Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
αμα είσαι ψωμόλυσσας ........

Ποιός είναι ψωμόλυσσας ;
όποιος πάει σε μπουφέδες ;;;

ή όποιος τρώει όταν πεινάει ;;;;


το γαμήσι σε κάνει και καις θερμίδες , οπότε πρέπει να τρως ... δεν είναι όπως η μαλακία
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.141
Κριτικές
10
Like
1.588
Πόντοι
506
Δεν υπαρχουν κανονες, ολα γινονται, εξαρταται την περιπτωση. Απο την αλλη, ειδικα για Γερμανια, υπαρχουν πραγματα που λεγονται και πραγματα που δεν.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Τι ζόρι έχεις ρε βλήμα ;;;;;;;


Αν πεινάς, δεν τρώς πολύ ;;;;;;;;

Μπας και είσαι σουσοφάγος του χαλανδρίου, στέλεχος ;;;
Πες μας να ξέρουμε !!!!!!
Αν έχει κολλήσει το στομάχι σου στην πλάτη θα φας πολύ.Αν δεν τρως κανά 2 μέρες για να μασαμπουκώσεις στον μπουφέ θα φας πολύ.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αν έχει κολλήσει το στομάχι σου στην πλάτη θα φας πολύ.Αν δεν τρως κανά 2 μέρες για να μασαμπουκώσεις στον μπουφέ θα φας πολύ.

Εγώ τύπε όταν κολυμπάω σε διακοπές ή όταν κάνω τουρισμό ... ή εκδρομές τρώω τις 4πλες θερμίδες σε σχέση με σπίτι μου ....

γι'αυτό και γυναίκες που με συνοδεύουν σε διακοπές .... δεν θέλουν πάνω από 2-3 βδομάδες διάρκεια ...
θέλουν να γυρίσουν πίσω ....

πονάει ο κώλος τους ....
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Εγώ τύπε όταν κολυμπάω σε διακοπές ή όταν κάνω τουρισμό ... ή εκδρομές τρώω τις 4πλες θερμίδες σε σχέση με σπίτι μου ....

γι'αυτό και γυναίκες που με συνοδεύουν σε διακοπές .... δεν θέλουν πάνω από 2-3 βδομάδες διάρκεια ...
θέλουν να γυρίσουν πίσω ....

πονάει ο κώλος τους ....
Mάλλον γιατί γίνεσαι σαν τον Bibendum
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Mάλλον γιατί γίνεσαι σαν τον Bibendum
εγώ λέω ότι είμαι σαν τον τζων !


John-Holmes.jpg

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Παλληκάρι δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.
Σημασία έχει τι ξέρεις να κάνεις.

Αν είσαι γκαρσόνι ή βοηθός τεχνίτη, άστο πέρασες την ηλικία για ξεκίνημα σε τέτοιες δουλειές, αλλά κάτι θα βρεις με χαμηλές απαιτήσεις.

Αν έχεις εξειδίκευση σε κάποια δουλειά, τότε μετράει αλλιώς η ηλικία στην εμπειρία και μπορεί να πάρεις κανένα καλό πακέτο.
Όχι ποστάρω εδώ σαν κάτι ρεμάλια που το έχουν κάνει θέμα διακοπών ή που έχουν μείνει όλη τη ζωή τους σε μια χώρα μόνο και χωρίς δουλειά, απλά τρώγοντας τα λεφτά περιουσιών.

Ναι ρε τυπε,.διάβασε και κανένα προηγούμενο ποστ.
Σχεδόν 6 χρόνια λείπω και έχω αλλάξει 2 χώρες. Και βρίσκω δουλειές μόνος μου όπου πάω, χωρίς καμία βοήθεια και χωρίς να τρώω λεφτά των δικών μου.
Αντρικά πράγματα. Ξέρει ο τριχωτός πίθηκας από αυτά.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Όχι ποστάρω εδώ σαν κάτι ρεμάλια που το έχουν κάνει θέμα διακοπών ή που έχουν μείνει όλη τη ζωή τους σε μια χώρα μόνο και χωρίς δουλειά, απλά τρώγοντας τα λεφτά περιουσιών.

Ναι ρε τυπε,.διάβασε και κανένα προηγούμενο ποστ.
Σχεδόν 6 χρόνια λείπω και έχω αλλάξει 2 χώρες. Και βρίσκω δουλειές μόνος μου όπου πάω, χωρίς καμία βοήθεια και χωρίς να τρώω λεφτά των δικών μου.
Αντρικά πράγματα. Ξέρει ο τριχωτός πίθηκας από αυτά.
Γεια σου ρε Νίκο Ξανθόπουλε παιδί του λαού  :2funny:
  Σφεντόνα τον έχεις κάνει από την αγαμία  :jerking: :2funny:και η αφραγκία βέβαια σε βαράει στο κεφάλι  :2funny:και σε συνδιασμό με την χρόνια αγαμία βγάζει αυτό το αποτέλεσμα  :2funny: :jerking: :jerking: :jerking:
  Ο Βολταίρος χτες σε ξέσκισε  :2funny:έχει τα πάντα στα περίπτερα στην Ελλάδα  :2funny:
  Οταν πας Αθήνα να περάσεις από το EL BASSA στην Αχαρνών  :2funny:εκεί θα βρεις και άλλα παιδιά του λαού  :2funny:μπορεί να σε πάρει ο Πίτσι και ο Βολταίρος στο σινεμά που έχει τσιγγανους με ωραίες μεγάλες πούτσες σκληρές σαν μπετόβεργες  που τους αρέσουν:2funny: πιθανον να σου αρέσουν κ'εσένα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Αυτή τη βδομάδα δε μου έστειλαν λεφτά οι γονείς μου αλλά η κόρη μου  :2funny:
 

Συνημμένα

  • ξανθοπουλος1.jpg
    ξανθοπουλος1.jpg
    16,4 KB · Εμφανίσεις: 14
  • ξανθοπουλος2.jpg
    ξανθοπουλος2.jpg
    53,1 KB · Εμφανίσεις: 37

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa τι μλκς είσαι ρε Λάκη. Θα μου πεις, Ελλάδα, οτι θέλει δηλώνει ο καθένας.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ξεχνάει ότι ο μακαρίτης το έψηνε το ψάρι και από τις δυό πλευρές...
 

c_blu

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2019
Μηνύματα
250
Like
125
Πόντοι
1
Τώρα που είδες με αποδείξεις πόσο κάνουν τα 2 από τα διαμερίσματα μου κάκιεψες πολύ περισσότερο  :2funny:Εσύ κάτσε στο νοικιασμένο δωμάτιο του οικοτορφείου να  :jerking: :2funny:
    Άστο μπροστά σ'αυτόν τον μαζόχα εσύ δεν έχεις πλάκα,εσύ είσαι ένας απλός φουκαράς  που :2funny: με την κατάντια σου και την φτωχομπινεδιά σου  :2funny: αυτός σε ξέσκισε στη  :jerking: :2funny:
  Εγώ το ξέρω,γ'αυτό και όσοι έφυγαν ή γύρισαν πίσω ή αναπολούν πότε θα γυρίσουν στην Ελλάδα.Δεν ξέρω ούτε έναν να λέει ότι του αρέσει η ζωή στη Γερμανία  :2funny:.Αν είναι να πας κάπου γιά να περνάς καλύτερα αξίζει αλλά αν είναι να πας κάπου να βασανίζεσαι τι να το κάνεις? :headbang:

Ούτε εγω ξέρω κανεναν,ειδικά απο Γερμανία και Νορβηγια!
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γερμανία όντως δεν έχει σπουδαία ζωή αλλά αν μπορείς να κάνεις τακτικές εκδρομές στα μουνολίβαδα ή μένεις σε μεγάλη πόλη με αεροδρόμιο και μπορείς να φέρνεις γκόμενες τα ΠΣΚ,ή μένεις πολύ κοντά στα ανατολικά σύνορα δε σε χαλάει,δε νιώθεις πολύ τη Γερμανία.Δεν τη νιώθεις καθόλου σχεδόν θα έλεγα.
Τη ζωή τη φτιάχνεις όπως θες αν θες να γαμάς,θα βρεις τρόπο να γαμάς.Αν θες διασκέδαση,θα διασκεδάσεις.Αν θες μάσα,θα φας καλά.Είναι θέμα προτεραιοτήτων.
Τελικά βέβαια θα σου φέρουν το λογαριασμό,τίποτα δεν είναι τζάμπα.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Γερμανία όντως δεν έχει σπουδαία ζωή αλλά αν μπορείς να κάνεις τακτικές εκδρομές στα μουνολίβαδα ή μένεις σε μεγάλη πόλη με αεροδρόμιο και μπορείς να φέρνεις γκόμενες τα ΠΣΚ,ή μένεις πολύ κοντά στα ανατολικά σύνορα δε σε χαλάει,δε νιώθεις πολύ τη Γερμανία.Δεν τη νιώθεις καθόλου σχεδόν θα έλεγα.
Τη ζωή τη φτιάχνεις όπως θες αν θες να γαμάς,θα βρεις τρόπο να γαμάς.Αν θες διασκέδαση,θα διασκεδάσεις.Αν θες μάσα,θα φας καλά.Είναι θέμα προτεραιοτήτων.
Τελικά βέβαια θα σου φέρουν το λογαριασμό,τίποτα δεν είναι τζάμπα.

Καταρχας αυτο που λενε ολοι για ζωη .

Ακομα και στην Αθηνα να ζεις, στην Ελλαδα αν εχεις μια σοβαρη δουλεια , εισαι γραφειο 9-10 ωρες τη μερα. Βαλε μετακινησεις κλπ φευγει και αλλος χρονος. Οποτε καθημερινες δε κανεις κατι. Και Αθηνα ετσι ακριβως ειναι , μπορει να φας 1.5 ωρα τη μερα στο δρομο και αλλες 8-9 στη δουλεια. Ποσοι θα πανε για ξυδια μετα? Μονο το σκ μενει.

Γερμανια ειναι οντως βαρετη αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.Βερολινο,Μοναχο ειναι πολυ καλυτερα απο Αθηνα. Και οπως ειπες εισαι σε αποσταση βολης απο σλαβικα μουνολιβαδα , αν εχεις αμαξι πας οπου θελεις και τα φραγκα που μαζευεις ειναι παραπανω.

Χωρια που μπορει να εχεις 30 μερες διακοπες το χρονο τις οποιες αν θες τις ξοδευεις και σε αλλη ηπειρο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom