Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Στηνεις μια εταιρια με εδρα το Κιεβο (2000$ κοστος μαζι με τα εξοδα ενος ετους λογιστη κτλπ). Η εταιρια αυτη (εταιρια με ακινητα καλυτερα για να μπορεις μετα να παρεις δανεια, βαζεις απο την αρχη και ενα μουνετο Ουκρανη με ποσοστο 30% στην εταιρια για να μπορεις να παιξεις πιο ανετα μπαλα) θα αγορασει το ακινητο και θα το νοικιασει σε αλλη εταιρια του εξωτερικου (Ευρωπη ή Αμερικη) με συμβολαιο long term.

Εαν ειναι καλο το ακινητο σε καλη θεση και παιξεις καλη μπαλα μπορεις ανετα να υπογραψεις συμβολαιο για 5ετια με σταθερο ενοικιο 500$. Με την υπογραφη προπληρωνεσαι το πρωτο ετος και τραβας για το επομενο με δανειο απο τη τραπεζα βαζοντας υποθηκη το πρωτο και το δευτερο και προσκομιζοντας το συμβολαιο που εχεις για το πρωτο αλλα και το προσυμφωνο συμβολαιου που εχεις και για το δευτερο. Τον επομενο χρονο, πας για τα επομενα.

Ολα ειναι θεμα γνωριμιων, μουνετο εμπιστο τουμπανο να μπαινει παντου μπροστα θες, δικηγορο τσακαλι και τραπεζιτη. Τους τα χωνεις και προχωρας.

  :hi:

Δηλαδή για να καταλάβω κάτι ρε μάγκες.

Ο Σαββίδαρος, ο κίλερ μπίζνεσμαν, που καραμουζιάζει όλες τις γυναίκες, θα έδινε 30% της επιχείρησης στο μουνέτο για να δείχνει τα βυζιά της;;;;;;

(Ιδιαίτερα οι Ουκρανοί που τις έχουν για φτύσιμο τις Ουκρανίδες και τέτοια μουνέτα ούτε που να γυρίσουν να τα δουν θα εντυπωσιάζονταν και θα γίνονταν επενδυτές ή οι τραπεζίτες θα έδιναν δάνεια).
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Καλά ρε, αυτός 45 χρονών και ακόμη έχει καυλόσπυρα στο κούτελο;

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1254784;image[/img[/URL]]

Τζάμπα οι κρέμες, το χύσι του Πίτσι έκανε καλλίτερη δουλειά.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
  Πόσο μαλακας πρεπει να είναι κανείς για να πάρει δανειο  :jerking: :2funny:οποιος παιρνει δάνεια καταντάει σαν εσένα  :2funny:αν δε πάει φυλακή  :2funny:εσυ ακόμα τα δάνεια πληρώνεις που πήρες στην Ελλάδα   :2funny:και θα τα πληρώνεις για παρα πολύ ακόμα :2funny:και θελεις να πάρεις κ αλλα ? :2funny:


Πες τα ρε μήτσο, τι να το κάνεις το δάνειο αφού υπάρχει το χέσιμο.  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Είναι συλλεκτικό τεμάχιο ο Μήτσος  :2funny:

Μετά τις φωτογραφίες πάντως κάθεται φρόνιμα, κόπηκε το ποίημα για διαμερίσματα, μεγάλη ζωή κλπ.

Μην τον τραμπουκιζετε πολύ όμως, θέλει στοργή ο Μητσακος  :zfuck:

 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Καλά ρε, αυτός 45 χρονών και ακόμη έχει καυλόσπυρα στο κούτελο;

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1254784;image[/img[/URL]]

Τζάμπα οι κρέμες, το χύσι του Πίτσι έκανε καλλίτερη δουλειά.
[/quote]

Από το γλύψιμο τα έβγαλε... :S
 

Συνημμένα

  • τον-γλεντανε.jpg
    τον-γλεντανε.jpg
    116,2 KB · Εμφανίσεις: 23
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Είναι συλλεκτικό τεμάχιο ο Μήτσος  :2funny:

Μετά τις φωτογραφίες πάντως κάθεται φρόνιμα, κόπηκε το ποίημα για διαμερίσματα, μεγάλη ζωή κλπ.

Μην τον τραμπουκιζετε πολύ όμως, θέλει στοργή ο Μητσακος  :zfuck:

Δε θέλω να ακούω μαλακίες :tickedoff:
Γκόμενα Ρωσίδα ξανθιά μουνάρα,την καλεί ο Μητσάρας στο διαμέρισμα πολυτελείας,μπαίνει μέσα και ρωτάει "Μήτσε που είναι το μπάνιο να πα να ρίξω ένα χέσιμο;"
Πάει και βλέπει αυτό....
Είναι δυνατόν να μην του κάτσει :think:
Καθρέπτες παντού πρώτα από όλα... :S
Τελικά κάνει μεταβολή από το μπάνιο και χέζει τον Μητσάρα. :grin:
 

Συνημμένα

  • ρημαδι.jpg
    ρημαδι.jpg
    156,4 KB · Εμφανίσεις: 17
  • κουφωματα....jpg
    κουφωματα....jpg
    225 KB · Εμφανίσεις: 16

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Γίγαντας ο Μήτσος  :2funny:

Κολοσσός του real estate.

Έκοβε το μάτι του 20 χρόνια πριν, όχι σαν κάτι χαπατα του εξωτερικού.

Είχε προβλέψει ο Μητσακος ότι εν ετει 2020 αυτό το διαμέρισμα θα ήταν αμύθητης αξίας.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Δε θέλω να ακούω μαλακίες
Πάει και βλέπει αυτό....
Είναι δυνατόν να μην του κάτσει
Ευτυχως που στο π.ανατολικο μπλοκ και γενικα με τις ξενες Δεν ισχυει οτι  με τις ξυνιορες ελλεινιδες που πρεπει να περασεις απο ακτινες Χ, για να πηδηξεις
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
8
Like
1.785
Πόντοι
216
Οπου και παει καποιος με σκοπο να παει υπαλληλος, την ιδια μοιρα θα εχει.
Το μυστικο ειναι να παει κανεις για να κανει δικη του δουλεια, να μην εχει κανεναν πανω απ το κεφαλι του.

Ο Ωνασης πχ οταν πηγε Αργεντινη δεν ειχε στα σχεδια του να πιαστει υπαλληλος για να παιρνει 3 και 60 και να κανει τεμεναδες. Εστιψε το μυαλο του, βρηκε ιδεες, τις εκανε πραξη και εφτασε εκει που εφτασε.

Δε λεμε να γινει καποιος Ωνασης, αλλα δειχνει τη χαωδη διαφορα καποιου που παει εξω για να κανει δικες του δουλειες και καποιου παει αυτοβουλα για να γινει γιασουφακι

Τυπε κατι μου λεει ποτε δεν θα γινεις ωνασης και το μονο που θα κανεις ειναι να διαβαζεις βιογραφιες για τους πλουσιους επιχειρηματιες. :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Είναι συλλεκτικό τεμάχιο ο Μήτσος  :2funny:

Μετά τις φωτογραφίες πάντως κάθεται φρόνιμα, κόπηκε το ποίημα για διαμερίσματα, μεγάλη ζωή κλπ.

Μην τον τραμπουκιζετε πολύ όμως, θέλει στοργή ο Μητσακος  :zfuck:
Εγω σας απέδειξα πόσο κάνουν τα διαμερίσματα μου.Το αν ζω μεγάλη ζωή το έχουν γράψει όσοι ήρθαν και με βρήκαν εδω.
 Οι Έλληνες της Γερμανίας και της Αγγλίας αν πας εκεί σε αποφεύγουν για να μη δεις τα χάλια τους :2funny:
  Οποια γκομενα ήρθε στο διαμέρισμα μου δεν είχε πρόβλημα και ξανάρθε.
  Η γκομενα βλεπει με το που φτανουμε ότι το διαμέρισμα που έρχεται κάνει πάνω από 6.000.000 ρουβλια (780.000 ευρω) και αμέσως βλέπει ότι είναι δικο μου.Τωρα τι έπιπλα έχει στα τέτοια της.Αν όμως νοικιάζεις διαμερισμα παιρνεις τ αρχηδια μου :2funny:σου λέει καλά δεν εχεις να αγωρασεις διαμερισμα και νοικιάζεις? :headbang:
  Και μην ακούσω τη μαλακια θα τους πω ότι το νοικιασμένο διαμερισμα ειναι δικο μου  :jerking: :2funny:γιατι τωρα πια ειναι πανέξυπνες και αμέσως καταλαβαινουν αν το διαμερισμα ειναι νοικιασμενο ή δικο σου!
  Αυτά εσείς δεν μπορείτε να τα καταλάβετε, μόνο όσοι έρχονται εδώ και βλέπουν την περιφρόνηση από της γκομενες το καταλαβαίνουν  :2funny:
  Είχε πει κ ο Τάσος για έναν στο Κισινιωφ που οταν του είπαν ότι κανει 1.000 ευρω το τετραγωνικο δεν το πιστευε  :2funny:
 
  Σχετικά με τον Ιωσήφ επειδή δεν έχει πια κάβλες όλο για κάβλες και πούτσες μιλαει  :2funny:χτες μόλις του έβαλα την πούτσα μου με τα χύσια μου επαθε αμόκ  :2funny:και γέμισε ολα τα Thread με φωτογραφίες μου
 Αυτο ειναι το Λίνκ που μου εστειλε σήμερα  :2funny:    

Δε μπορεί να γαμίσει πια και το έχει απωθημένο  :2funny:
 

Συνημμένα

  • 20200709_221214.jpg
    20200709_221214.jpg
    282,1 KB · Εμφανίσεις: 30

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Καλά ρε, αυτός 45 χρονών και ακόμη έχει καυλόσπυρα στο κούτελο;

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1254784;image[/img[/URL]]

Τζάμπα οι κρέμες, το χύσι του Πίτσι έκανε καλλίτερη δουλειά.
[/quote] Αυτό πάει να πει ότι έχει νεανικές ορμόνες μέσα του ακόμα, είναι 47 και μοιάζει με 35, όχι σαν εσάς 40αρηδες με γκρίζα μαλλιά, ριτιδες, και μιζέρια στο βλέμμα  :2funny: και μοιάζετε με 55 από την σκληρή εργασία ή όποια δεν σας έχει αποφέρει τίποτα σπουδαίο όλα τα χρόνια  :jerking: ούτε αποταμίευση, ουτε σπίτι πήρατε, ούτε αμάξι, ούτε ασφάλεια για τα γηρατειά έχετε κάνει, εσύ θα ζητιανεύει στο Ελ μπάσα, το πολύ πολύ να σε βάζουν να πλένεις πιάτα να σου δίνουν τίποτα να τρως  :) :2funny: οι άλλοι τι θα κάνουν? Του αλλουνού το σπίτι θα του το φάει η πρώην, ο κμαν θα επιστρέψει στο χωριό όταν γεράσει με καμία πρώην μπαροβια  :2funny: είστε για κλάματα εδώ μέσα, και ειδικά ο φύλακας  :2funny: κερατάς, δαρμένος, παρατημένος, ξενιτεμένος, φτωχός, μιζερος, αγαμητος, όλα τα κακά πάνω του  :2funny: υγ Δημήτρη σου έστειλα μυνημα με το αν μπορεί η σκιουρινα να κατουρησει τον κμαν, κόλλησε το ίντερνετ και δεν ξέρω αν το πήρες το πμ :2funny: βλέπετε στέλνω στον κλώνο μου  :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
  Η γκομενα βλεπει με το που φτανουμε ότι το διαμέρισμα που έρχεται κάνει πάνω από 6.000.000 ρουβλια (780.000 ευρω) και αμέσως βλέπει ότι είναι δικο μου.


Μήτσο, το ανέκδοτο με τους κυνηγούς και τους ψαράδες το ξέρεις;
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Μόλις έλαβα πμ από τον κλώνο μου και μου είπε δύσκολο αυτό, γιατί η σκιουρινα θεωρηθεί τον κμαν κακομοίρη  :2funny: με κάποια λεφτά μπορεί ίσως
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
, και ειδικά ο φύλακας  :2funny: κερατάς, δαρμένος, παρατημένος, ξενιτεμένος, φτωχός, μιζερος, αγαμητος, όλα τα κακά πάνω του  :

:2funny: :2funny: :2funny:

Μαρκελοδημητρακη29
Στον υπνο σου με βλεπεις.

Εισαι κριμα....
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
  Η γκομενα βλεπει με το που φτανουμε ότι το διαμέρισμα που έρχεται κάνει πάνω από 6.000.000 ρουβλια (780.000 ευρω) και αμέσως βλέπει ότι είναι δικο μου.Τωρα τι έπιπλα έχει στα τέτοια της.

:2funny: :2funny: :2funny:
Άκου 780.000 ευρώ,έχεις πάθει τρέμουλο από την πολύ μαλακία και προσθέτεις μηδενικά.

Μήτσε το θέμα δεν είναι πόσο κάνει το κοτέτσι που μένεις,το θέμα είναι η ποιότητα ζωής που έχεις.Εσύ μένεις σε συνθήκες που ζούνε οι Πακιστανοί στα υπόγεια.

Σπίτι Ρώσου

Σπίτι Κουραδομήτσου

YΓ.Οι γκόμενες του Μητσου δουλεύουν στις μεταβιβάσεις στην εφορία :2funny:
 

Συνημμένα

  • 5f11d62f-17c5-4f5c-8a74-592ae36121e8-0.jpg
    5f11d62f-17c5-4f5c-8a74-592ae36121e8-0.jpg
    142,7 KB · Εμφανίσεις: 21
  • 71a76d83-18ca-48a8-8a22-09d06f86308d-0.jpg
    71a76d83-18ca-48a8-8a22-09d06f86308d-0.jpg
    112,6 KB · Εμφανίσεις: 24
  • c90c69fb-80e5-467b-82f4-25221f3569e4-0.jpg
    c90c69fb-80e5-467b-82f4-25221f3569e4-0.jpg
    88,7 KB · Εμφανίσεις: 20
  • ρημαδιο.jpg
    ρημαδιο.jpg
    215 KB · Εμφανίσεις: 15
  • ερειπιο-Μητσου.jpg
    ερειπιο-Μητσου.jpg
    143,2 KB · Εμφανίσεις: 24
  • κουζινα.jpg
    κουζινα.jpg
    68,5 KB · Εμφανίσεις: 37

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Αστο εδω είναι όλοι αφραγκοι   :2funny:σαν κ εσένα  :2funny:.Πριν την κρίση μπορεί να έβρισκες κανα  :jerking:να πετάξει τα λεφτά του σε Ελληνικά εστιατορια στη Γερμανία   :2funny:
  Απασχολείσε 29-30 μερες το μηνα  :2funny:12-14 ώρες τη μέρα  :headbang:

  Πόσο μαλακας πρεπει να είναι κανείς για να πάρει δανειο  :jerking: :2funny:οποιος παιρνει δάνεια καταντάει σαν εσένα  :2funny:αν δε πάει φυλακή  :2funny:εσυ ακόμα τα δάνεια πληρώνεις που πήρες στην Ελλάδα   :2funny:και θα τα πληρώνεις για παρα πολύ ακόμα :2funny:και θελεις να πάρεις κ αλλα ? :2funny:

Ψευταρακη οταν μιλαμε σοβαρα μην πεταγεσαι.

Παντα υπαρχει χρονος και για σενα.
Κριμα εισαι αλλα τα ζηταει ο πισινος σου
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
:2funny: :2funny: :2funny:

Μαρκελοδημητρακη29
Στον υπνο σου με βλεπεις.

Εισαι κριμα....
Στον ύπνο του ο Δημήτρης βλέπει γκόμενές, εσύ βλέπεις εφιάλτες ότι η τράπεζα σου παίρνει το σπίτι, και η πρώην σε κυνηγά για διατροφή  :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Το είχα ξαναπεί κάποτε στον Κμαν πως όλοι όσοι μένετε Γερμανία νομίζετε πως η οικονομία της γης αρχίζει και τελειώνει εκεί! Νιώθετε πως με το να είστε ένα γρανάζι στη Γερμανία κάνετε κάτι σπουδαίο! Όταν ήμουν Γερμανία το διαπίστωσα σε όλους τους μη Γερμανούς!
Ζώντας σε ένα σταυροδρόμι της υφηλίου και συναλασσόμενος  καθημερινα (προ κορονοιού) με Αμερικάνους, Ρώσους, Καναδούς, Αυστραλούς, Βραζιλιάνους,Μεξικάνους,Ασιατες και ανθρώπους σοβαρούς απο κάθε χώρα!Την Γερμανική (και Ολλανδική) υπεροψία την έχω γραμμένη εκεί που δεν πιάνει μελάνι!
Τα Γερμανικά μου είναι πολύ χρήσιμα για να κάνω δουλειές με αυτούς τους Γερμανούς που θα επιλέξω εγώ και εσύ ΔΕΝ έρχεσαι ποτέ σε επαφή μαζί τους! Για τους άλλους έχουν αξία για να τους βάζω στη θέση τους αν πάνε να μου τη βγούνε ως κάτι σπουδαίο και παραπάνω από αυτό που είναι!

Ακριβως τα λογια μου....
Συναλασεσαι με γερμανους.
Αναγκαστηκες να μαθεις την γλωσσα τους
Τους μισεις
Σχεση εργοδοτη-εργαζομενου. Αυτοι σε πληρωνουν, αυτοι αποφασιζουν, αυτοι διαταζουν. Εσυ τους μισεις αλλα δεν μπορεις κι αλλιως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom