Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Paveleb69

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2020
Μηνύματα
26
Like
5
Πόντοι
0
Δημητράκη, τι θα γίνει με τα κωλο-σύνορα, πότε θα ανοίξουν με Ελλάδα; Να έρθουμε κι εμείς, να μας έρθουν και τα κορίτσια και να είμαστε όλοι χαρούμενοι;
Γιατί άνοιξαν με Αγγλία και Τουρκία οι αθεόφοβοι και όχι με Κύπρο πχ ή Ελλάδα;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Δημητράκη, τι θα γίνει με τα κωλο-σύνορα, πότε θα ανοίξουν με Ελλάδα; Να έρθουμε κι εμείς, να μας έρθουν και τα κορίτσια και να είμαστε όλοι χαρούμενοι;
Γιατί άνοιξαν με Αγγλία και Τουρκία οι αθεόφοβοι και όχι με Κύπρο πχ ή Ελλάδα;
Αυτό με την Κύπρο με καίει και μένα.
Έχουμε γεμίσει βρωμορουμανες εδώ στο νησί, γιατί δεν μπορούν να έρθουν οι Ρωσίδες να δουλέψουν.
Άσε που έχει γίνει χάλια η τιμολόγηση χωρίς τον ανταγωνισμό από τις Ρωσίδες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Έχει φάει τέτοιο ξετρυπιμα εδώ και σε άλλα θέματα ο τριχωτος καραφλος μπαμπουινος που έχει κόψει και το ποσταρισμα! :PΚαλύτερα, να ξεβρωμισουμε λίγο από άσχετους που δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν στο θέμα.Πάντως δεν ξέρω για Ελλάδα, εδώ Κύπρο βλέπω όσα ξενοδοχεία έμειναν ανοιχτά, δουλεύουν φουλ. Έχει τουρίστες αρκετούς. Το ίδιο και στα εστιατόρια, μπαρ.
Όσοι Έλληνες έμειναν τελικά για σεζόν, δεν τους βγήκε σε κακό, έχει δουλειά.
Να δούμε στα ελληνικά νησιά τι γίνεται, αν και βλέπω μόνο κάποια πολύ μεγάλα να έχουν κόσμο μόνο.
Μα καλά πόσο :jerking:μπορεί να είναι κάποιος που να μπορεί να διαβάζει της μαλακίες που βάζει ο Ιωσήφ!Έχει 5-6 φώτο μου δεκαετίας και βάζει συνέχεια και γράφει τα ίδια και τα ίδια :jerking:.Μήπως και τα 500άρικα που έβαλε ο Ιωσήφ ήταν αληθινά?:2funny::jerking:
Καλά ρε κακομοίρη δεν είδες ότι τρεις μήνες τώρα βάζω μέ αποδείξεις 2.500-3.000 που παίρνω κάθε μήνα χωρίς να κάνω τίποτα?όταν εσύ γιά να βγάλεις το χιλιάρικο που βγάζεις ξεσκίζεσε στη δουλειά :2funny:
Μη γράψεις κ'εσύ ότι βγάζεις 2.500-20.000 το μήνα γιατί θα :2funny: ο κόσμος.Αν είναι σας βάζω φώτο τα λεφτά που θα πάρω και το Σεπτέβρη που περιμένω 2.500 να πάρω :2funny:
Είδες κακομοίρη και πόσο κάνουν τα διαμερίσματα μου!Τέτοια περιουσία εσύ ούτε στα όνειρα σου δεν θα έχεις ποτέ:2funny:
Άσε μου τα είπαν οι Έλληνες στην Κύπρο στα ξενοδοχεία πως περνάνε!Μένουν σε ένα δωμάτιο με 4 κρεβάτια το ένα πάνω στ άλλο με ένα μικρό διάδρομο στη μέση σαν κελί φυλακής :headbang: και τους δίνουν και 600-700 ευρώ το μήνα!Ο συγκεκριμένος φίλος μου που σηκώθηκε και έφυγε έμενε σε αυτό το δωμάτιο που είχε 4 κρεβάτια με ένα Βούλγαρο και ένα Λιθουανό!Δεν τους τά'ι'ζαν ότι περίσευε από το φα'ι' του ξενοδοχείου αλλά ένα φα'ι' που μαγείρευαν γ'αυτούς :2funny:που δεν τρωγόταν :2funny:δούλευε 10ωρο με ένα ρεπό τη βδομάδα νοικιαζε τζετ σκι και θαλάσσια ποδήλατα.
Εσυ αν παίρνεις 1.000 το μήνα και νοικιάζεις και διαμέρισμα με μεγάλο μπαλκόνι είσαι θεός σε σχέση μ'αυτούς :jerking:Μπορείς να τρως φέτα και να πίνεις καφέ :2funny::jerking:
Απορώ πως αντέχετε 6 μήνες το χρόνο τη ζέστη?:headbang:Χτες και σήμερα έχει 24 βαθμούς και κάθομαι σπίτι μέχρι της 6 το απόγευμα να πέσει στους 20 η θερμοκρασία γιά να βγω έξω!Ευτυχώς από αύριο θα δροσίσει και θα φτάσει μέχρι 22 βαθμούς και από τριτη 17-18 .Ευτυχώς που εδώ τέτοιες θερμοκρασίες κανει μόνο 10-15 μέρες το χρόνο!
Ξεφτιλακο,
Θα μπορούσα εύκολα να σου ανεβάσω payslip για να δεις ότι παίρνω πολλά παραπάνω από 1000€, αλλά θα γίνει μόνο αν φοράς παντελόνια και δεν είσαι πισωγλεντης να παραδεχτείς ότι δεν έχεις ιδέα τι γράφεις και να σταματήσεις να γράφεις στο παρόν θέμα για πάντα.

Τι λες; Έχεις τα αρχιδια ή είσαι μόνο φρου και φρουτάκια;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Έχει φάει τέτοιο ξετρυπιμα εδώ και σε άλλα θέματα ο τριχωτος καραφλος μπαμπουινος που έχει κόψει και το ποσταρισμα! :PΚαλύτερα, να ξεβρωμισουμε λίγο από άσχετους που δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν στο θέμα.Πάντως δεν ξέρω για Ελλάδα, εδώ Κύπρο βλέπω όσα ξενοδοχεία έμειναν ανοιχτά, δουλεύουν φουλ. Έχει τουρίστες αρκετούς. Το ίδιο και στα εστιατόρια, μπαρ.
Όσοι Έλληνες έμειναν τελικά για σεζόν, δεν τους βγήκε σε κακό, έχει δουλειά.
Να δούμε στα ελληνικά νησιά τι γίνεται, αν και βλέπω μόνο κάποια πολύ μεγάλα να έχουν κόσμο μόνο.
Μα καλά πόσο :jerking:μπορεί να είναι κάποιος που να μπορεί να διαβάζει της μαλακίες που βάζει ο Ιωσήφ!Έχει 5-6 φώτο μου δεκαετίας και βάζει συνέχεια και γράφει τα ίδια και τα ίδια :jerking:.Μήπως και τα 500άρικα που έβαλε ο Ιωσήφ ήταν αληθινά?:2funny::jerking:
Καλά ρε κακομοίρη δεν είδες ότι τρεις μήνες τώρα βάζω μέ αποδείξεις 2.500-3.000 που παίρνω κάθε μήνα χωρίς να κάνω τίποτα?όταν εσύ γιά να βγάλεις το χιλιάρικο που βγάζεις ξεσκίζεσε στη δουλειά :2funny:
Μη γράψεις κ'εσύ ότι βγάζεις 2.500-20.000 το μήνα γιατί θα :2funny: ο κόσμος.Αν είναι σας βάζω φώτο τα λεφτά που θα πάρω και το Σεπτέβρη που περιμένω 2.500 να πάρω :2funny:
Είδες κακομοίρη και πόσο κάνουν τα διαμερίσματα μου!Τέτοια περιουσία εσύ ούτε στα όνειρα σου δεν θα έχεις ποτέ:2funny:
Άσε μου τα είπαν οι Έλληνες στην Κύπρο στα ξενοδοχεία πως περνάνε!Μένουν σε ένα δωμάτιο με 4 κρεβάτια το ένα πάνω στ άλλο με ένα μικρό διάδρομο στη μέση σαν κελί φυλακής :headbang: και τους δίνουν και 600-700 ευρώ το μήνα!Ο συγκεκριμένος φίλος μου που σηκώθηκε και έφυγε έμενε σε αυτό το δωμάτιο που είχε 4 κρεβάτια με ένα Βούλγαρο και ένα Λιθουανό!Δεν τους τά'ι'ζαν ότι περίσευε από το φα'ι' του ξενοδοχείου αλλά ένα φα'ι' που μαγείρευαν γ'αυτούς :2funny:που δεν τρωγόταν :2funny:δούλευε 10ωρο με ένα ρεπό τη βδομάδα νοικιαζε τζετ σκι και θαλάσσια ποδήλατα.
Εσυ αν παίρνεις 1.000 το μήνα και νοικιάζεις και διαμέρισμα με μεγάλο μπαλκόνι είσαι θεός σε σχέση μ'αυτούς :jerking:Μπορείς να τρως φέτα και να πίνεις καφέ :2funny::jerking:
Απορώ πως αντέχετε 6 μήνες το χρόνο τη ζέστη?:headbang:Χτες και σήμερα έχει 24 βαθμούς και κάθομαι σπίτι μέχρι της 6 το απόγευμα να πέσει στους 20 η θερμοκρασία γιά να βγω έξω!Ευτυχώς από αύριο θα δροσίσει και θα φτάσει μέχρι 22 βαθμούς και από τριτη 17-18 .Ευτυχώς που εδώ τέτοιες θερμοκρασίες κανει μόνο 10-15 μέρες το χρόνο!
Ξεφτιλακο,
Θα μπορούσα εύκολα να σου ανεβάσω payslip για να δεις ότι παίρνω πολλά παραπάνω από 1000€, αλλά θα γίνει μόνο αν φοράς παντελόνια και δεν είσαι πισωγλεντης να παραδεχτείς ότι δεν έχεις ιδέα τι γράφεις και να σταματήσεις να γράφεις στο παρόν θέμα για πάντα.Τι λες; Έχεις τα αρχιδια ή είσαι μόνο φρου και φρουτάκια;

Άατο και άλλοι ακόμα πιό γελοίοι από σένα μας ανέβασαν και ενοικιαστήρια σπιτιών :jerking:και της γκόμενες τους :jerking:και ο Βλάκμαν έβαλε μισθοδοσία ότι παίρνει 5.000 το μήνα :jerking:και η Τραμοπουστάρα 20.000 το μήνα :2funny::jerking:
Φουκαράς είσαι ρε ένας κακομοίρης :2funny:εσένα περιμέναν να δώσουν 5.000 ευρώ μισθό :2funny::jerking:
Τα λεφτά που παίρνεις ίσα ίσα σου φτάνουν να νοικιάσεις το διαμέρισμα με μεγάλο μπαλκόνι που επειδή στο ιμηυπόγειο που έμενες στην Κυψέλη δεν είχες ποτέ και κάτι σου φένεται :2funny:.Ούτε αμάξι δεν έχεις βρε κακομοίρη :2funny:
Εσύ καυχιόσουν ότι τρως φέτα στο μπαλκόνι και πίνεις καφέ σαν επίτευγμα :2funny:τόσο υπανάπτικτος είσαι :2funny:
Να είχες βίλα δικιά σου με πισσίνα 5-6 διαμερίσματα ένα σκάφος 15 μέτρα και κανένα μεγάλο τζιπ να σου πω μπράβο εσύ ένας φτωχομπινές είσαι που πήγες οικονομικός μετανάστης στο εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα πείναγες κακομοίρη :2funny:
Κάτσε να διαβάζεις τον Ιωσήφ που ξεκούτιανε τελείως και από την ανικανότητα του κάθεται με τους κλώνους του και γράφει:2funny::jerking:
Μπορεί να μην νοικιάζεις καν διαμέρισμα με μεγάλο μπαλκόνι που λες αλλά να ζεις σα τον Βλάκμαν σε καμιά αποθήκη κ'εσύ :2funny:
Πάρε της αποδείξεις του Βαλκάνιου φουκαρά τότε που έγραφε ότι νοικιάζει διαμέρισμα στη Γερμανία :2funny:και στη δευτερη φωτο η Γερμανίδα γκόμενα του :2funny:κάπως έτσι ψευτης παιζει να είσαι κ'εσύ :2funny:
 

Συνημμένα

  • symvolaio.jpg
    symvolaio.jpg
    97,2 KB · Εμφανίσεις: 25
  • germanida3.jpg
    germanida3.jpg
    91,1 KB · Εμφανίσεις: 24
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Καράφλα,σου έχει γίνει εφιάλτης ο Ιωσήφ.:tooth::tooth::tooth:

Κοίτα τα χάλια σου που ζεις σαν Πακιστανός μετανάστης και μη σχολιάζεις όσους εργάζονται γιατί μπορούν και γιατί έχουν αξιοπρέπεια.

Η βρωμερή τρώγλη του καράφλα...δώρο ο ημιυπαίθριος . :confused::confused::confused:




 

Συνημμένα

  • ερειπιο-Μητσου.jpg
    ερειπιο-Μητσου.jpg
    143,2 KB · Εμφανίσεις: 25
  • ρημαδιο.jpg
    ρημαδιο.jpg
    215 KB · Εμφανίσεις: 23
  • ρημαδι.jpg
    ρημαδι.jpg
    156,4 KB · Εμφανίσεις: 24
  • ΜΠΙΦΤΕΚΙ.jpg
    ΜΠΙΦΤΕΚΙ.jpg
    45,5 KB · Εμφανίσεις: 23

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Καράφλα,σου έχει γίνει εφιάλτης ο Ιωσήφ.:tooth::tooth::tooth:Κοίτα τα χάλια σου που ζεις σαν Πακιστανός μετανάστης και μη σχολιάζεις όσους εργάζονται γιατί μπορούν και γιατί έχουν αξιοπρέπεια.Η βρωμερή τρώγλη του καράφλα...δώρο ο ημιυπαίθριος . :confused::confused::confused:
Συμφωνώ πως ο Μήτσος έχει έναν "ιδιότυπο" τρόπο ζωής που μπορεί να μην είναι για τον κάθε ένα!
Αλλά από την άλλη δεν μπορούμε να πούμε αξιοπρεπή τον Έλληνα του εξωτερικού που νομίζει πως Ελλάδα θα πετάξει 1 Ευρώ στο δρόμο και θα περιμένει να πέσουν πάνω όλοι και να πλακωθούν για το ποιος θα το πάρει... Πιο πιθανό είναι να συμβεί αυτό στις δυτικές χαβούζες που μένουν!:headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Υπάρχουν και αυτές οι απόψεις,αλλά τουλάχιστον όσοι γράφουν εδώ μέσα δεν εκφράζονται υποτιμητικά για όσους εργάζονται Ελλάδα.

Σίγουρα υπάρχουν διάφορες κατηγορίες νέο-μεταναστών Ελλήνων.
Όσοι έχουν ανάγκη και πάνε για να βγάλουν κάποια χρήματα παραπάνω ή για να βρουν δουλειά επειδή Ελλάδα δεν βρίσκουν ( εγώ πιστεύω πως δουλειά βρίσκεις αν θες),τώρα για το είδος εργασίας και ποιότητα ζωής δεν μου πέφτει λόγος.
Όσοι έχουν πτυχία και αναζητούν εξέλιξη και καριέρα-ευκαιρίες που δεν θα είχαν Ελλάδα.

Προσωπικά δεν θα έφευγα ποτέ μόνιμα από την πατρίδα μου!
Αν κάποια στιγμή είχα τόσο ανάγκη να φύγω,δεν θα έκανα ποτέ παρέα με Τούρκους,Αλγερινούς και λοιπά σκατά όπως ο καράφλας,ΠΟΤΕ!!!
Προσβάλει τον Ελληνισμό!

 

Συνημμένα

  • Αλγερινος χουφτωνει καραφλα.png
    Αλγερινος χουφτωνει καραφλα.png
    2 MB · Εμφανίσεις: 31

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Υπάρχουν και αυτές οι απόψεις,αλλά τουλάχιστον όσοι γράφουν εδώ μέσα δεν εκφράζονται υποτιμητικά για όσους εργάζονται Ελλάδα.Σίγουρα υπάρχουν διάφορες κατηγορίες νέο-μεταναστών Ελλήνων.
Όσοι έχουν ανάγκη και πάνε για να βγάλουν κάποια χρήματα παραπάνω ή για να βρουν δουλειά επειδή Ελλάδα δεν βρίσκουν ( εγώ πιστεύω πως δουλειά βρίσκεις αν θες),τώρα για το είδος εργασίας και ποιότητα ζωής δεν μου πέφτει λόγος.
Όσοι έχουν πτυχία και αναζητούν εξέλιξη και καριέρα-ευκαιρίες που δεν θα είχαν Ελλάδα.Προσωπικά δεν θα έφευγα ποτέ μόνιμα από την πατρίδα μου!
Αν κάποια στιγμή είχα τόσο ανάγκη να φύγω,δεν θα έκανα ποτέ παρέα με Τούρκους,Αλγερινούς και λοιπά σκατά όπως ο καράφλας,ΠΟΤΕ!!!
Προσβάλει τον Ελληνισμό!
Μην το λες αυτό που υπογράμμισα ! Δεν ξέρω αν ψάχνονται παλιότερα ποστ, αλλά ένας που γράφει εδώ μέσα ονειρευόταν να έρθει διακοπές Ελλάδα με σκοπό να φέρεται υποτιμητικά σε γκαρσόνια, γκρουμάκια και γενικά όσα παιδιά του μεροκάματου εργάζονται στο σέρβις και δέχονται τιπς!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Άκυρο,πάντα με σεβασμό σε όσους εργάζονται σε τέτοια πόστα...
 
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
396
Like
276
Πόντοι
21
ένας που γράφει εδώ μέσα ονειρευόταν να έρθει διακοπές Ελλάδα με σκοπό να φέρεται υποτιμητικά σε γκαρσόνια, γκρουμάκια και γενικά όσα παιδιά του μεροκάματου εργάζονται στο σέρβις και δέχονται τιπς! [/quote]

Aυτα μονο ο Μητσακος τα κανει
 

sev_teo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2012
Μηνύματα
116
Κριτικές
6
Like
530
Πόντοι
301
ένας που γράφει εδώ μέσα ονειρευόταν να έρθει διακοπές Ελλάδα με σκοπό να φέρεται υποτιμητικά σε γκαρσόνια, γκρουμάκια και γενικά όσα παιδιά του μεροκάματου εργάζονται στο σέρβις και δέχονται τιπς!
Aυτα μονο ο Μητσακος τα κανει[/quote]Φαντάσου τι φάπες έχει φάει απο τη ζωή ο τύπος αυτός για να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Δε νομίζω, ο καράφλας πρέπει να είναι ευγενικός άνθρωπος...δες με πόση αγάπη κρατάει το κατσικάκι.:cheesy:

 

Συνημμένα

  • dOezSXOM1h4.jpg
    dOezSXOM1h4.jpg
    64,6 KB · Εμφανίσεις: 27

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ένας που γράφει εδώ μέσα ονειρευόταν να έρθει διακοπές Ελλάδα με σκοπό να φέρεται υποτιμητικά σε γκαρσόνια, γκρουμάκια και γενικά όσα παιδιά του μεροκάματου εργάζονται στο σέρβις και δέχονται τιπς!
Aυτα μονο ο Μητσακος τα κανει[/quote]

O Gastarbeiter το είχε πει πως θα αφήνει τιπς στα παιδιά του σέρβις, υποτιμητικά χωρίς να τους βλέπει καν και θα κάνει πως ασχολείται με το κινητό του για να το παίξει μεγιστάνας και πως δεν τα έχει ανάγκη!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Έχει φάει τέτοιο ξετρυπιμα εδώ και σε άλλα θέματα ο τριχωτος καραφλος μπαμπουινος που έχει κόψει και το ποσταρισμα! :PΚαλύτερα, να ξεβρωμισουμε λίγο από άσχετους που δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν στο θέμα.Πάντως δεν ξέρω για Ελλάδα, εδώ Κύπρο βλέπω όσα ξενοδοχεία έμειναν ανοιχτά, δουλεύουν φουλ. Έχει τουρίστες αρκετούς. Το ίδιο και στα εστιατόρια, μπαρ.
Όσοι Έλληνες έμειναν τελικά για σεζόν, δεν τους βγήκε σε κακό, έχει δουλειά.
Να δούμε στα ελληνικά νησιά τι γίνεται, αν και βλέπω μόνο κάποια πολύ μεγάλα να έχουν κόσμο μόνο.
Μα καλά πόσο :jerking:μπορεί να είναι κάποιος που να μπορεί να διαβάζει της μαλακίες που βάζει ο Ιωσήφ!Έχει 5-6 φώτο μου δεκαετίας και βάζει συνέχεια και γράφει τα ίδια και τα ίδια :jerking:.Μήπως και τα 500άρικα που έβαλε ο Ιωσήφ ήταν αληθινά?:2funny::jerking:
Καλά ρε κακομοίρη δεν είδες ότι τρεις μήνες τώρα βάζω μέ αποδείξεις 2.500-3.000 που παίρνω κάθε μήνα χωρίς να κάνω τίποτα?όταν εσύ γιά να βγάλεις το χιλιάρικο που βγάζεις ξεσκίζεσε στη δουλειά :2funny:
Μη γράψεις κ'εσύ ότι βγάζεις 2.500-20.000 το μήνα γιατί θα :2funny: ο κόσμος.Αν είναι σας βάζω φώτο τα λεφτά που θα πάρω και το Σεπτέβρη που περιμένω 2.500 να πάρω :2funny:
Είδες κακομοίρη και πόσο κάνουν τα διαμερίσματα μου!Τέτοια περιουσία εσύ ούτε στα όνειρα σου δεν θα έχεις ποτέ:2funny:
Άσε μου τα είπαν οι Έλληνες στην Κύπρο στα ξενοδοχεία πως περνάνε!Μένουν σε ένα δωμάτιο με 4 κρεβάτια το ένα πάνω στ άλλο με ένα μικρό διάδρομο στη μέση σαν κελί φυλακής :headbang: και τους δίνουν και 600-700 ευρώ το μήνα!Ο συγκεκριμένος φίλος μου που σηκώθηκε και έφυγε έμενε σε αυτό το δωμάτιο που είχε 4 κρεβάτια με ένα Βούλγαρο και ένα Λιθουανό!Δεν τους τά'ι'ζαν ότι περίσευε από το φα'ι' του ξενοδοχείου αλλά ένα φα'ι' που μαγείρευαν γ'αυτούς :2funny:που δεν τρωγόταν :2funny:δούλευε 10ωρο με ένα ρεπό τη βδομάδα νοικιαζε τζετ σκι και θαλάσσια ποδήλατα.
Εσυ αν παίρνεις 1.000 το μήνα και νοικιάζεις και διαμέρισμα με μεγάλο μπαλκόνι είσαι θεός σε σχέση μ'αυτούς :jerking:Μπορείς να τρως φέτα και να πίνεις καφέ :2funny::jerking:
Απορώ πως αντέχετε 6 μήνες το χρόνο τη ζέστη?:headbang:Χτες και σήμερα έχει 24 βαθμούς και κάθομαι σπίτι μέχρι της 6 το απόγευμα να πέσει στους 20 η θερμοκρασία γιά να βγω έξω!Ευτυχώς από αύριο θα δροσίσει και θα φτάσει μέχρι 22 βαθμούς και από τριτη 17-18 .Ευτυχώς που εδώ τέτοιες θερμοκρασίες κανει μόνο 10-15 μέρες το χρόνο!
δημητράκη λίγα λίγα να μας δείχνεις τα 2500 (ααααν λέμε) του σεπτέμβρη γιατί θα κουραστούμε να μετράμε τόσα λεφτά...:confused::confused:
ρε ξεφτίλα σταμάτα να μιλάς για λεφτά, ή αν είναι να το κάνεις - ως καλός μαλάκας - μίλα για κανα σοβαρό ποσό...

Τι να κάνω εγώ είμαι φτωχός και κάθε μήνα παίρνω μόνο 2500-2600 συν 500 στην κάρτα συν τα 300 που μου δίνει η κόρη μου εννοείται χωρίς να δουλέυω.Κάποιους μήνες παίρνω και λιγότερα 2.200-2.300.Εσείς είσαστε πλούσιοι :2funny::jerking: και ποστάρετε πάκους με 500άρικα :jerking:

ένας που γράφει εδώ μέσα ονειρευόταν να έρθει διακοπές Ελλάδα με σκοπό να φέρεται υποτιμητικά σε γκαρσόνια, γκρουμάκια και γενικά όσα παιδιά του μεροκάματου εργάζονται στο σέρβις και δέχονται τιπς!
Aυτα μονο ο Μητσακος τα κανει
O Gastarbeiter το είχε πει πως θα αφήνει τιπς στα παιδιά του σέρβις, υποτιμητικά χωρίς να τους βλέπει καν και θα κάνει πως ασχολείται με το κινητό του για να το παίξει μεγιστάνας και πως δεν τα έχει ανάγκη! [/quote]

Εδώ δεν αφήνει κανένας πουρμπουάρ και το επάγγελμα του γκαρσονιού θεωρείται πολύ υποτιμιτικό όλες οι γκαρσόνες είναι από άλλες πόλεις.Ποτέ δεν φέρθηκα υποτιμιτικά ούτε στα γκαρσόνια ούτε στους φύλακες του πάρκινγκ.
Οι Έλληνες της Γερμανίας σαν τον Βλάκμαν που μένουν σε αποθήκες ή οικοτροφεία όταν πηγαίνουν Ελλάδα γιά 7-10 το χρόνο το παίζουν μάγκες :jerking::2funny:και φέρονται υποτιμιτικά σε γκαρσόνια και υπαλλήλους όταν αυτοί ζούνε σαν υπηρέτες 355 μέρες το χρόνο στη Γερμανία με το όνειρο να γυρίσουν στην Ελλάδα και είναι πολύ πιό κακομοίρηδες απο τα γκαρσόνια :2funny:

Οι κακομοίρηδες όμως που κουβαλάνε εδώ γιά να βρούνε δουλειά οι πρώην μπαρόβιες ή καθαρίστριες που έχουν γιά γυναίκες κάνουν πολύ κακό γιατί χαλάνε την εικόνα της Ελλάδας:headbang:γιά μένα λένε:κοίτα ο Έλληνας αμάξι,κοίτα ακριβά ρούχα,κοίτα κινητά των 800-1000 ευρώ.Να ποιός έκλεψε τα λεφτά των συνταξιούχων στην Ελλάδα και ήρθε εδώ :2funny:
Ενώ όταν βλέπουν κάποιον απ'αυτούς που ήρθαν εδώ γιά δουλειά (συνηθως στο στυλ του νυχτοφυλακα,επαρχιωτης,κακοντυμενος και αφραγκος) τον κοιτάνε με λύπιση.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Καλά πρέπει να έχεις φάει πολύ ξύλο Δημητράκη από κάποιους και έχεις κολλήσει με τους Έλληνες της Γερμανίας.

Ξεκόλλα λίγο με το μυαλό σου.
Υπάρχει τόσος κόσμος στο εξωτερικό και σε άλλες χώρες. Υπάρχει και στην Αγγλία, Αυστραλία, Ισπανία, Πολωνία κλπ.
Προσωπικά ξέρω παιδιά σε όλες τις παραπάνω χώρες. Πέρα από Μάλτα, Κύπρο που έζησα χρόνια

Κάτσε ξεστραβωσου λίγο και μάθε και τίποτα καινούριο.
Ο κόσμος ταξιδεύει και πηγαίνει και σε νέα μέρη. Δεν μιλάει όλο για τα ίδια και τα ίδια όπως εσύ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλά πρέπει να έχεις φάει πολύ ξύλο Δημητράκη από κάποιους και έχεις κολλήσει με τους Έλληνες της Γερμανίας.

Ξεκόλλα λίγο με το μυαλό σου.
Υπάρχει τόσος κόσμος στο εξωτερικό και σε άλλες χώρες. Υπάρχει και στην Αγγλία, Αυστραλία, Ισπανία, Πολωνία κλπ.
Προσωπικά ξέρω παιδιά σε όλες τις παραπάνω χώρες. Πέρα από Μάλτα, Κύπρο που έζησα χρόνια

Κάτσε ξεστραβωσου λίγο και μάθε και τίποτα καινούριο.
Ο κόσμος ταξιδεύει και πηγαίνει και σε νέα μέρη. Δεν μιλάει όλο για τα ίδια και τα ίδια όπως εσύ.


Τι λες μωρέ?:jerking:αυτοί είναι τελειωμένοι :2funny:σκουπίδια :2funny:απλός στη Γερμανία είναι οι πιό κακομοίρηδες :2funny:και η Γερμανία είναι η χειρότερη χώρα από ανέσεις :vomit:γ'αυτό και γελάω με τα χάλια τους :2funny:Ευτυχώς η Ρωσσία είναι σκληρή χώρα και επιβιώνουν μόνο οι δυνατοί και ικανοί οπότε σε ένα μήνα φεύγουν όπως ήρθανε :2funny:
Κ έγώ ξέρω πάρα πολλούς Ελληνες του εξωτερικού και κανένας δεν καλοπερνάει όλοι ακόμα και της Νέας Υόρκης θέλουν να γυρίσουν Ελλάδα.
Μάλτα είναι ότι πρέπει γιά να αυτοκτωνίσεις!:headbang:εγώ δε θα άντεχα ούτε τρεις μέρες :headbang:Κύπρο θα άντεχα μία βδομάδα :headbang:
Βέβαια αν γιά κάποιον ευτυχία είναι να νοικιάζει σπίτι με μεγάλο μπαλκόνι και Ελλάδα έμενε σε ένα ημιυπόγειο τότε αλλάζει το θέμα.
Εγω δε μισώ την Ελλάδα ούτε τους Έλληνες ούτε το σύστημα στην Ελλάδα εσύ είσαι μισέλληνας όπως και όλοι οι φουκαράδες που έφυγαν στο εξωτερικό γιατί Ελλάδα πείναγαν :headbang:εγώ δεν έφυγα γιατί δεν είχα να φάω στην Ελλάδα.
Η Ελλάδα είναι μιά πολύ όμορφη χώρα και αν δεν θέλεις να :knockinb: ,δεν φοβάσαι τη ζέστη και δεν θέλεις και πολλές ανέσεις είναι παράδεισος!
Εσύ πήγες στην Κύπρο γιατί στην Ελλάδα δεν είχες φράγκο και τώρα κάτι σου φένεται.Όλοι εσεις αν στην Ελλάδα είχατε λίγα λεφτά σιγά μην φεύγατε.

Εμένα στην Ελλάδα δεν μου αρέσει η ζέστη,δεν μου αρέσει,η έλλειψη ανέσεων σε όλα,η τρομερή εγγληματικότητα και η ακρίβεια σε σχέση με την Ρωσσία!
Αν κάποιος έχει λεφτά και θέλει να έχει ανέσεις σίγουρα πρέπει να φύγει από την Ελλάδα.Αν τωρα δε σε νοιάζει να έχεις ένα κινητό των 70 Ευρώ,να ντύνεσε φτηνά γιά να μην δίνεις στόχο ,δε σε νοιάζει που το χειμώνα στο σπίτι πρέπει να είσαι με το μπουφάν και ότι θα δεν θα :2funny::knockinb: η Ελλάδα δεν είναι άσχημη.
Για το φτωχό η Ελλάδα είναι παράδεισος!Πας τσάμπα γιά μπάνιο με το λεοφωρείο κάθεσαι όλη μέρα στις καφετέριες και λες :jerking:με τους φίλους σου.Μπορείς να φορέσεις ότι πιο άθλιο μπορείς χωρίς να σε κοιτάει κανείς με περιφρόνιση.Έχεις που να μείνεις και στο σπίτι ένα πιάτο φα'ι' θα στο δώσουν καθως και χαρτζιλίκι
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Καλά πρέπει να έχεις φάει πολύ ξύλο Δημητράκη από κάποιους και έχεις κολλήσει με τους Έλληνες της Γερμανίας.

Ξεκόλλα λίγο με το μυαλό σου.
Υπάρχει τόσος κόσμος στο εξωτερικό και σε άλλες χώρες. Υπάρχει και στην Αγγλία, Αυστραλία, Ισπανία, Πολωνία κλπ.
Προσωπικά ξέρω παιδιά σε όλες τις παραπάνω χώρες. Πέρα από Μάλτα, Κύπρο που έζησα χρόνια

Κάτσε ξεστραβωσου λίγο και μάθε και τίποτα καινούριο.
Ο κόσμος ταξιδεύει και πηγαίνει και σε νέα μέρη. Δεν μιλάει όλο για τα ίδια και τα ίδια όπως εσύ.


Τι λες μωρέ?:jerking:αυτοί είναι τελειωμένοι :2funny:σκουπίδια :2funny:απλός στη Γερμανία είναι οι πιό κακομοίρηδες :2funny:και η Γερμανία είναι η χειρότερη χώρα από ανέσεις :vomit:γ'αυτό και γελάω με τα χάλια τους :2funny:Ευτυχώς η Ρωσσία είναι σκληρή χώρα και επιβιώνουν μόνο οι δυνατοί και ικανοί οπότε σε ένα μήνα φεύγουν όπως ήρθανε :2funny:
Κ έγώ ξέρω πάρα πολλούς Ελληνες του εξωτερικού και κανένας δεν καλοπερνάει όλοι ακόμα και της Νέας Υόρκης θέλουν να γυρίσουν Ελλάδα.
Μάλτα είναι ότι πρέπει γιά να αυτοκτωνίσεις!:headbang:εγώ δε θα άντεχα ούτε τρεις μέρες :headbang:Κύπρο θα άντεχα μία βδομάδα :headbang:
Βέβαια αν γιά κάποιον ευτυχία είναι να νοικιάζει σπίτι με μεγάλο μπαλκόνι και Ελλάδα έμενε σε ένα ημιυπόγειο τότε αλλάζει το θέμα.
Εγω δε μισώ την Ελλάδα ούτε τους Έλληνες ούτε το σύστημα στην Ελλάδα εσύ είσαι μισέλληνας όπως και όλοι οι φουκαράδες που έφυγαν στο εξωτερικό γιατί Ελλάδα πείναγαν :headbang:εγώ δεν έφυγα γιατί δεν είχα να φάω στην Ελλάδα.
Η Ελλάδα είναι μιά πολύ όμορφη χώρα και αν δεν θέλεις να :knockinb: ,δεν φοβάσαι τη ζέστη και δεν θέλεις και πολλές ανέσεις είναι παράδεισος!
Εσύ πήγες στην Κύπρο γιατί στην Ελλάδα δεν είχες φράγκο και τώρα κάτι σου φένεται.Όλοι εσεις αν στην Ελλάδα είχατε λίγα λεφτά σιγά μην φεύγατε.

Εμένα στην Ελλάδα δεν μου αρέσει η ζέστη,δεν μου αρέσει,η έλλειψη ανέσεων σε όλα,η τρομερή εγγληματικότητα και η ακρίβεια σε σχέση με την Ρωσσία!
Αν κάποιος έχει λεφτά και θέλει να έχει ανέσεις σίγουρα πρέπει να φύγει από την Ελλάδα.Αν τωρα δε σε νοιάζει να έχεις ένα κινητό των 70 Ευρώ,να ντύνεσε φτηνά γιά να μην δίνεις στόχο ,δε σε νοιάζει που το χειμώνα στο σπίτι πρέπει να είσαι με το μπουφάν και ότι θα δεν θα :2funny::knockinb: η Ελλάδα δεν είναι άσχημη.
Για το φτωχό η Ελλάδα είναι παράδεισος!Πας τσάμπα γιά μπάνιο με το λεοφωρείο κάθεσαι όλη μέρα στις καφετέριες και λες :jerking:με τους φίλους σου.Μπορείς να φορέσεις ότι πιο άθλιο μπορείς χωρίς να σε κοιτάει κανείς με περιφρόνιση.Έχεις που να μείνεις και στο σπίτι ένα πιάτο φα'ι' θα στο δώσουν καθως και χαρτζιλίκι
Καθυστερημένε τις γκόμενες που κυκλοφορούν στην Μάλτα, δεν θα τις δεις ούτε στα όνειρά σου. Είναι ο πιο διεθνής προορισμός στην Ευρώπη, ίσως μόνο με Λονδίνο συγκρίνεται.
Επίσης, εννοείται εσύ θα αυτοκτονουσες εκεί. Εκεί ο κόσμος δουλεύει και αποκτάς κοινωνικό περίγυρο με την αξία σου. Ένα άχρηστο σκουπίδι σαν εσένα, θα σε είχαν όλοι χεσμένο. Μεταφορικά και κυριολεκτικά αν θα σου άρεσε.

Και έχουμε ξαναπεί, άσε να μιλήσει κανένα άτομο που δουλεύει και έχει πάει στα μέρη που συζητάμε.
Εσύ είσαι ένα παράσιτο και μόνο γνώσεις από τα σουπερμάρκετ της Ρωσίας έχεις να προσφέρεις.
Αυτοκτονα καλύτερα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλά πρέπει να έχεις φάει πολύ ξύλο Δημητράκη από κάποιους και έχεις κολλήσει με τους Έλληνες της Γερμανίας.

Ξεκόλλα λίγο με το μυαλό σου.
Υπάρχει τόσος κόσμος στο εξωτερικό και σε άλλες χώρες. Υπάρχει και στην Αγγλία, Αυστραλία, Ισπανία, Πολωνία κλπ.
Προσωπικά ξέρω παιδιά σε όλες τις παραπάνω χώρες. Πέρα από Μάλτα, Κύπρο που έζησα χρόνια

Κάτσε ξεστραβωσου λίγο και μάθε και τίποτα καινούριο.
Ο κόσμος ταξιδεύει και πηγαίνει και σε νέα μέρη. Δεν μιλάει όλο για τα ίδια και τα ίδια όπως εσύ.


Τι λες μωρέ?:jerking:αυτοί είναι τελειωμένοι :2funny:σκουπίδια :2funny:απλός στη Γερμανία είναι οι πιό κακομοίρηδες :2funny:και η Γερμανία είναι η χειρότερη χώρα από ανέσεις :vomit:γ'αυτό και γελάω με τα χάλια τους :2funny:Ευτυχώς η Ρωσσία είναι σκληρή χώρα και επιβιώνουν μόνο οι δυνατοί και ικανοί οπότε σε ένα μήνα φεύγουν όπως ήρθανε :2funny:
Κ έγώ ξέρω πάρα πολλούς Ελληνες του εξωτερικού και κανένας δεν καλοπερνάει όλοι ακόμα και της Νέας Υόρκης θέλουν να γυρίσουν Ελλάδα.
Μάλτα είναι ότι πρέπει γιά να αυτοκτωνίσεις!:headbang:εγώ δε θα άντεχα ούτε τρεις μέρες :headbang:Κύπρο θα άντεχα μία βδομάδα :headbang:
Βέβαια αν γιά κάποιον ευτυχία είναι να νοικιάζει σπίτι με μεγάλο μπαλκόνι και Ελλάδα έμενε σε ένα ημιυπόγειο τότε αλλάζει το θέμα.
Εγω δε μισώ την Ελλάδα ούτε τους Έλληνες ούτε το σύστημα στην Ελλάδα εσύ είσαι μισέλληνας όπως και όλοι οι φουκαράδες που έφυγαν στο εξωτερικό γιατί Ελλάδα πείναγαν :headbang:εγώ δεν έφυγα γιατί δεν είχα να φάω στην Ελλάδα.
Η Ελλάδα είναι μιά πολύ όμορφη χώρα και αν δεν θέλεις να :knockinb: ,δεν φοβάσαι τη ζέστη και δεν θέλεις και πολλές ανέσεις είναι παράδεισος!
Εσύ πήγες στην Κύπρο γιατί στην Ελλάδα δεν είχες φράγκο και τώρα κάτι σου φένεται.Όλοι εσεις αν στην Ελλάδα είχατε λίγα λεφτά σιγά μην φεύγατε.

Εμένα στην Ελλάδα δεν μου αρέσει η ζέστη,δεν μου αρέσει,η έλλειψη ανέσεων σε όλα,η τρομερή εγγληματικότητα και η ακρίβεια σε σχέση με την Ρωσσία!
Αν κάποιος έχει λεφτά και θέλει να έχει ανέσεις σίγουρα πρέπει να φύγει από την Ελλάδα.Αν τωρα δε σε νοιάζει να έχεις ένα κινητό των 70 Ευρώ,να ντύνεσε φτηνά γιά να μην δίνεις στόχο ,δε σε νοιάζει που το χειμώνα στο σπίτι πρέπει να είσαι με το μπουφάν και ότι θα δεν θα :2funny::knockinb: η Ελλάδα δεν είναι άσχημη.
Για το φτωχό η Ελλάδα είναι παράδεισος!Πας τσάμπα γιά μπάνιο με το λεοφωρείο κάθεσαι όλη μέρα στις καφετέριες και λες :jerking:με τους φίλους σου.Μπορείς να φορέσεις ότι πιο άθλιο μπορείς χωρίς να σε κοιτάει κανείς με περιφρόνιση.Έχεις που να μείνεις και στο σπίτι ένα πιάτο φα'ι' θα στο δώσουν καθως και χαρτζιλίκι
Καθυστερημένε τις γκόμενες που κυκλοφορούν στην Μάλτα, δεν θα τις δεις ούτε στα όνειρά σου. Είναι ο πιο διεθνής προορισμός στην Ευρώπη, ίσως μόνο με Λονδίνο συγκρίνεται.
Επίσης, εννοείται εσύ θα αυτοκτονουσες εκεί. Εκεί ο κόσμος δουλεύει και αποκτάς κοινωνικό περίγυρο με την αξία σου. Ένα άχρηστο σκουπίδι σαν εσένα, θα σε είχαν όλοι χεσμένο. Μεταφορικά και κυριολεκτικά αν θα σου άρεσε.

Και έχουμε ξαναπεί, άσε να μιλήσει κανένα άτομο που δουλεύει και έχει πάει στα μέρη που συζητάμε.
Εσύ είσαι ένα παράσιτο και μόνο γνώσεις από τα σουπερμάρκετ της Ρωσίας έχεις να προσφέρεις.
Αυτοκτονα καλύτερα.

Πήγα γιά 4 μέρες και τρελλάθηκα στη βαρεμάρα :2funny:το να μένεις εκεί όλο το χρόνο είναι σα φυλακή :2funny::jerking:Όσο γιά τους ντόπιους μιά μαλακία γλώσσα σαν αραβικά μιλάνε και είναι σαν αραπάδες :2funny::headbang:
Μη γράφεις τέτοιες μαλακίες και πάρεις κανέναν στο λαιμό σου :headbang::jerking:
Δηλαδή αν έρθεις εδώ ή πας στη Μόσχα εσύ θα ξετρελαθείς εντελώς και γιά όλη σου τη ζωή μετά θα μιλάς γιά την Μόσχα και την Αγία Πετρούπολη αφού σου έκανε εντύπωση η Μάλτα :2funny:
Βέβαια γιά ένα κακομοίρη που στην Ελλάδα έμενε σε ένα ιμηυπόγειο στην Κυψέλη και δεν είχε λεφτά ούτε να πάει στα μπουρδέλα το να νοικιάζει σπίτι με μπαλκόνι είναι φοβερή επητυχία :2funny:γ'αυτό και η Μάλτα σου φένεται ότι είναι κάτι σπουδαίο :2funny::2funny::2funny:που να δεις οι Πακιστανοί τι λένε γιά τον Άγιο Παντελεήμονα στο Πακιστάν :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom