Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Πήρες τον πούλο που έλεγες ότι δεν πήγα στις Η.Π.Α :cheesy:
Πήρες τον πούλο με της κάρτες που έλεγες ότι είναι χρεωστικές ενώ είναι πιστωτικές :cheesy:

Σκάσε ρε καθυστερημένε.

Τώρα ασχολούμαστε με τον Λάκη.

Ποιος σε χέζει εσένα;

Γέρο κάνεις ... συμμαχία με τους μαλάκες αποτυχημένους barock & brabus67 ;;;

Ποιός τους έχει δει αυτούς ;;;
ΤΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ ;;;
Πιο ξεφτιλισμένοι από την ξεφτίλα είναι.
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ. 200 ΕΥΡΩ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ.

Μηδενικά πουθενάδες είναι .

Βέβαια ταιριάζετε, στο ότι συχνάζετε σε ξεφτιλισμένες πλατείες του κέντρου της αθηνας, που πάνε μόνο αλλοδαποί και φυσικά ελληνικά εκεί δεν είναι ... κατανοητά ! Και ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΠΑΚΙΑ. Κανένα παπάκι θα έχεις κι εσύ στα 70 .


Καλό είναι , γιατί στα 70 ... θα πας από πέσιμο με το παπάκι και δεν θα ταλαιπωρηθείς για να φύγεις από τη ζωή.
Θα πας μια κι έξω.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Πήρες τον πούλο που έλεγες ότι δεν πήγα στις Η.Π.Α :cheesy:
Πήρες τον πούλο με της κάρτες που έλεγες ότι είναι χρεωστικές ενώ είναι πιστωτικές :cheesy:

Σκάσε ρε καθυστερημένε.

Τώρα ασχολούμαστε με τον Λάκη.

Ποιος σε χέζει εσένα;

Γέρο κάνεις ... συμμαχία με τους μαλάκες αποτυχημένους barock & brabus67 ;;;

Ποιός τους έχει δει αυτούς ;;;
ΤΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ ;;;
Πιο ξεφτιλισμένοι από την ξεφτίλα είναι.
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ. 200 ΕΥΡΩ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ.

Μηδενικά πουθενάδες είναι .

Βέβαια ταιριάζετε, στο ότι συχνάζετε σε ξεφτιλισμένες πλατείες του κέντρου της αθηνας, που πάνε μόνο αλλοδαποί και φυσικά ελληνικά εκεί δεν είναι ... κατανοητά ! Και ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΠΑΚΙΑ. Κανένα παπάκι θα έχεις κι εσύ στα 70 .


Καλό είναι , γιατί στα 70 ... θα πας από πέσιμο με το παπάκι και δεν θα ταλαιπωρηθείς για να φύγεις από τη ζωή.
Θα πας μια κι έξω.



Ρε μαλάκα Λάκη, βάλε επιτέλους τη φωτογραφία με τα τηλεκοντρόλια να δω κάτι.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ψυχαγώγησα τους πολλούς θαυμαστές μου .... γελάσαμε όλοι με την κακομοιριά σας ...
αλλά κούρασε το θέμα ...

Πόσα posts να γράψω
ΓΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
ΕΙΤΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ....


Για να ασχοληθώ μαζί σας, πρέπει να δείξετε
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΛΕΦΤΑ, ΡΟΥΧΑ ΣΟΒΑΡΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ........

Μεσκυλόσκατα, δεν γίνεται να ασχοληθώ άλλο .

ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ.
Ο barock έχει παπάκι που εννοείται το καβαλάει ντυμενος λεχρίτης και βάζει 3 ευρώ βενζινη
και ο brabus67 δεν βγαίνει από το παιδικό του δωμάτιο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

Κανείς δεν έχει να δείξει ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ , 4-5 κατοστάρικα που θέλει ένας άνδρας για να βγει έξω
ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΝΔΡΙΚΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ....

Οπότε .....

η ενασχόλησή μου μαζί σας ....
200.gif
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.057
Πόντοι
5.506
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



Έκανε ΚΡΑΚ ο Λάκης.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Χιλιάδες τα posts ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ....

Απόδειξη βενζίνης σε ... αυτοκίνητο !!!!! ΟΧΙ ΤΑ .... 3 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ ....

Λεφτά ... δεν έχει ποτέ πάνω από 6-7 ευρώ ....

Κανά σοβαρό ντύσιμο .... λέτσος, λέχρίτης , που οδηγεί παπάκι και συχνάζει ... κέντρο !!!!!!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Λέγε ρε μλκ Λάκη, καμιά αλητεία έκανες σήμερα;



119039516_1692390960936497_8106047529862068477_n.jpg
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
παιδια κυπρο είναι κανεις από εδώ για δουλεια?:)
Τυπε πρώτη φορά γράφεις εδώ;

Έχω αναφέρει πολλές φορές εδώ ότι δουλεύω Κύπρο τα τελευταία χρόνια.
hi απλα δεδν θυμαμαι. Μαν μια ερωτηση αν ξερεις τωρα το καλοκαιρι οι ανθρωποι τις καθαριοτητας τι ωρα βγαινουν στην κυπρο το πρωι? αν ξερεις
Τυπε πραγματικά δεν μπορώ να τους καταλάβω.
Στην Λάρνακα που ειμαι βγαινουν οπότε να'ναι.

Όσο για τον Ξεφτιλακη29 όλο για την Ρωσία και τα διαμερίσματα του μας λέει ο πεινασμένος. Και δεν έχει λεφτά να πάει μέχρι την γωνία.

Τον κατουραω από τα 2 νησιά που έχω επισκεφτεί μέχρι στιγμής, έχω νοικιάσει και αμάξι να κόβω βόλτες και κανονίζω και κάτι Ρωσίδια για το βράδυ.
Να τα χεσω τα διαμερίσματα αν δεν έχω χρήματα να κυκλοφορησω έξω και να κάνω τα ταξίδια μου.

Σιγά μωρέ πήγες ταξήδι στα νησιά και μας το λες λες και πήγες στο φεγγάρι.Καλά δεν είδες ότι κάθε μήνα παίρνω τα διπλά λεφτά από αυτά που εσύ βγάζεις :cheesy: .Και με αποδείξεις κιόλας.
Τι λες ρε μεγάλε νοίκιασες κ'αμάξι με 20 Ευρώ τη μέρα :cheesy: .Της Ρωσσίδες στη φαντασία σου της βρήκες και τράβηξες μιά μαλακία γιατί φέτος Ρώσσοι στην Ελλάδα δεν πήγαν καθόλου γιατί είναι κλειστά τα σύνορα!:cheesy: .Ρωσσίδες δεν υπάρχουν ούτε γιά δείγμα!:cheesy: τελικά είσαι φαντασιοπληκτος σαν τον Βαλκάνιο φουκαρά :cheesy:
Εκτός αν μας λες ότι πήγες σε 2 νησιά σε όλη σου τη ζωή :cheesy: .Οπότε είσαι σα τον άλλο το φουκαρά που μας βάζει φώτο από πισίνες:cheesy:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Tι;
Τα 200ευρώ σαν χέστρα, μαύρα τα έπαιρνε;

Τα λεφτά που του στέλνει η..........κόρη του και αυτά μαύρα;

Ο Χάρης είπε ότι τσεπώνει και επίδομα απορίας,αναπηρίας,δε θυμάμαι.....
Από την Ελλάδα

Τύπε, για τα ενοίκια της Βαρσοβίας (νταξ, αν υπάρχουν) πληρώνει φόρο η κόρη του. Είναι τόσο ξεφτίλας.

Τα επιδόματα απορίας δεν φορολογούνται από το Ελληνικό Δημόσιο.

Οι δε κουράδες εξαιρούνται από την διακρατική σύμβαση Ελλάδας - Ρωσσίας για διπλή φορολογία.

Το χέσιμο επίσης δεν υπόκειται σε ΦΠΑ.

Γλυτώνει και από εκεί ο Σκατάκης.
Πάλι μαλακίες γράφεις:cheesy: τι σχέση έχει η κόρη μου με τη Βαρσοβία?Η κόρη μου στην Ουγγαρία είναι.Βαρσοβία δεν έχει πάει ποτέ.
Είδες πόσα λεφτά παίρνω κάθε μήνα με αποδείξεις:cheesy: .Εσύ με αυτά που παίρνω εγώ σε ένα μήνα περνάς άνετα ένα χρόνο :cheesy: .
Πως μπορώ να παίρνω επιδόματα από την Ελλάδα όταν υπάγομαι στην ΔΟΥ εξωτερικού.
Εσύ τελικά είσαι ο πιό ηλίθιος εδώ μέσα:cheesy:
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Σκατοκαραφλα έχουν έκπτωση τα γιπερμάρκετ αν πας μετα τις 2 τα μεσάνυκτα στα σκατοπελετ που τρως, τρέχα...

Θα κερδισεις 5-6 ρούβλια , μπορεί να πάρεις και καμμία φρατζόλα ψωμί..

Περιμένουμε φώτο...

 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Ρε μαλακά ιωσηφ, πετάς άκυρα πράγματα κάθε φορά, πήγαινε στον μονσελα να σωθείς, εντομεταξυ δεν μπορούμε να βάλουμε εμοτικονς
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Μαρκελα αν ντυθεις πεπόνι ή κατσικάκι έχεις ελπίδες με το σκατοδημητρακη, βέβαια μη περιμένεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΟΡΙΑ ,
αυτά τα έχουν οι αλγερινοί γαμιαδες του ...

 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
O άλλος λεει γιατι δεν βγάζουμε ξένο διαβατήριο.
Γιατί δεν μας κυνηγάει κανείς .Και φαντάροι έχουμε πάει.
Εντάξει εσύ φυσικό να είσαι Ι5 με το πρόβλημα που έχεις και το σεβόμαστε.
Αλλά να είσαι Ρωσος υπήκοος και στην Ρωσία να σε βλέπουν σαν Ρωσο είναι κατάντια.Τι είναι το "σαν" ?Κατηγορία γύφτου δηλαδή;
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΟΡΙΑ ,
αλγερινοί γαμιαδες ...
Ευσεβεις ποθοι λεγονται αυτα.. πουτσες xxL- γαμιαδες- μπαχαλοι- κ/δαχτυλα- τριχωτο κεφαλης.
Ολα αυτα βρισκονται και στοιχειωνουν το νοσηρο μυαλο σου- για αυτο τα επαναλαμβανεις ξανα κ ξανα σε καθε ποστ -εσυ και οι κλωνοι σου- καταλαβαμε ποια εισαι- μην κρυβεσαι αλλο..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
O άλλος λεει γιατι δεν βγάζουμε ξένο διαβατήριο.
Γιατί δεν μας κυνηγάει κανείς .Και φαντάροι έχουμε πάει.
Εντάξει εσύ φυσικό να είσαι Ι5 με το πρόβλημα που έχεις και το σεβόμαστε.
Αλλά να είσαι Ρωσος υπήκοος και στην Ρωσία να σε βλέπουν σαν Ρωσο είναι κατάντια.Τι είναι το "σαν" ?Κατηγορία γύφτου δηλαδή;


Δε χρειάστηκε καν να βγω Ι5 απλός δεν πήγα σαν μόνιμος κάτοικος εξωτερικού.Αν δεν είχα Ρωσσική υπηκοότητα με μόνιμη κατοικία εδώ δεν θα μπορούσα να το αποδείξω.Μη μου πεις ότι κ'εσύ πήγες στα Ο.Υ.Κ ?:2funny:
Εσύ στην Αγγλία είσαι όσο η κουρτίνες που μας έβαλε ο Βαλκάνιος φουκαράς είναι η Γερμανίδα γκόμενα του :2funny:.
Αν κάποιος έχει περιουσία στο εξωτερικό και κάποια χρήματα και τραπεζικούς λογαριασμούς σίγουρα τον βολεύει πάρα πολύ η δεύτερη υπηκοότητα.Τώρα αν δουλεύει γιά να μη πεθάνει με το όνειρο να γυρίσει στην Ελλάδα όταν βγει στη σύνταξη να ζήσει τα τελευταία 5 χρόνια της ζωής του τι να την κάνει την δεύτερη υπηκοότητα :2funny:.
Εσύ όχι μόνο δε ζεις στην Αγγλια αλλά δεν πρέπει να έχεις πάει ποτέ εκεί :jerking::jerking::2funny::2funny::2funny:
Το ότι είμαι Ρώσσος υπήκοος στην Ρωσσία γιά την γκόμενες είναι λιγάκι θετικό γιατί τους δίνει να καταλάβουν ότι είμαι μόνιμος.Δε μου ζήτησε και καμία να δει το διαβατήριο μου :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Συνηθως λεει μπαρουφες ο Δημητρακης, αλλα με την υπηκοοτητα εχει δικιο.

Αν μιλας τη γλωσσα και σκοπευεις να κατσεις συμφερει. Ασε που με ΕΕ μπορεις να εχεις δυο υπηκοοτητες.

Και εγω το σκεφτομαι για δευτερη οταν κλεισω το χρονο που πρεπει, ενω εχω εκλπηρωσει και στρατο και ουτε θεματα εχω κλπ.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΟΡΙΑ ,
αλγερινοί γαμιαδες ...
Ευσεβεις ποθοι λεγονται αυτα.. πουτσες xxL- γαμιαδες- μπαχαλοι- κ/δαχτυλα- τριχωτο κεφαλης.
Ολα αυτα βρισκονται και στοιχειωνουν το νοσηρο μυαλο σου- για αυτο τα επαναλαμβανεις ξανα κ ξανα σε καθε ποστ -εσυ και οι κλωνοι σου- καταλαβαμε ποια εισαι- μην κρυβεσαι αλλο..

Εννοείς κάποιο θαμώνα των τσοντοσινεμά , που έκανε γάμο κάλυψης και είναι σωγαμπρος ;;
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ !!!!!!!!!
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Συνηθως λεει μπαρουφες ο Δημητρακης, αλλα με την υπηκοοτητα εχει δικιο.

Αν μιλας τη γλωσσα και σκοπευεις να κατσεις συμφερει. Ασε που με ΕΕ μπορεις να εχεις δυο υπηκοοτητες.

Και εγω το σκεφτομαι για δευτερη οταν κλεισω το χρονο που πρεπει, ενω εχω εκλπηρωσει και στρατο και ουτε θεματα εχω κλπ.

Ποια αλλη υπηκοοτητα θες να βγαλεις τυπε?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εγώ θέλω κάποια σιτγμή να φύγω τελείως από την ελλάδα και να αλλάξω υπηκοότητα. Να μην έχω καμία σχέση πλέον .
Άπαξ και πουληθούν όλα τα ακίνητα , που αποτελούν δεσμό με τη χώρα, είναι εύκολο .
Βγαίνουν τα λεφτά στο εξωτερικό και μπάϊ μπάϊ .........

Ποιός θέλει να μείνει σε αυτή τη χαβούζα ;
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Εγώ θέλω κάποια σιτγμή να φύγω τελείως από την ελλάδα και να αλλάξω υπηκοότητα. Να μην έχω καμία σχέση πλέον .
Άπαξ και πουληθούν όλα τα ακίνητα , που αποτελούν δεσμό με τη χώρα, είναι εύκολο .
Βγαίνουν τα λεφτά στο εξωτερικό και μπάϊ μπάϊ .........

Ποιός θέλει να μείνει σε αυτή τη χαβούζα ;

Νωρις το αποφασισες τυπε :cheesy:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Εγώ θέλω κάποια σιτγμή να φύγω τελείως από την ελλάδα και να αλλάξω υπηκοότητα. Να μην έχω καμία σχέση πλέον .
Άπαξ και πουληθούν όλα τα ακίνητα , που αποτελούν δεσμό με τη χώρα, είναι εύκολο .
Βγαίνουν τα λεφτά στο εξωτερικό και μπάϊ μπάϊ .........

Ποιός θέλει να μείνει σε αυτή τη χαβούζα ;

Αν παντρευτείς ξένη,δεν παίρνεις και την υπηκοότητά της;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom