Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Δεν πέφοτουν δυστηχώς! :headbang:Άσε που τώρα ακριβήναν κ'άλλο  :headbang:το 2014 γιά ένα σουβλάκι με πίτα μεγέθους ανάμεσα στο απλό και το γίγα που στην Ελλάδα έχουν 2,5-2,8 ευρώ ήθελες 7$-7.5 $ τώρα μου είπαν τιμές 11 $  :headbang: :headbang:.
  Τώρα μόνο μιά καντίνα έχει σουβλάκι με 8 $ και εκεί έχει τρελλή ουρά  :headbang: :2funny:.Είχα παθει σοκ με της τιμές στο φα'ι' στη Νέα Υόρκη  :headbang:γιά να χορτάσω ήθελα 30-40 $ τη μέρα  :headbang: :headbang: :headbang:.Θυμάμαι γύρος στο πιάτο που εδώ το βρίσκω και με 150 ρούβλια (λίγο κάτω από 2 ευρώ) εκεί είχε 15.5 $  :headbang: σε ρούβλια 1060  :headbang: :2funny: δηλαδλη 7 φορές ακριβότερο από δω  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.Χωρίς να είναι πιό πολύ και καλύτερο!
  Βέβαια τα ρούχα τσάμπα!Ένα Levis 501 στη Νέα Υόρκη είχε 29$ ενώ το ίδιο στην Ρωσσία σε 122 $  :headbang:
Οταν δεν γραφεις ψεματα εισαι γλυκας
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Τελικά μέχρι ποιά ηλικία είναι καλό να πας για δουλειά εξωτερικό?
Είμαι 42.
Παλληκάρι δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.
Σημασία έχει τι ξέρεις να κάνεις.

Αν είσαι γκαρσόνι ή βοηθός τεχνίτη, άστο πέρασες την ηλικία για ξεκίνημα σε τέτοιες δουλειές, αλλά κάτι θα βρεις με χαμηλές απαιτήσεις.

Αν έχεις εξειδίκευση σε κάποια δουλειά, τότε μετράει αλλιώς η ηλικία στην εμπειρία και μπορεί να πάρεις κανένα καλό πακέτο.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Παλληκάρι δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.
Σημασία έχει τι ξέρεις να κάνεις.

Αν είσαι γκαρσόνι ή βοηθός τεχνίτη, άστο πέρασες την ηλικία για ξεκίνημα σε τέτοιες δουλειές, αλλά κάτι θα βρεις με χαμηλές απαιτήσεις.

Αν έχεις εξειδίκευση σε κάποια δουλειά, τότε μετράει αλλιώς η ηλικία στην εμπειρία και μπορεί να πάρεις κανένα καλό πακέτο.
Ναι τότε είσαι προνομιούχος,νοικιάζεις διαμέρισμα σε καινούργιο σπίτι στην Κύπρο με μεγάλο μπαλκόνι και μπορείς να κάθεσαι να πίνεις καφέ στο μπαλκόνι  :headbang: :2funny:και τρως και Ελληνική φέτα και μεζέδες  :jerking: :2funny:Και έχεις και γρήγορα και απεριόριστο ιντερνέτ για να μπορείς να αυνανίζεσε όσο θέλεις  :2funny: :2funny: :2funny:
Οταν δεν γραφεις ψεματα εισαι γλυκας
Εγώ ποτέ δεν έγραψα ψέματα.ότι γράφω το γράφω μα αποδείξεις.
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
Παλληκάρι δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.
Σημασία έχει τι ξέρεις να κάνεις.

Αν είσαι γκαρσόνι ή βοηθός τεχνίτη, άστο πέρασες την ηλικία για ξεκίνημα σε τέτοιες δουλειές, αλλά κάτι θα βρεις με χαμηλές απαιτήσεις.

Αν έχεις εξειδίκευση σε κάποια δουλειά, τότε μετράει αλλιώς η ηλικία στην εμπειρία και μπορεί να πάρεις κανένα καλό πακέτο.
Έχεις πάει εξωτερικό για δουλεια?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Τι παλεύεις αρχηγέ ;
ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΤΩΝ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ;;;
Δεν παλεύεται.
Είναι ατελείωτο και ανίκητο.

Και η γνωστή καραμέλα που τους πασάρουν οι πολιτικοί.
ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΛΕΒΟΥΝ.

Κλέβουν , όταν δεν δίνουν το 95% των καθαρών εσόδων στο δημόσιο !!!!!!


ΓΙΑΥΤΟ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.


ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ , ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ΚΑΙ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ.


ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ , ΘΑ ΧΡΕΟΚΟΠΟΥΣΕ Η ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΟΥΣ ΚΗΦΗΝΕΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ.








Αν οι επαγγελματίες πλήρωναν παραπάνω φόρους,
θα είχαμε ακόμη 300.000 δημοσίους υπαλλήλους
και ο οδηγός του τρόλλεϋ που έπαιρνε 3500€/μήνα το 2010 , θα έπαιρνε 7000€
ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΕΟΣ.


Τώρα ακολουθούν 7 τρις posts για τον υδραυλικό που δεν δίνει αποδείξεις,
για το ιατρό που παίρνει 200€ επίσκεψη
και για το δικηγόρο που ζήτησε 1500€ για το διαζύγιο .......

Μαζι σου. Εγω υπερ των επαγγελματιων ειμαι, αλλα αυτων που δουλευουν πραγματικα οχι με τις πλατες του κρατους.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
: :2funny:Εγώ ποτέ δεν έγραψα ψέματα.ότι γράφω το γράφω μα αποδείξεις.

Ε που ειναι οι αποδειξεις για τις γκομενες αλλα και τα λεφτα?

Βαλε να το βουλωσω κ να μην σε ξανακραξω


Που σαι.....οχι πονηριες ομως...
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Δεν πέφοτουν δυστηχώς! :headbang:Άσε που τώρα ακριβήναν κ'άλλο  :headbang:το 2014 γιά ένα σουβλάκι με πίτα μεγέθους ανάμεσα στο απλό και το γίγα που στην Ελλάδα έχουν 2,5-2,8 ευρώ ήθελες 7$-7.5 $ τώρα μου είπαν τιμές 11 $  :headbang: :headbang:.
  Τώρα μόνο μιά καντίνα έχει σουβλάκι με 8 $ και εκεί έχει τρελλή ουρά  :headbang: :2funny:.Είχα παθει σοκ με της τιμές στο φα'ι' στη Νέα Υόρκη  :headbang:γιά να χορτάσω ήθελα 30-40 $ τη μέρα  :headbang: :headbang: :headbang:.Θυμάμαι γύρος στο πιάτο που εδώ το βρίσκω και με 150 ρούβλια (λίγο κάτω από 2 ευρώ) εκεί είχε 15.5 $  :headbang: σε ρούβλια 1060  :headbang: :2funny: δηλαδλη 7 φορές ακριβότερο από δω  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.Χωρίς να είναι πιό πολύ και καλύτερο!
  Βέβαια τα ρούχα τσάμπα!Ένα Levis 501 στη Νέα Υόρκη είχε 29$ ενώ το ίδιο στην Ρωσσία σε 122 $  :headbang:
Ρουχα παμθηνα πραγματι ,καλα στο macy's χανεσαι  :grin: νομιζω ειναι το μεγαλυτερο του κοσμου ...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
:think:Ψαξε τις αγγελίες τύπε.
Γερμανία που το είχα ψάξει έλεγαν μέχρι Χ χρονων

Σοβαρά μιλας; Ηλικιακα κριτηρια στις αγγελιες; Νομιζα απαγορευεται.
Εγω δεν εχει τυχει να δω παντως παροτι εχω δει αγγελιες και για αυτες τις χωρες. Το μονο που εχω δει ειναι να διαχωριζουν σε male/female
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
δεν κολλανε στις ηλικιες.. ουτε στην εμφανιση..εδω σε ξενες εταιρειες εχουν αεροσυνοδους αντρες γυναικες πανω απο τα 60
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Σοβαρά μιλας; Ηλικιακα κριτηρια στις αγγελιες; Νομιζα απαγορευεται.
Εγω δεν εχει τυχει να δω παντως παροτι εχω δει αγγελιες και για αυτες τις χωρες. Το μονο που εχω δει ειναι να διαχωριζουν σε male/female
Κι εγω αυτο νομιζω. Οτι απαγορευεται
Νομος εναντιον των διακρισεων
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Σοβαρά μιλας; Ηλικιακα κριτηρια στις αγγελιες; Νομιζα απαγορευεται.
Εγω δεν εχει τυχει να δω παντως παροτι εχω δει αγγελιες και για αυτες τις χωρες. Το μονο που εχω δει ειναι να διαχωριζουν σε male/female
τότε γιατί ρωτάς;
εγω παντως έχω δει ,τυχαίο που ήταν απο Ελληνες αφεντικά;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Ξερω ελληνα που ηρθε 58 χρονων, ουτε λεξη γερμανικα, δουλευει σε εταιρεια καθαρισμου κ φορτωνει ραφια σε σμ.
Ευχαριστημενος ειναι.

Πρωην τυπογραφος στην ελλαδα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
L.V στο bellagio  και στην πυραμιδα που εχει το μουσειο του τιτανικου εχουν μενου με 20$
το ατομο τα παντα ολα και με τεραστιες δαγκανες καβουριων ατλαντικου, και τα χοτελ ειναι φθηνα εκει..
για να σε τραβηξουν για να παιξεις στα καζινο, εξυπνο

Μπουφέδες στο βέγκας, είσοδος από 15$ ως 20$ ... και του γαμάς τη μάνα ....
τρως σα ζώον !
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μπουφέδες στο βέγκας, είσοδος από 15$ ως 20$ ... και του γαμάς τη μάνα ....
τρως σα ζώον !

Τύπε, δυστυχώς τα τελευταία χρόνια στην Αμερική στα εστιατόρια οι τιμές έχουν ξεφύγει.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τύπε, δυστυχώς τα τελευταία χρόνια στην Αμερική στα εστιατόρια οι τιμές έχουν ξεφύγει.

Για τι συζητάς ; Στα ακριβά, δικαιολογείται η ... ακρίβεια. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Οι μπουφέδες στις ΗΠΑ, πάντως, είναι πολύ φθηνοί.



Στην ... αράχωβα στα πρώην χειμαδιά, ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom