Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1249990;image[/img[/URL]]

Η πολυουρεθάνη στο ταβάνι εμποδίζει τα σκατα να πέσουν στο κεφάλι του σε περίπτωση που ο από πάνω κάνει το μπαλκόνι τουαλέτα.

Το φωτιστικό με καρφωτή λάμπα για να φέγγει τη καράφλα του κοντού με ξεπερνάει. Μήπως τη κατέβασε τόσο χαμηλά για να τον χώνει και εκεί το χειμώνα που δεν έχει πεπόνια ?

Διαμέρισμα 200000  :2funny: :2funny: :2funny:






 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μήτσο, έχεις δώσει και εσύ τον αγώνα σου,κόπιασες αλλά τα κατάφερες.
Όλες οι δυσκολίες για καλό, αυτές σε σφυρηλάτησαν και διαμορφώσαν τον χαρακτήρα σου.
Είσαι μαχητής της ζωής! :hi:
Αυτό λέγεται σχιζοφρένεια  :2funny:τα χεις χάσει εντελώς  :2funny:
 
Οπα οπα, εγω δεν μιλησα για διαμερισματαρα, εγω εχω ενα τεπεινο διαμερισμα. Ετσι το βλεπω εγω, σε κάθε περιπτωση σε καλυτερη κατασταση απο του γεμιστανα δημητρακη.

Φωτογραφιες μονο εγω βαζω. Ας βαλει το μπανιο του ολοκληρο οπως του ζηταω εδω και τοσον καιρο και βαζω ,υποσχομαι.
Του λες το μπανιο και βαζει μπουφαν απο δερμα καγκουρω κτλ. Δεν γινεται παιγνιο ετσι....
Αλλα λογια να αγαπιομαστε..
Άστο το μπάνιο στο έβαλα ακόμα και βίντεο  :2funny:ένα ταπεινό δωμάτιο έχεις που κ'αυτό το νοικιάζεις  :2funny:και Ελλάδα δεν έχεις τίποτα  :2funny:αν είχες δε θα έφευγες στη Γερμανία να δουλεύεις νυχτοφύλακας  :2funny: :2funny: :2funny:
  Γιά γκόμενες δε μιλάμε να μας βάλει γιατί δεν υπάρχουν  :2funny: 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=192757.0;attach=1249990;image[/img[/URL]]

Η πολυουρεθάνη στο ταβάνι εμποδίζει τα σκατα να πέσουν στο κεφάλι του σε περίπτωση που ο από πάνω κάνει το μπαλκόνι τουαλέτα.

Το φωτιστικό με καρφωτή λάμπα για να φέγγει τη καράφλα του κοντού με ξεπερνάει. Μήπως τη κατέβασε τόσο χαμηλά για να τον χώνει και εκεί το χειμώνα που δεν έχει πεπόνια ?

Διαμέρισμα 200000  :2funny: :2funny: :2funny:







[/quote]Άστο μεγάλε κάηκες :2funny:Αυτό καταρχήν είναι το μικτο μου διαμέρισμα που κάνει 80.000 και όχι 200.000.Σας έβαλα ένα λίγο χειρότερο στο απέναντι σπίτι που κάνει 77.000 ευρώ  :2funny:το ποστ υπάρχει οπότε πάρτ'αρχήδια μου  :2funny:
  Για σένα φτωχομπινέ αυτά είναι τρελά λεφτά  ;)όπως και για τον γκαστερμπάϊτερ της Γερμανίας  :2funny: :2funny: :2funny:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Εσενα παντως σε ζηλευε πριν μια δεκαετια περιπου ... για αφθονο χρονο και χρημα εγραφε και για την καλυτερη πολη μαλλον δεν ειχε παει ακομα για δουλεια στην Γερμανια ... μετα σε μισησε οπως φαινεται :grin:
Η μονη εξαντλητικη δουλεια που εκανε ο δημητρακης ηταν να τελειωσει το πανεπιστημιο. Απο τοτε ειναι στην συνταξη, (γιατι μπορει..) Μονο εμεις τρεχουμε απο το πρωι για τον επιουσιο εδω ή στην ξενιτια. Αυτος εχει δεσει τον γαιδαρο του, μας τρολαρει, ζει σε ομορφη πολη μεσα στο κανταίφι και ειναι ξεκουραστος για να κανει τις τρελες του.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.716
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
1.706
Η μονη εξαντλητικη δουλεια που εκανε ο δημητρακης ηταν να τελειωσει το πανεπιστημιο. Απο τοτε ειναι στην συνταξη, (γιατι μπορει..) Μονο εμεις τρεχουμε απο το πρωι για τον επιουσιο εδω ή στην ξενιτια. Αυτος εχει δεσει τον γαιδαρο του, μας τρολαρει, ζει σε ομορφη πολη μεσα στο κανταίφι και ειναι ξεκουραστος για να κανει τις τρελες του.
Τον ζηλευεις τυπε? Μπορεις να του μοιάσεις. Εχω περιγραψει την διαδικασια.
Αν δεν θελεις να τον μοιάσεις τοτε εισαι ενας φουκαρας μεροκαματιαρης συμφωνα με τα λεγομενα του ινδαλματος σου. Δεν το λεω εγω. Το idol το λεει.

Διαλεγεις και παιρνεις.





 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Η μονη εξαντλητικη δουλεια που εκανε ο δημητρακης ηταν να τελειωσει το πανεπιστημιο.
Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η προσπάθεια μείωσης της προσωπικότητας του δημητράκι.
Το πανεπιστήμιο και το τελείωσε σχετικά εύκολα λόγω ανώτερης ευφυίας και σίγουρα δεν είναι η μόνη "δουλειά"(προτιμώ τον όρο εργασία) που έχει κάνει,εργασία βέβαια δε σημαίνει χειρωνακτική απασχόληση και μόνο.Ο Μήτσος περισσότερο δουλεύει με το μυαλό του,κάποιες φόρες και με το κορμί του.

Οι σπουδές του έδωσαν τα εφόδια για να ασχοληθεί με μεγάλη επιτυχία στον κτηματομεσιτικό τομέα και να δημιουργήσει μεγάλη περιουσία.Αυτό αυτόματα τον κατέστησε επενδυτή και με την διορατικότητα που τον διακρίνει οικονομικό αναλυτή και παίκτη σε ανταλλακτήρια νομισμάτων,πρώτων υλών κλπ.Όλοι μας έχουμε θαυμάσει τις ακριβείς του αναλύσεις με θέμα την παγκόσμια οικονομία.

Έχει εργαστεί και ως χορευτής σε μεγάλα club της Γερμανίας,επίσης είναι γνωστός you-tuber,κάποια στιγμή είχε απασχοληθεί στο νομικό σύστημα της Ρωσίας προσφέροντας πολύτιμες υπηρεσίες σε εισαγγελική λειτουργό.

Η μεγαλύτερη και ποιο επίπονη μάχη ήταν όμως αυτή με τους γονείς του,κατάφερε να την κερδίσει ύστερα από μακροχρόνιο αγώνα,απογαλακτίστηκε στην τρυφερή ηλικία των 45 ετών.

Εν κατακλείδι ο Μήτσος στη διαδρομή μια πολυτάραχης ζωής έχει εργαστεί και αγωνιστεί για να μπορεί να απολαμβάνει σήμερα τους καρπούς του μόχθου του!     

 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Οπα οπα, εγω δεν μιλησα για διαμερισματαρα, εγω εχω ενα τεπεινο διαμερισμα. Ετσι το βλεπω εγω, σε κάθε περιπτωση σε καλυτερη κατασταση απο του γεμιστανα δημητρακη.

Φωτογραφιες μονο εγω βαζω. Ας βαλει το μπανιο του ολοκληρο οπως του ζηταω εδω και τοσον καιρο και βαζω ,υποσχομαι.
Του λες το μπανιο και βαζει μπουφαν απο δερμα καγκουρω κτλ. Δεν γινεται παιγνιο ετσι....
Αλλα λογια να αγαπιομαστε..

Τύπε αν κατάλαβα καλά, εσύ μας πιστόλιασες εδώ στην Ελλάδα και την έκανες για Ντόιτσλαντ.


Τί τηλεοράσεις, φραπέδες και ζωάρα μας μοστράρεις;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν ειπα οτι ολοι ειναι κακοποιοι αλλα οτι τρομαξα που ηταν γεματο αραπαδες βγαλμενους απο ταινια :grin: λιγο πιο περα απο το Apollo πηγαμε και γυρισαμε πισω ,κανεις δεν ειχε κατεβει απο το λεωφωρειο.
Εδω το ξενοδοχειο μου ηταν καρακεντρο πανω στην Broadway με θεα την times square και καθε πρωι που κατεβαινα να πιω καφε και εβγαζα τα τσιγαρα μου την πεφτανε πεντε εξι μαυροι για τρακα :grin: τετοια σκηνικα δεν παιζουν στην Ευρωπη ουτε για πλακα.
Τι μου λες τωρα ...

Μεγάλε ... αν έχεις θέμα με τους μαύρους ... ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ !!!!!!!
Δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει , αλλά είναι ο μισός πλήθυσμός !

Αυτοί που στην πέφτανε είναι φτωχοί μαύροι . Είναι ο μισός πληθυσμός, αλλά στη φτωχολογιά , είναι το 80%.
Σε αντίθεση με κάτι άλλους με άσπρα πουκάμισα που δεν είναι κανένας φτωχός.
Επικίνδυνοι δεν είναι πάντως, γιατί και οι μπάτσοι δεν αστειευονται .

Λες για την τράκα , αλλά δεν λες για τις παρελάσεις που κάνουν περιπολιτικά 20-50 μαζί , με όλα τα λαμπάκια τους αναμμένα για να ψαρώνουν οι ύποπτοι .

Γετονιά με μόνο λευκούς , δεν παίζουν πουθενά στις ΗΠΑ.
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.721
Like
2.489
Πόντοι
606
:hi: Δημητρακη  εδώ όλα τα παιδια επειδή δεν πιστεύουμε ότι τα λεφτα που μόστραρες είναι αληθινα αποφασισαμε να με τα στειλεις(με δικα σου εξοδα) να τα μετρησω και να δω την γνησιοτητα τους και μετα να τα φαω στα μπουζούκια στην υγεια σου αν είναι αληθινα. Αν είναι ψευτικα θα το πω στα παιδια εδω :hi:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.975
Πόντοι
2.356
Μεγάλε ... αν έχεις θέμα με τους μαύρους ... ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ !!!!!!!
Δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει , αλλά είναι ο μισός πλήθυσμός !

Αυτοί που στην πέφτανε είναι φτωχοί μαύροι . Είναι ο μισός πληθυσμός, αλλά στη φτωχολογιά , είναι το 80%.
Σε αντίθεση με κάτι άλλους με άσπρα πουκάμισα που δεν είναι κανένας φτωχός.
Επικίνδυνοι δεν είναι πάντως, γιατί και οι μπάτσοι δεν αστειευονται .

Λες για την τράκα , αλλά δεν λες για τις παρελάσεις που κάνουν περιπολιτικά 20-50 μαζί , με όλα τα λαμπάκια τους αναμμένα για να ψαρώνουν οι ύποπτοι .

Γετονιά με μόνο λευκούς , δεν παίζουν πουθενά στις ΗΠΑ.

Ωρες ωρες τρως κατι κολληματα ... οπως τοτε με την ακριβεια για τη NY παλι

ο μισος πληθυσμος ειναι μαυροι? δεν γινεται σε δεκα χρονια να πηγαν απο το 13% στο 50% .. αντε να εφτασαν το 20
στην παραγραφο Φυλη και Εθνικοτητα:
Οι Λευκοί Αμερικάνοι αποτελούν την πλειοψηφία του πληθυσμού της χώρας φτάνοντας το 72% σύμφωνα με απογραφή του 2010. Οι ισπανόφωνοι Λατίνοι αποτελούν το 15% του πληθυσμού συνθέτοντας έτσι την μεγαλύτερη μειοψηφία του έθνους. Οι αφροαμερικάνοι αποτελούν την μεγαλύτερη φυλετική μειοψηφία με ποσοστό 13%. Οι λευκοί μη ισπανόφωνοι ή Λατίνοι κάτοικοι που μέσα στους οποίους συμπεριλαμβάνονται και κάτοικοι της Μέσης Ανατολής και της Βόρειας Αφρικής αποτελούν το 63% του πληθυσμού.

Φυσικα και υπαρχουν γειτονιες στις ΗΠΑ μονο με λευκους , η Βοστωνη πχ εχει πολλες ...
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Διαλεγεις και παιρνεις
ρε τυπε εδω εχεις προβλημα κατανοησης ελληνικου κειμενου απο οτι φαινεται..
και θες να συζητησω σοβαρα μαζι σου.. κριμα γιατι στα mgtow καλα τα πηγαινες..
αλλα, δασκαλε που διδασκες.. με x αποτυχημενους γαμους στο βιογραφικο σου
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ωρες ωρες τρως κατι κολληματα ... οπως τοτε με την ακριβεια για τη NY παλι

ο μισος πληθυσμος ειναι μαυροι? δεν γινεται σε δεκα χρονια να πηγαν απο το 13% στο 50% .. αντε να εφτασαν το 20
στην παραγραφο Φυλη και Εθνικοτητα:
Οι Λευκοί Αμερικάνοι αποτελούν την πλειοψηφία του πληθυσμού της χώρας φτάνοντας το 72% σύμφωνα με απογραφή του 2010. Οι ισπανόφωνοι Λατίνοι αποτελούν το 15% του πληθυσμού συνθέτοντας έτσι την μεγαλύτερη μειοψηφία του έθνους. Οι αφροαμερικάνοι αποτελούν την μεγαλύτερη φυλετική μειοψηφία με ποσοστό 13%. Οι λευκοί μη ισπανόφωνοι ή Λατίνοι κάτοικοι που μέσα στους οποίους συμπεριλαμβάνονται και κάτοικοι της Μέσης Ανατολής και της Βόρειας Αφρικής αποτελούν το 63% του πληθυσμού.

Φυσικα και υπαρχουν γειτονιες στις ΗΠΑ μονο με λευκους , η Βοστωνη πχ εχει πολλες ...

Λάκη πως σε ξεβράκωσαν έτσι...πάλι; :grin:
%25CE%259C%25CE%2591%25CE%259A%25CE%2595%25CE%2594%25CE%259F%25CE%259D%25CE%2599%25CE%259A%25CE%259F%2B%25CE%25A3%25CF%2585%25CE%25BB%25CE%25BB%25CE%25B1%25CE%25BB%25CE%25B7%25CF%2584%25CE%25B7%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25BF.jpg

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ωρες ωρες τρως κατι κολληματα ... οπως τοτε με την ακριβεια για τη NY παλι

ο μισος πληθυσμος ειναι μαυροι? δεν γινεται σε δεκα χρονια να πηγαν απο το 13% στο 50% .. αντε να εφτασαν το 20

Με βάση αυτή τη μαλακία που έβαλες, οι αφροαμερικάνοι είναι ... 13% !!!!!!!!

Και εβγαλαν πρόεδρο ........



[size=15pt]
ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ
που δεν είδες ΣΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ
φάτσα κάρτα στην κορυφή που γράφει[/size]


[size=19pt]"Το λήμμα δεν περιέχει πηγές ή αυτές που περιέχει δεν επαρκούν.
Μπορείτε να βοηθήσετε προσθέτοντας την κατάλληλη τεκμηρίωση.
Υλικό που είναι ατεκμηρίωτο μπορεί να αμφισβητηθεί και να αφαιρεθεί."[/size]


Η ίδια μαλάκία στην αγγλική version

έχει πίνακα που γράφει ΓΙΑ ΤΟ 2019

[size=30pt]
white 60.4% [/size]


αλλά τι να πει αυτό σε έναν παπάρα σαν εσένα ........

Και το 40% ως προς την αίσθηση που δημιουργείται όταν .... κάνεις βόλτες,
απέχει πάρα πολύ  από το .... 50% !!!!!!!

ΑΝ ΤΟ 40% είναι μαύροι , δεν σου δίνει την αίσθηση ΟΤΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ , ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟΙ !!!!!!

Κάθεσαι και μετράς π.χ. όταν είσαι στην times square με 120.000 άτομα , ότι δεν είναι οι 60.000 μαύροι ... αλλά οι .... 48.000

Είναι αισθητή η διαφορά !!!!

Πουθενά πάντως δεν είναι 1/10 . Παντού είναι περισσότεροι .
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Όπως ακριβώς τα λέει ο Τάσσος

Τι σε νοιάζε ρε μαλάκα για τις ΗΠΑ; Αφού ποτέ σου δεν θα πας!

Στη γειτονιά τη δική σου, στην αθήνα, όλοι είναι μαύροι !
Και γουστάρεις !!!!!

Πήγαινε για πίπες.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Λάκη πρέπει να τρως πολύ παντόφλα.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μαλάκα ξυπνάς τα βράδια επειδή βλέπεις εφιάλτες με το δημητράκη ;;;
Πεθαίνεις από τη ζήλεια ;;;;;;

Σκέφτεσαι το δικό σου ωράριο και τη δουλειά
51iXNRaVB%2BL._AC_SY355_.jpg


και ότι επειδή σε ξεκωλιάζουν τόσα χρόνια δεν σου σηκώνεται με τίποτε
ΕΝΩ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΑΚΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ
τον έχει κάγκελο και ξεκωλιάζει μουνάκια με τα μισά του χρόνια
ενώ εσένα σε τρώει η μαλακία , σε γαμάνε μια ζωή , θα σε γαμάνε και την υπόλοιπη
και δεν γαμάς τίποτε !!!!!

Και δουλεύεις σαν το Μπεν Χουρ στη γαλέρα
1*mHySsKkkYV9PPEstVg56jg.png
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Έχεις χάσει επεισόδια,με τον Μήτσο τα βρήκαμε.
Και δεν είμαι φτωχομπινές σαν και σένα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom