Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kavlarxis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
2.366
Κριτικές
4
Like
1.326
Πόντοι
216
Όταν είδα το ποστ του T.Lee αναρωτήθηκα τι να εννοεί ο ποιητής ? Ν.Αφρική? φρικαλέο έγκλημα και Αραβικές? μια μαλακία να κάνεις χωρίς να ξέρεις πόσο άσχημο είναι για αυτούς την γάμησες δεν συγχωρούν.
Αν υπάρχουν αξιόλογες τέτοιες χώρες ας τις γράψει να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας  :huh:
Από την άλλη αν δεν έχεις πρόσβασή σε γυναίκες εκεί τι να λέει εκτός και κάτσεις για σχετικά μικρό διάστημα για το 5.

Τύπε δεν είναι τόσο τραγικά όσο παρουσιάζονται τα πράγματα..... Βέβαια δεν θα βγείς και για περίπατο μέσα στις αγορές τους κλπ.... Γιατί είναι σα να την ψάχνεις κάπως....!!!

Όσον αφορά τις γυναίκες συμφωνώ αν δε γαμάς μαυρες την έκατσες ,αλλά μπορείς να κάνεις αποταμίευση και να ξεδίνεις με λευκές όταν είσαι Ελλάδα!!!

Το καλό που έχουν αυτές οι χώρες είναι πώς λόγω έλλειψης ενδιφερόντων όλο το χαρτί μένει στο παντελόνι!!! :hi:

 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.832
Like
1.284
Πόντοι
216
Στην Αφρική επιτρέπονται οι κρεμπιέδες ελεύθερα. Μάλλον είναι στο απλό πρόγραμμα.

:zombie: :zombie: :zombie:

 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
στην αφρικανικη ηπειρο οι χωρες που ξεχωριζουν και μπορει να ζησει ενας δυτικος είναι νουμερο ένα η τυνησια,παρομοιο κλιμα με ελλαδα καλες θαλασσες δεν είναι τοσο φανατικοι μουσουλμάνοι.νουμερο δυο αιγυπτος αν εξαιρέσουμε τη πολυκοσμια και τη χαωδης κατασταση που επικρατει εχει αναπτυχθεί οικονομικα τα τελευταια χρονια και είναι καλη χωρα για επενδύσεις νουμερο 3 λιβυη αν δεν υπαρχουν οι τζιχαντιστες νουμερο 4 ν.αφρικη αν εξαιρέσουμε την εγληματικοτητα και την οικονομικη ανισοτητα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Άσε μυστη Αφρική δουλευω..
Δεν παλεύεται για πολύ, ειδικά αν δεν γαμας μαύρες..
Σε λίγο καιρό έρχομαι για δουλειά Ευρώπη με λιγότερα λεφτά, αλλά και μόνο ότι θα γαμαω ξανθά μουνακια συνέχεια, να πάνα γαμηθουν τα έξτρα φράγκα.
και γιατι δεν πας αυτην την στιγμη που εισαι ευρωπη να γαμησεις ξανθα μουνακια? εχει η πολη μας εβελινα κλπ
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
και γιατι δεν πας αυτην την στιγμη που εισαι ευρωπη να γαμησεις ξανθα μουνακια? εχει η πολη μας εβελινα κλπ
Τόσες φορές που την έχω δει την βαρέθηκα. Τα υπόλοιπα μαγαζιά έχουν σχεδόν μόνο γυφτακια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
την βαρεθηκες? δηλαδή και την παμελα αντερσον που την εχεις δει χιλιαδες φορες βαριεσαι να την γαμησεις κοτουλα? στην γιαννιτσων ειχε κινηση πριν λιγο παμε μια τσαρκα να καταληξουμε σε κανενα Στριπ?
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
στην αφρικανικη ηπειρο οι χωρες που ξεχωριζουν και μπορει να ζησει ενας δυτικος είναι νουμερο ένα η τυνησια,παρομοιο κλιμα με ελλαδα καλες θαλασσες δεν είναι τοσο φανατικοι μουσουλμάνοι.νουμερο δυο αιγυπτος αν εξαιρέσουμε τη πολυκοσμια και τη χαωδης κατασταση που επικρατει εχει αναπτυχθεί οικονομικα τα τελευταια χρονια και είναι καλη χωρα για επενδύσεις νουμερο 3 λιβυη αν δεν υπαρχουν οι τζιχαντιστες νουμερο 4 ν.αφρικη αν εξαιρέσουμε την εγληματικοτητα και την οικονομικη ανισοτητα

nigers, sand nigers, μόνο που τους βλέπεις σου κόβεται η διάθεση να βγεις..
Παλιότερα έπαιζαν αρκετοί expats σε αυτές τις χώρες αλλά μετα την πτώση της τιμής του πετρελαίου οι επενδύσεις σταμάτησαν και οι ξένοι φευγουν
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
την βαρεθηκες? δηλαδή και την παμελα αντερσον που την εχεις δει χιλιαδες φορες βαριεσαι να την γαμησεις κοτουλα? στην γιαννιτσων ειχε κινηση πριν λιγο παμε μια τσαρκα να καταληξουμε σε κανενα Στριπ?
Ακόμα γάζες έχω..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
θα σε περιποιηθουν τα κορίτσια.

και όταν δεν ειχες γαζες άλλες δικαιολογιες εβρισκες κοτουλα
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Αυτη είναι. Από 19 χρόνων είναι εδώ..

Είμαι φευγάτος 3,5 χρόνια από Θεσσαλονίκη-Ελλάδα,αυτή δεν ξερω αν την πρόλαβα,δεν την θυμάμαι πάντως..

Σε καμιά βδομάδα που θα κατέβω,θα περάσω να την τσεκάρω.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
στην αφρικανικη ηπειρο οι χωρες που ξεχωριζουν και μπορει να ζησει ενας δυτικος είναι νουμερο ένα η τυνησια,παρομοιο κλιμα με ελλαδα καλες θαλασσες δεν είναι τοσο φανατικοι μουσουλμάνοι.νουμερο δυο αιγυπτος αν εξαιρέσουμε τη πολυκοσμια και τη χαωδης κατασταση που επικρατει εχει αναπτυχθεί οικονομικα τα τελευταια χρονια και είναι καλη χωρα για επενδύσεις νουμερο 3 λιβυη αν δεν υπαρχουν οι τζιχαντιστες νουμερο 4 ν.αφρικη αν εξαιρέσουμε την εγληματικοτητα και την οικονομικη ανισοτητα

Ναι ρε μορτη αλλα γιατι να πας αφρικη για δουλεια? Απο ποτε εχει καλους μισθους η αφρικη?!
Αν θες να πας σε ξενερωτη χωρα που βαριεσαι τη ζωη σου τραβα αραβια! Εκει πληρωνουν καλα και μπορει να σου βρουν και τσαμπα σπιτι να μεινεις!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :2on1:
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Είμαι φευγάτος 3,5 χρόνια από Θεσσαλονίκη-Ελλάδα,αυτή δεν ξερω αν την πρόλαβα,δεν την θυμάμαι πάντως..

Σε καμιά βδομάδα που θα κατέβω,θα περάσω να την τσεκάρω.

Εγώ περισσότερα αλλά την πετυχαίνω πάντα όταν ανεβαίνω σαλονικα
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Ναι ρε μορτη αλλα γιατι να πας αφρικη για δουλεια? Απο ποτε εχει καλους μισθους η αφρικη?!
Αν θες να πας σε ξενερωτη χωρα που βαριεσαι τη ζωη σου τραβα αραβια! Εκει πληρωνουν καλα και μπορει να σου βρουν και τσαμπα σπιτι να μεινεις!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :2on1:

Και Αφρική πληρώνουν καλά και παρέχουν σπίτια κλπ.. Είναι πεδίο δράσης για τους southafricans κυρίως, τους βλέπεις σε όλες τις εξειδικευμένες δουλειες
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
μας δουλευεις? τι να τα κανεις δηλαδη τα πολλα λεφτα στην ακρη αν ειναι να μην περνας καλα για να τα τρωνε στην υγεια σ οι κληρονομοι σου?

Καί ποιός σού είπε ότι θά τά φάνε οί κληρονόμοι μου;

Δέν είναι έτσι τά πράματα... τά τρώω έγώ, άλλά έπειδή μέ πληρώνουν πολλά δέν θά χρειασθεί νά δουλέψω μέχρι τά 82 άλλά θά σταματήσω πολύ πιό πρίν καί θά διατηρήσω τόν ίδιο τρόπο ζωής μέχρι νά ψοφήσω...

Όσο γιά τούς κληρονόμους μου μιά πού τό έθιξες τό θέμα, ΔΕΝ θά πάρουν φράγκο γιατί δέν είμαι ό τυπικός Έλληνας πατέρας...

Άν είναι άξιοια, άς δημιουργήσουν αύτοί, άν δέν είναι άξιοι δέν τούς άξίζει φράγκο... άπλά πράματα...

 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Ποιες χώρες εννοείς τύπε;

Έχω περάσει άπό Σαουδική (1999-2003), Κονγκό (2008-2010), Κουβέϊτ (2011), ΗΠΑ (2011-2015), Ίαπωνία (2015-2018) καί πρίν λίγες μέρες έφθασα Αίθιοπία γιά 2 χρόννια.

Κονγκό ήμουν βασιλιάς, Σαουδική καί Κουβέϊτ ήμουν πρίγκηπας, Ίαπωνία μέ σεβόντουσαν καί οί πέτρες, καί ΗΠΑ ήμουν nigger.

Κατάλαβες πώς πάει τό πράμα;
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
εχεις να κανεις καμια προταση?που και γιατι?τι δουλειες κ γιατι λεφτα μιλαμε?

Έχω περάσει άπό Σαουδική (1999-2003), Κονγκό (2008-2010), Κουβέϊτ (2011), ΗΠΑ (2011-2015), Ίαπωνία (2015-2018) καί πρίν λίγες μέρες έφθασα Αίθιοπία γιά 2 χρόννια.

Κονγκό ήμουν βασιλιάς, Σαουδική καί Κουβέϊτ ήμουν πρίγκηπας, Ίαπωνία μέ σεβόντουσαν καί οί πέτρες, καί ΗΠΑ ήμουν nigger.

Κατάλαβες πώς πάει τό πράμα;

Καπετάνιος στά άεροπλάνα είμαι καί μιλάμε γιά 5ψήφιους μηνιαίους μισθούς μέ ΟΛΑ τά έξοδα πληρωμένα έκτός άπό ΗΠΑ.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Άσε μυστη Αφρική δουλευω..
Δεν παλεύεται για πολύ, ειδικά αν δεν γαμας μαύρες..
Σε λίγο καιρό έρχομαι για δουλειά Ευρώπη με λιγότερα λεφτά, αλλά και μόνο ότι θα γαμαω ξανθά μουνακια συνέχεια, να πάνα γαμηθουν τα έξτρα φράγκα.

Πού είσαι δικέ μου; Έγώ έργάζομαι Αίθιοπία, άλλά έχω περάσει καί άπό άλλα μέρη.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.936
Like
343
Πόντοι
36
Έχω περάσει άπό Σαουδική (1999-2003), Κονγκό (2008-2010), Κουβέϊτ (2011), ΗΠΑ (2011-2015), Ίαπωνία (2015-2018) καί πρίν λίγες μέρες έφθασα Αίθιοπία γιά 2 χρόννια.

Κονγκό ήμουν βασιλιάς, Σαουδική καί Κουβέϊτ ήμουν πρίγκηπας, Ίαπωνία μέ σεβόντουσαν καί οί πέτρες, καί ΗΠΑ ήμουν nigger.

Κατάλαβες πώς πάει τό πράμα;

:thumbsup: Πολύ σημαντική παράμετρος ο σεβασμός τύπε. Και Ευρώπη το πιο πιθανό είναι ένας Έλληνας να έχει αντιμετώπιση nigger
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom