Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Λονδινο τρια ατομα στο sushisamba με μπυρες 390 λιρες και στο the shard με κρασι παλι τρια ατομα 400 λιρες παλι

Τελος παντων ο καθενας με τις εμπειριες του

Αγορίνα μου, το απογευματινό τσάϊ , στο μπολ ρουμ στο πικαντίλυ στο ριτζ
είναι 75 στερλίνες το άτομο ....

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ;;;;

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Αγορίνα μου, το απογευματινό τσάϊ , στο μπολ ρουμ στο πικαντίλυ στο ριτζ
είναι 75 στερλίνες το άτομο ....

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ;;;;
Κουκλε μου ειπα για κριτηριο?
ανεφερα αυτα που γνωριζω απο προσωπικη εμπειρια

Στο Μινσκ ας πουμε στο hotel europe που εμενα περυσι το καλοκαιρι το πρωινο ηταν 25ευρω το ατομο
που στην Λευκορωσια του Λουκασενκο  :grin: φυσικα αυτο και δεν ειναι κριτηριο για την πολη
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Κουκλε μου ειπα για κριτηριο?
ανεφερα αυτα που γνωριζω απο προσωπικη εμπειρια

Στο Μινσκ ας πουμε στο hotel europe που εμενα περυσι το καλοκαιρι το πρωινο ηταν 25ευρω το ατομο
που στην Λευκορωσια του Λουκασενκο  :grin: φυσικα αυτο και δεν ειναι κριτηριο για την πολη

Και στη Μπαγκογκ , στο χοτέλ οριεντάλ , το μενού , είναι 250€ το άτομο .
Αν εκεί πηγαίνετε εσύ και ο σαβίδης ... δεν είναι κριτήριο για να πεις ότι ... ΣΤΗ ΜΠΑΓΚΟΓΚ ΘΕΣ 250€ ΤΟ ΑΤΟΜΟ.
Μια πίτσα στο πίτσα χατ, έχει 5€ .
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Τύποι τι ακριβώς ψάχνετε να βρείτε? Παντού στον κόσμο υπάρχουν γούστα σε όλο το εύρος τιμών.

Η πραγματικότητα είναι ότι Ελλάδα μπορείς να βρεις ποιοτικές επιλογές σε πολύ νορμάλ τιμές πλέον.

Ειδικά αν μιλάμε για καλοκαιρινές διακοπές δεν παίζεται η Ελλάδα. Τι να λέμε τώρα?
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Και στη Μπαγκογκ , στο χοτέλ οριεντάλ , το μενού , είναι 250€ το άτομο .
Αν εκεί πηγαίνετε εσύ και ο σαβίδης ... δεν είναι κριτήριο για να πεις ότι ... ΣΤΗ ΜΠΑΓΚΟΓΚ ΘΕΣ 250€ ΤΟ ΑΤΟΜΟ.
Μια πίτσα στο πίτσα χατ, έχει 5€ .
Πρωτον τον σαββιδη που τον θυμηθηκες  :grin: και δευτερον μαλλον δεν μπορουμε να συννενοηθουμε καλα ...

εγραψα "Βασικα ακριβοτερη πολη στο φαι απο NY δεν εχω δει και για να ακριβολογω μιλαω για το Μανχαταν"
για μεσο απο τα νορμαλ μπεργκεραδικα και τα ακριβα ρεστοραν μεχρι και το ελληνικο σουβλακι στις καντινες της Times Square που κοστιζε 7$ ... ακομη και στα σουπερμαρκετ οπως τα whole foods δεν εχω δει αλλη πολη που να κοστιζει η μεριδα φαγητο(με κρεας φυσικα) ΠΑΚΕΤΟ στα 20 δολλαρια δηλ 18 ευρω

Αν γνωριζεις εσυ εχει καλως ...
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
εγραψα "Βασικα ακριβοτερη πολη στο φαι απο NY δεν εχω δει και για να ακριβολογω μιλαω για το Μανχαταν"
για μεσο απο τα νορμαλ μπεργκεραδικα και τα ακριβα ρεστοραν μεχρι και το ελληνικο σουβλακι στις καντινες της Times Square που κοστιζε 7$ ... ακομη και στα σουπερμαρκετ οπως τα whole foods δεν εχω δει αλλη πολη που να κοστιζει η μεριδα φαγητο(με κρεας φυσικα) ΠΑΚΕΤΟ στα 20 δολλαρια δηλ 18 ευρω
Που να δεις στο  L.A  τιμες..  φωτια και λαυρα..
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Εγώ πάντως το σκεφτόμουν να φύγω από το μπουρδέλο αυτό, αλλά μετά λέω η πατρίδα με χρειάζεται, τέτοιο μυαλό, για να τη σώσω.
Οπότε σκέφτομαι να φτιάξω κόμμα και να πολιτευτώ.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Εχω ακουσει αλλα δεν πηγα ,Βεγκας παντως πιο φθηνα απο Νεα Υορκη ...
L.V στο bellagio  και στην πυραμιδα που εχει το μουσειο του τιτανικου εχουν μενου με 20$
το ατομο τα παντα ολα και με τεραστιες δαγκανες καβουριων ατλαντικου, και τα χοτελ ειναι φθηνα εκει..
για να σε τραβηξουν για να παιξεις στα καζινο, εξυπνο
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Αγαπητοί συναγωνιστές, η Ελλάδα είναι πλέον, και δυστυχώς, μια χώρα χαβούζα, πλήρως αποτυχημένη, προορισμένη να αποτελέσει τον σκουπιδότοπο και προμαχώνα της Ευρώπης. Δυστυχώς δεν υπάρχει ελπίδα ανάκαμψης, κάθε χρόνο, κάθε δεκαετία, όλο και θα παρακμάζει. Όσο το νωρίτερο την εγκαταλείψετε τόσο το καλύτερο για σας και την οικογένειά σας  :hi:

Το βάζω και εδώ για να το εμπεδώσουμε. Ο σώζων εαυτόν σωθήτω.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
L.V στο bellagio  και στην πυραμιδα που εχει το μουσειο του τιτανικου εχουν μενου με 20$
το ατομο τα παντα ολα και με τεραστιες δαγκανες καβουριων ατλαντικου, και τα χοτελ ειναι φθηνα εκει..
για να σε τραβηξουν για να παιξεις στα καζινο, εξυπνο
Ετσι, στο ballys εμενα απεναντι απο το bellagio ...
και το καλο στο Βεγκας για μενα που ειμαι καπνιστης ειναι οτι επιτρεπεται το καπνισμα σε καποιους κλειστους χωρους οπως τα καζινο και τα κλαμπ.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Ετσι, στο ballys εμενα απεναντι απο το bellagio ...
και το καλο στο Βεγκας για μενα που ειμαι καπνιστης ειναι οτι επιτρεπεται
το καπνισμα σε καποιους κλειστους χωρους οπως τα καζινο και τα κλαμπ.
ειχα μεινει σε δικλυνο στο bellagio με 95$ την ημερα και κατω στους κουλοχερηδες εβλεπες
κατι τρελλα ποσα, 17εκατ. $ - 27εκατ. $ δεν ξερω αν ηταν αληθεια.. δηλαδη αν κερδιζε καποια
στιγμη καποιος ολα αυτα τα ποσα..  Ομως εβγαλα 500$ στο blackjack
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
ειχα μεινει σε δικλυνο στο bellagio με 95$ την ημερα και κατω στους κουλοχερηδες εβλεπες
κατι τρελλα ποσα, 17εκατ. $ - 27εκατ. $ δεν ξερω αν ηταν αληθεια.. δηλαδη αν κερδιζε καποια
στιγμη καποιος ολα αυτα τα ποσα..  Ομως εβγαλα 500$ στο blackjack
Πραγματι κατι ασυλληπτα ποσα ... στο venetian που ειχα περασει για να το δω το ιδιο
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Πραγματι κατι ασυλληπτα ποσα ... στο venetian που ειχα περασει για να το δω το ιδιο
Εβλεπες και κατι βαμπιρ ταριφες φιλιππινεζες, εβγαζαν κατι πακους με εκατοσταδολλαρα
αποτα σουτιεν τους που τα ειχαν καβατζα και τα εχωναν στην ρουλεττα..
Και τα σοου που ειχαν, ηταν πολυ καλα επανω στην σκηνη, δεν ξερω αν τα παρακολουθησες..
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Εβλεπες και κατι βαμπιρ ταριφες φιλιππινεζες, εβγαζαν κατι πακους με εκατοσταδολλαρα
αποτα σουτιεν τους που τα ειχαν καβατζα και τα εχωναν στην ρουλεττα..
Και τα σοου που ειχαν, ηταν πολυ καλα επανω στην σκηνη, δεν ξερω αν τα παρακολουθησες..
Σοου δυστυχως οχι δεν θυμαμαι να ειχα πετυχει ...
στο κλαμπ omnia ειχες παει?πολυ καλη φαση μεσα και απο μουνια ,ηταν ακριβως διπλα απο το caesars
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Σοου δυστυχως οχι δεν θυμαμαι να ειχα πετυχει ...
στο κλαμπ omnia ειχες παει?πολυ καλη φαση μεσα και απο μουνια ,
ηταν ακριβως διπλα απο το caesars
περασα απο εξω, δεν προλαβα να παω ομως..
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
περασα απο εξω, δεν προλαβα να παω ομως..
Αν τυχει και ξαναπας πηγαινε ... τυφλα να εχουν τα σλαβικα μουνολιβαδα.
ειχα παει Πρωτοχρονια(οχι στην αλλαγη του χρονου αλλα το επομενο βραδυ) με 1 - 2 βαθμους πανω απο το μηδεν φυσικα και ολες με μινι και ψηλοτακουνα να περιμενουν στην ουρα να μπουν ,πολλα θεομουνα
στο μπαρ το ποτο στα 20$ και το φθηνοτερο τραπεζι στα 1500 ... το ακριβοτερο στα δεκα χιλιαρικα.
εισοδος στα 40
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλα και στα mcdonald's δεν ειναι πολυ ακριβα αλλα πανε σχεδον μονο μαυροι και ειναι να ξερνας απο ποιοτητα ... για τα shake shack ανφερομουνα που ειναι γαματα και παει νορμαλ κοσμος.
Βασικα ακριβοτερη πολη στο φαι απο NY δεν εχω δει και για να ακριβολογω μιλαω για το Μανχαταν ,αν βγεις προς τα εξω σαφως πεφτουν οι τιμες.

Στα υπολοιπα που λες συμφωνω και επαυξανω  :grin:
Δεν πέφοτουν δυστηχώς! :headbang:Άσε που τώρα ακριβήναν κ'άλλο  :headbang:το 2014 γιά ένα σουβλάκι με πίτα μεγέθους ανάμεσα στο απλό και το γίγα που στην Ελλάδα έχουν 2,5-2,8 ευρώ ήθελες 7$-7.5 $ τώρα μου είπαν τιμές 11 $  :headbang: :headbang:.
  Τώρα μόνο μιά καντίνα έχει σουβλάκι με 8 $ και εκεί έχει τρελλή ουρά  :headbang: :2funny:.Είχα παθει σοκ με της τιμές στο φα'ι' στη Νέα Υόρκη  :headbang:γιά να χορτάσω ήθελα 30-40 $ τη μέρα  :headbang: :headbang: :headbang:.Θυμάμαι γύρος στο πιάτο που εδώ το βρίσκω και με 150 ρούβλια (λίγο κάτω από 2 ευρώ) εκεί είχε 15.5 $  :headbang: σε ρούβλια 1060  :headbang: :2funny: δηλαδλη 7 φορές ακριβότερο από δω  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:.Χωρίς να είναι πιό πολύ και καλύτερο!
  Βέβαια τα ρούχα τσάμπα!Ένα Levis 501 στη Νέα Υόρκη είχε 29$ ενώ το ίδιο στην Ρωσσία σε 122 $  :headbang:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Αν τυχει και ξαναπας πηγαινε ... τυφλα να εχουν τα σλαβικα μουνολιβαδα.
ειχα παει Πρωτοχρονια
χειμωνα και εγω,εποχη χριστουγεννων,αλλα ειχα παει με γκομενα τοτε..
ευτυχως που δεν μπηκα μεσα δηλαδη, αν υπαρξει επομενη φορα θα παω μονος μ
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
Τελικά μέχρι ποιά ηλικία είναι καλό να πας για δουλειά εξωτερικό?
Είμαι 42.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom