Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
   έβαλα το μπάνιο από το σαλόν που πήγα γιά πλάκα λέγοντας ότι είναι το δικό μου


Δημητρέλο29-Μαρκελάκη29 πολλή παρέα με το τραλαλάκη κάνεις τελευταία, λες,ξελες και μετά ξαναξελες μόλις φάς φατούρο και πισσα με πούπουλα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Σας βάζει διαμέρισμα, αμάξι, διαμερίσματα, ρούχα, γκόμενές, μετρητά και τον λέτε κακομοίρη,εσεις που φύγατε στην μαύρη ξενιτιά για ένα κομμάτι ψωμί τι είστε?  :2funny:ΥΓ Δημητράκη βρήκα το ετερώ ημιση του τραπουσταρα, τον μπαρόκ  :2funny: Πιστεύω θα κάνανε φοβερό ζευγάρι  :2funny:


Καλά τα λες Δημητρέλο29-Μαρκελάκη29, οτι πεις έχεις άφεση αμαρτιών, το χτύπημα από το τρένο άφησε το κουσούρι.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.975
Πόντοι
2.356
   Λιγάκι χοντρούλα αλλά καλή,πολύ δυνατό τσιμπούκι,μου είπε ότι πήγε και σε σχολή τσιμπουκιού  :)της έκανα φοβερή εντύπωση.
   Το μόνο κακό σε αυτό το σαλόν είναι το ασανσέρ  :2funny:ο Σινοχάρας ή ο Αλλαντάλον δε χωράνε να μπούνε  :2funny:
    Είναι λίγο ακριβότερο αυτό το σαλόν με τη VIP κάρτα 3.500 χωρίς την κάρτα 4.000 την ώρα αλλά πολύ καλύτερος ο χώρος από το άλλο με 2.500 που πηγαίνω και είχες πάει κ' εσύ.
   Στο άλλο το LADY S δεν μ'αρέσει που έχει περισσότερο κόσμο και σου λέει να γραφτείς σε μία ή να έρθεις και όποιες είναι ελεύθερες βγαίνουν να της δεις.Ενώ στο PRIDE της είπα να μου κρατίσει 2 γιά να διαλέξω,αυτή που  :knockinb:και αυτή εδώ,προτίμησα αυτή με τα βυζιά,γιατί τώρα (τυχαίο είναι) οι γκόμενες που έχω δεν έχουν μεγάλα βυζιά  :2funny:.
   Πάντος και γκόμενες να έχει κάποιος καλό είναι να πηγαινει σαλόν μιά φορά τη βδομάδα γιά αλλαγή.
   Όπως λες ρίχνεις 2 πηδηματάκια στη μία ώρα  και μετά πας την βόλτα σου.
Μια χαρα ειναι.
μου προσφερανε και καφε ενδιαμεσα  :grin: 3500 ρουβλια τοτε + 500 που ειχα δωσει στον ταριφα ,απο ενα αλλο περασα αλλα δεν ψωνισα γιατι δεν μου πολυαρεσαν ,πεντε ειχαν βγει για σαλοναρισμα
Ορεξη να εχεις ... οι τιμες ειναι πολυ καλες(φθηνοτερα απο Κιεβο),πεντακαθαρα τα δωματια και υπαρχει αφθονια.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μια χαρα ειναι.
μου προσφερανε και καφε ενδιαμεσα  :grin: 3500 ρουβλια τοτε + 500 που ειχα δωσει στον ταριφα ,απο ενα αλλο περασα αλλα δεν ψωνισα γιατι δεν μου πολυαρεσαν ,πεντε ειχαν βγει για σαλοναρισμα
Ορεξη να εχεις ... οι τιμες ειναι πολυ καλες(φθηνοτερα απο Κιεβο),πεντακαθαρα τα δωματια και υπαρχει αφθονια.
Σε σχέση με Ελλάδα σίγουρα είναι εξωπραγματικά!αλλά το PRIDE είναι ακόμα καλύτερο,εκτός από το ασανσέρ  :2funny:.
  Αν πηγαίναμε μαζί εκεί που πήγες θα ήταν γιά σένα 3.000 ρούβλια αν λέγαμε ότι είσαι από το amurspb,θα λέγαμε ένα φανταστικό νικ  :2funny:και ότι διαβάζεις το σά'ι'τ και δεν γράφεις,αν ρωτάγαν ποιός είσαι από το σά'ι'τ :2funny:.
  Το PRIDE είναι πιό άνετα τα δωμάτια,το Lady S είναι πιό παλιό μέσα το διαμέρισμα.Εσένα έτυχε και σου έδειξαν 5 γκόμενες.Αν π.χ. τους πω στο LADA S δείξτε μου αυτές της τρεις θα μου πούνε όχι,διάλεξε μία,ενώ στο PRIDE της κρατάνε και μου της δείχνουν όποιες τους πω.Βεβαια στο PRIDE δίνω 3.500 την ώρα (χωρίς κάρτα 4.000) ενώ στο Lady S 2.500 οπότε τους τα συγχωρώ όλα αυτά  :2funny:.
  Εσένα με τα 500 ρούβλια ο ταξιτζής σου έφερε και τον σκύλο που γάμησε? :2funny:ή σκύλο βρήκες μόνος σου? :2funny:
Το ινδαλμα σου φουκαρα (αυτος το λεει) το εχω ξεκατινιασει στο θρεντ του.
Τωρα λεει τα ιδια υστερικα παλι.

Σ'ευχαριστώ που μου ανοιξες τα ματια
Τι να κλάσεις βρε χρεωκοπημένε  :2funny:που δεν έχεις φράγκο  :2funny:που έχεις κοινόχρηστη τουαλέτα  :2funny:.
  Εσένα αν δεν πληρώσεις η τράπεζα θα στο πάρει το σπίτι ενώ του Κοντομηνά και του Μυτηλιναίου σύντομα θα τους σβίσουν τα χρέη  :2funny:
  Εσείς οι φουκαράδες ενώ είστε γιά κλάματα έχετε την τάση να συγκρίνεστε με μεγιστάνες  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
602
Like
451
Πόντοι
26
Δημητρακη στην ρωσια δεν δινουνε ευκολα δανεια?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δημητρέλο29-Μαρκελάκη29 πολλή παρέα με το τραλαλάκη κάνεις τελευταία, λες,ξελες και μετά ξαναξελες μόλις φάς φατούρο και πισσα με πούπουλα.

Κοίτα, εδώ μιλάνε μόνο όσοι έχουν σπίτια που υπάρχουν στα χαρτιά.
Όσοι μένουν σε σπίτια με πισίνες που φαίνονται οικόπεδα, αλλού .
Ανοίχτε θέμα για τους κατσαπλιάδες.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
:hi: δημητρακη αποφασισαμε εδώ στο θρεντ ότι εσυ και ο κμαν ειστε τα καλυτερα παιδια. Οποτε μια συναντηση εσου του κμαν και εμου σε μια ακριβη ταβερνα στην Αθηνα να φαμε να πιουμε να γελασουμε να τα πουμε και μετα να πληρωσεις εσυ και ο κμαν τον λογοριασμο θα ηταν ότι καλυτερο για να γινεται φιλαρακια :hi:
Ο Δημητράκης κάποτε καλούσε τον Σινοχάρα να τον κεράσει καλαμάκι σουβλάκι στην αχαρνών αν θυμαμαι καλά!

Τώρα έχει κονέ με τον ΣΚΡΟΥΤΖ και θα σας φέρει ότι τυρόπιτα περισσέψει! Θα ζήσετε μεγάλες στιγμές! :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:  Αν υποστηρίζετε όμως τους ... μίζερους του Ελ Μπάσσα θα μείνετε μόνο με μερικές τζούρες απο τον κοινό αργυλέ του 1,5Ε!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητρακη στην ρωσια δεν δινουνε ευκολα δανεια?
Εύκολα δίνουν,βέβαια εννοείται ότι πρέπει να είσαι κάτοικος της πόλης και να έχεις δικό σου διαμέρισμα γιά να μπορούν να σου το πάρουν αν δεν πληρώσεις το δάνειο  :2funny:.Συνέχεια μου έρχονται SMS γιά να μου δώσουν δάνεια  :jerking: :2funny:.Δεν έχω πάρει ποτέ στη ζωή μου δάνειο από τράπεζα.Μόνο το ένα διαμέρισμα που πήρα το 1997 η εταιρία μου έκανε κάποιες δώσεις.Θυμάμαι είχα δώσει 19.500 $ και μετά έδινα 2.200 (περίπου) έξι δώσεις (συνολική τιμή 32.369$ βέβαια τότε το $ είχε άλλη αξία από τώρα).
  Πιστωτικές κάρτες έχω και σας της έχω βάλει  :2funny:όταν ο Βολταίρος έγραψε ότι δεν έχω πιστωτικές  :jerking: :2funny:.Λες και να έχεις πιστωτικές κάρτες είναι ένδειξη πλούτου  :jerking: :2funny:.
 
Ο Δημητράκης κάποτε καλούσε τον Σινοχάρα να τον κεράσει καλαμάκι σουβλάκι στην αχαρνών αν θυμαμαι καλά!

Τώρα έχει κονέ με τον ΣΚΡΟΥΤΖ και θα σας φέρει ότι τυρόπιτα περισσέψει! Θα ζήσετε μεγάλες στιγμές! :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:  Αν υποστηρίζετε όμως τους ... μίζερους του Ελ Μπάσσα θα μείνετε μόνο με μερικές τζούρες απο τον κοινό αργυλέ του 1,5Ε!  :2funny: :2funny: :2funny:
Ο ΣΚΡΟΥΤΖ τους έφτυσε  και έχει δίκιο:2funny:γιατί άκουσα ότι έλεγαν πράγματα πίσω από την πλάτη του!Τους τα'ι'ζε κάθε μέρα και αυτοί από πίσω του έλεγαν  :jerking:.Οπότε τώρα δεν έχουνε να φάνε  :2funny:κοπήκαν οι τυρόπιτες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
    Λες να καταντίσουν σαν τον γκαστερμπά'ι'τερ και τον Βλάκμαν?να πάνε κ'αυτοί στη Γερμανία γιά δουλειά :headbang: :2funny:
    Ο φίλος μου που μένει έξω από το Λονδίνο στα 4 τετραγωνικά μου έλεγε ότι η Αγγλία δεν είναι γιά μαλθακούς,Αγγλία επιβιώνεις μόνο με σκληρή δουλειά  :headbang:.Γερμανία είναι ακόμα χειρότερα σε φτύνουν κιόλας οι Γερμανοί  :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Κοίτα, εδώ μιλάνε μόνο όσοι έχουν σπίτια που υπάρχουν στα χαρτιά.
Όσοι μένουν σε σπίτια με πισίνες που φαίνονται οικόπεδα, αλλού .
Ανοίχτε θέμα για τους κατσαπλιάδες.


Λακη, θελεις να σου κανονισω αδεια για πισινα στο 10% της τιμης; Αρκει βεβαια ο μπαμπας και ο αδερφος να αφησαν κανενα τετραγωνικο ακαλυπτο και να μην τα μπουκωσαν ολα ημιυπαιθριους.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
  Πιστωτικές κάρτες έχω και σας της έχω βάλει  :2funny:όταν ο Βολταίρος έγραψε ότι δεν έχω πιστωτικές  :jerking: :2funny:.Λες και να έχεις πιστωτικές κάρτες είναι ένδειξη πλούτου  :jerking: :2funny:.
 

Ο τραμουντάνας, του λέγαμε να βάλει φωτό λεφτά και δεν έβαλε ούτε ένα 20λιρο !!!!
Έβαλε πιστωτικές και νόμιζε ότι ... μας φάνηκε τύπος
που είχε τον ωνάση να του πλένει το αμάξι
και το νιάρχο να του κουρεύει το γκαζόν !!!!!
 

Operator

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2020
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Kαι στο εξωτερικό έχουν δυσκολέψει τα πράγματα πολύ. Δεν είναι όπως παλιά.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οποιος μενει δυτικη ευρωπη δε κουβαλαει λεφτα.

Αυτη τη στιγμη το πορτοφολι μου ειναι τελειως αδειο. Ισως εχω λιγα κερματα

Τη Δευτερα σταματησα κοντα στο αμστερνταμ σε ενα βενζιναδικο και πληρωσα τα 70 σεντσ για κατουρημα με πιστωτικη. Ποιος ο λογος να κουβαλαω χρημα?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Οποιος μενει δυτικη ευρωπη δε κουβαλαει λεφτα.

Αυτη τη στιγμη το πορτοφολι μου ειναι τελειως αδειο. Ισως εχω λιγα κερματα

Τη Δευτερα σταματησα κοντα στο αμστερνταμ σε ενα βενζιναδικο και πληρωσα τα 70 σεντσ για κατουρημα με πιστωτικη. Ποιος ο λογος να κουβαλαω χρημα?

Εκτός από Ελβετία,οι τύποι κυκλοφορούν με 1000φράγκα!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Οποιος μενει δυτικη ευρωπη δε κουβαλαει λεφτα.

Αυτη τη στιγμη το πορτοφολι μου ειναι τελειως αδειο. Ισως εχω λιγα κερματα

Τη Δευτερα σταματησα κοντα στο αμστερνταμ σε ενα βενζιναδικο και πληρωσα τα 70 σεντσ για κατουρημα με πιστωτικη. Ποιος ο λογος να κουβαλαω χρημα?
Που μενεις προβατε?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Αυτος θα ειναι ο μονιμος εφιαλτης καποιου που θελει να δοκιμασει μεταναστευση στις ηπα
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1593023763609.jpg
    FB_IMG_1593023763609.jpg
    59 KB · Εμφανίσεις: 21
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
397
Like
280
Πόντοι
21
Εύκολα δίνουν,βέβαια εννοείται ότι πρέπει να είσαι κάτοικος της πόλης και να έχεις δικό σου διαμέρισμα γιά να μπορούν να σου το πάρουν αν δεν πληρώσεις το δάνειο  :2funny:.Συνέχεια μου έρχονται SMS γιά να μου δώσουν δάνεια  :jerking: :2funny:.Δεν έχω πάρει ποτέ στη ζωή μου δάνειο από τράπεζα.Μόνο το ένα διαμέρισμα που πήρα το 1997 η εταιρία μου έκανε κάποιες δώσεις.Θυμάμαι είχα δώσει 19.500 $ και μετά έδινα 2.200 (περίπου) έξι δώσεις (συνολική τιμή 32.369$ βέβαια τότε το $ είχε άλλη αξία από τώρα).
  Πιστωτικές κάρτες έχω και σας της έχω βάλει  :2funny:όταν ο Βολταίρος έγραψε ότι δεν έχω πιστωτικές  :jerking: :2funny:.Λες και να έχεις πιστωτικές κάρτες είναι ένδειξη πλούτου  :jerking: :2funny:.
  Ο ΣΚΡΟΥΤΖ τους έφτυσε  και έχει δίκιο:2funny:γιατί άκουσα ότι έλεγαν πράγματα πίσω από την πλάτη του!Τους τα'ι'ζε κάθε μέρα και αυτοί από πίσω του έλεγαν  :jerking:.Οπότε τώρα δεν έχουνε να φάνε  :2funny:κοπήκαν οι τυρόπιτες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
   Λες να καταντίσουν σαν τον γκαστερμπά'ι'τερ και τον Βλάκμαν?να πάνε κ'αυτοί στη Γερμανία γιά δουλειά :headbang: :2funny:
   Ο φίλος μου που μένει έξω από το Λονδίνο στα 4 τετραγωνικά μου έλεγε ότι η Αγγλία δεν είναι γιά μαλθακούς,Αγγλία επιβιώνεις μόνο με σκληρή δουλειά  :headbang:.Γερμανία είναι ακόμα χειρότερα σε φτύνουν κιόλας οι Γερμανοί  :2funny:

Kαλητερα να σε φτυνουν παρα να σε χεζουνε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom