολογία ανάμεσα στις χώρες.

Ρώτα ότι θες φίλε για Κύπρο αν σε ενδιαφέρει.
Και μην ακούς τον κάθε ηλίθιο, η Κύπρος έχει πολύ χρήμα στην αγορά. Εφόσον έχεις κάποιο τρόπο να το διεκδικήσεις.
Οι εξυπνοβλακες του μπου ξέρουν καλύτερα από τους δεκάδες ευρωπαϊους ή άλλους ξένους που είναι εδώ και κονομάνε.
Οποιος παει κυπρο θα τον φαει η πεινα οπως στην ελλαδα.
Θα παει καποιος λεμεσο να παρει 1200 1400 μισθο και να δινει 1100 για ενοικιο,αν μπορεσει και ζησει να χεσεται τον ξενιτεμένο.
Εγω ειμαι τσεχια παίρνω 1300 και δινω για ενοικιο 400 οποτε μου μενουν λεφτα για τα υπόλοιπα.
Τα προϊόντα ενα 10% πιο φθηνά απο ελλαδα και οι μισθοί συν 30%
Επισης οι τσεχες αλογα μουνες οχι σαν τις μαυριδερες κοντοστουπες τις κυπριες.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
@xenitemenos και @Gianis klavdios παιδιά το νήμα έχει άλλο νόημα μπράβο και μαγκιά σας που έχετε κάνει πράγματα.
Αλήθεια ψέματα λίγη σημασία έχει αφού εσείς νιώθετε καλά.
Προσωπικά θα ήθελα να πάω Κύπρο να δω τι παίζει και γιατί όχι και επαγγελματικά. Δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα για κάποιον με γνώσεις στο επάγγελμα του, που του αρέσει το καλοκαίρι και μπορεί να προσαρμόζεται.
Οχι φιλε μη πας πανακριβα τα ενοικια και οι μισθοι μετριοι,δεν θα μπορέσεις να ζησεις λεμεσο ειδικα.
Αν πας παφο θα βρεις φθηνα ενοικια εξω απο τη πολη 10 χιλιομετρα με 500 ευρω με λιγα σε χωριο θα μένεις,αλλα θα εχεις προβλημα μεταφορικο αν δεν εχεις αυτοκίνητο.
Δεν θα σου μενει τίποτα στο τελος,καλύτερα πήγαινε Τσεχία Αυστρία πολυ καλυτερο επιπεδο ζωης σε σχεση με κυπρο
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
Οχι φιλε μη πας πανακριβα τα ενοικια και οι μισθοι μετριοι,δεν θα μπορέσεις να ζησεις λεμεσο ειδικα.
Αν πας παφο θα βρεις φθηνα ενοικια εξω απο τη πολη 10 χιλιομετρα με 500 ευρω με λιγα σε χωριο θα μένεις,αλλα θα εχεις προβλημα μεταφορικο αν δεν εχεις αυτοκίνητο.
Δεν θα σου μενει τίποτα στο τελος,καλύτερα πήγαινε Τσεχία Αυστρία πολυ καλυτερο επιπεδο ζωης σε σχεση με κυπρο
Καθυστερημένε Βανταμ δεν υπάρχει καλύτερο επίπεδο ζωής για όλους.
Εσύ μπετοβλακα δεν θα πεις στον άλλο που θα πάει. Μόνο προτάσεις μπορεί να κάνει οποιοσδήποτε και ο άλλος αποφασίζει.

Εσύ τράβα να φας τα κρύα σου και να μάθεις μια γλώσσα άχρηστη έξω από την Τσεχία και να μην ξέρεις καν τι φορολογία πληρώνεις. Μόνο από αυτό φαίνεται πόσο γελοίος είσαι και πόσο ανάξιος για να μιλάς για δουλειές.
Αντίθετα εγώ ανέφερα ξεκάθαρα τι ισχύει για υπαλλήλους στην Κύπρο και τι αφορολόγητο και εκπτώσεις έχουν. Πού να καταλάβεις βέβαια τη διαφορά τέτοιο ζώον που είσαι.

Ο άλλος μπορεί να γουστάρει παραλία, ήλιο, φρέντο και να βλέπει Ρωσικους, Γερμανικούς, Πολωνικους κλπ κωλους με στρινγκ από Μάη μέχρι Νοέμβρη.
Εσύ τους μόνους κωλους που θα δεις είναι τα πακια που μένετε μαζί και παίζετε τρενάκι.

Σε ξετρυπησα πάλι, πάω για ποτά τώρα και να χαζέψω ρωσικους κωλους δίπλα στους ουρανοξύστες τη Λεμεσού.
Τράβα παίξε το πουλάκι σου τώρα.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.467
Πόντοι
8.846
Μωρή ψαροκασελα ποια 3 ταξιδια σε εξωτικους προορισμους εχεις κανει?
Εσυ περα απο το χωραφι του μπαρμπα θωμα δεν εχεις παει εκει κατω στη κυπρο,ουτε στη λεμεσο δεν μπορείς να πας βλάκα
Λοιπον για βγαλε μας μια φωτογραφία το καμπριολε μωρη ψωναρα ξεβρακωτη μπας και με αποστομωσεις,με χαρτακι εννοειται να βραφει βανταμ τα σεβη μου.
Πάλι ονειρευεσαι ξένα αμάξια?
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
903
Κριτικές
18
Like
3.101
Πόντοι
1.436
ειχα σκεφτει να παω Κυπρο γιατι εχω κατι ακρες εκει αλλα το προβλημα ειναι οτι ως μηχανικος δεν αναγνωριζουν ευκολα τα ελληνικα πτυχια και πρεπει να εχεις κυπριακη υπηκοότητα για να υπογραφεις....οσο περιεργο και αν ακούγεται
τελευταια φορα που πηγα εκει ηταν στην λευκωσια, γαμησα μια κινεζα απο κατι αγγελιες και ηταν απο τις χειροτερες εμπειριες που ειχα δεν ειχε πλυθει καλα και εκανε το παν να με ξεπεταξει
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.849
Like
11.508
Πόντοι
3.656
Αλλος παίρνει το βραβειο εδω μεσα,κατσε να στειλω μνμ στη ελενα να σε ηρεμήσει
Βαλε ρε ζανουλη καμια φωτο απο Πραγα τωρα με τα Χριστουγεννιατικα να ψαρωσουν οι οχτροι σου!!!
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
Βαλε ρε ζανουλη καμια φωτο απο Πραγα τωρα με τα Χριστουγεννιατικα να ψαρωσουν οι οχτροι σου!!!
Σιγα που θα βαλω φωτο απο τη προσωπικη ζωη εδω μεσα.
Δεν ειμαι πραγα μπρνο ειμαι
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.849
Like
11.508
Πόντοι
3.656

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
Δεν σου ειπα να βαλεις τη φατσα σου ρε ζαν!!!απο την πολη σου ειπα
Ναι και μετα θα λετε οτι τι κατεβασα απο το διαδίκτυο
Ασε ρε ντιρλα,δεν εχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν εδω μεσα
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.849
Like
11.508
Πόντοι
3.656
Ναι και μετα θα λετε οτι τι κατεβασα απο το διαδίκτυο
Ασε ρε ντιρλα,δεν εχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν εδω μεσα
Μα δεν σου λεω να αποδειξεις κατι...κανα δυο φωτο απο το Μπρνο να βαλεις ετσι στολισμενο που ειναι...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.214
Like
22.883
Πόντοι
5.506
Μα δεν σου λεω να αποδειξεις κατι...κανα δυο φωτο απο το Μπρνο να βαλεις ετσι στολισμενο που ειναι...
Nα δεις που ακόμα στο παιδικό δωμάτιο είναι και τον ταΐζει η μαμά. Και πουλάει φούμαρα για Τσεχίες, ρεσεψιόν και ξυσταρκιντιας.
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
829
Κριτικές
1
Like
1.095
Πόντοι
206
Έχει κάνει ταξίδια σε 3 χωρες
Νότια Κύπρο, βόρεια Κύπρο και βρετανικές βάσεις.. Να, 3 χώρες,3 εξωτικοί προορισμοι
Εγω θα ελεγα ανω κωλοπετινιτσα κατω κωλοπετινιτσα και στη κωλοπετινιτσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom