Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Και μιλάς για ΚΑΝΑΔΑ !!!!!!!
Μισό αιώνα μπροστά από τη χώρα που χορεύει καπετανάκη, πότε βούδα πότε κούδα
και τους αλήτες τους αλήτες που γυρνάς !!!!

Αααααα και ικαριώτικο !!!!!!!!


Τι ειναι αυτα που βαζεις ρε Λακη;

  :vomit:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στη περιπτωση που γαμησει ο φιλος σου, η γκομενα θα του κανει το πιο ξενερωτο γαμησι της ζωης της Λακη και θα σπαρταραει απο καυλα για αλλον τυπο που δεν την εχει κερασει ουτε καφε και τη γαμει απο ολες τις τρυπες σε καθε πιθανο σημειο.

Τύπε ... μην τον υποτιμάς !
Κάνουμε παρέα γιατί τον βρίσκω ενδιαφέροντα τύπο !
Ο τύπος έχει ενήλικη κόρη και γαμάει πιπέτες μικρότερες από την κόρη του !

Είναι σκληρός χύστης !
Αν και διαφέρουμε πολύ , γιατί αυτός δεν γαμάει πουτάνες.
Την πέφτει σε καμιά 10ρια την ημέρα.
Κάθε μέρα.
Όλη του τη ζωή.

Έχει και κάμποσα ... εξώγαμα !
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Τύπε ... μην τον υποτιμάς !
Κάνουμε παρέα γιατί τον βρίσκω ενδιαφέροντα τύπο !
Ο τύπος έχει ενήλικη κόρη και γαμάει πιπέτες μικρότερες από την κόρη του !

Είναι σκληρός χύστης !
Αν και διαφέρουμε πολύ , γιατί αυτός δεν γαμάει πουτάνες.
Την πέφτει σε καμιά 10ρια την ημέρα.
Κάθε μέρα.
Όλη του τη ζωή.

Έχει και κάμποσα ... εξώγαμα !

Θες να παρεις τον φορτωμενο φιλο σου να παμε να πιουμε καφε; Θελω να τον δω ζωντανα, να δω τη τεχνικη του.

Εισαι;
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ρε τύπε ... δεν είχες περάσει ποτέ από ελληνικά χαμαιτυπεία ;;;;;
Γιατί λέω ότι είναι χώρα χαβούζα ;;;;;

Λακη εχω αλλεργια σε τετοιες παπαριες.

Εαν καταλαθος παιξει τετοια μουσικη στο χ σημειο που θα εχω παει, εχω φυγει επιτοπου.

Ειδικα με αυτους που ακουν αυτη τη μουσικη, ουτε καλημερα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αυτος θα ειναι ο μονιμος εφιαλτης καποιου που θελει να δοκιμασει μεταναστευση στις ηπα
Για να μην γράφεις ηλιθιότητες  :jerking: :2funny:Οι Η.Π.Α για μετανάστευση είναι πολύ καλύτερες.Εκει έχεις δικαιώματα δε σε έχουν σα σκουπίδι όπως στη Γερμανία.Στις Η.Π.Α όταν λες Ελλάδα σε κοιτάνε με συμπάθεια ενώ Γερμανία σε  κοιτάνε σα σκουπίδι :vomit:.
  Και το επίπεδο ζωής τους είναι 1.000 φορές καλύτερο από της Γερμανίας.
 Όσο για το αλλοδαπών και να σε πιάσουν τους καταγγελεις στο Δήμο της Νέας Υόρκης και έρχεται δικηγόρος και σε βγάζουν,άσε που δεν άκουσα να έπιασαν και να απελασαν κανέναν χωρίς λόγω.Πρέπει να κανείς πολύ χοντρή μαλάκια για να φας απέλαση.
  Αν καταφέρεις και μπεις μπορείς στην πράξη να μείνεις για πάντα κάθε 15 περίπου χρόνια κάνουν αμνηστία οποιος είναι πάνω από 8 ή 10 χρονια εκει και δουλεύει παράνομος παίρνει πράσινη κάρτα.
 Εχω πολλούς φίλους στις Η.Π.Α οι περισσότεροι είναι παράνομοι,πήγαν εκεί με ESTA και έμειναν.Όλοι παρανομοι και νόμιμοι πήραν τα 1.200 $ που έδωσε ο Τράμπα!
 Ο Βλάκμαν έχει πάει Η.Π.Α 2 φορές  :jerking: :2funny:και θα τα ξέρει καλύτερα  :2funny:
 
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Για να μην γράφεις ηλιθιότητες  :jerking: :2funny:Οι Η.Π.Α για μετανάστευση είναι πολύ καλύτερες.Εκει έχεις δικαιώματα δε σε έχουν σα σκουπίδι όπως στη Γερμανία.Στις Η.Π.Α όταν λες Ελλάδα σε κοιτάνε με συμπάθεια ενώ Γερμανία σε  κοιτάνε σα σκουπίδι :vomit:.
  Και το επίπεδο ζωής τους είναι 1.000 φορές καλύτερο από της Γερμανίας.
 Όσο για το αλλοδαπών και να σε πιάσουν τους καταγγελεις στο Δήμο της Νέας Υόρκης και έρχεται δικηγόρος και σε βγάζουν,άσε που δεν άκουσα να έπιασαν και να απελασαν κανέναν χωρίς λόγω.Πρέπει να κανείς πολύ χοντρή μαλάκια για να φας απέλαση.
  Αν καταφέρεις και μπεις μπορείς στην πράξη να μείνεις για πάντα κάθε 15 περίπου χρόνια κάνουν αμνηστία οποιος είναι πάνω από 8 ή 10 χρονια εκει και δουλεύει παράνομος παίρνει πράσινη κάρτα.
 Εχω πολλούς φίλους στις Η.Π.Α οι περισσότεροι είναι παράνομοι,πήγαν εκεί με ESTA και έμειναν.Όλοι παρανομοι και νόμιμοι πήραν τα 1.200 $ που έδωσε ο Τράμπα!
 Ο Βλάκμαν έχει πάει Η.Π.Α 2 φορές  :jerking: :2funny:και θα τα ξέρει καλύτερα  :2funny:
 

Ρε Μητσο, τι δεν εχεις καταλαβει και ασχολεισαι;

Ασε τον ανθρωπο στην ησυχια του, εχει ηδη τα δικα του, τι θες να σου πει και τι να κανει δηλαδη ο ανθρωπος;

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Λακη εχω αλλεργια σε τετοιες παπαριες.

Εαν καταλαθος παιξει τετοια μουσικη στο χ σημειο που θα εχω παει, εχω φυγει επιτοπου.

Ειδικα με αυτους που ακουν αυτη τη μουσικη, ουτε καλημερα.

Τύπε, ο τροβαδούρος, γιατί έχει φάει τέτοιο κόλλημα με τον γίγαντα δημητράκη ;;;
Τον ξεσκίζουν κάθε μέρα και βλέπει λες εφιάλτες με τη μητσάρα , που δεν έχει δουλέψει ποτέ ;;;;
Και γαμάει γκόμενες με τα μισά του χρόνια, ενώ του τροβαδούρου, του τρώνε το μισθό του λοχία
σε ένα βράδυ στο κωλόμπαρο ;;;;;;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε Μητσο, τι δεν εχεις καταλαβει και ασχολεισαι;

Την πέφτουν στο μητσάρα τύπε, όλοι οι σφουγκοκωλάριοι που τους έχουν ξεκωλιάσει μια ζώή στην ελλάδα.
Ζηλεύουν που ο μητσάρας, πήγε στην πηγή του μουνιού .

Μια βόλτα να κάνει ο μητσάρας σε ένα μολ , του γίνεται η ψωλή ράγα τρένου με τα μουνιά που βλέπει.
Οι άλλοι είναι λοχίες και έχουν ελλεηνίδες ανθυπασπιστές να τους κάνουν καψόνια.

Φαντάσου την τραγωδία τους.

Στραπονιασμένοι είναι οι τύποι.
Κρίμα οι καψεροί ........
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.975
Πόντοι
2.356
Πάντως ένας Καναδός You tuber, ο Sandman, έχει αφιερώσει βίντεο σε τύπο που χρησιμοποιεί αυτή την τακτική και την ονομάζει Μανούβρα του πορτοφολιού. Δίνει ραντεβού σε γκόμενες από το ΤINDER σε απλό μαγαζί, κι όταν βλέπει ότι δεν τραβάει η υπόθεση ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ψάχνει την τσέπη του, αφήνει τα κλειδιά του αυτοκινήτου στο Τραπέζι, λέει ας πληρώσουμε και μοστράρει ένα πορτοφόλι γεμάτο με μετρητά, το οποίο έχει και καμία δεκαριά κάρτες, οι περισσότερς ληγμένες, άσχετα αν δεν φαίνεται η ημερομηνία τους. ΤΕΛΑΙΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΟΛΕΣ οι γκόμενες αλλάζουν διάθεση και τον ακολουθούν στο σπίτι του. Ακολουθεί γαμίσι και σκουπίδιασμα, αφού από τη συμπεριφορά τους είναι σαφές ότι είναι πουτάνες στην ψυχή κι ο λόγος που τον ακολούθησαν ήταν η προοπτική να τον ξεζουμίσουν   
Αυτο τυπε γινοτανε κατα κορον στα ελληνικα εστιατορια (και οχι μονο) του Κισιναου ... 1 euro = 20 lei πανω κατω
φαντασου πως δειχνει το πορτοφολι με εικοσι χιλιαδες lei μεσα και σε κατοσταρικα  :grin:
τι να μας πει το γατακι ο Καναδος ...

Εγω ανοιξα πατατακια παντως  :2funny:

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Τύπε, ο τροβαδούρος, γιατί έχει φάει τέτοιο κόλλημα με τον γίγαντα δημητράκη ;;;
Τον ξεσκίζουν κάθε μέρα και βλέπει λες εφιάλτες με τη μητσάρα , που δεν έχει δουλέψει ποτέ ;;;;
Και γαμάει γκόμενες με τα μισά του χρόνια, ενώ του τροβαδούρου, του τρώνε το μισθό του λοχία
σε ένα βράδυ στο κωλόμπαρο ;;;;;;

Δεν γνωριζω προσωπικα κανεναν απο τους δυο Λακη, δεν εχω γνωμη.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε Μητσο, τι δεν εχεις καταλαβει και ασχολεισαι;

Ασε τον ανθρωπο στην ησυχια του, εχει ηδη τα δικα του, τι θες να σου πει και τι να κανει δηλαδη ο ανθρωπος;
Εδώ δε το λέω για το συγκεκριμένο φουκαρά αλλα η αλήθεια είναι ότι αν κάποιος πάει στις Η.Π.Α για να δουλέψει και πολύ περισσότερα λεφτά θα βγάζει και πολυ καλύτερα θα ζει.Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα μπορέσει να ξαναπάει Ελλάδα!Αν φύγει από της Η.Π.Α μετα δεν μπορεί να  ξαναγυρίσει για 5 χρόνια!Αν κάποιος δεν έχει στον ήλιο μοίρα στην Ελλάδα στις Η.Π.Α να παει κσι δε θα το μετανιώσει
 Στη δεύτερη θέση θα έβαζα την Αγγλία εκεί δε θα σας συμβούλευα να πάτε και στην τελευταία θέση είναι η Γερμανία εκεί οποίος παει καταντάει σαν τον Βλάκμσν  :2funny:
 
Την πέφτουν στο μητσάρα τύπε, όλοι οι σφουγκοκωλάριοι που τους έχουν ξεκωλιάσει μια ζώή στην ελλάδα.
Ζηλεύουν που ο μητσάρας, πήγε στην πηγή του μουνιού .

Μια βόλτα να κάνει ο μητσάρας σε ένα μολ , του γίνεται η ψωλή ράγα τρένου με τα μουνιά που βλέπει.
Οι άλλοι είναι λοχίες και έχουν ελλεηνίδες ανθυπασπιστές να τους κάνουν καψόνια.

Φαντάσου την τραγωδία τους.

Στραπονιασμένοι είναι οι τύποι.
Κρίμα οι καψεροί ........
Ο Ιωσήφ ειναι στο γηροκομείο δρν εχρι τι να κάνει και γράφει  :jerking: :2funny:
 Ο άλλος ο γκστερμπάϊτερ λογικό είναι να έχει τρελαθεί  :headbang: :2funny:χρωστάει παντού,πήγε Γερμανία και δουλεύει για να πληρώνει της τράπεζες και τη διατροφή  :headbang: ενώ εμένα η κόρη μου μου στελνει και 300 ευρώ καθε μήνα  :2funny: (παλιά μου τα στέλνε η γιδα μου).
  Φυσικό είναι να με μισούνε  :2funny:
  Εδώ να δεις όταν έρχονται κάτι τετοιοι τελειωμένοι  :2funny:με κάτι χωριάτες καθαρίστριες 45 ετων κ εγώ με τα γατάκια  :2funny:εκει να δεις πως με μισούν  :2funny:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Κοίτα, από την εποχή του Ηρόδοτου γνωρίζουμε ότι το πιο δυσβάστακτο ανθρώπινο συναίσθημα είναι ο φθόνος. Γι αυτό και δεν έβαλα το βίντεο με τη μανούβρα του πορτοφολιού απ΄ευθείας. Περίμενα να δω τις αντιδράσεις πρώτα. Οι έντιμες γυναίκες με προσωπικότητα και χαρακτήρα  ήταν ανέκαθεν προιόντα Σκληρής Πατριαρχίας. Είτε Κοινωνικής (Σπάρτη, Σούλι) είτε περιβάλλοντος (πολύ ισχυρή προσωπικότητα του Πατέρα / Αδελφού / πρώτου γκόμενου).

Αν θέλεις να καταλάβεις τη διαφορά της γυναίκας από το τσόκαρο διάβασε εδώ


Αν θέλεις ενα είδος "γρήγορης ένδειξης" πραγματική γυναίκα είναι αυτή που μπορεί να αναδεικνύει τη σημασία του χρόνου ( η και της στιγμής) οταν είναι δίπλα σου.

Οι περισότερες τσόκαρα είναι. Αλλά περνιούνται για γυναίκες. Γιατί απλά οι μουνοείλωτες αποτελούν πλειοψηφία.

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τα μέρη του μπλοκ που γυρνάει ο Μήτσος εσύ τα έχεις δει μόνο σε φωτογραφία.
Μέχρι Βρωμοπούσι να χεις φτάσει ;)

Λοχία, έχω πει ξεκάθαρα, πρώην ΕΣΣΔ δεν έχω πάει. Δεν αισθάνομαι άνετα. Σε όλο το υπόλοιπο μπλοκ έχω πάει .
Ουγγαρία έχω πάει 10 φορές.

Εσύ με το μισθό του λοχία, πας μπόρα μπόρα 3 φορές το χρόνο.

Όταν ήσουν απλός ΕΠΟΠ, πήγαινες 2 φορές το χρόνο μόνο !!!!!
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Αν θέλεις να καταλάβεις τη διαφορά της γυναίκας από το τσόκαρο διάβασε εδώ


Αν θέλεις ενα είδος "γρήγορης ένδειξης" πραγματική γυναίκα είναι αυτή που μπορεί να αναδεικνύει τη σημασία του χρόνου ( η και της στιγμής) οταν είναι δίπλα σου.

Οι περισότερες τσόκαρα είναι. Αλλά περνιούνται για γυναίκες. Γιατί απλά οι μουνοείλωτες αποτελούν πλειοψηφία.

Διαφωνω.

Ισως σε καποιες αλλες εποχες πριν απο χρονια που δεν υπηρχαν τα σοσιαλ και η συνεχομενη πλυση εγκεφαλου απο τα μιντια, να υπηρξαν γυναικες οπως τις περιγραφεις.

Τωρα στην εποχη μας και σε ηλικιες απο 20 εως και 40 και σε ομορφια απο 7 και πανω, δεν υπαρχει.

Ουτε καν σε 4αρια 5αρια και 6αρια δεν θα βρεις αυτο που περιγραφεις.

Ειναι ομορφο να πιστευουμε σε καποια πραγματα αλλα προτιμω τον ρεαλισμο.

  :hi:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Λοχία, έχω πει ξεκάθαρα, πρώην ΕΣΣΔ δεν έχω πάει. Δεν αισθάνομαι άνετα. Σε όλο το υπόλοιπο μπλοκ έχω πάει .
Ουγγαρία έχω πάει 10 φορές.

Εσύ με το μισθό του λοχία, πας μπόρα μπόρα 3 φορές το χρόνο.

Όταν ήσουν απλός ΕΠΟΠ, πήγαινες 2 φορές το χρόνο μόνο !!!!!

Γιατι τον λες λοχια τον ανθρωπο ρε Λακη;

Σε ποιες χωρες του μπλοκ εχεις παει;
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.975
Πόντοι
2.356
Για να μην γράφεις ηλιθιότητες  :jerking: :2funny:Οι Η.Π.Α για μετανάστευση είναι πολύ καλύτερες.Εκει έχεις δικαιώματα δε σε έχουν σα σκουπίδι όπως στη Γερμανία.Στις Η.Π.Α όταν λες Ελλάδα σε κοιτάνε με συμπάθεια ενώ Γερμανία σε  κοιτάνε σα σκουπίδι :vomit:.
  Και το επίπεδο ζωής τους είναι 1.000 φορές καλύτερο από της Γερμανίας.
 Όσο για το αλλοδαπών και να σε πιάσουν τους καταγγελεις στο Δήμο της Νέας Υόρκης και έρχεται δικηγόρος και σε βγάζουν,άσε που δεν άκουσα να έπιασαν και να απελασαν κανέναν χωρίς λόγω.Πρέπει να κανείς πολύ χοντρή μαλάκια για να φας απέλαση.
  Αν καταφέρεις και μπεις μπορείς στην πράξη να μείνεις για πάντα κάθε 15 περίπου χρόνια κάνουν αμνηστία οποιος είναι πάνω από 8 ή 10 χρονια εκει και δουλεύει παράνομος παίρνει πράσινη κάρτα.
 Εχω πολλούς φίλους στις Η.Π.Α οι περισσότεροι είναι παράνομοι,πήγαν εκεί με ESTA και έμειναν.Όλοι παρανομοι και νόμιμοι πήραν τα 1.200 $ που έδωσε ο Τράμπα!
 Ο Βλάκμαν έχει πάει Η.Π.Α 2 φορές  :jerking: :2funny:και θα τα ξέρει καλύτερα  :2funny:
 
Το θεμα στις ΗΠΑ ειναι να μπεις ... για αυτο σου κανουν και τοσες ερωτησεις στην εισοδο.
οταν φευγεις (αν φυγεις ) δεν τους ενδιαφερει ,ουτε σφραγιδα σου βαζουν  :grin:

Λευκορωσια παντως μου ετυχε το αντιθετο , μπηκα αμεσως αλλα οταν εφευγα με ρωτησαν γιατι γυριζω στην Γερμανια ενω ειμαι Ελληνας  :2funny: ειχα πεταξει απο Ντυσσελντορφ με ενδιαμεση σταση Βιεννη
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Γιατι τον λες λοχια τον ανθρωπο ρε Λακη;

Σε ποιες χωρες του μπλοκ εχεις παει;

To έχω πει τύπε. Όλες, πλην της πρώην εσσδ και βαλκάνια .

Δηλαδή ουγγαρία, τσεχία, σλοβακία, πολωνία .

Εννοείται και την ... ανατολική γερμανία, την έχω σαρώσει .

Λες να μην είναι λοχίας ακόμη ;;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom