Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Μεγαλη ερωτηση..

Ενα μεγαλο μερος μεσα μου πιστευει πως πρεπει ο καθε ενας να κατσει στον τοπο του, γιατι αν δεν κατσει αυτος τοτε ποιος;

Ενα αλλο κομματι πιστευει πως αν ο τοπος σου σε "καταστρεφει" μια ζωη την εχεις κ πρεπει να την απολαυσεις...

Η ζυγαρια μου ομως τείνει προς την 1 ..

Ολα εχουν τα υπερ κ τα κατα.

Νομιζω κανεις δεν ηθελε να φυγει απο ΕΛλαδα μν λεμε μαλακιες τωρα.

Ομως με τα δεδομενα που υπαρχουν στη χωρα ζεις πολυ καλυτερα εξωτερικο.

Κ ξαναλεω αναλογα την εργασια.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μεγαλη ερωτηση..

Ενα μεγαλο μερος μεσα μου πιστευει πως πρεπει ο καθε ενας να κατσει στον τοπο του, γιατι αν δεν κατσει αυτος τοτε ποιος;

Άλλο το να κάτσεις στον τόπο σου και άλλο να γίνεις υπάλληλος στην αγγλία.
Υπάλληλος στην αγγλία , ακόμη και μηχανικός ή ιατρός, σημαίνει ... πείνα !

Βενεζουέλα, νότια αφρική, εκεί βγάζουν χρήμα οι ελληνάρες.
 

mafiozaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2018
Μηνύματα
33
Like
2
Πόντοι
0
Εκτος αυτου ολοι μισουμε καποια πραγματα στην Ελλαδα κ καποια τα αγαπάμε..
νομιζω αν ζησουμε εξωτερικο θα μας ειναι αρκετα δυσκολο να τηρουμε καποιους κανονισμους που εδω ειναι στο φλου
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τύπε, έχεις δέκατα;

Ακούς φωνές;

Έπινες τίποτα χαλασμένο στα 70s?

Τύπε όσες προσβολές κι αν εκτοξεύεις, δεν θα μας πείσεις ότι οι έλληνες στην αγγλία, ζουν σαν τους εφοπλιστές ...
ή το σερ μαρκεζίνη ....

Η πλειοψηφία δεν έχει ατομικό μπάνιο. Δωμάτια νοικιάζουν με μπάνιο που το μοιράζονται !
Και παίρνουν την οδοντόβουρτσα στην κρεβατοκάμαρά τους, γιατί το μπάνιο είναι ... κοινό !

ΙΧ δεν βλέπουν ούτε στον ύπνο τους !
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Εκτος αυτου ολοι μισουμε καποια πραγματα στην Ελλαδα κ καποια τα αγαπάμε..
νομιζω αν ζησουμε εξωτερικο θα μας ειναι αρκετα δυσκολο να τηρουμε καποιους κανονισμους που εδω ειναι στο φλου

Τυπε καποια ειναι στο φλου οντως. Βαριεμαι να αναλυω πολλα παραδειγματα.

Ενα που μπορει να γινει κ στην ελλαδα ειναι οι κλησεις για ταχυτητα. Παντου καμερες κ η κληση στο σπιτι σου. Χωρις μα κ μου. Κ να δεις για ποτε βαζουμε μυαλο.

Ομως σν Ελληνες σε καποια πραγματα ειμαστε πολλοι πιο flexible κ οχι τοσο κολλημενοι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Τύπε όσες προσβολές κι αν εκτοξεύεις, δεν θα μας πείσεις ότι οι έλληνες στην αγγλία, ζουν σαν τους εφοπλιστές ...
ή το σερ μαρκεζίνη ....

Η πλειοψηφία δεν έχει ατομικό μπάνιο. Δωμάτια νοικιάζουν με μπάνιο που το μοιράζονται !
Και παίρνουν την οδοντόβουρτσα στην κρεβατοκάμαρά τους, γιατί το μπάνιο είναι ... κοινό !

ΙΧ δεν βλέπουν ούτε στον ύπνο τους !
Δεν είπα ότι ζουν σαν εφοπλιστές, ρε τύπε.

Ποιος ορίζει την πλειοψηφία όμως; Εσύ και ο Δημητράκης29; Αυτό δείχνει εμμονές, κόμπλεξ και δε μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει.

500.000 Έλληνες που έφυγαν ζουν σε κοινά μπάνια και κουζίνες και σε τρώγλες και αποθήκες, όπως λέει ο άλλος ο παπάρας;

Είστε καλά στα μυαλά σας, άνθρωπέ μoυ; :idiot:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Δεν είπα ότι ζουν σαν εφοπλιστές, ρε τύπε.

Ποιος ορίζει την πλειοψηφία όμως; Εσύ και ο Δημητράκης29; Αυτό δείχνει εμμονές, κόμπλεξ και δε μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει.

500.000 Έλληνες που έφυγαν ζουν σε κοινά μπάνια και κουζίνες και σε τρώγλες και αποθήκες, όπως λέει ο άλλος ο παπάρας;

Είστε καλά στα μυαλά σας, άνθρωπέ μoυ; :idiot:

500.000 είναι στην αγγλία ;;;
Τα δικά μου νούμερα στα είπα παραπάνω ! Διαφωνείς ;;;

Δεν κάνω φιλοσοφία, αλλά στατιστική.
Στην αγγλία, το 95% των ελλήνων είναι ληγούρια, το 4.99% ζει ανθρώπινα και το 0.01% ζει καλά ως πολύ καλά.

Στη γερμανία, τα αντίστοιχα ποσοστά είναι 50% , 45% και 5%.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
500000 έφυγαν στη Ευρώπη. Όχι στην Αγγλία μόνο. Ζουν στη Γερμανία, στη Γαλλία, στην Ολλανδία, παντού. Υπάρχουν επίσημα στατιστικά στοιχεία.

Αυτοί ψωμολυσσάνε και ζουν σε τρώγλες; Αυτά πιστεύετε;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
500000 έφυγαν στη Ευρώπη. Όχι στην Αγγλία μόνο. Ζουν στη Γερμανία, στη Γαλλία, στην Ολλανδία, παντού. Υπάρχουν επίσημα στατιστικά στοιχεία.

Αυτοί ψωμολυσσάνε και ζουν σε τρώγλες; Αυτά πιστεύετε;

Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνεις από τα παραπάνω ;;;;;
Στην αγγλία , ζει χάλια το 95% (των ελλήνων).
Αλλού , λιγότεροι .
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Επειδή το λες εσύ, σημαίνει ότι ισχύει κιόλας; :think:

Έγραψες ότι ντελιβεράς στην Ελλάδα, βγάζει περισσότερα από οδοντίατρο στην Αγγλία. Να σε πάρω στα σοβαρά μετά απ' αυτό;

Ο δικός μου οδοντίατρος (ναι εμένα προσωπικά), σηκώθηκε κι έφυγε το 2011 και πήγε στην Ουαλία. 60 χιλιάδες λίρες το χρόνο, tax free.

Φίλοι μηχανικοί, πληροφορικάριοι, επίσης βγάζουν πολλαπλάσια στην Ευρώπη.

Τεσπα, τέλος από μένα. Εγώ εδώ είμαι στην Αθήνα, μακάρι να ήμουν 30 να την κάνω. :helpplea:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.904
Κριτικές
21
Like
11.174
Πόντοι
4.546
Τυπε καποια ειναι στο φλου οντως. Βαριεμαι να αναλυω πολλα παραδειγματα.

Ενα που μπορει να γινει κ στην ελλαδα ειναι οι κλησεις για ταχυτητα. Παντου καμερες κ η κληση στο σπιτι σου. Χωρις μα κ μου. Κ να δεις για ποτε βαζουμε μυαλο.

Ομως σν Ελληνες σε καποια πραγματα ειμαστε πολλοι πιο flexible κ οχι τοσο κολλημενοι.
Όταν λες πιο flexiblle μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Στη Γερμανία δεν είναι καλά οι περισσότεροι έλληνες.
ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

Στην αγγλία το 95% δεν έχει αυτοκίνητο.
Στη γερμανία οι μισοί έχουν.
Στη γερμανία οι μισοί μένουν σε σπίτια χτισμένα μετά τον β' Παγκόσμιο.
Στην αγγλία οι περισσότεροι μένουν σε σπίτια που ήταν παλιά ήδη στον (πρώτο) πόλεμο των μπόερς , το 1880.
Μπορεί γιατί δεν ισοπεδώθηκε η Αγγλία όπως η Γερμανία κατά τον ΒΠΠ.
32μυρια αμάξια για 66μυρια κόσμο
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Άλλο το να κάτσεις στον τόπο σου και άλλο να γίνεις υπάλληλος στην αγγλία.
Υπάλληλος στην αγγλία , ακόμη και μηχανικός ή ιατρός, σημαίνει ... πείνα !

Βενεζουέλα, νότια αφρική, εκεί βγάζουν χρήμα οι ελληνάρες.
Γύρνα το πάλι στα μαλακά γιατί δεν αντέχεις τα πιο βαριά.ΝΑφρική λέει .Που δεν έχουν να φανε και τους σκοτώνουν για 1€!!!
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Όταν λες πιο flexiblle μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος?

Ωραριο καταστηματων ενα παραδειγμα.

Ξερεις τι ειναι να εισαι τελευταια παρεα να μαζευουν γυρω σου κ μετα να περιμενουν απο πανω σου κιολας για να παρεις τν πουλο???

Θα μου πεις κ Ελλλαδα το κανουν αλλα σε πιο ηπια φαση.

Εστιατορια/κουζινες. Ειναι ανοιχτες απο τις 11 το πρωι μεχρι τις 2 το μεσημερι.

Αν πας μετα τις 2 για παραδειγμα σου λενε η κουζινα εχει κλεισει μονο καφε κ μπυρα σερβιρουμε.

Αν θες περιμενεις μεχρι της 5 που θα ξανανοιξει.

Service αυτοκινητων. Με την μια πραγγελνουν το ανταλλακτικο απο αντιπροσωπεια. Δεν κανουν καν τον κοπο να δουνε αν υπαρχει ημιτασιον η αν κατι επισκευαζεται.

Μερικα παραδειγματα επιγραμματικα.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
Τηλεπικοινωνιες.

Να σου πω την αληθεια οταν μου πηραν την συνεντευξη δν με ρωτησαν καν για το πτυχιο. Ηταν βεβαια γραμμενα ολα στο βιογραφικο.

Με ρωτησανε καποια πραγματα τα ηξερα τους εκανα κ αυτο ηταν ολο.

Ηταν κ το timing σωστο.
τα γερμανικα ποιο ειναι το επειπεδο σου; Η συμπεριφορα του προισταμενου και των συναδελφων σου ποια ειναι, σε εμπιστευονται project. Eχεις επικοινωνια με πελατες;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Είπε το πιθηκοειδές που μένει σε εργατική κατοικία 40τμ. της Ρωσίας και κοιμάται σε ντιβάνι.
Ο "άνθρωπος" ρεζίλι που χωρίς τα λεφτά του μπαμπά και της μαμάς θα ζούσε σε ίδρυμα.
Το καθυστερημένο που μετανάστευσε για να γαμάει πουτάνες αφού στην Ελλάδα μόνο τα πεπόνια κάναν συναινετικό σεξ μαζί του.
Ο κακομοίρης που έγινε περίγελος από πιτσιρικάδες και τον περιφέρανε σαν μαϊμού στα πανηγύρια για να σπάνε πλάκα.
Το ζώον που χέζει στους δρόμους αλλά και που δέχεται να τον χέζουν για μια αργομισθία των 200 ευρώ το μήνα.
Το ΑΜΕΑ που έριχνε σπέρμα στο φαγητό και το έδινε στην οικογένεια του να το φάει...

 
Γιατί δεν τα γράφεις όλα?ότι το διαμέρισμα μου στην εργατική κατοικία κάνει κοντά 80.000 ευρώ!Γιατί δεν βάζεις και το λινκ από τη σελίδα που έσβησα τον Βλάκμαν που έλεγε ότι είναι φτηνά τα διαμερίσματα στην Ρωσσία?και έβαλα αγγελία ένα λίγο χειρότερο διαμέρισμα από το δικό μου που που είχε τιμή 77.000-78.000 ευρώ!
   Με πιάσατε τότε να λέω ψέματα  :2funny:έγραψα ότι το σπίτι μου είναι του 2004 ενώ ήταν του 2003  :2funny:είπα ψέματα τότε  :2funny:.
 Γιατί δεν βάζεις το άλλο σπίτι που έχω που κάνει κοντά 200.000 ευρώ και σας έβαλα φωτογραφίες,εκεί είναι το ντιβάνι που λες.Τώρα στο δωματιό μου είναι οι γάτες μου  :2funny:.Και έχω και ένα τρίτο διαμέρισμα στην Αγία Πετρούπολη και ένα ακόμα διαμέρισμα στην Βαρσοβία.
   Κάποιος έγραψε ότι οι γάτες μου ζούνε πολύ καλύτερα από τους Ελληνες μετανάστες στην Γερμανία  :2funny: :2funny: :2funny:
  Γιατί δεν βάζεις τι έγραψαν παιδιά από το σά'ι'τ που ήρθαν εδώ και με βρήκαν?Αν μετράω?αν καμακώνω αν είναι όπως τα λέω? Αν γαμάω συνέχεια?Βάλε τι έγραψε ο Γακνγκζα ο πορνορεπότερ και όσοι άλλοι με συναντήσαν εδώ.
   Εσύ πρέπει να είσαι μεγάλος φουκαράς  :2funny:σίγουρα οι γάτες μου ζούνε πολύ καλύτερα από σένα  :2funny:δεν κρυώνουν το χειμώνα έχουν δικο τους δωμάτιο οταν λείπω και καλό φα'ι'.Ενω εσύ και κρυώνεις το χειμώνα στις άνετες πολυκατοικίες της Ελλάδας  :2funny:και ψηνεσε από τη ζέστη το καλοκαίρι,γιατί αν βάλεις το αρκουδίσιον που να πληρώσεις μετά τη ΔΕΗ  :2funny: :2funny: :2funny:άλλο τι  :jerking: μας γράφεις  :2funny:
Ανεβασες βιντεο ενος τυπου οπου σε ολο το βιντεο παλευει να στριψει τσιγαρο,αναδευει το καλαμακι στο φραπε με τα παγακια ν ακουγονται κ λεει ολο ασυναρτησιες.

Κατ αρχας η γερμανια δεν "κολαει" ενσημα οπως λεει ο τυπος8,10 και 25 σαν της ελλαδας.Μεγα μαλακια.Στην γερμανια το συνταξιοδοτικο (ενσημα) παει αναλογα με το εισοδημα σου στο τελος της χρονιας.Πηρες 30 χιλιαδες το χρονο;Ετσι υπολογιζεται.

Δευτερον μιλαει για τα χρηματα που σου δινει το κρατος ως ανεργος οτι περιοριστηκαν.Το επικροτω  οτι πρεπει να μειωθουν γιατι πολλοι μεταναστες πηγαινουν στους ομογενεις επιχειρηματιες,τους ζητουν με την προσληψη τους να μην αναγραφει στο μηνιατικο το ποσο που εισπρατουν ωστε να θεωρηθουν χαμηλομισθοι και να λαβουν το βοηθημα που αναφερει ο τυπος στο βιντεο.

Εγω οταν ηρθα γερμανια επαιρνα 1100€ και μια χαρα μου φταναν.Οι περισσοτεροι ελληνες με το που δουν "φρουτακια" εδω στη γερμανια του γυριζει το ματι,σπρωχνουν τρελο χρημα σε τετοιες μαλσκιες.
Ανεβασες βιντεο ενος τυπου οπου σε ολο το βιντεο παλευει να στριψει τσιγαρο,αναδευει το καλαμακι στο φραπε με τα παγακια ν ακουγονται κ λεει ολο ασυναρτησιες.

Κατ αρχας η γερμανια δεν "κολαει" ενσημα οπως λεει ο τυπος8,10 και 25 σαν της ελλαδας.Μεγα μαλακια.Στην γερμανια το συνταξιοδοτικο (ενσημα) παει αναλογα με το εισοδημα σου στο τελος της χρονιας.Πηρες 30 χιλιαδες το χρονο;Ετσι υπολογιζεται.

Δευτερον μιλαει για τα χρηματα που σου δινει το κρατος ως ανεργος οτι περιοριστηκαν.Το επικροτω  οτι πρεπει να μειωθουν γιατι πολλοι μεταναστες πηγαινουν στους ομογενεις επιχειρηματιες,τους ζητουν με την προσληψη τους να μην αναγραφει στο μηνιατικο το ποσο που εισπρατουν ωστε να θεωρηθουν χαμηλομισθοι και να λαβουν το βοηθημα που αναφερει ο τυπος στο βιντεο.

Εγω οταν ηρθα γερμανια επαιρνα 1100€ και μια χαρα μου φταναν.Οι περισσοτεροι ελληνες με το που δουν "φρουτακια" εδω στη γερμανια του γυριζει το ματι,σπρωχνουν τρελο χρημα σε τετοιες μαλσκιες.
Εμένα μόνο οι κρέμες μου κοστίζουν πάνω από 200 ευρώ το μήνα  :headbang:.Με 1.100 στη Γερμανία δεν μπορώ να φανταστώ πως τη βγάζει κανείς? :headbang: :2funny:
   Εκεί μόνο τα FKK κοστίζουν 60 είσοδο + 60 το κάθε γαμήσι!Μιά φορά τη βδομάδα να πηγαίνεις γιά να μην τρελαθείς στη μαλακία  :jerking: :2funny:θέλεις 180 ευρώ (είσοδο και 2 γαμήσια).Δηλαδή FKK 720 Ευρώ το μήνα και μετακινήσεις άλλα 80 ευρώ το λιγότερο! αμέσως 800 ευρώ!
  Ενοίκιο γάμησε τα! :headbang:αν νοικιάσεις ένα πάρκινγκ που το μετέτρεψαν σε διαμέρισμα σαν αυτό που μένει ο Βλάκμαν θέλεις 400-500 ευρώ το μήνα.
  Μη μου πεις κοιμάμαι στην οικοδομή  :2funny: :2funny: :2funny:και δεν έχω ανοίκιο  :2funny:και γιατί να πάω FKK αφού εχω και πηδάω τον Πακιστανό στην οικοδομή γιά 5 ευρώ  :2funny:
  Εσύ μας γράφεις ότι έπαιρνες 1.100 ευρώ το μήνα και μπράβο σου που λες την αλήθεια.Τα λόγια σου αποδικνύουν ότι ο βλάκμαν που είναι και αυτός Γκαστερμπά'ι'τερ λέει ψέματα ότι βγάζει στο εργοστάσιο που δουλεύει 5.000 ευρώ το μήνα  :2funny:και σύντομα θα παίρνει 10.000  :2funny:.Το ότι μένει σε ένα πάρκινγκ που το μετέτρεψαν σε διαμέρισμα και δεν έχει ούτε ποδήλατο είναι άλλο θέμα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.
  Τι να σας πω φοβερή ζωή! :headbang: :2funny:αυτό δεν είναι ζωή είναι εφιάλτης  :headbang: :2funny:καλύτερα να πας να κάνεις μιά ευθανασία να μην βασανίζεσαι άλλο  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
   Διαβάζοντας αυτά είναι σα να διαβάζω τη ζωή ενός Ουζμπέκου στην Ρωσσία,και αυτοί οικοδομή δουλεύουν και αυτά που παίρνουν τους φτάνουν  :2funny: :2funny:και στέλνουν και 200-300 $ κάθε μήνα στο Ουζμπεκιστάν  :headbang: :headbang:.Στέλνεις κ'εσύ Ελλάδα λεφτά από τα 1.100 που παίρνεις τον μήνα? :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Στη Γερμανία δεν είναι καλά οι περισσότεροι έλληνες.
ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

Στην αγγλία το 95% δεν έχει αυτοκίνητο.
Στη γερμανία οι μισοί έχουν.
Στη γερμανία οι μισοί μένουν σε σπίτια χτισμένα μετά τον β' Παγκόσμιο.
Στην αγγλία οι περισσότεροι μένουν σε σπίτια που ήταν παλιά ήδη στον (πρώτο) πόλεμο των μπόερς , το 1880.
Εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου  :2funny:Σίγουρα η Αγγλία είναι  :shit:αλλά η Γερμανία είναι απόσκατα  :shit:.
  Αγγλία έχεις δικαιόματα!Αυτά που γίνονται στη Γερμανία στην Αγγλία δεν γίνονται! Δεν μπορεί το αφεντικό να μην σε πληρώσει στην Αγγλία ούτε να σε βάλει να κάνεις υπερωρίες ούτε να σου κρατάει το διαβατήριο ο ταβερνιάρης και να σε πετάξει έξω χωρίς να σε πληρώσει!
  Τώρα από σπίτια τα ίδια σκατά είναι  :vomit: :2funny:Και Αγγλία μένεις 100χλμ. από το Λονδίνο και Γερμανία μένεις πάλι την ίδια απόσταση αν δουλεύεις σε μεγάλη πόλη ή νοικιάζεις κάποιο πάρκινγκ που μετέτρεψαν σε διαμέρισμα όπως έκανε και ο Βλάκμαν αν μένεις σε μικρή πόλη  :2funny:
  Η Αγγλία έχει μιά κάποια νυχτερινή ζωή,μιά φορά τη βδομαδα στο ρεπό σου μπορεις να πας Λονδίνο να κάνεις μιά βόλτα,έχει κάτι να δεις.
  όχι βέβαια ότι δεν είναι σκατά να μένεις Αγγλία αλλά η γερμανία είναι ακόμα χειρότερα  :vomit:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
:Εμένα μόνο οι κρέμες μου κοστίζουν πάνω από 200 ευρώ το μήνα  :headbang:.Με 1.100 στη Γερμανία δεν μπορώ να φανταστώ πως τη βγάζει κανείς? :headbang: :2funny:
   Εκεί μόνο τα FKK κοστίζουν 60 είσοδο + 60 το κάθε γαμήσι!Μιά φορά τη βδομάδα να πηγαίνεις γιά να μην τρελαθείς στη μαλακία  :jerking: :2funny:θέλεις 180 ευρώ (είσοδο και 2 γαμήσια).Δηλαδή FKK 720 Ευρώ το μήνα και μετακινήσεις άλλα 80 ευρώ το λιγότερο! αμέσως 800 ευρώ!
  Ενοίκιο γάμησε τα! :headbang:αν νοικιάσεις ένα πάρκινγκ που το μετέτρεψαν σε διαμέρισμα σαν αυτό που μένει ο Βλάκμαν θέλεις 400-500 ευρώ το μήνα.
  Μη μου πεις κοιμάμαι στην οικοδομή  :2funny: :2funny: :2funny:και δεν έχω ανοίκιο  :2funny:και γιατί να πάω FKK αφού εχω και πηδάω τον Πακιστανό στην οικοδομή γιά 5 ευρώ  :2funny:
  Εσύ μας γράφεις ότι έπαιρνες 1.100 ευρώ το μήνα και μπράβο σου που λες την αλήθεια.Τα λόγια σου αποδικνύουν ότι ο βλάκμαν που είναι και αυτός Γκαστερμπά'ι'τερ λέει ψέματα ότι βγάζει στο εργοστάσιο που δουλεύει 5.000 ευρώ το μήνα  :2funny:και σύντομα θα παίρνει 10.000  :2funny:.Το ότι μένει σε ένα πάρκινγκ που το μετέτρεψαν σε διαμέρισμα και δεν έχει ούτε ποδήλατο είναι άλλο θέμα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.
  Τι να σας πω φοβερή ζωή! :headbang: :2funny:αυτό δεν είναι ζωή είναι εφιάλτης  :headbang: :2funny:καλύτερα να πας να κάνεις μιά ευθανασία να μην βασανίζεσαι άλλο  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
   Διαβάζοντας αυτά είναι σα να διαβάζω τη ζωή ενός Ουζμπέκου στην Ρωσσία,και αυτοί οικοδομή δουλεύουν και αυτά που παίρνουν τους φτάνουν  :2funny: :2funny:και στέλνουν και 200-300 $ κάθε μήνα στο Ουζμπεκιστάν  :headbang: :headbang:.Στέλνεις κ'εσύ Ελλάδα λεφτά από τα 1.100 που παίρνεις τον μήνα? :2funny: :2funny: :2funny:

Ειχα πει δεν θα τθω σε αντιπαραθεση μαζι και ηδη σ απαντησα σε καποια μνμ.Δεν το συνεχιζω μαζι σου γιατι εδω το νημα μιλαει για μεταναστευση,κατι το οποιο σημαινει οτι υπαρχουν στον καθ ενα μας καποια θεματα των οποιων προσπαθουμε να βρουμε λυση,εσυ οπως μας λες φροντισαν οι δικοι σ μεχρι και γατια να σ αγορασουν να σε βλεπουν απ το youtube τι κανεις μ αυτα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
500000 έφυγαν στη Ευρώπη. Όχι στην Αγγλία μόνο. Ζουν στη Γερμανία, στη Γαλλία, στην Ολλανδία, παντού. Υπάρχουν επίσημα στατιστικά στοιχεία.

Αυτοί ψωμολυσσάνε και ζουν σε τρώγλες; Αυτά πιστεύετε;
Απ'αυτούς οι 500-1000 μπορεί να έχουν ένα επίπεδο ζωής ικανοποιητικό.
  Αφού ζούνε τόσο καλά γιατί ΌΛΟΙ θέλουν να γυρίσουν στην Ελλάδα  :2funny:?και λένε ότι η Ελλάδα είναι η καλύτερη χώρα στον κόσμο  :jerking:με τους καλύτερους ανθρώπους :jerking: :2funny:
  Μ'αρέσει που όλοι πολλαπλασιάζουν τον μισθό τους εκεί  :2funny:.Έχει πλάκα που όταν πιάνω κουβέντα μαζί τους μου λένε όλοι μένω στο Λονδίνο....τους ρωτάω σε ποιά περιοχή?μου απαντάνε όχι ακριβώς Λονδίνο  αλλά (λίγο) έξω από το Λονδίνο ...μετά τους έκανα την απλή ερώτηση:τι αμάξι έχεις?νομίζωντας ότι θα εχουν καμιά καινούργια Τζάγκουαρ ή μιά Ρολς Ρό'ι'ς 10 ετών γιατί εκεί είναι φτηνά αυτά τα αυτοκίνητα!Μου απαντάνε δεν έχω αμάξι  :headbang:πηγαίνω με το τρένο και το μετρό!
  Αντί να μας γράφεις αυτές της  :jerking: που σου λένε γιατί δεν πας να τους δεις πως ζούνε?Εμένα ήρθαν άτομα από το σά'ι'τ και είδαν πως ζω,αν πεινάω  :2funny:και αν όλα αυτά που λέω είναι αλήθεια ή της φαντασίας μου!
  Αν πας εκεί απλός δεν θα σε συναντήσουν,θα σε αποφεύγουν λέγοντας σου ότι έχουν συνέχεια δουλειά  :jerking: :2funny:γιά να μην δεις τα χάλια τους  :2funny:και γιατί γιά να έρθουν Λονδίνο θέλουν 30 λίρες πήγαιν'έλα  :headbang:.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom