Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ένα άλλο plus είναι πως τέτοιες επιχειρήσεις διαθέτουν και έτοιμη πελατεία  :S
Εσύ το γελάς αλλά έτσι είναι  :2funny:στα Ελληνικά και στα Τουρκικά μαγαζιά στη Γερμανία τέτοιοι πηγαίνουν  :headbang:και τους  Έλληνες οι Γερμανοί τους βλέπουν σαν κ'αυτούς της φωτογραφίας  :headbang: :2funny:.
  Ο ιδιοκτήτης που το πουλάει είναι ένας ταλαιπωρος σαν τον φουκαρά το νυχτοφύλακα που απλός δουλεύοντας δεκαετίες στη Γερμανία πήγε και άνοιξε ένα σουβλατζίδικο γιατί άκουσε αυτό που όλοι λένε ότι το Ελληνικό σουβλάκι είναι το καλύτερο στον κόσμο  :jerking: :2funny:.Αυτός τώρα πήρε Γερμανική σύνταξη 800-900 Ευρώ και γυρίζει Ελλάδα να χαρεί τα τελευταία 5-6 χρόνια της ζωής του και να πεθάνει στον τόπο του  :headbang:.
  Χτες ο Ιωσήφ έπαθε αμόκ  :2funny:Εχω προσέξει ότι τον διεγήρουν οι πούτσες με χύσια  :2funny:όταν του έστειλα απλά την πούτσα μου έγραψε λιγάκι  :jerking:όταν όμως χτες με χύσια έπαθε αμόκ  :2funny:ξεσκίστηκε να κατεβαζει φωτογραφίες μου  :jerking: :2funny:.Και ο νυχτοφύλακας πρέπει να είναι ανίκανος απο της κακουχίες της Γερμανίας  :2funny:γιατί δεν εχει ουτε μια γκομενα να μας βάλει εκτος απο της μουφα φωτογραφίες και διαλογους  :2funny:
    Θυμάμαι όταν είχες βάλει φωτογραφία το BMW Z4 ή Ζ3  (αυτά τα μικρά δεν τα ξέρω καθόλου) είχανε πάθει αμόκ και σε βρίζαν κ'εσένα  :2funny: :2funny: :2funny:.Ο πιό συχαμένος είναι ο Βολταίρος  :2funny:γυρνάει με τα φθαρμένα ρουχα μακροχρόνια άνεργος και δεν μπορεί να χωνέψει πόσο κάνουν τα ακίνητα που έχω στην Ρωσσία  :2funny:σου λέει εγώ πεινάω και αυτός έχει τόσα! :headbang: :2funny:
  Κρίμα που έχω τώρα τη σκιουρίνα εδω και δεν μπορώ να  :2funny:με τους φουκαράδες  :2funny:και αυριο παω στο άλλο σπίτι.Οπότε θα σας κράξει ο ΜΑΡΤΙΝΟΣ.
 
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Ένα άλλο plus είναι πως τέτοιες επιχειρήσεις διαθέτουν και έτοιμη πελατεία  :S

Ελα οποτε θελεις να σε παω να δεις γυραδικο που αφηνει 150.000€ καθαρα τον χρονο.
Σε κωμοπολη, ουτε καν πολη.
Οποτε τον αλλον που τον νοιαζει η κονομα ,δεν νοιαζεται κ πολυ αν στο μαγαζι του μπαινουν, κομηδες κ βαρωνοι.

Ο τουρισμος που εχει  εδω κ χρονια γυρισει στο all inclusive medality, εχει φερει στην ελλαδα τον λεγομενο λετσοτουρισμο.
Τετοιους εξυπηρετεις εσυ και πρεπει να το κανεις κ καλα. Για αυτο πηγες να μαθεις κ γερμανικα. Για να εξυπηρετεις τους λετσογερμανους τουριστες καλυτερα. Εσυ το ειπες.

Για αυτο και  μενος για τους γερμανους.
Σχεση αγαπη κ μισους.

Σας εξυπηρετω φορωντας το πιο αστραφτερο μου χαμογελο ,εμαθα κ την γλωσσα σας,
αλλα κατα βαθος σας μισω γιατι ειμαι υποχρεωμενος να σας εξυπηρετω.

Μην πατε γερμανια να γινετε ανεξαρτητοι οικονομικα, ειναι χαβουζα.
Ελατε ροδο να σας γλενταω με 1.000€ τον μηνα, 12ωρα+, 30/30 δουλεια. Ψεματα λεω?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Εσύ το γελάς αλλά έτσι είναι  :2funny:στα Ελληνικά και στα Τουρκικά μαγαζιά στη Γερμανία τέτοιοι πηγαίνουν  :headbang:και τους  Έλληνες οι Γερμανοί τους βλέπουν σαν κ'αυτούς της φωτογραφίας  :headbang: :2funny:.
  Ο ιδιοκτήτης που το πουλάει είναι ένας ταλαιπωρος σαν τον φουκαρά το νυχτοφύλακα που απλός δουλεύοντας δεκαετίες στη Γερμανία πήγε και άνοιξε ένα σουβλατζίδικο γιατί άκουσε αυτό που όλοι λένε ότι το Ελληνικό σουβλάκι είναι το καλύτερο στον κόσμο  :jerking: :2funny:.Αυτός τώρα πήρε Γερμανική σύνταξη 800-900 Ευρώ και γυρίζει Ελλάδα να χαρεί τα τελευταία 5-6 χρόνια της ζωής του και να πεθάνει στον τόπο του  :headbang:.
  Χτες ο Ιωσήφ έπαθε αμόκ  :2funny:Εχω προσέξει ότι τον διεγήρουν οι πούτσες με χύσια  :2funny:όταν του έστειλα απλά την πούτσα μου έγραψε λιγάκι  :jerking:όταν όμως χτες με χύσια έπαθε αμόκ  :2funny:ξεσκίστηκε να κατεβαζει φωτογραφίες μου  :jerking: :2funny:.Και ο νυχτοφύλακας πρέπει να είναι ανίκανος απο της κακουχίες της Γερμανίας  :2funny:γιατί δεν εχει ουτε μια γκομενα να μας βάλει εκτος απο της μουφα φωτογραφίες και διαλογους  :2funny:
    Θυμάμαι όταν είχες βάλει φωτογραφία το BMW Z4 ή Ζ3  (αυτά τα μικρά δεν τα ξέρω καθόλου) είχανε πάθει αμόκ και σε βρίζαν κ'εσένα  :2funny: :2funny: :2funny:.Ο πιό συχαμένος είναι ο Βολταίρος  :2funny:γυρνάει με τα φθαρμένα ρουχα μακροχρόνια άνεργος και δεν μπορεί να χωνέψει πόσο κάνουν τα ακίνητα που έχω στην Ρωσσία  :2funny:σου λέει εγώ πεινάω και αυτός έχει τόσα! :headbang: :2funny:
  Κρίμα που έχω τώρα τη σκιουρίνα εδω και δεν μπορώ να  :2funny:με τους φουκαράδες  :2funny:και αυριο παω στο άλλο σπίτι.Οπότε θα σας κράξει ο ΜΑΡΤΙΝΟΣ.
 
Αχουτο το καημενο...

Κριμα ειναι...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μην πατε γερμανια να γινετε ανεξαρτητοι οικονομικα, ειναι χαβουζα.

Ναι για δουλειά είναι μαλακία.
Ο αδελφός του παππού μου είχε πάει το 1960.
Σε εργοστάσιο δούλεψε.
Για 5 χρόνια, εργοστάσιο πλαστικών.
Σάπισαν τα πνευμόνια του.
Γύρισε στην ελλάδα και πέθανε σε άλλα 5 χρόνια , στα 50 , κάπου το 1970.
Η χήρα του όσο ζούσε, για τα 5 χρόνια που δούλεψε εκεί , έπαιρνε 80 ευρώ το μήνα. Πέθανε το 2008 η χήρα του.
Καταπληκτική ζωή και εμπειρία.
Τα υπόλοιπα αδέλφια , άλλα 4, έφτασαν όλοι τα 90. Κανείς άλλος δεν είχε πάει μετανάστης.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Ελα οποτε θελεις να σε παω να δεις γυραδικο που αφηνει 150.000€ καθαρα τον χρονο.
Σε κωμοπολη, ουτε καν πολη.
Οποτε τον αλλον που τον νοιαζει η κονομα ,δεν νοιαζεται κ πολυ αν στο μαγαζι του μπαινουν, κομηδες κ βαρωνοι.

Ο τουρισμος που εχει  εδω κ χρονια γυρισει στο all inclusive medality, εχει φερει στην ελλαδα τον λεγομενο λετσοτουρισμο.
Τετοιους εξυπηρετεις εσυ και πρεπει να το κανεις κ καλα. Για αυτο πηγες να μαθεις κ γερμανικα. Για να εξυπηρετεις τους λετσογερμανους τουριστες καλυτερα. Εσυ το ειπες.

Για αυτο και  μενος για τους γερμανους.
Σχεση αγαπη κ μισους.

Σας εξυπηρετω φορωντας το πιο αστραφτερο μου χαμογελο ,εμαθα κ την γλωσσα σας,
αλλα κατα βαθος σας μισω γιατι ειμαι υποχρεωμενος να σας εξυπηρετω.

Μην πατε γερμανια να γινετε ανεξαρτητοι οικονομικα, ειναι χαβουζα.
Ελατε ροδο να σας γλενταω με 1.000€ τον μηνα, 12ωρα+, 30/30 δουλεια. Ψεματα λεω?

στην μυκονο δινουν και σπιτι :S

URL]]
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ναι για δουλειά είναι μαλακία.
Ο αδελφός του παππού μου είχε πάει το 1960.
Σε εργοστάσιο δούλεψε.
Για 5 χρόνια, εργοστάσιο πλαστικών.
Σάπισαν τα πνευμόνια του.
Γύρισε στην ελλάδα και πέθανε σε άλλα 5 χρόνια , στα 50 , κάπου το 1970.
Η χήρα του όσο ζούσε, για τα 5 χρόνια που δούλεψε εκεί , έπαιρνε 80 ευρώ το μήνα. Πέθανε το 2008 η χήρα του.
Καταπληκτική ζωή και εμπειρία.
Τα υπόλοιπα αδέλφια , άλλα 4, έφτασαν όλοι τα 90. Κανείς άλλος δεν είχε πάει μετανάστης.
ακριβως ιδιες ειναι οι εργασιακες συνθηκες στα εργοστασια της Γερμανιας 60 χρονια αργοτερα.
Φημιζονται οι Γερμανοι για τους μηδενικους κανονες στον εργασιακο χωρο.
εγω προτεινω να κανετε μπιζνες με Σαββιδη.
Σιγουρα λεφτα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Βέβαια στην αγγλία, είναι ακόμη χειρότερα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Οπου και παει καποιος με σκοπο να παει υπαλληλος, την ιδια μοιρα θα εχει.
Το μυστικο ειναι να παει κανεις για να κανει δικη του δουλεια, να μην εχει κανεναν πανω απ το κεφαλι του.

Ο Ωνασης πχ οταν πηγε Αργεντινη δεν ειχε στα σχεδια του να πιαστει υπαλληλος για να παιρνει 3 και 60 και να κανει τεμεναδες. Εστιψε το μυαλο του, βρηκε ιδεες, τις εκανε πραξη και εφτασε εκει που εφτασε.

Δε λεμε να γινει καποιος Ωνασης, αλλα δειχνει τη χαωδη διαφορα καποιου που παει εξω για να κανει δικες του δουλειες και καποιου παει αυτοβουλα για να γινει γιασουφακι
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Αμαζον ειναι χαλια; Για δωσε ινφο
Στις αποθήκες,απο ότι έχω ακούσει.
Πριν το lockdown εκεί που έβρισκες πάντα δουλειά ήταν η Αμαζον και τα McDonalds και τα συναφή.
Ηταν ο τρόπος να μπεις στην αγορά εργασίας μέχρι να βρεις και καλύτερο.

Τώρα δεν ξέρω.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Ναι για δουλειά είναι μαλακία.
Ο αδελφός του παππού μου είχε πάει το 1960.
Σε εργοστάσιο δούλεψε.
Για 5 χρόνια, εργοστάσιο πλαστικών.
Σάπισαν τα πνευμόνια του.
Γύρισε στην ελλάδα και πέθανε σε άλλα 5 χρόνια , στα 50 , κάπου το 1970.
Η χήρα του όσο ζούσε, για τα 5 χρόνια που δούλεψε εκεί , έπαιρνε 80 ευρώ το μήνα. Πέθανε το 2008 η χήρα του.
Καταπληκτική ζωή και εμπειρία.
Τα υπόλοιπα αδέλφια , άλλα 4, έφτασαν όλοι τα 90. Κανείς άλλος δεν είχε πάει μετανάστης.

Ο κυριος Κωστας στο ανοβερο ειναι 91 χρονων ,λογιστης κ ακομη κανει φορολογικες δηλωσεις.
Αλλος κυριος Κωστας στο dusseldorf ,λογιστης, 84 χρ ακομη δουλευει κ ειναι τετραπερατος.
Ο φιλος μου ο στεργιος 60χρ ,αμα τον δεις φαινεται 45αρης.

Τι παραδειγματα ειναι αυτα? Οπου μπλεξει ο καθενας.
Κι εγω στην ελλαδα ειχα επαγελμα μεσα στα χημικα. Οι περισσοτεροι πρωην συναδελφοι φυγαν απο καρκινο 50-55 χρ.
Ευτυχως τα παράτησα σχετικά συντομα  αυτα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Οπου και παει καποιος με σκοπο να παει υπαλληλος, την ιδια μοιρα θα εχει.
Το μυστικο ειναι να παει κανεις για να κανει δικη του δουλεια, να μην εχει κανεναν πανω απ το κεφαλι του.

Ο Ωνασης πχ οταν πηγε Αργεντινη δεν ειχε στα σχεδια του να πιαστει υπαλληλος για να παιρνει 3 και 60 και να κανει τεμεναδες. Εστιψε το μυαλο του, βρηκε ιδεες, τις εκανε πραξη και εφτασε εκει που εφτασε.

Δε λεμε να γινει καποιος Ωνασης, αλλα δειχνει τη χαωδη διαφορα καποιου που παει εξω για να κανει δικες του δουλειες και καποιου παει αυτοβουλα για να γινει γιασουφακι
Τυπε εχεις αδικο,
Εγω ειμαι φιλος της ιδιωτικης πρωτοβουλιας.

Αλλα...
Απασχολουμαι 19-20 μερες τον μηνα, με καλο μισθο κ πληρωμενες ασφαλειες, συνταξιοδοτικα κτλ. Αν σχολάω στις 9 η ωρα, τοτε στις 9:01 δεν εχω καμμια εγνοια, ενω δεν υπαρχει κανενα αγχος για το τι συμβαινει γυρω μου στην δουλεια. Στα αρχιδια μου που λενε.

Το εψαξα για κατι δικο μου. Βρηκα πως στα ιδια ωραρια θα κερδιζω τα ιδια χρηματα, με αγχος πολυ κ συνεχεια σε ενταση. Και κεφαλαιο να εχεις.
Για να βγαλω κατι παραπανω πρεπει να δουλεύω 28 μερες τον μηνα, με το αγχος κτλ.

Δεν αξιζει.

Εχει βεβαια κ εξαιρεσεις αλλα αυτος ειναι κανονας .

Να δωσω ενα παραδειγμα.
Αν πας στην γερμανικη  τραπεζα ως ελευθερος επαγγελματιας για δανειο, οι πιθανοτητες να σου εγκριθει ειναι λιγες γιατι ιδιωτης σημαινει κατηγορια υψηλου ρισκου.
Αντιθετα αν πας ως εργαζομενος, με μονιμο συμβολαιο, θεωρεισαι μονιμα αμειβομενος, χωρις ρισκα κ σκαμπανεβασματα στα εσοδα κ με συνοπτικες διδικασιες εγκρινεται το δανειο σου.


Αυτα τα ολιγα εκ πειρας
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ελα οποτε θελεις να σε παω να δεις γυραδικο που αφηνει 150.000€ καθαρα τον χρονο.
Σε κωμοπολη, ουτε καν πολη.
Οποτε τον αλλον που τον νοιαζει η κονομα ,δεν νοιαζεται κ πολυ αν στο μαγαζι του μπαινουν, κομηδες κ βαρωνοι.

Ο τουρισμος που εχει  εδω κ χρονια γυρισει στο all inclusive medality, εχει φερει στην ελλαδα τον λεγομενο λετσοτουρισμο.
Τετοιους εξυπηρετεις εσυ και πρεπει να το κανεις κ καλα. Για αυτο πηγες να μαθεις κ γερμανικα. Για να εξυπηρετεις τους λετσογερμανους τουριστες καλυτερα. Εσυ το ειπες.

Για αυτο και  μενος για τους γερμανους.
Σχεση αγαπη κ μισους.

Σας εξυπηρετω φορωντας το πιο αστραφτερο μου χαμογελο ,εμαθα κ την γλωσσα σας,
αλλα κατα βαθος σας μισω γιατι ειμαι υποχρεωμενος να σας εξυπηρετω.

Μην πατε γερμανια να γινετε ανεξαρτητοι οικονομικα, ειναι χαβουζα.
Ελατε ροδο να σας γλενταω με 1.000€ τον μηνα, 12ωρα+, 30/30 δουλεια. Ψεματα λεω?
Αστο εδω είναι όλοι αφραγκοι   :2funny:σαν κ εσένα  :2funny:.Πριν την κρίση μπορεί να έβρισκες κανα  :jerking:να πετάξει τα λεφτά του σε Ελληνικά εστιατορια στη Γερμανία   :2funny:
 
Τυπε εχεις αδικο,
Εγω ειμαι φιλος της ιδιωτικης πρωτοβουλιας.

Αλλα...
Απασχολουμαι 19-20 μερες τον μηνα, με καλο μισθο κ πληρωμενες ασφαλειες, συνταξιοδοτικα κτλ. Αν σχολάω στις 9 η ωρα, τοτε στις 9:01 δεν εχω καμμια εγνοια


Να δωσω ενα παραδειγμα.
Αν πας στην γερμανικη  τραπεζα ως ελευθερος επαγγελματιας για δανειο, οι πιθανοτητες να σου εγκριθει ειναι λιγες γιατι ιδιωτης σημαινει κατηγορια υψηλου ρισκου.
Αντιθετα αν πας ως εργαζομενος, με μονιμο συμβολαιο, θεωρεισαι μονιμα αμειβομενος, χωρις ρισκα κ σκαμπανεβασματα στα εσοδα κ με συνοπτικες διδικασιες εγκρινεται το δανειο σου.


Αυτα τα ολιγα εκ πειρας
Απασχολείσε 29-30 μερες το μηνα  :2funny:12-14 ώρες τη μέρα  :headbang:

  Πόσο μαλακας πρεπει να είναι κανείς για να πάρει δανειο  :jerking: :2funny:οποιος παιρνει δάνεια καταντάει σαν εσένα  :2funny:αν δε πάει φυλακή  :2funny:εσυ ακόμα τα δάνεια πληρώνεις που πήρες στην Ελλάδα   :2funny:και θα τα πληρώνεις για παρα πολύ ακόμα :2funny:και θελεις να πάρεις κ αλλα ? :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσε...γεια σου... :grin: :grin: :grin: :2funny:
 

Συνημμένα

  • ΑΜΕΑΑΑΑ.jpg
    ΑΜΕΑΑΑΑ.jpg
    38,9 KB · Εμφανίσεις: 32

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ελα οποτε θελεις να σε παω να δεις γυραδικο που αφηνει 150.000€ καθαρα τον χρονο.
Σε κωμοπολη, ουτε καν πολη.
Οποτε τον αλλον που τον νοιαζει η κονομα ,δεν νοιαζεται κ πολυ αν στο μαγαζι του μπαινουν, κομηδες κ βαρωνοι.

Ο τουρισμος που εχει  εδω κ χρονια γυρισει στο all inclusive medality, εχει φερει στην ελλαδα τον λεγομενο λετσοτουρισμο.
Τετοιους εξυπηρετεις εσυ και πρεπει να το κανεις κ καλα. Για αυτο πηγες να μαθεις κ γερμανικα. Για να εξυπηρετεις τους λετσογερμανους τουριστες καλυτερα. Εσυ το ειπες.

Για αυτο και  μενος για τους γερμανους.
Σχεση αγαπη κ μισους.

Σας εξυπηρετω φορωντας το πιο αστραφτερο μου χαμογελο ,εμαθα κ την γλωσσα σας,
αλλα κατα βαθος σας μισω γιατι ειμαι υποχρεωμενος να σας εξυπηρετω.

Μην πατε γερμανια να γινετε ανεξαρτητοι οικονομικα, ειναι χαβουζα.
Ελατε ροδο να σας γλενταω με 1.000€ τον μηνα, 12ωρα+, 30/30 δουλεια. Ψεματα λεω?
Το είχα ξαναπεί κάποτε στον Κμαν πως όλοι όσοι μένετε Γερμανία νομίζετε πως η οικονομία της γης αρχίζει και τελειώνει εκεί! Νιώθετε πως με το να είστε ένα γρανάζι στη Γερμανία κάνετε κάτι σπουδαίο! Όταν ήμουν Γερμανία το διαπίστωσα σε όλους τους μη Γερμανούς!
Ζώντας σε ένα σταυροδρόμι της υφηλίου και συναλασσόμενος  καθημερινα (προ κορονοιού) με Αμερικάνους, Ρώσους, Καναδούς, Αυστραλούς, Βραζιλιάνους,Μεξικάνους,Ασιατες και ανθρώπους σοβαρούς απο κάθε χώρα!Την Γερμανική (και Ολλανδική) υπεροψία την έχω γραμμένη εκεί που δεν πιάνει μελάνι!
Τα Γερμανικά μου είναι πολύ χρήσιμα για να κάνω δουλειές με αυτούς τους Γερμανούς που θα επιλέξω εγώ και εσύ ΔΕΝ έρχεσαι ποτέ σε επαφή μαζί τους! Για τους άλλους έχουν αξία για να τους βάζω στη θέση τους αν πάνε να μου τη βγούνε ως κάτι σπουδαίο και παραπάνω από αυτό που είναι!
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Το είχα ξαναπεί κάποτε στον Κμαν πως όλοι όσοι μένετε Γερμανία νομίζετε πως η οικονομία της γης αρχίζει και τελειώνει εκεί! Νιώθετε πως με το να είστε ένα γρανάζι στη Γερμανία κάνετε κάτι σπουδαίο! Όταν ήμουν Γερμανία το διαπίστωσα σε όλους τους μη Γερμανούς!
Ζώντας σε ένα σταυροδρόμι της υφηλίου και συναλασσόμενος  καθημερινα (προ κορονοιού) με Αμερικάνους, Ρώσους, Καναδούς, Αυστραλούς, Βραζιλιάνους,Μεξικάνους,Ασιατες και ανθρώπους σοβαρούς απο κάθε χώρα!Την Γερμανική (και Ολλανδική) υπεροψία την έχω γραμμένη εκεί που δεν πιάνει μελάνι!
Τα Γερμανικά μου είναι πολύ χρήσιμα για να κάνω δουλειές με αυτούς τους Γερμανούς που θα επιλέξω εγώ και εσύ ΔΕΝ έρχεσαι ποτέ σε επαφή μαζί τους! Για τους άλλους έχουν αξία για να τους βάζω στη θέση τους αν πάνε να μου τη βγούνε ως κάτι σπουδαίο και παραπάνω από αυτό που είναι!

οι ωραιες γερμανιδες βαζουν κατω τις σλαβες
να τα λεμε και αυτα :hi:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
οι ωραιες γερμανιδες βαζουν κατω τις σλαβες
να τα λεμε και αυτα :hi:
Και οι Ιταλιάνες απο Ρώμη και πάνω τις βάζουν κάτω όλες τις παραπάνω! Δεν λέει κάτι! Ότι φτιάχνει τον καθένα  :hi:

Αρκεί να υπάρχουν επιλογές! Μια γυναίκα είναι ωραία όταν δουλευει λίγο και όχι σε συνθήκες πίεσης!

Αν έχει πάει για δουλειά σε δυτική χαβούζα την στάζουν στη δουλειά και δείχνει 5 χρόνια πιο μεγάλη απο την ηλικία της, δεν έχει χρόνο να πάει να φτιάξει ατέλειες ούτε λεφτά για καλλυντικά που θα κρατήσουν το δέρμα υγιές! Oi Gastarbeiter έχουν πρόσβαση μόνο σε αυτές!
Εγώ εδώ έχω πρόσβαση στις αφεντικίνες τους!!! :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom