Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Έχεις χάσει επεισόδια,με τον Μήτσο τα βρήκαμε.
Και δεν είμαι φτωχομπινές σαν και σένα  :2funny: :2funny: :2funny:
Έλα ρε !!!!!!

Θα βάλεις φωτό μασούρι ;;;;;;;

tumblr_mge4ijO43Y1rxyr2mo1_500.gif
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.716
Κριτικές
1
Like
4.511
Πόντοι
1.706
ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ
που δεν είδες ΣΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ
.
Ενταξει ρε τυπε.
Τι βριζεις να πουμε.

Ειναι μαγκια να βριζεις τον αλλον απο το πληκτρολογιο?
Ο τασος3 μιλησε με καποια επιχειρηματα ,σωστα ή λαθος δεν εξεταζουμε αυτο, και τον αρχιζεις στα μπινελικια?
Ο τασος3 δεν εχει βρισει ποτέ κανεναν.

Εδω δεν βριζω εγω τον δημητρακη, ουτε ο δημητρακης εμενα που εχουν ειπωθει τοσα.

Σταματαω να γραφω πια σε αυτο το θρεντ.
Ψευταρακη μην νομιζεις πως θα την γλυτωσεις.
Θα συνεχιζω να σε ξεκατινιαζω απο το θρεντ "πορνομεταναστης"

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Παίζει ρολο η περιοχή.Μερικες περιοχές ειναι τιγκα στο λευκο και μερικές τιγκα στο μαύρο.
Σικαγο είδα σχετικά πολλούς λευκούς αλλα Χιούστον ειδα πολλούς μαύρους και Λατίνους.
Στις πλούσιες όμως περιοχες ειχε πολλούς λευκούς.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μαλάκα ξυπνάς τα βράδια επειδή βλέπεις εφιάλτες με το δημητράκη ;;;
Πεθαίνεις από τη ζήλεια ;;;;;;

Σκέφτεσαι το δικό σου ωράριο και τη δουλειά
51iXNRaVB%2BL._AC_SY355_.jpg


και ότι επειδή σε ξεκωλιάζουν τόσα χρόνια δεν σου σηκώνεται με τίποτε
ΕΝΩ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΑΚΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ
τον έχει κάγκελο και ξεκωλιάζει μουνάκια με τα μισά του χρόνια
ενώ εσένα σε τρώει η μαλακία , σε γαμάνε μια ζωή , θα σε γαμάνε και την υπόλοιπη
και δεν γαμάς τίποτε !!!!!

Και δουλεύεις σαν το Μπεν Χουρ στη γαλέρα
1*mHySsKkkYV9PPEstVg56jg.png

Δεν τον ζηλεύει κανεις το δημητρακη γιατι δεν του φτάνουν να γαμησει αξιοπρεπως.
Πηγαινε άγια Πετρούπολη ενα μηνα με μπατζετ 1500 ευρώ και δες τι θα γαμησεις.
Κατσε ενα χρόνο με 1500 ευρώ μηνιαίως και δες τι θα γαμησεις.
Που ο δημητρακης δεν εχει καν αυτα.
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.721
Like
2.489
Πόντοι
606
:hi: παιδια ψαχνω δουλεια γερμανια 5ημερο  με 2200 ευρω καθαρα!! στο χερι!! + ασφαλεια σαν ανειδικευτος εργάτης. Το σαββατοκυριακο θα δουλευω σαν εξτραδακι σε ελληνικο εστιατοριο  :hi:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Το αντίθετο.ΗΠΑ έχει πάρα πολλά interracial ζευγάρια σε σχέση με Ευρώπη.Βλέπεις Αράπηδες,Λατίνους και Ασιάτες με λευκές σε πολύ μεγάλη κλίμακα.
Γερμανία το αντίθετο.Οι Τούρκοι γαμάνε ελάχιστες Γερμανίδες σε σχέση με το ποσσοστό τους στον πληθυσμό.Οι Αράπηδες είναι τελείως ασήμαντοι άντε να πηδάνε καμιά χοντρή.
Γερμανία δεν μπορεί να παίξει κίνημα για τα δικαιώματα του Τούρκου,του Αράπη κτλ,θα τους πλακώσουνε στις γκλομπιές.
ΗΠΑ κάνουν συνεχώς κινήματα οι μειονότητες,κερδίζουν έδαφος.Γερμανία δεν παίζει affirmative action πουθενά,επιλέγουν βάσει αξίας.Εντάξει κάνουν κάποιες εξαιρέσεις για γκόμενες,έχει φεμινισμό και πάλι όχι τόσο προωθημένο όπως ΗΠΑ,Αγγλία,Σκανδιναυία.
Σε τέτοιο περιβάλλον άμα είσαι Ελληναράς Βαλκάνιος φυσικά τους έχεις όλους.Αμα ο άλλος δεν έχει ειδικά δικαιώματα έναντί σου,τι να κλάσει?Εντάξει κάνουν κάποιες παραχωρήσεις για Ρουμάνους,Βούλγαρους,Ούγγρους επειδή τους βοήθησαν στον πόλεμο και έχουν κάπως αίσθημα ενοχής.
Στις ΗΠΑ υπάρχει η έκφραση «white trash” για όλες αυτές τις πατσαβούρες που πάνε με μαύρους! Αντίστοιχη έκφραση στην Ευρώπη δεν υπάρχει και το άπλυτη ή αριστερή δεν καλύπτει τη ξεφτίλα αυτών των λευκών ζώων! Η ανοχή στην δυτική εκφυλισμένη Ευρώπη είναι μεγαλύτερη από τις  ΗΠΑ και βέβαια και η Γερμανία δεν ξεφεύγει από αυτά τα χάλια!
Στο εράσμους μου στη Γερμανία το 2004 ήταν εμφανής  παντού η ανάμιξη των Γερμανίδων με Τούρκους , Άραβες και μαύρους!  Αν δεις Γερμανίδα να έχει καρότσι φοβάσαι να κοιτάξεις τι θα έχει μέσα!Ακόμα και με Ασιάτες πλέον βλέπεις Γερμανίδες!


 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.731
Like
11.745
Πόντοι
2.406
:hi: παιδια ψαχνω δουλεια γερμανια 5ημερο  με 2200 ευρω καθαρα!! στο χερι!! + ασφαλεια σαν ανειδικευτος εργάτης. Το σαββατοκυριακο θα δουλευω σαν εξτραδακι σε ελληνικο εστιατοριο  :hi:
μπορεια να πας σε ανακυκλωση
Με 12 ωρα πενθημερα τοσα θα παιρνει
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στις ΗΠΑ υπάρχει η έκφραση «white trash” για όλες αυτές τις πατσαβούρες που πάνε με μαύρους!

Είσαι λίγο ... ρατσιστής ! Τη φράση τη χρησιμοποιούν για οικογένειες λευκων χοντρών , παρακατιανής εμφάνισης και φτωχών . Και κυρίως οι νότιοι . 
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν τον ζηλεύει κανεις το δημητρακη γιατι δεν του φτάνουν να γαμησει αξιοπρεπως.
Πηγαινε άγια Πετρούπολη ενα μηνα με μπατζετ 1500 ευρώ και δες τι θα γαμησεις.
Κατσε ενα χρόνο με 1500 ευρώ μηνιαίως και δες τι θα γαμησεις.
Που ο δημητρακης δεν εχει καν αυτα.

Τι συγκρίνεις ;;;
Έναν άσχετο που θα πάει σε ξενοδοχείο , χωρίς να ξέρει λέξη γλώσσα ;;;;
Ο δημητράκης ειναι σαν ρώσος πλέον .
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΙΚΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.

Εγώ γαμάω και με καθόλου φράγκα.
Τις παντρεμένες που πηδάω , τσάμπα τελείως τις πηδάω.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.731
Like
11.745
Πόντοι
2.406
Μαλάκα ξυπνάς τα βράδια επειδή βλέπεις εφιάλτες με το δημητράκη ;;;
Πεθαίνεις από τη ζήλεια ;;;;;;

Σκέφτεσαι το δικό σου ωράριο και τη δουλειά
51iXNRaVB%2BL._AC_SY355_.jpg


και ότι επειδή σε ξεκωλιάζουν τόσα χρόνια δεν σου σηκώνεται με τίποτε
ΕΝΩ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΛΕΠΤΟ ΠΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΑΚΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ
τον έχει κάγκελο και ξεκωλιάζει μουνάκια με τα μισά του χρόνια
ενώ εσένα σε τρώει η μαλακία , σε γαμάνε μια ζωή , θα σε γαμάνε και την υπόλοιπη
και δεν γαμάς τίποτε !!!!!

Και δουλεύεις σαν το Μπεν Χουρ στη γαλέρα
1*mHySsKkkYV9PPEstVg56jg.png
ο μιτσος καποτε λογικα ειχε ευκολο κ καλο γαμισι
Τωρα στα 50 και με εισοδημα κανα χιλια τοσα και αγ πετρουπολη τι να γαμισει
Δυστυχως οι παραδεισοι για 40 πλας εχουν εκλειψει εκτος ισως απο καμμια καμποτζη η λαος
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

Διαθέτεις την υψηλή μόρφωση που απαιτείται για να υπολογίσεις την ηλικία κάποιου που είναι γεννημένος το 1974 ;;;


ή ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΊΔΕΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ;;;;;;;;;; σου ξέφυγε ;;;;;

δεν θέλει πάντως ούτε διαφορικές εξισώσεις .... ούτε φανταστικούς αριθμούς .... ούτε μιγαδικούς ....
ούτε καν ολοκληρώματα !!!!!!!
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Είσαι λίγο ... ρατσιστής ! Τη φράση τη χρησιμοποιούν για οικογένειες λευκων χοντρών , παρακατιανής εμφάνισης και φτωχών . Και κυρίως οι νότιοι .  
Καλύπτει και τη περίπτωση που λεω!Μου το επιβεβαίωσε και φίλος που μένει εκεί !
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Καλύπτει και τη περίπτωση που λεω!Μου το επιβεβαίωσε και φίλος που μένει εκεί !

Αν αρχίσουμε να .... ψάχνουμε και όχι μόνο τις γουϊκιπίντιες που ψάχνουν οι .... μανιακοί κυνηγοί του ... Λάκη , δεν θα επαληθευτείς !

Ούτε ο φίλος σου !
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
Για να καταλάβετε όμως σε τι μπουρδέλο ζούμε. Το 2018 έκανα αίτηση με ΑΣΕΠ για δήμους και ενώ το είχα ξεγραμμένο, μου έρχεται ένα email απο τον ΑΣΕΠ, ότι έχοντας την εντοπιότητα, για την θέση που δήλωσα αφήνω όλους πίσω, αλλά τελικά με απορρίπτουν γιατί λέει δεν έβαλα μέσα στον φάκελο την ηλεκτρονική αίτηση. Είχα όλα τα υπόλοιπα δηλαδή (Πτυχία, ένσημα, πιστοποιητικό εντοπιότητας, παράβολα) και δεν βρέθηκε ποτέ η αίτηση. Μα είναι δυνατόν? Έβαλα όλα τα άλλα και ξέχασα αυτό? Βρίσκω το αποδεικτικό απο ΕΛΤΑ όπου έχω τσεκάρει σε ένα κουτάκι ότι ο φάκελος περιέχει την αίτηση αλλά έχω κάνει την μαλακία να μην βγάλω φωτοτυπία ότι έβαλα μέσα. Και σε τελική ακόμη και αν είναι έτσι, η αίτηση υπάρχει στο site του ΑΣΕΠ και μπορεί να εκτυπωθεί ανα πάσα στιγμή.
Τέλος πάντων, πάω σε έναν δικηγόρο, του δίνω 350Ε για να κάνει ένσταση και μου στέλνει ένα email και μου λέει να το στείλω εγώ στον ΑΣΕΠ. Κάτσε ρε μεγάλε κι εγώ γιατί έδωσα τα 350? για να μου γράψεις ε΄να email που περιείχε την ένσταση, και να το ταχυδρομήσω εγώ? Απο τότε έχει εξαφανιστεί λες και τελείωσε για αυτόν το έργο του.
Τελείωσε, ζούμε σε μια ΠΑΠΑΡΙΑ, όλα είναι σάπια
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Αν αρχίσουμε να .... ψάχνουμε και όχι μόνο τις γουϊκιπίντιες που ψάχνουν οι .... μανιακοί κυνηγοί του ... Λάκη , δεν θα επαληθευτείς !

Ούτε ο φίλος σου !
Ok !Σε αφήνω να πιστεύεις πως είναι αποδεκτό στην παραδοσιακή αμερικάνική κοινωνία , οι λευκές να πηγαίνουν με μαύρους χωρίς να τις αποκαλούν σκουπίδια ...
Δεν θα μαλώσω μαζί σου γι αυτό! Μέχρι πριν λίγους μήνες έλεγες πως θα ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ !
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Διαθέτεις την υψηλή μόρφωση που απαιτείται για να υπολογίσεις την ηλικία κάποιου που είναι γεννημένος το 1974 ;;;


ή ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΊΔΕΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ;;;;;;;;;; σου ξέφυγε ;;;;;

δεν θέλει πάντως ούτε διαφορικές εξισώσεις .... ούτε φανταστικούς αριθμούς .... ούτε μιγαδικούς ....
ούτε καν ολοκληρώματα !!!!!!!


Λάκη, βάλε τους τη φωτογραφία με τα τηλεκοντρόλ μήπως επιτέλους μάθουνε να μετράνε και να υπολογίζουν.  :headbaning1:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.975
Πόντοι
2.356
Ρε μαλακα ληγμενα παιρνεις? Τα στοιχεια αυτα λενε οπου και να το ψαξεις ,δεν θα βρεις πουθενα να γραφουν οτι υπαρχει ποσοστο 50% η εστω 40% μαυρων στις ΗΠΑ γιατι απλα δεν υφισταται κατι τετοιο.
Ειπες κατι που δεν ισχυει ... επρεπε να εχεις το θαρρος να πεις εκανα λαθος.

ΥΓ. Οσο για τον οχετο υβρεων θα σε πηγαινα πιπα κωλο αλλα πραγματικα δεν το θελω
ενα μονο ... με τα ινδαλματα σου επινα ποτα και πηγαινα σε παρτυ στη Βουδαπεστη και στο Βερολινο πριν μια δεκαετια!
αυτα που ονειρευεσαι να κανεις εσυ δηλαδη ...

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οι Αμερικανοί εδώ και έναν αιώνα έχουν σταθερές αναλογίες.Οι μαύροι είναι 12%,οι γερμανικής καταγωγής 20%,οι Εβραίοι 3%,οι ιταλικής καταγωγής 8%,οι αγγλικής καταγωγής 10% κτλ.
Τελευταία έχουν αυξηθεί πολύ οι Λατινογενείς και ισπανόφωνοι,οι άλλοι έχουν μείνει σταθεροί.
Οι πιο πολλοί λευκοί Αμερικανοί έχουν γερμανική προέλευση αλλά έχει γίνει μεγάλη μίξη με Ιταλούς και Ιρλανδούς.
Το βλέπεις και στα χαρακτηριστικά αυτό.Αμερικανούς με τυπικά γερμανικά άρεια χαρακτηριστικά βλέπεις πολύ λίγους πλέον.
Οι Σουηδοί,Γερμανοί άντρες φαίνονται σα μοντέλα στις ΗΠΑ.Το ίδιο ισχύει και για τις γκόμενες.Δηλαδή μια τυπική Γερμανίδα μετράει πολύ περισσότερο ΗΠΑ από ό,τι Γερμανία όπως και μια τυπική Σουηδέζα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Στις ΗΠΑ υπάρχει η έκφραση «white trash” για όλες αυτές τις πατσαβούρες που πάνε με μαύρους! Αντίστοιχη έκφραση στην Ευρώπη δεν υπάρχει και το άπλυτη ή αριστερή δεν καλύπτει τη ξεφτίλα αυτών των λευκών ζώων! Η ανοχή στην δυτική εκφυλισμένη Ευρώπη είναι μεγαλύτερη από τις  ΗΠΑ και βέβαια και η Γερμανία δεν ξεφεύγει από αυτά τα χάλια!
Στο εράσμους μου στη Γερμανία το 2004 ήταν εμφανής  παντού η ανάμιξη των Γερμανίδων με Τούρκους , Άραβες και μαύρους!  Αν δεις Γερμανίδα να έχει καρότσι φοβάσαι να κοιτάξεις τι θα έχει μέσα!Ακόμα και με Ασιάτες πλέον βλέπεις Γερμανίδες!

Τώρα δεν ισχύει.Οι καφετί και σκουρόχρωμοι με το mass immigration και τους λαθρο έχουν αποκτήσει χάλια φήμη και οι Γερμανίδες τους αποφεύγουν σαν το σκατένιο μπαστούνι.
Με τα φίτνες,τα social media κτλ οι γερμανοειδείς έχουν αποκτήσει νέα αίγλη όλες οι γκόμενες τραβιούνται με αυτούς.Ακόμα και οι Τουρκάλες και οι Αράβισσες Γερμανούς γουστάρουν και αυτό εξαγριώνει τις μειονότητες.
Σου λέει δε φτάνει που δε γαμάμε ντόπιες,μας γαμάνε και τις δικές μας.
Οι Τουρκοάραβες και τα αράπια έχουν μεγάλο θυμό Γερμανία,κάποια στιγμή θα ξεσπάσει αυτό.
Οι Βαλκάνιοι φυσικά τους γαμάνε όλους μειονότητες και γερμανοειδείς,στα αρχίδια μας εντελώς.Και αυτό κάποια στιγμή θα έχει αντίδραση.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τι συγκρίνεις ;;;
Έναν άσχετο που θα πάει σε ξενοδοχείο , χωρίς να ξέρει λέξη γλώσσα ;;;;
Ο δημητράκης ειναι σαν ρώσος πλέον .
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΙΚΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.

Εγώ γαμάω και με καθόλου φράγκα.
Τις παντρεμένες που πηδάω , τσάμπα τελείως τις πηδάω.

Εγώ σου λέω να πάει ο άλλος να νοικιάσει διαμέρισμα κανονικά ή να αγοράσει διαμέρισμα και να μείνει ένα μήνα ή ένα χρόνο με 1500 ευρώ μηνιαίως παθητικό εισόδημα.
Αν είναι άνω των 40,παπάρια θα γαμήσει.Αν είναι στα 30 άντε να γαμήσει μερικά εφτάρια που θα τον δούνε σα γαμπρό.Εντωμεταξύ θα έχει χάσει λεφτά,έσοδα,θα έχει καταστρέψει το βιογραφικό του και χαλάσει όλες τις μελλοντικές προοπτικές.
Δεν είναι έτσι απλά.
Εξαιρείται ο πρίγκιψ,γόνος,μέλος βασιλικής οικογένειας Σαουδικής Αραβίας κτλ με τα πακέτα αλλά αυτοί πάνε όπου θέλουν.Και Ντουμπάι να μένουν γαμάνε ανατολικές αβέρτα.Δε χρειάζεται να... ξενιτευτούν.
Το σύστημα αποσύρομαι ανατολική Ευρώπη και γαμάω με ικανοποιητικό παθητικό εισόδημα έχει νόημα για ψωλίστ π.χ. πρώην στρατιωτικούς σε πρόωρη απόσυρση,κληρονόμους μεγάλων περιουσιών κτλ.Αφορά δηλαδή πολύ λίγα άτομα.
Επίσης βύσματα που παίρνουν θέση σε πρώην ΕΣΣΔ δημόσια ή ιδιωτική με δυτικό μισθό.Δηλαδή με χρήματα από τη χώρα τους.
Αν πάει κάποιος να επενδύσει πρώην ΕΣΣΔ ή να δουλέψει πρώην ΕΣΣΔ θα πάρει το τρίτο το μακρύτερο.Είναι καθαρά για γόνους,βύσματα,άτομα που έχουν τα γκαφρά και απλά διαλέγουν πού θα μείνουν.

Ο δημητράκης είναι εντελώς οριακός.Δεν είναι ούτε βύσμα ούτε έχει σοβαρό παθητικό εισόδημα,οπότε μπορεί να μένει και να ξύνει τα αρχίδια του εκεί αλλά δεν μπορεί να γαμάει αξιόλογα μουνιά.Δεν τον παίρνει,είναι κάτω από τον πήχυ.
Εγώ αν ήμουνα στη θέση του δημητράκη θα είχα γαμήσει και μερικές μουνάρες στάνταρντ αλλά αυτός είναι και vfm.Και στις καλές εποχές δηλαδή δε γαμούσε τις μουνάρες και τις περιζήτητες για να επενδύει.
Εγώ έχω γαμήσει πολύ περισσότερες μουνάρες και διαχρονικά ιδίως όταν είχα καλές συνθήκες.Αυτά είναι εν πολλοίς θέμα συνθηκών,δεν μπορείς να κάνεις ένα πλάνο να πεις θα μείνω θα κάνω οικονομία,θα αγοράσω διαμέρισμα,θα παντρευτώ Ρωσίδα μπάζο να πάρω την υπηκοότητα κτλ,όλα αυτά είναι χαζά πράγματα.
Απλά όταν δεις ευκαιρία,δαγκώνεις χοντρά.Το 2004 τα είχα όλα υπέρ μου,ήμουνα Γερμανία με 2000 ευρώ μηνιαίως,7 ώρες από Τσεχία,ξεσκίστηκα στον πούτσο στα ΠΣΚ.Είχα όμως κάνει προεργασία,το κυνηγούσα,δεν είναι τόσο τυχαίο.Επαιρνα το τρένο από Γερμανία μόνο και μόνο για να περάσω ένα Σαββατόβραδο Τσεχία.Αυτό δεν το κάνεις αν δεν είσαι υποψιασμένος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom