Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ε αν μενει σε αυτο το χωρο μονο, ποσες φωτογραφιες να βγαλει. Το εχουμε εμπεδωσει, ζει φτωχικα ο ανθρωπος.

Οπως και αν εχει, και το μινιμουμ να παιρνει, αν νοικιαζει απλα δωματιο, κατι θα του μενει στην ακρη, σιγουρα παραπανω απο οτι αν ηταν Ελλαδα. Οποτε ειναι δικαιο να πουμε οτι με τα μεσα του κατι καταφερε.

Εσυ απο την αλλη εισαι 30 χρονια στο μουνο-παραδεισο. Σιγουρα 15 χρονια πριν πηδαγες παραπανω γιατι και οι γκομενες ηταν πιο φτηνες. Τωρα τι παιζει με χεσιματα/ετοιμα φραγκα δε μπορω να ξερω. Αλλα ειναι βαρυ να σε εχει γκομενα χεσμενο, ποσο μαλλον κυριολεκτικα.

Δικαιο το Προβατο, λεει παντα τις σκληρες αληθειες. Ειναι κακιασμενο για αυτο
Παρά ζει φτωχικά  :2funny:Αυτό το δωμάτιο στη Γερμανία έχει ενοίκιο 500 ευρώ μπορεί και παραπάνω  :2funny:στέλνει καιναλλα 500 στην Ελλάδα,αν βγάζει 1.500 το μήνα τι του μένουν 500 ευρώ  :2funny:. Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι με 500 ευρώ στη Γερμανία ζεις σε αυτό το δωμάτιο εγώ τι να πω  :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Η σύγκριση με το Ισραήλ είναι άκυρη.
Ειδικά με Συρία μιλάμε για ιστορική εχθρότητα.
Ο Κούλης καλά το πάει απλά θέλει χρόνο να στρώσει η κατάσταση.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Παρά ζει φτωχικά  :2funny:Αυτό το δωμάτιο στη Γερμανία έχει ενοίκιο 500 ευρώ μπορεί και παραπάνω  :2funny:στέλνει καιναλλα 500 στην Ελλάδα,αν βγάζει 1.500 το μήνα τι του μένουν 500 ευρώ  :2funny:. Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι με 500 ευρώ στη Γερμανία ζεις σε αυτό το δωμάτιο εγώ τι να πω  :2funny:

Είσαι φτωχομπηνές και πατσαβουρογάμης,ελέγχεται δε αν είσαι και πισωλούρης :grin: :grin: :grin:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Απαγορευεται το πους μπακ, μην αρχισουμε παλι την αλφαβητα. Επισης δε μας συμφερει γιατι ο πουστης διπλα καραδοκει.
Σου απαντώ στο αντίστοιχο νήμα!
Εδώ περιμένουμε ανυπόμονα διαβατήριο από Dean Corso! :rockon: :rockon: :rockon:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Η σύγκριση με το Ισραήλ είναι άκυρη.
Ειδικά με Συρία μιλάμε για ιστορική εχθρότητα.
Ο Κούλης καλά το πάει απλά θέλει χρόνο να στρώσει η κατάσταση.
Πας Καλά  :idiot: :uglystupid:
Ενώ εμείς με το Πακιστάν έχουμε ιστορική φιλία και συμμαχία.. :jerking:
Τελικά Καλά κάνει ο Δημητράκης και σας ξεφτιλίζει  :s&m_3:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Πας Καλά  :idiot: :uglystupid:
Ενώ εμείς με το Πακιστάν έχουμε ιστορική φιλία και συμμαχία.. :jerking:
Τελικά Καλά κάνει ο Δημητράκης και σας ξεφτιλίζει  :s&m_3:

Επιχείρημα πεντάχρονου,δεν περίμενα κάτι άλλο βέβαια από θαυμαστή του ΑΜΕΑ,στην ίδια κατηγορία είστε :thefinge:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ντοματομεταναστη49, με την διεστραμενη φασαρια,
Σου εχω αποδειξει πως εγω ο φτωχος γκασταρμπαιτερ ειμαι πιο καλαψαπο σενα κ με τα λεφτα που σου πεταξα στην μαπα αγοραζω 2 αμαξια σαν το δικο σου αυριο το πρωι.
Τωρα αν ο νταλικερης κ η κορεανα ειναι το peek σου που τις μοστραρες να το βουλωσουμε εγινες ξανα ρεζιλι με τα μπαζα που ποσταρες.
Νομιζα πως 7αρακι δεν ειναι κατι δυσκολο για ρωσια, δεν σου ζητησα κατι δυσκολο.
Τελικα το 7αρακι ειναι ακατορθωτο για σενα.
Προσεξε......οχι για τους αλλους αλλα για σενα , δεν το εχεις με τις γυναικες ψευταρακη.
Ο σκοπος της παρουσιας σου στην ρωσια εχει αποτυχει εδω και χρονια.
Με τον νταλικερη (5αρι) κ την κορεανα (6αρι) πειστηκε κ ο πιο ασχετος πια τι παιζει
Ναι οι γυναίκες δεν πάνε με μένα και πάνε με τους γκαστερμπάϊτερ  :2funny:
 Τα γατάκι σκίζει,εσύ έλεγες ότι μόνο με λεφτά πάνε μαζί μου και τον έφαγες  :2funny:
 Ούτε στα όνειρά σου τέτοιο γατάκι  :2funny:.
 Τι να πω αν στα 46 μου έχω χωρίς να δουλεύω 2.200-2.500 το μήνα,έχω περιουσία και βγάζω και γκόμενάκια 20-22 ετών,και έχω αποτυχει  :2funny:
 Εσένα εδώ ούτε 40χρονη δε θα γύριζε να σε κοιτάξει  :2funny:κουβαλάς μαζί τη μιζέρια της Ελλάδας και φενεται οτι εισαι φτωχομπινες  :2funny:
  Τα λεφτά που έβαλες τα μάζευες για 2 χρόνια ειναι οι οικονομίες του μετανάστη ετών δουλειάς στο εξωτερικό:2funny:,αν και παίζει να τα πήρες και από άλλους γκαστερμπάϊτερ από την πανσιόν που μένεις  :2funny:είναι έτσι βαλμένα σα να είναι από διαφορετικούς πάκους μ'αρεσαν τα δεκάρικα  :2funny:ενώ αυτά που έβαλα εγώ τα πήρα σε ένα μήνα   :2funny:.
 Για τα διαμερισματα που έβαλα και απέδειξα οτι το ένα κάνει 200.000 ευρώ και το άλλο 80.000 και έχω κανένα τριτο και ένα ακόμα στη Βαρσοβία εσύ τι να μας πεις? :2funny:Εσυ σε ένα κελί ζεις φουκαρά γκαστερμπάϊτερ  και μιλάς κιολας :2funny:
 Το αμάξι εδώ κάνει 9.000-10.000 ευρώ τώρα αλλά μετράει όλοι το κοιτάνε.Οταν το πήρα έκανε κοντά 40.000 ευρώ.Και 3.000 να κάνει τώρα στη Γερμανία εσύ δεν θα έχεις ούτε για την ασφάλεια του και τα τέλη κυκλοφορίας  :2funny:για βενζίνη δε μιλάω  :2funny:
 Ζεις χειρότερα κ από το Βλάκμαν που θαυμάζεις και λες ότι ειναι αρχηγός  :2funny:είσαι σαν τους φύλακες στο πάρκινγκ κ εγώ είμαι αυτός που πάει και παίρνει τ' αμάξι του από το πάρκινγκ  :2funny:
   Η γούνα μου που φοράει το γατάκι στην δεύτερη φώτο που έβαλα είναι από φώκια και κανει οσο και το αυτοκίνητο μου στη Γερμανία  :2funny:αυτό για τους ψαγμένους :2funny:
 
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
κανεις λαθος τυπε. Το διαμερισμα μου ειναι 55τμ.
Ο δημητρακης αρνειτε να το παραδεχτει. Εδω το ενα δωματιο που του εβαλα κ ειναι 15 τμ με αποδειξεις το βλεπει 5τμ.
Τον ακαλυπτο που πιστευε οτι βλεπει ,του απεδειξα πως ειναι παραθυρο με θεα . Το μπανιο του απεδειξα πως ειναι σωστο κ οχι με την βρυση εξω απο τη μπανιερα οπως το δικο του.
Καλυμενο με ταπητες και οχι στα τουβλα με αφρους κ καλωδια να φαινοντε οπως το δικο του

Αρνειτε να τα πιστεψει, βλεπει δρακους σαν τον δονκιχωτη.
Δεν μπορει να πιστεψει πως ενας φτωχος εργαζομενος εχει συνθηκες καλυτερες απο αυτες που δημιουργησε μεσα στο κεφαλι του

Το δωματιο ειναι σιγουρα 13-15 τετραγωνικα, σαν φοιτητης εμενα σε ενα παρομοιου μεγεθους και ηταν μια χαρα ζεστο και ανετο.

Δε ξερω αν ειδα και αλλες φωτογραφιες, σχολιασα μονο σε αυτην που την ποσταρει συνεχεια.

Συμφωνω παντως πως ηλεκτροπληξια δεν προκειται να παθεις σε σπιτι στη Γερμανια
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
5αρι ειναι... εχει ποσταρει βεβαια πολυ καλυτερες παλιοτερα
6,5αρια και 7αρια πχ αυτες 7,5-8αρι πχ αυτο Στην Παταγια το 90% ειναι 2αρια και 3αρια ...

Για να ξερουμε τι λεμε αν και αυτο με την βαθμολογια ειναι υποκειμενικο στο +/- 1  :grin:

Τυπε αυτες που ποσταρες τωρα μια χαρα ειναι. Αλλα αυτη με τα εσωρουχα του δημητρακη ειναι σαν τραβελος περιπτερας απο τα κατω πατησια
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
 Τα γατάκι σκίζει,εσύ έλεγες ότι μόνο με λεφτά πάνε μαζί μου και τον έφαγες  :2funny:
   
 

Εκτός από φτωχομπηνές και πατσαβουρογάμης έχεις και καταρράκτη...να το προσέξεις!
 

Συνημμένα

  • πατσαβούρα-ΑΜΕΑ.jpg
    πατσαβούρα-ΑΜΕΑ.jpg
    349,1 KB · Εμφανίσεις: 49

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αυτες που βαζει ο τασος ειναι πουτανες και σεμιπρος οποτε λογικό να είναι πιο εμφανισιμες.
Αυτες που βάζει ο δημητρακης ειναι τζαμπε οποτε λογικο να ειναι μπαζακια.
Οταν ποστάρει γκόμενες απο σαλον είναι πολυ καλύτερες.

Αυτες που βαζω εγω είναι σπονσορετς οποτε λογικό να είναι πολύ εμφανισιμες.
Χωρίς λεφτά να γαμησεις ανω των 45 πολυ εμφανισιμη,χλωμό.Γινεται αν εισαι διάσημος ή έχεις καποια πολύ σημαντική θέση ή αν είσαι διαολεμενα εμπειρος.
Ειναι σα να ζητάς απο 45αρη να είναι γκολτζης.Γινεται υπο όρους.
Εγώ μπορώ να γαμησω εφταρι τζάμπα σαν πορνοτουριστας λιγων ημερών αλλα θα μου βγει η Παναγία.Ειναι τοσο  κοπιαστικο που δεν αξίζει.
Το θέμα είναι τι κάνεις υπο συνθήκες χωρικων,χρονικων και οικονομικων περιορισμων,πως αποδίδεις οταν έχεις λιγο χρονο,λιγα λεφτά και τελεις υπο συνθήκες κοπωσης,ελλειψης υπνου και φαγητού.Το θέμα είναι τι κάνειςεκει στη δυσκολη κατάσταση πώς αντιδράς οταν όλα είναι εναντίον σου.

Εγω πιστευω οτι τον πληρωνουν κιολας. Ποσταρε τη μπαμπουσκα που μοιαζει με τον Ιγκορ, τον μαραγκο απο το Βλαδιβοστοκ.

Για την κινεζα δε σχολιαζω που πανε να την βγαλουν και εφταρι. Πιο αξιοπρεπης αλλα και παλι 4-5
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Παρά ζει φτωχικά  :2funny:Αυτό το δωμάτιο στη Γερμανία έχει ενοίκιο 500 ευρώ μπορεί και παραπάνω  :2funny:στέλνει καιναλλα 500 στην Ελλάδα,αν βγάζει 1.500 το μήνα τι του μένουν 500 ευρώ  :2funny:. Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι με 500 ευρώ στη Γερμανία ζεις σε αυτό το δωμάτιο εγώ τι να πω  :2funny:

Αναλογα την τοποθεσια, γερμανια βρισκεις και με στουντιο με 500 ευρω. Βερολινο 700 ευρω εχουν τα στουντιο.
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.705
Κριτικές
15
Like
361
Πόντοι
326
Το πιο βασικό είναι η συμπεριφορά του εργοδότη όπου η διαφορά είναι χαώδης.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Το δωματιο ειναι σιγουρα 13-15 τετραγωνικα, σαν φοιτητης εμενα σε ενα παρομοιου μεγεθους και ηταν μια χαρα ζεστο και ανετο.

Δε ξερω αν ειδα και αλλες φωτογραφιες, σχολιασα μονο σε αυτην που την ποσταρει συνεχεια.

Συμφωνω παντως πως ηλεκτροπληξια δεν προκειται να παθεις σε σπιτι στη Γερμανια
Όχι 150 τετραγωνικά ειναι :2funny:καλά τυφλοί είσαστε?  :2funny:εκεί δεν έχει χώρο να σηκωθείς  :2funny:και να περάσει ανάμεσα στη ντουλάπα δε χωράει ο Σινοχάρας ή ο Αλλανταλον αν ερθει επισκεψη :2funny:
 Διαμερισμα δεν είναι τον πρόδωσε το χαλάκι στη πόρτα του δωματίου  :2funny:έχει και θέα τα γκαράζ  από κατω:2funny:
 Για φοιτητή 18 ετών καλό είναι δε λέω αλλά το να μένει σε ένα τέτοιο δωμάτιο κελί ένα 50άρης είναι για κλάματα  :2funny:.
  Η πλάκα είναι που δοκίμασαν να έρθουν να δουλέψουν κ εδώ τέτοιοι φουκαράδες σαν κ αυτόν  :2funny:απο γυναίκες κάτι 45αρες κυνηγουσαν και τους έκλαναν  :2funny:και αυτοι με μισούσαν ακόμα περισσότερο  :2funny:.
 Δε μπορώ να φανταστώ να πλησιάσει ενα γατακι σαν το δικό μου αυτος ο φουκαράς για να το γνωρίσει  :2funny:ούτε 45χρονη δε βγάζει αυτός  :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αν εχει πιο μεγαλο χωρο θα ποσταρει φωτογραφιες.

Αλλα και παλι, γιατι να δινεις λεφτα σε σπιτονικοκυρηδες? Μετα πανε Αγια Πετρουπολη και τα τρωνε στους ντοπιους τραβελους
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Παρά ζει φτωχικά  :2funny:Αυτό το δωμάτιο στη Γερμανία έχει ενοίκιο 500 ευρώ μπορεί και παραπάνω  :2funny:στέλνει καιναλλα 500 στην Ελλάδα,αν βγάζει 1.500 το μήνα τι του μένουν 500 ευρώ  :2funny:. Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι με 500 ευρώ στη Γερμανία ζεις σε αυτό το δωμάτιο εγώ τι να πω  :2funny:
και εσύ δυο χιλιάρικα βγάζεις,όπως τα βγάζεις.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Αναλογα την τοποθεσια, γερμανια βρισκεις και με στουντιο με 500 ευρω. Βερολινο 700 ευρω εχουν τα στουντιο.
Βερολίνο έχω ζήσει(1100Ε ενοίκιο το σπίτι που έμενα) και έχω σαφή άποψη!

Όσοι έχουν μια ανακαινισμένη τρύπα νομίζουν  ότι έχουν πιάσει τη ζωή από τα μαλλιά!
Είναι η γενική ψυχολογία της πόλης που όταν βλέπεις τα χάλια στις γειτονιές του kreuzberg και της Warschauer str λες πάλι καλά που έχω ένα σπίτι και δεν είμαι άστεγος!
Είναι κατάντια να μένεις σε μια τέτοια πόλη!
Δεν μπορεί νορμάλ άνθρωπος να μείνει πάνω από 6 μήνες...
Ακόμα και τα γατιά του Μήτσου κάνουν ζωάρα σε σχέση με όσους μένουν στη Γερμανία!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom